PDA

Pogledaj cijelu verziju : DVI-HDMI



W1k1n6
06-04-2007, 00:24
Zanima me da li je netko od vas spajao komp iz DVI izlaza na grafičkoj na HDMI ulaz na telki (koverter kablom DVI-HDMI), kakvu je sliku dobio, razlučivost, koju je grafičku koristio, koju HD telku, opći dojam, itd...
Molio bih da se ne javljaju oni koji ne razumiju o čemu pričam, kao ni oni koji su se spajali preko S-VHS ili VGA kabela, jer mi je o tome sve poznato.
No zato se mogu slobodno javiti (kurčiti)i oni sretnici koji pored HD telke imaju i grafičke kartice s HDMI izlazom, pa uživaju u visokoj rezi na ogromanjskom ekranu bez ikakve kemije :)

Valnjes 666
06-04-2007, 13:25
Čuj,osobno nisam imao prilike spajati,ali sam gledao prezentaciju u I-Shop-u u Sisku,i mogu ti reći da odlično izgleda.

Rubovi su oštri,slika kristalno jasna! :)

Eh,sad mi daj svoju grafu i taj TV pa da testiram jedno 5-6 godina,pa ti javim jel dobro! :P

mehekek
06-04-2007, 16:13
frend mi ima 8800gts i plazmu pa cemo danas navecer probati!! 8)

W1k1n6
09-04-2007, 14:32
frend mi ima 8800gts i plazmu pa cemo danas navecer probati!! 8)
I? Kako je bilo? Nije valjda plin iscurio? :)

Valnjes 666
09-04-2007, 14:54
pa W1k1 probaj sam,kad već možeš. :)

uglavnom,ja sam ti već sve odgovorio... :)

W1k1n6
09-04-2007, 18:41
pa W1k1 probaj sam,kad već možeš. :)

uglavnom,ja sam ti već sve odgovorio... :)
Baš ti je odgovor, sve sad znam iz prve ruke :)

BTW, smanjuj taj sig po visini na jedan centimetar da ja ne odem po škare.

Valnjes 666
09-04-2007, 18:43
:cry:
A meni se moj sig sviđa... :cry:


Ak ga maknem,gubi se cijela koncepcija...

Kmeeeee!!! :cry:

mehekek
09-04-2007, 20:25
frend mi ima 8800gts i plazmu pa cemo danas navecer probati!! 8)
I? Kako je bilo? Nije valjda plin iscurio? :)

ma nes mu riknula maticna, u utorak ga natrag dobiva pa cemio viditi, uslikat cu preko digitalca

Valnjes 666
09-04-2007, 21:18
jedva čekam slikice! :)

Burek_fr0m_SPACE
09-04-2007, 21:20
Pazi da imaš bar 3.0 MP digitalac, jer inače nećeš imati teoretsku šansu da uhvatiš sve pixele 1080p :D

W1k1n6
10-04-2007, 10:11
Ajd barem nešto. Doduše, kod HDMI-a nema nikakvih problema, osim što baš i nema nešto previše grafičkih "za smrtnike" koje ga imaju :)
Više bi me zanimala vaša iskustva sa spajanjem kompa na HD telku preko "običnijih" grafulja DVI-HDMI, jer su rezultati jako podijeljeni, ovismo o tipu grafičke i telke.

mehekek
10-04-2007, 10:23
sutra ocekujte slikice, danas navecer cemo slikati s digitalcem od njegovog dede ima 7 megapixela... i daj mi recite dali 7600gt podrzava hdmi??

Bartuc
12-04-2007, 21:46
Zar nisu nekakve slikice ovdje obećane? :?

mehekek
13-04-2007, 09:41
diveri za grafu m ne valjaju, moze na kompu prikazat samo 3 srezoluci a pola igrica kaze da ne prepoznaje grafu... pa kad se to sredi dalaze slike

gabriel logan
06-05-2007, 22:47
ja imam spojen komp sa tv ..dvi -pc ulaz i zadovoljan sam .....ati radeon 9600 xt -sony bravia.....ali nisam probao dvi-hdmi ..

Lord Jambrek
06-05-2007, 23:14
Nemam ja, ali ima kolega s praxe i veli da je to fenomenalno, slika skroz čista, kontrast fenomenalan.

Jedino ima primjedbu na cijenu HDMI kabla, koji je vraški skup.

Možda uskoro odem do njega pa neke skrinove ulovimo.

NITROS
07-05-2007, 08:02
Pa normalno je da je kabel skup pa pogledaj koliko kablovi za Hi-Fi kostaju :)

Lord Jambrek
07-05-2007, 08:04
Pa normalno je da je kabel skup pa pogledaj koliko kablovi za Hi-Fi kostaju :)

Znam i ne ide mi u glavu kak može hrpa žica doć toliko?

NITROS
07-05-2007, 08:12
Cuj ne razumijem se uopce u Hi-Fi tak da neznam zasto su te zice skupe, sam znam da su daleko najskuplje :) al cuj nisu bezveze vjerojatno toliko skupe.

W1k1n6
07-05-2007, 11:32
"DVI na HDMI" kabel se može naći već od nekih 70 Kn. Mislim kako to nije nešto previše skupo.

goGAMERo
07-05-2007, 12:30
Imam kući Toshibu 66Z, 32'', HD Ready... odavno imam želju to probat, al nažalost u ovom jadnom gradu teško je taj kabel dostupan :(

07-05-2007, 13:15
Cuj ne razumijem se uopce u Hi-Fi tak da neznam zasto su te zice skupe, sam znam da su daleko najskuplje :) al cuj nisu bezveze vjerojatno toliko skupe.

jer su od posebnih materijala...inače srebro i zlato jako dobro provode....samo da znaš :wink:

Nemoj se previse opterecivati ovim, osobno sam probao tonu raznih kabela od 20-600kn metar, razlike ima, ali samo to RAZLIKA sto ne znaci bolje... Treba otici na nesto tipa 5-10 soma kuna da bi se stvarno cula neka ogromna razlika, naravno ako je sistem spreman/dostojan...
Gola žica ima slijedeće prednosti: manji prijelazni otpor i izostanak velkih metlnih konektora koji djeluju kao male antene, nedostaci su oksidacija i mogučnost pucanja tankih žičica ako se radi o licnastom kablu. Meni su osobno najdraže locking bananice.

gabriel logan
10-05-2007, 18:20
ja imam taj kabel dvi-hdmi vec sest mjeseci doma ..plati sam ga 70tak kuna...odusta sam bio od njega jer mi se cinila slika bolja preko dvi -pc ulaz nwgo an hdmi.....sad sam ovo procitao na forumu pa sam oped isao provjeravat ...na desktopu je slika losija slova se jedva citaju nemogu bas namjestit pravu rez...film DVD vidi se razlika u kontrastu ,,a video materijal u rez 720p ili 1080i je isto los kontrast npr na hmdi ulazu mjesecina i jedna stijena se vidi kao crna maca ali kod pc ulaza stvar je puno bolja tako i znam da je to stijena plavkastosive boje ....i zato cu za sad ostaz kod pc ulaza .
ako netko zna neka mi kaze zasto je to tako ,jer ipak svi govore da je hmdi najbolji ,,i ja tako mislim .....

W1k1n6
11-05-2007, 01:41
Takvih problema ima puno ljudi. Nekima radi OK, nekima ne, ponekad ovisi o grafičkoj, a ponekad o TV-u. Nekima je pomoglo i stavljanje starijih drivera za grafičku. Također, obavezno si instaliraj Powerstrip koji ti omogućava finu uštimavanje custom rezolucija pa isprobaj dok ne dobiješ najbolju sliku http://www.download.com/PowerStrip/3000 ... 95724.html (http://www.download.com/PowerStrip/3000-2086_4-10395724.html)
Prije toga provjeri u manualsima telke točno koje rezolucije podržava, nemoj eksperimentirati s onima koje nisu navedene, jer bi moglo biti vraga.
Grafičke s kojima funkcionira HDMI na žalost nitko nikada nije popisao, na forumima sam našao kako funkcionira savršeno s nVidia 5200 uz overscan od 5%, također i s Gigabyte 6800, dok recimo ne radi s ATI9600 Pro i 9800 Pro. Također, primjetno je i kako uglavnom ne rade stariji modeli HD Ready telki, podjednako se to odnosi na Plazme i LCD-e, tako da nije u tome stvar.

ivan
11-05-2007, 12:18
da ne otvaram novu temu. samo jedno pitanje(ako nije problem):

koje proizvođače(marke) treba uzet u obzir kod uzimanja lcd hd telke sa hdmi priključkom?

