PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zemlja sutra...



Kenyi
28-03-2007, 11:10
http://www.exitmundi.nl/images/sealeveleuropeMap.jpg

Ovako ce izgledati Evropa ako poraste nivo mora za 500 mm sada zamislite kako ce biti kada poraste za 2000 mm! Zagreb ce biti primorski grad kao i pola Bosne ali mi smo manje vise izolirani zbog planina ali ipak dijelova drzava ce biti progutani od strane mora .Sta vi mislite o globalnom zagrijavanju ima li spasa ili smo upropastili sami sebe?

Lord Ragnarok
28-03-2007, 11:16
no more london and paris....

Maze
28-03-2007, 11:18
A šta češ. Barem je balkan siguran

Munjeni jarac
28-03-2007, 11:19
u,ovo je gadnoo

Đeri
28-03-2007, 11:21
A šta češ. Barem je balkan siguranyep 8)

Sonic_Moronic
28-03-2007, 11:23
Njušim uskoro mnogo imigranata na Balkanu...

S4MUR41
28-03-2007, 11:32
mmmda... to je cist normalno... damn... sad se nemrem sjetit tocno kak se zove to cudo... ... al uglavnom ide ovak nekak: zemlja je par milijuna godina bliza suncu, par milijuna godina dalje od sunca... ... evo vam i crteza...

http://img133.imageshack.us/img133/7820/2315ka8.th.png (http://img133.imageshack.us/my.php?image=2315ka8.png)

to sam sad otprilike nacrto... ugl... to je lik (profesor) iz geografije spomenuo... ... ugl to je cist normalno... sad cemo tek doc na vrh onog brijega... al cemo se onda laganini vracat nazad... ...

Lord Ragnarok
28-03-2007, 11:33
uf je felšamo po putanji

FaTaL_mRkvA
28-03-2007, 12:11
za to su krivi oni u americi, pa se nek sad potopiju i nek se guše i umiru u moru čiji je porast visine uzrokovan njihovim tvornicama :-x !! mi smo sigurni kolko ja znam :D

flander
28-03-2007, 12:19
A šta češ. Barem je balkan siguranyep 8)


yep također :pray:

Scuderia
28-03-2007, 12:39
za to su krivi oni u americi, pa se nek sad potopiju i nek se guše i umiru u moru čiji je porast visine uzrokovan njihovim tvornicama :-x !! mi smo sigurni kolko ja znam :D

zaboravljaš da mi kupujemo proizvode iz njohovih tvornica

RIPtheREAPER
28-03-2007, 12:46
@samuraj: ako smo blize suncu to znaci da ce se temperatura jos jace pojacat i nece biti vremena da se udalji od nas jer ce sve biti potopljeno i u k***u.

temperatura se od '90 povecala za oko 3-5 stupnjeva koliko sam ja cuo, ali i to je dovoljno da se osjete velike razlike u vremenu.

NiX4tHeG@M3R
28-03-2007, 13:12
Jedva čekam!!! :pray: :pray:

Neče više biti splita i hajduka

THE NO
28-03-2007, 13:16
Jedva čekam!!! :pray: :pray:

Neče više biti splita i hajdukaS
:-x :-x :-x :twisted:

Gadno,gadno,ako je sudit po slici,nestat će večina Engleske,pola Njemačke...
Stvarno gadno.

Sterpo
28-03-2007, 13:34
to je pretjerano malo.
čitao u raznim časopisima da se većina europe vraća prirodi, rijeka temza (prolazi londonom) nije bila čišća 70 godina i slično

a isto tako neki znansvenici govore da će biti novo ledeno doba, a neki o globalnom zagrijavanju. I kažu bolje zagrijavanje nego ledeno doba( kad bi se sve sledilo većina bi stanovništva umrlo)

Neven <R>
28-03-2007, 13:38
Mislim da je to malo prenapuhano sva ta fama oko globalnog zatopljenja, ljudi paničari bez uvida u činjenice, pogledajte dokumentarni film "The Great Global Warming Swindle" ima zanimljivih stvari.

Ps1ho
28-03-2007, 14:03
Slovenija ce imat moreee :pray:
napokon nam nece kakit zbog nekoliko cetvornih kilometara
fakjea

hacker
28-03-2007, 14:22
uglavnom, zemlja je nahebala tak i tak :)

ivan
28-03-2007, 14:24
ako ste u mogućnosti i naravno, ako vas zanima ta tema, preporučam pogledati nešto od Al Gorea ;)

McPingvin_v2.0
28-03-2007, 16:04
al gore-> licemjerni gad. gg.



the day after tomorrow prikazuje zapravo što će se dogoditi. dobro, možda to ledeno doba neće biti tako jako, ali će biti.

Maze
28-03-2007, 18:28
Slovenija ce imat moreee :pray:
napokon nam nece kakit zbog nekoliko cetvornih kilometara
fakjea

Return of the Panonsko !!1

Jopax
28-03-2007, 18:30
Yahoooooooooooooooo sad cu moc sa balkona skakat bombe :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Đeri
28-03-2007, 18:31
A šta češ. Barem je balkan siguranyep 8)
jesi li ti dobro pogledao onu sliku?
zbog toga ne bi ni Slavonije bilo skupa sa tvojim Osijekom...ma unajmit bagere i preselit grad u požegu 8) na planine 8)

Ps1ho
28-03-2007, 18:33
[quote=Maze]A šta češ. Barem je balkan siguranyep 8)
jesi li ti dobro pogledao onu sliku?
zbog toga ne bi ni Slavonije bilo skupa sa tvojim Osijekom...ma unajmit bagere i preselit grad u požegu 8) na planine 8)[/quote:11opr7j3]

Požega u planinama :pray:

Đeri
28-03-2007, 18:42
ma kod onih quraca je

Maloki
28-03-2007, 18:44
ma hebe se meni za globalno zatopljenje, ja se vise bojim supererupcije :(

S4MUR41
28-03-2007, 18:46
@samuraj: ako smo blize suncu to znaci da ce se temperatura jos jace pojacat i nece biti vremena da se udalji od nas jer ce sve biti potopljeno i u k***u.

temperatura se od '90 povecala za oko 3-5 stupnjeva koliko sam ja cuo, ali i to je dovoljno da se osjete velike razlike u vremenu.

ti decko nisi bash bistar... tko nebu imal vremena udaljiti se od nas(??)... o cem seres ti?? potopit ce se i onda kad dode ledeno doba to bu se sve povuklo u bit ce jos vise kopna... onak... o cem pricas ti...

Herr Schnitzel
28-03-2007, 19:34
Mislim da je to malo prenapuhano sva ta fama oko globalnog zatopljenja, ljudi paničari bez uvida u činjenice, pogledajte dokumentarni film "The Great Global Warming Swindle" ima zanimljivih stvari.


Tako je. Sve ce se vratit na normalu, kad tad...

Rijeka bi, po ovoj karti, ostala netaknuta. Yippy! :D

Sonic_Moronic
28-03-2007, 20:02
ma hebe se meni za globalno zatopljenje, ja se vise bojim supererupcije :(

Erupcije idiota, jelda? Toga se i ja bojim...

Maloki
28-03-2007, 20:08
ma hebe se meni za globalno zatopljenje, ja se vise bojim supererupcije :(

Erupcije idiota, jelda? Toga se i ja bojim...

vidis, tog se nisam ni sjetio. Damn you, sad me jos vise strah :cry:

Mislio sam na supererupciju vulkana...

ssalG
28-03-2007, 20:09
Fak jea konačno dobijem kuću na obali :D

ewok
28-03-2007, 20:27
nama je prosle godine (prvi razred) profesor koji je sada u mirovini rekao da i ako se polovi otope da ce razina vode ostati ista, eventualno ce se povecati za koji mm. vjerujem mu jer je on savjetnik RH za fiziku, autor mnogih udzbenika i knjiga za fiziku, prof. Marijan Bakač... mozda ste neki i culi za njega. evo pokusa: u posudu sa vodom stavite komad leda i obiljezite razinu vode, ostavite da se led otopi i heureka!!! razina vode je ostala ista (to je zbog anomalije vode).

Ps1ho
28-03-2007, 20:50
a sta ako u čašu vode stavim polove?

Maze
28-03-2007, 20:51
a sta ako u čašu vode stavim polove?

Ne dovodi Bakača u sumnju. On i kolega Paar su letitli ispod mosta..

Ps1ho
28-03-2007, 20:52
a sta ako u čašu vode stavim polove?

Ne dovodi Bakača u sumnju. On i kolega Paar su letitli ispod mosta..

Ja sam letio nesto malo iznad Zemlje dok nisam slomio nogu, loši su mi oni malo

FearLess
29-03-2007, 10:11
Po ovoj mapi je Bosna sigurna meni dovoljno :)

Buda54
29-03-2007, 10:21
Potopit će se moj grad :shock: :shock:

Kenyi
29-03-2007, 10:58
Po ovoj mapi je Bosna sigurna meni dovoljno :)

Na Ilidzu na more ^^

Prince-Artas
29-03-2007, 19:42
pogledajte srbiju

Thrall
29-03-2007, 19:52
Kad tad svi ionako moramo umrijeti, za 200 ili manje godina ljudi će već umirati zbog nedostatka vode , ako je ne budu znali stvoriti umjetno šta ja znam H2+O itd.

ssalG
29-03-2007, 19:59
Kad tad svi ionako moramo umrijeti, za 200 ili manje godina ljudi će već umirati zbog nedostatka vode , ako je ne budu znali stvoriti umjetno šta ja znam H2+O itd.

A odakle ti taj podatak?

MindReader
29-03-2007, 20:01
dok je slavonija zelena, meni dobro :D
ne,šala.. globalno zatopljenje se moralo dogodit, bilo je samo pitanje vremena kad će bit intenzivnije..
u prošlosti su se stalno događale glacijacije i interglacijacije.. došli smo u razdoblje zatopljenja.. ako bude kraće, eto ti ga zahlađenje.. štaš - priroda je takva..
a ovo sa CO2 i tim.. gledo sam jedan dokumentarac o budućnosti Zemlje (u odnosu na sunce) - kako se sunce povećava, zemlja će se "približit" i sve će se spalit.. bla bla.. al jedina nada nam je mars.. ipak - on ima jako nestabilnu atmosferu.. ALI - stručnjaci "planiraju" sa koloniziranjem marsa na način da mu stabiliziraju atmosferu.. znate kak?? poslat će (poslali bi) zagađivače! da naprave dovoljno CO2 za biljke,a biljke kisik i pri time ozon i atmosferu i sve ostalo.. zagađenje je donekle i korisno.. ok, freoni nisu cool što useru ozon, al mislim da je još najveći problem u krčenju šuma.. mislim da šume utječu na globalno zatopljenje.. zašto? pa možete pretpostavit - biljke+CO2=kisik.. kisik = čista atmosfera, MI, sve ostalo..
sad sam se malo previše dotako znanstvenih aspekata, al to je uglavnom to.. (ono sa suncem i marsom je samo primjer za korisnost CO2)

Kostolomac
29-03-2007, 20:03
i grobnik siguran, jer je na cca 400m nv :)

FaTaL_mRkvA
29-03-2007, 20:04
dobro razmišljanje :bravo:

MindReader
29-03-2007, 20:07
dobro razmišljanje :bravo:
ovo o grobniku ? :rotfl:

FaTaL_mRkvA
29-03-2007, 20:09
ono s marsom

MindReader
29-03-2007, 20:13
ono s marsom
to sam gledo taj neki dokumentarac... al viš šta su ameri sve skloni učinit.. skloni su zagadit cijeli sunčev sustav i dovest sve moguće planete na rub propasti.. joj joj..

al mene ne brine globalno zatopljenje.. ja volim kad je vani lijepo toplo.. ne moram kosit travu i mog s društvom na bazene :pray:

FaTaL_mRkvA
29-03-2007, 20:20
Ameri nas fakat ubijaju :rotfl: neki se brinu zbog toga jer će sunce nestat za 4 mlrd. godina :rotfl: , a mi nećemo proživjet ni 1000 godina ako svijet nastavi 'napredovati' ovakvim tempom........ :rotfl:

Jopax
29-03-2007, 21:23
Ovo sa globalnim zatopljenjem ne mora biti istina jer zar ne mogu jednostavno sagradit vecu branu
A ovo sa Marsom i Suncem i Zemljom je istina ali mene za to briga jer osim ako sunce ne pocne rast sad meni nece bit nista i Zemlja ce postojati dok ne umrem (bar se nadam)

FaTaL_mRkvA
30-03-2007, 06:11
kolko ja znam sunce se ne povećava nego se smanjuje jer je ono samo nakupina lave koja izgara, pa ne kužim kak bi se moglo povećati jer će za 4 mlrd. god. vjerojatno nestati(izrogiti) :shock: , a sad jeli to što sam napisao sve 100% točno? neznam

McPingvin_v2.0
30-03-2007, 06:39
Sunce se povećava jel se zbog fizije "napuhava", sve dok ne dođe do krajnje točke. Nakon toga se mogu dogoditi dvije stvari:
1. Eksplorida i nastaje supernova- neće se dogoditi jer je naše sunce premalo
2. Implodira i nastaje sivi/crveni/bijeli patuljak- dogodit će se, sunce će se urušiti u sebe i biti će veličine manje od jupitera ako se ne varam.

Ps1ho
30-03-2007, 16:58
e a šta se događa kad implodira, jel povuce udaljene predmete sa sobom il oni ostanu netaknuti, mislim si da se odemo malo seksat na Pluton

Jopax
30-03-2007, 17:32
Ne samo ce planeti Merkur,Venera i vjerovatno zemlja nestati jer ce ih progutat sunce a i da Zemlju ne proguta sprzit ce je tako da ce postati kao Pluton

Thrall
30-03-2007, 17:36
Kad tad svi ionako moramo umrijeti, za 200 ili manje godina ljudi će već umirati zbog nedostatka vode , ako je ne budu znali stvoriti umjetno šta ja znam H2+O itd.

A odakle ti taj podatak?


Pa o tome se priča cijele ove godine, stručnjaci pretpostavljaju da će zbog vode Hrvatska za 100 god biti jakooo bogata, a za 200 još više. Zemlja je mala, a ljudi je sve više...

ssalG
30-03-2007, 18:17
Kad tad svi ionako moramo umrijeti, za 200 ili manje godina ljudi će već umirati zbog nedostatka vode , ako je ne budu znali stvoriti umjetno šta ja znam H2+O itd.

A odakle ti taj podatak?


Pa o tome se priča cijele ove godine, stručnjaci pretpostavljaju da će zbog vode Hrvatska za 100 god biti jakooo bogata, a za 200 još više. Zemlja je mala, a ljudi je sve više...

A to samo znači da će se samo još više strane gamadi doselit.

Prince-Artas
30-03-2007, 18:32
e a šta se događa kad implodira, jel povuce udaljene predmete sa sobom il oni ostanu netaknuti, mislim si da se odemo malo seksat na Pluton

pa da nas i ne povuče, život bez sunca je nemoguć




Kad tad svi ionako moramo umrijeti, za 200 ili manje godina ljudi će već umirati zbog nedostatka vode , ako je ne budu znali stvoriti umjetno šta ja znam H2+O itd.

A odakle ti taj podatak?


Pa o tome se priča cijele ove godine, stručnjaci pretpostavljaju da će zbog vode Hrvatska za 100 god biti jakooo bogata, a za 200 još više. Zemlja je mala, a ljudi je sve više...

nemora značit, venezuela, saudijska arabija u bogate naftom a jesu li bogati, nisu već samo mali dio stanovništva (0,1%)

hacker
30-03-2007, 18:54
Ameri nas fakat ubijaju :rotfl: neki se brinu zbog toga jer će sunce nestat za 4 mlrd. godina


za 4mlrd. godina cemo biti vec duboko u svemiru




a mi nećemo proživjet ni 1000 godina ako svijet nastavi 'napredovati' ovakvim tempom........ :rotfl:

boli me, tada vise necu biti ziv

Ps1ho
30-03-2007, 20:23
e a šta se događa kad implodira, jel povuce udaljene predmete sa sobom il oni ostanu netaknuti, mislim si da se odemo malo seksat na Pluton

pa da nas i ne povuče, život bez sunca je nemoguć



tu sve poprilično pada u vodu, jel tak?




:(

Sterpo
30-03-2007, 20:30
ma do onda ćemo kolonizirati neki novi lijepi sunčev sustav

Maloki
30-03-2007, 20:33
hmm, nema nikake veze sa temom, al kad se vec spominje sunce, svemir i kaj ja znam kaj sv ne, al pred par dana gledo na discoveryu kako ce se nasa galaksija sudarit sa jednom drugom (nemrem se sjetit imena) i ako bude jos bilo zemlje, sa nje ce se na nebu moc vidit cijela ta galaksija. Sad mi zao kaj to necu vidit :(

MindReader
30-03-2007, 20:59
Kad tad svi ionako moramo umrijeti, za 200 ili manje godina ljudi će već umirati zbog nedostatka vode , ako je ne budu znali stvoriti umjetno šta ja znam H2+O itd.

A odakle ti taj podatak?


Pa o tome se priča cijele ove godine, stručnjaci pretpostavljaju da će zbog vode Hrvatska za 100 god biti jakooo bogata, a za 200 još više. Zemlja je mala, a ljudi je sve više...
ja se sve bojim da će naši pizduni prodat i izvore.. mislim - ak nisu otoke, Plivu i ostale hrvackosti, kak ne bi vodu prodali nekom debelom ameru za par milijuna dolara



edit : da preimenujem ovu temu u Zemljina budućnost il neš tak?

ewok
30-03-2007, 20:59
@ Maloki - bojim se da to nitko nece vidjeti. dajem covjecanstvu jos cca 1000 godina...

Maloki
30-03-2007, 21:01
@ Maloki - bojim se da to nitko nece vidjeti. dajem covjecanstvu jos cca 1000 godina...

Jep, ali svejedno mi zao kaj necu bit tamo :(

Ps1ho
30-03-2007, 21:18
@ Maloki - bojim se da to nitko nece vidjeti. dajem covjecanstvu jos cca 1000 godina...

to podijelim sa 10 i tolko dajem covjecanstvu, a reptili nek mi puse kurac

Jopax
30-03-2007, 21:49
Mislim da je andromeda ali bila je jedna emisija isto na discoveryu o tome da se svemir i dalje siri bez prestanka a da je aktivnih zvijezda sve manje i da ce sve na kraju nestati u nekakvom cosmic ripu jer ce biti premalo sile koja sve drzi na okupu i svemu ce biti kraj :(

Ps1ho
30-03-2007, 22:29
nebrini se, sta ovi rade u CERNU, ono postoji teorijska mogucnost da samo nestanemo u sekundi, nesto kao Dwemeri (jel Arbiter :) )

Thrall
31-03-2007, 09:03
Ameri nas fakat ubijaju :rotfl: neki se brinu zbog toga jer će sunce nestat za 4 mlrd. godina


za 4mlrd. godina cemo biti vec duboko u svemiru




a mi nećemo proživjet ni 1000 godina ako svijet nastavi 'napredovati' ovakvim tempom........ :rotfl:

boli me, tada vise necu biti ziv

Za toliko godina neće ni nas biti. Svake godine nestane jakoo puno resursa. ( drvo, boljke, voda,nafta). A bez zelenih biljki nema kisika, a bez kisika nema ni nas.

McPingvin_v2.0
31-03-2007, 09:08
Većinu kisika proizvode zelene alge iz mora.
Vode uvjek ima i uvjek će je biti, prouči malo tok vode u prirodi. Prljava? Može se relativno lako pročistiti.
Nafta? Nafta je gorivo prošlosti. Rade se auti koji idu na vodik., a za sagorjevanje ima treba kisik.
Vidi čuda; voda je 2H2O. Samo treba napraviti stroj za elektrolizu u autu i imaš gorivo za njega. A kada vodik izgori nastane, vjerovao ili ne, voda.

Da je čovječanstvo pametno ne bi trošilo naftu za gorivo neg bi ju štedilo. Neke stvari sadržavaju jako malo nafte i njenih (nus) produkta, ali bez toga ne mogu. Asfalt recimo. Imaš jako malo bizmuta (ili katrana, nisam siguran), ali bez njega ne možeš napraviti asfalt. A bizmut se dobiva iz nafte.

Fenrir
31-03-2007, 10:20
Većinu kisika proizvode zelene alge iz mora.
Vode uvjek ima i uvjek će je biti, prouči malo tok vode u prirodi. Prljava? Može se relativno lako pročistiti.
Nafta? Nafta je gorivo prošlosti. Rade se auti koji idu na vodik., a za sagorjevanje ima treba kisik.
Vidi čuda; voda je 2H2O. Samo treba napraviti stroj za elektrolizu u autu i imaš gorivo za njega. A kada vodik izgori nastane, vjerovao ili ne, voda.

Da je čovječanstvo pametno ne bi trošilo naftu za gorivo neg bi ju štedilo. Neke stvari sadržavaju jako malo nafte i njenih (nus) produkta, ali bez toga ne mogu. Asfalt recimo. Imaš jako malo bizmuta (ili katrana, nisam siguran), ali bez njega ne možeš napraviti asfalt. A bizmut se dobiva iz nafte.

Nafta BI TREBALA biti prošlost, jer je zastarjela, ali ogromna industrija nafte to ne dopušta, jer bi gubici u toj branši bili ogromni i trenutačni, tako da se išta osim fosilnih goriva još dugo neće upotrebljavati.

McPingvin_v2.0
31-03-2007, 11:05
tako da se išta osim fosilnih goriva još dugo neće upotrebljavati.
50 godina. zalihe nafte nisu beskonačne. :)

Helena
31-03-2007, 11:39
Ljudi, u prosjeku imate oko 16-17 godina. Zašto se zamarate ovakvim stvarima?

Maloki
31-03-2007, 11:41
neamo pametnijeg posla (valjda) :(

FaTaL_mRkvA
31-03-2007, 12:08
Ljudi, u prosjeku imate oko 16-17 godina. Zašto se zamarate ovakvim stvarima?
jer nas zanimaju takve glupe i nigdjevodeće rasprave o stvarima koje pouzdano nitko neće doživjeti na ovom našem planetu-Zemlji

Thrall
31-03-2007, 12:24
Većinu kisika proizvode zelene alge iz mora.
Vode uvjek ima i uvjek će je biti, prouči malo tok vode u prirodi. Prljava? Može se relativno lako pročistiti.
Nafta? Nafta je gorivo prošlosti. Rade se auti koji idu na vodik., a za sagorjevanje ima treba kisik.
Vidi čuda; voda je 2H2O. Samo treba napraviti stroj za elektrolizu u autu i imaš gorivo za njega. A kada vodik izgori nastane, vjerovao ili ne, voda.

Da je čovječanstvo pametno ne bi trošilo naftu za gorivo neg bi ju štedilo. Neke stvari sadržavaju jako malo nafte i njenih (nus) produkta, ali bez toga ne mogu. Asfalt recimo. Imaš jako malo bizmuta (ili katrana, nisam siguran), ali bez njega ne možeš napraviti asfalt. A bizmut se dobiva iz nafte.

Lol, vode neće uvijek biti. :rotfl:

FaTaL_mRkvA
31-03-2007, 12:26
samo 1% pitke vode na zemlji je dostupno ljudima na korištenje

McPingvin_v2.0
31-03-2007, 12:52
Lol, vode neće uvijek biti. :rotfl:
elaboriraj.

Empe Tri
31-03-2007, 19:40
http://www.exitmundi.nl/images/sealeveleuropeMap.jpg

Ovako ce izgledati Evropa ako poraste nivo mora za 500 mm ........

zakoon napokon ce venecija potonut :D :pray: da barem cijela italija potone :D

Jopax
31-03-2007, 20:00
Ljudi, u prosjeku imate oko 16-17 godina. Zašto se zamarate ovakvim stvarima?

Jer cemo biti jos zivi kad se ova sr**a pocmu desavat ali vjerovatno i zato jer nemamo pametnijeg posla i jer smo nadprosjecno inteligentni :D

Ps1ho
31-03-2007, 20:03
Ljudi, u prosjeku imate oko 16-17 godina. Zašto se zamarate ovakvim stvarima?

Zato da se na vrijeme osvijestimo o ovakvim stvarima, bas zbog takvog stava covjecanstvo je ovakvko kakvo je, takav stav su imali kad su otkrili ozonske rupe, ma proce nas, sta se zamaramo, e bas zato sto se ne zamaramo imamo ozonske rupe, globalno zatopljenje (koje je ubrzao čovjek), ratove, glad (Jedan dan rata u Iraku moze prehraniti pola Afrike, tako nesto), siromaštvo, da, sta se zamaramo s time...

Zamaramo se s time da bi mogli djeci pruziti kakvu-takvu buducnost...

Jopax
31-03-2007, 21:02
Ljudi, u prosjeku imate oko 16-17 godina. Zašto se zamarate ovakvim stvarima?

Zato da se na vrijeme osvijestimo o ovakvim stvarima, bas zbog takvog stava covjecanstvo je ovakvko kakvo je, takav stav su imali kad su otkrili ozonske rupe, ma proce nas, sta se zamaramo, e bas zato sto se ne zamaramo imamo ozonske rupe, globalno zatopljenje (koje je ubrzao čovjek), ratove, glad (Jedan dan rata u Iraku moze prehraniti pola Afrike, tako nesto), siromaštvo, da, sta se zamaramo s time...

Zamaramo se s time da bi mogli djeci pruziti kakvu-takvu buducnost...
to je stav kakav svi trebamo jer mislimo da samo sto je nesto udaljeno 500km da to ne utice na nas

Vidjeli ste sto se desilo sa Cernobilom pa se posljedice i danas vide

Kenyi
31-03-2007, 21:26
ajd barem kada se otope polovi ljudi nece moc govorit da nema vode.

Empe Tri
31-03-2007, 21:29
ajd barem kada se otope polovi ljudi nece moc govorit da nema vode.

istina :D
i jos nesto more ce mi bit puno blize sad mi je nekih 5-6 km od kuce a kad bi se otopili vjerovatno bi bili oko 1-2 km :D
zakooon :pray:

Munjeni jarac
31-03-2007, 21:34
ma pobjecemo mi na mjesec il na mars pa nek se poplavi zemlja ak joj je sila^^ :rotfl:

ssalG
31-03-2007, 21:47
samo 1% pitke vode na zemlji je dostupno ljudima na korištenje

Da, ali postoji način da se morska voda učini pitkom jest da je proces za sada skup u odnosu na količinu vode koju pruža, ali da vidiš kada ponestane pitke vode kako se odjednom pronalaze razna rješenja da se proces pojeftini.

MindReader
01-04-2007, 14:40
preimenovo temu zbog offtopica, a ne želim lockat jer je dobronamjerna :rotfl: