Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 62

Tema: Inteligencija i kako je ocijenjujete?

  1. #1

    Inteligencija i kako je ocijenjujete?

    Evo danas sam sudjelovao u recimo jednoj maloj raspravi poprilično nebitne tematike, ali koja me natjerala da se malo zapitam o ovom pitanju. Ovdje ne mislim direktno na IQ, samo da ne bude zabune.

    Kako vi ocjenjujete inteligenciju svojih bližnjih? Gledate li po nekim akademskim rezultatima, po nekom općem mišljenju ili na neki 3. način? Ja sam osobno neodlučan jer obje "metode" imaju svojih strana. Ali živcira li vas ponekad kad razgovarate s osobom, ne bih rekao upitne inteligencije, koja ignorira sve protuargumente i samo tjera svoje zadrto vjerovanje (ovdje ne mislim na vjeru tako da back off) pa makar ono bilo potpuno krivo? Događa li vam se da se jednostavno dosađujete u razgovoru, o temi koja vam je inače interesantna, zbog zamornih sudionika i njihovih predvidljivih odgovora? Mislite li da kvalitetnije školovanje potpomaže inteligenciju?

    Neći više proširivati jer me zanima šta vi mislite o ovome i koje točke možete izvući.

    Disclaimer: Molim bez flame-a i osobnih uvreda (znate na koje ljude mislim).
    Lock ako tema već postoji.

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    OSIJEK VJEČNI GRAD
    Postova
    1.184
    mjerim inteligenciju onoliko koliko je osoba snalažljiva, školski uspjesi nemaju veze s inteligencijom, jer znam puno ljudi koji imaju super uspjehe u školi ali su glupi ko kurac, isto tako ima hrpa ljudi koji su u školi loši, a pokazuju zavidnu inteligenciju
    to je vjerojatno jer se inteligencija dijeli u 2 kraka
    socijalna: koliko je osoba snalažljiva i spretna u odnosu s drugim ljudima
    znanstvena: koliko je osoba spretna u računaju raznih zadataka, učenju i sl.
    koliko sam vidio, ove 2 grane nisu vezane, ali ponekad se može naići na osobe koje imaju obje vrste inteligencije na visokoj razini
    želite li znati zašto bard mrzi emoe? je li legolas jači od gimlija? što ima novoga u world of darknessu? jesu li patuljačke žene feministice? posjetite world of fantasy http://fentazi.ej.am/forum najbolji hrvatski fantasy forum

  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135
    gledam ih kak se ko snalazi u određenoj situaciji, bez obzira na njihovo znanje škol. gradiva

    ima jedan učenik u školi koji je pao razred a izuzetno je inteligentan u vezi računala

  4. #4
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    kombinacija svega.
    frend s kojim sam prošlu godinu išao u 1. razred je bio podosta pametan, no bio je ponavljač. nije mu se dalo dolaziti na satove,štaš. isto je ponovio i te godine. sada je 3. put 1. razred.
    -> glup je ko qrac.




    enivej, ne sudim po školskim uspjesima, ali ovo je primjer idiota
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  5. #5
    = Citat = Izvorno postao medusa
    mjerim inteligenciju onoliko koliko je osoba snalažljiva, školski uspjesi nemaju veze s inteligencijom, jer znam puno ljudi koji imaju super uspjehe u školi ali su glupi ko *****, isto tako ima hrpa ljudi koji su u školi loši, a pokazuju zavidnu inteligenciju
    to je vjerojatno jer se inteligencija dijeli u 2 kraka
    socijalna: koliko je osoba snalažljiva i spretna u odnosu s drugim ljudima
    znanstvena: koliko je osoba spretna u računaju raznih zadataka, učenju i sl.
    koliko sam vidio, ove 2 grane nisu vezane, ali ponekad se može naići na osobe koje imaju obje vrste inteligencije na visokoj razini
    Uglavnom se slažem s ovime.. s tim da mogu reći da poznajem osobe s visokom "znanstvenom" inteligencijom a da u razgovoru u nekim slučajima ispadnu zadnji idioti..

    Mogao bi staviti i anketu "Smatrate li se inteligentnim?"

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    po meni je inteligencija snalažljivost u pojedinim situacijama. kratko i jasno

  7. #7
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    = Citat = Izvorno postao ivan
    po meni je inteligencija snalažljivost u pojedinim situacijama. kratko i jasno
    baš tak,u nekim situacijama ispadnem idiot, a u nekima ne,sve ovisi kak se snađeš

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer Black Hawk Down's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Da
    Postova
    1.136
    Zanimljiva tema.Prijatelji su mi glupi kao stupovi(ne svi),po intelegenciji i po svemu već što postoji jer je to retardirano što govore.Moj najdraži-bog je toliko moćan da je samog sebe stvorio iz ničega,možda će nekim ovo biti "dubokoumno"( ) ,ali u kontekstu je još i više .
    Molim da mi nitko ne šalje privatne poruke.
    (uvijek se od njih uznemirim)
    912362004655177310808
    http://www.youtube.com/watch?v=puVmKfCw ... ed&search=

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Po sposobnosti rješavanja problema u životu.

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    2.491
    Ja mislim da inteligencija nije "stabilna", odnosno da se mijenja po potrebi i da ovisi o raspoloženju.
    Ja npr. nekad bolje zaključujem a nekad lošije.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Albonian Asylum
    Postova
    8.050
    = Citat = Izvorno postao medusa
    mjerim inteligenciju onoliko koliko je osoba snalažljiva, školski uspjesi nemaju veze s inteligencijom, jer znam puno ljudi koji imaju super uspjehe u školi ali su glupi ko *****, isto tako ima hrpa ljudi koji su u školi loši, a pokazuju zavidnu inteligenciju
    to je vjerojatno jer se inteligencija dijeli u 2 kraka
    socijalna: koliko je osoba snalažljiva i spretna u odnosu s drugim ljudima
    znanstvena: koliko je osoba spretna u računaju raznih zadataka, učenju i sl.
    koliko sam vidio, ove 2 grane nisu vezane, ali ponekad se može naići na osobe koje imaju obje vrste inteligencije na visokoj razini
    super si t onapisao jer i ja prema tome "gledam" ljude. Netko može imati super ocijene ali biti glup ko noć. Primjer jedan iz razreda. Prolazi sa četiri a kad je prepisivao s ispita, prepisao je i ime tog od kog je prepisivao. Dok jedan iz razreda prolazi s 3-4 ali je inteligentan i uvijke ce se dočekat na noge. Inteligentne su osobe koje mogu lako imanipulirat neke osobe ili im bacit "pijesak" u oči te koje se nedaju tako lako srušiti

  12. #12
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Odes desno pa skrenes lijevo pa samo ravno!
    Postova
    798
    = Citat = Izvorno postao RIPtheREAPER
    Ja mislim da inteligencija nije "stabilna", odnosno da se mijenja po potrebi i da ovisi o raspoloženju.
    Ja npr. nekad bolje zaključujem a nekad lošije.
    Slazem se ali opet ima ljudi koji su "glupi" slabije zakljucuju i "pametniji"odnosno lakše zakljucuju!
    Nemam sig!

  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Ovako da se razumijemo postoji mnogo vrsta inteligencije. Dvije najpoznatije su znanstvena i socijalna. Mozes ti biti neznam kakva neznalica ali da si inteligentan bar tako kaze znanost, al ako si inteligentan onda bi po meni ta osoba trebala uvidjeti da nest ne radi dobro i to popraviti, bar je to moje razmisljanje.

    Nadalje definicija inteligencije je snalazenje u nepoznatim situacijama. Neke frendove smatram inteligentnima neke ne.

    e i netko je gore spomenuo da je imao frenda sa izvrsnom kompjutorskom inteligencijom )))))))))))))))))))))) ako netko ima veliko znanje o kompovima ne znaci da je inteligentan vec da je ucio.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  14. #14
    Po meni je za određivanje inteligencije presudan svaki oblik snalaženja od onih najobičnijih do neobičnih situacija,naravno važan mi je i iq ali to je tek mali faktor,jer prema njemu jedan od mojih frendova koji se ponaša kao retard(laže,izmišlja,glupira se) bio bi pravi genije...

  15. #15
    e ovo ti je bas dobra tema...cesto razmisljam o tome i nikak da dođem do nekog zakjlucka.inteligenciju definiram kao cjelokupni aranzman koji dobim nakon razgovora s nekom osobom.mozda bi se cak usudil inteligenciju poistovjetiti sa snalazljivoscu

  16. #16
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152
    a, kako smo ono učili? inteligencija je sposobnost pojedinca da se snađe u određenim situacijama... tako nešto. ali vjerojatno znate da postoji više vrsta inteligencije. ono tipa sportska, umjetnička, matematička, ma što ja znam... tako da je inteligencija prilično relativan pojam.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  17. #17
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054
    = Citat = Izvorno postao Wikipedia
    Inteligencija je mentalna karakteristika koja se sastoji od sposobnosti za učenje iz iskustva, prilagodbe na nove situacije, razumijevanja i korištenja apstraktnih pojmova, i korištenja znanja za snalaženje u okolini.

  18. #18
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postova
    749
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    e ovo ti je bas dobra tema...cesto razmisljam o tome i nikak da dođem do nekog zakjlucka.inteligenciju definiram kao cjelokupni aranzman koji dobim nakon razgovora s nekom osobom.mozda bi se cak usudil inteligenciju poistovjetiti sa snalazljivoscu
    Slažem se. Uvijek možeš prepoznati čovjeka inteligentan po njegovom načinu govora, povezivanja stvari u određenim situacijama i to se primjeti jako.

    Aj mi sad recite ako mi ljudi govore da sam snalažljiv, a psihić da sam natprosječno inteligentan zašto mi ljudi govore da sam idiot i budala samo zato što imam drugačije mišljenje?
    Koji će mi qurac onda sva ta snalažljivost i "natprosječna" inteligencij?

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Je vais bien, ne t'en fais pas
    Postova
    2.036
    = Citat = Izvorno postao Lord of Darkness
    Koji će mi qurac onda sva ta snalažljivost i "natprosječna" inteligencij?
    da te ljudi mogu ogovarat kako si zapravo umišljen...

    bah, tako je i meni ispalo da sam natprosječno inteligentna, al sam svejedno prvi razred osnovne prošla s 4( dok su se sve ostale mame ponosile svojim odličnim đacima moja je stajala u kutu i sramila se)
    al, je*iga, kad mi nije bilo jasno zašto ja moram učiti nešto što me ne zanima; i zašto nas na prirodi i društvu uče o pranju zuba il štogod i zašto sve treba učiti na pamet. i nikad mi nije bilo jasno zašto profe više vole štreberice koje sve uče na pamet od riječi do riječi, a ne ljude koji misle svojom glavom. džaba mi je bilo što sam tad znala sve glavne gradove država u svijetu... ne želim zvučat umišljeno al meni je to tada sve bilo debilno; zato ja nikad nisam dobro prolazila; kasnije sam morala tako učiti jer se inače ne bi mogla upisati u gimnaziju


    snaći se u nekoj situaciji ili u novom, zaključiti nešto sam to se naziva inteligencijom; svatko može naštrebat knjige

  20. #20
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Kad se nalazite u školi u kojoj ima više od 1000 frizerki, jednostavno bi se i pandur osjećao pametnim. Tak da se osjećam inteligentnim kad sam u školi.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  21. #21
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    za mene inteligencija nema veze sa školom (što su neki i rekli).. inteligencija je nečija "prosvjetljenost", sposobnost zaključivanja nekih stvari.. npr : zaključivanja iz raznoraznih grafova iz raznoraznih predmeta.. evo - klima-graf iz geografije.. neko će učit sve odrednice te klime napamet, al oni inteligentni će prokljuvit da mogu sve iščitat iz grafa..

    moja stara je profka.. i nije jedna od onih koje obožavaju štrebere. ona neizmjerno cijeni kad neko razumije neko gradivo, voli radit s inteligentnom djecom.. ima ljudi koji su odlični đaci, al su mentalno prilično.. zakinuti... u socijalnom smislu

    meni je definitivno lakše razgovarat s osobama iste inteligencije il inteligentnijima.. oni neinteligentniji najčešće prazno gledaju.. što ne volim

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    2.361
    Ja sam isto ko mali znao sve glavne gradove i zastave. I još uvijek ih znam. Volim misliti da sam prilično inteligentan. Dobro, ako ćemo iskreno, volim misliti da sam najpametniji na cijelom svijetu, a da mi se svi trebaju klanjati. Ali cure uvijek samo kažu da sam idiot i odu. Vidjet će one...
    Ali dosta o meni, pričajmo malo o vrtnim patuljcima. (ne, neznam zašto baš vrtnim patuljcima, htio sam zvučati pametno)

  23. #23
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    OSIJEK-NEPOKORENI GRAD
    Postova
    536
    = Citat = Izvorno postao ivan
    po meni je inteligencija snalažljivost u pojedinim situacijama. kratko i jasno
    DANAS JE TESKO BITI GLUP JER JE KONKURENCIJA VELIKA

  24. #24
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    inteligentna osoba je osoba koja ce me moci sjebat, prevarit...itd ^^ i onda uvjeriti da to nije nista.. tipa moja cura, prijatelji, mama, tata...

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    inteligencija nema veze sa znanjem. točka.

    inteligencija je neka kvazi sposobnost snalaženja u težim situacijama i sposobnost učenja. dakle, čim se netko bolje snađe s manje resursa il brže riješi neki teži zadatak, time je inteligentniji.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  26. #26
    Senior Member Lord of The Fleas FearLess's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Prijedor, BiH
    Postova
    442
    [quote=Matilda Mother]
    = Citat = Izvorno postao "Lord of Darkness":1scqxzty
    Koji će mi qurac onda sva ta snalažljivost i "natprosječna" inteligencij?
    da te ljudi mogu ogovarat kako si zapravo umišljen...

    bah, tako je i meni ispalo da sam natprosječno inteligentna, al sam svejedno prvi razred osnovne prošla s 4( dok su se sve ostale mame ponosile svojim odličnim đacima moja je stajala u kutu i sramila se)
    al, je*iga, kad mi nije bilo jasno zašto ja moram učiti nešto što me ne zanima; i zašto nas na prirodi i društvu uče o pranju zuba il štogod i zašto sve treba učiti na pamet. i nikad mi nije bilo jasno zašto profe više vole štreberice koje sve uče na pamet od riječi do riječi, a ne ljude koji misle svojom glavom. džaba mi je bilo što sam tad znala sve glavne gradove država u svijetu... ne želim zvučat umišljeno al meni je to tada sve bilo debilno; zato ja nikad nisam dobro prolazila; kasnije sam morala tako učiti jer se inače ne bi mogla upisati u gimnaziju


    snaći se u nekoj situaciji ili u novom, zaključiti nešto sam to se naziva inteligencijom; svatko može naštrebat knjige[/quote:1scqxzty]


    hehe ti to mene opisa

    i ja nikad nisam ucio nego svojom glavom kontao i jos uvijek znam sve glavne gradove napamet

    ali cudno je to kod profa sto vole ucenike koji strebaju sve napamet.


    a da intelegencija je mogucnost prilagodjavanja raznim situacijama i pronalazenja rjesenja da se te situacije srede
    jasta!

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Je vais bien, ne t'en fais pas
    Postova
    2.036
    ma to su ti profe bile ljubomorne na nas...

  28. #28
    = Citat = Izvorno postao D.E.M.O.
    inteligentna osoba je osoba koja ce me moci sjebat, prevarit...itd ^^ i onda uvjeriti da to nije nista.. tipa moja cura, prijatelji, mama, tata...
    kao 1. slažem se, jer ja znam da sam ja takva osoba - volim varat i radit svakakve stvari ljudima iza ledja a da me ne otkriju => pretstavljam se kao druga osoba, nitko me u stvarnosti ne poznaje...

    kao 2. inteligencija nema veze sa znanjem

    =>ja nisam znanstveno inteligentan jer mi znanje nista ne pretstavlja (zivot je uzalud), za mnoge me nije briga=> jednostavno nekad kazem boli me kurac => bit cu kakav jesam => prijatelji me nazivaju čudakom=>mama želi da idem psihijatru=>kad im kazem da cu se ubit-starci se rasplaču jer su upoznali drugoga mene, a ja takav jesam stalno..mislim da sam inteligentan, i to jako, a to mogu i prepoznati kad sam u drustvu=> a u drustvu sam rijetko, rađe ću biti sam nego sa drustvom =>nemam ni neke velike socijalne inteligencije, osim kada glumim da imam, ali to nisam ja.. ljudi me doživljavaju kao sociopata, a ja mislim da to jesam...inteligentan sam na svoj nacin, i nitko na taj nacin nije od mene inteligentniji... ako inteligencija nije ono sto mislim da je, onda sam ja jednostavno sam sebi bolestan u mozak i volim to biti-takodjer sam vrlo suicidalan i nisam ciničan, dalje, mrzim štrebere i ljude koji vole svoj život.. rađe žeim biti nesretan kako bi i drugi ljudi bili nesretni-
    npr. ja zelim da se vrijeme naoblaci pa da ljudi ne idu van (u prenesenom značenju: budu sretni)==>dakle zelim da budu nesretni, tojest nezelim da budu sretni ako sam ja nesretan, a prema tome mišljenju ispada da sam ja uvijek nesretan...

    rijesio sam onaj mensa test za hrvatsku sad prije 10 minuta na netu i imam prema tome neslužbeni IQ: 162 Mislim da je to dovoljno visoko=> i nemam pojma kako se moze prema tome testu ustvrditi da je covjek socijalno inteligentan ili mozda znanstveno...

    ne pijem alkohol, ne pusim ne drogiram se, imam 16 godina (čitaj: Ne VoLiM CiNike [ako planirate komentirat ovaj post])
    ne izlazim van, i ne planiram poćeti, jer je to samo hrpa glumatanja.... .( drugi mi kazu: doci ce i tvoje vrijeme da pocnes, a ja si mislim, kakva su to sranj*... i dobro mi jer sam onakav kakav jesam,... inteligentan za sebe
    volim filmove tipa Donnie Darko ..., sada na svoj inteligentni nacin prezivljavam skolu samo da ju prezivim (makar mi ni ocjene nisu tolko lose), a za buducnost kazem da cu se ubit...(vidjet cu jos koji se biti tocan, tj. glavni razlog toga)
    u svezi ocjena u skoli, kad me starci pitaju za ocjene ja ih jednostavno ignoriram..
    ne zelim se ubiti, a i to je tesko kad pomislim na svoju obitelj.. ali zelim ne postojati, tojest umrijeti...recimo: jedva cekam 21.12.2012. da vidim sto ce se dogoditi..jednostavo sam takav

    za kraj: mislim da inteligencija postoji samo jedna, ali je pogresno definirana (ako nije pogresno definirana, onda ja nisam inteligentan, nego "nesto" drugo, moze se tako reći), ili ima puno vise podvrsta inteligencije

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind NiX4tHeG@M3R's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Serbus , Zagreb
    Postova
    2.282
    Moj brat je Einstein , prolazi 5.0 u MIOC-u ali nesnalažljiv glup ko qurac u stvarnom životu , jebeš tu školu ak si nemreš šupak obrisat!

  30. #30
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    = Citat = Izvorno postao The Plague
    Hrpa dreka
    Fućkaš ti pamet i inteligenciju osobe koja napiše ovakve gluposti i još stoji iza njih.

Slične teme

  1. Inteligencija
    By Mirko L in forum SCIENCE!
    Odgovora: 152
    Posljednji post: 24-02-2011, 11:37
  2. P2P ili kako god...
    By MTF* in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-05-2007, 16:59
  3. Zanima me kako?
    By Pako in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 11-08-2006, 12:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •