Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 57

Tema: AUDIO-LOGITECH Z-5400 review by:amd freak

  1. #1
    Guest

    AUDIO-LOGITECH Z-5400 review by:amd freak

    Ewo često me pitaju jel se isplati uzet Z-5500 ili ne....te ih zanima zašto baš ja imam z-5400...e pa ewoga ovdje ću ukratko napisat zašto...

    • Total RMS power: 310 watts RMS • Speakers:
    - Satellites: 194 watts RMS (2 x 38W front, 2 x 38W rear, 42W center) - 4 satellites
    - Subwoofer: 116 watts RMS - 1 center channel
    • Total peak power: 620 watts - 1 subwoofer
    • Maximum SPL: 103 dB • 6-channel direct cable
    • Frequency response: 35 Hz - 20 kHz • Digital SoundTouch™ Control Center
    • Signal to noise ratio: >95 dB, typical 99 • Wireless remote control, batteries included
    • Input impedance: 9,500 ohms • User´s manual
    • Amplifier: Ultra-linear high-capacity analog • Quick-start guide
    • Drivers:
    - Satellites: 2 1/2” aluminum phase plug driver
    - Band-pass subwoofer: 6 1/2” high-excursion driver • 2 year limited warranty
    • Surround sound effects:
    - Hardware decoding for Dolby® Digital, DTS® and DTS® 96/24 soundtracks
    - Dolby® Pro Logic® II (Movie and Music modes)
    - 6-channel direct
    - Stereo
    - Stereo x2
    • Supported digital formats:
    - Dolby® Digital
    - DTS® and DTS® 96/24
    - PCM (uncompressed stereo): 44.1 kHz/16 bit through 96 kHz/24 bit



    PAKIRANJE:

    Uh šta reči...ogromno...i teško...S tim da sam ga nosio iz king krosa u auto nije mi bilo baš bajno....savršena zaštita---puno stiropora i plastike!

    SATELITI:

    Kao što je i u specifikacijama rečeno srednji satelit je nešto jači i drugačijeg je izgleda...Iskreno kad sam donio taj sistem doma i vidio te male zvučnike bilo me strah njihove snage.....Ali pokazala si su sasvim ok....što čete i čuti na kratkom filmiću!



    SUB:

    Uh ogroman i težak....kažu 30kg...ali nema tolko : wtf :....Za buku raditi savršeno.....kad je na full svoje snage malo preizražajan....što se lako da srediti smanjivanjem njegove glasnoče putem softwera od zvučne ili na samome control centru..Za hip-hop sa jakim basom dušu dalo..isto vrijedi i za rock..pop...ali u technu ipak fali malo one snage kod nekih pjesama u kojima bass nije dovoljno fin.




    CONTROL CENTER I DALJINSKI:

    Control center je malo smješnog izgleda ali njegove funkcije izgledaju puno ozbiljnije....znači imamo volume control cijelog sistema....samo srednjeg...bass volume...surround...izbor 6.ch.glazbe,stereo,x2 stereo,Dolby za filmove i Dolby za glazbu...
    Daljinac mala crna stvar.....jako mi se sviđa gumbić "test" koji kad upalimo...svira glazbu...leti zrakoplov i testira sve zvučnike jedan po jedan da možemo čuti dali sve funkcionira kako treba..Baterija dosta drži...a u paketu se dobiju čak i dvije Duracelke.




    Mišljenje+dodaci+zaključak:

    Jako dobro pojačalo...sub....sam control centar......e sad visokotonci....ima snage..ima....ali nakon nekog vremena bi vi još....e sad....meni nije dao vrag mira dok ja nisam stavio umjesto centra i jedan zvučnik od linije(Philips)...neam pojma koji model ni kakav je zvučnik....ali vjerovali ili ne preporod se je dogodio....bass do kraja i više se ne guše visokotonci....na više od 70% pojačanog mali zvučnici više nemogu dalje(glasni su ali se više tonovi ne dižu-al glavno da ne krče)dok zvučnik umjesto centralnog tu kaže svoje zube i sobu pretvara u pravi hi-fi ugođaj....Naravno tome svemu je i pomogla zvučna Audigy 4 bez koje bi rezultati bilo puno lošiji...

