PDA

Pogledaj cijelu verziju : 2 winxp-a



Lord of Darkness
29-03-2007, 21:39
Znao sam to prije kako zbrisat, ali sam zaboravio. Ako mi može netko reći gdje trebam ići.

Znači problem je u tome da mi se prikazuje boot screen kad palim računalo i pokazuje mi drugi windows kojeg sam zbriso.

TNX unaprijed :pray:

Lord Jambrek
29-03-2007, 21:46
run-->msconfig


onda imaš opciju BOOT.INI i tam podesi

Scuderia
30-03-2007, 09:02
ili jednostavno start-my comp-desni klik-properties-avnenced-startup and recovery

C
30-03-2007, 16:45
Znao sam to prije kako zbrisat, ali sam zaboravio. Ako mi može netko reći gdje trebam ići.

Znači problem je u tome da mi se prikazuje boot screen kad palim računalo i pokazuje mi drugi windows kojeg sam zbriso.

TNX unaprijed :pray:
Hmm...već sam par puta bio rekao. Upiši u search "C:\boot.ini" (bez navodnika), i pritisni Enter, te u textu koji ti se otvori, vidjet' ćeš dva skoro identična reda (jedan ispod drugog). Npr.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Ime Systema" /fastdetect /sos
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Ime Systema"
Ime Systema - npr. Microsoft Windows XP Profesional
Eh, znači, obrišeš onaj koji nemaš, a drugi ostaviš. Ali, ako obrišeš onaj koji imaš, a onaj koji nemaš ostaviš, onda ćeš se debelo namučiti da to ispraviš. :wink:
I, onda recimo, to ispadne ovako:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Ime Systema" /fastdetect /sos
I, na kraju pritisni Save i problem je popravljen/riješen. :D

Druga opcija (samo za prikriti, ali ne i za riješiti problem). Ako ne znaš baš dobro, onda samo promjeni "timeout."
U boot.ini ti je to u drugom redu.

timeout=
Nakon "=" ide broj sekundi odbrojavanja, i to staviš na nulu (0). Onda ispadne ovako.

timeout=0
Ali kada promjeniš taj timeout, to ti ne riješava problem, nego ti samo pitanje za bootanje prikaže dužinom od 0 sekundi.