PDA

Pogledaj cijelu verziju : S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl



Stranica : [1] 2

Dyslexia
28-03-2007, 12:28
Neznam za vas ali igra mi je dosadna i ocajna. Igrao sam ju svega 2 sata, popizdio na igru otisao u add reamove i fino ju obriso sa kompa, igra je smece.Toliko toga se govorilo o toj igri a vidi sad. Ja bi bolju igru napravio, dosadna tema igre glupo napravljena oruzja obecali su da ce se moc vozit vozila a nemoze se. I jos puno sranja. Bugova ima preko 200 izaso ja prvi patch koji ih popravlja 68 komada isuse boze.A ima ih jos sigurno. Zalim sad sto sam nabavio tu igru jer sam ju kao i svi jedva cekao da izade i na kraju govno na sibici. :yuck:

mravojed20
28-03-2007, 12:49
Nisam igrao dovoljno pa necu pljuvati.Dobro jesam nekih sat vremena jučer kod frenda i super mi je. Prednost toga šta još nisam odigrao(kako spada) je ta šta kad je kupim,nece bit 200 bugova,i bit će mod koji omogućuje vozila(svi modeli i fizika su već u igri samo nisu iskorišteni).

I čekaj tebi je to nešto strašno što ih ima 200? pa patch je izašao već dva dana nakon izlaska igre,bit će ih još,šta bi ljudi trebali reći za oblivion( 800 bugova ispravljenih par MJESECI nakon izlaska) i gothic 3?

Stalker je još sasvim ok.

Ovo za oruzja nisam skuzio,wtf? Kako loše napravljena,pucaju,tu i tamo se zaglave..

Y0$$1p
28-03-2007, 12:52
igru nisam igrao tako da ne mogu pljuvat po njoj


a ako netko jos jednom spomene nesto sto ima veze sa piratstvom lockam topic

flander
28-03-2007, 12:53
bome baš istina što kažeš Princ,tolko se dugo očekivala ta igra,najavljivali je koda je neznam kaj,i sad kad vidim one screen shotove ko svaka druga FPS,niš posebno

mravojed20
28-03-2007, 13:01
Probaj odigrati a ne gledati screenshotove :o

Meni je Oblivion bio SUPER na screenshotovima a kad sam ga igrao mi je bio sranje. Toliko o tome.

Rocchiro
28-03-2007, 15:43
igra nije nis posebno,al ok za jedan prolaz

dugi
28-03-2007, 17:25
Neznam za vas ali igra mi je dosadna i ocajna. Igrao sam ju svega 2 sata, popizdio na igru otisao u add reamove i fino ju obriso sa kompa, igra je smece.Toliko toga se govorilo o toj igri a vidi sad. Ja bi bolju igru napravio, dosadna tema igre glupo napravljena oruzja obecali su da ce se moc vozit vozila a nemoze se. I jos puno sranja. Bugova ima preko 200 izaso ja prvi patch koji ih popravlja 68 komada isuse boze.A ima ih jos sigurno. Zalim sad sto sam nabavio tu igru jer sam ju kao i svi jedva cekao da izade i na kraju govno na sibici. :yuck:

Igra postane zanimljiva tek nakon 4-5 sati igranja.Ni meni nije pretjerano sjela na prvu loptu.Sada mogu reci da prejebena.
Igra nije za nekoga tko voli iskljucivo Rambo fps-ove .Grafika u igri je odlicna.Dobro likovi nisu nest naj bolje sto danas postoji ali okolis je odlican.Trava se ljulja na vjetru,vjetar nosi lisce,anomalije izgledaju ludo.Zvukovi u igri su odlicni i stvarno pridonose atmosferi,pogotovo cviljenje divljih pasa.Fizika je odlicna.Napucavanje mi se isprva nije svidjelo ali kada se uhodas postane gotovo najbolje sto danasnji fps moze ponuditi jer je protivnicki ai u borbama nenadjebiv.
Radnja vise manje,nikada se pretjerano nisam osvrtao na nju.Najbolje od svega je dobro pogodjena atmosfera radiacijom opustosenog grada.Fakat sam se iznenadio kad sam skuzio da protivnici umiru polagano od zadobivenih rana.Ima toga jos hrpu ali mi se neda nabrajati.Ukupno gledano svi ostali fps-ovi nakon STALKERA mi se cine nekako isprazni.

Burek_fr0m_SPACE
28-03-2007, 17:38
Ja bi bolju igru napravio
Al' bih ti sad rekao par stvari ili malo više, ali ipak neću... danas mi je lijep dan.

Ps1ho
28-03-2007, 18:31
[quote="THE LIK":1ldr2av3]Ja bi bolju igru napravio
Al' bih ti sad rekao par stvari ili malo više, ali ipak neću... danas mi je lijep dan.[/quote:1ldr2av3]

:rotfl:
gg Burek :)

igru jos nisam prbo, ali cini mi se ko i svaki drugi FPS, odličan za ubit kojih sat, dva...

Arbiter of Change
28-03-2007, 20:41
[quote="THE LIK":175cy069]Ja bi bolju igru napravio
Al' bih ti sad rekao par stvari ili malo više, ali ipak neću... danas mi je lijep dan.[/quote:175cy069]

A baš e. :wink:

Nisam igrao tako da ne mogu komentirati nažalost. Baš me zanima kakvi će se komentari ovdje nakupiti.

Maze
28-03-2007, 21:06
On je napiso da je očajna i niste ga napali sta je rec.Neznam sta da kazem za igru.Nesviđami se.Cudna mi malo grafika.Nije primjerena kako izgledaju grafike iz dr igra.

Hebala te grafika.

W3DR4N
28-03-2007, 21:10
Cudna mi malo grafika.Nije primjerena kako izgledaju grafike iz dr igra.

Velike firme kupuju poznate engine (sad popularni unreal3) i daju svojim razvojnim grupama. Potom oni idu na provjereno uspješna rješenja. Tako dobivaš identične hudove, identičnu uporabu shadera i manje više jednake kretnje svojeg lika i npcova. Istočna, sjevero-istočna i centralna europa je ZAKON. Zna se naći ekipe koja ima love za super skupe engine, ali većinom su to mali razvojni teamovi koji igre rade iz ničega. Na kraju, dolazi ogromna hrpetina smeća, ali ona remek-djela se pamte dugo, dugo. U zadnjih par godina, po akcijskim igrama Europa debelo šiša ostatak svijeta: Max Payneovi, Serious Samovi, Mafia, FarCry, Painkiller, Stalker...

28-03-2007, 21:12
On je napiso da je očajna i niste ga napali sta je rec.Neznam sta da kazem za igru.Nesviđami se.Cudna mi malo grafika.Nije primjerena kako izgledaju grafike iz dr igra.

Hebala te grafika.


Kaze mi ovaj sta je igra da je igra preteška.

Lord Jambrek
28-03-2007, 21:15
[quote="THE LIK":3hqjykoq]Ja bi bolju igru napravio
Al' bih ti sad rekao par stvari ili malo više, ali ipak neću... danas mi je lijep dan.[/quote:3hqjykoq]

daj burek, molim te napiši. Od tvojih postova se čovjek jednostavno obrazuje i gušt ih je čitat.

Burek_fr0m_SPACE
28-03-2007, 22:02
[quote="Burek_fr0m_SPACE":2ma764ne][quote="THE LIK":2ma764ne]Ja bi bolju igru napravio
Al' bih ti sad rekao par stvari ili malo više, ali ipak neću... danas mi je lijep dan.[/quote:2ma764ne]

daj burek, molim te napiši. Od tvojih postova se čovjek jednostavno obrazuje i gušt ih je čitat.[/quote:2ma764ne]
Thx, Jambrek, ali neću mnogo ovdje da pričam s obzirom da još nisam imao priliku zaigrati igru. Mislim, pričajte da igra ne valja koliko god hoćete, ali kad neki genijalac izjavi ovako da bi on bolje... Ili veze nema o ovome, ili ima prevelik ego ili jako loš smisao za humor - a ništa od toga ne pomaže izradi dobre igre. Sve bih ja to poslao da sami naprave po igru... pa kad odustanu, onda bi im odjednom sve igre bile savršene. Ne kažem ja da se igre ne smiju kritikovati - naravno da treba, svemu treba tražiti mane, jer drugačije ne bi znali kako poboljšati to. I, naravno, ciljna publika su igrači, a od igrača se ne očekuje da znaju kako je programirati, shvatam ja to u potpunosti, ali opet, kod tog "kritikovanja" ipak treba ostati na Zemlji, ili bar ispod radara, ako shvatate šta hoću da kažem. Ponajveći problem ove igre je, koliko ja vidim, predugi development cycle čija je direktna poslijedica pomalo zastarjeli grafički materijal. Jer ljudi su vjerovatno više od pola toga imali gotovog i prije 2 godine i u to je uloženo mnogo truda, a sad, 2 godine kasnije nisu mogli sve ponovo raditi, već samo malo ušminkati što se dalo, pa otuda taj "starinski" izgled cijele igre. Sve u svemu, znajući samo stvari iz (p)reviewova i screenshota, čini se kao sasvim solidna igra i svakako sam zainteresovan da je probam, a kada se to jednom desi, onda ću ponovo da postujem.

mravojed20
28-03-2007, 22:44
Ma ja stvarno ne kuzim zašto ekipa stalno trubi da grafika ne valja,meni ova igra uzivo izgleda bolje od Obliviona,Half lifea 2(dokazano) Feara,Dooma 3 itd..

Ogromni draw distance, OSVJETLJENJE I SJENE koje nisam nigdje drugdje vidio dosad,shaderi,teksture oštre, pa šta vam je.
Onaj ko je ne igra na max grafici nema pravo govorit da je zastarjela.

I još sam nešto skuzio,čim igra ima malo realnije boje,gotovo,ne valja grafika, a ako sve blješti od zelene plave crvene zute,ako ne mozeš gledati u lika koliko mu glava svjetli od lošeg HDRa,aka OBLIVION, omg najjebenija grafika ikad...a to što su teksture zmuljane, što se lišće na stablima okreće kako ti hodaš,voda ko ulje izgleda,trava na 50metara nestaje,e to niko ne vidi.

Prince-Artas
28-03-2007, 22:51
nisam igrao igru ali na hcl-u kažu da je grafika na razini half life-a 2
inače tamo je igra dobila 78

flander
28-03-2007, 22:55
Probaj odigrati a ne gledati screenshotove :o

Meni je Oblivion bio SUPER na screenshotovima a kad sam ga igrao mi je bio sranje. Toliko o tome.


ja sam igro i vidio Oblivion na screenovima ali ga ne igram iz razloga što mi šteka,inače da ne igro bi ga dok pauziram na WoW-u

Burek_fr0m_SPACE
29-03-2007, 09:45
ako ne mozeš gledati u lika koliko mu glava svjetli od lošeg HDRa,aka OBLIVION
Oblivionu nedostaje tone mapping. Pisao sam o tome pred kraj ovog (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=11330)Sčlanka. Za S.T.A.L.K.E.R. sam prilično siguran da nema HDRL, jesam u pravu?

mravojed20
29-03-2007, 09:58
Ono je jako dobar post,svaka čast,baš je gušt za čitati kad je objašnjeno kako spada :thumbs2:

Stalker koristi HDR,premda se meni čini da nije tako izrazen na mjestima na kojim nebi trebao,kao što je slučaj s Oblivionom.

Lord Jambrek
29-03-2007, 10:30
Ma ja stvarno ne kuzim zašto ekipa stalno trubi da grafika ne valja,meni ova igra uzivo izgleda bolje od Obliviona,Half lifea 2(dokazano) Feara,Dooma 3 itd..

Ogromni draw distance, OSVJETLJENJE I SJENE koje nisam nigdje drugdje vidio dosad,shaderi,teksture oštre, pa šta vam je.
Onaj ko je ne igra na max grafici nema pravo govorit da je zastarjela.

I još sam nešto skuzio,čim igra ima malo realnije boje,gotovo,ne valja grafika, a ako sve blješti od zelene plave crvene zute,ako ne mozeš gledati u lika koliko mu glava svjetli od lošeg HDRa,aka OBLIVION, omg najjebenija grafika ikad...a to što su teksture zmuljane, što se lišće na stablima okreće kako ti hodaš,voda ko ulje izgleda,trava na 50metara nestaje,e to niko ne vidi.

Fala bogu jedan pametan post.

Kao što sam rekao jednom, Stalkerova grafika teži prema realnosti, a ne prema nekim fancy hanky panky bloomy barbie efektima. Oblivion je fantasy igra pa mu paše takva grafika, a stalker je mračna igra koja se odvija nakon DVA RASTOPLJENJA černobilovog reaktora. Pa kaj vi očekujete da će sve prštat od sunca i fancy cvijeća.


Ljudi moji, oblivion vam je tako primamljiv zato jer su najviše korištene boje prvog i drugog reda, zato je takav melem za oči. Stalker više prevladava tercijarnim bojama, boje koje su manje primamljive za oči.

MacGyver
30-03-2007, 11:37
Meni osobno je grafika u Stalkeru najmanji problem. Uopce nemam zamjerki na nju niti na performanse. Ali moram priznati da mi poprilicno ide na zivce sto svako malo moram pucati po onim dosadnim psima, svinjama i sl. Zona je kao puna radijacije i opustošena. No, s obzirom koliko mi monstera i ljudi radi o glavi svakih dvadesetak metara nekako u to nisam uvjeren. Upravo time me podsjeca na Oblivion. I tamo su me svako malo napadali stakori i vukovi. Bandite da i ne spominjem. Ne znam kako vama, ali meni digne tlak kada izadjem iz svoje kuce u Imperial City-u i zacujem epsku orkestralnu glazbu, jer me upravo napada rak. Takve stvari mi poprilicno zeznu atmosferu. Pogotovo u Stalkeru, jer mislim da bi u njegovom slucaju "manje" bilo "vise".

KR1ST1J@N
01-04-2007, 07:24
ja ju ni nemogu igrat a ni po screenshotovima ni ne zelim nije mi nest posebno

goGAMERo
01-04-2007, 10:23
Nemože se baš reći da je stalker smeće, jer nije, doduše najveća ljepota leži u lijepom svijetu, odličnoj atmosferi, radnji, nelinearnosti...

MANE : Govorili su kako x-ray engine ima mogućnosti koji najnoviji komercijalni engineovi nemaju, ofo, ono, spike na široko, a sada kada gledam, grafiku ne bih ni sa HL2 usporedio. Drugo, oružja, ciljanje u qurcu, protivnika iznimno teško ubiti, osim ako nemaš živce pa 10 puta pokušavati ubiti grupicu od 5 stalkera, neka oružja su potpuno beskorisna, i po mom ukusu previše rpg elemenata za jedan prvobitno FPS naslov, PDA uređaj u totalnom qurcu, mehanika obavljanja questova, side questovi...

Maximalno 7/10

Arbiter of Change
01-04-2007, 10:41
Šta više RPG-a to je meni bolje.

Još samo da ga nabavim...

Durin
01-04-2007, 10:52
Meni je grafika u Oblivionu puno bolja od one u S.T.A.L.KE.R.u,a igram sve igre na max detaljima u rez 1024x768.Iskreno,STALKER mi djeluje kao igra čiji je engine bio spreman prije dvije,najmanje jednu godinu,i tada spreman za konkurenciju,a ne sada.Igrao sam igru,prvo pet minuta pa nakon toga izgasio,pa je onda ponovno pokrenuo i tek mi se onda kako-tako svidjela.Razlog tomu je open-ended prostor,kao i u Oblivionu.Naravno,te se dvije igre nemogu uspoređivati,isto kao što se i o ukusima ne raspravlja.Mislim da je netko spomenuo da je izbrisao Oblivion nakon pet minuta igre,a isto sam ja htio učiniti sa STALKERom,ali sam mu pružio drugu šansu.Oblivion igram dosta dugo,i svaki mjesec je barem dva puta u tjednu pokrenem,što nevjerujem da će biti slučaj sa STALKERom,dapače,ne igram ga već tjedan dana.A kako uopće netko može vjerovati da će igre sa tolikim likovima (preko 1000 NPCja u Oblivionu) i prostorom biti bez bugova?To je ravno onome kao što je rekao da će sam napraviti igru!Mislim da u ovim danima sve većeg recyclea igara moramo poštovati igre i developere ovako originalne ideje (poput STALKERa),ili ovakvih ogromnih SP igara poput Obliviona,koje se ne viđaju često u svijetu gejminga.

dugi
01-04-2007, 11:28
Zavrsio ga upravao.Nakon njega jedna velika praznina.Iskreno neznam sto bi pametno nakon njega uopce zaigrao.Toliko je dobar da mi je uspio zgaditi sve ostale igre.Jedinstveno iskustvo.
Ne kuzim kak netko moze pljuvati grafiku u ovoj igri.Meni je izvrsna i totalno pase apokalipticnoj zoni.Napucavanje je izvrsno i po mom ukusu na stalker tezini bas taman izazov za prvi prohod.Najbolje od svega je fenomenalna atmosfera,po mom misljenju slicne igre do sada nije bilo.

Igra ima i svojih mana.Bugovi poput protivnika koji pucaju kroz zidove ili nestanu nakon sto ih ubijete kao da su isparili mi jednastavno nisu ni priblizno dovoljan razlog za pljuvanje ove igre.takvih bugova ima i u mnogim drugim razvikanim naslovima.Glavna misija je mozda malo prekratka ali ima dovoljno sporednih koje produzuju igranje.Uostalom gotovo sve fps-ove mozote zavrsiti u tjedan dana ili manje.Igra ima i 4-5 razlicitih zavrsetaka pa si vi mislite.

ocjena 9,5/10.

Ovaj cu naslov sigorno jos jednom preci jer iskreno nakon njega sve ostale igre su mi nekako prazne.

dugi
01-04-2007, 11:39
Šta više RPG-a to je meni bolje.

Još samo da ga nabavim...

Ako ga krenes igrati kao rpg ostat ces razocaran.Novac je u igri nebitan i sluzi vise reda radi.Ova je igra prvenstveno FPS sa vjerovatno najboljom atmosferom do sada.Oruzja su fenomenalna,pogotovo sa namontiranom optikom.Napucavanje je super zabavno zbog protivnickog ai itd.Zona je jedno ludo mjesto,pogotovo onaj dio oko same nuklearke.Za promjenu ruski je zakon kao kada se skupe likovi oko logorske vatre pa zasviraju gitaru i krenu u spiku.Ili kada se priblzis nekom liku a on odvali dole aruzje,ludilo.

Arbiter of Change
01-04-2007, 12:07
Šta više RPG-a to je meni bolje.

Još samo da ga nabavim...

Ako ga krenes igrati kao rpg ostat ces razocaran.Novac je u igri nebitan i sluzi vise reda radi.Ova je igra prvenstveno FPS sa vjerovatno najboljom atmosferom do sada.Oruzja su fenomenalna,pogotovo sa namontiranom optikom.Napucavanje je super zabavno zbog protivnickog ai itd.Zona je jedno ludo mjesto,pogotovo onaj dio oko same nuklearke.Za promjenu ruski je zakon kao kada se skupe likovi oko logorske vatre pa zasviraju gitaru i krenu u spiku.Ili kada se priblzis nekom liku a on odvali dole aruzje,ludilo.

Ma nemam problema sa hibridima; ionako u zadnje vrijeme igram dosta FPS-ova pa me čisto zanima kakve sličnosti ima s Boiling Point-om. Također se slažem s tim da je Ruski zakon (bar malo osvježenje od klasičnog 'hood i kraljičinog engleskog). Također jedva čekam da vidim (i testiram) tu famoznu balistiku na djelu.

Nightyx
01-04-2007, 12:46
Nisam ju još igrao ali i meni se čini jako sumnjivom, nadam se da kada ju nabavim da se neću pridružiti pljuvačima :rotfl:

Black Hawk Down
01-04-2007, 13:25
Meni je grafika u Oblivionu puno bolja od one u S.T.A.L.KE.R.u,a igram sve igre na max detaljima u rez 1024x768.Iskreno,STALKER mi djeluje kao igra čiji je engine bio spreman prije dvije,najmanje jednu godinu,i tada spreman za konkurenciju,a ne sada.Igrao sam igru,prvo pet minuta pa nakon toga izgasio,pa je onda ponovno pokrenuo i tek mi se onda kako-tako svidjela.Razlog tomu je open-ended prostor,kao i u Oblivionu.Naravno,te se dvije igre nemogu uspoređivati,isto kao što se i o ukusima ne raspravlja.Mislim da je netko spomenuo da je izbrisao Oblivion nakon pet minuta igre,a isto sam ja htio učiniti sa STALKERom,ali sam mu pružio drugu šansu.Oblivion igram dosta dugo,i svaki mjesec je barem dva puta u tjednu pokrenem,što nevjerujem da će biti slučaj sa STALKERom,dapače,ne igram ga već tjedan dana.A kako uopće netko može vjerovati da će igre sa tolikim likovima (preko 1000 NPCja u Oblivionu) i prostorom biti bez bugova?To je ravno onome kao što je rekao da će sam napraviti igru!Mislim da u ovim danima sve većeg recyclea igara moramo poštovati igre i developere ovako originalne ideje (poput STALKERa),ili ovakvih ogromnih SP igara poput Obliviona,koje se ne viđaju često u svijetu gejminga.




LOL,ne možeš uspoređivati RPG i FPS,a da znaš OBLIVION je video-igra sa najboljom grafikom ikada.

mravojed20
01-04-2007, 15:07
Moš si mislit da je Oblivion igra s najbolljom grafikom ikad.

I half life2 na max izgleda lošije od Stalkera na max. usporedite teksture zidova,napravite si skrinšotove ako treba radi lakše usporedbe,da ih mozete brzo mjenjati i tako vidjeti razliku. Uspordite sjene,half life 2 ima obične statične,stalker ima dinamično osvjetljenje,sve baca svoju sjenu,i da,pogledajte malo vegetaciju u hl2 a onda ovu iz stalkera.

Lord Jambrek
01-04-2007, 15:25
Meni je grafika u Oblivionu puno bolja od one u S.T.A.L.KE.R.u,a igram sve igre na max detaljima u rez 1024x768.Iskreno,STALKER mi djeluje kao igra čiji je engine bio spreman prije dvije,najmanje jednu godinu,i tada spreman za konkurenciju,a ne sada.Igrao sam igru,prvo pet minuta pa nakon toga izgasio,pa je onda ponovno pokrenuo i tek mi se onda kako-tako svidjela.Razlog tomu je open-ended prostor,kao i u Oblivionu.Naravno,te se dvije igre nemogu uspoređivati,isto kao što se i o ukusima ne raspravlja.Mislim da je netko spomenuo da je izbrisao Oblivion nakon pet minuta igre,a isto sam ja htio učiniti sa STALKERom,ali sam mu pružio drugu šansu.Oblivion igram dosta dugo,i svaki mjesec je barem dva puta u tjednu pokrenem,što nevjerujem da će biti slučaj sa STALKERom,dapače,ne igram ga već tjedan dana.A kako uopće netko može vjerovati da će igre sa tolikim likovima (preko 1000 NPCja u Oblivionu) i prostorom biti bez bugova?To je ravno onome kao što je rekao da će sam napraviti igru!Mislim da u ovim danima sve većeg recyclea igara moramo poštovati igre i developere ovako originalne ideje (poput STALKERa),ili ovakvih ogromnih SP igara poput Obliviona,koje se ne viđaju često u svijetu gejminga.




LOL,ne možeš uspoređivati RPG i FPS,a da znaš OBLIVION je video-igra sa najboljom grafikom ikada.

Ne, nije, možeš govoriti kaj oćeš, oblivion je tak primamljiv zbog onog što sam bio rekao, ispunjen je bojama prvog i drugog reda. Zato je tak primamljiv za oči. Texture na oružjima i likovima su za svaku pohvalu, ali texture gradova su zamućene, ne detaljne...


Osvjetljenje u stalkeru je puno jače.
Oblivionova svjetla dolaze iz nedefiniranih kuteva i čudnim reflexijama koje u stvarnom svijetu nisu moguće. Nedefinirani izvori svijetala, u oblivionu jedna svijeća baca snagu svjetlosti tak da vam lice bude skroz bijelo i pregoreno, kao da je neonka, a ne svijeća sa niskom temperaturom boje.

mravojed20
01-04-2007, 15:32
U trenutku kad skuziš da si ušao u nečiju kuću usred bijelog dana i da ti treba baklja da vidiš ispred sebe,iako kuća ima prozore a vani je sunce,znaš da s osvjetljenjem nešto opako ne valja.

Face likova su boze sačuvaj,modeli oruzja i oklopa su jedino što je dobro. animacije kretanja minotaura,ogreova,itd su katastrofalne,Bethesda nikad nije imala previše umijeća u animaciji pokreta svojih likova.

Black Hawk Down
01-04-2007, 17:48
Niste me shvatili ali nema veze,i Oblivion ima odličnu grafiku,ne najbolju ali definitivno top of the peak.TE ja ne pljujem po STALKER,baš suprotno.A za animaciju tko ima umijeća,svi nešto sjebu.

DrunkyDuck
01-04-2007, 19:39
LOL,ne možeš uspoređivati RPG i FPS,a da znaš OBLIVION je video-igra sa najboljom grafikom ikada.
Sa najboljom grafikom u vrijeme izlaska, mozda... rastegnuto.
Ikada - sumnjam.


A za amimaciju tko ima umijeća,svi nešto sjebu.
Vidis, profesionalci placeni za to si ne smiju dozvoliti da s**bu.


U trenutku kad skuziš da si ušao u nečiju kuću usred bijelog dana i da ti treba baklja da vidiš ispred sebe,iako kuća ima prozore a vani je sunce,znaš da s osvjetljenjem nešto opako ne valja.
Znas da su interijeri potpuno odsjeceni od vanjskog djela mape. Istina, i to se dalo rijesiti ali nije opceniti problem kvalitete osvijetljenja.


Stalker mi radi ugodno sto me iznenadilo kad se sjetim svoje konfiguracije, ali je jednostavno prebugovit na mom racunalu da bi se igrao. Odjednom mi se ekran ispuni jednom bojom (GUI je ok), a glavni meni uopce ne vidim tako da sam sve morao podesavati iz konzole.

U 800x600 sa niskim detaljima mi radi u 20ak FPS-a, rekao bih. Krivim drivere graficke.

Om3G@
01-04-2007, 20:04
ako ne mozeš gledati u lika koliko mu glava svjetli od lošeg HDRa,aka OBLIVION
Oblivionu nedostaje tone mapping. Pisao sam o tome pred kraj ovog (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=11330)Sčlanka. Za S.T.A.L.K.E.R. sam prilično siguran da nema HDRL, jesam u pravu?

Lol, nikada nisam bio na tom dijelu foruma... xd
Dobar tekst. Vidim da si dosta upucen u to, to i ja radim, dosta citam i to me cini zadovoljnim.

Stalker ne igram na svim detaljima, stovise, igram na low, tako da mi je osvjetljenje staticno. Ako HDR ne dolazi toliko do izrazaja kao sto pricate, moze biti da koristi onaj cisti, ocajni, f'n'f HDR, kao i HL2.

W3DR4N
02-04-2007, 04:46
Moš si mislit da je Oblivion igra s najbolljom grafikom ikad.

I half life2 na max izgleda lošije od Stalkera na max. usporedite teksture zidova,napravite si skrinšotove ako treba radi lakše usporedbe,da ih mozete brzo mjenjati i tako vidjeti razliku. Uspordite sjene,half life 2 ima obične statične,stalker ima dinamično osvjetljenje,sve baca svoju sjenu,i da,pogledajte malo vegetaciju u hl2 a onda ovu iz stalkera.



Kad čujete za neku igru, prvo što vas zanima je kako izgleda. Kako traileri nisu uvijek u punoj rezoluciji, sveukupni izgled igre najbolje predočavaju screenshotovi. Ekipa iz Panogamesa je toga svjesna, pa u dogovoru s developerima, na svojem sajtu nudi najbolje screenove koje ćete pronaći na internetu. Panoramske screenshotove najvećih detalja gledat ćete u punih 360°. Radi težine posla, sajt se updatea jednom mjesečno, ali nudi manje-više svaku popularniju igru. Više na http://www.panogames.com

Oblivion (http://www.panogames.com/games/oblivion.htm)
HL2EP1 (http://www.panogames.com/games/half_life_2_episode_one.htm)
Stalker (http://www.panogames.com/games/s.t.a.l.k.e.r..htm)

Znam da su samo screenshotovi, ali ipak će pokazati bolje od bilo kojih drugih, jer pokazuju cijelu scenu u najboljim detaljima.

downforce3d
02-04-2007, 22:59
Jedna od najboljih igara koje sam igrao... :)

mravojed20
02-04-2007, 23:56
Moš si mislit da je Oblivion igra s najbolljom grafikom ikad.

I half life2 na max izgleda lošije od Stalkera na max. usporedite teksture zidova,napravite si skrinšotove ako treba radi lakše usporedbe,da ih mozete brzo mjenjati i tako vidjeti razliku. Uspordite sjene,half life 2 ima obične statične,stalker ima dinamično osvjetljenje,sve baca svoju sjenu,i da,pogledajte malo vegetaciju u hl2 a onda ovu iz stalkera.



Kad čujete za neku igru, prvo što vas zanima je kako izgleda. Kako traileri nisu uvijek u punoj rezoluciji, sveukupni izgled igre najbolje predočavaju screenshotovi. Ekipa iz Panogamesa je toga svjesna, pa u dogovoru s developerima, na svojem sajtu nudi najbolje screenove koje ćete pronaći na internetu. Panoramske screenshotove najvećih detalja gledat ćete u punih 360°. Radi težine posla, sajt se updatea jednom mjesečno, ali nudi manje-više svaku popularniju igru. Više na http://www.panogames.com

Oblivion (http://www.panogames.com/games/oblivion.htm)
HL2EP1 (http://www.panogames.com/games/half_life_2_episode_one.htm)
Stalker (http://www.panogames.com/games/s.t.a.l.k.e.r..htm)

Znam da su samo screenshotovi, ali ipak će pokazati bolje od bilo kojih drugih, jer pokazuju cijelu scenu u najboljim detaljima.

ja otvorio...nisam skuzio šta si rekao ovo na kraju,kad se ono slika počela okretati oko sebe za 360 stupnjeva,zakon :pray:

Slika 2 iz Stalkera izgleda BOLESNO dobro!

Sad sam pogledao sve i mogu slobodno reć da me Stalker najviše fascinirao. Kao da kombinira bogatstvo vegetacije i prostor iz Obliviona i tu neku oštrinu,boje iz Half Lifea2: epizode 1(ne običnog Half Lifea2)

I sad ko je ono govorio da PRVI CALL OF DUTY IZGLEDA BOLJE.

Najjače je što igra uzivo izgleda još bolje,screensi joj ne idu na ruku jer se sjene i dinamično osvjetljenje ne vide u punom sjaju.

Kenyi
03-04-2007, 15:18
quote="mravojed20"]

I sad ko je ono govorio da PRVI CALL OF DUTY IZGLEDA BOLJE.


Kiklop -_-"

Babitz
03-04-2007, 15:21
tko drugi :pray:

Black Hawk Down
05-04-2007, 21:53
Šifre,gaming općenito stalker,33 str.

Gaming Monk
21-04-2007, 21:40
stalker meni nekako ima nakaradnu glazbu i dosta je bugovit, ali nije sad baš smeće od igre, ali istina je da je glupo što u cijeloj zoni nema niti jedno vozilo s kojim se možete provozati

Dreamer Deceiver
21-04-2007, 21:49
igra ne valja meni iz jwednog razloga :

ne mogu je igrat na mom peceku :(

do onda doje ne pokrenem smatrat cu je sranjem, kao i sve današnje igre koje ne mogu pokrenut

Gaming Monk
21-04-2007, 21:54
igra ne valja meni iz jwednog razloga :

ne mogu je igrat na mom peceku :(

do onda doje ne pokrenem smatrat cu je sranjem, kao i sve današnje igre koje ne mogu pokrenut

ne inace stalker je ovako ok, no problem kod takvih igara je što se prave 100 godina i svi puno očekuju, a zapravo ispadne da je igra sasvim prosječna... možda da se igra nije toliko dugo pravila i najavljivala možda bi ju drugačije promatrali

Black Hawk Down
21-04-2007, 21:57
igra ne valja meni iz jwednog razloga :

ne mogu je igrat na mom peceku :(

do onda doje ne pokrenem smatrat cu je sranjem, kao i sve današnje igre koje ne mogu pokrenut

ne inace stalker je ovako ok, no problem kod takvih igara je što se prave 100 godina i svi puno očekuju, a zapravo ispadne da je igra sasvim prosječna... možda da se igra nije toliko dugo pravila i najavljivala možda bi ju drugačije promatrali


Točno.

Gaming Monk
21-04-2007, 22:07
Sječam se kako su u jednom interviju najavili da ce biti vozila za vožnju, čak da će biti i neke misije vezane za vozila (sakupljanje dijelova i sl.) , ali ništa od toga :?

mravojed20
21-04-2007, 22:15
Vozila i fizika za njih su u igri,samo nisu otključani,imaš mod koji ti dozvoljava da ih voziš.

http://stalker.filefront.com/file/Transport_Mod;77758


ako te zanima kako to u praksi izgleda odi na youtube i napiši stalker vehicle mod ili stalker transport mod,ja ti ne mogu dat link jer ne mogu trenutno na jutub.

Gaming Monk
21-04-2007, 22:42
o... pa hvala na informaciji

Archil
20-05-2007, 14:01
Kupio sam igru jucer, cini mi se malo dosadna...

Da mi ne steka ko "!#%/ mozda bi je i danas igrao. :twisted:

Snake shit
04-06-2007, 12:29
Meni je igra zakon neman ništa protiv nje.Dobro osim par bugova inače meni ništa ne smetaju

Sickmanno1
17-07-2007, 12:14
Najneotizimarnije smece na svijetu...igra mi zna zastekati :o

:twisted:

Dreadlord
16-08-2007, 12:16
Igra vam je loša jer ste previše ocekivali. Ja nisam ništa ocekivao od igre koja se pravila 7 godina i odgodila se dvadeset puta. I zato mi se svidjela.

medusa
16-08-2007, 12:55
meni jedna od boljih igara koja se pojavila zadnjih godina, osobito u fps žanru.
o grafici ne mogu govoriti, jer ne mogu pokreniti na max detaljima pa mi je glupo suditi bez da mogu do kraja nešto isprobati.
atmosfera je jedna od najboljih, čovjek se stvarno može uživiti u igru :pray:
bugovi- ima ih puno, ali patch sve riješi, ako niste cjepidlaka
priča- nije remek dijelo ali bolja mi je od glavne priče mnogih igara, tako da smatram da se sasvim dobro uklapa.
ukupno: 9/10

Wy
16-08-2007, 16:39
igra je dobra... i više od toga :S

dugi
16-08-2007, 19:35
Di je vise ekspanzija.

Ali nema veze tak i tak ju igram ispocetka,gusti su gusti.

100EURO
16-08-2007, 22:53
Meni je igra bezveze , neznam , mozda opet los dan...hehe , ma nije , onak osrednja ali preeeeeevise odugovlacen izlazak da sam mislio da ce izac zivi mutirani 25d stvorovi iz igre , a ono kaj me docekalo....ocjena 6

ChR0NoS
04-10-2007, 23:18
Ma ja stvarno ne kuzim zašto ekipa stalno trubi da grafika ne valja,meni ova igra uzivo izgleda bolje od Obliviona,Half lifea 2(dokazano) Feara,Dooma 3 itd..

Ogromni draw distance, OSVJETLJENJE I SJENE koje nisam nigdje drugdje vidio dosad,shaderi,teksture oštre, pa šta vam je.
Onaj ko je ne igra na max grafici nema pravo govorit da je zastarjela.

I još sam nešto skuzio,čim igra ima malo realnije boje,gotovo,ne valja grafika, a ako sve blješti od zelene plave crvene zute,ako ne mozeš gledati u lika koliko mu glava svjetli od lošeg HDRa,aka OBLIVION, omg najjebenija grafika ikad...a to što su teksture zmuljane, što se lišće na stablima okreće kako ti hodaš,voda ko ulje izgleda,trava na 50metara nestaje,e to niko ne vidi.
Kako igra nebi molim te izgledala bolje od Half-Life-a kad su im ukrali pola tekstura (dokazano) zbog čega su se zavlačili po sudovima

Jerry
05-10-2007, 08:17
stalker mije okej igra,ali da ga oću igrati normalno moram igrati s rezom 800x600 i sve na low...medium i normalno oružje (ne zmuljano) šteka.. :?
amd athlon x2 3600+,1,5 gb rama i 7600gs

Arbiter of Change
05-10-2007, 08:54
Trebaš napraviti onaj INI fix, ako već nisi. Potraži Stalker temu, na ranim stranicama je netko postao.

GrimReaper
05-10-2007, 09:08
meni na mojoj kanti radi glatko na 1024X768 sa svim na max i uključenom antijem i anizotropijom.. oko 60 do 80 fps normalno i oko 30-40 u borbi.. meni dost :)

Jerry
05-10-2007, 09:44
@arbiter tnx
btw slika u sigu :)))))))))
jesi to osobno slikao i namještao? :)

Arbiter of Change
05-10-2007, 10:19
Nema problema i no comment (još mi treba ovaj život). :P

ChR0NoS
05-10-2007, 15:07
Kupio sam igru jucer, cini mi se malo dosadna...

Da mi ne steka ko "!#%/ mozda bi je i danas igrao. :twisted:
igra nije dosadna, po meni, a i meni šteka ko "!#%/

Korpse
10-10-2007, 14:33
stalker je obični fps, ali nije loš po screenshotovima, ima li preporuka?
EDIT: koja sam ja bio njubara... :(

GrimReaper
10-10-2007, 19:01
meni je stalker odlična igra, ne šteka mi...

jedina mala zamjerka je što bi misije mogle biti malo teže, kompleksnije sa više detalja...

Tsumetai Ryujin
10-10-2007, 19:55
yup... i jedina zamjerka u 1.0004 verziji... armor se prelagano trosi... ne kazem ni da je u proslim verzijama dobar, jer nije... jer se pretesko trosi... al i cijene pojedinig oruzja tam negdje pred kraj su mi malo sumljive... 100 000 za ono najbolje oruzje??

al sve u svemu stalker je jedna od rijetkih igara koje su mi se stvarno dopale... eh da... i jos jedna mala zamjerka... previse ima borbi sa ljudima... trebali su stavit vise mutanata...

shai_hulud
11-10-2007, 15:56
evo prošo sam ga noćas. dobar hommage Tarkovskom definitivno.
Jedino me (još osim bugova, avaj) pika ko žlica u oko kad pijem kavu: zasto pobogu nisu ubacili experience sustav? s time na pameti, ako fallout3 bu imal ovakvu atmosferu, bethesda je obavila pol posla.

uglavnom, kaj se tiče ove godine, rame uz rame s bioshockom.

Napalm3x
27-01-2008, 16:52
De lega ova je igra pre težka za mene. Jedino što se mogu sjetit o dobrim stvarima jest inventory.

Peyo
05-02-2008, 21:44
De lega ova je igra pre težka za mene. Jedino što se mogu sjetit o dobrim stvarima jest inventory.

Fakat. Kak svi briju da je lagana igra, a zapravo je jedna od najtežih bar što se tiče brzog umiranja pred neprijateljskom vatrom pa makar se igralo na easy. Igrao sam mnogo FPS-ova, one lagane, ali i one teške, a S.T.A.L.K.E.R. je stvarno poseban po tome.

mravojed20
05-02-2008, 22:13
Na početku zna biti iritirajuće teško protiv ljudskih neprijatelja, pogotovo jer stalno treba zavoje stavljati, a oružje ti je pištoljčić i skraćena sačma.

Ali kasnije dobiješ puno bolja oružja i armor,a i artefakti pomažu. Ali opet nema uletavanja neprijatelju, ovo se igra polako, metak u glavu,malo šuljanja,opet metak i tako dok svi ne budu usmrćeni. :D

bigbara
12-02-2008, 13:17
ja sam igru bas jucer presao drugi put. na četiri završetka. igrami je super ali previše strašna samo što završetci su sranje i može se preć u 5 sati. ja sam je jučer prešo.

Korpse
12-02-2008, 14:45
ja sam igru bas jucerSpresao drugi put. na četiri završetka. igrami je super ali previše strašna samo što završetci su sranje i može se preć u 5 sati. ja sam je jučer prešo.
ma lol... :rotfl:
bar ne kažeš da je S.A.T.L.K.E.R. sranje... :rotfl:

Nemesis
12-02-2008, 14:47
bitno da je on JUČER prešo.

Korpse
12-02-2008, 14:51
da, jučer ne danas, nego jučer.

vkgamer16
10-03-2008, 15:17
ma igra je fantasticna,ko ti je kriv sto igras piratsku verziju pa ju ne mozes patchirati. bokte cekalo se na igru 7 godina al se isplatilo,igra je dokaz da fallout setting ne zastarijeva

vkgamer16
10-03-2008, 15:19
Najneotizimarnije smece na svijetu...igra mi zna zastekati :o

:twisted:

lol ja imam slabiju konfu od tebe a igra mi je konstantno na nekih 30-40 fpsa

smartass
27-05-2008, 07:04
malo san je proigrala, nije mi se vidila prvenstveno zbog onih dosadnih, ogavnih bića

Bara
27-05-2008, 12:19
Sada ću vam ja reći zašto se igra nekome nije svidjela. Igra je fenomenalna. Jedna od najboljih djela igraće baštine oduvjek. Samo, problem je u tome što je na početku igra prokleto TEŠKA!!!! moraš ubiti 8 bandita sa sačmarkama, a ti sa pištoljem. i moraš onda srušiti onu blokadu za prolazak dalje a vojnici sa kalašima a ti sa sačmarkom. mnogi su odustali u početku i nisu igri dali šansu ali onu koji su uspjeli proči početak ti su vidjeli igrinu ljepotu, zabavu, atmosferu(koja je po meni najbolja ikad). sram vas bilo što se otvorili ovaj topic :killyou:

Constantine
27-05-2008, 13:11
Ono sa banditima uopće nije teško,a na blokadi nemoraš pobit sve vojnike nego im možeš platit za prolazak pa ih kasnije u igri pobit.

ScorpiuS
27-05-2008, 19:02
Isto tako možeš se prošvercat kroz onaj tuel koji je pun anomaliaja.

Bara
27-05-2008, 21:13
Pa to vam i kažem. Zašto ova igra treba biti u pljuvačnici. Dajte lockajte ovaj topic odmahhh!!!! :-x

ScorpiuS
27-05-2008, 21:44
Ukusi se razlikuju ali bugovitost ostaje a to je jedini razlog zbog čega se ova igra treba pljuvati.

Constantine
27-05-2008, 22:03
Full patchirani stalker je jedna od najboljih igra koje sam ikada igrao,nepatchirani stalker je neigriv.

Cthulhu
28-05-2008, 17:22
Sada ću vam ja reći zašto se igra nekome nije svidjela. Igra je fenomenalna. Jedna od najboljih djela igraće baštine oduvjek. Samo, problem je u tome što je na početku igra prokleto TEŠKA!!!! moraš ubiti 8 bandita sa sačmarkama, a ti sa pištoljem. i moraš onda srušiti onu blokadu za prolazak dalje a vojnici sa kalašima a ti sa sačmarkom. mnogi su odustali u početku i nisu igri dali šansu ali onu koji su uspjeli proči početak ti su vidjeli igrinu ljepotu, zabavu, atmosferu(koja je po meni najbolja ikad). sram vas bilo što se otvorili ovaj topic :killyou:
prvi put sam i ja pozivcanio i odustao,prije par mjeseci sam ju ponovo instalirao bezveze,presao ju triput i mogu reci da je stalker uvjerljivo jedna od najboljih igara 2k7-e.

Snake
29-05-2008, 16:18
Samo, problem je u tome što je na početku igra prokleto TEŠKA!!!! moraš ubiti 8 bandita sa sačmarkama, a ti sa pištoljem. i moraš onda srušiti onu blokadu za prolazak dalje a vojnici sa kalašima a ti sa sačmarkom.

to je i čar stalkera. nije poput linearnih fps-ova tipa quake i doom... nemoraš odma obaviti tu misiju ako malo pametniji otići ćeš na drugu stranu prišuljati se i ubiti jednog vojnika koji ima pušku. onda dođeš do bandita ubiješ jednog i uzmeš mu shotgun...
ili drugi primjer koji si naveo, ne moraš srušit blokadu za prolaz dalje, možeš proć i drugim putem, samo moraš bit spreman na visok stupanj radijacije, ili možeš pak platiti vojnicima da te puste pa se onda vratit s boljim oružjem i ubit ih.
igra zaista ima dosta bugova, ali je pravi dijamant među pucačinama i ne treba pljuvat uopće po njoj

Bara
30-05-2008, 08:51
Dajte lockajte topic. Puno nas se složilo da je igra jedna od boljih ikada. Lockaj!!!!!!!!!!! :killyou:

MoD
30-05-2008, 15:56
:nonono: po ovoj igri ne pljuvati, cekalo se je, istina, ima bugova, ali sve u svemu igra po meni zasluzuje prvo mjesto dvije i sedme...igra je zabavna, interesantna, nelinearna, detaljna, nije repetitivna kao vecina igra u ovoj godini, kao primjerice Assassin's Creed...a da ne spominjem ono sto puno ljudi radi, usporedivanje sa crysisom... crysis :thumbs1: ... nema te igre koja ispunjava sve segmente zabavne i kvalitetne igre kao S.T.A.L.K.E.R.

bezimeni
30-05-2008, 16:03
Baš mi je drago da imam hrpa istomišljenika koji znaju cijeniti dobru igriu.Ova igra stvarno nije zaslužila pljuvanje bez obzira na sitnije nedostatke.Jedna od najboljih igara ikada.

Constantine
30-05-2008, 16:30
Najnelinearnija igra koju sam ikada igrao.

Cthulhu
30-05-2008, 16:33
igra koja me i danas,godinu dana nakon izlaska ne prestaje iznenadjivati,genijalna igra,jednostavno receno.

Bara
30-05-2008, 20:39
Jako genijalna. Svi smo to ustanovili. LOCK POST. Ovo je remek djelo gaming baštine koje se ne smije pljuvati. LOCK. Dajte ljutite me. Ajde svi. LOCK LOCK LOCK.

vex
04-06-2008, 07:20
stalker je igretina i po , tko pljuje po igri , bogohuli :P

###DK###
03-07-2008, 21:56
Najbolja igra ikada napravljena.

Bartuc
03-07-2008, 22:27
Ovo je pljuvačnica, a igra se samo hvali :D



Najbolja igra ikada napravljena.

Potpis na ovo :bravo:

Constantine
04-07-2008, 03:20
Da,čovjek bi pomislio da je igra bezveze kad vide 7 stranica pljuvanja po njoj,a većinom je hvale na svim mogućim temama.

###DK###
04-07-2008, 11:03
Po cemu najbolja?Igra ima toliko falinki da bih sad mogao stranu ispisati...
Sto se mora priznati je nevjerovatna atmosfeera,ali to je ne cini najboljom...


Najbolja koju sam igrao.
Puno bolja i od Crysisa i od Call of Duty 4. Bar meni.
Atmosfera mi je najvažnija.

Snake
04-07-2008, 11:15
onda si jako malo igrao... :D
stalker je jako dobra igra, no HL igre su još uvijek daleko zanimljivije

###DK###
04-07-2008, 11:29
onda si jako malo igrao... :D
stalker je jako dobra igra, no HL igre su još uvijek daleko zanimljivije

HL još nisam igrao.

Constantine
04-07-2008, 11:38
:o
Odigraj što prije.

Tsumetai Ryujin
04-07-2008, 13:35
Ali pocevsi od jedinice, ne dvojke... bolje ces shvatit pricu i vise ces se uziviti... odigraj i blue shift i opposing force...

Sickmanno1
04-07-2008, 14:13
Meni je bolja igra Will Rock...

NHF :D

bezimeni
04-07-2008, 15:14
Meni je bolja igra Will Rock...

NHF :D
Razmijem te..nisi ti kriv :D .

Sickmanno1
04-07-2008, 15:29
Meni je bolja igra Will Rock...

NHF :D
Razmijem te..nisi ti kriv :D .


Majka priroda, otac smetlar :(?

Bartuc
04-07-2008, 15:40
Meni je bolja igra Will Rock...

NHF :D


Ha ha, znao sam :D

Sickmanno1
04-07-2008, 16:00
lol ovo je sad lame ispalo :D

Master_of_Soup
04-07-2008, 22:01
Meni stalker kao igra uopće ne paše, tj. ne privlači me.

ScorpiuS
04-07-2008, 22:17
A na koji te način ne privlači. Nema vel'ke cice ili nema velike guzove?
Meni je STALKER SoC bio i ostaje do izlaska CS, nadam se, jedna, ako ne i najbolja, igra koja postoji.

Master_of_Soup
04-07-2008, 23:33
A na koji te način ne privlači. Nema vel'ke cice ili nema velike guzove?
Meni je STALKER SoC bio i ostaje do izlaska CS, nadam se, jedna, ako ne i najbolja, igra koja postoji.


Ne privlači me.

Tejo.hr
05-07-2008, 12:25
Meni je Stalker sjeo na sam vrh najdražih igra ikada, ali ga objektivno ne mogu svrstati među najbolje. Neke stvari jednostavno nedostaju.
Nadam se da će Clear Sky imati ispravljene nedostatke, pa da mi sjedne među najbolje igre ikada, iako sam siguran da mi ne može biti draži od SOC. :D

majstoro
02-09-2008, 08:21
preso sa citevima igru :D:D:D:D:D:D:D
nemojte mislit da koristim cheat u drugim igrama jer me ova igra iznervirala pa sam moro

Deadwalker
03-09-2008, 15:52
Stalker SOC je jedna od najboljih i najoriginalnijih pucačina koje sam igrao u zadnjih nekoliko godina. Stvari koje me privlače u igri su sljedeće:

1.Nenadjebiva atmosfera - ova igra po meni ima najbolje prikazanu postapokaliptičnu atmosferu ikada. Ugođaj u igri je nenormalno dobar i ono, ak imate odgovarujući hardware možete se potpuno udubit u igru. Igra na full detaljima uz uključen 5.1 sistem te igranje po noći je po meni čista ekstaza koju malo igara može pružit. Ono, šečete po livadi, čujete u daljini zvjerad i pucnjeve iz kalasnjikova, pa kad jos počne grmit i sjevat, ma milina...Ili dođete u nekakvo naselje, pridružite se stalkerima uz vatru, slusate zvukove gitare, popijete votku, ma, to nema ni u jednoj igri :pray: :pray: :pray: . U nastavku nas očekuje jos i dx10 grafika pa će atmosfera biti jos i bolje dočarana...

2. Gameplay - sam način igranja mi je savršen. Ogromna otvorena mapa, hrpa oružja, sama radnja. Također pase mi i sama težina igre jer sjećam se kad sam prvi put počeo igrat igru, ono, prva misija, ja krenuo počisitit onu kuću sa pistoljčićem i vrlo sam se ugodno iznenadio realitetom igre pa kad sam u sekundi vidio natpis game over jer je protivnik imao pumpericu a ona sa pola metra je vrlo ubojita...

3. Grafika - bolesno dobra...vrlo detaljne teksture, pervezno dobar prikaz svijetla i sjene, vremenski efekti, 3d nebo...Bas me zanima kak bu to sve zgledalo sad u dx10 verziji...Vjerojatno će mi sline curit

Evo, sad za koji dan dolazi nam nastavak, a autori nam obećavaju da su svi nedostaci originala uklonjeni i da nas čeka igra s jos boljom atmosferom, grafikom, gameplayom, pričom itd. Ako je to stvarno tako, mislim da ćemo provest mjesece uz novi stalker...Ja sigurno hoću...

IGoR_2803
03-09-2008, 16:09
Stalker SOC je jedna od najboljih i najoriginalnijih pucačina koje sam igrao u zadnjih nekoliko godina. Stvari koje me privlače u igri su sljedeće:

1.Nenadjebiva atmosfera - ova igra po meni ima najbolje prikazanu postapokaliptičnu atmosferu ikada. Ugođaj u igri je nenormalno dobar i ono, ak imate odgovarujući hardware možete se potpuno udubit u igru. Igra na full detaljima uz uključen 5.1 sistem te igranje po noći je po meni čista ekstaza koju malo igara može pružit. Ono, šečete po livadi, čujete u daljini zvjerad i pucnjeve iz kalasnjikova, pa kad jos počne grmit i sjevat, ma milina...Ili dođete u nekakvo naselje, pridružite se stalkerima uz vatru, slusate zvukove gitare, popijete votku, ma, to nema ni u jednoj igri :pray: :pray: :pray: . U nastavku nas očekuje jos i dx10 grafika pa će atmosfera biti jos i bolje dočarana...

2. Gameplay - sam način igranja mi je savršen. Ogromna otvorena mapa, hrpa oružja, sama radnja. Također pase mi i sama težina igre jer sjećam se kad sam prvi put počeo igrat igru, ono, prva misija, ja krenuo počisitit onu kuću sa pistoljčićem i vrlo sam se ugodno iznenadio realitetom igre pa kad sam u sekundi vidio natpis game over jer je protivnik imao pumpericu a ona sa pola metra je vrlo ubojita...

3. Grafika - bolesno dobra...vrlo detaljne teksture, pervezno dobar prikaz svijetla i sjene, vremenski efekti, 3d nebo...Bas me zanima kak bu to sve zgledalo sad u dx10 verziji...Vjerojatno će mi sline curit

Evo, sad za koji dan dolazi nam nastavak, a autori nam obećavaju da su svi nedostaci originala uklonjeni i da nas čeka igra s jos boljom atmosferom, grafikom, gameplayom, pričom itd. Ako je to stvarno tako, mislim da ćemo provest mjesece uz novi stalker...Ja sigurno hoću...

potpis. najradije bi te sad citirao u novoj temi za nadolazece igre u mjesecu rujnu... :thumbs2:

Flippy
03-09-2008, 16:14
Nevolim ga samo zbog bugova. :(

IGoR_2803
03-09-2008, 16:16
Nevolim ga samo zbog bugova. :(

ma kojih bugova... osobno nisam susreo ni jedan bug ni u vanilla verziji igre, a da ne govorim o patchiranoj... probaj opet i instaliraj patcheve, daj igri sansu jer vjeruj mi da zasluzuje... nece ti bit zao... pitaj Bartuca.. :D

Flippy
03-09-2008, 16:20
Prešo sam igru sa svim krajevima. Unatoč bugovima. Odlična je igra. Samo što su mi bugovi išli na kur*c

Constantine
03-09-2008, 22:13
Stalker SOC je jedna od najboljih i najoriginalnijih pucačina koje sam igrao u zadnjih nekoliko godina. Stvari koje me privlače u igri su sljedeće:

1.Nenadjebiva atmosfera - ova igra po meni ima najbolje prikazanu postapokaliptičnu atmosferu ikada. Ugođaj u igri je nenormalno dobar i ono, ak imate odgovarujući hardware možete se potpuno udubit u igru. Igra na full detaljima uz uključen 5.1 sistem te igranje po noći je po meni čista ekstaza koju malo igara može pružit. Ono, šečete po livadi, čujete u daljini zvjerad i pucnjeve iz kalasnjikova, pa kad jos počne grmit i sjevat, ma milina...Ili dođete u nekakvo naselje, pridružite se stalkerima uz vatru, slusate zvukove gitare, popijete votku, ma, to nema ni u jednoj igri :pray: :pray: :pray: . U nastavku nas očekuje jos i dx10 grafika pa će atmosfera biti jos i bolje dočarana...

2. Gameplay - sam način igranja mi je savršen. Ogromna otvorena mapa, hrpa oružja, sama radnja. Također pase mi i sama težina igre jer sjećam se kad sam prvi put počeo igrat igru, ono, prva misija, ja krenuo počisitit onu kuću sa pistoljčićem i vrlo sam se ugodno iznenadio realitetom igre pa kad sam u sekundi vidio natpis game over jer je protivnik imao pumpericu a ona sa pola metra je vrlo ubojita...

3. Grafika - bolesno dobra...vrlo detaljne teksture, pervezno dobar prikaz svijetla i sjene, vremenski efekti, 3d nebo...Bas me zanima kak bu to sve zgledalo sad u dx10 verziji...Vjerojatno će mi sline curit

Evo, sad za koji dan dolazi nam nastavak, a autori nam obećavaju da su svi nedostaci originala uklonjeni i da nas čeka igra s jos boljom atmosferom, grafikom, gameplayom, pričom itd. Ako je to stvarno tako, mislim da ćemo provest mjesece uz novi stalker...Ja sigurno hoću...
Govoriš kao da je razlika između dx9 i dx10 nevjerovatna.

Sickmanno1
03-09-2008, 23:51
STALKER SUXXA :D

Constantine
03-09-2008, 23:54
Svi koji nikad nisu igrali stalkera neka ignoriraju gornji post,STALKER JE ZAKON! :D

Flippy
04-09-2008, 07:45
STALKER SUXXA :D


Aj ne kenjaj.

Pod 1.
Atmosfera je najmanje 10x bolja od Crysisa
Pod 2. Lijepše je od Crysisa (ne po grafici nego po terenu)
Pod 3. (pazi ovo)SSIMA PRIČU!!!!

IGoR_2803
04-09-2008, 07:48
Aj ne kenjaj.

Pod 1.
Atmosfera je najmanje 10x bolja od Crysisa
Pod 2. Lijepše je od Crysisa (ne po grafici nego po terenu)
Pod 3. (pazi ovo)SSIMA PRIČU!!!!

atmosfera je u stalkeru i povezana sa grafikom... ne velim da grafika čini tu nenadjebivu atmsoferu, ali je velik dio nje... izvrsno su uspjeli dočarati taj depresivni i siv svijet Černobila... :thumbs2:

Flippy
04-09-2008, 07:50
Hej. I Nemoraš imat High End komp da bi uživao u atmosferi. Meni je isto igrao li STALKER-a na maximum ili na low. Bolja je atmosfera od crysisa 100%

Ali ništa nije bolje od System Shocka 2 :P

Constantine
04-09-2008, 08:43
STALKER SUXXA :D


Aj ne kenjaj.

Pod 1.
Atmosfera je najmanje 10x bolja od Crysisa
Pod 2. Lijepše je od Crysisa (ne po grafici nego po terenu)
Pod 3. (pazi ovo)SSIMA PRIČU!!!!
Kako možeš uspoređivat STALKER i Crysis,to su dvije potpuno različite igre.

Flippy
04-09-2008, 09:21
Mogu. Lijepo. Kao što vidiš. ;)

Nodakim
04-09-2008, 10:20
Možeš...ali ispadneš kreten

Hellboy
04-09-2008, 10:35
STALKER SUXXA :D


Aj ne kenjaj.

Pod 1.
Atmosfera je najmanje 10x bolja od Crysisa
Pod 2. Lijepše je od Crysisa (ne po grafici nego po terenu)
Pod 3. (pazi ovo)SSIMA PRIČU!!!!
failed...

Sickmanno1
04-09-2008, 11:34
failed...

agree

ni rijeci ne bi rekao da sam slucajno negdje napisao da mi je crysis bolji od STALKER-a...

Flippy
04-09-2008, 12:20
STALKER SUXXA :D


Aj ne kenjaj.

Pod 1.
Atmosfera je najmanje 10x bolja od Crysisa
Pod 2. Lijepše je od Crysisa (ne po grafici nego po terenu)
Pod 3. (pazi ovo)SSIMA PRIČU!!!!
failed...

Tek sam sad vidio kaj sam napisao. :cry:

Bilo je rano jutro kad sam to pisao... Pardon

amirix
04-09-2008, 19:36
vidim da se uspoređuje Crysis i S.T.A.L.K.E.R.__S.T.A.L.K.E.R. je bolji

Sickmanno1
05-09-2008, 00:13
vidim da se uspoređuje Crysis i S.T.A.L.K.E.R.__S.T.A.L.K.E.R. je bolji

mega fail

Constantine
05-09-2008, 00:36
Koliko sam do sada vidio,samo jedna osoba pljuje po stalkeru(Sick),a svi ostali ga hvale pa tako ova tema jednostavno nema smisla,samo je produžetak orginalne teme,trebala bi pod ključ.

Nodakim
05-09-2008, 22:33
Crysis je dobar ali nije dobar kao stalker

Cthulhu
05-09-2008, 23:47
stalker je genijalna igra,nijedna druga iz žanra se ne može usporediti s njom. što se tiče teme stalker vs cryis.stalker je bolji,i to puno bolji.

Sickmanno1
05-09-2008, 23:56
Koliko sam do sada vidio,samo jedna osoba pljuje po stalkeru(Sick),a svi ostali ga hvale pa tako ova tema jednostavno nema smisla,samo je produžetak orginalne teme,trebala bi pod ključ.

Znaci ja kao jedini pljuvac nesmijem imati temu gdje zelim pljuvati po igri :D?

Inace ja nisam otvorio temu, tak da nisam jedini...to mi barem logika nalaze... :P

Constantine
06-09-2008, 00:04
Dobro,ti i taj koji je otvorio temu.

Flippy
06-09-2008, 01:16
Ima još ljudi....valjda

Constantine
06-09-2008, 01:19
Sumnjam,ima nekih kojima je prosječan,ali ne pljuju po njemu,a ima i onih koji ga nisu igrali.

Flippy
06-09-2008, 01:21
Meni je odličan stalker. Jedini minus su mi bili bugovi. No unatoč tome ja sam ga prešao sa svim krajevima. Zašto? Zbog atmosfere. :D

Igra je carska i EOD a za sve one koji pljuju po njoj..... :killyou:

kikl0p
06-09-2008, 02:01
Meni je isto igra drek
-ono sranje s krpanjem rana je totalno suvisno i frustirajuce
-hit rate je glup likovi umiru samo ak ih pogodim u glavu a nekad ni to ili moram ispraznit 3 sazera u njih
-neoptimizirano ko vrag igra mi uzima oko 2gb rama neovisno detaljima pa svako malo zapinje
-nenasnimani dijalozi,ruski naglasak me iritira i onda jos kad npc pocnu nes blebetat na ruskom ono wtf

ugl nemogu rec da sam uzivo u igri mozda prvih par sati dok sam jos bio u afektu

Flippy
06-09-2008, 02:52
Meni je isto igra drek
-ono sranje s krpanjem rana je totalno suvisno i frustirajuce
-hit rate je glup likovi umiru samo ak ih pogodim u glavu a nekad ni to ili moram ispraznit 3 sazera u njih
-neoptimizirano ko vrag igra mi uzima oko 2gb rama neovisno detaljima pa svako malo zapinje

-nenasnimani dijalozi,ruski naglasak me iritira i onda jos kad npc pocnu nes blebetat na ruskom ono wtf

ugl nemogu rec da sam uzivo u igri mozda prvih par sati dok sam jos bio u afektu

Imaš mod
Imaš mod
Imaš Patch i Mod

Atmosfera FTW

Constantine
06-09-2008, 03:50
Meni je isto igra drek
-ono sranje s krpanjem rana je totalno suvisno i frustirajuce
-hit rate je glup likovi umiru samo ak ih pogodim u glavu a nekad ni to ili moram ispraznit 3 sazera u njih
-neoptimizirano ko vrag igra mi uzima oko 2gb rama neovisno detaljima pa svako malo zapinje
-nenasnimani dijalozi,ruski naglasak me iritira i onda jos kad npc pocnu nes blebetat na ruskom ono wtf

ugl nemogu rec da sam uzivo u igri mozda prvih par sati dok sam jos bio u afektu
Kako mi je drago što si napisao ovaj post,sad mogu pobit sve tvoje argumente :)

1.Kakvo sad pak krpanje?
2.To je zato što je realno oružje,meci ne idu uvijek tamo gdje pucaš,u niti jednoj drugoj igri nisam vidio takvu realnost pucanja,i mene je to začudilo na početku igre zato što sam bio naviknut da metak ide tamo gdje je nišan
3.Instaliraj si sve moguće patcheve i smanji detalje po potrebi i bude radilo savršeno,bez problema
4.To mi je apsolutno najdraži dio STALKERA,ti dijalozi mi nikad ne dosade makar se ponavljaju,nevjerovatno pridonose atmosferi,obožavam ruski jezik,kako se možeš čudit što počinju govorit na ruskom,šta bi ti da svi šute u FPS/RPG igri i govore ruski zato što je zona u Ukraijni,izvrsno su uklopili ruski i engleski u igru,svi ti dijalozi,zvukovi su tu zbog atmosfere,koja je fenomenalna.

Flippy
06-09-2008, 03:54
Meni je isto igra drek
-ono sranje s krpanjem rana je totalno suvisno i frustirajuce
-hit rate je glup likovi umiru samo ak ih pogodim u glavu a nekad ni to ili moram ispraznit 3 sazera u njih
-neoptimizirano ko vrag igra mi uzima oko 2gb rama neovisno detaljima pa svako malo zapinje
-nenasnimani dijalozi,ruski naglasak me iritira i onda jos kad npc pocnu nes blebetat na ruskom ono wtf

ugl nemogu rec da sam uzivo u igri mozda prvih par sati dok sam jos bio u afektu

1.Kakvo sad pak krpanje?

Kad krvariš pa moraš bandage koristit. Ring any bells ili si cheatao?

Cthulhu
06-09-2008, 11:27
igra je puno atmosferičnija zbog tog ruskog naglaska.a još mi je draže kad npc-ovi zasjednu pred vatricu i malo sviraju gitaru,pa malo pričaju viceve...atmosfera se može nožem rezati.idem ja sad instalirati stalkera...

Bartuc
06-09-2008, 11:37
Kad krvariš pa moraš bandage koristit. Ring any bells ili si cheatao?

Ne moraš koristiti badage, nakon nekog vremena prestaneš krvariti, krv se zgruša. Tek u Clear Skyu će uvesti da se male rane mogu lječiti u potpunosti sa zavojima, a velike rane moraš lječiti first aid kitovima, a zavoji samo usporavaju krvarenje.

Ja u SoCu nisam iskoristio niti jedan Bandage, a nisam niti pomislio o cheatanju tako dobre igre.

Cthulhu
06-09-2008, 11:40
ovisno o razini ozljede,krvarenje ne prestane.a cheatanje stalkera treba biti kaznjavano smrću.

Bartuc
06-09-2008, 11:41
Kak ne prestane, ja sam uvjek sjeo i pričekao da iskrvarim dok ne prestane. Možda sam tak dobar pa me nisu ranili kak spada kroz čitavu igru 8)

Sickmanno1
06-09-2008, 11:59
2.To je zato što je realno oružje,meci ne idu uvijek tamo gdje pucaš,u niti jednoj drugoj igri nisam vidio takvu realnost pucanja,i mene je to začudilo na početku igre zato što sam bio naviknut da metak ide tamo gdje je nišan.

Pa tak i treba biti lol :D...kakva realnost...sad sam se sjetio, bogati 100 metaka mi treba da ubijem jednog cucka, koja gluparija jaoooo

Bartuc
06-09-2008, 12:03
Tebi 100, meni 1 :P

HeadShot je u toj igri bog i batina. Vojnici su otporni pošto nose teške oklope, Bandite je lako ubiti gdje god da ih gađaš, a mutanti su otporni na metke, bilo bi glupo da ih mutacija nije očvrsnula kad ima je dala toliku snagu. Ali svi oni padaju sa HeadShotom 8)

mravojed20
06-09-2008, 12:06
Ima više levela krvarenja, zeleni sam prestane.

Pljujem po originalnoj igri jer Oblivion Lost mod čini ono što je trebala biti od samog početka. Od promjene iritantnog zvuka izmjene oružja i trčanja, do drastično bolje grafike, vreće za spavanje koju nosite sa sobom i možete birati koliko sati ćete spavati, probudite se npr ujutro ono se baš vidi po osvjetljenju da je zora, ako je vedro vidi se sunce i plavo nebo, s jedne strane se npr vidi da dolazi oluja jer su oblaci tamni, a kad napokon kiša počne pljuštati i doživite onu grmljavinu skriveni u nekom potkrovlju dok čopori mutanata kruže uokolo i kolju se, a vi se bojite izaći jer je mrak i s upaljenom lampom vidite jedva par metara ispred sebe...

Onda autom koji sam našao nekako uspijem doć do početnog tradera, kamp napadne vojska totalno random, nabijem oklopno vozilo koje sam prije dovezao na onaj ulaz da ne mogu ući, koljemo se par minuta i odjednom se ekan počne tresti, počinje random blowout, svi stalkeri trče u skrovišta, radijacija vas počne ubijati, jedva čekate da prođe. Nebo je crveno i vidi se kao usred dana i kad napokon završi skužite da je opet mrkli mrak, nema čak ni zvijezda na nebu i opet počinje kiša, a mutanti počinju napadati....ovo doslovno gazi originalni stalker a dogodilo se u prvih sat vremena igre.
Zašto su developeri to izbacili meni nije jasno.

Pljujem i po nedostatku titlova, volim što pričaju ruski ali šta mi vrijedi kad ne razumijem ništa.

Sickmanno1
06-09-2008, 12:11
Tebi 100, meni 1 :P

HeadShot je u toj igri bog i batina. Vojnici su otporni pošto nose teške oklope, Bandite je lako ubiti gdje god da ih gađaš, a mutanti su otporni na metke, bilo bi glupo da ih mutacija nije očvrsnula kad ima je dala toliku snagu. Ali svi oni padaju sa HeadShotom 8)

Karikirao sam njubu....kak da napravim headshot kad je nisan realan i nepuca tamo gdje nanisanim (Constantine TM)

Constantine
06-09-2008, 13:56
Kad krvariš pa moraš bandage koristit. Ring any bells ili si cheatao?

Ne moraš koristiti badage, nakon nekog vremena prestaneš krvariti, krv se zgruša. Tek u Clear Skyu će uvesti da se male rane mogu lječiti u potpunosti sa zavojima, a velike rane moraš lječiti first aid kitovima, a zavoji samo usporavaju krvarenje.

Ja u SoCu nisam iskoristio niti jedan Bandage, a nisam niti pomislio o cheatanju tako dobre igre.
Zanimljivo,ja sam do pred kraj igre mislio da su ti zavoji zapravo prazne limenke kojima obnavljaš health :rotfl:

Bartuc
06-09-2008, 16:47
@Mravojed, :pray: Koj mi ti hype dižeš čovjeće.

Arbiter of Change
06-09-2008, 16:49
A baš, gad jedan. Sad bi opet instalirao Stalkera samo zbog komentara njegovog... banda. :P

Flippy
06-09-2008, 18:40
A baš, gad jedan. Sad bi opet instalirao Stalkera samo zbog komentara njegovog... banda. :P

I ja bi isto sad. Taj mod je predobar.

Cthulhu
06-09-2008, 19:31
Ima više levela krvarenja, zeleni sam prestane.

Pljujem po originalnoj igri jer Oblivion Lost mod čini ono što je trebala biti od samog početka. Od promjene iritantnog zvuka izmjene oružja i trčanja, do drastično bolje grafike, vreće za spavanje koju nosite sa sobom i možete birati koliko sati ćete spavati, probudite se npr ujutro ono se baš vidi po osvjetljenju da je zora, ako je vedro vidi se sunce i plavo nebo, s jedne strane se npr vidi da dolazi oluja jer su oblaci tamni, a kad napokon kiša počne pljuštati i doživite onu grmljavinu skriveni u nekom potkrovlju dok čopori mutanata kruže uokolo i kolju se, a vi se bojite izaći jer je mrak i s upaljenom lampom vidite jedva par metara ispred sebe...

Onda autom koji sam našao nekako uspijem doć do početnog tradera, kamp napadne vojska totalno random, nabijem oklopno vozilo koje sam prije dovezao na onaj ulaz da ne mogu ući, koljemo se par minuta i odjednom se ekan počne tresti, počinje random blowout, svi stalkeri trče u skrovišta, radijacija vas počne ubijati, jedva čekate da prođe. Nebo je crveno i vidi se kao usred dana i kad napokon završi skužite da je opet mrkli mrak, nema čak ni zvijezda na nebu i opet počinje kiša, a mutanti počinju napadati....ovo doslovno gazi originalni stalker a dogodilo se u prvih sat vremena igre.
Zašto su developeri to izbacili meni nije jasno.

Pljujem i po nedostatku titlova, volim što pričaju ruski ali šta mi vrijedi kad ne razumijem ništa.
majkumu,sad bi tako rado skinuo ovaj mod ali se ne usudim da ne preskočim promet na netu...ubit ću se.tako dobro zvuči...

Bartuc
06-09-2008, 19:41
Pa kaj ako preskočiš promet. Danas paket košta jeftinije nego 2 kuglice sladoleda. Predpostavil bum da si na paketu od 10GB, ako prekoračiš paket, nebuš platio novi od 10GB već buš platio novi od 512MB koji te košta cca 8 kuna.

S tim da ti se svaki sljedeći paket koji potrošiš, aktivira tek nakon 256MB potrošenih. Drugim riječima, ako potrošiš iznad 10GB, naplatit će ti paket od 512MB, ali sljedećih 512MB će ti naplatiti tek nakon 10GB i 768MB potrošenih. Pa onda imaš još 768MB prije nego ti novi paket uračunaju itd.


Tak da se ne moraš bojati :P

Cthulhu
06-09-2008, 19:51
ja sam na paketu od 3 gige.svaki mb prekoračenja dođe 1 kunu.pa ti vidi...

Bartuc
06-09-2008, 19:55
A lol, pa kak ti se to isplati? Koliko te košta taj paket od 3GB? I na kojem si provideru?

Constantine
06-09-2008, 20:27
Ne kužim zašto neki nemaju flat,danas je prejeftin.

Flippy
06-09-2008, 20:34
Nekima se neda (JA).

Cthulhu
06-09-2008, 20:36
A lol, pa kak ti se to isplati? Koliko te košta taj paket od 3GB? I na kojem si provideru?
t mobile.i đabe je prvih godinu dana.zato sam ga i uzeo.

mravojed20
06-09-2008, 22:27
@Mravojed, :pray: Koj mi ti hype dižeš čovjeće.


Hehe, a pa zaš vi ne igrate? Znam da su ispiti sad i sve, al ono, koliko vremena ste na forumu.. :D

Evo sad sam išao još malo igrati... Vojnici iz onog outposta, desno od početnog kampa, napali usred noći, pazi 2.40 ujutro je i razišli se oblaci, vidiš mjesec i zvijezde, mjesečina obasjava sve pa nije skroz mračno da ne vidiš vrh puške. Onda odjednom bum, gledam šta je, neki majmun dignuo u zrak oklopno vozilo kojim sam zagradio ulaz.

Samo jedva možeš siluete skužiti kako se miču dok je mjesečina, i što je najjače stealth potpuno radi po noći, ako polako ideš,ne pucaš i ne koristiš lampu niko te ne vidi dok već nije prekasno i nanišaniš ga sa TOZ 34 puškom na nekih 20 metara koju sam platio 5000 a do novca nije baš lako doći.

Vraćam se nazad u kamp, ovi sviraju usnu harmoniku i pjevaju. :pray:

###DK###
06-09-2008, 22:30
@Mravojed, :pray: Koj mi ti hype dižeš čovjeće.


Hehe, a pa zaš vi ne igrate? Znam da su ispiti sad i sve, al ono, koliko vremena ste na forumu.. :D

Evo sad sam išao još malo igrati... Vojnici iz onog outposta, desno od početnog kampa, napali usred noći, pazi 2.40 ujutro je i razišli se oblaci, vidiš mjesec i zvijezde, mjesečina obasjava sve pa nije skroz mračno da ne vidiš vrh puške. Onda odjednom bum, gledam šta je, neki majmun dignuo u zrak oklopno vozilo kojim sam zagradio ulaz.

Samo jedva možeš siluete skužiti kako se miču dok je mjesečina, i što je najjače stealth potpuno radi po noći, ako polako ideš,ne pucaš i ne koristiš lampu niko te ne vidi dok već nije prekasno i nanišaniš ga sa TOZ 34 puškom na nekih 20 metara koju sam platio 5000 a do novca nije baš lako doći.

Vraćam se nazad u kamp, ovi sviraju usnu harmoniku i pjevaju. :pray:

Jedva čekam da kupim.
Spast će ocjene ali koga briga. :D

Cthulhu
06-09-2008, 22:30
de prestani s tim opisivanjem,poludit ću do sutra kad ću skinut taj mod.e samo mi reci,koju verziju tog moda da skinem?

mravojed20
06-09-2008, 22:32
Dobro neću više :D
Najnovija verzija je 2.2.

Bartuc
06-09-2008, 22:38
@Mravojed, :pray: Koj mi ti hype dižeš čovjeće.


Hehe, a pa zaš vi ne igrate? Znam da su ispiti sad i sve, al ono, koliko vremena ste na forumu.. :D

A ne igram zato kaj joj se nebi mogao kvalitetno posvetiti. Tak da odigram nešto malo Crysisa pošto on nema tu dubinu kao Stalker da bi morao paziti na svaki detalj. Ipak ti Stalker popije 100-injak sati igranja samo tako, a to si nemrem priuštiti. Budem ga odigrao krajem devetog ili počerkom desetog mjeseca.

Ali samo ti piši o MOD-u... Želim čuti i mane ako ih ima.

Constantine
06-09-2008, 22:41
Sad ga i ja hoću igrat,skinuo sam mod.

mravojed20
06-09-2008, 22:48
Hm..mane..umro sam u snu od gladi :D Mislim da bi bilo logičnije da se probudim i da imam priliku neš pojesti.
Ne znam ako je to samo meni ali npr. ne čujem zvuk trčanja drugih stalkera.

Vozila znaju poblesavit s fizikom nekad i dok njima gaziš mutante( nisam siguran za stalkere) oni te neć napadati, učinilo mi se kao da se trgnu i krenu na mene ako zapucam iz auta.

Kamera iz trećeg lica je nezgrapna jer(bar meni) većinu vremena neće ostat "iznad i iza auta" kao GRID npr, nego kao da uđe u njega pa gledam s osovine. To se dogodi samo ako je centrirana na auto kad vozi naprijed, ako rotiram da vidim auto iz profila onda je ok, ako vozim u rikverc isto je ok.

Prvo lice je super.

Ne mogu se sjetit više sad..

Cthulhu
06-09-2008, 23:00
ooo,sutra će biti jako lijep dan u černobilu...

Constantine
06-09-2008, 23:15
Hm..mane..umro sam u snu od gladi :D Mislim da bi bilo logičnije da se probudim i da imam priliku neš pojesti.
Ne znam ako je to samo meni ali npr. ne čujem zvuk trčanja drugih stalkera.

Vozila znaju poblesavit s fizikom nekad i dok njima gaziš mutante( nisam siguran za stalkere) oni te neć napadati, učinilo mi se kao da se trgnu i krenu na mene ako zapucam iz auta.

Kamera iz trećeg lica je nezgrapna jer(bar meni) većinu vremena neće ostat "iznad i iza auta" kao GRID npr, nego kao da uđe u njega pa gledam s osovine. To se dogodi samo ako je centrirana na auto kad vozi naprijed, ako rotiram da vidim auto iz profila onda je ok, ako vozim u rikverc isto je ok.

Prvo lice je super.

Ne mogu se sjetit više sad..
Kakva sad pak vozila?

Bartuc
06-09-2008, 23:24
Pa imaš vozila u tom modu :P Piše ti sve u ReadMe-u onom...


Nego Mravojed, ne čudim se da te ne napadaju u Vozilima. Ja sam ti imao onaj Viachle mod i isto si mogao uć u auto i Banditi/Vojska te nisu doživljavali niti pola posto. Kadkad se znalo zalomiti da zapucaju na mene, ali u 95% slućajeva si mogel uć u auto i raditi headshotove sa pištoljom pošto te ne vide :D

Constantine
07-09-2008, 00:49
Vozila,yay :D

Cthulhu
07-09-2008, 14:03
večeras skidam taj mod i šaljem dojmove...

Bartuc
07-09-2008, 14:19
Očekujem referat 8)

Constantine
07-09-2008, 14:51
Ja ga idem sad instalirat,kak se instalira?

Cthulhu
07-09-2008, 19:45
da vidimo...treba ti sljedeće:stalker sa patchem 1.0005,framework 2.0 ili više,taj mod,smart mod manager.najpametnije bi bilo da nanovo instaliraš stalkera,bez ikakvih modova itd,samo ga patchiraš i odmah se baciš na posao.skini i instaliraj smart mod manager.otvori smart mod manager,gore lijevo imaš "install" button.samo klikni na to,pronađi arhivu u kojoj ti je oblivion lost mod i odaberi ga.pričekaj da ti se instalira i uživaj u najboljem modu svih vremena...
inače oblivion lost mod je predobar,čitava zona je dobila facelifting,sva oružja i likovi su redizajnirani.u igru su ubačena i vozila i vreća za spavanje koja je genijalna,razna doba dana izgledaju nevjerovatno,po noći je najpametnije sakriti se negdje i odspavati zato što je jako mračno i jezivo,najpametnije u neki kamp pošto je divljina zone još opasnija po noći.ai je nevjerovatan,ponašaju se skoro ko pravi ljudi.uglavnom,da je ovakav stalker bio čim je izašao definitivno bi bio igra godine...ako imate stalker-a a nemate oblivion lost mod,kao da niste ni živjeli...
bartuc jesi zadovoljan??? :) :) :)

bezimeni
07-09-2008, 19:54
2.2 mod radi bez problema i na 1.0006 patchu te preporučam da ga instalirate jer dodatno pegla perfomanse u igri.I da igra je sa ovim modom 20% bolja , ljepša i zanimljivija.I ne treba nikakav program za modanje već je dovoljno kopirati fajlove u folder od igre nakon što se editira jedana datoteka u igri.Uostalom sa modom dođu detaljne upute.

Cthulhu
07-09-2008, 19:58
heh,ali mod manager je puno jednostavniji za korištenje...inače nisam primjetio bolje performanse kod 1.0006 patcha,on uglavnom ispravlja greške u multiplayer-u.

Bartuc
07-09-2008, 22:04
@Cthulhu, hvala :D Javi ako bude Bugova :P

Ali jedva čekam da zaigram igru sa modom, zvuči stvarno fenomenalno. Možda čak odgodim i ponovni prelazak Witchera zbog Stalkera :D Nego, da li te mogu napasti banditi i zvjeri ako spavaš u vreči u divljini?

Constantine
07-09-2008, 22:18
Kakva sad vreća,kakvo sad spavanje?

Cthulhu
07-09-2008, 22:40
@Cthulhu, hvala :D Javi ako bude Bugova :P

Ali jedva čekam da zaigram igru sa modom, zvuči stvarno fenomenalno. Možda čak odgodim i ponovni prelazak Witchera zbog Stalkera :D Nego, da li te mogu napasti banditi i zvjeri ako spavaš u vreči u divljini?

misilim da ne...barem se meni nije dogodilo...ali ja spavam samo u onom kampu,neću riskirati da me mutirani pas zakolje dok pajkim...

Bartuc
07-09-2008, 22:53
@Constantine, ti nikaj ne čitaš, jelda :D

@Cthulhu, javi kad te zakolju :evil:

Constantine
07-09-2008, 23:06
Neda mi se :D
Nego ovako,koliko vidim,tu se razgovara o svemu što je nepovezano sa temom,malo se tu priča o modu,malo u clear sky temi,zato bi se rasprava trebala premjestit ovdje. (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=3431&st=0&sk=t&sd=a&start=1095)

Bartuc
07-09-2008, 23:41
A gle, nemaš kaj pljuvati po Stalkeru, tako da je ova tema čisti otpad. Samo njubovi pljuju po Stalkeru i Sickmanno sa njima, ali on nije njub, on je noob :P

Kak bi rekel naš prijatelj Perzijanac na pljuvanje po Stalkeru -> "This is blasphemy! This is madness!"

Sickmanno1
08-09-2008, 00:46
OK, ja sam noob, al STALKER svejedno suxxa :D

Jedva cekam da zaigram novi stalker, da ga ono popljujem do ibera ^^

IGoR_2803
08-09-2008, 15:22
mislim da ce oni koji pljuju po SOCu, dakle njubovi i n00bovi :), pljuvat i po CSu jer igra mora ostati vjerna originalu da bi ostala tolko dobra i jedinstvena. ali posto njubove treba obrazovati, nije ni vazno. :)

Flippy
08-09-2008, 15:24
OK, ja sam noob, al STALKER svejedno suxxa :D

Jedva cekam da zaigram novi stalker, da ga ono popljujem do ibera ^^

Ti su njubčina.

Sickmanno1
08-09-2008, 15:26
:(

Zasto me svi vrijedate....plakat cu pocet :(

Flippy
08-09-2008, 15:30
:(

Zasto me svi vrijedate....plakat cu pocet :(


Jebote. Kad pljuješ po STALKER-u a 3/4 forumaša obožava STALKER. :P



Ako ti zaplačeš.... Ja sam ISUS

Constantine
08-09-2008, 15:32
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i on nema razloga da se prilagodi većin,ali sa njegovim stavovima o stalkeru se potpuno neslažem.

Sickmanno1
08-09-2008, 15:34
SKad pljuješ po STALKER-u a 3/4 forumaša obožava STALKER. :P

Je, al ja sam pametniji od 3/4 forumasa :D

Flippy
08-09-2008, 15:35
SKad pljuješ po STALKER-u a 3/4 forumaša obožava STALKER. :P

Je, al ja sam pametniji od 3/4 forumasa :D


Aj mi napravi molim te malu predođbu tvog iskustva u STALKER-u da vidim di je zapelo.

Constantine
08-09-2008, 15:39
Cucki su ga pojeli u prvih 5 minuta igre i tada je odustao :D

Sickmanno1
08-09-2008, 15:40
Aj mi napravi molim te malu predođbu tvog iskustva u STALKER-u da vidim di je zapelo.

Ok...igrao sam ga kad je izasao, tak da moze biti da cu nesto fulati....

Najme kreno sam igrat igru, sve ok...malo mi cudna bila na prvi pogled, ipak slicnu pucacinu nisam igrao...no nema veze i tak neznam dobio sam prvi zadatak neku bandu pobit ak se nevaram sta ja znam...i tam sam sve hebene metke potrosi na likovima jer treba 100godina da ubijes nekog....mislim nisam njub ono u pucacinama da neznam nisanit, i jasno mi je da moras biti na miru da bi precizno pucao, al opet nisam se mogao priviknuti na taj nisan nikako. I tak pobio ih i onda se morao negdje vracati i onda me napali neki cucki i onda sam izgubio zivce jer treba isto pun kujac metaka da krepa...ok mogu shvatit za ljude, kao imaju pancirke, al cucak ima da padne ak ga pogodim u hebenu nogu sa pistoljem, ili u najgorem slucaju treba da odcvrci od mene...i to je bilo to...exit, uninstall, pljuj po igri....

Flippy
08-09-2008, 15:42
Aj mi napravi molim te malu predođbu tvog iskustva u STALKER-u da vidim di je zapelo.

Ok...igrao sam ga kad je izasao, tak da moze biti da cu nesto fulati....

Najme kreno sam igrat igru, sve ok...malo mi cudna bila na prvi pogled, ipak slicnu pucacinu nisam igrao...no nema veze i tak neznam dobio sam prvi zadatak neku bandu pobit ak se nevaram sta ja znam...i tam sam sve hebene metke potrosi na likovima jer treba 100godina da ubijes nekog....mislim nisam njub ono u pucacinama da neznam nisanit, i jasno mi je da moras biti na miru da bi precizno pucao, al opet nisam se mogao priviknuti na taj nisan nikako. I tak pobio ih i onda se morao negdje vracati i onda me napali neki cucki i onda sam izgubio zivce jer treba isto pun kujac metaka da krepa...ok mogu shvatit za ljude, kao imaju pancirke, al cucak ima da padne ak ga pogodim u hebenu nogu sa pistoljem, ili u najgorem slucaju treba da odcvrci od mene...i to je bilo to...exit, uninstall, pljuj po igri....

Gle. Da si pričekao Patch. Neprijatelji bi padali jednim metkom u glavu. I mene je frustriralo to ''šopanje'' metaka.

A što se tiče cucaka.... :rotfl: :rotfl:

3 metka u glavu su dovoljna sa 1.000 verzijom. :D

Constantine
08-09-2008, 15:43
Malo si igrao da sudiš o igri,pusti cucke,ako ih vidiš,bjež odande,a što se tiče nišanjenja to se jednostavno trebaš naviknuti,kasnije će ići glađe.

Flippy
08-09-2008, 15:45
Down The Sight je najbolje nišanjenje

Sickmanno1
08-09-2008, 15:46
Malo si igrao da sudiš o igri,pusti cucke,ako ih vidiš,bjež odande,a što se tiče nišanjenja to se jednostavno trebaš naviknuti,kasnije će ići glađe.

Vjerovatno....inace ja pljujem po igri iz ciste dosade...naravno da nisam igrao dovoljno da mogu pljuvati po njoj, al sam igrao dovoljno da mogu reci da mi se nesvida igra. Al dat cu joj priliku opet jednog dana, kad stvarno nebum imao sta za igrat...

Constantine
08-09-2008, 15:49
E da,još nešto,sa obzirom na to da se nećeš zajebavat puno sa igrom najbolje bi bilo da je prođeč na easy težini.

Bartuc
08-09-2008, 15:53
@Sickmanno, zapravo cucki beže od tebe čim ispališ metak, pa čak i ako pucaš u zrak. Rijetko kada te napadaju. Tek kasnije mutirane beštije nastale od cucaka ne osjećaju strah i njima treba koji metak u glavu da se smire... Ovisno o kalibru naravno. Treba par metaka iz pištolja ili 1 iz puške.

Sickmanno1
08-09-2008, 17:17
E da,još nešto,sa obzirom na to da se nećeš zajebavat puno sa igrom najbolje bi bilo da je prođeč na easy težini.

Sta se jos budemo i vrijedali? :P

Ja nikad, al bash nikad, neigram igru na easy...

Cthulhu
08-09-2008, 17:34
Aj mi napravi molim te malu predođbu tvog iskustva u STALKER-u da vidim di je zapelo.

Ok...igrao sam ga kad je izasao, tak da moze biti da cu nesto fulati....

Najme kreno sam igrat igru, sve ok...malo mi cudna bila na prvi pogled, ipak slicnu pucacinu nisam igrao...no nema veze i tak neznam dobio sam prvi zadatak neku bandu pobit ak se nevaram sta ja znam...i tam sam sve hebene metke potrosi na likovima jer treba 100godina da ubijes nekog....mislim nisam njub ono u pucacinama da neznam nisanit, i jasno mi je da moras biti na miru da bi precizno pucao, al opet nisam se mogao priviknuti na taj nisan nikako. I tak pobio ih i onda se morao negdje vracati i onda me napali neki cucki i onda sam izgubio zivce jer treba isto pun kujac metaka da krepa...ok mogu shvatit za ljude, kao imaju pancirke, al cucak ima da padne ak ga pogodim u hebenu nogu sa pistoljem, ili u najgorem slucaju treba da odcvrci od mene...i to je bilo to...exit, uninstall, pljuj po igri....
kao prvo,to sto ti se ne svidja nacin nisanjenja u stalkeru pokazuje da si noob.stalker od pocetka nije bio namijenjen početnicima u fps-ovima.dijelovi sa ljudskim neprijateljima su odrađeni poput taktičke pucačine i stalker se toga ne srami...
što se pasa tiče,nekako ti ne vjerujem da su te napali.ako i jesu,nakon jednog ispaljenog metka će zbrisati,ne moraš pucati u njih,možeš i u zrak,usrati će se i pobjeći.vjerovatno si odlutao negdje i prvi napao neke opasnije verzije tih pasa...kao drugo,to su MUTIRANE živine.nekako je logično da će izdržati više štete od običnih pasa...anyway,ti si jedna od rijetkih osoba kojoj se stalker ne sviđa i žalim te...igra je jednostavno predobra...

Sickmanno1
08-09-2008, 17:49
kao prvo,to sto ti se ne svidja nacin nisanjenja u stalkeru pokazuje da si noob.

HAHAHAHAHAHAHAHA!!


stalker od pocetka nije bio namijenjen početnicima u fps-ovima.dijelovi sa ljudskim neprijateljima su odrađeni poput taktičke pucačine i stalker se toga ne srami...

Igra nije namjenjena pocetnicima? Klinjo ja igram FPS od doba Wolf3D-a gdje si nisanio sa tipkovnicom i ti ces meni reci da sam ja pocetnik, tj. noob?


što se pasa tiče,nekako ti ne vjerujem da su te napali.ako i jesu,nakon jednog ispaljenog metka će zbrisati,ne moraš pucati u njih,možeš i u zrak,usrati će se i pobjeći.vjerovatno si odlutao negdje i prvi napao neke opasnije verzije tih pasa...

Nema potrebe da budes idiot :(. Ogradio sam se, i rekao da sam stalker igrao kad je izasao i da sam ga igrao svega sat vremena mozda i da se vjerovatno necu sjecati sta je bilo...to sto ti neznas citati moja krivica nije.


kao drugo,to su MUTIRANE živine.nekako je logično da će izdržati više štete od običnih pasa...anyway,ti si jedna od rijetkih osoba kojoj se stalker ne sviđa i žalim te...igra je jednostavno predobra...

Da...igra je dobila prosjek od 97% i svi je moramo voljeti.

Hvala sto me zalis...to mi puno znaci u zivotu....

Cthulhu
08-09-2008, 17:56
Klinjo ja igram FPS od doba Wolf3D-a gdje si nisanio sa tipkovnicom i ti ces meni reci da sam ja pocetnik, tj. noob?



joooj...wolf3d sam i ja odigrao,kao i hrpa drugih ljudi.ne smatraj se posebnim...

Sickmanno1
08-09-2008, 17:58
Je, samo ja sam igrao wolf 3d 93' dok se ti jos piskio u krevet.....

Flippy
08-09-2008, 18:27
Je, samo ja sam igrao wolf 3d 93' dok se ti jos piskio u krevet.....
DOSTA SVAĐE! Sick Peace!

ONTOPIC

EDIT:

Ovo radim da tebe Chtulhu spasim od Sicka.

Constantine
08-09-2008, 18:55
Aj mi napravi molim te malu predođbu tvog iskustva u STALKER-u da vidim di je zapelo.

Ok...igrao sam ga kad je izasao, tak da moze biti da cu nesto fulati....

Najme kreno sam igrat igru, sve ok...malo mi cudna bila na prvi pogled, ipak slicnu pucacinu nisam igrao...no nema veze i tak neznam dobio sam prvi zadatak neku bandu pobit ak se nevaram sta ja znam...i tam sam sve hebene metke potrosi na likovima jer treba 100godina da ubijes nekog....mislim nisam njub ono u pucacinama da neznam nisanit, i jasno mi je da moras biti na miru da bi precizno pucao, al opet nisam se mogao priviknuti na taj nisan nikako. I tak pobio ih i onda se morao negdje vracati i onda me napali neki cucki i onda sam izgubio zivce jer treba isto pun kujac metaka da krepa...ok mogu shvatit za ljude, kao imaju pancirke, al cucak ima da padne ak ga pogodim u hebenu nogu sa pistoljem, ili u najgorem slucaju treba da odcvrci od mene...i to je bilo to...exit, uninstall, pljuj po igri....
kao prvo,to sto ti se ne svidja nacin nisanjenja u stalkeru pokazuje da si noob.stalker od pocetka nije bio namijenjen početnicima u fps-ovima.dijelovi sa ljudskim neprijateljima su odrađeni poput taktičke pucačine i stalker se toga ne srami...
što se pasa tiče,nekako ti ne vjerujem da su te napali.ako i jesu,nakon jednog ispaljenog metka će zbrisati,ne moraš pucati u njih,možeš i u zrak,usrati će se i pobjeći.vjerovatno si odlutao negdje i prvi napao neke opasnije verzije tih pasa...kao drugo,to su MUTIRANE živine.nekako je logično da će izdržati više štete od običnih pasa...anyway,ti si jedna od rijetkih osoba kojoj se stalker ne sviđa i žalim te...igra je jednostavno predobra...
Cthulhu,ne sjećam se kad sam pročitao gluplji post,Sick-a nazivaš n00b-om,zbilja si jadan :(


Je, samo ja sam igrao wolf 3d 93' dok se ti jos piskio u krevet.....
Ja se tad nisam ni rodio :)

Flippy
08-09-2008, 18:58
Ja ga nazivam njubčinom ali to je iz ljubavi. Jel tako Sick?

:oops:

Bartuc
08-09-2008, 19:01
Ja sam '93 već imao treču erekciju 8)


@Sickmanno, daj šansu Stalkeru. Igra ti je poznata po najboljoj i najrealnijoj fizici oružja. Tako da se moraš strpiti. Na početku si ograničen sa jako lošom opremom, ali kasnije dobivaš automatske/semi-automatske puše na koje možeš stavljati prigušivače, bacače granata i optičke nišane. A to je onda stvarno ubojita kombinacija i tu Stalker jednostavno sjaji. Niti jedan FPS nema niti približno velik i dobar arsenal oružja kao Stalker. A kada nabaviš prvu optiku i staviš je na pušku, postaješ drito strah i trepet Zone.

Zato apeliram da se da igri šansa, pošto se tako dobri FPS-i jako jako rijetko rade.

Cthulhu
08-09-2008, 19:09
istina,igra zaslužuje drugu šansu...
@bartuc jesi probao oblivion lost?

IGoR_2803
08-09-2008, 19:46
Ovak, vidim da je tu masa maloljetnih n00bova, :) napala sickmanna, a vjerujem da je covjek shvatil i da ce kad tad, ako bu mu se dalo, odigrati stalkera, sa najnovijim patchom i postati najfanaticniji obozavatelj igre. :) ko ja! i jos neki tu

bezimeni
08-09-2008, 20:02
Ja sam 93. imao dvije godine staža na radnome mjestu i debelo sam već zarađivao za vlastiti kruh tak da je moje mišljenje najvrjednije 8) .Igram se još od 84. tak da najviše znam o pucanju po pesekima.I ako ja velim da je Stalker odlična igra onda ima da se to i uvaži .Jer dok sam ja pucal po fenixu na arkadnim automatima, nekima ovdje se roditelji nisu još ni upoznali a kamoli da ste bili u planu :rambo: .

Sickmanno1
08-09-2008, 20:10
Hebemu, ak je tak bezimeni, evo ski....ovaj kupujem igru ^^

bezimeni
08-09-2008, 20:19
Ti znaš da sam bio malo sarkastičan. Igra i nije za najširi krug gamera.Mnogima je naporna ili odbojna te to najviše ovisi o ukusu .Mene je odušivila jer sam prezasičen sa svim ti generičkim fps-ovima koji me jednostavno ,sve manje uzbuđuju. Trebaju mi malo teže "droge" kao bi se doveo ponovno u onu 84. kada sam poćinjao.

Sickmanno1
08-09-2008, 20:23
Ma znam, al puno ljudi koje cijenim na ovom forumu kunu se da je igra dobra...pa ono, wtf is wrong with me :(

Flippy
08-09-2008, 20:26
Ja ga nazivam njubčinom ali to je iz ljubavi. Jel tako Sick?

:oops:


Nisi mi odgovorio :oops:

Sickmanno1
08-09-2008, 20:28
Tako je pseto ^^

Bartuc
08-09-2008, 20:32
@bartuc jesi probao oblivion lost?

Ne, rekao sam da budem igrao Stalkera krajem devetog ili početkom desetog mjeseca.

Flippy
08-09-2008, 20:51
Tako je pseto ^^

Samo me nemoj silovati kad se jednom nađemo :D

King tiger
08-09-2008, 23:30
stalker je zaista odlicna, kompleksna igra ali prestao sam je igrati.
razlog-nakon cestog igranja poslije instaliranja jednostavno mi se jednog dana nije dalo pokrenuti igru.
tako je ostalo do danas.
sve cesce mi se to desava :(

IGoR_2803
09-09-2008, 09:00
Bezimeni has spoken, i posto bi nekima od nas, meni ne, ali nekima, mogao biti tata, svaka daljnja rasprava na temu je besmislena! sad bi autor teme trebal reci: 'moze lokot' ali posto je to protivno pravilima, modovi ce sami zakljuciti da je to najmudrije. :P

Flippy
09-09-2008, 10:04
Razglabalo se dosta o stalkeru. Sick je po običaju pljuvao ali i to se riješilo ;)

Bila je mala svađa ali spriječena je. Ova tema je Finished.

Next Please :D

Deadwalker
09-09-2008, 12:25
Well, ja sam odigrao već tonu pucačinu i vise-manje sve su bile na isti kalup...STALKER je igra na koju sam se navukao već nakon sto sam prvi puta pokusao na samom startu igre ubit nekog bokca sa onim jadnim pistoljcicem i ubrzo je na ekranu pisalo game over...Zasto? Mnoge bi to odbilo jer bi rekli da je igra preteska, al ne, mene je taj natpis game over koji se pojavio u rekordnom vremenu odusevio zato jer sam shvatio da si na početku igre nitko i nista(rokie kao sto i pise) i da treba kroz igru napredovat kako bi dobio nekakvu poluatomatsku sa ugrađenim nisanom jer ja doslovce obožavam kad kroz igru moras gradit svoj status i ime...Dalje, jos kad sam vidio da tu postoje hebeni armori te artefakti koji te pretvaraju u mrcinu koja izgledom i headshotovima siri strah i trepet zonom, ma, neopisivo. Kao sto je netko reko, prava zabava tek počinje kada dobis prvu strojnicu s nisanom jer tek onda protivnici gube svaku sansu da prežive :) . Tu jos dodamo neopisivo dobru atmosferu i prevezno dobar grafiči prikaz, ono, prava ekstaza za svakog postenog gamera-a...I da, zaboravih spomenut realnost pucanja koja mi se posebice dopala jer su ljudi, programeri, doslovce za svako oružje proračunali udaljenost na koju metak može stići i svaki metak ne pogodi uvijek metu sto u stvarnosti tako i je, ono ,svaka im čast na tome, ko stvoreno za hard core igrače :thumbs2: :thumbs2: ...Ah, mogo bi ovako do jutra, al posto je ovo pljuvačnica već sam i previse toga dobroga rekao o igri :P , a i vrijeme je da krenem učit statistiku jer sutra bu inače pakleno na ispitu...

Constantine
09-09-2008, 17:43
Aj mi napravi molim te malu predođbu tvog iskustva u STALKER-u da vidim di je zapelo.

Ok...igrao sam ga kad je izasao, tak da moze biti da cu nesto fulati....

Najme kreno sam igrat igru, sve ok...malo mi cudna bila na prvi pogled, ipak slicnu pucacinu nisam igrao...no nema veze i tak neznam dobio sam prvi zadatak neku bandu pobit ak se nevaram sta ja znam...i tam sam sve hebene metke potrosi na likovima jer treba 100godina da ubijes nekog....mislim nisam njub ono u pucacinama da neznam nisanit, i jasno mi je da moras biti na miru da bi precizno pucao, al opet nisam se mogao priviknuti na taj nisan nikako. I tak pobio ih i onda se morao negdje vracati i onda me napali neki cucki i onda sam izgubio zivce jer treba isto pun kujac metaka da krepa...ok mogu shvatit za ljude, kao imaju pancirke, al cucak ima da padne ak ga pogodim u hebenu nogu sa pistoljem, ili u najgorem slucaju treba da odcvrci od mene...i to je bilo to...exit, uninstall, pljuj po igri....
Počeo sam ponovno prelazit sa onim modom igru i protivnica padaju lako.Dovoljna su dva metka da odu na drugi svijet tako da ta tvrdnja o tome da treba 100 metaka da nekog ubiješ pada u vodu.

I da ne doublepostam u onoj temi,kako da upalim auto,uđem u njea,ali se neće upalit.

Cthulhu
09-09-2008, 18:13
constantineu sam odgovorio na ovo pitanje putem msn-a,a ovdje ću postati odgovor za sve druge s tim problemom...
pritiskom na tildu otvorite konzolu igre i upišite sljedeće...

bind turn_engine k[write here the key you want to bind it to]

kikl0p
09-09-2008, 20:36
Počeo sam ponovno prelazit sa onim modom igru i protivnica padaju lako.Dovoljna su dva metka da odu na drugi svijet tako da ta tvrdnja o tome da treba 100 metaka da nekog ubiješ pada u vodu.

I da ne doublepostam u onoj temi,kako da upalim auto,uđem u njea,ali se neće upalit.
druga stvar je igrat igru s modovima
kad igras bez modova onda je banana nema ni vozila ni nis

Sickmanno1
09-09-2008, 20:46
Igra je installirana i detaljno ju sad prelazim. Igrao sam je svega pol sata. Mozda malo vise i za to vrijeme su me ubile neke stvari vec u pojam.

1. Katastrofalan Voice acting....onaj prvi lik (mislim da se zove Sidorovic) mi nesto prica, za rookie kao i usta mu se uopce nemicu :(
2. Prvi razgovor sa Wolfom, imam za ponudit odgovor, no predugacak je tak da nisam vidio tekst sta cu mu odgovorit sve dok nisam stisno odgovoriti :(
3. Prva banda koju moram ubiti, na lika sam ispucao 8 metaka, koliko ima pistolj sa 2 metra i nisam ga ubio. Drugog sam skino sa 100 metara u glavu, a jedva sam mu glavu vidio. Toliko o realnosti.
4. Bez citanja enciklopedije nemres ni skuziti da se moras makivati od onih radioaktivnih mjesta. Bezveze...sigurno svi umiru od zelje da citaju tu glupost.
5. Nigdje u opcijama nemrem namjestiti da imam titlove dok mi netko u animaciji nesto prica, a animacije su radene u engineu tak da me to jako nervira.
6. Jedno 5 puta sam crko na prvim neprijateljima, kod te bande, a onda kasnije sam bez da me itko dotakno sa istim oruzimje (pistoljem) pobio 5 vojnika koji su imali i bolja oruzija (smg) i koji bi po nekoj realnosti trebali biti tezi neprijatelji. Ipak vojnik > banda.
7. Kad idem u bazu gdje je wolf moram maknuti oruzije jer inace pucaju na mene (valjda), no oni svi hodaju sa oruzijem, no to nema veze valjda. No ono sto me ubija jest da sam u toj bazi pokraj tog dosadnog strazara slucajno ceprkao po inventoriju i zamjeno shotgan sa smg i on izvadio oruzije i ovaj nije ni trzno, a hebao me da nesmijem uci sa oruzijem...al dobro, mozda nije vidio, ipak sam bio jedno 3-4 metra od njega <_<
8. Pokusao sam pucat u zrak da cucak odhebe od mene, i da istina odhebe da si uzme zalet i da skoci na mene ^^...vrlo korisno je pucat u zrak onda <_<
9. Igra koje je kako svi kazu realna izljeci mene sa pastetom? Zamisli, ak se ikad slucajno porezes s nozem, uzmi pastetu i bit ce ti puno bolje...lol
10. Dok uzmem bombu i idem ja baciti, automatski je baci bez da ono, makne osigurac i onda cega da ja otpustim misem pa da baci bombu u smjeru u kojem zelim...to mi je bezveze za igru iz 07 godine.

Evo ovo je pocetak, prvi dojmovi, javim kasnije dojmove sutra, jel mi je za danas dosta ove igre.

Constantine
09-09-2008, 20:53
Jel igraš full patchiranu modiranu verziju?
Što se tiče kampa,tamo pokraj wolf-a imas ljestve,popni se po njim i tamo ces naci pusku,uzmi je i lakse ces pobit one tamo.

Sickmanno1
09-09-2008, 20:58
Igram verziju 1.00006, to je zadnja, right?

mravojed20
09-09-2008, 21:00
Igra je installirana i detaljno ju sad prelazim. Igrao sam je svega pol sata. Mozda malo vise i za to vrijeme su me ubile neke stvari vec u pojam.


Može prijedlog? patchaj igru na 1.0005, skini Oblivion Lost mod verziju 2.2 i odi na new game, srednja težina.
Voila..igra je odjednom pet puta bolja.
Hrana te ne liječi, neprijatelje je daleko lakše pogoditi, nišan je ko točkica iz max payne-a, cucki će te napadati u čoporima itd..
Uglavnom, igraj s tim modom pa da vidimo šta misliš.

I naravno da će te radijacija i anomalije ubiti wtf, to je i djeci očito bez gledanja u PDA.

Sickmanno1
09-09-2008, 21:08
Igra je installirana i detaljno ju sad prelazim. Igrao sam je svega pol sata. Mozda malo vise i za to vrijeme su me ubile neke stvari vec u pojam.


Može prijedlog? patchaj igru na 1.0005, skini Oblivion Lost mod verziju 2.2 i odi na new game, srednja težina.
Voila..igra je odjednom pet puta bolja.
Hrana te ne liječi, neprijatelje je daleko lakše pogoditi, nišan je ko točkica iz max payne-a, cucki će te napadati u čoporima itd..
Uglavnom, igraj s tim modom pa da vidimo šta misliš.

mravojed to cu uciniti cim predem igru, jer ljudi se kunu da je igra fenomenala i bez tog patcha, a ja to pokusavam shvatiti...

Constantine
09-09-2008, 21:10
Netreba patchat na 1,0005,radi i na 1,0006.Prijeđi sa modom,znam da je nakon toga nećeš htjet ponovno preć pa je odmah zato instaliraj mod.Hoću da zavoliš stalkera,a ne da ga još više zamrziš.

mravojed20
09-09-2008, 21:21
Igra je installirana i detaljno ju sad prelazim. Igrao sam je svega pol sata. Mozda malo vise i za to vrijeme su me ubile neke stvari vec u pojam.


Može prijedlog? patchaj igru na 1.0005, skini Oblivion Lost mod verziju 2.2 i odi na new game, srednja težina.
Voila..igra je odjednom pet puta bolja.
Hrana te ne liječi, neprijatelje je daleko lakše pogoditi, nišan je ko točkica iz max payne-a, cucki će te napadati u čoporima itd..
Uglavnom, igraj s tim modom pa da vidimo šta misliš.

mravojed to cu uciniti cim predem igru, jer ljudi se kunu da je igra fenomenala i bez tog patcha, a ja to pokusavam shvatiti...

Bez moda je dobra igra, niš više, s modom je odlična, onakva kakva je trebala bit od početka samo su developeri te stari izbacili.

bezimeni
09-09-2008, 21:26
Ne treba ti nikakav mod..samo šibaj dalje.Igra tek postane za prav zanimljiva nakon nekih 5-6 sati igranja.Tek u drugom ili trećem prijelazu pohvataš malo poštenije neke konce.Npr. ja u prvom prijelazu nisam ni došao do pravog kraja.Nisam sve radio kako treba pa nisam ni našao dekoder koji otvra najvažnija vrata u igri .
A ovo što spominješ kao mane poput pašteta ili salama...pa to su sitnice.U xy rpg igara hrana podiže zdravlje.

Ni ovaj mod nije savršen.Npr. možeš nositi do 80 kg. opreme i svejedno trčati do besvjesti.....Toga u nemodanoj igri nema..ako trčiš i umoriš se i to puno brže ako si natovaren .

Bartuc
09-09-2008, 21:34
@Bezimeni, nema stamine u Oblivion Lostu? :o

@Mravojded, bez moda, igra nije dobra, igra je fenomenalna :P A sa modom predpostavljam da doseže božanstvene visine :D



@Sickmanno, i da, nismo rekli da je igra realna, već da je fizika oružja i balistika najrealinije napravljena. Jedino su damage malo ujebali, ali balistika je fenomenalna.

bezimeni
09-09-2008, 21:44
Igra je fantazijski fps sa jako naglašenim rpg elementima i nema nikave veze sa stvarnošću u smislu fps simulatora poput ARMA ili GRAW-a i sl. Ima kao što kaže Bartuc realnu balistiku...pucaj u neko drvo pa gledaj kako se rasipa municija...onaj tko je barem jednom pucao iz automatske puške zna o čemu pričam.Precizno gađanje može biti samo pojedinačna paljba ili JAKO kratki rafali sa posebno osjetlivim prstima gdje se opale po dva max tri metka.Rafalna paljba iz kalašnjikova je rasipanje municije. I za precizno gađanje moraš ležati i ne disati ako želiš nešto pogoditi na 100 metara. Sve ostalo je lucky punch.

Cthulhu
09-09-2008, 22:46
nema stamine u Oblivion Lostu?

nažalost,ne...ne vidim zašto su to izbacili...

Bartuc
09-09-2008, 22:55
Pa iskreno, mislim da je i bolje tako. Zapravo jedino što me živciralo u Stalkeru je bila stamina pošto si stvarno mogao kratke sprintove raditi. Znam da to ima dosta veliki impakt na realnost, ali nekako je igra igrivija bez toga pošto su mape ogromne pa je lakše s jednog kraja na drugi... iako ima vozila.

Constantine
09-09-2008, 23:07
To mi se sviđa što nema toga,lakše pobjegnem od opasnosti :)

Cthulhu
09-09-2008, 23:46
To mi se sviđa što nema toga,lakše pobjegnem od opasnosti :)
jooj.nema bijega pred opasnosti!!!kalaš u ruke i piči into the belly of the beast!!!

Constantine
10-09-2008, 05:13
Cucke nikad ne pucam,samo bježim,nisam lud da trošim metke na prokleta pseta.

###DK###
10-09-2008, 10:42
Ako imam viška metaka onda pucam bez prestanka.
Ta nisu skupi. :D

Cthulhu
10-09-2008, 18:15
Ako imam viška metaka onda pucam bez prestanka.
Ta nisu skupi. :D
pucanje iz kalaša plaši manje-više sve živine u zoni.ili ih još više razljuti,naravno...

MoD
05-08-2009, 11:14
Nemogu vjerovati, ova tema još nije lock-ana :o !?!?!?! Blizzard je lock-an bez ikakvog objašnjenja, Kotor 2 je lock-an zbog ne-pljuvanja duže vremena, čak ste lock-ali i Antu i Simonu gotovac :shock: . Nije da imam nešto protiv navedenih igri, daleko od toga, ali ipak- po ovoj se temi nije pljuvalo već više od godinu dana, pa zar ni to nije dovoljno za lock? Ovo je jedna legendarna, samo-hvale-vrijedna igra koja je na ovoj temi dobila max. 2-3 posta koja ju nisu hvalili...

Thecupo
05-08-2009, 12:37
igra je drama ja sam je preso 4 puta a kazu da ima 7 razlicitih krajeva mada sam ja vidjeo samo 4 gameplay je odlican i sve ostalo ubacili su i malo rpg-a u igru a najrealisticnije je sto moras da jedes zakoci ti puska i pijes votku da se izljecis od radijacije i stavljas zavoje da zaustavis krvaljenje pa mozes i armor cak nadogradjivat a i oruzije to je drama i neko kaze da je igra sranje a igro samo 2 sata nemoze to tako!!!!!!!!!!!!

croat1gamer
05-08-2009, 13:28
.....,,,,
Sada ih takticki rasporedi po postu.

Grim
05-08-2009, 14:03
igra je drama ja sam je preso 4 puta a kazu da ima 7 razlicitih krajeva mada sam ja vidjeo samo 4 gameplay je odlican i sve ostalo ubacili su i malo rpg-a u igru a najrealisticnije je sto moras da jedes zakoci ti puska i pijes votku da se izljecis od radijacije i stavljas zavoje da zaustavis krvaljenje pa mozes i armor cak nadogradjivat a i oruzije to je drama i neko kaze da je igra sranje a igro samo 2 sata nemoze to tako!!!!!!!!!!!!
Koristi zareze i tocke, i ne stavljaj previse usklicnika. :D

dampu
12-05-2010, 09:27
Gdje mogu kupiti???
Svugdje gdje sam pogledao nemaju više, ostaje mi samo steam ali i ja više volim igru u kutiji :cry:

mravojed20
13-05-2010, 20:13
http://www.crovortex.com/webshop/igra-1 ... nobyl.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-1824-STALKER_Shadow_Of_Chernobyl.html)