PDA

Pogledaj cijelu verziju : AMD 3700+ Ovreclock = Downclock, ono WTF?



Lord Jambrek
26-03-2007, 07:33
Ovak, danas sam nakon nekog vremena išao ponovo napraviti overclock.

Konfa, odma za početak.

MBO - ASUS A8N SLi Premium, Socket 939, Nforce 4
CPU - AMD Athlon 3700+ 2.2ghz.
GPU - ASUS Extreme N7800GT
RAM - Kingmax DDR400Mhz.


Dolazi do slijedećeg problema.

Odem u BIOS, odem na postavke za OC(jumper free configuration). Stavim voltažu na 1.5(imam sam za birat 1.5 i 1.6) Multiplier mi je na 10X. I frekvenciju stavim na 2.65GHz


Dakle po tom je sada proc na 2650Mhz. Kada dođem u windowse, otvorim explorer on mi pokaže da mi je proc na 2.01ghz, ono WTF?


Prije sam ga držao sa istim postavkama na 2.85Ghz pa se nije javljalo ništa slično, a kada odem u opet u BIOS sve je kak sam namjestio, množitelj na 10, frekvencija na 265, a to je 10x265=2650, a ne 2010 kak mi bude kada dođe u windowse.


Čak su mi i performanse pale i igrama.

NITROS
26-03-2007, 08:05
Ti znas da samim dizanjem FSB dizes i frekvenciju meme. Btw. u BIOSu ugasi thermal throtling (tak se nekak pise) i core treshold. Ovaj trotling ti smanjuje takt procesora cim se on vise zagrije. Btw. uzmi ti CPU-Z, a ne explorer jebote. Pa tam pogledaj. Ne kuzim uopce kak si sa explorerom videl brzinu ?

Lord Jambrek
26-03-2007, 08:35
Ti znas da samim dizanjem FSB dizes i frekvenciju meme. Btw. u BIOSu ugasi thermal throtling (tak se nekak pise) i core treshold. Ovaj trotling ti smanjuje takt procesora cim se on vise zagrije. Btw. uzmi ti CPU-Z, a ne explorer jebote. