Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Rađenje igre

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    11

    Rađenje igre

    Evo radim jednu igru, ali ima mali problem a to je što nemam pojma o programiranju pa ako je netko zainteresiran za malo pomoči neka se javi.

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Tesko da ce ti se netko javiti uz tako malo informacija.

    Mogao bi spomenuti zanr i da li je 2D ili 3D za pocetak. A nakon toga posao kojeg si se ti primio i mozda trenutni status zavrsenosti igre.

    Sretno s igrom.
    there is no god to punish us

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Radis igru a neznas programirat.
    Zanimljivo

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Zato postoje 3D modeleri, glazbenici, 2D artisti, vodje projekata, produceri, pisci dijaloga, audio dizajneri, i ostali ne-programerski poslovi.
    there is no god to punish us

  5. #5
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    11
    Znam modelirati, znam sve osim programiranja. A što se tiče priče i žanra, to ću reći samo kada mi se netko bude javio, samo još mogu reći da će biti hibrid RPG-a i FPS-a

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361
    Ma glavno da ti radiš igru.

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Horus
    Znam modelirati, znam sve osim programiranja. A što se tiče priče i žanra, to ću reći samo kada mi se netko bude javio, samo još mogu reći da će biti hibrid RPG-a i FPS-a
    Prema tvom nastupu ovdje, ja bih se već sada smio kladiti da od toga neće biti ništa. Međutim, ako hoćeš da uopšte ikakvu šansu imaš, onda svakako trebaš biti malo susretljiviji, lijepo napisati sve o toj tvojoj planiranoj igri, kako bi htio da izgleda i funkcioniše, šta sve znaš, šta bi htjeo da naučiš, itd. Očigledno imam više iskustva s tim od tebe, i vidio sam stotine ovakvih pitanja : "Ej, ljudi, radim igru, ali pojma nemam o tome - hoće li mi ko pomoći?". Tako nikad niko nije dobio pomoć, vjeruj mi. Mislim, zašto bi ti iko htjeo pomoći? Misliš da postoje ljudi koji samo sjede i čekaju kada će neki totalni početnik koji nema veze ni o čemu zatražiti pomoć i onda svi sretni uskočiti? Sve u svemu, ako tražiš pomoć, nemoj se praviti pametan, reci sve što imaš, budi ljubazan i nadaj se da će ti se neko smilovati. I, da, nikadaSne očekuj da će neko drugi napraviti igru za tebe ako ga fino zamoliš. To je jedna od najčešćih početničkih miskoncepcija.

  8. #8
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    11
    Gle, ja ne očekujem da će netko umjesto mene raditi igru, samo mi malo treba pomoći sa programiranjem. A što se tiče priče, već sam rekao da ću je objasniti onome tko je zainteresiran

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Horus
    Gle, ja ne očekujem da će netko umjesto mene raditi igru, samo mi malo treba pomoći sa programiranjem.
    Ane, sinko, ne razumiješ izgleda... ne treba tebi maloSpomoći oko programiranja. Tebi treba jako, jako mnogo, tebi možda i nezamislivo mnogo pomoći oko programiranja, s obzirom na tvoje predznanje, tako da bi se to na kraju svelo na to da neko drugi izradi igru za tebe. Ti bi napravio neki RPG/FPS hibrid? Ma nemoj... pa za to bi trebao bar godinu - dvije učenja i onda još bar 5-6 mjeseci rada na samoj igri. Misliš da bi ti neko posvetio toliko vremena? Zašto bi iko gubio svoje dragocjeno vrijeme na tvoj mladalački hir? Ja ti od srca preporučujem da sebi izbiješ te neke FPS/RPG hibrid ideje iz glave (pa i tupim predmetom, ako treba), kreneš od nule i naučiš programirati. Jedino tako ćeš i imati neku šansu da nešto napraviš. Vjerujem da ovo nije ono što si želio da čuješ, ali za svoje dobro, poslušaj me i nemoj ni na trenutak pomisliti da ja pojma nemam i da ti znaš bolje šta ćeš i kako ćeš.

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361
    Kupi knjigu i nauči...
    Nemre ti neko samo malo pomoć s programiranjem, koji ti je kurac, pa nisu to palačinke da se nauče preko noći, trebaš mjesece, čak i godine vježbe i učenja da budeš u stanju pisat skripte...

  11. #11
    Toplo ti preporučam da se,ako patiš od nedostatka živaca poput mene, ostaviš ovoga i najdeš neki zdraviji i jednostavniji hobi.Ribolov recimo. nismo svi burek iz svemira,face it

  12. #12
    Senior Member Nuke me please Unnamed's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Postova
    210

    Re: Rađenje igre

    = Citat = Izvorno postao Horus
    Evo radim jednu igru, ali ima mali problem a to je što nemam pojma o programiranju pa ako je netko zainteresiran za malo pomoči neka se javi.
    kako onda radiš igru kad ne znaš programirat, pa sve ti se vrti oko programiranja
    I G R I C A

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361

    Re: Rađenje igre

    = Citat = Izvorno postao Unnamed
    = Citat = Izvorno postao Horus
    Evo radim jednu igru, ali ima mali problem a to je što nemam pojma o programiranju pa ako je netko zainteresiran za malo pomoči neka se javi.
    kako onda radiš igru kad ne znaš programirat, pa sve ti se vrti oko programiranja
    Pusti ga, čovjek radi igru.

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Uvijek je moguce poceti sa nekim gotovim engineom ili modiranjem druge igre. Pogotovo za ne-programere koji nemaju vremena provesti par godina uceci programiranje a zele progurati svoj artwork/glazbu/scenarij...
    there is no god to punish us

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Uvijek je moguce poceti sa nekim gotovim engineom ili modiranjem druge igre. Pogotovo za ne-programere koji nemaju vremena provesti par godina uceci programiranje a zele progurati svoj artwork/glazbu/scenarij...
    Ane, najbolje je početi s jednim odličnim MMORPGom izrađenim po revolucionarnim idejama maloljetnog pojedinca, koji je često i jedini u timu. Pa pogledajte koliko je ljudi s time počelo svoju karijeru... (guess what else)

  16. #16
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    modeler potreban

    Horus pročitao sam da znaš modelirati pa ako hoćeš skokni napodforum

    http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic...=385298#385298

    pa vidi. Trebam nekog tko bi znao izmodelirati stvari za takv RPG. Jel znaš i animaciju i u kojem programu radiš? Odg. na moj podforum.

Slične teme

  1. Anketa! - Stare igre vs nove igre!
    By Forengner in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 10-06-2011, 00:31
  2. Rađenje kalkulatora za igre
    By Vennas in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 09-06-2007, 19:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •