Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: 2001: Odiseja u Svemiru

  1. #1

    2001: Odiseja u Svemiru

    http://www.kubrick2001.com/

    Za sve fanove ovoga filma toplo preporucam da kliknete na gornji link i dobro se zabavite uz ovu odlicnu animaciju.Ovaj legendarni film vec je goooodinama zaintegrirao mastu mnogim filmoljupcima te ostavio mjesta spekulaciji sto je zapravo autor tj. sto su autori filma imali na umu snimajuci ovo remek djelo.
    Ova je animacija samo je jedano moguce objasnjenje filma ne nuzno i ono pravo.Ipak vrlo zanimljivo.


  2. #2
    Senior Member Lock'n'Load Arkham's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Miskatonic University
    Postova
    129
    najnajnajbolji kubrickov film i jedan od najboljih filmova uopće
    Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Ovaj legendarni film vec je goooodinama zaintegrirao mastu mnogim filmoljupcima te ostavio mjesta spekulaciji sto je zapravo autor tj. sto su autori filma imali na umu snimajuci ovo remek djelo.
    Baš sam razgovorao o takvim filmovima/djelima sa prijateljima i došli smo do zaključka da ni autor sam nije znao što želi reći. Film je klasik jer je tehničko dostignuće za ono vrijeme, ali po meni Kubrick ima puno boljih filmova.

  4. #4
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ovaj legendarni film vec je goooodinama zaintegrirao mastu mnogim filmoljupcima te ostavio mjesta spekulaciji sto je zapravo autor tj. sto su autori filma imali na umu snimajuci ovo remek djelo.
    Baš sam razgovorao o takvim filmovima/djelima sa prijateljima i došli smo do zaključka da ni autor sam nije znao što želi reći. Film je klasik jer je tehničko dostignuće za ono vrijeme, ali po meni Kubrick ima puno boljih filmova.

    grjesis,i to jako.svaka scena u ovome filmu je duboko proracunata i ima tocno odredjeno znacenje.Uostalom klikni na onaj link gore pa mozda promjenis misljenje.Evo ja sam ga odgledao vec dva puta.


  5. #5
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Da ali stvar je u tome da je to samo jedna od interpretacija. Koji je smisao duboko proračunati scene ako ih svatko može interpretirati na svoj način? Ne znam ali ja ne volim takve filmove, koji ne nose nikakvu poruku. (a nisu ni zabavni)

  6. #6
    E sad koliko su zabavni ovisi o osobnom ukusu.Ali film je prepun poruka.

    Pa film prikazuje kompletnu ljudsku evoluciju .Od nastanka do njegovog svrsetka.Glupost zivota opcenito ili njegov uzviseni smisao,kako ti bolje legne.Genijalan film.
    Uostalom mnogi su ga uz Apokalipsu proglasili za najbolji film svih vremena.


  7. #7
    Senior Member Ninja hurdle Silventus's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Hum
    Postova
    764
    Bas i nisu dobro pogodili godinu, no jako velik klasik.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Po tebi film to prikazuje. Ali je alegorija po meni previše nejasna da bi odaslala nekakvu poruku tj. moguće je sve interpetirati na puno načina. Na tom polju su Apokalipsa, Dr.Strangelove itd. puno bolji. Ja ne volim tu maglovitost, a ni razvučene scene (neke mi se zbilja čine kao demonstracija tehničkih mogućnosti) mi nisu drage.

    Što se tiče toga da su mnogi proglasili taj film najboljim svih vremena, pogledaj razne druge top liste (npr. gitarista) i primjetit ćeš neslaganja sa njima jer ne postoji objektivni pokazatelj koji bi učinio bilo koji film/gitaristu/umjetnika najboljim.

  9. #9
    Ma nisam ni rekao da je najbolji.Meni osobno isto nije najbolji.Ali mi je jedan od najboljih.Malo je filmova koji unatoc godinama ostaju svjezi.Ovaj film je bezvremenski.Istina ona scena putovanja sa hrpom svjetlosnih efekata je predugacka,gotovo hipnoticka.Po meni jedina mala mana filmu.Ali kako ne postoji savrsenstvo tako ni ovaj film nije savrsen,ali je vrlo blizu tome.
    Razlog otvaranja ove teme je upravo ona animacija na koju sam sasvim slucajno naletio.Raspravljati o kvaliteti filma mi se neda jer meni je kvalitetan a postujem da nekome moze biti odbojan jer ukusi su razliciti.


  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Sep 2006
    Postova
    3.800
    Taj mi je film bio loš od djetinjstva... nekako mi je čudan. Nikad ga i nisam pogledao, a bio mi je bezveze, pa ga ne namjeravam pogledati, mada sada kada sam odrastao i ne mislim da je toliko loš.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    1.047
    Kako možeš reći da je loš ako ga nisi ni pogledao??

    THIS IS NOT A JOKE!! YOU ARE A 999,999,999th VISITOR!!! CLICK HERE TO CLAIM!!!!!!!111oneoneon

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Meni je film dobar iako ga nikad nisam pogledao do kraja, kraj sam procitao u citanci
    Film nisam uopce kuzio jer sam bio mal ali ovo je razjasnilo dosta stvari
    Kubrick je imao jako suptilan smisao za humor ismijavajuci ljudsku ovisnost o tehnologiji a da to niko dugo vremena nije kuzio
    Zato jedno veliko
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

Slične teme

  1. Moja Morrowind Odiseja: Na putu do bogatstva i slave
    By Delirium in forum The Elder Scrolls & Fallout
    Odgovora: 56
    Posljednji post: 08-08-2011, 13:11

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •