Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 96

Tema: Zašto Blizzardu ide tako dobro?

  1. #1
    Senior Member Ninja hurdle JedimiNjoke's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Svašta me pitaš...
    Postova
    773

    Zašto Blizzardu ide tako dobro?

    Razmišljao sam o ovom pitanju i mislim da sam došao na jedan od odgovora. Zašto se svi uživimo u igru igrajući Blizzardove proizvode? Pa mislim da je jedan od odgovora: Animacije! (gameplay se naravno ne računa, jer to svi znamo da je na vrhuncu ). Znate ono kad bi igrali SC i jedinice izgledaju poprilično normalno 2D, a u glavi se vrti ko da si u onom bunkeru sa Firebatom i Medicom i gledaš kako horda zerglinga trči prema tebi? WoW izgleda poprilično kao crtić, a kada zaigrate nakon što ste pogledali animaciju, krvoločno gledate kad će se pojavit BG queue da možete brutalno razbit onog orca koji vam je digao tlak jer vam je maznuo lovu za kafu!

    Ako imate što za dodati, samo izvolite
    Zabušant...

    = Citat = Izvorno postao lukas2
    ej kaj kazete da osnovamo super guild Hunters Guild
    Perun - lvl70 warrior - <Deeprun Pest Control> - Aggramar

  2. #2
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Animacije bome jesu savršene, sjeti se samo Diablo 2 animacija! U to doba nisi nikada vidio nekaj tak savršenoga!

    Ali mene nisu toliko animacije privukle (makar sam ih uživao gledati i jedva sam ćekao da otkrijem novu animaciju)... mene je privukla stvarno odlična igrivost! Sve igre su tako dinamične i igrive, ma ne opisivo dobro

    Mislim da me nisu sa niti jednom igrom ikada razočarali! Skidam im kapu, najviše volim njihove igre!

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas NortonCommander's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Kavez
    Postova
    402
    Razlog njihove uspjesnosti lezi u tome da su prije nekoliko godina prodali dušu vragu. Od tada izdaju samo dobre igre, ali uz uvjet da svako malo izdaju i jednu igru kojoj ce glavni antagonist bit upravo

  4. #4
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    Blizzard FTW. najbolji su, svaka im cast. imam gotovo sve njihove igre, original naravno.

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    - Animacije - u početku su možda i bile animacije, ali od Diablo II na dalje ovo više nisu animacije, ovo su frikkin CGI filmovi koje rijetko tko dostigne po kvaliteti...

    - Gameplay - ništa čudno kad uzmeš u obzir da Blizzard ne zapošljava amatere... Da bi mogao raditi na nekoj njihovoj igri moraš imati iskustva u izradi konkretnog tipa igre (ako se razvija RTS, neće za dizajnera uzeti nekog tko se proslavio na FPS) i moraš imati dobar staž...

    - Manjak hypea - Ne žure se s izradom igre i ne podlježu marketinškim pritiscima, i dosta komunuciraju s gaming zajednicom što im daje vremena da usavrše svaki dio igre. Ne najavljuju remek-djelo prije nego ga barem 2/3 ne naprave...

    - Humor - suptilan, ali jako dobar Et, jedan od trademarka Blizzovih igara je i ono klikanje po unitima dok ne počnu gluposti govoriti, zbog čega vam nije dosadno ni kad čekati neki research da se završi, heh...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Krizevci
    Postova
    827
    Blizzard stvarno ima experte na svim podrucjima.
    I oni tocno znaju sto je to "Igra" te kako ju napraviti maximalno zanimljivom.
    ...Memories sharp as daggers pierce into the flesh of todays,..

  7. #7
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070
    razlog?originalnost!

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Meni se njihove igre čine ispoliranijim i dorađenijim od ostalih. Očigledno provode više vremena od ostalih u toj završnoj fazi, pa tako kad pogledaš Blizzardovu igru, sve se čini savršeno dizajniranim i uklopljenim, bez oštrih rubova. A i ja bih takođe Oscare podijelio odjelu za CGI sekvence - definitivno najbolje koje sam ja vidio u igrama, ali ne bih rekao da je baš to razlog za blagostanje Blizzarda.

  9. #9
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    - Humor - suptilan, ali jako dobar Et, jedan od trademarka Blizzovih igara je i ono klikanje po unitima dok ne počnu gluposti govoriti, zbog čega vam nije dosadno ni kad čekati neki research da se završi, heh...
    potpisujem sve kaj ste nabrojali (igrivost, atmosfera, animacije) ali ovi detalji kao klikanje po unitima dok ne pocnu baljezgati pogotovo... i ne zaboraviti, klikanje po crittersima dok ne eksplodiraju... ROFL

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #10
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    412
    Blizzard je meni najbolji game devloper. sve su im igre izvrsne i imaju gameplay zarazan do bola. iako su sad najavili starcraft a ja sam više htio warcraft, nisam nimalo razočaran jer znam da će igra biti odlična

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    Mene je privukla priča, pogotovo u Warcraft 3 volim to kad se fajtaju orci,ljudi,vilenjaci i nemrtvi poseban doživljaj i nekakav osječaj masivnosti te jos mnogo drugih vaznih sitnica...legende nema sta.

  12. #12
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    5.945
    Zato što ne prave 34 igre na godinu...nego malo po malo pa je svaka hit.
    AMD Athlon II x4 640 3.0GHz 4 GB Kingmax DDRIII RAM 1333MHz Palit GeForce GTS 450 1GB SATA 500GB Apolon 550W

  13. #13
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Nightyx
    Zato što ne prave 34 igre na godinu...nego malo po malo pa je svaka hit.
    Tako je, ak naprave igru, onda ju naprave kak treba, a ne ko EA koji izbaci 500 naslova na godinu, a tih 500 naslova su takvi poluproizvodi da se svi zajedno mogu računat kao jedna igra.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    = Citat = Izvorno postao Nightyx
    Zato što ne prave 34 igre na godinu...nego malo po malo pa je svaka hit.
    potpis
    btw,animacije su odlične,priča :slinim: grafika nije nešt aposebno,al šta će mi graifka pored odličnog gameplaya !!

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ne bih rekao da su animacije u pitanju. Square radi animacije u rangu blizzarda, čak ih po igri ima više i dosta su duže. Svejedno, tek sam rijetke odigrao, jer mi takve igre ne pašu.

    Razlog blizzardove uspješnosti leži u tempiranju. Rade proračunato i ništa prije vremena. Dok bi EA napravio barem 3-4 starcrafta u deset godina, blizzard ih je napravio dva, prvo izludivši vjerne fanove od čekanja.
    Također, potpuno su posvećeni svojim univerzumima i ne trude se razvijati nove. Treće, rade igre s lošijom grafikom i manjim zahtjevima i tako ciljaju na što veći broj igrača. (najbolji primjer diablo2, koji je zbilja bio zastario i "ružan", čak u vrijeme izlaska)

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    (najbolji primjer diablo2, koji je zbilja bio zastario i "ružan", čak u vrijeme izlaska)
    A kako kome... veliki izdavači (poput EA) ciljaju na balavurdiju koja misli da zna kakva je igre kada vidi screenshote, pa onda sebi ne smiju dopustiti tu bruku i sramotu da screenshot konkurencije izgleda bolje od njihovog. Meni je, kao i većini fanova, drago što je Diablo 2 onakav kakav jeste. Da i Diablo 3 bude u sličnoj izvedbi, ne bi mi uopšte smetalo, štaviše bilo bi mi i mnogo draže nego da bude u nekoj über grafici sutrašnjice. A i to "ružan" nikako ne stoji. Jedno je tehnička izvedba (koja, istina, nije bila uz rame igrama u to vrijeme), a drugo je umjetnički dojam za koji moram reći da je odličan u Diablu 2.

  17. #17
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ružan je ko guzica, u svakom pogledu. Artom se nije mogao ni upola približiti Biowareovim RPGovima, tehničkim karakteristima EA-u i njegovim firmama. Sjeti se koliko je recimo stariji Westwoodov Nox bio tehnički superioran Diablu 2.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    1. Njihove Igre nejdu na konzole,odnosno nisu debilne konzolaške konverzije.

    2.Komuniciraju sa zajednicom,te svoje produkte završavaju kak spada,i više
    vremena ulože na poliranju igre.

    3.Njihova grafika nema nekakve 1337 shadere i HDR,grafika je nezahtjevna i ima svoj šarm,posebno oni njihovi stariji naslovi koji imaju rukom crtanu grafiku.

    4.animacije su savršene.

    5.Blizzard je po meni najbolji developer koji postoji,zbog ultra-igrivih igara.
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    1.224
    = Citat = Izvorno postao cronicus
    1. Njihove Igre nejdu na konzole,odnosno nisu debilne konzolaške konverzije.
    Mislim da je ovo glavni razlog...

  20. #20
    = Citat = Izvorno postao aRaGoN
    razlog?originalnost!
    originalnost? pa gdje su vam oči ljudi božiji?!Jeste li ikada igrali SC i Warcraft 3 The Frozen Throne?! Kampanju? i u roc i tft-u postoje misije iz starcrafta...i vi to zovete originalnošću? ffs molim vas,kakve su to izjave? Evo recimo da me ne prozovete budalom uporediti ću vam 2 misije,jedna je iz SC a jedna iz Warcrafta...u sc mislim da je 3 ili 4 misija kod terrana kod koje je zadatak da se uz određeni broj unita,kroz zergovsku bazu probiješ do broda Nomad II,koji konstano biva napadnut;dok u warcraftu ima misija(tft) da se kroz bazu Naga rase probiješ i stigneš do elfova;dakle ja tu sada pitam,gdje je originalnost?? u kopiranju jednih te istih misija?? Očito je da u ljudi vlada opća zasljepljenost Blizzardom...naučite promatrati i detalje...primjer nije jedina ova misija,ima njih još,ali mi se ne da nabrajati...

  21. #21
    Dobar PR i odlično predviđanje previranja koja se događaju na tržištu. Naravno, i pro-PC stav je isto tako bitan (mislim da je SC: Ghost bio prvenstveno ciljan za PS2...).

  22. #22
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    = Citat = Izvorno postao aRaGoN
    razlog?originalnost!

    dečko zna


    probaj svaki put pogledat animaciju WoW-a prije neg kaj se ulogiraš u igru,nabrije te do ibera...copmmmmmm

  23. #23
    Razlog njihovog uspjeha je to da ne eksperimentiraju,samo savršeno odrade nastavke,ne bave se novim stvarima dok god ekipa guta staro.onda masno naplačuju WoW,ubacuju spyware da vide kaj ekipa hoće i tak.Da ja radim sa svojim stručnim timom neku igru 10 godina,bila bi savršena,to vam garantiram.nisu oni niš posebno,samo se kuže u "sistem"

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Mislim ako tebi Blizzard nije nešto posebno aj molim te koja ti je kompanija posebna??
    Cini mi se da je famozni "Đ" jednom napisa razlog zašto je Blizzard tako uspješan. U podrumu drže zarobljenu hordu palih arhanđela Imaju zanimljive franšize te su dosad skupili toliko iskustva i prestiža da je neuspijeh gotovo nemoguc. Blizzard je tipicna prica o uspijehu...

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ružan je ko guzica, u svakom pogledu.
    Tebi. Meni je čist ok. Ne znam šta bi tu mnogo mogli i promijeniti, a da ne unište igru. A eto... ko voli, nek' izvoli.

  26. #26
    Senior Member Ninja hurdle JedimiNjoke's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Svašta me pitaš...
    Postova
    773
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    Razlog njihovog uspjeha je to da ne eksperimentiraju,samo savršeno odrade nastavke,ne bave se novim stvarima dok god ekipa guta staro.onda masno naplačuju WoW,ubacuju spyware da vide kaj ekipa hoće i tak.Da ja radim sa svojim stručnim timom neku igru 10 godina,bila bi savršena,to vam garantiram.nisu oni niš posebno,samo se kuže u "sistem"
    Stvar je baš u tome da eksperimentiraju. WoW je jedan od većih eksperimenata koji je netko poslao u gaming svijet. Što se priče tiče nije, ali gameplay definitivno je. Mislim da WoW nije rađen 10 godina, malo je ipak kraće ... Što se mene tiče oni su fenomen, samo što imaju puno pretplatnika/igrača pa im je tech support malo šrot.
    Zabušant...

    = Citat = Izvorno postao lukas2
    ej kaj kazete da osnovamo super guild Hunters Guild
    Perun - lvl70 warrior - <Deeprun Pest Control> - Aggramar

  27. #27
    Senior Member Lord of The Fleas Dark Saruman's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Kod table pa desno
    Postova
    381
    "Oki Doki!"

    "Work, Work!"

    "Off I go then...!"

    Ja bih rekao humor i to sto igre nisu hardwerski zahtjevne
    3
    reda
    teksta

  28. #28
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    = Citat = Izvorno postao Dark Saruman
    Ja bih rekao humor i to sto igre nisu hardwerski zahtjevne
    I told you already, my name is Duran!
    Duran, Duran!!
    What's so funny!?

    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  29. #29
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    = Citat = Izvorno postao JedimiNjoke
    Stvar je baš u tome da eksperimentiraju. WoW je jedan od većih eksperimenata koji je netko poslao u gaming svijet. Što se priče tiče nije, ali gameplay definitivno je. Mislim da WoW nije rađen 10 godina, malo je ipak kraće ... Što se mene tiče oni su fenomen, samo što imaju puno pretplatnika/igrača pa im je tech support malo šrot.
    Ovo je otprilike nalluđa smijalica koju si ikad izvalio. WoW je bio vjerojatno najsigurniji projekt u zadnjih 15 godina! Nikakvo eksperimentiranje, nikakve novosti, apsolutno ništa vrijedno spomena! Tuđe ideje + Hype = Zarada.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914
    IDE IM DOBRO JER JA TAMO RADIM
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

Slične teme

  1. Blizzardu se ne sviđa Valveovo komercijaliziranje DotA-e
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 41
    Posljednji post: 27-10-2010, 16:27
  2. Jesam li dobro kupovo?
    By ivesha in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 24-10-2007, 07:53
  3. Ma dobro što je pak ovo
    By Aladari in forum Gaming općenito
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-05-2006, 16:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •