Prikazujem rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Optički pogon

  1. #1
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956

    Optički pogon

    Koji dvd-rw uređaj da kupim , da ima crnu masku(zbog armora) , lightscribe i da košta maksimalno 400 kuna.Kaj mislite o asusu DRW-1612BL?Pomagajte!!!

  2. #2
    Guest
    Sve ti je to više manje isto....pošto želiš lightscribe..i iznos ti nesmije biti viši od 400kn baš i nemaš nekog velikog odabira kod nas....da taj Asus nije loš.....ali ako nađeš nekog NEC-a ili Plextora nemaš šta razmišljati uzimaj.....iako mislim da če taj asus savršeno radit svoj posao i da če opravdat svoju smiješno nisku cijenu!

  3. #3
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    najjeftiniji ti je
    DVD+RW/-RW AOPEN DSW2012P, Lightscribe, 18x, black u ve-milu za 209kn
    osobno bih ti preporučio
    DVD+RW/-RW/RAM LG H22L, Dual Layer, LightScribe, 18x, bulk 280kn u M-Computers
    a ovaj mi se posebno sviđa
    DVD snimač interni SATASASUS DRW-1814BLT Lightscribe, Retail, crni 327kn u optimum online
    nec i plextor izgleda nemaju lightscribe modele, barem ne u hrvatskoj
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  4. #4
    Guest
    Nemoj uzet LG..uzmi asus!

  5. #5
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    ne znam kaj fali LG-u ?? kod mene radi besprijekorno
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  6. #6
    Guest
    Asus je bolji...lg je lg...shrot....

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    ne znam.. otkad su hitachi i lg objedinili elektroniku nisam čuo da im se uređaji kvare
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #8
    Guest
    pa nisam reko da se kvare....više vjerujem asusu..plextoru..nec-u....

  9. #9
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Lg služi svojoj svrsi ali je daleko glasniji od konkurencija (Pioneer, Teac...) te ima podosta sporiji autorun media! Sa mojim Pioneer-om se pokrene CD/DVD u roku cca 4 sekunde, dok sa LG-om se pokreće cca 10 sekundi! To zna ubiti u pojam, pogotovo ako se navikneš na Pioneer koji je gotovo po svakom segmentu identičan sa Teac-om!

    Asus i Plextor nisam imao priliku isprobati, ali vjerujem da je Plextor zvjer i pol... to se i po cijeni vidi! Dok za Asusa nisam čuo niti dobru niti lošu stranu, nisam se nikada susreo sa njime!

    PS: Podatci koje sam naveo su provjereni jer imam 1xPioneer, 1xTeac, 4xLG (na žalost - stari kupio bez da me pitao)

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    ja preporučam nešto NEC-ovo, već dosta vremena proizvode best buy prže

  11. #11
    ja se drzim NEC-a ko pijan plota jer me jos nije iznevjerio,a przim poprilicno (filmofil).


  12. #12
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    Meni upravo NEC počeo rikavati, sve teže prži, sve manje čita i mislim da će u mirovinu.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  13. #13
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    hmmm, meni NEC rikavao stalno. Imao 3 komada i svi riknuli, od onda sam na plextoru koji me hvala bogu evo dobro sluzi 5 godina !!!, naravno prije 2 godine sam strgao vratasca i sve unutra jer sam ga zakacio s nogom i dobio noviji model plextora )))))))) i ovaj mi sad drzi vec dvije godine
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  14. #14
    = Citat = Izvorno postao dugi
    ja se drzim NEC-a ko pijan plota jer me jos nije iznevjerio,a przim poprilicno (filmofil).
    također

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer ezav's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vrapce - roza soba
    Postova
    1.005
    Hmmm...

    Moja preporuka je Lite On.... Poprilicno dobre przilice za male novce...
    U kompu od starog je jedna stara 6 godina i jos uvijek radi ko luda...
    Imas u kvarku sata model za cca 250kn

    Ali kao dugogodisnji korisnik plextora savjetujem da negdje iskopas 760a plextora...je oko 500-600 kn ali vjerujem da vrijedi svake lipe (ja sam svojeg platil prije 3-4 godine 1400 kn i do sada nisam zazalio)...
    i7-2600/Corsair H80/MSI P67A-GD65(B3)/Corsair Vengeance 16Gb (4x4)/Corsair Force 3 90Gb/WD Black 1Tb/MSI GTX660-Ti TwinFroz III 3gb /Corsair Carbide 500R/Seasonic SS-620GM/IIYAMA ProLite E2607WS/LG BD-ROM CH12/Razer DeathAdder/Logi Iluminated

  16. #16
    Guest
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    hmmm, meni NEC rikavao stalno. Imao 3 komada i svi riknuli, od onda sam na plextoru koji me hvala bogu evo dobro sluzi 5 godina !!!, naravno prije 2 godine sam strgao vratasca i sve unutra jer sam ga zakacio s nogom i dobio noviji model plextora )))))))) i ovaj mi sad drzi vec dvije godine
    ha ha...sve ovisi od serije do serije....kako se rukuje s njim..što se prži..koliko se prži..koliko često se prži..na kojim brzinama se prži.....kakve medije čitaš---itd......A šta misliš da se s vremenom ni plextor ne "sjebe"??hmm onda se grdo varaš....Nijedan RW nema god mode da mu laser nikad nemože posustati....da se mene pita uzeo bi si bilo koji rw-dapače koji mi se sviđa....i kad otiđe kupit neš drugo.....imat novo opet a plextor će biti skuplji od dva obićna-skoro pa no-name....

    Glupo je vodit rasprave oko optičkih pogona koji vrijede 200-300kn...ako imaš para i troši ti se....uzmi Plextor i bit češ zadovoljan..nemaš para---uzmi lg...nec...lite-on...itd...i ako si normalan korisnik neće ti riknut samo tako....Imam lg-a već 2 godine jednog u staroj konfi i još se drži...drugog imam godinu dana i polako posustaje..nec imam 6,j i radi ko beba-ko nov....dakle sve ovisi.....Kao i kod ms-industriala..neki proizvodi rade mnogo-dugo dok drugi posustaju i takorekoć su obićni "šljam"...

  17. #17
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Hvala na savjetima , ali mislim da cu ipak uzet onaj asus koji sam napisao(iz linksa), jel možda znate neki bolji iz tog ducana(da nije sata jer ga nemam).Može biti bez lightscribea , mislim da mi nije potreban.

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    hmmm, meni NEC rikavao stalno. Imao 3 komada i svi riknuli, od onda sam na plextoru koji me hvala bogu evo dobro sluzi 5 godina !!!, naravno prije 2 godine sam strgao vratasca i sve unutra jer sam ga zakacio s nogom i dobio noviji model plextora )))))))) i ovaj mi sad drzi vec dvije godine
    ha ha...sve ovisi od serije do serije....kako se rukuje s njim..što se prži..koliko se prži..koliko često se prži..na kojim brzinama se prži.....kakve medije čitaš---itd......A šta misliš da se s vremenom ni plextor ne "sjebe"??hmm onda se grdo varaš....Nijedan RW nema god mode da mu laser nikad nemože posustati....da se mene pita uzeo bi si bilo koji rw-dapače koji mi se sviđa....i kad otiđe kupit neš drugo.....imat novo opet a plextor će biti skuplji od dva obićna-skoro pa no-name....

    Glupo je vodit rasprave oko optičkih pogona koji vrijede 200-300kn...ako imaš para i troši ti se....uzmi Plextor i bit češ zadovoljan..nemaš para---uzmi lg...nec...lite-on...itd...i ako si normalan korisnik neće ti riknut samo tako....Imam lg-a već 2 godine jednog u staroj konfi i još se drži...drugog imam godinu dana i polako posustaje..nec imam 6,j i radi ko beba-ko nov....dakle sve ovisi.....Kao i kod ms-industriala..neki proizvodi rade mnogo-dugo dok drugi posustaju i takorekoć su obićni "šljam"...
    Da, al ja svaki dan przim i nisam bas obican korisnik ))
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Meni upravo NEC počeo rikavati, sve teže prži, sve manje čita i mislim da će u mirovinu.
    može li se znat koji model imaš

  20. #20
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146
    Nec DVD RW 2500-A
    Prejeftin da bi se za njime žalilo previše, jer se dosta toga nagledao i napržio, Bog da mu dušu prosti...
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    a imaš tog veterana, mislim da je on među prvim mogao pržit na dual layer dvd-e

  22. #22
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Jucer sam kupio u linksuVD±RW NEC AD-7173BL, 18x, crni, Dual layer ± recording, LabelFlash, bulk- 249,73 kn

  23. #23
    Guest
    odlično..i jesi zadovoljan?

  24. #24
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Jesam , jedino je malo glasan kad čita cd/dvd-e.Kod prženja je sve ok.

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Znate sta mene odusevljava. Kada su dosli DVD RW prze u BUGu je izasao clanak koji je govorio kako te prze nikada nece preci 8x brzinu zapisivanja. I to su potrkrijepili dokazima nekim, da bi se disc mogao ostetiti i puknuti od te brzine rotacije. Ubrzo su dosli prvi 12x pisaci, u BUGu niti rijeci da bi se ispricali za glupost koju su rekli. I onda dosli 16x brzinski pisaci 2x brzi od onoga sto je bug napisao da je nemoguce, i onda su poceli clanci kako je to revolucionarno i sada vec postoje 18x, eto tolko od mene, htio sam samo napomenuti da se ne vjeruje casopisima previse, jer znaju JAKO zasrati.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  26. #26
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    480
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    Znate sta mene odusevljava. Kada su dosli DVD RW prze u BUGu je izasao clanak koji je govorio kako te prze nikada nece preci 8x brzinu zapisivanja. I to su potrkrijepili dokazima nekim, da bi se disc mogao ostetiti i puknuti od te brzine rotacije. Ubrzo su dosli prvi 12x pisaci, u BUGu niti rijeci da bi se ispricali za glupost koju su rekli. I onda dosli 16x brzinski pisaci 2x brzi od onoga sto je bug napisao da je nemoguce, i onda su poceli clanci kako je to revolucionarno i sada vec postoje 18x, eto tolko od mene, htio sam samo napomenuti da se ne vjeruje casopisima previse, jer znaju JAKO zasrati.
    Pa BUG opravdava svoje ime u potpunosti...
    C2D E6600 // Gigabyte 965P-DQ6 // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // POV 8800GTS 320 EXO // Creative X-Fi Music Xtreme // Corsair HX 520W
    Intel E2140 // Gigaybte 945GCM-S2C // 2x1GB Kingmax DDR2 667 // Gigabyte HD2400Pro // Terratec Aureon 5.1 // Seasonic S-12 330W

Slične teme

  1. Automobil na ljudski pogon
    By Niko Bellic in forum SCIENCE!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 09-09-2010, 00:17
  2. Novi Optičnki pogon
    By Assasin`s in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 01-03-2009, 21:43
  3. optički pogon
    By m4x in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 27-11-2008, 18:37
  4. CDRW pogon ne učitava cd-e
    By Štefan in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 27-03-2007, 22:12
  5. dvotočkaši na motorni pogon :)
    By ivan in forum Alt-F4
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 22-09-2006, 10:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •