PDA

Pogledaj cijelu verziju : Backup !!!



Bishop_45_(2)
31-03-2007, 00:33
ok, cudno da nisam pronashao temu o backupiranju (isao sam na 'pretraznik', ono gore :D ) !!!
Ali ok, idemo sada:::>
Zanima me backupiranje jer sam ponovo izgubio sve podatke i morao sam reinstalirati Win, pa sve drivere, pa sve programe, uglavnom oslo cijelo posljepodne u .....
Zapocnimo s necim jednostavnim; za koje najbolje besplatne programe znate, i za koje najbolje uopce (da, da, zanimaju me i oni koji se placaju !!!)???

spidEY
31-03-2007, 08:01
ok, cudno da nisam pronashao temu o backupiranju (isao sam na 'pretraznik', ono gore :D ) !!!
Ali ok, idemo sada:::>
Zanima me backupiranje jer sam ponovo izgubio sve podatke i morao sam reinstalirati Win, pa sve drivere, pa sve programe, uglavnom oslo cijelo posljepodne u .....
Zapocnimo s necim jednostavnim; za koje najbolje besplatne programe znate, i za koje najbolje uopce (da, da, zanimaju me i oni koji se placaju !!!)???

Norton Ghost

Bishop_45_(2)
31-03-2007, 09:06
ok, cudno da nisam pronashao temu o backupiranju (isao sam na 'pretraznik', ono gore :D ) !!!
Ali ok, idemo sada:::>
Zanima me backupiranje jer sam ponovo izgubio sve podatke i morao sam reinstalirati Win, pa sve drivere, pa sve programe, uglavnom oslo cijelo posljepodne u .....
Zapocnimo s necim jednostavnim; za koje najbolje besplatne programe znate, i za koje najbolje uopce (da, da, zanimaju me i oni koji se placaju !!!)???

Norton Ghost

pa reci nesto o tom prog., mislim je li besplatan/nije, u kakvom je odnosu prema ostatku ponude ???

C
03-04-2007, 00:07
Mah, kakav Norton Ghost. Mislim, dobar je on, ali je bolji HDD Clone.
HDD Clone, besplatan je za kopirati hard disk jedan na drugi, a za kopiranje particija ga trebaš kupiti. Inače, možeš kopirati ovako:

HDD Disk - Particija
HDD Disk - HDD Disk
Particija - Particija
Particija - HDD Disk
Ali, u besplatnoj verziji možeš samo HDD Disk - HDD Disk.
Fenomenalan je! Postoje razne verzije za korištenje...tipa Basic, Normal...Professional...sve je riječ o brzini...itd. I njegove pripreme radiš pod Windowsom, a kad sve završiš, spremiš ga na disketu, resetiraš komp, gurneš disketu, i slijediš upute. Kloniranje mu je 1:1...prva liga! :wink:

BTW Norton Ghost ti zna stvoriti probleme s particijama. Pretvara ih ponekd u Hidde particije, pa ih ni ne vidiš pod windowsom, u biti ne postoje, pa je trebaš tražiti pod Linuxom, formatirati, te s jednim programom za DOS Prebaciti u FAT16 (Ne FAT32), i tek onda je vidljiv Windowsima, pa ga tamo opet formatiraš u NTFS kao i obično (nadam se). :wink:

P.S. U biti, meni je najbolji HDD Clone, jer možeš umnožiti sve podatke, pa koristiti npr. jednu poarticiju za rad, a kad se nešto sjebe, jednostavno nekolicinu podataka spremiš na jedan CD, i onda onu "zdravu" particiju kopiraš nazad na onu koja ti se pokvarila, i opet uživaš. :D