W1k1n6
11-05-2007, 14:00
Ako to pitaš zbog spajanja kompa na TV, onda je najbolje prvo uzeti grafičku s HDMI izlazom (uz TV s HDMI ulazom), pa modeli telki nisu više toliko važni. Ove kombinacije DVI-HDMI bi trebale raditi u teoriji, ali u praksi su gotovo svi ljudi turbo nezadovoljni, pa je HDMI-HDMI jedina dobitna HD kombinacija. Dakle što se telke tiče, uzmi onu koja minimalno podržava 1080p, ispod toga nikako. Također nastoj ubosti onu telku koja ima barem 2 HDMI ulaza (3 preporučeno), jer ne možeš vjerovati kako brzo ponestane priključaka :) Što se samih modela telki tiče, Pioneer je neka referenca za plazmu, Sony za LCD, Samsung optimum, LG best buy, a za određene tipove unutar njih preporučeno je malo prošvrljati po netu i online manualsima prije definitivne kupnje. Naravno, postoji još bezbroj opcija, kako firmi, tako i modela, pa ovo što sam rekao shvati samo kao inicijalnu kapsulu, a ne kao vodič za kupnju.

ivan
11-05-2007, 15:29
hvala na info! ;)
sony crt je na izdisaju, a sad sve ovisi o starcima jer još ne zarađujem samostalno. koma.

W1k, imaš ti telku s hdmi? ako imaš, da izneseš dojmove o modelu.

goGAMERo
11-05-2007, 15:32
da ne otvaram novu temu. samo jedno pitanje(ako nije problem):

koje proizvođače(marke) treba uzet u obzir kod uzimanja lcd hd telke sa hdmi priključkom?

Toshiba i LG predstavljaju neki best-buy, dok su lijepi samsunzi i bravie za malo dublji džep.

Inače, zanimljiv podatak iz 2005-g negdje sam pročitao, da Toshiba drži preko 60-ak % tržišta, i troši 80% manje energije nego drugi brandovi.

ivan
11-05-2007, 16:48
pa baš gledam neki reklamni letak sa toshibama. po specifikacijama nude stvarno puno za svoju cijenu

Bartuc
11-05-2007, 17:53
pa baš gledam neki reklamni letak sa toshibama. po specifikacijama nude stvarno puno za svoju cijenu

Nema veze sa ovime direktno, ali npr. Toshiba i Mitsubishi su ti sam vrh ponude klima uređaja... Znaći Toshiba nije šarlatanska firma poput nekih drugih (trudim se ne reći LG, pa bolje šutim :D)! Vjerujem da nebi s njom fulao... Znam da je primjer ovako malo bedast, ali uglavnom firme koje imaju "drek" proizvode, one imaju iste "drek" proizvode u svim linijama proizvoda, ak me razmeš!?

Znaći i ja navijam za Toshibu :D

NITROS
11-05-2007, 18:25
DA, sad nebi bilo da Toshiba radi sve i svasta i nista posteno. Toshiba je kompanija koja je napravljena od MNOGO manjih kompanija i stvoreni su odjeli koji se bave sa odredenim proizvodima. Pa tako imaju odredene odjele za monitore, LCD i plazma ekrane, klime i tako. Sve usvemu su JAKO kvalitetni

Bartuc
11-05-2007, 18:39
DA, sad nebi bilo da Toshiba radi sve i svasta i nista posteno. Toshiba je kompanija koja je napravljena od MNOGO manjih kompanija i stvoreni su odjeli koji se bave sa odredenim proizvodima. Pa tako imaju odredene odjele za monitore, LCD i plazma ekrane, klime i tako. Sve usvemu su JAKO kvalitetni

Potvrđujem, svi imate blagosov... jedino su klime malo izvan lige običnoga puka :D Jedno 3x su skuplje od "dobrih" klima! Ali zato vrijede svake kune!

LD
11-05-2007, 22:30
lol, di ovo ode sa HDMI-ja na klime...

OT: znaci velis vise se isplati HDMI na grafi nego taj DVI-HDMI, uskoro kupujem konfu novu i TV (iskreno se nadam da ce starci popustit u vezi Plazme) pa da znam, uglavno thx na info

gabriel logan
12-05-2007, 01:20
Takvih problema ima puno ljudi. Nekima radi OK, nekima ne, ponekad ovisi o grafičkoj, a ponekad o TV-u. Nekima je pomoglo i stavljanje starijih drivera za grafičku. Također, obavezno si instaliraj Powerstrip koji ti omogućava finu uštimavanje custom rezolucija pa isprobaj dok ne dobiješ najbolju sliku http://www.download.com/PowerStrip/3000 ... 95724.html (http://www.download.com/PowerStrip/3000-2086_4-10395724.html)
Prije toga provjeri u manualsima telke točno koje rezolucije podržava, nemoj eksperimentirati s onima koje nisu navedene, jer bi moglo biti vraga.
Grafičke s kojima funkcionira HDMI na žalost nitko nikada nije popisao, na forumima sam našao kako funkcionira savršeno s nVidia 5200 uz overscan od 5%, također i s Gigabyte 6800, dok recimo ne radi s ATI9600 Pro i 9800 Pro. Također, primjetno je i kako uglavnom ne rade stariji modeli HD Ready telki, podjednako se to odnosi na Plazme i LCD-e, tako da nije u tome stvar.
hvala na programu,,ali ja ipak ne zelim placat neki popravak za tv lcd ,strah me je nesto prckat vise od ovog da ne pocne dimit bravia ...pozdrav..

W1k1n6
14-05-2007, 07:53
lol, di ovo ode sa HDMI-ja na klime...

OT: znaci velis vise se isplati HDMI na grafi nego taj DVI-HDMI, uskoro kupujem konfu novu i TV (iskreno se nadam da ce starci popustit u vezi Plazme) pa da znam, uglavno thx na info
Naravno. Ako grafička ima HDMI izlaz koji spojiš na HDMI ulaz telke, nemaš više nikakve brige s kompatibilnošću između grafičkih i TV-a, a kad prvi puta vidiš HD film, odvalit ćeš. A da ne govorim kako dolaze PC igre koje će defaultno imati 16:9 sliku, no o tome uskoro u PC Playu :)

McPingvin_v2.0
14-05-2007, 09:05
nda, samo ti metar hdmi kabla dođe 100€ pa nemoj sanjati o kompu u sobi a ti s bežičnom opremom u dnevnom boravku ispred plazme :)

Bartuc
14-05-2007, 09:21
nda, samo ti metar hdmi kabla dođe 100€ pa nemoj sanjati o kompu u sobi a ti s bežičnom opremom u dnevnom boravku ispred plazme :)

10 metara HDMI kabla dođe 730 kuna -> http://www.hsm.hr/multimedija/index2.ph ... 97030d4452 (http://www.hsm.hr/multimedija/index2.php?action=list&page=muloprema&tvr=2&PHPSESSID=605efe063d3dec9fe5c4d097030d4452)

Nađite ga sami među njima... samo ctrl+f i upišite HDMI ako ste ljeni :D

Evo bit ću dobar i stavil bum direktan link: Shttp://www.hsm.hr/pop_up.php?page=muloprema&ID=15

W1k1n6
14-05-2007, 11:11
Ne znam od kuda te dezinformacije o cijenama HDMI kablova, kabel od 1,8 m košta 50 Kuna, od 3 metra 70 Kuna, od 5 metara 131 Kn. Pogledajte malo na nabava.net ili bilo gdje drugdje prije nego postate gluposti. Postoje turbo skupi kablovi, ali njih nitko ne kupuje za ove svrhe. Odnosno kupio bi ih jedino za HD snimanje, audio-video montažu i editiranje, te prženje BR diskova i to isključivo za profesionalne ili poluprofesionalne svrhe. Za igranje, gledanje filmova, digitalnu telku, snimanje i montažu svadbi, sigurno vam ne trebaju zlatni kablovi koji se također mogu naći već od "nevjerojatnih" 200 Kuna za 3 metra :)
E sad, što se tiče smještaja PC-a i telke u vašem stanu, tu vam ne mogu pomoći. Možda je vrijeme da PC izađe iz dječje sobe? :)

McPingvin_v2.0
14-05-2007, 12:03
http://img510.imageshack.us/my.php?imag ... 312xs6.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=dsc03312xs6.jpg)

;)

Jebiga, za mene samo prirodno... ovaj, debelo :)