    Po mojem mišljenju bolje je uzet Z-5400(2000kn)+Audigy 4(400)-2400kn nego z-5500 za 2600kn....em imaš jako dobre zvučnike..imaš jako dobru zvučnu...a imaš i još 200kn u džepu....Eventualno poslje stavite neke malo jače visokotonce ko ja na centralni....i vjerujte preporod...drvo je drvo
    A i nemožeš tjerat z-5500 na integri..mislim možeš..ali o kvaliteti nebi pričali...dakle z-5500 u tom slučaju dođu i više od 2600kn...to več spada i za dobar hi-fi..pa si vi mislite!


  2. #2
    Guest
    za par dana i review Z4 VS Z3

    ewo malo Z3...




  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    pohvale za trud, samo bih ti preporučio da ne držiš onaj cp na kasdi, jer se ionako grije ko luda, pa da se ne dogodi.....
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  4. #4
    Guest
    HE HE..znam...šljam od t-coma....tnx na pohvalama... >

  5. #5
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    pohvala za trud
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  6. #6
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Tak treba Ivek... Kad god se želiš svađati s nekime, lijepo sjedni i napravi nekaj korisno

    Lijepo napravljeno!

    Nego, imam pitanjce... Imam Gigabyte DS3 matičnu i integriranu zvučnu od Realteka te sasvim pristojan 5.1 sistem! Molilo bih te da mi preporučiš neku zvučnu koja je bolja od ove integrirane, a da nije skupa! Znaći, što jeftinija moguće, a da je podosta bolje od tog Realteka! Puno hvala ako mi odlučiš pomoć iako ova tema nije toj svrsi

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    a gdje je spomenuti filmić?

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer THE NO's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Tu i tamo i na još par mjesta između
    Postova
    1.428
    Svaka čast na trudu.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Kad me netko pita jel su gameri opsjednuti sexom, ja uvijek kažem, ma kakvi, to je prljava laž.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Možda prestanem gejmat ako ću dobivati dovoljnu količinu sexa da nemam snage za gejmanje...

  9. #9
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tak treba Ivek... Kad god se želiš svađati s nekime, lijepo sjedni i napravi nekaj korisno

    Lijepo napravljeno!

    Nego, imam pitanjce... Imam Gigabyte DS3 matičnu i integriranu zvučnu od Realteka te sasvim pristojan 5.1 sistem! Molilo bih te da mi preporučiš neku zvučnu koja je bolja od ove integrirane, a da nije skupa!SZnaći, što jeftinija moguće, a da je podosta bolje od tog Realteka! Puno hvala ako mi odlučiš pomoć iako ova tema nije toj svrsi
    nema ti tu puno mudrosti

    18053 Zvučna kartica CREATIVE LABS AUDIGY SE, bulk 193,00

    hg spot


  10. #10
    Guest
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tak treba Ivek... Kad god se želiš svađati s nekime, lijepo sjedni i napravi nekaj korisno

    Lijepo napravljeno!

    Nego, imam pitanjce... Imam Gigabyte DS3 matičnu i integriranu zvučnu od Realteka te sasvim pristojan 5.1 sistem! Molilo bih te da mi preporučiš neku zvučnu koja je bolja od ove integrirane, a da nije skupa!SZnaći, što jeftinija moguće, a da je podosta bolje od tog Realteka! Puno hvala ako mi odlučiš pomoć iako ova tema nije toj svrsi
    nema ti tu puno mudrosti

    18053 Zvučna kartica CREATIVE LABS AUDIGY SE, bulk 193,00

    hg spot
    slažem se....audigy se za 200kn....za 400.....Audigy2/ZS verzja ili Audigy4 ...a za 700-800....Audigy x-fi.....

    @ivan:sorry neam kameru još...bude...obećajem!

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Hvala Dugi! Još mi je kolega Pimp3k savjetovao jednu zvučnu i obje su odlične i cjenovno prihvatljive!

    Ali sada imam dilemu Bum ih malo proučio!

    1) Creative Labs Audigy SE- by Dugi
    2) Terratec Aureon FUN 5.1 - by Pimp3k

    Prije sam imao Creative Labs Live 5.1 i OK je bila zvučna, ne znam zakaj sam je poklonio

  12. #12
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Hvala Dugi! Još mi je kolega Pimp3k savjetovao jednu zvučnu i obje su odlične i cjenovno prihvatljive!

    Ali sada imam dilemu Bum ih malo proučio!

    1) Creative Labs Audigy SE- by Dugi
    2) Terratec Aureon FUN 5.1 - by Pimp3k

    Prije sam imao Creative Labs Live 5.1 i OK je bila zvučna, ne znam zakaj sam je poklonio
    Nisam imao prilike isprobati Terratec ali znam da mnoge ili gotovo svaka bolja igra podrzava upravo Audigy tako da se ja bas i nebi kockao sa kompatibilnoscu drivera.Ovaj Audigy ce ti zadovoliti sve potrebe za igranjem i slusanjem muzike,barem je tako kod mene.


  13. #13
    Guest
    Uzmi ti taj Creative..provjereno je provjereno...ne očekuj nemoguće za cijenu od 200kn!

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Ma obje kartice su provjerene! Ako ti netko da preporuku iz vlastitog iskustva onda znaš da nije loše! Barem ja tak kada nekaj preporučim onda stojim iza toga ako je iz vlastitog iskustva, nije mi cilj nekoga zahebati!

    Siguran sam da su obje kartice "zvjeri" (za prosjećnog usera poput mene, naravno) - ne patim previše na zvuk ali mi lagano "špricaju" tonovi na ovoj integriranoj zvučnoj u nekim igrama!

    Budem ih malo proustudirao na netu pa bum vidio kaj uzeti...

  15. #15
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Da ne radim novu temu , zanima me koji zvućnici su boljihilips mms 460 ili logitech X-540.Ak znate neke bolje u tom cjenovnom rangu slobodno recite.Hvala

  16. #16
    Guest
    definitivno x-540......ako pak ideš na 2.1 uzmi Z4!

  17. #17
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Ima kakva preporuka za zvucnu?Do 500 kuna max.....

  18. #18
    Guest
    Za 400kn Audigy 4!..za 700kn x-fi!

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Jel bi se ovi x-540 zvucnici mogli nekak spojit na 2.1 zvucnu na maticnoj?

  20. #20
    Guest
    da..samo kaj neče radit svi zvučnici...pa kupiš si za prvu silu neku 5.1 zvučnu za 40kn!

  21. #21
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Ok , hvala na pomoći....

  22. #22
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Koliko je bolji Audigy 4 od Audigy SE? Jel vrijedi 200 kuna više? I koliko je zapravo bolji Audigy SE od integriranog Realteka na mojoj matičnoj?

    Ovih dana si kupujem zvučnu pa da utvrdim gradivo

  23. #23
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    BS 75
    Postova
    956
    Kupi ko i ja neku za 50 kuna i to je to...

  24. #24
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao 100EURO
    Kupi ko i ja neku za 50 kuna i to je to...
    Želim zvučnu a ne igračku

    Već su me dečki savjetovali za Audigy SE (190kn) i TerraTec (140kn)... ali me zanima kolika je razlika između Audigy SE i 200 kuna skuplje kartice Audigy 4 te kolika je ralika između SE i Realtek (intgr.)!

  25. #25
    Guest
    Nemožeš to tako uspoređivat....Sve ti ovisi na kakvim zvučnicima če se zvučna vrtjet....

    Ovako ja to raspoređujem:

    Audigy SE:Logitech x-540,Z-3,Z-4
    Audigy 4:Logitech Z-2300 najjači 2.1 sustav od logitecha!
    Audigy x-fi:Logitech Z-5400,Z-5500

    E sad logično je da se bilo koji sustav može imat na bilo kojoj zvučnoj....ali razlike u zvuku bome ima-pogotova za bass-on postaje topliji i dublji....a zvuk na slabijim zvučnicima ne krči-kao na integri...

    Dakle ako kupuješ zvučnu rangiraj si je ovako kao što sam ti napisao!

    Ako dobro pogledaš te tri skupine vidjet češ i razliku u cijeni zvučnika(kolko para tolko muzike ):
    1.max 600-700kn
    2.1200kn-1500kn max
    3.2000kn>nadalje


    Bilo kako bilo sve je bolje od integre.....4-ka je bolja od se-a al naravno to ti nitko točno nemože reć za kolko jer ti to ovisi o zvučnicima....z-5400 i z-5500 če lijepo radit na 4-ki....ali ako ih imaš na integri to je grijeh..ipak imaš high-end speakers for pc.....Ewo nadam se da sam pojasnio malo činjenice...

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Znaći po toj logici mi je Audigy SE sasvim dovoljan! Imam 5.1, ne sjećam se toćno cijene (cca 400+ kuna) ali su zvjeri

    Još bum na netu usporedio neke recenzijice i mišljenja korisnika između Audigy SE i Terratec (mislim da je Auerion - nisam ziher dal sam dobro napisao)!

    Hvala na info Ivek!

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Nemožeš to tako uspoređivat....Sve ti ovisi na kakvim zvučnicima če se zvučna vrtjet....

    Ovako ja to raspoređujem:

    Audigy SE:Logitech x-540,Z-3,Z-4
    Audigy 4:Logitech Z-2300 najjači 2.1 sustav od logitecha!
    Audigy x-fi:Logitech Z-5400,Z-5500

    E sad logično je da se bilo koji sustav može imat na bilo kojoj zvučnoj....ali razlike u zvuku bome ima-pogotova za bass-on postaje topliji i dublji....a zvuk na slabijim zvučnicima ne krči-kao na integri...

    Dakle ako kupuješ zvučnu rangiraj si je ovako kao što sam ti napisao!

    Ako dobro pogledaš te tri skupine vidjet češ i razliku u cijeni zvučnika(kolko para tolko muzike ):
    1.max 600-700kn
    2.1200kn-1500kn max
    3.2000kn>nadalje


    Bilo kako bilo sve je bolje od integre.....4-ka je bolja od se-a al naravno to ti nitko točno nemože reć za kolko jer ti to ovisi o zvučnicima....z-5400 i z-5500 če lijepo radit na 4-ki....ali ako ih imaš na integri to je grijeh..ipak imaš high-end speakers for pc.....Ewo nadam se da sam pojasnio malo činjenice...
    Ako se ima para za Z-5400 nek si kupi E-MU 0404 i spoji ju sa zvucnicima sa optickim kablom !!! Najbolje rjesenje
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  28. #28
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ma obje kartice su provjerene! Ako ti netko da preporuku iz vlastitog iskustva onda znaš da nije loše! Barem ja tak kada nekaj preporučim onda stojim iza toga ako je iz vlastitog iskustva, nije mi cilj nekoga zahebati!

    Siguran sam da su obje kartice "zvjeri" (za prosjećnog usera poput mene, naravno) - ne patim previše na zvuk ali mi lagano "špricaju" tonovi na ovoj integriranoj zvučnoj u nekim igrama!

    Budem ih malo proustudirao na netu pa bum vidio kaj uzeti...

    Pa daj onda uzmi taj Terratec Aureon FUN 5.1 pa nam javi dojmove iz prve ruke .

    Iskreno ja se nebi kockao i uzeo bi provjereno,driveri znaju biti skakljiva stvar.


  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Ono kaj je najgore, deset ljudi deset mišljenja! Čitam o Audigy SE... njih 5 kaže da je zvuk savršen i da je zvučna ludo dobra te joj daju ocjenu 5/5, a drugih 5 kaže da je sranje i daju joj ocjenu 1/5!

    Na PCExp-u sam čitao da je SE - OK, ali da Terratec ima neke prastare čipove na sebi i da nije neka sreća... i onda u drugoj temi izjavi da u životu nije imao bolju zvučnu Ne znam kome vjerovati

    Znam da je Audigy poznata i respektabilna marka ali uvjek mrzim te SE dodatke na bilo kojem proizvodu! Dok Terratec i nije neke revolucionarne pomake u tehnologiji napravio...

    Mislim da bum uzeo Audigy SE! Ali možda ipak...

  30. #30
    Guest
    Imo sam i se i 4-ku i x-fi.....svaka vrijedi para....a što se drivera tiče...stavljaš najnovije i nikad beda...barem ne kod mene.

Slične teme

  1. HITNO TREAM POMOC - AUDIO PLAYERI[REŠENO]
    By Karlo_from_Bjelovar in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-04-2008, 20:16
  2. Powercolor 1950gt "review" by amd freak
    By in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 16-09-2007, 08:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •