PDA

Pogledaj cijelu verziju : CDRW pogon ne učitava cd-e



Štefan
27-03-2007, 12:53
Imam problem sa cd pogonom, naime, cdrw pogon ne učitava nijedan cd, cd je ispravan ali ga ne želi učitati. Pojavi se poruka "The disc structure is corrupted and unreadable". DVD pogon funkcionira normalno, zanima me mogu li ikako pržiti samo preko DVD pogona jer sam pokušao neru naštimati
ali uvijek kao destination prepozna CDRW. Ako netko zna rješenje ovih problema bio bih mu veoma zahvlan!!!

flander
27-03-2007, 13:00
stavi na taj cdrw pogon nove firewire-ove
koji cdrw room imaš,marka?

Štefan
27-03-2007, 13:45
Samsung BG68 00882A, koristi IDE

C
27-03-2007, 22:12
Prvo probaj sa novim Firewire-ovima, ako ne ide, onda s onim glupostima za čistiti laser (CD/DVD), ako opet ne ide, provjeri malo kablove u kompu, ako pak ni tada ne ide, onda ga izvadi, otvori, i očisti kako ja to obično i radim.
Ako ga budeš otvarao, imaš sreće što je od Samsunga, jer da je recimo od Teac-a...uff...to ti je muka rasklopiti...ni puzle mu nisu ravne. Ja sam svoj već 100 puta otvorio, i još uvjek, kada ga otvaram, muke mučim, a od Samsunga i Sonya...pih...bez beda... :pray:
Ako ni tada ne radi, onda provjeri, dali se laser može lako pomicati po vijčanoj spirali (tako je kod mene) ili po jednoj šipci koja mora biti masna. A, ako je baš laser crko, onda ga izvadi i kupi novi, ili pak odnesi cijeli CD pogon u servis.