Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 309

Tema: Utjecaj videoigara na nasilno ponašanje

  1. #1
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Postova
    664

    Utjecaj videoigara na nasilno ponašanje

    Prepostavljam da ste svi puno puta pročitali kako se ljudi toliko ufuraju u igru da na kraju ili ubiju svoje bližnje ili sebe. Recimo primjer toga je mali Japanac koji se ubio skočivši sa zgrade misleći da je neki Pokemon i da može letjeti. Nedavno sam pročitao da su dva učenika igrajući igru Doom uletjeli u školu i ubili par učenika a potom i sebe. Kažu da su u glavi imali Doom svijet i tako su se kretali.
    Vjerujem da ste svi čuli za konzervativnog odvjetnika Jacka ThompsonaSkoji se već duže vrijeme bori protiv nasilnih videoigara i šalje tužbe njihovim tvorcima (Rockstar Games i Microsoft. Ima li njemu kraja?

    Nasilne igre osudio je i papa :
    "Svaki trend proizvodnje videoigara i filmova koji u ime zabave prikazuju nasilje ili portretiraju nago tijelo je perverzija, tim gora što je namjenjena djeci."
    E sad, mene zanima vaše mišljenje o tome svemu, mogu li zaista igre poput Manhunta, GTA ili Dooma utjecati na naše ponašanje? Po meni ne, a i na igrama jasno piše dob ljudi koji je smiju igrati...

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    nop
    moraš bit 'tard

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  3. #3
    = Citat = Izvorno postao Đeri
    nop
    moraš bit 'tard
    Btw.. mislim da već ima tema al nije bitno..

  4. #4
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243

    Re: Utjecaj videoigara na nasilno ponašanje

    Nasilne igre osudio je i papa :
    "Svaki trend proizvodnje videoigara i filmova koji u ime zabave prikazuju nasilje ili portretiraju nago tijelo je perverzija, tim gora što je namjenjena djeci."
    objection papi: igre nisu samo za djecu
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  5. #5
    Senior Member It lives by night Necto's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    526
    naravno da ne ... i to to je vec zakljuceno 300miljuna puta ... lock

  6. #6
    mogu utjecati na one koji imaju dobru podlogu za to

  7. #7
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    999
    Nije stvar u igrama stvar je u covjeku, jel ak to utjece na njega, on ima problema


  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    Na mene je utjecao jedino BF serial...i COD 1 i 2...malo sam zaluđen vrstama puški ali ostalo je više manje uredu!
    E da više nemam života!
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    Jedna cura koju poznam kaže "Ajme, moj tata ima 46 godina i igra igrice na kompjuteru!". Ja njoj pokušavam objasnit da to nije ništa čudno, ali mi ona počne govorit o tome kako igre stvaraju psihičke bolesnike... Pitam ja nju "Dal si ti ikad girala BILO ŠTA na kompu?"... Ona meni "Pa Simse... ne kužim se ja u taj tvoj gaming, ali stvarno svugdje govore da to utječe na zdravlje..." Na kraju sam ju uspio nagovorit da se smiri s tim antigamerskim glupostima.... inače nemam ništa protiv nje, ali ne kužim kak se može čudit ako nekoga zanima gaming.

  10. #10
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    Jedna cura koju poznam kaže "Ajme, moj tata ima 46 godina i igra igrice na kompjuteru!". Ja njoj pokušavam objasnit da to nije ništa čudno, ali mi ona počne govorit o tome kako igre stvaraju psihičke bolesnike... Pitam ja nju "Dal si ti ikad girala BILO ŠTA na kompu?"... Ona meni "Pa Simse... ne kužim se ja u taj tvoj gaming, ali stvarno svugdje govore da to utječe na zdravlje..." Na kraju sam ju uspio nagovorit da se smiri s tim antigamerskim glupostima.... inače nemam ništa protiv nje, ali ne kužim kak se može čudit ako nekoga zanima gaming.
    čudi se zato jer je igrala samo Simse koji ubijaju volju za kompjuterom i životom općenito

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    čudi se zato jer je igrala samo Simse koji ubijaju volju za kompjuterom i životom općenito
    Moja sestra je prije stalno igrala simse i čudila se kak ja mogu igrat RPGove i slično... sada igra samo Guild Wars!

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: Utjecaj videoigara na nasilno ponašanje

    Nasilne igre osudio je i papa
    Hehe i onda se čudi zašto je sve manje kršćana na ovoj planeti
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  13. #13
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243

    Re: Utjecaj videoigara na nasilno ponašanje

    = Citat = Izvorno postao cronicus
    Nasilne igre osudio je i papa
    Hehe i onda se čudi zašto je sve manje kršćana na ovoj planeti
    da,cujes samo sutra na tv-u: radi pridobivanja jos sljedbenika budisti priznaju kako je u skladu sa budinim ucenjima igrati wow
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    @mafijozo
    gle moja sad već bivša cura,igra CS,nije takav njezin stil da praši po Simsima,ona jednostavno voli CS,jes da mi je čudno bilo kad me žicala CS:S jer to prašimo na infici i ona se sad zakačila za to...no nvm
    btw
    @tikvić
    e ti si propali gamer
    mislim zbog gaminga izgubit životz !?!
    pa gle,jest da imam 12 godina ida neam pojma kae život,al de čoeče idi malo van,pogledaj mene,spavo sam na cod2 serverima,jest da opet tjedno igram 30+h cod2 usto i cod1 opet imam života,malo si rasporedi to gejmanje + školu

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  15. #15
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243
    pa igrat 30+ sati tjedno ipak znaci izgubit nesto zivota: tjedan dana=(24 sata - spavanje 8 sati-1-2 sata za ostale fizioloske potrebe - skola recimo 6 sati) je 8 sati slobodnog vremena,u tjednu 7x8= 56 sati slobodnog vremena,a na to ti potrosis 30 sati+ na komp i online igre tjedno.
    cca.
    se to vama cini previse?meni je to onako osrednje za jednog gamera recite svoje misljenje

    P.S. mislim da sam dobro izracunao
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    meni je to ok jel nađem vremena za sve

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  17. #17
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630
    Ma koje nasilje?Uz Igre naučio Engleski,imam brze reflekse...
    Iako znam da ima stetnih igara(WoW) smatram da igre ne utječuju na naše ponašanje.One utječuju na ljude Psiholoski Poremečene,koji imaju nekih problema...

    Stoga.GTA IV



  18. #18
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243
    da,to se slazem ali moras priznat da se nakon nekih igra svatko osjeca malo epilepticno pogotovo nakon nekoliko sati
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312
    = Citat = Izvorno postao Đeri
    @mafijozo
    gle moja sad već bivša cura,igra CS,nije takav njezin stil da praši po Simsima,ona jednostavno voli CS,jes da mi je čudno bilo kad me žicala CS:S jer to prašimo na infici i ona se sad zakačila za to...no nvm
    btw
    @tikvić
    e ti si propali gamer
    mislim zbog gaminga izgubit životz !?!
    pa gle,jest da imam 12 godina ida neam pojma kae život,al de čoeče idi malo van,pogledaj mene,spavo sam na cod2 serverima,jest da opet tjedno igram 30+h cod2 usto i cod1 opet imam života,malo si rasporedi to gejmanje + školu
    12 godina... bivša cura... dobar si, Juniore

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    hmmm, igra nece utjecati na normalnog covjeka, ali kad govorimo o nekom "'tardu" to je druga prica, ima jedan takav u mom razredu, uzivi se u CoD2, i u 5 minuta sva prasina u sobi je obrisana

  21. #21
    Senior Member Nuke me please Upitni's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Imam
    Postova
    243
    meni je odvratno kada sam bio na jednom LAN partyu i vidis ono tip gleda u ekran,oci sirom otvorene,kao i usta.stanes kraj njega,nesto mu pocnes govoriti,on nista ne cuje iako nema slusalice.dodje mi da
    Iako je bilo kako je bilo
    Ipak je nekako bilo
    Jer jos nikada nije bilo
    A da nije nekako bilo

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    = Citat = Izvorno postao Upitni
    meni je odvratno kada sam bio na jednom LAN partyu i vidis ono tip gleda u ekran,oci sirom otvorene,kao i usta.stanes kraj njega,nesto mu pocnes govoriti,on nista ne cuje iako nema slusalice.dodje mi da
    To bio moj brat?

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    = Citat = Izvorno postao Mafioso
    = Citat = Izvorno postao Đeri
    @mafijozo
    gle moja sad već bivša cura,igra CS,nije takav njezin stil da praši po Simsima,ona jednostavno voli CS,jes da mi je čudno bilo kad me žicala CS:S jer to prašimo na infici i ona se sad zakačila za to...no nvm
    btw
    @tikvić
    e ti si propali gamer
    mislim zbog gaminga izgubit životz !?!
    pa gle,jest da imam 12 godina ida neam pojma kae život,al de čoeče idi malo van,pogledaj mene,spavo sam na cod2 serverima,jest da opet tjedno igram 30+h cod2 usto i cod1 opet imam života,malo si rasporedi to gejmanje + školu
    12 godina... bivša cura... dobar si, Juniore

    zavodnik sam..NOT !

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  24. #24
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gotham City
    Postova
    580
    Igre i nemogu tolko puno utjecati na mene...ma da moram priznat kad odigram neku "pali pilu" igru kao sto je God of War 1 ili 2 mogu pretrčat preko polja puna mina.

    Jedino što me može previše ufurat su filmovi, što je i njihov cilj.
    Npr. još se ježim od filma "300".

  25. #25
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    Igre i nasilje?
    Ne. Isto kao i televizija. Osoba nestabilne psihe treba samo mali poticaj da počini ubojstvo, a to može biti igra, film ili vijest iz crne kronike.

    Ja kao psihički stabilna osoba mogu razlikovati san od jave, i znam da sam sinoć sanjao da mi je Brad Pitt htio platiti da mi ga metne u čmar. Mislim, valjda jesam
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.022
    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Igre i nasilje?
    Ne. Isto kao i televizija. Osoba nestabilne psihe treba samo mali poticaj da počini ubojstvo, a to može biti igra, film ili vijest iz crne kronike.

    Ja kao psihički stabilna osoba mogu razlikovati san od jave, i znam da sam sinoć sanjao da mi je Brad Pitt htio platiti da mi ga metne u čmar. Mislim, valjda jesam
    To ti Neven šalje podsvjesne poruke preko MSN-a ^^

  27. #27
    NARAVNO DA UTJEČU NA NASILNO PONAŠANJE!

    Evo ja sam baš jučer popizdio igrajući PES 6 jer retardirani sudac progutao zviždaljku i sere non stop, a za gafove da ne pričam! Isto tako me ljute primitivne igre kao što su Sims, Hugo, Tetris... kada ti ne daju mogućnosti nego te *ebu u zdrav mozak. Pa kako čovjek nebi popizdio!!???

    Zato lijepo se vračam normalnim igrama i onome u čemu sam car - Unreal Tournament, Mortal Kombat, Doom... uz hektolitre krvi nikad nije dosadno i tako se ja lijepo opuštam i smirujem živce...


    ROCK ON!

  28. #28
    Senior Member Lord of The Fleas Xenon Demon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    U mraku! Čekam te već 5 minuta!
    Postova
    324
    @Mafioso Upravo sam igra UT 2004.....te sam sad jako agresivan,nemoj da te pritučem....

    Imam ja život...samo ne izlazim van......
    PSočinješ gubit život tek kad počneš dobro igrat!
    Nažalost i ja i ti smo sigurni!


    EDIT6:EDIT5:EDIT4:EDIT3:EDIT2:EDIT1:Naj više potiču agresiju ovakvi tekstovi koji su pocrvenjeni te MP....naime kad počnem gubit u stanju sam porazbijati sve oko sebe!
    = Citat = Izvorno postao Mahatma Gandi
    Govori samo ako je to poboljšanje u odnosu na tišinu.
    Ali Mahatma Gandi nije znao jednu stvar!
    = Citat = Izvorno postao Albert Einstain
    Sve je relativno.

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357
    Ma covjek kad nije bas normalan ubit ce kad tad, i bilo sto ga moze potaknut.
    A za igre bih rekao da u biti daju kontraefekt, jer se npr. u nekom FPS ispuses na botove il nest, opustis zivce i odma ti je dan laksi. No igre se moraju shvacati igrama a ne stvarnim natjecanjem jako velike vaznosti, ak gubis gubis, ak dobivas dobivas bitna je zabava a ne da se zviciras.

    BTW jel iko gledo Happy Tree Friends, e pa recite mi kolko je to nasilno u odnosu na igre
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    912
    Mene najvise zivcira kad je osoba zdrava i ima nmjeru nekoga ubit i isplanira to tako da poslije rece da ga je igra na to potaknula a to ne mora biti istina.
    Asus P5N32-E sli plus,4 gb ddr2 ram 800 mhz,XFX GeForce 295 GTX,C2D E6700 na 2.66 GHz.
    Tonight we dine in hell!!!!!!!!
    There is no good,no evil-only decisions and consequences.
    Live for nothing but die for something.

Slične teme

  1. Utjecaj maslaca od kikirikija na zemljinu rotaciju
    By McPingvin_v2.0 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 07-08-2012, 13:06
  2. Utjecaj CPU-VGA i ostalih kompon. u igrama
    By kripton32000 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 10-04-2008, 21:07
  3. Utjecaj kompova na ljude
    By NITROS in forum Alt-F4
    Odgovora: 79
    Posljednji post: 07-02-2007, 23:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •