Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 33

Tema: Mape :D

  1. #1
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571

    Mape :D

    evo malo o mapama
    saljite svoje uratke...
    evo jedan moj (za counter-strike source)
    http://www.sendspace.com/file/681tyk

  2. #2
    De postaj screen da vidim kako to izgleda, ne da mi se skidati

  3. #3
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    De postaj screen da vidim kako to izgleda, ne da mi se skidati
    meeeeen 700 kb al sad cu addat screenove.. moment
    SSS
    SS

  4. #4
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    znaci kanteri se spawnaju u garazi koja se nalazi izvan zgrade. (slika 1 - malo lijevo)Szgrada se sastoji od 2 stana (slika 2)S(prizemlje, podrum, 1.kat-stan, 2.kat-stan) na drugom katu se nalaze taoci i T spawn. u sobi na kojoj se Terroristi spawnaju moze se izaci kroz prozor na "krov zgrade" (slika 6)Sa tamo se vrlo brzo moze doci i ljestvama koje se nalaze blizu ct spawna.. (vidi se ponovo na slici 1)Sznaci mapa nije velika, al je kewl testiralo dvoje ljudi (special thanks to. tyrant & tfd skull full of maggots )
    (btw sa krova zgrade ventilacija vodi na stepenice izmedju 1. i 2. kata (slika 5. vidi se iza mape [ono zeleno cudeto^^])
    (izlaz slika 4)


    have fun

    btw... botovi ce vjerovatno imati problema sa crouch jumpovima

    edit. svi prozori su brejkabilni (osim od one 2 kuce i zgrade u koju nije ni predvidjeno da se udje^^)

    napomena!!S probajte gurat veliki desni kalic sa biljkama cim izadjete (onaj prema ljestvama). ako vam se posreci zgnjecit ce CTovca ^^

  5. #5
    opa,najs.kolko pa si dugo to radil?

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    = Citat = Izvorno postao Hanzaplast
    opa,najs.kolko pa si dugo to radil?
    2 tjedna.. na kompu sam samo preko vikenda (usput igram i cod1, cod2, flatout preko hama... ^^ )

  7. #7

  8. #8
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    http://www.sendspace.com/file/l7yh9i
    nova verzija ;D (ispravljeno par buggova )

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao D.E.M.O.
    = Citat = Izvorno postao goGAMERo
    De postaj screen da vidim kako to izgleda, ne da mi se skidati
    meeeeen 700 kb al sad cu addat screenove.. moment
    SSS
    SS
    svaka čast.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    hvala hvala
    al bilo bi fora vidjeti i vasih uradaka.. a znam da ih ima

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452
    = Citat = Izvorno postao D.E.M.O.
    hvala hvala
    al bilo bi fora vidjeti i vasih uradaka.. a znam da ih ima
    Gdje radiš mape za CS: Source ?

  12. #12
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    = Citat = Izvorno postao spidEY
    = Citat = Izvorno postao D.E.M.O.
    hvala hvala
    al bilo bi fora vidjeti i vasih uradaka.. a znam da ih ima
    Gdje radiš mape za CS: Source ?
    source sdk...
    hammer editor

  13. #13
    Napravio sam par staza za TMN .. samo nemam screenove

  14. #14
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    = Citat = Izvorno postao Shadowhell
    Napravio sam par staza za TMN .. samo nemam screenove
    ajd stavi screenove pa cemo napravit jedan topic gdje ce svaki post biti neka mapa.. znaci link, nekoliko screenova i objasnjenje... komentirat cemo ovdje

  15. #15
    = Citat = Izvorno postao D.E.M.O.
    = Citat = Izvorno postao Shadowhell
    Napravio sam par staza za TMN .. samo nemam screenove
    ajd stavi screenove pa cemo napravit jedan topic gdje ce svaki post biti neka mapa.. znaci link, nekoliko screenova i objasnjenje... komentirat cemo ovdje
    Možda i bih da TMN nije uninstaliran s kompa odavno .. dosadio mi

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    hajdmo ljudi stavljajte mapice

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    imam sours!
    skidam mapu

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    stavim u cs folder,a kad oću pokrenit mapu ne pokrene već me baci na izbornik,wtf!?

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    probaj par puta pokrenuti

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.504
    jesam

    http://www.croaxes.com | http://usluge.croaxes.com |Human Mage lvl 22 <Balkanci>

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674
    ja sam pokušao napravit mapu za bf2 ali nije išlo - pre komplicirano

  22. #22

  23. #23
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    screenshots
    SSSSS
    SSS S

    i objasnjenje..
    S (ispricavam se na mutnim dijelovima)
    oznaceni su CT spawn, T spawn, taoci i hostage zona

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Geometrija je ok, iako ne bi škodilo malo detalja u eksterijeru, pokoji žbunić ili nešto. Ali ono što mi najviše smeta je point light. Umjesto toga koristi odgovarajuće svetlo koje baca paralelne zrake. Nisam odavno koristio Hammer, pa se ne sjećam kako se zove, ali mislim da ćeš naći.

    EDIT : Upravo sam sada primijetio još neke čudne sjene.. Koliko ti svjetala tu koristiš, kakva su i gdje su postavljena?

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Koristi blagodati BSP-a. Spojene gradjevine, prolazi, predmeti za zaklon (samo ne kutije!), realnije postavljena i bolje optimizirana svjetla, itd.

    Ovo sto si ti napravio mi lici na sandbox igru. Velika kutija (prostor) sa par posadjenih kucica i nesto drveca. To funkcionira samo na ogromnim mmoFPS mapama, CS je nesto vise orijentiran prema bliskoj borbi.
    there is no god to punish us

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    Geometrija je ok, iako ne bi škodilo malo detalja u eksterijeru, pokoji žbunić ili nešto. Ali ono što mi najviše smeta je point light. Umjesto toga koristi odgovarajuće svetlo koje baca paralelne zrake. Nisam odavno koristio Hammer, pa se ne sjećam kako se zove, ali mislim da ćeš naći.

    EDIT : Upravo sam sada primijetio još neke čudne sjene.. Koliko ti svjetala tu koristiš, kakva su i gdje su postavljena?
    mah.. nisam se jos usavrsio s time.. nemam blage sa svijetlima.. inace imam 3 jaka izvora svijetla, 2 sa jedne strane mape i drugo sa suprotne (ugl dosta udaljeno). al sjene mi se nikako ne svidjaju.. i unutrasnjost kuce je premracna.. mislim vidi se da to ulazi kroz prozore.. ali ono... nije to to... i nikako neznam radit okolis...

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Koristi blagodati BSP-a. Spojene gradjevine, prolazi, predmeti za zaklon (samo ne kutije!), realnije postavljena i bolje optimizirana svjetla, itd.

    Ovo sto si ti napravio mi lici na sandbox igru. Velika kutija (prostor) sa par posadjenih kucica i nesto drveca. To funkcionira samo na ogromnim mmoFPS mapama, CS je nesto vise orijentiran prema bliskoj borbi.
    predmeti za zaklon postoje.. razbacani su posvuda po mapi.

    i da imam problem sa skyboxovima.. naime.. neznam kako ih napraviti ^^
    nemam instaliran photoshop a sa texturama sam na Vi.. sa veliko V... jako veliko ^^
    zato.. neznam jeste li primjetili, ali na obje mape je koristen isti skybox :/ (medju texturama se dobije samo 1) a taj i nije nesto specijalno.. (em sto je to 2d skybox.. 3d nisam ni prismrdio)..

    btw hvala bureku i drunkyducku na kritikama.. ako ih imate jos samo recite.. zanima me sto treba popraviti


    inace mrzim zatvorene mape.. a tu je jos jedan od problema.. kada nisam tako domisljat pa nemozem samo tako zatvorit mapu a da to ne izgleda.. jadno.
    btw hammer je gay.. kazu svi ljudi koji rade u njemu ^^

    btw.. hammer compiler je sranje. kada stavim na fast onda mi je mapa gotova za nekih... like 2-3 minute. ako stavim na normal ili nedaj toboze na final, mapa je ono... gotovo ni da se nemice.. ems to mi se sve blokira pa mi se onako mulja ekran.. compiler window je sranje.. btw jel moguce da mi ovakvu mapu compila 2.5 sata i da nije gotov? (na normal, ne na final)
    mapa je compilana na fast
    jebote hammer

    edit. mapa je dobra za igranje skrivaca (probajte^^)

    i jos jedna stvar.. zaboravio sam blokirat prostor iznad zidova koji okruzuju mapu... ^^ tako da bez problema mozete iskociti van (iz par pokusaja - blazeni su oni koji su pokusali i shvatili) ^^

  27. #27
    Jesi ti modelirao ove stvari što su na mapi?

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao D.E.M.O.
    btw.. hammer compiler je sranje. kada stavim na fast onda mi je mapa gotova za nekih... like 2-3 minute. ako stavim na normal ili nedaj toboze na final, mapa je ono... gotovo ni da se nemice.. ems to mi se sve blokira pa mi se onako mulja ekran..
    Problem niju u Hammeru i njegovim briljantnim kompajlerima već u tvojoj nesposobnosti mappiranja I sam si rekao da se iz mape može iskočiti - to je nešto što jednostavno NE SMIJEŠSimati na mapi. Jer ako je mapa "šuplja", VIS se uopšte ne izvodi, i onda ni igra, ni ostali moduli nemaju informacije o vidljivosti elemenata mape, tako da sve postaje jako jako sporo. "Začepi" mapu i pročitaj par tutova o optimizaciji mape. I koristi odgovarajuća svjetla.

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Nisam uopce imao pojma da je moguce kompilirati mapu s leakom.


    inace imam 3 jaka izvora svijetla, 2 sa jedne strane mape i drugo sa suprotne (ugl dosta udaljeno).
    Radis tipicne greske pocetnika u mappiranju.
    1) Izrada ogromne kutije u kojoj slazes gradjevine bez planiranja.
    2) Stavljanje entiteta (entity) usmjerenog svjetla kao sunce umjesto da koristis parametre skyboxa za to.

    btw.. hammer compiler je sranje. kada stavim na fast onda mi je mapa gotova za nekih... like 2-3 minute. ako stavim na normal ili nedaj toboze na final, mapa je ono... gotovo ni da se nemice.. ems to mi se sve blokira pa mi se onako mulja ekran..
    Uz ono sto je Burek rekao bih ti preporucio da potrazis osnovnu informaciju o BSP-u, nacinu na koji su mape kompilirane, tipovima "posebnih" brusheva (kocke od kojih radis mapu) koji korite za optimizaciju, itd.

    predmeti za zaklon postoje.. razbacani su posvuda po mapi.
    Nemoj ih razbacivati nego planiraj mapu i stavljaj ih na mjesta gdje su potrebni. Takodjer, koristi ih kao detalje na mapi. Zato sam rekao da ne stavljas kutije koje ce dobro popuniti prostor ali nece ostaviti dojam kvalitetne mape.

    inace mrzim zatvorene mape.. a tu je jos jedan od problema..
    Ni meni nisu bas drage. Mozes stvoriti iluziju otvorenog prostora. Pogledaj, recimo, cs_italy. Ne moze se usporediti sa mapama BF-a 2, igrac ima nekoliko prolaza na raspolaganju koje mora odabrati, samo skybox umjesto texture stropa daje dojam trcanja po otvorenom prostoru. Ali opet ti putovi imaju nekog smisla. Zakloni su na pravim mjestima i putovi se spajaju/granaju onako kako je najbolje za gameplay.

    Jesi ti modelirao ove stvari što su na mapi?
    Nije.
    there is no god to punish us

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Nisam uopce imao pojma da je moguce kompilirati mapu s leakom.
    Da, moguće je, ali onda se VIS nikako ne može izvesti, a i s RADom možeš imati problema, uglavnom, znaš i sam da ti je mapa bez VISa nešto što nikako ne želiš imati. Bojim se zamisliti kako r_speeds-i izgledaju na mapi. Da imam CS1.6, ja bih popravio mapu (uz to da nam D.E.M.O. uploada .RMF). Možda Drunky?

Slične teme

  1. Mape - CoD:MW2
    By El Klinjo in forum Call of Duty
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 08-12-2009, 08:56
  2. Mape za America's Army
    By Carp in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 03-08-2007, 13:38
  3. Heroes of Might and Magic V-Mape?
    By Demon Hunter in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 20-06-2006, 22:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •