Stranica 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikazujem rezultate 211 do 234 od 234

Tema: kućište-case modding

  1. #211
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    570
    Nah^^
    Počel sam si slagat postolje na koje ću ga staviti da mi je pokraj stola na visini tak da mogu gledat komponente^^
    ECS P55H-AK + i3 @ 4.2GHz + 1x4GB G.Skill Ripjaws 1600MHz
    XFX GTX260 Black Edition, WD Blue 640GB
    Corsair VX550W

  2. #212
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Ovo kučište mi zgleda OK -> http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... ra=7770008

    Od čelika je, što je po meni naj važnije zbog čvrstoče što vodi manjoj vibraciji ilitiga tišini!

    Kaj kažete na to kučište, jel valja? Uskoro kupujem kučište ali ne mislim dati više od cca 400 kuna za njega! Jel ima možda koj bolji izbor i koje su mane ovog kučišta koje sam gore naveo?

    Ajd pliz helpajte, uopće ne pratim ta kučišta tak da ne znam puno o njima! Uglavnom, uopće ne brijem na izgled, samo na kvalitetu izrade kaveza i prostranost kučišta (radi dobrog smještaja kablovinja i komponenti - protok zraka mi je važan)!

    Hvala!

  3. #213
    Bartuc ako vec kupujes jeftino onda barem kupuj sa stilom

    ve-mil 21812 Chieftec midi tower BH-02B-B-B, bez PS, crno, USB, Fire wire 420,00


  4. #214
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    slažem se, chieftecova kućišta su stvarno odlične kvalitete. sa svojim sam prezadovoljan, a sad što se tiče izgleda, o ukusima ne valja raspravljati.

    ako imaš neki koji ti se sviđa, kupi i nećeš pogriješiti.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  5. #215
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Da li je taj čiftek isto od čelika rađen? Nebih htjeo opet neki aluminij kak sada imam

    PS: Zašto mislite da je bolji od onog TT-a?

    PPS: Kaj im to znaći: "Instalacija uređaja bez vijaka!"? Kak to funkcionira?

  6. #216
    Guest
    najbolje ti je u dučan doč i reč da ga hočeš malo pobliže vidjeti+pročitaj si s neta reviewove....

    Kaj se tiče šrafova...da nema ih....imaš plastične kopče....koje drže tvoje uređaje(hard,dvd...)

  7. #217
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Da li je taj čiftek isto od čelika rađen? Nebih htjeo opet neki aluminij kak sada imam

    PS: Zašto mislite da je bolji od onog TT-a?

    PPS: Kaj im to znaći: "Instalacija uređaja bez vijaka!"? Kak to funkcionira?
    To znači da nemaš šarafe nigdje, znači umjesto da šarafiš zvučnu, grafulju i ostale komponente tam iza, ovak imaš one kopče umjesto šarafa.

    Tak isto vrijedi i za optičke i HDD uređaje.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  8. #218
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    najbolje ti je u dučan doč i reč da ga hočeš malo pobliže vidjeti+pročitaj si s neta reviewove....

    Kaj se tiče šrafova...da nema ih....imaš plastične kopče....koje drže tvoje uređaje(hard,dvd...)
    To mi se baš i ne sviđa Su izraženije vibracije nego kada je sa šarafima šarafljeno ili je ista stvar?

    Ipak šarafi to čvršče zategnu!

    PS: Nadam se da imaju review-e po netu za ta "jeftinija" kučišta!

  9. #219
    Guest
    Ma drže dobro nemaš straha..i praktičniji su..ima revie-ova...malo googlaj!

  10. #220
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    pa to da nema šarafa je relativno točno. ovisi o kučištu. nema klasičnih šarafa koji drže npr. dvd-rom na mjestu, ali neka kućišta imaju posebne vide koje se zavidaju na dvd rom, i onda one služe da taj dvd lijepo legne u kanal i onda se prikači... (npr kod chiefteca mesh)

    neka kućišta nemaju uopće šarafe, nego rade na principu kopče, ili štifta s kojim se zategne dvd rom (ili hard disk) na svojoj poziciji (npr ceneturion ima ovaj stil).

    u svakom slučaju, ti svi sistemi su bolji od klasičnog zašarafljivanja. nema bojazni od vibracija, brže se skida... nema brige.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  11. #221
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    OK, hvala ljudi na savjetima!

    Mislim da bu vrlo vjerovatno bio Chieftec ispod mog stola jerbo vjerujem da je kvalitetan!

    Istina da bi možda rađe Antec-a ili nekaj slićno ali to mi je izvan buđeta

  12. #222
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490
    dakle zanima me gdje mogu kupit neonke... u kojim duzinama dolaze i koje su najisplativije... tj koje mi vi preporucate...

    i jos jedno pitanjce ovak usput... el ima ikakve veze ak ja preacim graficku sa crnog PCIe u plavi...

    http://www.dfi.com.tw/Upload/Product...20SLI-M2-G.jpg

  13. #223
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    912
    Ja imam Antec Nine-Hundred i full zadovoljan osim sto sam ocekivao da ce bit veci ali vidite da ako stane 8800 Ultra onda stane sve.
    Asus P5N32-E sli plus,4 gb ddr2 ram 800 mhz,XFX GeForce 295 GTX,C2D E6700 na 2.66 GHz.
    Tonight we dine in hell!!!!!!!!
    There is no good,no evil-only decisions and consequences.
    Live for nothing but die for something.

  14. #224
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Tsumetai Ryujin
    dakle zanima me gdje mogu kupit neonke... u kojim duzinama dolaze i koje su najisplativije... tj koje mi vi preporucate...

    i jos jedno pitanjce ovak usput... el ima ikakve veze ak ja preacim graficku sa crnog PCIe u plavi...

    http://www.dfi.com.tw/Upload/Product...20SLI-M2-G.jpg
    neonke imaš u linksu...sve je to isti shit,,,stoga ti je najbolje ih uživo vidjet i onda izabrat....

  15. #225
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    mislim da dolaze u duzinama od 60 i 30cm... (mislim da ima i od 10cm)...

    ovdje imas samo od 30cm:

    http://links.hr/index.php?option=katLis ... 362839f1c8
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  16. #226
    Senior Member Lock'n'Load pstrebs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Tatooine
    Postova
    199
    Molim vas za par savjeta o case moddingu... imam nešto para i jedno lijepo kućište ( nemam pojma koje ) pa me zanima mogu li se kupiti one prozirne stranice i isplati li se stavljati neonke te jeli teško dovesti struju do njih. temp. komponenata su sasvim ok pa eto
    ne postoji druga prilika za prvi dojam

  17. #227
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    ovisi o kućištu koje imaš,jel možeš za njega kupiti prozirnu stranicu.
    što se tiče neonki,isplati se stavljati ih ako imaš ploču kao što je npr.DFI LanParty i nije teško dovesti struju do njih.probaj naći ime firme koja je proizvela kućište i ako možeš,oznaku.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  18. #228
    Guest
    Ewo ti mojih prijedoga:

    -Ofarbaj si cijelo kučište na boju koju želiš..možeš i miksat...samo pazi...ako ideš na jeftiniju varijantu znači sprej da je on za lim i da je kvalitetniji...najbolje ti je sprejat jedan sloj,,,i nakon 2 sata drugi sloj....ono što ja volim a drugi rijetko tko je dai pofarbam unutrašnji dio računala te time dobijem još više punoće za istu cijenu...
    -ajmo dalje...bočna stranica...najbolje ti je dremelom napravit okvir kakav želiš i s njime ga otpilit,ali pažnja ako nisi baš neki expert rađe daj 50kn staklorezaču neka ti to on složi....nadalje kad izrežeš stranicu moraš nabavit plexi s pravim dimenzijama i debljinom-posavjetuj se sa staklorezačem...
    -nakon toga ide lakš i ljepši dio...preporučam ti coolere u boji....osobno stavljam coolermasterove jer su cjenovno neka sredina i vrlo su dobre kvalitete...naspram revolteca svijetle puno bolje i jače...a o vrtnji da ne govorim...znači najbolje je na bočnu stavit jedan za upuh...na prednju stranu jedan za upuh i straga 2 za ipsuh,,,iako možeš i samo kolko ih želiš ili koliko si ih u mogučnosti staviti...
    -sad slijede neonke...e njih ti nebih preporučio zbog njihovog zagrijavanja...al opet ako ih baš želiš uzmi čim tanje a čim dulje...te ti je nabolje stavit ih u kut gdje se neče direktno vidjeti...več če se vidjet samo njihov odsjaj....to je jako lijepo i profesionalno...
    -za ostatak novca uzmi one plastične nastavke kojima češ prekrit sve žice u case-u i napravit ljepše kučište i bolji protok zraka...
    ...za ne experta je ovo što sam naveo sasvim ok...jer vjerujem da te modifikacije tipa rada plexija na hardu ili premaz posebnim UV bojama po djelovima hardwera baš i ne privlače jer nisu previše sigurni.

  19. #229
    Senior Member Lock'n'Load pstrebs's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Tatooine
    Postova
    199
    thx. volio bih stavit i ona s..nja za 5,25" utore, koliko im se kreću cijene i jesu li korisni uopće??
    ne postoji druga prilika za prvi dojam

  20. #230
    Guest
    misliš na one potenciometre...pa lijepi su..i ako imaš viška para pucaj...iako je meni ljepše vidjet neki močni hladnjak na procu nego to!

  21. #231
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao pstrebs
    thx. volio bih stavit i ona s..nja za 5,25" utore, koliko im se kreću cijene i jesu li korisni uopće??
    Naravno da su korisni! Ako imaš više ventilatora naravno. Obično ventilatori na punoj przini (naponu) su bučni (ako imaju veći prot čuje se šum ili nekaj slično tome), ti uz pomoć potencimetra možeš smanjiti brzinu vrtnje i samim time utišati cijeli kompjuter.

    Pa od nekih 200Kn do >1000. Ima perverzija koje zauzimaju po 2 5.25'' utora te imaju "tač" screen LCD...

    Moj osobni favorit je novi zalman. -> Link
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

  22. #232
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Pimp3k
    = Citat = Izvorno postao pstrebs
    thx. volio bih stavit i ona s..nja za 5,25" utore, koliko im se kreću cijene i jesu li korisni uopće??
    Naravno da su korisni! Ako imaš više ventilatora naravno. Obično ventilatori na punoj przini (naponu) su bučni (ako imaju veći prot čuje se šum ili nekaj slično tome), ti uz pomoć potencimetra možeš smanjiti brzinu vrtnje i samim time utišati cijeli kompjuter.

    Pa od nekih 200Kn do >1000. Ima perverzija koje zauzimaju po 2 5.25'' utora te imaju "tač" screen LCD...

    Moj osobni favorit je novi zalman. -> Link
    PRESKUPO ZA ONO ŠTO NUDI...osim ako nemaš para na bacanje.

  23. #233
    Super mi je taj zalman,ja sam inace fan takvih stvari(gluposti)






  24. #234
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    koliko košta?
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

Slične teme

  1. ploca, cpu, ram, case 1.5k kn
    By Nexus21 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 08-07-2012, 19:27
  2. Da, OVO je PC. Nevjerojatan case modding
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 29-07-2010, 13:27
  3. case modding
    By Nightkiller in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 17-11-2008, 13:53
  4. Vezano uz case modding.
    By vex in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 11-11-2007, 21:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •