Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: zzzzzzzuji previše

  1. #1
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    DuBrOvnIk
    Postova
    530

    zzzzzzzuji previše

    imam jedan prevelik problem komp previše zuji (čuje se u drugoj sobi kroz zatvorena vrata)
    prvih 5 min nakon paljenja radi normalno čim pokrenem kakav program ili igru odma zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
    radi se o P4 2.8ghz ,asus p4s800,ati radeon 9600 pro, i napajanje MS 230w
    nikad prije nije pravio takvu buku
    postoji li rješenje ovog problema
    Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz,Gigabyte P35c-DS3r,2gb DDR2,Point of View 8800GTS 320mb DDR3,Chieftec 450W
    Intel Pentium 4 2.8 HT @ 3.2GHz,Asus P4S800,1.5Gb DDR400,Gainward Bliss 7800GS+(G71,600,1490)512mb DDR3,Fortron 350W

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564
    Moja ti je pretpostavka da ti stvar u ventilator (vjerovatno od grafičke) koji je naštiman da neradi punom snagom dok temperatura ne dosegne određenu granicu kada se počinje upravo raditi i proizvodit buku.

  3. #3
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    DuBrOvnIk
    Postova
    530
    pa to bi se onda događalo stalno
    ovo traje zadnjih 7 dana a komp ima 3 godine
    Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz,Gigabyte P35c-DS3r,2gb DDR2,Point of View 8800GTS 320mb DDR3,Chieftec 450W
    Intel Pentium 4 2.8 HT @ 3.2GHz,Asus P4S800,1.5Gb DDR400,Gainward Bliss 7800GS+(G71,600,1490)512mb DDR3,Fortron 350W

  4. #4
    i meni je bilo slicno prosle godine.naglo su porasle temperature pa se komp jace grije

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Moj komp se čuje ko' traktor i zbilja živcira neki put...

    Vjerojatno je problem u cooleru od proca (Thermaltake Volcano II), pošto sam mjenjao napajanje već prije i zvuk je ostao isti.

    Sumnjam da je do grafičke, jer je smeće (GF 2 MX)... jel smeće može raditi tolioko buke?

    Uglavnom, meni se čini da je problem u cooleru, a možda je i tebi...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  6. #6
    Guest
    Ovako da to riješimo jedno zauvijek!!!

    Buka može biti iz više izvora u vašem računalu....Najčešša i gotovo jedina mjesta su-cooler od napajanja,cooler od grafe,cooler od proca....Ta tri mjesta riješavamo na način da rasklopimo cijeli cooler,dobro ga očistimo i dobro zategnemo da nema "lufta".....dalje.....jedni od čudnijih ali isto tako mogućih su i sama matična..ukoliko nije dovoljno zašarafljeno..ili ne leži kako treba pa isto tako dolazi do distorzija,,,,,za nju vam preporučam kompletno vađenje svih komponenti i ponovno postavljanje na kučište....odmah i pazite na namještaj kabela....i jedan od zadnjih mogučih mjesta može biti optički romovi ali i sam hard disk....riješnje ko i za ostale...odšrafiti i ponovno dobro namjestiti i zašarafati,,,nerijetko se događalo da nakon nekog vremena cijeli case ima neke distorzije baš zbog optike...jer optika se stalno vrti ako je koristimo te može doći do manjih dislokacija što če vam rezultirati distorzijama....

    Ako neznate točno koji segment vam radi buku..preporučam vam cijelo rasklapanje kompa i ponovno sklapanje s pažnjom na bilo kakve šarafove koji bi se još bolje mogli zategnuti-ovdje mislim čak i na onaj mali cooler na chipsetu!

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674
    meni isto skoro svaki dan
    kad ga upalim čuje se kao mikser pa nakon nekog vremena prestane
    problem je u napajanju. Ja sve to skinem razmontiram pregledam i vidim sve u redu stavim ga natrag i opet zuji

  8. #8
    Senior Member It lives by night pHo3nyX's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    504
    Imam slican problem... Ovako ostavim komp preko noci da downloada, ali nemogu spavat od zvuka coolera na procu.... e sad cuo sam da postoje neke mrezice koje se postave na cooler tako da smanjuje buku, pa ako ko zna za to i kako se to radi, moze objasnjenje...
    MBO:ASUS P5KC // CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz, 6MB Cache // RAM: Kingmax 4x1 GB 800 Mhz // HDD: Seagate 320 GB, 16MB Cache // VGA: ATI HD3870, 512 MB, 256 bit // Napajanje: Chieftec 550W //

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    I moj zuji non stop
    Moze bit kao sto je AMD freak rekao da ga treba ocistit
    Rodjak je svoj cistio industrijskim kompresorom i nakon toga bio je totalno necujan
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

Slične teme

  1. Ne baš previše važno
    By r0rschach in forum PC Play Web Portal
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 02-02-2010, 13:34
  2. Ima li previše tema?
    By Tri66a in forum PC Play Forum
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 10-08-2006, 13:27
  3. Overclocking procesora - koliko je previše
    By edobearhr in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 09-01-2006, 23:31
  4. Ima li previše tema?
    By Tri66a in forum Alt-F4
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •