PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Doors



W1k1n6
04-04-2007, 12:51
Prije bilo kakve rasprave pogledajte i poslušajte:

n6BZiFBws3I

slvPMU-7OyI

tah0OnS3nBU

mmNAB9WekwI

QHFK1yKfiGo

A za ljubitelje poezije jedna kitica iz pjesme The Celebration of the Lizard:
>>>>
Once I had, a little game
I liked to crawl back into my brain
I think you know the game I mean
I mean the game called 'go insane'
Now you should try this little game
Just close your eyes forget your name
Forget the world forget the people
And we'll erect a different steeple
This little game is fun to do
Just close your eyes no way to lose
And I'm right there I'm going too
Release control we're breaking thru
<<<<

Tu se postavlja samo jedno pitanje - Da li je Jim Morrison s ove planete?

Maze
04-04-2007, 13:08
Je, fan sam. Super su mi bend. Imam jedan koncert. Iako nisu donijeli ništa novo u glazbu, bili su super. Najdraža pjesma? L.A Woman.
Ima i onaj film The Doors, sa Kilmerom.

Helena
04-04-2007, 14:10
A za ljubitelje poezije jedna kitica iz pjesme The Celebration of the Lizard:
>>>>
Once I had, a little game
I liked to crawl back into my brain
I think you know the game I mean
I mean the game called 'go insane'
Now you should try this little game
Just close your eyes forget your name
Forget the world forget the people
And we'll erect a different steeple
This little game is fun to do
Just close your eyes no way to lose
And I'm right there I'm going too
Release control we're breaking thru
<<<<


Predobro. :o Nije baš da sam neki fan, ali poslušam ih ponekad.

M@T3J
04-04-2007, 14:41
Super bend. Najbolja mi je pjesma Riders on the storm.

THUNDER_DINIX
04-04-2007, 14:53
nisam bas neki fan, ali imam par njihovih albuma

W1k1n6
04-04-2007, 15:57
nisam bas neki fan, ali imam par njihovih albuma
Pa dobar si, kakvi su tek oni koji su fanovi :)

Đeri
04-04-2007, 16:00
nisam bas neki fan, ali imam par njihovih albumasigned,,btw naj pjesma light my fire ;)

W1k1n6
04-04-2007, 16:16
Mada su mi sve njihove pjesme mala remekdjela, meni je nekako najdraža The End, možda zbog filma Apocalypse Now.

hacker
04-04-2007, 17:05
Super bend. Najbolja mi je pjesma Riders on the storm.

meni isto

btw, wiking, cini se to meni ili si poceo malo cesce dolazit na forum?

POSA
04-04-2007, 17:40
Mada su mi sve njihove pjesme mala remekdjela, meni je nekako najdraža The End, možda zbog filma Apocalypse Now.

tako je. onaj početak, sa helikopterom. baš se nekak uklapa

Neven <R>
04-04-2007, 17:47
Izvrsna grupa, bio sam u subotu na tribute to Doors u Boogaloo. Meni najdraža pjesm "people are strange".

Matilda Mother
04-04-2007, 18:16
da, i ja se čudim što je w1k1n6 sve češće na forumu...

što se tiče doorsa; prije sam ih slušala više nego sada, ono znam još tu i tamo zavrtiti nešto od njih(imam sve albume), ok su mi, mada dosta vuku na komercijalu( što nužno i ne mora biti loše) :wink:

King tiger
04-04-2007, 19:08
Mada su mi sve njihove pjesme mala remekdjela, meni je nekako najdraža The End, možda zbog filma Apocalypse Now.

to se meni stalno vrti u glavi i izludjuje me, ona scena s napalmom i morisson " my friend the end "

Simon the Dreamer
04-04-2007, 22:26
Veliki sam fan, People are Strange, The End i eventualno još Riders on the Storm su savršena kombinacija.

Sgt. Bull
04-04-2007, 22:28
imam mp3 sa mnogo pjesama,slusam ponekada a najdraza mi je pjesma u kojoj on opisuje kada je kao mali se vozio automobilom sa roditeljima pa je vidio onu automobilsku nesrecu,ne sjecam se sasvim sada,poodavno sam je slusao...break on trough takodjer...ma ima tu svasta samo se ne sjecam
edit:sjetio sam se,riders on the storm...

Frky
04-04-2007, 22:34
Break On Through , Rider On The Storm , Light My Fire .....

Slušam iako nemam sve od njih čini mi se !

Simon the Dreamer
04-04-2007, 22:38
Jeste znali da je The End napravio ovak, iz prve, na stalnoj gaži, jednu noć je imao inspiraciju, i da je u originalu onaj dio teksta išao: "Father, I want to kill you, Mother I want to fuck you, ali nikad poslije nije to ponovio, samo bi otpjevao: "Mother I want to mhmmmmhmgrhhhhh"

Morrison je definitivno iz neke druge dimenzije.

Da_killah
05-04-2007, 00:32
da, ali i mi konja za utrku imamo(johnny)

Valnjes 666
05-04-2007, 00:52
Izvrsna grupa, bio sam u subotu na tribute to Doors u Boogaloo. Meni najdraža pjesma "people are strange".

i meni je ta naj :)

Joco
05-04-2007, 04:22
da, i ja se čudim što je w1k1n6 sve češće na forumu...

što se tiče doorsa; prije sam ih slušala više nego sada, ono znam još tu i tamo zavrtiti nešto od njih(imam sve albume), ok su mi, mada dosta vuku na komercijalu( što nužno i ne mora biti loše) :wink:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: pokrij se usima molim te :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ni k od komercijale

Maze
05-04-2007, 09:53
Kako ne kuzim neke. I da jesu bili komercijala, ne znaci da je to lose. Pa pogledaj danasnje bendove, skoro sve komercijala, i šta, sada su losi. Daj, molim te.. :roll:

W1k1n6
05-04-2007, 14:35
Problem je osnovni u tome što se mnogi niste navikli da vaši omiljeni bandovi znaju svirati, pa sve što nije dovoljno distorzirano, ispreproducirano i re-re-re...miksano, doživljavate kao nešto loše. Ako su Doorsi komercijala, onda sam ja klupa na Zrinjevcu :)

Valnjes 666
05-04-2007, 14:57
Problem je osnovni u tome što se mnogi niste navikli da vaši omiljeni bandovi znaju svirati, pa sve što nije dovoljno distorzirano, ispreproducirano i re-re-re...miksano, doživljavate kao nešto loše. Ako su Doorsi komercijala, onda sam ja klupa na ZrinjevcuS:)

Onda će ti 99% mlađe populacije reći da si klupa na Zrinjevcu! :P

Al dobro,starije prdonje (u to i sebe ubrajam)ć e ti platiti rundu Tomislava! :D

Neven <R>
05-04-2007, 16:24
Meni je presmiješno i idiotsko pomalo kad ljudi svrstavaju glazbu prema komercijalno i nekomercijalno (misleći da su jako kul ako slušaju nepoznate bandove), umjesto na dobru i lošu.
To što je Doors uspješan bend nema nikakve veze sa komercijalnošću jer ja ne bih rekao da se Morrison odrekao ičega i da su se kompromitirali zbog bolje prodaje albuma, dakle prvo bi si u glavi trebali posložiti što je to komercijalno a što ne.

Valnjes 666
05-04-2007, 16:29
Doorsi nisu,i nikad neće biti komercijala! :D

Morison je legenda zato što je pjevao samo za sebe.

Bilo je par ispada na koncertima,kad su završili s pjesmom,on bi nastavio pjevati bez mjuze,samo za sebe...Zažmirio je i pjevao...

Dali je zbog opijuma,ili alkohola,ili čistog zadovoljstva,ne znam...ali je strašno cool... :)

Simon the Dreamer
05-04-2007, 22:22
Po uspješnosti, i Grateful Dead i Pink Floyd su čista komercijala.

Matilda Mother
06-04-2007, 08:06
Po uspješnosti, i Grateful Dead i Pink Floyd su čista komercijala.

pa pink floyd u kasnijoj fazi i jest komercijalan :o ... i ja svejedno još uvijek mislim da su doors komercijala, al nigdje nisam navela da komercijalu smatram lošom

Bob Dylan
06-04-2007, 08:30
odlčna grupa.imam odnjih sve albume,sve koncerte i stonov film...

Sterpo
06-04-2007, 09:15
meni isto super grupa.
imam par cd-a
dobra mi je ona riders on the storm, house of rising sun, the end...

W1k1n6
06-04-2007, 11:33
[quote="Sajmon Drimr":25yiwbj4]Po uspješnosti, i Grateful Dead i Pink Floyd su čista komercijala.

pa pink floyd u kasnijoj fazi i jest komercijalan :o ... i ja svejedno još uvijek mislim da su doors komercijala, al nigdje nisam navela da komercijalu smatram lošom[/quote:25yiwbj4]
Malo me buni jer ne znam što točno misliš pod pojmom "komercijala". Da li time karakteriziraš njihovu uspješnost ili njihov zvuk? Nekako imam osjećaj da si htjela reći "evergreen", ali si se krivo odrazila :)

Simon the Dreamer
06-04-2007, 11:39
meni isto super grupa.
imam par cd-a
dobra mi je ona riders on the storm, house of rising sun, the end...
To je pjesma od Animalsa, puno starije grupe.

Lord Jambrek
06-04-2007, 11:44
Problem je osnovni u tome što se mnogi niste navikli da vaši omiljeni bandovi znaju svirati, pa sve što nije dovoljno distorzirano, ispreproducirano i re-re-re...miksano, doživljavate kao nešto loše. Ako su Doorsi komercijala, onda sam ja klupa na Zrinjevcu :)


E vidiš, takav sam ja bio, bio sam totalni black/death metalac. Sada sam saznao da to nije muzika, neg samo frustracije nekih likova koji si briju na neki sotonizam i vjeruju da su nasljednici vikinga


Ljudi moji, slušajte zeppeline, doorse, BEATLESE i ostale uber kvalitetne bendove, a ne ova današnja sranja, sad je još došao ovaj folk metal u modu, isuse, užas, dok je bio još samo finntroll još je bilo dobro, ali sad je ovo previše.


I ne kužim zakaj ljudi govore da su doorsi komercijala, po čem je vama jedan od najboljih bendova ikada komercijala? Aj da vas vidim, uzmite gitaru i odsvirajte takve stvari, smislite onaj pre ludi početak od love me two times, od jednog običnog e-mola je dodao HO i PO i složio pre dobar zvuk.

medusa
06-04-2007, 17:53
Problem je osnovni u tome što se mnogi niste navikli da vaši omiljeni bandovi znaju svirati, pa sve što nije dovoljno distorzirano, ispreproducirano i re-re-re...miksano, doživljavate kao nešto loše. Ako su Doorsi komercijala, onda sam ja klupa na Zrinjevcu :)


E vidiš, takav sam ja bio, bio sam totalni black/death metalac. Sada sam saznao da to nije muzika, neg samo frustracije nekih likova koji si briju na neki sotonizam i vjeruju da su nasljednici vikinga


Ljudi moji, slušajte zeppeline, doorse, BEATLESE i ostale uber kvalitetne bendove, a ne ova današnja sranja, sad je još došao ovaj folk metal u modu, isuse, užas, dok je bio još samo finntroll još je bilo dobro, ali sad je ovo previše.


I ne kužim zakaj ljudi govore da su doorsi komercijala, po čem je vama jedan od najboljih bendova ikada komercijala? Aj da vas vidim, uzmite gitaru i odsvirajte takve stvari, smislite onaj pre ludi početak od love me two times, od jednog običnog e-mola je dodao HO i PO i složio pre dobar zvuk.
dobro, ne moraš sad vrijeđat metalce, to što si ti prestao slušati metal je tvoja stvar

Sterpo
06-04-2007, 19:13
meni isto super grupa.
imam par cd-a
dobra mi je ona riders on the storm, house of rising sun, the end...
To je pjesma od Animalsa, puno starije grupe.

da? nisam znao valjda su je preradili :)

MindReader
06-04-2007, 19:17
meni isto super grupa.
imam par cd-a
dobra mi je ona riders on the storm, house of rising sun, the end...
To je pjesma od Animalsa, puno starije grupe.

da? nisam znao valjda su je preradili :)
i bob dylan ju je preradio...

fan
06-04-2007, 19:28
Ja znam samo onu "Riders on the storm"

Edi Sm187
29-07-2007, 20:46
Ja volim poslušat Doorse.

Dobre su mi "Break on through", "Riders on the Storm" i "Peace frog".

Šteta što je takve glazbe danas sve manje i manje.