PDA

Pogledaj cijelu verziju : ram - dvije razlicite plocice



pike8
04-04-2007, 15:30
kako biti siguran da ce dvije plocice rama raditi ok (velicina plocica je ista, razlicit proizvodjac i broj mHz), da li je dovoljno da upalim komp i ako se sistem digne da li znaci da je sve ok, ili je ipak potrebno nesto vise testiranja?
i da li ce takve dvije plocice raditi u dual channel?

Pimp3k
04-04-2007, 15:34
Skini memtest pa izvrti par loopova.

Cali
04-04-2007, 18:30
potrebno je više testiranja... može sve biti super, a da pri određenom čitanju iz memorije dođe do greške sa memorijskim kontrolerom zbog različitosti stickova (npr. latencije).

raditi će u dual chanellu ako su istog kapaciteta i ako su istostrane (jednostrane ili dvostrane), mada ovo drugo nije uvijek pravilo...

str33t6l0w
04-04-2007, 22:41
trebale bi radit sasvim u redu ;)

04-04-2007, 22:43
a nemora bit..neke se vole "klat"...Zašto bi naprimjer malo jača firma tipa Corsair dala da njihova memorija zajedno radi s npr OCZ firmom rama i obratno....

kulamasta
04-04-2007, 23:11
a nemora bit..neke se vole "klat"...Zašto bi naprimjer malo jača firma tipa Corsair dala da njihova memorija zajedno radi s npr OCZ firmom rama i obratno....

Nemora dat, al u tome slucaju Corsair nebi vise nikada u moj komp...

Uglavnom 99 % da ce ti radit.. Za svaki slucaj provjeri.

DJ Ass Kicker
11-04-2007, 02:00
Trebam plocicu od 512MB PC133 SDRAM-a (168pin) pa me zanima gdje toga ima za kupit i hoce li mi raditi ta nova koju cu kupiti s ovom starom koju sad imam... (staru plocicu koja mi je sad u PC-u kupio sam polovnu) Imam u BIOS-u opciju da namjestim latencije memorije, ali ne za svaki modul posebno... Jel bolje da sve stavim u BIOS-u na najnizu latenciju ili??? Imam u BIOS-u 4 opcije za podesiti npr. response time i sl. opcije pa me zanima kako je bolje??? Default latencije su mi 3,3,6,3 pa tko zna neka mi pomogne...

11-04-2007, 07:59
Ima ali je skupo!

http://www.diskont24.com/products/P0/3958/8

Što se tiće latencija i biosa..nemoj ništa mjenjat u biosu..komp če sam raspodijelit sve....I to po principu koji ram ima višu latenciju-na tolko če radit obje....jer ova sporija inaće nemože lovit ovu bržu..osim ako ne nabaviš iste dvije ploćice pa se probaš malo bavit dizanjem točnije spuštanja latencija!