PDA

Pogledaj cijelu verziju : GMO



Jopax
27-03-2007, 08:29
Naslov sve govori iznosite svoja misljenja i sto znate mene je tema pocela jako zanimati nakon sinocnje emisije Na rubu znanosti

THUNDER_DINIX
27-03-2007, 08:37
Ne mislim nista zato je i ne jedem. mislim da ne

Jopax
27-03-2007, 08:47
I ja se nadam da je ne jedem jer vecina te hrani nije uopce testirana nego su je odmah izbacili na trziste i nitko o tome nije nista znao

Đeri
27-03-2007, 08:52
Ne mislim nista zato je i ne jedem. mislim da nepotpis

MindReader
27-03-2007, 09:46
ne jedem nit ne mislim.. nit hoću.. nit.. da..

Maze
27-03-2007, 10:03
Niti vi ne znate šta je to.-.-

mravojed20
27-03-2007, 10:11
To vi samo mislite da ne jedete..

MindReader
27-03-2007, 10:14
hehe ja mislim da kod mene u vrtu ne rastu gmo mrkve i to :wink:

Maze
27-03-2007, 10:14
GMO, je kada dodaš neke gene hrani, radi njezinog poboljšanja. NPR. onaj paradajz što ti mama iz konzuma donese, šta misliš zašto je tako svjež? Zato.
Nije to loše, mislim biologija.. Samo je previše medijski eksponirano.

THUNDER_DINIX
27-03-2007, 10:15
jel to sad zdravo jesti? neki kazu da je, neki da nije

Maze
27-03-2007, 10:16
A gledaj, i je i nije. Zapravo, ovisi o vrsti gena ako se dobro sječam. Ali, ono kao da ti je bed.. Nema većih posljedica, niti je ikada bilo.

Jopax
27-03-2007, 10:31
Hehe to vi mislite u VB testirali taj paradajiz na stakorima vecina umrla iz neobjasnjivih razloga a dosta ih je imalo krvarenja u stomaku spori razvoj i organa i sl. ali najgore je to sto zivotinje znaju sto je gmo i ne jeduga u istrazivanju sve su zivotinje izabrale ne gmo hranu
Plus postoji jedna vrsta gmo kukuruza koji je kod svinja koje su ga jele uzrokovao impotenciju
Ali najgore je to kakva je bila namjena gmo hrane.Znate i sami da SAD voli tudje prirodne resurse e pa njihova vlada je htjela smanjiti porast populacije u nekim zemljama bogatim tim resursima i po njihovoj logici kad bi populacija te zemlje porasla ona bi morala iskoristiti te resurse za sebe a ne za izvoz u SAD pa su razvili kukuruz koji je bio spermicid ili jos gore u to su umjesali neke zdravstvene organizacije koje su za njih razvijale cjepivo protiv tetanusa koje je kod zena uzrokovalo pobacaje sve to samo da se domognu tudje nafte

NITROS
27-03-2007, 10:52
A gledaj, i je i nije. Zapravo, ovisi o vrsti gena ako se dobro sječam. Ali, ono kao da ti je bed.. Nema većih posljedica, niti je ikada bilo.

To nemozes znati jer se za neke posljedice mora proci i 10 godina, a problem je sto jos nisu napravljena istrazivanja sto ti geni mogu napraviti ljudskome organizmu. Btw. ovo za svjeze voce u ducanu ljudi znate kako ste se posrali ovim kaj ste rekli da je to GMO :)))))))))

GMO voce i povrce je jeftinije, i MORA imati oznaku na sebi. Za sada sam to jedino vidio u UK i Nizozemskoj u europi. I jeftinije je par kuna.

Dalje idemo. Genetske modifikacije mogu utjecati na gene u covjeku pa zbog toga se jos ne prodaje GMO voce i povrce toliko puno. Jer moguce je da kroz 20 godina dode do mutacija u tijelu covjeka.

Eto tolko od mene.

EDIT:

jopax prijatelju :)) sad si i ti tu dosta stvari rekel koje nemaju veze sa GMO :)))))

Idemo redom.

Zivotinje. Nemogu ZNATI, jer nemaju um i nemogu razlikovati niti misliti, zivotinje imaju nagone :) te ih je nagonski povuklo prema povrcu koje je zdravo jer GMO vjerojatno ima miris koji nije karakteristican za obicno povrce, a koje mi ljudi ne osjecamo (al zivotinje imaju bolja osjetila njuha)

Dalje. Umiranja i impotencija. E to ima veze. To je moguce, ali (da uvijek taj ali) to nije dokazano da je zbog tog kukuruza. Jer promjene na genima (to je najveci problem GMO) se dogadaju kroz godine i godine. Vjerojatno je u kukuruzu otisao neki pesticid, ili neki spoj zalutao, al je problem sto se jos nezna kako bi to moglo za 10-20 godina promjeniti gene covjeka. Jer to je najveci problem. Da je moguce da ljudi mutiraju.

Eto tolko od mene

Munjeni jarac
27-03-2007, 10:52
ja sam imo paradajz u vrecici u frizideru preko 3-4 tjedna i bio je ko nov :rotfl:

Kostolomac
27-03-2007, 10:53
Hehe to vi mislite u VB testirali taj paradajiz na stakorima vecina umrla iz neobjasnjivih razloga a dosta ih je imalo krvarenja u stomaku spori razvoj i organa i sl. ali najgore je to sto zivotinje znaju sto je gmo i ne jeduga u istrazivanju sve su zivotinje izabrale ne gmo hranu
Plus postoji jedna vrsta gmo kukuruza koji je kod svinja koje su ga jele uzrokovao impotenciju
Ali najgore je to kakva je bila namjena gmo hrane.Znate i sami da SAD voli tudje prirodne resurse e pa njihova vlada je htjela smanjiti porast populacije u nekim zemljama bogatim tim resursima i po njihovoj logici kad bi populacija te zemlje porasla ona bi morala iskoristiti te resurse za sebe a ne za izvoz u SAD pa su razvili kukuruz koji je bio spermicid ili jos gore u to su umjesali neke zdravstvene organizacije koje su za njih razvijale cjepivo protiv tetanusa koje je kod zena uzrokovalo pobacaje sve to samo da se domognu tudje nafte

to sam vidio jučer na telki

Jopax
27-03-2007, 11:05
Ne tocno sam rekao o kukuruzu jer oni su bas sa namjerom da naprave spermicid modificirali taj kukuruz ne slucajno vec namjerno i nije tocno da je malo GMO proizvoda jer u americi je vise od 70% proizvoda sa GMO sastojcima jer najvise su modificirani uljana repa,kukuruz,soja i pamuk jer od vecine tih biljaka se proizvode ulja koja se koriste u hrani a najgore je to sto vecina ljudi o tome nema pojma

Arbiter of Change
27-03-2007, 11:12
Ne tocno sam rekao o kukuruzu jer oni su bas sa namjerom da naprave spermicid modificirali taj kukuruz ne slucajno vec namjerno i nije tocno da je malo GMO proizvoda jer u americi je vise od 70% proizvoda sa GMO sastojcima jer najvise su modificirani uljana repa,kukuruz,soja i pamuk jer od vecine tih biljaka se proizvode ulja koja se koriste u hrani a najgore je to sto vecina ljudi o tome nema pojma

Makes ya wonder; tko zna koliko dugo smo ih mi koristili dok nije rečeno javnosti o svemu?

flander
27-03-2007, 12:28
jedem sve što stignem i kolko imam i kolko mogu,sreća pa imam takav metabolizam da se ne debljam tako brzo,jel kolko jedem več bi bio ko Čobanković :D

RIPtheREAPER
27-03-2007, 12:31
To vam je sve agromafija.
:wink:

Booby
27-03-2007, 13:21
Ne mislim nista zato je i ne jedem. mislim da ne

Ma nemaš ti pojma ni o čemu pričaš ni šta jedeš!

GMO hrana izgleda puno ljepše od one hrane iz vrta ali okus im je nekako bljutav,plastičan,a o štetnosti GMO hrane i da ne pričam!!

hacker
27-03-2007, 13:51
nemam blage jel je jedem ili ne :(

Aerial
27-03-2007, 14:22
A jeste znali da je najobičnija pšenica ili kukuruz već odavno genetski modificirana?

Samo što se to onda zvalo selektivno uzgajanje...

Death By Sexy
27-03-2007, 14:42
Vrt 8)

Simon the Dreamer
27-03-2007, 14:44
Ma mene ne jebe dok god sam živ, a ovo s kukuruzom, ako sam dobro shvatio, oni su i htjeli da svinje ostanu impotentne, jer su i radili spermicid, znači to nema veze s nama.
A i istina je da se to radi već jako dugo, ali ja još nikad nisam čuo da je neko umro od posljedica GMO, ili da ima konkretnih dokaza, tako da dok to ne čujem, jedem...

Sterpo
27-03-2007, 14:53
jedem šta mi mamica spremi :)

rekla nam je profesorica da je gmo hrana zdravija od one uzgajane u stakleniku jer se tamo špricaju raznim otrovima

Rocchiro
27-03-2007, 16:44
draze mi je prirodno bez nekih pizdarija

Jopax
27-03-2007, 17:11
Znate li vi kako se genetski modificira hrana
Prvo uzmu gen kojim zele promjeniti biljku u njega stave takodjer gen koji je imun na antibiotike zatim te gene ispucaju "genetskim pistoljem" u biljku u koju potom ubrizgaju antibiotik koji pobije sve nepromjenjene gene a oni sa imunoscu tj. modificirani prezive i sad je bilo pitanje sto ako takav gen imun na antibiotike u probavnom sustavu predje na neku bakteriju znanstvenici koji su radili za tu firmu tvrdili su da je to nemoguce ali nezavisni znanstvenici su dokazali suprotno
Takodjer sto bi bilo kad bi gen ribe presao sa paradijiza na covjeka pritom mutirajuci ?
Zakljucite sami kakve bi mutacije usljedile i te mutacije bi isle sa narastaja na narastaj postupno mutirajuci i utjecuci na ljude

McPingvin_v2.0
27-03-2007, 17:17
Zivotinje. Nemogu ZNATI, jer nemaju um i nemogu razlikovati niti misliti, zivotinje imaju nagone :)
kvitaj sahranu.


hvala.
i da ovo više nisi nikad rekao. nikad.

Jopax
27-03-2007, 17:52
Zivotinje. Nemogu ZNATI, jer nemaju um i nemogu razlikovati niti misliti, zivotinje imaju nagone :) te ih je nagonski povuklo prema povrcu koje je zdravo jer GMO vjerojatno ima miris koji nije karakteristican za obicno povrce, a koje mi ljudi ne osjecamo (al zivotinje imaju bolja osjetila njuha)


E sad to da zivotinje nemaju um je jaaaaaaaaaaaako velika greska jer i ljudi su zivotinje imaju "um" pa su gori od zivotinja koje nemaju "um" po meni vecina ljudi na zemlji imaju manji "um" od vecine zivorinja
Jesi li ikad vidio da se dvije zivotinje iste vrste biju ne mislim na obracune oko zenki nego pravi konflikt na zivot i smrt jer zivotinje znaju da im je bolje ako ih je vise a to ljudi ocito ne shvacaju pa se medjusobno biju,kolju i slicno
Jer ljudska vrsta je najgora zivina jer sebe smatra kao nesto posebno iako nismo nista vazno jer sto dobijamo inteligencijom gubimo kretenizmom,pohlepom i arogancijom
I da se mene pita ljudi bi odavno izumrli

Maze
27-03-2007, 18:35
Jebe mi se za GMO. Iskreno, ne zamaram se time. Sorry na izrazu.

Đeri
27-03-2007, 18:46
jedem šta mi mamica spremi :)

rekla nam je profesorica da je gmo hrana zdravija od one uzgajane u stakleniku jer se tamo špricaju raznim otrovimajedem što si sam spremim :D

Aerial
27-03-2007, 18:47
Takodjer sto bi bilo kad bi gen ribe presao sa paradijiza na covjeka pritom mutirajuci ?

Mi nismo bakterije i ne možemo ugrađivati strane gene kako nam padne na pamet, pa tako ni one iz GMO :)

Mislim da je nemoguće to da bakterija u čovjeku "povuče" gen kojeg je čovjek unio sa hranom... Mi hranu probavljamo poprilično temeljito, što će reći da ti u krvotok ne ulazi cijela DNA od nekakve salate, niti ulaze grupe gena, nego aminokiseline i nikotinski spojevi od kojih su ti geni nastali...

Prince-Artas
27-03-2007, 18:47
ne jedem gmo niti namjeravam

Sterpo
27-03-2007, 19:17
kao da ti znaš možda jedeš već godinama :)

Neven <R>
27-03-2007, 19:27
Sve što jedemo je GMO, dakle GMO stoji za genetski modificiran organizam, a to je sva hrana danas jer su razne sorte kukuruza, pšenice te razne pasmine goveda itd. nastale križanjem što je isto tako jedan od načina genetske manipulacije. Ovo što danas vidimo je samo korak naprijed u tehnologiji, a ako povećava kvalitetu proizvoda i omogućuje dostupnost hrane većem broju ljudi, ne vidim zašto ne. Tako mi je svejedno hoće li rajčica biti pošpricana pesticidima, napucana raznim emulgatorima i čime sve ne, ili će imati riblji gen, dođe na kraju krajeva sve na isto.

ssalG
27-03-2007, 20:05
Rajčica s mirisom konjskih noga kud ćeš bolje.