PDA

Pogledaj cijelu verziju : Program za glazbu



Dreadlock
06-04-2007, 21:44
Ovako,nisam tocno znao dal da stavim u multimediju il ovdje al sam se odlucio za ovdje jer mi ipak treba pomoc.

dakle,zanima me postoji li neki program za glazbu(tj. da radim svoju glazbu) i da se moze snimati.Ako imate neki prijedlog,recite mi sto sve program sadrzi. Jos me zanima dali ga mogu samo downloadat ili trebam nes posebno....sto god to bilo.....

Pa....pomagajte....hvala

Fenrir
06-04-2007, 21:45
Fruity Loops maybe, ali se program plaća, i to dosta.

str33t6l0w
07-04-2007, 00:11
fruityloops (frend i ja radimo na njemu, poprilicno jednostavan)

reason (pokusali smo radit na ovome ali je prekomplicirano)

cubase SX (trenutno u nabavci pa neznam kakav je ;) )

svi programi se placaju...

samo sam za fruity siguran da je 500$... placeno :D

07-04-2007, 07:59
dss dj...traktor dj....odlični programi!

MTF*
07-04-2007, 08:28
cuo sam da traktro rulla...ali trail je samo 30 min... :rotfl:

RA7R
07-04-2007, 09:53
fruityloops (frend i ja radimo na njemu, poprilicno jednostavan)

reason (pokusali smo radit na ovome ali je prekomplicirano)

cubase SXS(trenutno u nabavci pa neznam kakav je ;) )

svi programi se placaju...

samo sam za fruity siguran da je 500$... placeno :D

ma i cubase je kompliciran, samo ne koliko i reason

a ima još virtual DJ- miksanje dvaju pjesama

str33t6l0w
07-04-2007, 10:16
u virtual DJ-u nemozes radit svoju glazbu.. mozes mixat tuđu...

Valnjes 666
07-04-2007, 15:24
cubase SX je najbolji,osobito ako snimaš sa mixete svirku banda,ili radiš dvoglas sam sasobom! :)

cubase SX FTW!

Systematic Reverse
07-04-2007, 15:51
dss dj...traktor dj....odlični programi!

Traktor je za mixanje muizike afaik nemozes swoju radit

@str33t6l0w također sam probao reason, strasno koliko je težak

str33t6l0w
07-04-2007, 16:24
@str33t6l0w također sam probao reason, strasno koliko je težak

fruityloops je majka zato ;)... i vidjet cu kakav je cubase kad ga nabavim ;)

Dyslexia
08-04-2007, 10:57
Fruity loops je nejadnostavniji program za pravljenje glazbe a odlican je.ja i street radimo vec 8 mjeseci ako imas prave stvari za njega program je odlican.Reason nije nista bolji samo je jako kompliciran.

onLINE
09-04-2007, 21:25
Imaš Dance eJay, stvarno jednostavan, nema neke velike filozofije. Stavljaš semplove i to je to.


Ako si malo iskusniji onda reason-nije kompliciran ako se potrudiš, meni je trebalo oko mjesec dana povremene upotrebe da skužim osnove.

Dreadlock
19-04-2007, 22:13
jel postoji neki demo od frooty loopsa ALI DA JE LEGALAN!!!!!!!!
(???)
ak ne, nema veze.

m777
19-04-2007, 22:18
Možda ovo...
http://www.tucows.com/preview/209204

DrunkyDuck
19-04-2007, 22:20
Postoji, mozes ga koristiti nekoliko dana, ne mozes saveati niti renderirati u .mp3 ili .wav.

S ostalim restrikcijama nisam upoznat.

FL Studio 7 demo (http://www.tucows.com/get/209204_156965)S(75.18MB)

Neven <R>
19-04-2007, 22:24
Reason je definitivno bog i batina prema FL Studiu, ali za početak ti je ovaj prvi čisto dovoljan,definitivno mi je obrada sampleova u Reasonu bolja, a ima i dosta više mogućnosti. BTW Reason nije toliko kompliciran ako pročitate.. khm uputstva. :P

DrunkyDuck
19-04-2007, 22:27
a ima i dosta više mogućnosti
Kakvih?

Neven <R>
19-04-2007, 22:46
Pa Reason u biti emulira na neki način hardwarske komponente tako da ima puno više mogućnost za "igranje" sa zvukovima i stvaranje novih pomoću raznih synthova, dok je FL čisti sequencer sa par dodataka (zapravo VST plugini) koji su na puno nižoj razini kvalitete i nude manje mogućnosti proizvodnje raznih zvukova (imaju manje gumbića što bi rekao moj prijatelj). Naravno uz FL se može skinuti gomila dodataka ali po meni je potrebno jako puno tih plugina da bi se uopće dosegla sloboda izrade kakvu nudi Reason.
Fruity Loops je više orijentiran na čistu elektronsku glazbu i mogu se napraviti dobre pjesmice, Reason pak nudi brdo kvalitetno napravljenih sampleova (cijeli orkestar) te kada se obradi zvuk, zvuči puno realnije od FL-a što po meni manje ograničava osobu u izradi pjesme na način na koji ona to želi. Ima još stvari ali nisam već neko vrijeme koristio Reason, a zadnja verzija FL-a koju sam koristio je 5.0 tako da nisam baš "up to date".

str33t6l0w
19-04-2007, 23:17
uuu.. FL je puno napredovao od tog..

puno je slicniji Reason-u.. skoro pa jednak.. naravno jos se uvijek bazira na dodacima (bez kojih je skoro nista- VST plugini) ali kad stavis par odgovarajucih VST plugin-a (Vanguard, V-station, Nexus, Native Instruments itd.) imas previse sample-ova koji su mnogo kvalitetniji i bolji od Reasonovih...

Neven <R>
19-04-2007, 23:27
Sjećam se NI Abysnth-a, ne znam meni ti plugini nikad nisu bili na toj razini kvalitete i nisam mogao dobiti zvukove koje ja želim, ali to je možda do mene meni jednostavno više paše Reason iako sam FL koristio puno duže vremena (od verzije 2.6).
Početnicima bih svejedno preporučio FL jer je jednostavniji.

DrunkyDuck
19-04-2007, 23:32
FL Studio koristi VSTi-e sa fizickim modeliranjem zvuka. Tako da i on emulira hardver.


Naravno uz FL se može skinuti gomila dodataka ali po meni je potrebno jako puno tih plugina da bi se uopće dosegla sloboda izrade kakvu nudi Reason.
Reason dolazi sa svojim sampleovima/sample bankovima (tocnije, sa reasonom dolazi samo orkestar i to u verziji koja je, BTW 2x skuplja od FL XXL verzije sa dozivotnim pravom na besplatne updateove, a za razliku u cjeni si kupis profesionalan VSTi orkestra), koji su takodjer "svirani" kroz jednu vrstu VSTi-a (kodirano za Reason tako da nije moguce koristiti u drugim programima). Za ostalo opet trebas jos VSTi-a.


Fruity Loops je više orijentiran na čistu elektronsku glazbu i mogu se napraviti dobre pjesmice, Reason pak nudi brdo kvalitetno napravljenih sampleova (cijeli orkestar) te kada se obradi zvuk, zvuči puno realnije od FL-a što po meni manje ograničava osobu u izradi pjesme na način na koji ona to želi.
Cesta dezinformacija u vezi FL Studia. Njegov "problem" je lakoca koristenja za pocetnike. Bas zbog toga vecina newbija skine program, ubaci kick, snare, hat i synth sa gate-om ili arpegiatorom i napravi neko smece u par minuta. To je, nazalost, proslavilo (medju neupucenima) program kao sampler koji se koristi samo za elektronsku glazbu.

Zahtijevniji korisnik koji zeli potpunu kontrolu nad kompozicijom za orkestar koju radi ce to i dobiti.

Sto FL u sebi sadrzi od "realnih" instrumenata:
-FPC- viseslojni (multi-layered) bubanj
-FL keys - Klavir, Hammond i Orgulje
-BooBass - Bas, sintetski
-CD sa jos sampleova

Takodjer, FL ima pregledan piano roll za pisanje pojedinih nota i editiranje njihovih parametara.
Reason ima Redrum kao sampler bubnjeva, a u FL studiu se to radi u piano roll-u sa dosta vecom kolicinom slobode (iako je moguce koristiti i FL-ov sampler za brze editiranje (za manje zahtjevne)

Mogao bi jos pisati, ali kome ce se onda dati citati.


Idemo ovako probati, reci mi sto je u Reasonu moguce napraviti, a da u FL-u nije. Pazi, ne govorim o nacinu na koji je napravljeno.

Neven <R>
19-04-2007, 23:57
O cijenam proizvoda nećemo jer mislim da je na našim prostorima cijena rijetko kome faktor, ali ako uzimaš cijene u obzir moraš uzeti u obzir koliko bi utukao u razne plugine.


FL keys - Klavir, Hammond i Orgulje
Znam ali meni zvuči nekako "prazno" ne znam zašto ali takav je moj osobni doživljaj.


Takodjer, FL ima pregledan piano roll za pisanje pojedinih nota i editiranje njihovih parametara.

To ima i Reason (na dnu ekrana, ne mogu se sjetiti kako se točno zove, ja to jednostavno zovem - traka) uz to da je automatizacija spretnije odrađena u Reasonu i moguće je svaku pojedinu funkciju automatizirati dok je u FL-u to ograničeno.


Reason ima Redrum kao sampler bubnjeva, a u FL studiu se to radi u piano roll-u sa dosta vecom kolicinom slobode (iako je moguce koristiti i FL-ov sampler za brze editiranje (za manje zahtjevne)
Ti možeš ako želiš koristit sampler za svaki zvuk ReDruma(otvoriš zvuk u NN sampleru), a koliko se sjećam (stvarno bih morao opet instalirati reason da mogu bolje argumentirati) moguće je povezati ReDrum i staviti ga kao traku te tako svaki sample koristiti na potpuno jednak način kao i u piano rollu u FL-u.



Idemo ovako probati, reci mi sto je u Reasonu moguce napraviti, a da u FL-u nije. Pazi, ne govorim o nacinu na koji je napravljeno.
Ne znam ali znam da kada sam radio u Reason-u i FL-u to su bila dva potpuno različita svijeta, jednostavno Reason mi omogućava da moju kreativnost pretvorim u u djelo na način na koji FL to ne može. To su oni sitni detalji koje FL nema, ne znam teško mi je za objasniti. Pazi u postu sam napisao da po meniSima više mogućnosti te sam ih u sljedećem na tvoj upit nabrojao. Ako se ti osjećaš slobodnije i ako ti je ugodnije raditi u FL-u, go ahead.

Booby
20-04-2007, 06:36
Zavisi kakvu glazbu želiš stvarati. Ako si glazbeno pismen,Guitar Pro ti je najbolji.

Lord Jambrek
20-04-2007, 07:13
Zavisi kakvu glazbu želiš stvarati. Ako si glazbeno pismen,Guitar Pro ti je najbolji.


Pa za pisanje nota baš i nije, on je više stvoren za tablature, za note ima boljih programa.

Booby
20-04-2007, 07:40
Guitar Pro je višenamjenski program:služi za učenje instrumenata (većinom za gitaru i ostale žičane instrumente),ali može služiti i za zapisivanje glazbe. Ja svoje pjesme pišem u GP-u!!

FaTaL_mRkvA
20-04-2007, 08:32
svoju glazbu najbolje ti je stvarati svojim glasom :D

Dyslexia
20-04-2007, 10:37
svoju glazbu najbolje ti je stvarati svojim glasom :D

Je istina glas udopunjuje pjesmu. Ako znas radit sa glasom i oblikovat ga onda si car, sa glasom mozes radit cuda.Naravno :D uz dobre programe

Booby
20-04-2007, 11:32
Ma instrumentalni dio radim u GP-u,a imam vokala u bendu koji piše pjesme i pjeva!

DrunkyDuck
20-04-2007, 19:33
Pazi u postu sam napisao da po meniSima više mogućnosti te sam ih u sljedećem na tvoj upit nabrojao. Ako se ti osjećaš slobodnije i ako ti je ugodnije raditi u FL-u, go ahead.
Ovo "meni" sve mijenja. Pogotovo onu recenicu s izrazom "bog i batina".

Zapravo, samo hocu reci da FL studio, Reason, Traktor, Cubase i drugi uglavnom imaju iste mogucnosti kad je rijec o stvaranju glazbe. Samo je nacin izvedbe drugaciji.
Eto, npr, sto si napisao za automatizaciju, u Reasonu se nalazi u njegovom "piano rollu" dok je u FL-u u playlist editoru i jednako je jednostavno kad shvatis kako raditi s time. Svaki knob (i jos toga) je moguce kontrolirati automatizacijom.
Takodjer, moguce je izvesti iste stvari na vise nacina, a siguran sam da je i u Reasonu tako.

Da te pitam, kakvu glazbu radis? Imas kakav .mp3 za postati? Drago mi je vidjeti da ima jos forumasa koji se bave takvim stvarima.

Neven <R>
20-04-2007, 20:11
Bolje reći "radio sam", iako bih želio ponovno a jedino što me spriječava je nedostatak HD prostora. Vjerojatno imam na jednom od CD-a negdje par pjesama ali sad sam u procesu seljenja tako da će mi trebati vremena da pronađem i postam (ako se sjetim). Kao mlađi sam radio techno, trance i slične stvari, ali kasnije sam prešao na ambijentalnu sa dosta eksperimentiranja sa efektim itd. Već oko godinu nisam ni takao jedan od programa, imam nove zanimacije - gitaru i usnu harmoniku. :D

str33t6l0w
20-04-2007, 22:10
btw. Dyslexia i ja (Fake ID) radimo neke techno/trance/neštodivlje glazbu...

poslusajte na

http://www.myspace.com/dyslexiaftfakeid

btw. imamo novu stvar koja je trenutno u izradi (bit ce jos malo gotova) pa cu postat onda ;)