PDA

Pogledaj cijelu verziju : EDM



Stranica : [1] 2 3 4 5 6

Om3G@
29-03-2007, 22:14
Evo jedan topic posvecen kompletnoj elektronskoj glazbi, poznatoj pod nazivom EDM. Vidim da se dosta toga ovdje ispreplice: techno i sve ostale podvrste neki mijesaju - - uglavnom, ulazili smo u nekoliko rasprava koje uvijek zavrse kreativnim kaosom u kojem nitko nista ne zna.

Ovaj topic je posvecen iskljucivo elektronskoj glazbi, tako da cemo ovdje raspravljati koja je razlika izmedju elektra, techna, housea i drugih podvrsta elektronske glazbe. Eto, prikljucimo se u raspravu radi bolje informiranosti o elektronskoj glazbi. Nadam se da ce se ovoj temi prikljuciti neki koji se razumiju i elektronsku glazbu kao npr. THE LIK i takvi ljudeki.

snowblind
01-04-2007, 19:36
za početnike u elektronskoj glazbi
http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

Gaas
02-04-2007, 08:44
http://www.livesets.com

evo tu mozete dobrih setova skinut

snowblind
02-04-2007, 17:20
što vam je draže slušati setove ili singlove?

W1k1n6
02-04-2007, 18:01
Ovaj topic je posvecen iskljucivo elektronskoj glazbi, tako da cemo ovdje raspravljati koja je razlika izmedju elektra, techna, housea i drugih podvrsta elektronske glazbe. Eto, prikljucimo se u raspravu radi bolje informiranosti o elektronskoj glazbi.
Bit će mi drago nešto naučiti, ali bih volio da krenete od stvarne povijesti elektronske glazbe, dakle ne prije 20, već oko 40 godina. Ne znam zbog čega DJ-i ne priznaju elektronsku glazbu koja se doista svira(la), a ne samo miksa i/ili programira. Dakle, krenite s počecima elektronske glazbe, naučite ljude malo o psihodeliji, povucite paralele s ELO-m, navedite glazbenike koji su sami izrađivali elektronske "instrumente", eksperimente koje su između ostaloga radili čak i Sabbati, Zeppelini, Morricone. Ne spomenete li Pink Floyde recimo, ode glava :) iubacite u priču osim uobičajenih DJ-a i neke čudne face poput Jean Michel Jarrea, Schultzea, Vangelisa...
Onaj link koji ste stavili, a koji bi nas kao trebao naučiti definicijama elektronske glazbe, meni djeluje kao kada bi netko tvrdio da je narodna glazba samo turbo folk sa svojim podvrstama - užički, leskovački... :)

Om3G@
02-04-2007, 18:55
što vam je draže slušati setove ili singlove?

Volim vise setove slusat. Onak, nekako su slobodniji i nisu predvidivi.

Om3G@
02-04-2007, 18:59
Ovaj topic je posvecen iskljucivo elektronskoj glazbi, tako da cemo ovdje raspravljati koja je razlika izmedju elektra, techna, housea i drugih podvrsta elektronske glazbe. Eto, prikljucimo se u raspravu radi bolje informiranosti o elektronskoj glazbi.
Bit će mi drago nešto naučiti, ali bih volio da krenete od stvarne povijesti elektronske glazbe, dakle ne prije 20, već oko 40 godina. Ne znam zbog čega DJ-i ne priznaju elektronsku glazbu koja se doista svira(la), a ne samo miksa i/ili programira. Dakle, krenite s počecima elektronske glazbe, naučite ljude malo o psihodeliji, povucite paralele s ELO-m, navedite glazbenike koji su sami izrađivali elektronske "instrumente", eksperimente koje su između ostaloga radili čak i Sabbati, Zeppelini, Morricone. Ne spomenete li Pink Floyde recimo, ode glava :) iubacite u priču osim uobičajenih DJ-a i neke čudne face poput Jean Michel Jarrea, Schultzea, Vangelisa...
Onaj link koji ste stavili, a koji bi nas kao trebao naučiti definicijama elektronske glazbe, meni djeluje kao kada bi netko tvrdio da je narodna glazba samo turbo folk sa svojim podvrstama - užički, leskovački... :)

Jean Michel Jarre je izvrstan, ali nisam bio duboko u tim pocecima elektronske glazbe. Nije da mi se to ne svidja, ali mi nije za sve prilike. Moramo malo prokopati na Wikipediji... i onda se vratimo
xD

Neven <R>
02-04-2007, 19:03
Dakle, krenite s počecima elektronske glazbe, naučite ljude malo o psihodeliji, povucite paralele s ELO-m, navedite glazbenike koji su sami izrađivali elektronske "instrumente", eksperimente koje su između ostaloga radili čak i Sabbati, Zeppelini, Morricone. Ne spomenete li Pink Floyde recimo, ode glava :) iubacite u priču osim uobičajenih DJ-a i neke čudne face poput Jean Michel Jarrea, Schultzea, Vangelisa...
Onaj link koji ste stavili, a koji bi nas kao trebao naučiti definicijama elektronske glazbe, meni djeluje kao kada bi netko tvrdio da je narodna glazba samo turbo folk sa svojim podvrstama - užički, leskovački... :)
Na onoj stranici sam našao da se spominju Pink Floyd, Kraftwerk ima zbilja slojevitu raspodjelu, i beatlesi su stavljeni pod elektroniku (kasnije psihodelične pjesme). Pod Downtempo se nalazi.
Iako bi se po meni u elektroniku trebala svrstavati samo ona glazba u kojoj se uopće ne koriste instrumenti tj. ne elektronički instrumenti.

Maze
02-04-2007, 20:10
Evo, skidam par setova. Čisto da vidim kako to sve izgleda, pa da malo poslušam.

snowblind
02-04-2007, 21:42
može se otići u daljnu povijest ali stvar je u tome da edm počinje u 70-im nastankom kraftwerka jer su oni definirali rani electro, sve ono što se nabrojali od onih bendova imaju neke veze sa elektroničkom glazbom ali im stvari nespadaju pod edm, svakako da ih treba spomeniti jer su imali utjecaje na glazbenike ali kraftwerk je napravio najveći utjecaj u početku, kasnije je u chicagu house postajao sve popularniji (naziv dobio po klubu warehouse) dok su u detroitu atkins, may i saunderson stvarali techno (valjda možete zaključiti odakle naziv techno)... (ako griješim ispravite me),

@ maze kakva te vrsta zanima? možda ti mogu nabaciti koju preporuku

Maze
02-04-2007, 21:44
Ne znam jer to točno, ali me zanimaju remixi rock pjesama, čuo sam neke, ako imaš neki izvor.. PM me! :D

snowblind
02-04-2007, 21:51
daj neka imena koja te zanimaju, ovako ti stvarno nemogu ništa reći pa ako nađem na nešto postam, btw skini si od aphex twin - came to daddy, zvuči na neki jači rock koliko se meni činilo, možda ti se svidi

Om3G@
02-04-2007, 21:52
Maze, tesko da ces naci takve stvari u setovima.
Hm... mislim da je najlakse svima poceti sa house glazbom, a onda prijeci na trance/electro...

snowblind
02-04-2007, 22:01
kako kome, meni house nesjeda, mogu poslušati, ima dobrih house stvari ali mi nikako nesjeda, možda da proba sa electro-house

Om3G@
02-04-2007, 22:11
I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.

snowblind
02-04-2007, 22:28
ali imam neki osjećaj da bi mu se prije svidio anthem, progresiv i vokal trance nego house, french house...

Neven <R>
02-04-2007, 22:29
I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.
Ne mora biti, to je kao da kažeš da netko tko sluša rock, mora početi od crvene jabuke a ne odmah od zeppelina.
Evo meni je npr. jedino od elektronske glazbe slušljiv psy trance koji je puno manje "probavljiviji" od housea koji mi iskreno - ide na živce.

Joco
02-04-2007, 22:37
e ovako,da kazem i ja koju...od dj-eva mi se svidjaju SANDER KLEINENBERG, tiga,satoshi tomiie(ili kako se vec pise),...
Ne kontam bas sta je elektro ali da nije mozda Chicks on Speed?ako nije navedite neke izvodjace

Om3G@
02-04-2007, 22:55
I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.
Ne mora biti, to je kao da kažeš da netko tko sluša rock, mora početi od crvene jabuke a ne odmah od zeppelina.
Evo meni je npr. jedino od elektronske glazbe slušljiv psy trance koji je puno manje "probavljiviji" od housea koji mi iskreno - ide na živce.

Istina to sto kazes, ali Crvena Jabuka i Zeppelini nemaju toliko razliku u tempu kao electro i house. Psy trance je odlican, ali isto ovisi o ukusu. Ja sam prije dosta slusao Zeppeline pa mi se npr. svidja psy, trance, electro i techno - - tvoj trenutni ukus glazbe je preduvjet ono sto ce ti se u buducnosti svidjeti.

W1k1n6
03-04-2007, 11:34
Evo djeco, sad će vam Broj 1 ispričati malo o stvarnoj povijesti. Zanima li vas tko je bio doista začetnik elektronske glazbe? Čovjek ze zove Elisha Gray, no vjerojatno za njega nikada niste čuli. Tip je paralelno s Grahamom Bellom izmislio telefon, no nakon dugog višegodišnjeg sudskog procesa Bellu je presuđeno kako je prije njega otrčao u patentni ured, čime je službeno proglašen izumiteljem telefona, a Elisha pao u zaborav.
No godine 1876, temeljem otkrića kojim je skužio kako je moguće kontrolirati "samovibrirajući elektromagnetski krug" (čime je zapravo izumio prvi single-note oscilator), Gray je napravio prvi elektromagnetski instrument pod nazivom The Musical Telegraph - http://www.obsolete.com/120_years/machines/telegraph/
Eto, tako je počelo, a ne Kraftwerkom :)

snowblind
03-04-2007, 16:21
@ joco - chicks on speed su ti electroclash

Om3G@
03-04-2007, 16:38
Evo djeco, sad će vam Broj 1 ispričati malo o stvarnoj povijesti. Zanima li vas tko je bio doista začetnik elektronske glazbe? Čovjek ze zove Elisha Gray, no vjerojatno za njega nikada niste čuli. Tip je paralelno s Grahamom Bellom izmislio telefon, no nakon dugog višegodišnjeg sudskog procesa Bellu je presuđeno kako je prije njega otrčao u patentni ured, čime je službeno proglašen izumiteljem telefona, a Elisha pao u zaborav.
No godine 1876, temeljem otkrića kojim je skužio kako je moguće kontrolirati "samovibrirajući elektromagnetski krug" (čime je zapravo izumio prvi single-note oscilator), Gray je napravio prvi elektromagnetski instrument pod nazivom The Musical Telegraph - http://www.obsolete.com/120_years/machines/telegraph/
Eto, tako je počelo, a ne Kraftwerkom :)

Vikinže stalno mijesate elektronsku glazbu sa ED glazbom.

W1k1n6
04-04-2007, 12:08
Om3G@

Evo jedan topic posvecen kompletnoj elektronskoj glazbi, poznatoj pod nazivom EDM.

Eto, kao što vidiš prema ovome iz tvojeg prvog posta, napisao si "kompletna elektronska glazba poznata pod nazivom EDM". Ja sam samo želio reći kako EDM (Electronic Dance Music) nije "kompletna" elektronska glazba, već samo jedan njezin dio, a ukoliko želimo pričati o kompletnoj elektronskoj glazbi, onda treba ići puno dalje.
Ali nema beda, ako se hoćeš držati samo EDM-a, neću ti više uletat, sorry :)

Om3G@
04-04-2007, 13:56
Om3G@

Evo jedan topic posvecen kompletnoj elektronskoj glazbi, poznatoj pod nazivom EDM.

Eto, kao što vidiš prema ovome iz tvojeg prvog posta, napisao si "kompletna elektronska glazba poznata pod nazivom EDM". Ja sam samo želio reći kako EDM (Electronic Dance Music) nije "kompletna" elektronska glazba, već samo jedan njezin dio, a ukoliko želimo pričati o kompletnoj elektronskoj glazbi, onda treba ići puno dalje.
Ali nema beda, ako se hoćeš držati samo EDM-a, neću ti više uletat, sorry :)

Ma nist, sry, ja nisam pazio naglasio, al ok...
Zelio sam se drzati EDM-a.
Ma uljeci ak hoces koliko te volja, dok god je rijec o elektronskoj glazbi.

Gaas
04-04-2007, 20:27
hmmm cemu se vracat u proslost mi smo future generation :D dobro ajde viking nije, zato on samo proslost...tamo se na Bella vraca...sta ce ti Bell kad imas Clarke-a ^^

Om3G@
04-04-2007, 20:42
Kad smo kod Clarkea, on meni nije nista posebno, kao niti Carl Cox! Ja ne vidim nista u tim likovima.

snowblind
04-04-2007, 21:56
clarkea i coxa se nemože suditi po nekoliko poslušanih setova (a ni produkcija im nije loša), i jedan i drugi su obilježili techno na svoj način, poslušajte samo od clarkea world service 2 pa će te čuti što je jebeno mixanje

Gaas
05-04-2007, 10:10
Kad smo kod Clarkea, on meni nije nista posebno, kao niti Carl Cox! Ja ne vidim nista u tim likovima.

naprotiv meni je clarke prejeben..dok se slazem sa tobom stos e tice cox-a ..u njemu nis ne vidim...

p.s od clarkea poslusaj starije setove jer se zadnjih par godina malo zapostavio i nije to vise sta je prije bilo

Om3G@
05-04-2007, 12:08
Ma meni se ne svidja njihova svirka. To mi jednostavno ne ide u glavu.. Ima tu i tamo dobrih setova od Clarkea, ali mi se u prosjeku ne svidja. Dok je Cox meni bas primjer prerazvikanog DJ-a.

snowblind
05-04-2007, 14:09
netko kome se sviđa trance naravno da u clarkeu neće vidjeti ništa, to je ipak techno, no velika je razlika između današnjeg techna i ono prije 4-5 godina

Gaas
06-04-2007, 22:05
svako ima svoj ukus i to postujemo :)

e da vas pitam kakve su vam reakcije kada se vidite na slici sa partija ono slucajno idete po sajtu i bam ono ti u krupnom planu...ja umirem kad se vidim onak izrokanog xD

Om3G@
07-04-2007, 11:09
svako ima svoj ukus i to postujemo :)

e da vas pitam kakve su vam reakcije kada se vidite na slici sa partija ono slucajno idete po sajtu i bam ono ti u krupnom planu...ja umirem kad se vidim onak izrokanog xD

Ma pravi smijeh. Ima jedan party gdje smo frend i ja u jedno 5 slika u prvom planu... Pravi lol - - medjusobno se kasnije isprdamo.

@Snowblind:
Ne znaci sto volim trance da ne volim techno. Ja volim techno, ali mi se Clarke ne svidja.

snowblind
07-04-2007, 13:43
ajd svi koji slušaju techno, svejedno koji neka napišu svoje najbolje dj-e, valjda vam to nije problem

Gaas
07-04-2007, 13:46
Clarke
Liebing
Umek

ima ih jos ali ovi su takorec najbolji(meni) ne slusam samo techno tako da...

Om3G@
07-04-2007, 13:46
Kanzyani, Umek, Vath tu i tamo Picotto...

snowblind
07-04-2007, 14:29
ne vjerujem da nitko od vas millsa nije spomenio, btw a koje su vam stvari od njih najbolje?

Gaas
07-04-2007, 15:09
namjeravao sam i millsa stavit ali nemam volje tolko pisat :D ima masu dj-eva koji mi se svidaju...

nista novoga u zadnje vrijeme nisam skido ali zadnje je sa EXIT-a set od clarkea...malo pauziram sad i slusam komercijalu :D

Om3G@
07-04-2007, 22:43
ne vjerujem da nitko od vas millsa nije spomenio, btw a koje su vam stvari od njih najbolje?

Od njih imam samo setove.
A od Vatha nikako ne mogu nabaviti njegov zadnji album.

snowblind
08-04-2007, 11:40
od vatha ti je zadnji album Fire i imaš Fireworks ali to su remixi sa Fire

Om3G@
08-04-2007, 12:59
od vatha ti je zadnji album Fire i imaš Fireworks ali to su remixi sa Fire

Ne mogu nikako Fire nabaviti..

snowblind
08-04-2007, 13:31
ja imam fire, nije loš album i na njemu se nalazi mind games, ako tu stvar niste poslušali mislim da je onda vrijeme da poslušate

Gaas
08-04-2007, 16:55
mozes stavit na rapidshare album?


p.s zalosno sto samo nas 3 u ovom topicu pisemo :/ al nema veze manja guzva :)

Om3G@
08-04-2007, 19:06
BTW, jel se mogu nekako nabaviti setovi od Tiesta sa Elements of Life turneje - - ima zasada jedan set (koji se btw ne moze nabaviti) i kritike su dosta dobre, s obzirom na Tiesta..

Kad sam vec kod Tiesta, slusao sam njegovu prvu epizodu radio emisije Club Nouveau koju radi za Radio 538. Meni se uopce to ne svidja.. Svirka nije nimalo zanimljiva kao kod Arminovog A State of Trancea i nisu Tiestu dopustili da eksperimentira sa electrom/technom/minimalom... Ako se mene pita, ASoT je nekoliko puta bolji!

Gaas
11-04-2007, 10:03
meni tiesto nije bas nesto bas sam sad sluso neke stare setove pa mi ne sjeda bas...trebo bi jos koji set skinut pa poslusat mozda naidem na sta dobroga

Om3G@
11-04-2007, 13:17
Ja sam cuo nekoliko novijih setova od Tiesta i uopce mi se ne svidjaju. Cuo sam da je prije bio dosta bolji po tom pitanju, al mozda i ja jednom nabavim par starih komada.

Sad sam si skinuo od Hella neki novi set prije jedno 2 tjedna sto je svirao u Njemackoj i genijalan mi je!

Electro ftw :D

snowblind
11-04-2007, 13:22
skini si neke setove od john askew-a, on je trenutačno jedan od najboljih trance dj-a

nešto o njegovoj kvaliteti:

"Judge Jules has requested John to do a half hour guest mix for his popular internationally syndicated radio show – “The Global Warm Up”."

2005, dj broj 1 u svijetu, Paul van Dyk, zamolio je Johna da bude jedini gost na njegovom legendarnom rođendanskom Vandit partyu u Berlinu. 2006 Armin van Buuren ponudio mu je da zajedno s njim svira na State of Trance-a 250 u Nizozemskoj. Iste godine, Tiesto ga je zamolio da svira s njim na nekoliko nastupa po Engleskoj. Iz toga je, dakle, vidljivo kako Johna i njegovu glazbu doživljava svjetska elita dja

Om3G@
11-04-2007, 13:29
skini si neke setove od john askew-a, on je trenutačno jedan od najboljih trance dj-a

nešto o njegovoj kvaliteti:

"Judge Jules has requested John to do a half hour guest mix for his popular internationally syndicated radio show – “The Global Warm Up”."

2005, dj broj 1 u svijetu, Paul van Dyk, zamolio je Johna da bude jedini gost na njegovom legendarnom rođendanskom Vandit partyu u Berlinu. 2006 Armin van Buuren ponudio mu je da zajedno s njim svira na State of Trance-a 250 u Nizozemskoj. Iste godine, Tiesto ga je zamolio da svira s njim na nekoliko nastupa po Engleskoj. Iz toga je, dakle, vidljivo kako Johna i njegovu glazbu doživljava svjetska elita dja

Bas sad gledam, nema nista po netu...

snowblind
11-04-2007, 13:49
promo mix http://www.brija.com/dl/sessions/JohnAs ... ns-017.mp3 (http://www.brija.com/dl/sessions/JohnAskew-BrijaDotComSessions-017.mp3)

neki videi od njega

z-s3sK78xn0

CJOrOw5hk4Q

Om3G@
11-04-2007, 14:03
Svidja mi se svirka... Malo mi je kombinacija van Dyka i van Buurena (samo na umjetnickim albumima).

Stvarno je dobar.

Gaas
11-04-2007, 14:51
skidam iako nisam previse za trance posluzit ce za u auto kad bude dosadno :)

Gaas
11-04-2007, 18:04
ehm da iskreno meni je uzas...mislio sam da mi se promjenilo stajaliste prema tranceu ali izgleda da uho jos uvjek nezeli to slusat :)

neznam izgleda da techno i malo jaca cuda ce bit na repertoaru sve dok ne ostarim malo :)

snowblind
11-04-2007, 19:59
o ukusima se ne raspravlja, no meni se trance isto ne sviđa više, jednostavno sam izgubio interes za trance

je li itko od vas slušao aphex twin?

Gaas
12-04-2007, 19:53
hmm nisam ajde daj koji linkic

snowblind
12-04-2007, 20:57
nemam trenutačno nikakav link, jbg, kada nađem stavim

Gaas
28-04-2007, 12:11
da malo ozivim temu, evo zakacio sam se ovih dana na dram end bejs bio sam na ovo dju sinoc i prejebeno je!

http://www.newmixes.com/bailey_-_intabe ... -2007.html (http://www.newmixes.com/bailey_-_intabeats-sat-04-22-2007.html)S

tu odite i dole imate download i skinite si set, nemojte korisiti download managere

jebenjava je ovaj dnb

Om3G@
28-04-2007, 14:18
E da, samo da napomenem, John Askew dolazi u Osijek u Oxygene!! Bit ce ludnica.

KR1ST1J@N
28-04-2007, 14:28
od ovog ja slusam house

Gaas
28-04-2007, 16:08
dundov je 11 u tesli :D, mozda skocim,ako me puste unutra :(

snowblind
28-04-2007, 16:54
dundova možda budem slušao u 9 mjesecu...

Om3G@
28-04-2007, 17:13
da malo ozivim temu, evo zakacio sam se ovih dana na dram end bejs bio sam na ovo dju sinoc i prejebeno je!

http://www.newmixes.com/bailey_-_intabe ... -2007.html (http://www.newmixes.com/bailey_-_intabeats-sat-04-22-2007.html)S

tu odite i dole imate download i skinite si set, nemojte korisiti download managere

jebenjava je ovaj dnb

Meni je DnB totalno OK mjuza. Ovo cu skinuti cim mi se skine novi A State of Trance! :)

snowblind
28-04-2007, 17:51
od dnb-a sam bio na phaseu i našim bass invadersima, odlična glazba i atmosfera je bila

W1k1n6
07-05-2007, 12:38
Znam da sam izvukao temu iz naftalina, ali zanima me da li tko od vas ljubitelja elektronske glazbe sluša speedcore. Zapravo, sviđa mi se najviše Noizefucker, pa me ujedno zanima da li ima još takvih luđaka poput Erwina. Btw, za one koji nisu upućeni, speedcore je neka vrsta ultraspeed trash metala u svijetu techna, brzine se kreću od 250 bpm na dalje, čak i 1000 bpm :)
3zhvb3Ks ... ed&search= (3zhvb3Ksbx8&mode=related&search=)
Ovakva elektronska glazba treba biti - originalna, provokativna i uznemirujuća, da bih je mogao staviti na svoj MP3 player :)

Gothmog
07-05-2007, 13:33
Atari Teenage Riot...mozda bi ti se svidjeli,ako volis brzo lupanje,i deranje pjevaca...obradili su sex pistolse u jednoj pjesmi

Neka vrsta tehno anarhista...ni sam ne znam koji me je vrag naveo da kupim original,preslusao sam jedanput...

uh...

Gaas
07-05-2007, 14:29
pa cuj ovo i je napravljeno za mp3 po meni jer stvarno nema smisla cut to na psrtiju kad nebi posteno mogo plesat, osim da pokljukam 15bona i potegnem lajnu od rijeke do zagreba...

ali dobro pustimo to :), ok je za poslusat onako, dosta slicna schranzu bar meni...

W1k1n6
07-05-2007, 14:57
Atari Teenage Riot...mozda bi ti se svidjeli,ako volis brzo lupanje,i deranje pjevaca...obradili su sex pistolse u jednoj pjesmi

Neka vrsta tehno anarhista...ni sam ne znam koji me je vrag naveo da kupim original,preslusao sam jedanput...

uh...
THX, vrlo su zanimljivi, jedino što su im vokali ipak previše "nepismeni" za moj ukus. Bolje bi im leglo malo režanja, ali onda bi izgubili punk touch na koji se očito furaju.

$p1tf1r3
04-02-2008, 16:00
Sander Van Doorn - Supernaturalistic

novi album je dobarrrrrrrrrrrrrrr :pray:

snowblind
04-02-2008, 17:42
čitam podjeljena mišljenja na netu, no album nemam namjeru slušati

rekio jel ćeš uplodati svoje materijale?

SkunK
04-02-2008, 19:07
čitam podjeljena mišljenja na netu, no album nemam namjeru slušati

rekio jel ćeš uplodati svoje materijale?

Jesam, imas u predposljednjoj stranici u temi "Instrumenti" u podforumu "Umjetnicki se izrazavam".

Uzivaj.

snowblind
04-02-2008, 22:07
poslušao sam, fora je i jel imaš neke tutoriale za skale?

$p1tf1r3
08-02-2008, 17:55
Arksun - Arisen...legendarna stvar :pray:

snowblind
10-02-2008, 11:21
Arksun - Arisen...legendarna stvar :pray:

trance da pogodim? inače poslušajte dada life bilo koji set iz 2007 predobro, spit koji ti je nick na briji?

10-02-2008, 15:11
Arksun - Arisen...legendarna stvar :pray:

jebeš trance bez vokala. :(

Nemesis
10-02-2008, 15:37
meni je najdraži hard techno.btw zanimalo me gdje mogu skinut od DJ Rusha live @timewarp 2005?thx unaprijed.

IgGy
10-02-2008, 15:48
Inace nisam neki osobiti pobornik elektronske glazbe. Najvise volim rock i metal, ali volim poslusati Daft Punk i The Crystal Method.

The Crystal Method sam otkrio pred otprilike 9 godina, pa ako ih niste culi, vuku na kombinaciju housea i rocka. Zvuk im je vrlo bogat, varijabilan, nikad dosadan. Timo Maas bi im mozda mogao biti najbolja usporedba, iako je Timo jos daleko od tog nivoa. Radili su brdo sountrackova za filmove...

Evo par klipova s youtubea...

ScJvQhWL7LgSHigh Roller

Tlt4CJhbxwISTrip like I do

u0Fn2Fk9qyASBusy Child

ETrEEb0rtRYSComin' Back

-9MFrRyfQekSBorn too slow

Mafioz0r
10-02-2008, 15:51
Inace nisam neki osobiti pobornik elektronske glazbe.
Također.
A šta se tiče Crystal Method, ne slušam ih, ali Born Too Slow mi je super pjesma, čuo sam ju u NFSU1.

$p1tf1r3
10-02-2008, 19:33
[quote="$p1tf1r3":3b3mz037]Arksun - Arisen...legendarna stvar :pray:

jebeš trance bez vokala. :([/quote:3b3mz037]

de buraz sta ti je pa i najveci klasici su bez vokala :wink: Binary Finary - 1999 (Gouryella mix) :pray: :pray: :pray:

snowblind
15-02-2008, 09:38
Various - Cocoon Compilation G

1 MyMy - Fast Freeze
2 Cobblestone Jazz - W
3 Chaim - Genesis
4 Stephan Bodzin - Treibsand
5 Tiefschwarz - Lionel
6 Marcel Dettmann - Sepia 807
7 Aki Latvamäki - Tämä Tuli Järvestä
8 Audion - Fire
9 Phil Kieran - I Think I'm A Monster
10 Jamie Jones - Harajuku
11 Onur Özer - Halikarnas
12 Deetron - Maguma

$p1tf1r3
15-02-2008, 09:57
woooow obozavam cocoon izdaju predobre stvari :pray:

snowblind
15-02-2008, 15:08
istina, ja imam jako puno cocoon izdanja

Jerry
15-02-2008, 15:10
nevezano za temu
NP - Black Sabbath - Snowblind
:D

Korpse
15-02-2008, 17:50
nevezano za temu
NP - Black Sabbath - Snowblind
:D
haha... :rotfl: čisti EDM!!!1

$p1tf1r3
16-02-2008, 00:37
Redstar - Rush (Onova Remix) :pray: :pray: :pray: predobro woooow :shock:

snowblind
14-03-2008, 20:26
za svakog ponešto

Boys Noize - Oi Oi Oi Remixed

01. & Down(Siriusmo Vs. Boys Noize Remix)
02. Lava Lava (Feadz Aval Aval Mix)
03. The Battery (Dj Maxximus Remix)
04. Oh! (A-Trak Remix)
05. Let's Buy Happiness (Proxy Remix)
06. My Head (Para One Remix)
07. Shine Shine (Apparat Remix)
08. Don't Believe The Hype (Surkin Remix No.2)
09. Frau Feat. I-Robots (PUZIQUe Remix)

VA - Boogybytes Vol. 4 (Mixed By Ellen Allien)

01. Agf - Liniendicke
02. Vera - In The Nook
03. Ricardo Villalobos & Patrick Ense - Fizpatrick
04. Melon - Nitzi (In My Mind, So Fine)
05. Andres Zacco & Lucas Mari - Carbonela (Seph's Vidrionela Remix)
06. Konpiuta - Christmas Fairytale (Moessap Edit)
07. Sozadams - Eyes Forlon
08. Richard Seeley - Juicy Vermin
09. Lucio Aquilina - My Cube
10. Melchior Productions - Don Juan
11. Friendly People - Music Is Improper (Martin Buttrich Remix)
12. Sascha Funke - Double Checked
13. Gaiser - Withdrawal
14. Kassem Mosse - A1
15. Little Dragon - Twice

VA - Above & Beyond Pres. Anjunabeats 100

01. Cara Dillon Vs. 2Devine - Black Is The Colour (Coco & Green Remix)
02. Super8 & Tab - Helsinki Scorchin
03. Above & Beyond - No One On Earth (Gabriel & Dresden Club Mix)
04. Boom Jinx Feat. Key - Eternal Reminiscence
05. Tranquility Base - Razorfish (Above & Beyond Progressive Mix)
06. Alt + F4 - Alt + F4
07. OceanLab - Beautiful Together
08. Sunny Lax - P.U.M.A.
09. Rusch & Murray - Epic (Above & Beyond Remix)
10. Daniel Kandi - Child
11. P.O.S. - Summer Sun (Remember)
12. Nitrous Oxide - North Pole
13. Aalto - Rush (Super8 Vs. Orkidea Remix)
14. OceanLab - Satellite (Original Above & Beyond Mix)
15. Super8 - Alba
16. Above & Beyond - Alone Tonight

CD2
01. Anjunabeats - Volume One (Anjuna Deep Remix)
02. David West Feat. Andreas Hermansson - Larry Mountains 54
03. Above & Beyond Vs. Andy Moor - Air For Life
04. Aalto - 5
05. Maor Levi - Reflect
06. Signalrunners - Aria Epica (Bart Claessen Remix)
07. Luminary - Amsterdam (Smith & Pledger Remix)
08. Endre - Kallocain (Robert Nickson Remix)
09. OceanLab - Clear Blue Water (Ferry Corsten Remix)
10. Smith & Pledger - Believe (Smith & Pledger 2004 Remix)
11. Nitromethane - Time To Die (Seraque Remix)
12. Above & Beyond Pres. Tranquility Base - Surrender
13. OceanLab - Sky Falls Down (Armin van Buuren Remix)
14. Jono Grant Vs. Mike Koglin - Circuits
15. Matt Hardwick Vs. Smith & Pledger - Day One (Above & Beyond Mix)

Anja Schneider - Beyond The Valley

01. Safari 05:38
02. Mole 06:38
03. Maki 08:17
04. Beyond The Valley 07:34
05. Gimlet 06:35
06. Cascabel 06:44
07. Belize 07:49
08. Get Away 05:57
09. Little Red Riding Hood 07:04
10. Firsh At Night 04:21

The Glimmers - Are Gee Gee Fazzi

01. Intro 4:52
02. Frantic 3:52
03. Physical 4:46
04. Kobes In Columbia 6:27
05. Time For Action 4:58
06. I'd Much Rather Go (Out With The Boys) 3:31
07. Esta Si, Esta No (Asi Me Gusta A Mi) 6:54
08. Kiss Me 2:57
09. Wanna Make Out (Part One & Two) 4:10
10. Music For Dreams 9:21

snowblind
29-04-2008, 09:33
Matthew Dear - Asa Breed (Black Edition)

01. Fleece On Brain
02. Neighborhoods
03. Deserter
04. Shy
05. Elementary Lover (Feat. Mobius Band)
06. Don & Sherri
07. Will Gravity Win Tonight?
08. Pom Pom
09. Death To Feelers
10. Give Me More
11. Midnight Lovers
12. Good To Be Alive
13. Vine To Vine
14. Deserter (Four Tet Remix)
15. Don & Sherri (Hot Chip Version)
16. You Know What I Would Do ("Deserter" EP Exclusive)

album koji me ugodno iznenadio jer očekivao sam nešto potpuno drugo, al sve u svemu treba se poslušati pogotovo Deserter

John Tejada - Recovered Data Volume 2

1 John Tejada Beaming Red Oscillator (Unreleased Remix)
2 Polar Lectric (John Tejada Remix)
3 John Tejada Digital People
4 John Tejada Tub
5 John Tejada Red Notes
6 John Tejada Hidden
7 John Tejada & Arian Leviste Thelonious
8 John Tejada & Arian Leviste Frozen Opus
9 John Tejada Subtle Animations

tejada kao tejada, ugodan mnml i techhouse

nije valjda da na pcplayu ima samo desetak osoba koji slušaju EDM

Fenrir
30-04-2008, 23:49
Sluša itko schranz?
Može neke preporuke, nedamise pretraživat random pjesme sad :(

snowblind
01-05-2008, 16:58
my grilfrend remix, doing n selling drugs, similars

Systematic Reverse
06-05-2008, 18:23
u jbt nisam znao da je tema ziva


VA - Boogybytes Vol. 4 (Mixed By Ellen Allien)

01. Agf - Liniendicke
02. Vera - In The Nook
03. Ricardo Villalobos & Patrick Ense - Fizpatrick
04. Melon - Nitzi (In My Mind, So Fine)
05. Andres Zacco & Lucas Mari - Carbonela (Seph's Vidrionela Remix)
06. Konpiuta - Christmas Fairytale (Moessap Edit)
07. Sozadams - Eyes Forlon
08. Richard Seeley - Juicy Vermin
09. Lucio Aquilina - My Cube
10. Melchior Productions - Don Juan
11. Friendly People - Music Is Improper (Martin Buttrich Remix)
12. Sascha Funke - Double Checked
13. Gaiser - Withdrawal
14. Kassem Mosse - A1
15. Little Dragon - Twice

Ellen Allien <3

snowblind
12-05-2008, 12:20
Fuse Presents Adam Beyer

01. Patrik Skoog - Jack Is Back 4:39
02. Joel Mull - Coconest 3:46
03. Mauro Picotto - Flashing 3:09
04. Mute: - Glitch Yourself (Man-D.A. Goldseries Reprise) 1:57
05. Martinez - Expander 3:17
06. Lem - Wordless 3:39
07. Braincell - Absorb (Grindvik Remix) 5:49
08. Christian Smith & John Selway - Total Departure 6:48
09. Zahn - Anti-Gray (Joel Mull's White Mix) 4:23
10. Schneider \ Galuzzi - Albertino 2:25
11. Anton Pieete - New Wave Mothers 2:41
12. 76-79 - Six Ten 5:28
13. Museum - She Was Asking For It 2:11
14. Kyle Geiger - Identity Crisis 2:33
15. Jackmate - Boots 2:07
16. Pedro Trotz - Soller 3:35
17. Paco Osuna - Orbeat 1:15
18. D'Julz - So You Know (2000 & One Remix) 3:51
19. Acid Circus - Reduxtion (Agaric Remix) 3:24
20. Maetrik - Choose Your System 3:24
21. Patrik Skoog - Good Machine 2:41
22. Mathew Jonson - Marionette (Adam Beyer Remix) 6:01

Systematic Reverse
12-05-2008, 16:37
22. Mathew Jonson - Marionette (Adam Beyer Remix) 6:01

Nije ni blizu originalu koliko sam chuo iz samplova...

Systematic Reverse
13-05-2008, 01:40
Zashto nema edita? :S

Nisam mogao odolit da neskinem ipak :)

Adam Beyer - Fuse Presents Adam Beyer

Label: Music Man Records
Catalog#: MM CD 032
Format: CD, Mixed, Compilation
Country: Belgium
Released: 19 May 2008
Genre: Electronic
Style: Techno, Minimal, Tech House

Tracklist:

01. Patrik Skoog - Jack is Back
02. Joel Mull - Coconest
03. Mauro Picotto - Flashing
04. Mute - Glitch Yourself (Man-d.a Goldseries Reprise)
05. Martinez - Expander
06. Lem - Wordless
07. Braincell - Absorb (Grindvik Remix)
08. Christian Smith & John Selway - Total Departure
09. Zahn - Anti-gray (Joel Mull's White Mix)
10. Schneider & Galluzzi - Albertino
11. Anton Pieete - New Wave Mothers
12. 76-79 - Six Ten
13. Museum - She Was Asking For It
14. Kyle Geiger - Identity Crisis
15. Jackmate - Boots
16. Pedro Trotz - Soller
17. Paco Osuna - Orbeat
18. D'julz - Just So You Know (2000 & One Remix)
19. Acid Circus - Reduxtion (Agaric Remix)
20. Maetrik - Choose Your System
21. Patrik Skoog - Good Machine
22. Mathew Jonson - Marionette (Adam Beyer Remix)

Neloshe za sada :thumbs2:

snowblind
20-05-2008, 22:47
Alter Ego - What's Next?!

01. Gary (Carl Craig Remix) 07:44
02. Why Not?! (Tim Deluxe Remix) 06:31
03. Fuckingham Palace (Nerk & Dirk Leyers Remix) 06:57
04. Queen Anne's Revenge (Deepgroove & Jamie Anderson Remix) 06:44
05. Jolly Joker (DJ Koze's Nuttich Styler Remix) 08:35
06. Why Not?! (Joakim Remix) 07:15
07. Fuckingham Palace (Modeselektor Remix) 04:27
08. Jolly Joker (Supermayer Remix) 08:55
09. Why Not?! ('Artskool Dropout' Remix by Adam Sky) 05:41
10. Gary / Boys Club (Alter Ego Feat Product 01 Version) 06:12
11. Baby Kraut (Bonus Track) 07:01

Chris Liebing - Selected Remixes Of The Last 10 Years

01. Deichkind Feat. Sarah Walker - Ich Betäube Mich (Chris Liebing Remix) 04:42
02. Motor - Sweatbox (Chris Liebing Remix) 03:54
03. DK8 - Murder Was The Bass (Chris Liebing Remix) 03:46
04. Alloy Mental - Fire (Chris Liebing Remix) 04:06
05. John Starlight - Bloodangels (Chris Liebing Remix) 03:21
06. The Horrorist - One Night In NYC (Chris Liebing Remix) 03:14
07. DJ Rush - Get On Up 03:29
08. Ignacio - Virton 03:47
09. The Advent - Tresor West 03:19
10. Stanny Franssen - Data Strings 04:10
11. Hernik B - Manwolf (Chris Liebing Remix 2) 04:39
12. Chris Liebing - Golden Age (Smith And Selway Remix) 03:46
13. Chris Liebing - American Madness (Alex Bau Remix) 03:29
14. Chris Liebing - Klark (Speedy J Remix) 04:13
15. Chris Liebing - The Biggest Ten Inches I Have Ever Seen (Major Rush Remix) 03:28
16. Chris Liebing - Gassenhauer (Ian J. Richardson Remix) 02:45
17. Chris Liebing - Disorder & Chaos (Titanium Remix By Felipe & Nicolas Bacher) 03:24
18. Chris Liebing - Oktober (Ben Sims Remix) 03:11
19. Chris Liebing - Bossi (Steve Rachmad Remix) 03:38
20. Chris Liebing - Gassenhauer (Marco Carola Remix) 02:07
21. Chris Liebing - String Theory (Picotto & Ferri Remix) 02:42
22. Chris Liebing - Bossi (Adam Beyer Remix) 01:45
23. Chris Liebing - Sambal Olek (Cave Remix) 02:25

for more info pm

eric-sneo
01-06-2008, 17:53
Sluša itko schranz?
Može neke preporuke, nedamise pretraživat random pjesme sad :(

Nisam jedini,jeeej(jbg,tek sam sad vidio)
Ovako(ako te interesira schranz iliti hardtechno)
01.Sven Wittekind(To My Headbangerz EP,SWR001)
02.Leo Laker aka Switchblade(Player Acting Like Gangsters EP,13th002)
03.Tomash Gee (covjek je jebeni genijalac)(Critical Call EP,Hostage003)
04.Arkus P(Protonepower EP,Abstract007,Crash stvar)
05.Alex Calver(Pop Dem Thingz EP,WIRED006)
06.Dj Ogi(sve njegove ploce,jos je nas-hrvat)
07.Matt M Maddox(Psycho 2007 EP,INFLICTED013)
08.Ivee(Everything Is Pink EP,TOOLTERROR008)
09.Felix Kroecher(To Step Up EP,KD033)
10.O.B.I. aka Tobias Luke(sve njegove stvari,totalni ludak,vidi se da uziva dok miksa(plese,vice i vidi se da uziva u tome sto radi)
11.Viper XXL(Doing Drugs Selling Drugs EP,DOM003)
Evo,to su otprilke producenti cije stvari ja volim poslusat,iako ih ima jos pun kuratz(Waldhaus,Jason Little,Svetec,Lexis,Hardtrax,Teknicity,Dj Arcane,Mayhem Man,Boris S,Dj Lukas,Scott Kemix,Dariush Gee,Greg Notill,Weichentechnikk,Wortex,Frank Kvitta,Jackhamma,Marcel Cousteau,Orman Bitch,Robert Natus,Pet Duo,FL-X,Fergis,Swam,Reset,Killswitch,Buchecha,Jav itd.)
probaj si nesto od toga skinuti(preko Soulseek-a ili ako uspijes naci na netu).Znam da je ilegalno,ali ja npr,samo slusam te singlove,dok Dj moze kroz svirke vratit novce koje je investirao u ploce(a ja,koji nikada nisam ni pokusao nesto zaradit na tim plocama-zast da ih placam)Racunao upravo sad-imam neki 3000 singlova,ako racunas 3000x100 kn(otprilike toliko kosta jedan EP)dolazimo do cifre od 300000 kuna,odakle meni toliki novci???
Dobro,dosta sam srao(kao sto sam rekao,probaj si nesto od toga nabavit i uzivaj)

Systematic Reverse
04-06-2008, 19:33
Na beatportu ti je jeftiniji ep :P :D

snowblind
10-06-2008, 18:16
nova izdanja

The Hacker - X

01. Sequence
02. Life / Death
03. The Village Of The Damned
04. Broken Glass
05. Radiation
06. The Brutalist
07. Eurocold
08. Bassline 1
09. Flesh & Bone
10. Planet 89 + bonus
11. Stormy Weather
12. A New Angle
13. White Techno Funk

Seelenluft - Birds & Plants & Rocks & Things

01. Horse With No Name 4:18
02. Finally 4:21
03. The World Through The Little Window Of My Spacecraft 3:56
04. Fantasy 3:48
05. You Can Dance 3:33
06. La Concierge 4:38
07. Nobody Held Us 4:34
08. The Four Lifes Of Bottleneck-Bob 3:48
09. Comme Dans Un RÚve 4:32
10. Blossom Headed Parakeet 5:03
11. One Step 3:44
12. Speed 5:54

VA - Cocoon Compilation H

01. Cassy Britton - A Plea For Me 6:15
02. Joris Voorn - Deep Side Of The Moog 6:13
03. Raudive - Tempo 5:52
04. Vaeth Vs. Fluegel - Trashbindance 7:24
05. Simon Baker - U 7:13
06. Len Faki - Death By House 7:11
07. Dubfire Vs. Oliver Huntemann - Diablo 6:01
08. Tolga Fidan - Us And Them 6:26
09. Gui Boratto - Golden Axe 7:01
10. Efdemin - Float 6:05
11. Mark August - 3 Of A Kind 7:04
12. Matt Star - Am I Dreaming 6:34

Anthony Rother - My Name Is Beuys From Telekraft

01. Anthony Rother - My Name Is Telekraft (08:32)
02. Anthony Rother - Welcome To My Laboratory (06:23)
03. Anthony Rother - Digital Vision (07:55)
04. Anthony Rother - Girl Construction (07:20)
05. Anthony Rother - City Of Legends (06:17)
06. Anthony Rother - 64 Bit Audio (06:40)
07. Anthony Rother - Liquid System (06:47)
08. Anthony Rother - Frequency From Reality (05:47)
09. Anthony Rother - Geomatrix Part 1-10 (55:28)

snowblind
10-06-2008, 18:24
da, al to samo pri live actu

snowblind
10-06-2008, 20:35
benassi and co nije techno

techno ima nekoliko podvrsta, mnml, hard itd

koliko je slično ind pa može biti dosta i malo, jer ind ima isto svojih podvrsta

snowblind
11-06-2008, 08:13
nisam slušao nijedan od tih bandova tak da neznam, al stvar je u tome što nemožeš techno i ind usporediti po istoj bazi, pri tome mislim na njegovu glavnu osnovu (bass, kick, snare itd), neki znaju uspoređivati noise i hard zato što slično zvuče, na tom sam ja mislio, recimo front nije uopće sličan technu nimalo

Systematic Reverse
11-06-2008, 11:16
Evo,recimo,koliko je slicno Ministryju i Nine Inch Nailsu?

Nije ni blizu... Ministry nikad nisam chuo, Nine Inch Nails jesam. Uglavnom nebo-zemlja shto se tiche Techna i NIN-a...

@snowblind - kad je izashla h kompilacija od Cocoona?

Morat chu da je "kupim" poshto nikad nerazochara, zadnja (tj predzadnja) mi je malo u kurcu ali ostale su doobre :)

snowblind
11-06-2008, 11:35
Evo,recimo,koliko je slicno Ministryju i Nine Inch Nailsu?

Nije ni blizu... Ministry nikad nisam chuo, Nine Inch Nails jesam. Uglavnom nebo-zemlja shto se tiche Techna i NIN-a...

@snowblind - kad je izashla h kompilacija od Cocoona?

Morat chu da je "kupim" poshto nikad nerazochara, zadnja (tj predzadnja) mi je malo u kurcu ali ostale su doobre :)

ako se ne varam oko 6.6, ja sam je dobio dan ili 2 poslije, al zbog nedostatka vremena ništa od navedenog nisam stigao poslušati

Systematic Reverse
18-06-2008, 15:34
Title: John Digweed - Beatport Chart 23-05-2008
Tracks: 10
Format: Unmixed

01-Guy J-Under Pressure (Original Mix) [Bedrock Records]
02-John Digweed-Gridlock (Henry Saiz Remix) [Renaissance]
03-D´julz-Just So You Know (Original Mix) [Ovum Recordings]
04-Butch-1000 Lords (James Venturi Remix) [Craft Music]
05-Solomun-No Comment (Original Mix) [Dessous Recordings]
06-Tiger Stripes-Sthlm Hustle (Original Mix) [Audio Therapy]
07-George Delkos-Deftoner (Original Mix) [Dezign Music]
08-Audion-Snap Into It (Original Mix) [Spectral Sound]
09-Daso And Pawas-Det (Original Mix) [Spectral Sound]
10-Alter Ego-Gary (C2 Remix) [Klang Elektronik]

:thumbs2:

snowblind
26-06-2008, 19:23
John Tejada - Where

01. John Tejada - Feel It 8:14
02. John Tejada - Moogbits 7:46
03. John Tejada - Raindrops 6:14
04. John Tejada - Turning Point 6:44
05. John Tejada - Desire (Feat. Nicolette) 6:27
06. John Tejada - Torque 6:25
07. John Tejada - Pivot 5:57
08. John Tejada - Labyrinth 7:04
09. John Tejada - When 5:47
10. John Tejada - La Mer 1:07

$p1tf1r3
28-11-2008, 10:55
Cold Blue - Paradise (Original Mix) TUNE OF THE YEAR!!! :pray: :pray:

C_YykO1dJHU&eurl

Systematic Reverse
28-11-2008, 18:06
Cold Blue - Paradise (Original Mix) TUNE OF THE YEAR!!! :pray: :pray:

C_YykO1dJHU&eurl

Huh?

Tune of the year?

don't think so -_-

Duke of Earl
28-11-2008, 18:18
Cold Blue - Paradise (Original Mix) TUNE OF THE YEAR!!! :pray: :pray:

C_YykO1dJHU&eurl
Da, ono totalno, fakat nikad dosta ovakvog ljigavog i zašećerenog Trancea...

Ništa osobno, ali organski nemogu podnijet taj stil glazbe, naravno mislim samo na Trance, ne na cijeli EDM.

$p1tf1r3
28-11-2008, 18:22
[quote="$p1tf1r3":1jw6hl3h]Cold Blue - Paradise (Original Mix) TUNE OF THE YEAR!!! :pray: :pray:

C_YykO1dJHU&eurl
Da, ono totalno, fakat nikad dosta ovakvog ljigavog i zašećerenog Trancea...

Ništa osobno, ali organski nemogu podnijet taj stil glazbe, naravno mislim samo na Trance, ne na cijeli EDM.[/quote:1jw6hl3h]


aj faco postaj to na trance.nu, briju ili na neki vecinski trance forum...btw to nije cheesy trance, jer da je, sigurno ju mark eteson ne bi pustio i to jos na godskitchen to je euphoric/uplifting trance...tak da pls nelupaj gluposti da nebi takav i ostao... :wink:

Systematic Reverse
28-11-2008, 18:29
slusa se

Wasserman - W.I.R.

long time no hear

bog

^^

necu ulaziti u rasprave, jel trance mi nelezi (pogotovo produkcija poslje 2000 godine) ...

morat cu uploadat jednom prilikom jedan miks od Imbre (sumnjam da ste za njega culi uopce), taj mu je set bio oprostajni (prestao je pustat taj stil muzike kad se trance "prokurvao") i presao je na tech, progrsv i deep house (koji je daleko bolji od trancea ofc :)))) )

ugl. jedan od najboljih mikseva koje sam ikad cuo, makar eto nisam trance fan :P

Duke of Earl
28-11-2008, 18:41
[quote="Duke of Earl":2mhz2wm5][quote="$p1tf1r3":2mhz2wm5]Cold Blue - Paradise (Original Mix) TUNE OF THE YEAR!!! :pray: :pray:

C_YykO1dJHU&eurl
Da, ono totalno, fakat nikad dosta ovakvog ljigavog i zašećerenog Trancea...

Ništa osobno, ali organski nemogu podnijet taj stil glazbe, naravno mislim samo na Trance, ne na cijeli EDM.[/quote:2mhz2wm5]
aj faco postaj to na trance.nu, briju ili na neki vecinski trance forum...btw to nije cheesy trance, jer da je, sigurno ju mark eteson ne bi pustio i to jos na godskitchen to je euphoric/uplifting trance...tak da pls nelupaj gluposti da nebi takav i ostao... :wink:[/quote:2mhz2wm5]
Kao što rekoh, to je samo moje mišljenje, i za mene je Trance općenito poprilično "cheesy" i dosadan, s izuzetkom njegove Psychedelic strane (Goa, Dark Psytrance i Psybient), što je zapravo i jedini žanr EDM glazbe koji volim poslušat u slobodno vrijeme, nisam baš nešto iskusan u tom polju.

Tako da ako netko ima preporuka takve vrste, nek ih slobodno nabaci.

$p1tf1r3
28-11-2008, 20:24
jedino sto ti mogu preporucit da poslusas sve to se da naci od Olivera Lieba koji je jedan od pionira trance glazbe ima preko 500 izdanih stvari, a evo ti neki od aliasa kojima se korstio on:

Alpha Omega , Ambush, The, Archon, Ecano, Every, Genetix , Gobiman, Ivan, L.S.G., Mark III, Mindspace, Multiplicity, O.L., Paragliders....

meni osobno 2 najdraze i najbolje njegove stvari su The Hidden Sun Of Venus (Oliver Lieb Remix) i Netherworld pod aliasom LSG...evo i video gdje je AvB na AO 08 pustio te 2 stvari... :pray:

aKk4YILPKHMS :pray: :pray: :pray:

amirix
29-11-2008, 00:03
najviše slušam prve korijene elektronske muzike kao Kraftwerk i Jean Michele Jerre

snowblind
11-12-2008, 08:58
poslušaj onda i Tangerine Dream ako još nisi

amirix
11-12-2008, 13:38
hvala na preporuci_odmah sam se prihvatio njihovog prvog albuma Electronic Meditation__sazno sam da su švabe kao i Kraftwerk koji i danas zvuče moderno

snowblind
12-12-2008, 09:58
ako te zanima stari electropop, industrial i ebm mogu ti i toga preporučiti

$p1tf1r3
16-01-2009, 11:44
sto reci na ovo nego :pray: :pray: :pray: 2 tzara Paul Van Dyk i Armin Van Buuren :) btw.vidimo se na AvB 8)

http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v653/52/14/1128536999/n1128536999_30243313_8382.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1635/141/26/1107176804/n1107176804_217947_2938.jpg

Systematic Reverse
16-01-2009, 16:37
...

Duke of Earl
16-01-2009, 16:40
...
Slazem se. :)

Systematic Reverse
17-01-2009, 15:03
Armin Van Buuren no1 DJ in the world tt

Maloki
17-01-2009, 15:07
Ekipa, trebao bih nešto slično Pendulumu ako imate za preporučit :oops:

Systematic Reverse
17-01-2009, 15:08
dnb = not my cup of tea sry :)

$p1tf1r3
17-01-2009, 17:37
Armin Van Buuren no1 DJ in the world tt

sta tebi nije jasno...jos si jedan od onih nezahvalnih sto seru po svemu?!

Duke of Earl
17-01-2009, 17:46
[quote="Systematic Rewerse":85nzmk0s]Armin Van Buuren no1 DJ in the world tt

sta tebi nije jasno...jos si jedan od onih nezahvalnih sto seru po svemu?![/quote:85nzmk0s]
Pročitaj boldano. Trebalo bi pisat Trance DJ, reći da je fakin Armin Van Buuren općenito najbolji DJ na svijetu bi bilo smiješno, da nije žalosno. Neznam po kojim je to kriterijima DJ Mag odabirao najboljeg, ali me žarko zanima kako su došli do njega, pretpostavit ću da je birala publika, s obzirom da je Trance nažalost najpopularniji EDM žanr danas. Ali ajde, lijepo da dolazi, vjerojatno će usrećit mnoge, samo mi smeta to No. 1 DJ In The World, s obzirom da ja u njegovoj glazbi ne vidim nikakvu dubinu ili orginalnost koja zaslužuje tu titulu.

EDIT : Evo sad sam provjerio na wikipediji taj DJ Mag, izgleda da stvarno publika bira najboljeg DJ-a, onda je sve ok, očekivano je da će masa izabrat takvu lako probavljivu glazbu.

$p1tf1r3
17-01-2009, 17:50
ti seres i lupas gluposti a pojma nemas, kakva dubina??? kakva orginalnost??! kontam da vjerojatno slusas pling plong dok seres o necemu sto nerazumijes...

a da AvB nevalja kao DJ, vjerojatno ga ne bi publika ni izabrala tako da pssst......

Duke of Earl
17-01-2009, 18:00
ti seres i lupas gluposti a pojma nemas, kakva dubina??? kakva orginalnost??! kontam da vjerojatno slusas pling plong dok seres o necemu sto nerazumijes...

a da AvB nevalja kao DJ, vjerojatno ga ne bi publika ni izabrala tako da pssst......
Pa ja općenito u glazbi, tako i u EDM-u, tražim dubinu i orginalnost. Tebi je vjerojatno dovoljno samo da ima catchy melodiju, što Armin sigurno najbolje pruža, da se fino možeš isplesat na to, tako da naša rasprava nemože vodit nigdje zato što imamo totalno suprotna mišljenja.

Mišljenje publike je u većini slučajeva zanemarivo, zato što su ljudi u globalu glupi, pogotovo na polju glazbe, stoga i ishod biranja mora bit netko ko ih zadovoljava na taj način.

Ne, ne slušam pling plong, što god to bilo.

Systematic Reverse
17-01-2009, 18:03
Yep

tu sam i ja

NEMA DUBINE, NEMA SLUSANJA

tnx

pod pling plong misli na mnmal probably

ali minimal jede danasnji trance, bilo je finog trancea do 2000 god dok se nije prokurvao

my humble opinion

i btw da

no1 dj in the world, molim te, dj mag je toliko smece da boli. Shvatit ces to kad tad :wink:

spit budem ti uploadao jedan stariji trance miks od jednog decka, pa ces vidit kakav ja trance cijenim, a koliko se danasnji trance odmakao od toga..

budem dao link danas - sutra kad uhvatim vremena

$p1tf1r3
17-01-2009, 18:22
ma nemoras meni nista uploadat naslusao sam se ja setova mali milion i normalno znam da je trance mutirao da su se stvorili novi pod stilovi, ali nemos reci da mnml jede trance, joj pa de nemoze mi doci hawtin i glumit facu sa spojenim xone 3d na traktor scratch otvori 4 kanala i igra se sa efektima mos mislit big deal kakv mix zamisli, od svake stvari uzme 8 beatova stavi ih u loop i lupa efekte kakve mu se prdne na xone 3d...i mjuza da popizdis...ma daj molim te

Systematic Reverse
17-01-2009, 18:44
Sad si rekao glupost...

Hawtin je pionir, to je dobro poznato. Nadam se da ovim postom iznad nisi htio nista reci na njegovo TEHNICKO ZNANJE?

Ja nisam mislio na njegov minimal, jer mi nelezi bas, bio mi je dosta drazi kad je techno pustao, ali jbg..

dakako, Hawtin je mnogo iznad jednog AvB-a, Dyka i Tiesta za mene da se razumijemo :thumbs2:

Neda mi se vise svadjat, nema smisla.

Svakom lezi drugciji stil muzike (podvrsta elektronike) i postujem to :thumbs2:

$p1tf1r3
17-01-2009, 18:49
po cemu je on to iznad recimo PvD-a?

edit: vi ste prvi krenuli zabadat nos u vrstu koju neslusate....tak da

Systematic Reverse
18-01-2009, 01:31
Rekoh za mene.

Nadam se da ti nemoram dodatno objasnjavat zasto, vidi se iz predhodnih postova...

navest cu ti samo jedno, meni se recimo u sijecanje urezala stvar od Dyka "White Lines" (nazalost)

nemozes mi reci da je to slusljivo rofl

$p1tf1r3
18-01-2009, 02:35
istina ne volim previse zadnje produkcije pvda i tijsa, opcenito mi pvd nesjeda bas najbolje, ali zato ima odlicne setove...a i moj je djir najvise uplifting/euphoric ne previse vokalno, fine trance voznje tipa john askew, jon obir, tom clonotonio....zatim tvrdji pomalo i kinky sound tipa van doorn, van riel, bolier, schossow...ali nemozes rec da pvd nije izbacio par vjecnih stvari :pray:

LD
18-01-2009, 13:04
Ekipa, trebao bih nešto slično Pendulumu ako imate za preporučit :oops:


Mislim da znam na sta pucas i mogu ti samo reci da po meni najveca slicnost je prodigy, kao i ti zakvacio sam se na dnb, nisam neki poznavatelj ali ono sta sam naso ide u smjeru sve nabrijanijega (vgg opis :)), tako da zvuk kao pendulum brijem da nes nac. Probaj "jutubat" dnb pa slusaj i gledaj :)

Maloki
18-01-2009, 13:12
Mislim da znam na sta pucas i mogu ti samo reci da po meni najveca slicnost je prodigy, kao i ti zakvacio sam se na dnb, nisam neki poznavatelj ali ono sta sam naso ide u smjeru sve nabrijanijega (vgg opis :)), tako da zvuk kao pendulum brijem da nes nac. Probaj "jutubat" dnb pa slusaj i gledaj :)
Ma nije bed da je "nabrijanije", sam ti reci izvođače :P

$p1tf1r3
18-01-2009, 13:22
neslusam previse drumbu, imam je tek nesto sitno oko 10gb, ali svakako poslusaj nesto od Mistical, Noisia, Concord Dawn, Hype, Ed Rush, John B, Konflict, LostGeneration.....

Mistical - City Life feat DRS
4OqA7YdGmzw

Konflict - Messiah (Noisia Remix)
KtppqqU56-4

Noisia - Block Control
0bovUM-X664

Mistical - Losing ground
Nxeuj_Oviaw

John B - Midnight air
8zdfCPnxCgE

LD
18-01-2009, 14:42
Evo sta imam u .txt dokumentu:
- 6dfNraKfV18
- UcJspaD4 ... re=related (UcJspaD4rKI&feature=related)
- p4B3YbxJq5Y
- VL4m1T5h ... playnext=1 (VL4m1T5h1Y8&feature=PlayList&p=3DB5D6FA182CA7D3&index=0&playnext=1)
- VL4m1T5h ... playnext=1 (VL4m1T5h1Y8&feature=PlayList&p=3DB5D6FA182CA7D3&index=0&playnext=1)S- oldschool
- tOPwzlOEuK8S- oldschool
- A1ORM4xtxUU
- Iz6wDGn0 ... re=related (Iz6wDGn0j90&feature=related)
- l5JRXBd6qUM
- U41BaLm_AGw
- l40eD6QK ... 1&index=10 (l40eD6QKIz8&feature=PlayList&p=A8DDE06A436864D0&playnext=1&index=10)


Evo nadam se da ce ti se svidjet, znam da ja pucam po savovima od ovakvih beatova. Konacno se mogu naci u nekom zanru u potpunosti :wink:

Duke of Earl
18-01-2009, 16:28
Ekipa, trebao bih nešto slično Pendulumu ako imate za preporučit :oops:
Evo ti par pjesmi od izvođača koje se meni sviđaju, a i dosta su cijenjeni u DnB svijetu:

LTJ Bukem - Atlantis (-g3RUnx9svM)S| LTJ Bukem - Horizons (rFVHjZYoq4Q), zakon DJ, ovo ide malo više na opuštajuću stranu DnB, meni on najbolje paše.

Roni Size - Its A Jazz Thing (Ynzzpt7yUTQ)S| Roni Size - Dirty Beats (vXOvMwOJKbA), još jedan malo laganiji u počecima, u zadnje vrijeme dosta moderniji zvuk s dosta vokala.

Goldie - Sensual (gJEfg9G_-Ig&feature=related)S| Goldie - Kemistry (4LClfo4xPtA&feature=related), prvi album, Timeless, mu je često nominiran za najbolje DnB izdanje u povijesti te glazbe, mislim da je dovoljna preporuka.

Drumsound & Bassline Smith - Skumbag (eQS8dycDGng&feature=related)S| Drumsound & Bassline Smith - Cold Turkey (wDCzssYXWOE&feature=related), nešto malo žešće, vjerujem da će ti se oni svidjet.

DJ Wildchild - Forbidden (UZw98D_duf0)S| DJ Wildchild - Is That You (xGoem5TzV3U&feature=related), da malo razbijemo monotoniju samo muških DJ-a :)


To bi bilo to od mene, pošto ne slušam DnB baš previše, samo ove izvođače koje sam sad stavio, ali nadam se da sam pomogao. Ako ćeš ubuduće trebat Psy ili IDM preporuka, onda slobodno mene pitaj, to su mi primarni žanrovi :)

snowblind
20-01-2009, 10:26
Da se i ja nadovežem na tu raspravu za no 1 dj in the world, to je subjektivno, jer meni armin svakako nije bolji od recimo rex the doga ili od nekog tko radi live act; ja imam dojam da ta lista od dj maga il kak se više zove nije lista najbolje dj-a po tehnici nego po produkciji, iako bi ja prvo mjesto dao askewu što se tiće trancea

a što se tiće papaye, iako ne slušam trance više volio bi otić i na van dyka i na van burrena zbog ekipe a kad je dobra ekipa onda će i atmosfera bit dobra a nadam se i glazba

Maloki
20-01-2009, 10:43
Fala svima na preporukama, proučit ću to ^^

Systematic Reverse
20-01-2009, 11:24
ja imam dojam da ta lista od dj maga il kak se više zove nije lista najbolje dj-a po tehnici nego po produkciji

Slazem se, ali kakva je to produkcija da je zasluzila PRVO MJESTO??? Cuo sam milju boljih stvari prosle godine (od tih stvari - 99% producenata ni nije na listi dj maga ofc) ....


jer meni armin svakako nije bolji od recimo rex the doga ili od nekog tko radi live act

to je to..

btw da se osvrnem na post sa prve stranice ovog topika sto sam slucajno procitao...


I ja ne volim house, ali posto je najblazi oblik elektronske glazbe, najlakse je sa time poceti. Sumnjam da ce itko odmah prijeci na npr. electro, mora prije svega pohvatati konce u elektronskoj glazbi.

Neslazem se sa ovim nimalo. Electro slusa vecina ljudi napocetku (imho), ja sam isto slusao prvo Electro vise manje, pa sam presao na Techno, pa sam upoznao predivni zanr zvan Tech-House <3 i sad mi se manje vise sve vrti oko Housa (ne sve podvrste, nevolim gej vokalni haws xd) i Minimala i nesto malo Techna.. +neka produkcije goe, psya, malo starijeg trancea..

Dok recimo DNB, HC, Schranz, ovaj noviji Trance, etc etc mi jako slabo leze, prakticki su mi neslusljivi...

$p1tf1r3
20-01-2009, 12:12
ali ruku na srce, nema na sceni niti jednog dja koji moze parirati arminu po atmosferi na ptyu, taj lik je najveci pozitivac na sceni, ako je itko gledao bilo koji Armin Only moze vidjet kakav kontakt lik ima s publikom, ma na bilo kojem ptyu, izlistajte koji video na jubitu, a ne recimo kao pvd u 90% slucajeva sto sam cuo od ljudi koji su ga slusali live i koliko sam clipova pogledao on se zabije u pultu i samo gleda dolje kontakt s publikom 0 bodova, a to je nesto po meni najvaznije...

Systematic Reverse
21-01-2009, 15:08
a jbg

meni je veci utisak ostavio Derrick May xd

neznam jel ga ko slusao dok je bio u Bestu prije godinu-dvije

ali odlicna atmosfera, set odlicno sastavljen sa par novijih i sa dosta finih starijih stvari (citaj Paperclip People - Throw etc etc :) ) Detroit powaaa

kasnije je jos zajebavao lika koji je svirao poslje njega (nesjecam se tocno ko je to bio), kao ide ga zagriliti pa mu spusti low do kraja na mikseti i takve sheme xD (nista zlonamjerno ofc :) )

uglavnom legenda :)

snowblind
22-01-2009, 10:28
spitfire to što si rekao kontakt s publikom uspjeva u manjim klubovima, ja kad bi otišao na neki veći festival nebi se previše brinio oko toga pogotovo ako sam neki 20-30 red od dj-a, al da je to lijepo vidjeti to svakako

Systematic Reverse
01-03-2009, 18:15
Nabavio se "James Zabiela - Renaissance Master Series"

CD 1 - Down

Intro - F Street
01. Michna - Believe in It
Hearing voices / Washington DC street sounds
02. Trentemoller - Always Something Better (Original Mix)
Air steward’s command
03. Kuriaki - Express
Teleportation quote
04. Cyan341 - Pattern 4 (LJ Kruzer Mix)
4 AM rain / Humanity
05. Boards of Canada - Amo Bishop Roden
06. Ed Chamberlain - Zarathustra
07. Modeselektor - Vote Or Die
Lost in desire
08. Near the Parenthesis - A Brief Walk in the Sea
09. R3volve - All That You Lost
QE2 departs
10. Pedram - Meet Your Maker
11. Esky - Number Station
Revolve drums / What is beautiful is very bright
12. Plaid - Marry
Baggage belt / Vilnius security check
13. Quivver - Chasin a Feeling
14. Near the Parenthesis - Departing Gate
Thank you / Goodbye for now

CD 2 - Up

Intro - Eye scanner machine at Heathrow

01. Komytea - Afghanistan
02. Paul Woolford - Surrender (Original Mix)
03. Extrawelt - Added Planet
04. Spektre - Surface Scan
05. James Zabiela - Darkness 2
06. Komytea - Professional Killers
07. Sebastian ‘Freak’ Nikolai - Nachtmensch
08. Torro Remote - RSN08
09. Huggy & Dean Newton - Energy Flash (Reconstructed)
10. Alex Millan - Modern Love
11. James Zabiela - Perseverance (Luke Dzierzek Remix - Jzedit)
12. Luomo & Apparat - Love You All (Club Version)
13. Oliver Koletzki - Since You Are Gone
Eye scanner machine - Thank you

zasad zvuci fino i melodicno :thumbs2:

LD
01-03-2009, 21:05
Evo posto nemam nigdje drugdje da pitam, sta bi se to podrazumijevalo pod "set"? Bio sam uvjeren da je to tune od otprilike sat vremena.

Systematic Reverse
02-03-2009, 16:32
Evo posto nemam nigdje drugdje da pitam, sta bi se to podrazumijevalo pod "set"? Bio sam uvjeren da je to tune od otprilike sat vremena.

Ne :)

Set ti je vise tuneova umiksano u jednu cijelinu. Svaki set (manje-vise) ima neku svoju pricu, sad kako ces ti to protumacit nije bitno, glavno je da protumacis :)

Vidis onaj gore post od Zabielinog miksa za renaissance?

E to ti je set i njegova tracklista (stvari koje su umiksane unutra)

:wink:

btw ste slusali "Blackfeel Wite - Silence" ?

koja deepara fina, <3

snowblind
03-03-2009, 09:38
Miss Kittin & Hacker - Two

mnogo dobar album, mnogo dobar electroclash

LD
14-03-2009, 19:14
Evo ovako, da pojednostavim sto vise mogu. U posljednje vrijeme sve vise mi se vrte DnB liquidi na playlisti. Pa da vas pitam jel mi mozete preporucit neki zesci liquid da ono kada ga slusam izgubim se tim tunovima. Ove sta sam sluso me fakat tako okupiranju da jednostavno odem u krevet, školjke na uši i ono jednostavno uzivam ^^.

Duke of Earl
20-03-2009, 19:24
Evo malo za promociju domaće Psytrance scene, besplatna kompilacija:

http://www.ektoplazm.com/free-music/entities/

$p1tf1r3
13-07-2009, 22:15
Paul van Dyk intervju - ekskluzivno za Brija Dot Com!

http://www.brija.com/ekskluzivno-paul-v ... om-portal/ (http://www.brija.com/ekskluzivno-paul-van-dyk-intervju-za-brija-dot-com-portal/)

http://trancex.net/wp-content/uploads/2008/12/paul-van-dyk-5011.jpg

MILF hunter
09-01-2011, 16:59
Ima li netko nekakvu preporuku za dobar psytrance tipa Astral projection ili Electric Universe? Znači goa i slično tome.

Sonic_Moronic
09-01-2011, 17:21
E ovako, pitanje za Dukea ako se sjeća, na temi s albumima si jednom Razu preporučio neki album koji je bio nekakva rana elektronika, mislim techno? Uglavnom, bio mi je odličan ali ga se nikako ne mogu sjetiti. :(

Mislim da je bilo nešto u obliku lubanje na coveru :|

Duke of Earl
09-01-2011, 17:56
E ovako, pitanje za Dukea ako se sjeća, na temi s albumima si jednom Razu preporučio neki album koji je bio nekakva rana elektronika, mislim techno? Uglavnom, bio mi je odličan ali ga se nikako ne mogu sjetiti. :(

Mislim da je bilo nešto u obliku lubanje na coveru :|
Jean Michel Jarre - Oxygene.



Ima li netko nekakvu preporuku za dobar psytrance tipa Astral projection ili Electric Universe? Znači goa i slično tome.
cpY7mHtKKkA

vVdBP52FUBI

Kid A
09-01-2011, 18:00
O da.

Sonic_Moronic
09-01-2011, 18:04
E to, hvala :)

Zakon je, samo ne znam zašto sam si utuvio u glavu da je to bio neki techno. Nema veze.

Systematic Reverse
09-01-2011, 18:12
goa/psytrance mi uopce neleze.

nekako mi jeftino to sve zvuci.

Sonic_Moronic
09-01-2011, 18:14
Meni to najviše paše od elektronike :)

Baš si idem Hallucinogen malo slušati.

QTxUwDGRHqw

Ali prvo ovo savršenstvo, već godinama jedna od najdražih stvari uopće, restartira me samo tako.

beba nema zvečku
09-01-2011, 18:48
nekak mi je generičko ovo sonikovo ,ko da slaže jedan stereotip na drugi

Systematic Reverse
09-01-2011, 18:51
Meni to najviše paše od elektronike :)


jel moguce da ti to vise pase od recimo neceg ovakvog?

qt6SpEAF_GU

ova stvar je toliko savrsena da je to neopisivo :)

Sonic_Moronic
09-01-2011, 19:03
Da, moguće je, zašto? Super je stvar, ali to je već nešto skroz drugo i downtempo.

Systematic Reverse
09-01-2011, 19:05
just askin' :)

skroz drugo, ali elektronicki.

meni Jaar sam jede svu gou/psytrance.

jebiga svakome svoje:)

btw time for us savrseno sjela kao zadnja traka na jednoj zabavi nedavno kad sam vrtio, stvarno je stvarcina, iako nije namjenjena za podij.

MILF hunter
09-01-2011, 19:09
Tnx, Duke.
__________________________


Slažem se da ima pun kurac smeća generičkog govna u psytranceu i goi općenito. Zato se ja uglavnom držim Hallucinogena, Astral projectiona itd. Recimo, ovih zadnjih par albuma Infected Mushrooma su stvarno zlo ;(

Nego, nevezano za psytrance :)

4V_eTQd9c1k

Systematic Reverse
09-01-2011, 19:13
Boards Of Canada <3

gvLoVCIhmyE

beba nema zvečku
09-01-2011, 20:20
VI2mfGgetgQ&feature=related

ajmo malo dić tempo,mkay.

Systematic Reverse
09-01-2011, 20:28
ajmo jos malo :eyebrows:

YqID6jCULMM

Vedro
09-01-2011, 20:37
Moze to jos brze :D
7bLanIfR13A&feature=related

beba nema zvečku
12-01-2011, 19:55
i ajde sad tempo opet dole. Slušam ovu stvar zadnjih pola sata

d_wsREkLPwk

Systematic Reverse
12-01-2011, 20:39
fina stvar :thumbs2:

btw stvar koju sam nedavno otkrio u jednom miksu.

http://soundcloud.com/pan-tone/still-life-by-sid-lerock

free je za download, pa shibajte ako vam se svidja.

stvar je vrhunska!!

jedna za ekipu koja voli malo uvrnute stvari also:D

kq1UVpVgHmA

također joj se klanjam! :)

btw


Moze to jos brze :D
7bLanIfR13A&feature=related

ovo je legendarno inace.

u ovom videu "dj hejteri" mogu viditi koliko zapravo tu ima "posla".

covjek je izgubio valjda 5kg nakon ovog seta.

mills i octave one ftw.

steta sto je millsu vrijeme proslo (a i zuto ga je bilo uzelo), a neznam sta se dogadja sa Octave One.

Duke of Earl
12-01-2011, 20:53
jedna za ekipu koja voli malo uvrnute stvari also:D

XR4nOtPgAIw&feature=related

2S_2r0J7bHo&feature=related

cj3OFvrcoQA

fyCljTq4AXc&feature=related

Ovo je "uvrnuta" elektronika :)

Systematic Reverse
12-01-2011, 21:05
ah, lako ti ja iscupam par linkova jebacki uvrnute elektronike kad se vratim doma, nije bed.

ovaj flash gore je friski, pa sam ga bacio:D (a i ipak se radi o tech-houseu, kojeg bi trebao razumjeti kao takvog, ako me shvacas. Sumnjam da su tvoji linkovi toga zanra^^)

nemam sad vremena slusat tvoje linkove, ali cu ih definitivno checkirati kad se vratim doma!

Duke of Earl
12-01-2011, 21:29
Ma samo hoću reć da ono tvoje nije nešto što bi nazvao uvrnutom elektronikom, s obzirom da se radi o nekakvom houseu (valjda), ništa što previše odskače od ostatka takve muzike.

Systematic Reverse
13-01-2011, 11:16
jucer sam jebeno kasno dosao doma pa mi nije bilo do javljanja xd

sad sam na poslu pa nemogu poslusat tvoje linkove, ali budem kasnije, u najgorem slucaju kad dodjem doma.

evo tebi nesto sto je meni uvrnuto i prvo mi pada napamet - do tad. ^

Hsj702IFhbM

yP3p9ZFoxtQSova nije uvrnuta toliko koliko je jebeno mračna.

ali prva je, uh..

samo treba razumijeti stvari, obadvije su bolesne.

uglavnom moram gibati sad, budemo shareali jos kasnije:D


Ma samo hoću reć da ono tvoje nije nešto što bi nazvao uvrnutom elektronikom, s obzirom da se radi o nekakvom houseu (valjda), ništa što previše odskače od ostatka takve muzike.S

tu se ipak varaš.

da nadodam za kraj, kad sam prvi put u životu slušao LUMP od Holdena, doslovno me je bilo strah biti sam u sobi, iako nisam bas bio u najnormalnijem stanju, ali fakat me je bilo strah!

Duke of Earl
13-01-2011, 12:15
Rulaju ove stvari od Holdena i Amea, da nastavimo u relativno sličnom stilu:


HnyvKgXYNU0


Meni jedna od najboljih njegovih stvari, makar još nisam preslušao sve.

Vedro
13-01-2011, 15:56
Odlicna stvar o Trentemollera,bas mi je frend nedavno dao njegov album The Last Resort,nisam jos preslusao...
Evo malo umiljatijeg tona,Deep House,Geoff White sa Questions and Comments albuma stvar.
fm0vZHVdrms
Edit:evo jos sam nesto nasao na svom hardu...Bluetech-Elementary Particles(2004)album
35xgXSyP2Dg

Systematic Reverse
13-01-2011, 16:50
XR4nOtPgAIw&feature=related

2S_2r0J7bHo&feature=related

cj3OFvrcoQA

fyCljTq4AXc&feature=related

Ovo je "uvrnuta" elektronika :)

prve tri stvari su mi solidne, ali su nekako isprazne.

dok mi ova cetvrta odlicno sjeda!!

Systematic Reverse
13-01-2011, 16:55
Rulaju ove stvari od Holdena i Amea, da nastavimo u relativno sličnom stilu:


HnyvKgXYNU0


Meni jedna od najboljih njegovih stvari, makar još nisam preslušao sve.

Anders je carcina.

ima zavidnu diskografiju.

preporucam ti da sve poslusas.

7RqvPkByI1A

wNtOB3P4UZU

zDZPxvO1ftY&feature=related

aF1SRNSwAZ0&feature=related

Systematic Reverse
14-01-2011, 12:29
ajmo malo svježine:)

elQApL16pIs

<3 x1000

bF4F0OqZUxg

Maya Jane Coles!

mislim da ce 2011. godina biti njena:)

Vedro
14-01-2011, 18:20
Odlicne su stvari,skuzi kako se ovaj remiks od Jaara lagano transformira nakon trece minute.

Systematic Reverse
14-01-2011, 18:46
:thumbs2:

inace Jaar je mnogo svestran, svira par instrumenata, pjeva, miksa, producira, nastupa live. (i ima 21. godinu :))))))) )

totalni talent, unio je svjezine u elektroniku!

jedan od najdrazih mi producenata.

izdao je dosta stvari, ali slijedeci mjesec mu izlazi prvi album sa 14. traka.

jedva cekam.

MILF hunter
15-01-2011, 09:27
0Z4cLmbw6q0

RhHkUg-QCwk

Ovo druga mi je alarm na mobu :) Nikad me ne probudi :/

Nadam se da će uskoro izdati kakav album...

beba nema zvečku
15-01-2011, 11:17
super je ova stranica , ima fakat dobrih stvari( duke molim te pošalji mi pm s malo uvrnute elektronike), ali Cluster ih dalje ovna sve :D (pogotovo dok se odluče u bis ubaciti malo distorzije)

Vedro
15-01-2011, 15:04
Evo jedna stranica koju sam davno nasao,mnostvo zanrova,artista,albuma i besplatnog downloada,ne znam ako mozda niste znali pa provjerite,zove se Jamendo http://www.jamendo.com/en/

Systematic Reverse
15-01-2011, 15:56
Nadam se da će uskoro izdati kakav album...

lol:D

http://www.jacbri.com/?action=fullnews& ... =1&id=4850 (http://www.jacbri.com/?action=fullnews&showcomments=1&id=4850)

Systematic Reverse
19-01-2011, 12:41
Dg8Ljid92nI

MILF hunter
19-01-2011, 23:43
4GtmpRsS5oc

F7bKe_Zgk4o

Systematic Reverse
20-01-2011, 12:28
oho slušaš Pettera?

All Together mi je jedna od najboljih progressive stvari ikad:)

sigurno sam je postao vec prije u ovaj topik, ali neda mi se sad traziti:D

btw još jedna legendarna od Pettera.

AbsK3w4L660

MILF hunter
20-01-2011, 17:28
Nije baš da ga slušam, al' ima par dobrih stvari. All together sam čuo u jednom filmiću na youtubeu, pa sam se potrudio saznati čija je :)

6iiK4MgIPtI

Systematic Reverse
20-01-2011, 17:54
nelose.

ae malo techna iz zlatnog doba istoga.

HSRGrILegVk

cIO2GbbW2IQ

Systematic Reverse
21-01-2011, 13:59
deepara inc.

T9iu1F38J9w

<3 x100

Systematic Reverse
24-01-2011, 19:12
don't let her die again..

:)

er69fIe1FCA

mRJYeGPx-sg&feature=related

Vedro
28-01-2011, 18:52
ulovio me malo Deep,Tech House...
0vc2u80fJ_k

MILF hunter
30-01-2011, 09:43
xraBpciNVkQ

Kakva stvar. Kad bi samo izdali neki album :(

beba nema zvečku
02-02-2011, 18:47
ldc1Tn-6pbM

čuo na radiju pred 2 sata, koji čil.

Systematic Reverse
03-02-2011, 12:55
Jaar na radiju? :shock:

kojem to?

Jaar mi je atm jedan od najdražih producenata.

carčina.

a ima 21. - 22. godine :)

qt6SpEAF_GU

VWR41_H-zy4&feature=related

SXRpqh1ORXQ&feature=related

tId5I7WYZpQ

1ALJ38LdbEM&feature=related

mogao bi još koji link staviti od njega, sve sto napravi rula.

ali ae, ove cu izdvojiti :)

beba nema zvečku
03-02-2011, 13:49
na radiu 101 a gdje drugdje, otkad su u stečaju puštaju opaku dobru mjuzu :D

nego vidim da Jaaru izlazi album na valentinovo, ima još kaj prije toga da posluhnem.

Systematic Reverse
03-02-2011, 15:54
ovo poslusaj obavezno, odlican live.

http://www.megaupload.com/?d=NSF3QX43

nebrinite free je za skinuti.

preporucam ti da poslusas jos InésSLP od njega.

te obavezno ove stvari gore sto sam stavio jutjub link:)

najbolje bi ti bilo preslusati prakticki bilo sta na sta naidjes od njega, jer fakat nema nista lose.

iscekuje se 'Space Is Only Noise' kao nista:)

MILF hunter
08-02-2011, 16:45
8qt2WbfotkU
Sad već klasik :)

I evo još jedne čil stvarčice:
gy1szj1Lo3k

Novi album im izlazi za kojih mjesec dana, ovo bi trebao biti cover - http://www.ottsonic.net/new-album-mir-march-8th-2011/

Duke of Earl
08-02-2011, 17:21
Ovo mi je najdraža stvar s Blumenkrafta:


oFKMFgmrtfA


Nisam znao za novi album, ali cover mi se sviđa :)

MILF hunter
09-02-2011, 09:07
OhpuzG5GDfE

Owry42yyzZI

2 najjače stvari s tog albuma; ova druga mi je bolja nego original!

Sonic_Moronic
09-02-2011, 09:27
Kak je dobar ovaj Ott :pray:

MILF hunter
09-02-2011, 17:21
Inače, Shpongle je nedavno izdao ep s 2 nove stvari...

_Tz6El4b0-w

tZiZnTJyYxo

Prva mi se sviđa, druga nije loša al' mi više paše sporiji tempo.

Duke of Earl
16-02-2011, 13:54
KDZ20tD6EOQ&feature=player_embedded


Kako njih treba ić gledat uživo, od 2:10 nadalje mozak implodira :pray:

Duke of Earl
16-02-2011, 13:54
KDZ20tD6EOQ&feature=player_embedded


Kako njih treba ić gledat uživo, od 2:10 nadalje mozak implodira :pray:

Systematic Reverse
16-02-2011, 14:14
Meni neke njihove stvari leze, neke ne.

ali one koje mi leze su mi jebene.

nisam veliki fan etno prizvuka i slicnih instrumenata.

nego neznam jel sam ovo bio kad stavio, bas slusam, pa da usput podjelim :)

31AFfyPXUKQ

:pray:

MILF hunter
16-02-2011, 19:10
huo8PXssoOw

Systematic Reverse
22-02-2011, 13:44
PNxoxlyk564

rulaža!

:dens:

Vedro
22-02-2011, 15:28
Totalna rulaza,obozavam deep,tech,vokal krene razvaljivat od 4:31.

Vedro
22-02-2011, 16:21
Sry na du postu,nesto sam trazio po netu i opet dosao na ovaj biser.
Omsl4JILlAs

Systematic Reverse
24-02-2011, 13:23
poslušati ce se ovo iznad kad budem u mogucnosti (na poslu sam atm)

evo jedna bez koje ovaj topic jednostavno nemože.

UMS3gqc7eRs&feature=player_embedded

nije dave clarke, kao što se može i zaključiti po stilu :p

Systematic Reverse
25-02-2011, 11:42
Sry na du postu,nesto sam trazio po netu i opet dosao na ovaj biser.
Omsl4JILlAs

lijepa stvarcica :thumbs2:

Mafioz0r
26-02-2011, 15:28
evo jedna bez koje ovaj topic jednostavno nemože.
UMS3gqc7eRs&feature=player_embedded

nije dave clarke, kao što se može i zaključiti po stilu :p

Bude se slušalo. Album, jel.


5phAjDkb6F0

Čovjek se zove Aaron Funk. Koja je svrha pseudonima kad se zoveš Aaron Funk? :)

Duke of Earl
26-02-2011, 21:31
sVluQYsQ3TQ&feature=related


m_1skjcEpg4&feature=related



Kako je ovo jebeno dobro, nema do njemačke elektronike 70.-tih.

Kid A
02-03-2011, 23:20
AyRDDOpKaLM

Sonic_Moronic
03-03-2011, 13:03
Valjda ovo spada ovdje, upravo slušam seriju jazz funk pjesama koje je jedan lik složio na jutjubu

AXlSWrdUNjA&feature=related


http://i454.photobucket.com/albums/qq262/cca31/Emoticons/182___Dance_Together_Emoticon_by_wi.gif

Systematic Reverse
03-03-2011, 16:12
AyRDDOpKaLM

noob tip :(

Systematic Reverse
03-03-2011, 16:35
http://soundcloud.com/r_co/visionquest-shaun-reeves-lee

jebenica.

MILF hunter
04-03-2011, 02:16
ES2-1HJiHDE

<3

Inače, neki će prepoznati lokaciju u spotu :)

Systematic Reverse
04-03-2011, 09:36
:thumbs2:

jedna od drazih stvari sa njegovog zadnjeg albuma.

evo nesto i od mene.

rpNbJWzxoZM&feature=channel_video_title

MILF hunter
08-03-2011, 16:58
Super je Trentemøller, stvarno. U samom vrhu onoga što sam čuo od elektronike. Taj cijeli zadnji album je jeben, čak i bolji od prvog. Tu i tamo dobijem osjećaj koji inače imam dok slušam Massive attack, a oni su mi najdraži upravo zbog takvog zvuka, koji je mračan i sexy u isto vrijeme 8)

Još:

rVWh1k4DCXg

J7Lngv7x1KI

beba nema zvečku
08-03-2011, 20:28
može ovo tu?
ilcJTwE5lw0&feature=related

Kid A
08-03-2011, 20:30
Ne znam, moram prvo nazvati par ljudi. Ne donosim ja uvijek odluke.

Systematic Reverse
09-03-2011, 18:44
bas preslusao jucer od soulclapa essential.

kakvih dragulja ima u miksu nejvjerojatno.

some of them, neke starije i od mene ;d

-aC38RldkLI&feature=channel_video_title

14vCuNwPOnI

qTNJK15W3k0

AdZsxsM6zAQ

Vedro
09-03-2011, 20:10
@Systematic
nemoj to radit :P
zbog ovakvih stvari moram koristit onaj debilni top rated u libraryu 8)
rula

Systematic Reverse
10-03-2011, 14:19
:)

jel' to tebi moodymann na avataru? :)

http://brownswoodonline.files.wordpress.com/2008/11/vol10_moodymann.jpg

jedna - dvije prigodne od moodymanna. :p

3NetdRbeFSg&feature=channel_video_title

hBajBHmA_nI&feature=channel_video_title

<3

Vedro
11-03-2011, 18:19
kada sam isao mijenjat avatara napisao sam u google "funky house avatar" i od svih onih slika na prvom linku mi se taj svidio :D

Systematic Reverse
12-03-2011, 08:57
idemo malo preokrenuti stvari sa jednom border community trakom. (inace to mi je jedan od najdrazih labela <3)

5e6zHnGXfv4

Systematic Reverse
12-03-2011, 10:05
kad smo vec kod border communitya evo nešto i za xarabasa ;3

K7fWK5Jl7LM&feature=related

MILF hunter
13-03-2011, 18:29
rhYV2Q6_hbI

<3

Systematic Reverse
13-03-2011, 18:43
<3Sodlicna traka.

ako nisi poslusao DJ Kicks Mixed By ApparatSidi odma! :)

Vedro
13-03-2011, 21:21
Evo za mene jedan od najboljih mikseva sto sam cuo,vjerovatno neki znaju za njega,DJ Ludvig http://soundcloud.com/djludvig/djludvig-live-detroit
Edit:domaci DJ inace

MILF hunter
14-03-2011, 17:46
ako nisi poslusao DJ Kicks Mixed By Apparat idi odma!
Budem :)

Novi Younger brother je vani, a sutra bi službeno trebao biti izdan i novi Ott, ako se ne varam. Evo jedne čil stvarčice.

o-6iM7HHRk8



I 2 stvarčice od Boards of Canada

RGbYyV0UMgM

F7bKe_Zgk4o

Mafioz0r
14-03-2011, 22:45
Da se ubacim s malo psybienta:

9rqmQuZyvrc

zrduIntJN10

Aerial
15-03-2011, 02:43
a sutra bi službeno trebao biti izdan i novi Ott, ako se ne varam.

molim? :shock:

Systematic Reverse
15-03-2011, 19:10
Th33wxpla5s&feature=channel_video_title

Jaar je stvarno nevjerovatan.

cega god se dotakne RULA.

Systematic Reverse
16-03-2011, 12:57
sNqQSYzxcls&feature=channel_video_title

<3

Aerial
16-03-2011, 14:30
Slušam Ott-ov novi album, "Mir" i onak... ffs, što je ovo. Znam da je "Skylon" nemoguće nadmašiti, ali ovo je loše :(

Duke of Earl
16-03-2011, 14:44
Zašto je točno toliko loše ? Nisam još slušao, ali sumnjam da je mogao toliko pogriješiti.

Aerial
16-03-2011, 17:15
Album je nešto kao prvi (Blumenkraft) ali bez onih quirky djelova koji bi obilježili neku pjesmu... jednostavno imaš osjećaj kao da slušaš jednu skladbu sat vremena, bez početka, sredine i kraja.
Vidi se da ima vještine u izradi glazbe, album ima nekako nenametljiv i dobar "flow", ali .. kao da mu je falilo ideja ili inspiracije za karakter koji bi album imao.
Adrift in Hilbert Space (V_LuQvTiVfg)Sse možda ističe još i kao najbolja stvar na albumu, ostatak je jednostavno... pozadinska glazba koju bi slušali za vrijeme gledanja u prenatrpani avionski terminal na Uskrs.

Ne znam, možda mi je nešto promaklo, poslušati ću još par puta :D

Systematic Reverse
22-03-2011, 14:34
pbFfRhCAiTE&feature=channel_video_title

cNP6g23NTwg&feature=channel_video_title

ZAdCn9iRA0Y&feature=channel_video_title

:auz:

<3

Duke of Earl
25-03-2011, 11:54
CqRCRmSiTP8&feature=player_embedded


Savršena pjesma i pripadajući video.

Systematic Reverse
25-03-2011, 12:42
dobra stvar.

volim cuti stare synthove.

ovo također.

BpGQ7lt0Yb4&feature=related

iako mi je malo bolja studijska verzija, synth je nekako oštriji, ali je nema na tjubu.

The Boz
09-04-2011, 20:09
Bio je to iznimno traumatičan doživljaj...
Nevinost i nade zaluđenog ljubitelja uništene...
Ali odluka je pala...
Pročiščavanje je počelo...
Točno godinu dana kasnije, karantena je podignuta...
M-2sKJqF-JI
WE MAKE RITUAL NOISE!

Sonic_Moronic
17-04-2011, 22:04
W-7N3elFrSw

Iznenadio me sample :D

Mafioz0r
20-05-2011, 15:54
Revive. Ko sluša dub techno?

6ClkDbLXvdQ

xm3RgTObTng

Fuxn5z0lkxk

Systematic Reverse
20-05-2011, 16:43
DdYAzgT5sb0

zakon stvar!

a i seth je zakon ofc. :)

beba nema zvečku
20-05-2011, 19:24
Mafiozore ovo dub techno čudo je preseksi, informiraj me malo vise o tome

MILF hunter
21-05-2011, 11:57
lOXHoQc1s5I

Systematic Reverse
21-05-2011, 16:24
TavlvkmC0Rk

jedna domaca :)

super traka od Petra!

Mafioz0r
21-05-2011, 16:29
Mafiozore ovo dub techno čudo je preseksi, informiraj me malo vise o tome
Samo sam jedan album ispred tebe. Poslušaj si Deepchord presents Echospace - The Coldest Season. Noćna dub ambijentala.

Kolko sam skužio Fluxion je glavna faca dub techna, tak da nastavljam s njegovim albumima Largo i Perfused.

Systematic Reverse
21-05-2011, 16:44
eo vam friski mixic od deepchorda.

http://www.jacbri.com/forum/index.php?;topic=53798.0

uzivajte.

Mafioz0r
21-05-2011, 17:10
Skinuo i malo poslušao na preskokce, fora zvuči. Budem ga u cjelini odvrtio kad nađem vremena.

Systematic Reverse
15-06-2011, 16:55
diste?

ZWhBPnP29uk&playnext=1&list=PL91F94F1F8FED0305

matjerrrrr <3

midland mi je friško otkriće, lik je full dobar i sa produkcijom i sa miksevima!

Systematic Reverse
18-06-2011, 17:41
bfWq_HsfoXo&feature=related

Systematic Reverse
19-06-2011, 17:03
5c-Pz6nqS3s&feature=channel_video_title