Isprobavši C&C 3 Tiberium Wars, ne mogu se suzdržati bez da malo cinički ne ispljujem sve novije RTS hitove osim njega fkors. Naime, C&C3 je najbolji primjer kako se u današnje vrijeme može napraviti izvanredna RTS igra vrhunske produkcije, bez da vam zakolje hardver ko pile, a što je tako svojstveno najvećim RTS hitovima koji su se pojavili u proteklih par mjeseci. Po meni, RTS igre nikada ne bi smjele biti hardverski zahtjevne, jer one u velikoj većini gađaju tip publike kojoj je zadnja stvar briga o tome da li će moći ganjati DX10 naslove tipa Crysis na full detaljima.
Da se razumijemo, ovime ne želim pljuvati po tim igrama generalno, stoga im neću ni spominjat imena, već samo smatram kako su zbog uvođenja totalno nepotrebnih elemenata, izgubili mase igrača, potencijalnih kupaca. Čudim se jako izdavačima igara što dopuštaju developerima takvu kvazi slobodu na svoju štetu. Da sam ja na njihovom mjestu, developere bih vratio u prvi razred osnovne škole izrade igara. Neka dečki prvo naprave igru na 64kb, pa tek onda mogu dobiti angažman dostavljača RAM-a na Warcaraftu IV.