PDA

Pogledaj cijelu verziju : 8800 GTS 640MB



Khaan
28-03-2007, 14:34
8800GTS 640MB mi je uparena sa 64 3200+, znam da je ovo prilicno spor proc za ovu graficku, ali da mi Gotic 3 steka, Oblivion pada na cak 20 fps (1280 x 1024) sa svim detaljima pa i NFS Carbon do 20 fps na nekim mjestima (tacnije jednom odredjenom plejsu u gradu), a o Tomb Raideru da ne govorim, sa next-gen contentom steka isto kao i na mojoj staroj grafulji 6800GT a patch ne mogu instalirati jer onda igra nece da se startuje, da ne davim, kontam zemit sebi x2 5000+ pa me interesuje da li neko zna koliko bi mogo dobit u igrama spram 3200+..........zivli

mravojed20
28-03-2007, 14:48
Mogao bi dobiti uzasno puno. Oblivion ti ne bi štekao,TomB Raider isto,Gothic 3 samo kad ti se učitavaju nova područja na sekundu dvije,NFS carbon isto skroz glatko.

Nadam se da imaš minimalno 1GB memorije,a preporučujem 2gb.

Cali
28-03-2007, 15:00
oblivion sigurno ne šteka zbog procesora, jer su ga ljudi bez većih problema igrali i na slabijim procesorima (a da imaju dovoljno jaku grafu naravno...). s obzirom da imaš jaku grafičku, pretpostavljam da je problem u driverima za grafu, preporučam da instaliraš zadnje sa http://www.nvidia.com.


tomb raider legends sa next gen grafikom šteka meni jednako kao i kad sam prije imao 3000+ i 6800GT. s obzirom da danas imam dosta jaču grafu i procesor, očito je problem u igri koja jednostavno nije optimizirana u tim postavkama kako treba... jednostavno se ne zamaraj sa next gen grafikom u toj igri, jer bi ti vjerojatno jednako trokala i sa X6800 i 8800gtx.

gothic 3 zahtijeva barem 2 gb rama, a i tad ne ide baš savršeno, i onda na zastajkuje pri učitavanju.

što se tiče tvog pitanja, sa 5000+ ćeš dobiti dosta, ne samo u igrama, ali ono što sam želio reći je da razlog tako niskog fpsa u igrama u tvojoj konfi sigurno nije procesor.

mravojed20
28-03-2007, 15:11
Pazi kako je napisao,Oblivion mu pada ČAK NA 20 fpsa.Pa to je skroz igrivo. ekipa sa jačim procom a slabijom grafom,npr x1950xt 512MB dobiva slične rezultate,(stalno pratim the elder scrolls forum) ide im glatko ali i zna se spustit na 20 pa i nize. Stari kupi si taj novi proc,radit će ti super.

Gwin
28-03-2007, 15:22
Pazi kako je napisao,Oblivion mu pada ČAK NA 20 fpsa.Pa to je skroz igrivo.Sekipa sa jačim procom a slabijom grafom,npr x1950xt 512MB dobiva slične rezultate,(stalno pratim the elder scrolls forum) ide im glatko ali i zna se spustit na 20 pa i nize. Stari kupi si taj novi proc,radit će ti super.
daj mi molim te objasni na koji način je 20 fpsa igrivo?? s obzirom da ljudsko oko prestaje kužit trzanje tek na 24 fpsa

a ovo njegovo uopće nema veze sa procom nego sa optimizacijom igre. s obzirom da ja na svojoj konfi vrtim oblivion na 40-50 fpsa ne vidim kako će mu proc pomoć.

Pimp3k
28-03-2007, 15:26
Grass ti je sigurno na full....

mravojed20
28-03-2007, 15:31
ajde sad pogledaj koji on ima proc i koju grafičku,pa onda pogledaj svoje,usporedi ih,pa onda pogledaj koliko jači procesor on misli kupiti pa mi reci da mu igra neće raditi bolje.

On je rekao da mu igra PADNE na 20fps,ne da mu je stalno na 20. I oblivion je igriv na 20fpsa,to je samo 4-5fpsa manje od totalno glatkog igranja.

Nije to pucačina gdje svaki frejm dobro dođe. da mu padne 15-10 fpsa,e onda bi bilo gadno.

Khaan
28-03-2007, 16:35
Hvala ljudi na odgovorima inace imam 1GB RAMa, nego sta mislite da li bi ovakva konfa mogl apogurat Crysis i Bioshock tj. next gen. igretine u punom sjaju!

zivli

NITROS
28-03-2007, 18:28
Pazi kako je napisao,Oblivion mu pada ČAK NA 20 fpsa.Pa to je skroz igrivo.Sekipa sa jačim procom a slabijom grafom,npr x1950xt 512MB dobiva slične rezultate,(stalno pratim the elder scrolls forum) ide im glatko ali i zna se spustit na 20 pa i nize. Stari kupi si taj novi proc,radit će ti super.
daj mi molim te objasni na koji način je 20 fpsa igrivo?? s obzirom da ljudsko oko prestaje kužit trzanje tek na 24 fpsa

a ovo njegovo uopće nema veze sa procom nego sa optimizacijom igre. s obzirom da ja na svojoj konfi vrtim oblivion na 40-50 fpsa ne vidim kako će mu proc pomoć.

Ljudsko oko na 21fps gleda :))) a 24fps se koristi u filmovima. Btw. sada gledam na wikipediji slusajte ove podatke

Ljudsko oko ima ekvivalent SLR fotoaparatu sa 576 megapixela !!!!!!!!!! A da finta bude bolja ljudsko oko ima ekvivalent kontrasta od 1 000 000:1 !!!! Danasnji najbolji monitori imaju 50 000:1 :)))))))

Sve u svemu ljudsko oko je odlicno

Kiklop
28-03-2007, 19:43
Pazi kako je napisao,Oblivion mu pada ČAK NA 20 fpsa.Pa to je skroz igrivo.Sekipa sa jačim procom a slabijom grafom,npr x1950xt 512MB dobiva slične rezultate,(stalno pratim the elder scrolls forum) ide im glatko ali i zna se spustit na 20 pa i nize. Stari kupi si taj novi proc,radit će ti super.
daj mi molim te objasni na koji način je 20 fpsa igrivo?? s obzirom da ljudsko oko prestaje kužit trzanje tek na 24 fpsa

a ovo njegovo uopće nema veze sa procom nego sa optimizacijom igre. s obzirom da ja na svojoj konfi vrtim oblivion na 40-50 fpsa ne vidim kako će mu proc pomoć.

Ljudsko oko na 21fps gleda :))) a 24fps se koristi u filmovima. Btw. sada gledam na wikipediji slusajte ove podatke

Ljudsko oko ima ekvivalent SLR fotoaparatu sa 576 megapixela !!!!!!!!!! A da finta bude bolja ljudsko oko ima ekvivalent kontrasta od 1 000 000:1 !!!! Danasnji najbolji monitori imaju 50 000:1 :)))))))

Sve u svemu ljudsko oko je odlicnoda al se igra odvija na tolko i tolko fps a ne da mi gledamo igru an tolko fps stvarnost se odviaj na bezbroj fps tako da to nemozes usporedivat

NITROS
28-03-2007, 19:46
Pazi kako je napisao,Oblivion mu pada ČAK NA 20 fpsa.Pa to je skroz igrivo.Sekipa sa jačim procom a slabijom grafom,npr x1950xt 512MB dobiva slične rezultate,(stalno pratim the elder scrolls forum) ide im glatko ali i zna se spustit na 20 pa i nize. Stari kupi si taj novi proc,radit će ti super.
daj mi molim te objasni na koji način je 20 fpsa igrivo?? s obzirom da ljudsko oko prestaje kužit trzanje tek na 24 fpsa

a ovo njegovo uopće nema veze sa procom nego sa optimizacijom igre. s obzirom da ja na svojoj konfi vrtim oblivion na 40-50 fpsa ne vidim kako će mu proc pomoć.

Ljudsko oko na 21fps gleda :))) a 24fps se koristi u filmovima. Btw. sada gledam na wikipediji slusajte ove podatke

Ljudsko oko ima ekvivalent SLR fotoaparatu sa 576 megapixela !!!!!!!!!! A da finta bude bolja ljudsko oko ima ekvivalent kontrasta od 1 000 000:1 !!!! Danasnji najbolji monitori imaju 50 000:1 :)))))))

Sve u svemu ljudsko oko je odlicnoda al se igra odvija na tolko i tolko fps a ne da mi gledamo igru an tolko fps stvarnost se odviaj na bezbroj fps tako da to nemozes usporedivat

Da, al gledaj vecina ljudi koji ne igra aktivno nece vidjeti razliku na 40fps i 100fps. NEMA teoretske sanse jer im oci nisu toliko prilagodljive takvim situacijama. Ja recimo igram na FEAR na full na 65fps i to mi je ono odlicno. Al kada mi netko dode koji nikada ne igra brze igre, i jos vidi mene kak ko budala gledam jednostavno nemoze gledati monitor jer ga bole oci. To ti je ta stvar.

Ja niti ne usporedujem sa stvarnim svijetom vec sa TV slikom :))

Gwin
29-03-2007, 06:10
Ljudsko oko na 21fps gleda :))) a 24fps se koristi u filmovima. Btw. sada gledam na wikipediji slusajte ove podatke
prosječnoSljudsko oko možda gleda na 21 fps. TV slika ide na 25fps, a kino na 24. moj stari ima malo osjetljivije oči i nemre gledat filmove u kinu nego samo na TV jer mu slika u kinu treperi :D
njemu bi 20fpsa bio slideshow.


ajde sad pogledaj koji on ima proc i koju grafičku,pa onda pogledaj svoje,usporedi ih,pa onda pogledaj koliko jači procesor on misli kupiti pa mi reci da mu igra neće raditi bolje.

On je rekao da mu igra PADNE na 20fps,ne da mu je stalno na 20. I oblivion je igriv na 20fpsa,to je samo 4-5fpsa manje od totalno glatkog igranja.
meni je 20fpsa neigrivo
a njegov proc JE slabiji od mojeg, ali ne toliko, barem ne u oblivionu. ako ja mogu gurat oblivion na 40fps bez da mi ikad padne ispod 30, onda znači da je njemu problem neš drugo a ne proc

Cali
29-03-2007, 15:26
ma nije do proca, pogledaj si malo drivere ako imaš novije za skinut.

što se tiče ljuskog oka i tih stvari, dosta tu utjecaja ima i sama navika, jer znam dosta ljudi koji još danas igraju igre na fx5200 na 10 fpsa na low i to je njima super, a meni se okreće želudac od toga...

tako da je to dosta relativno. ali jedna stvar je sigurna, a to je da ako se igraju 3d first person shooteri, onda treba imati barem 40-50 fpsa, inače si u lošijoj poziciju u multiplayeru, tada fpsi život znače :killyou: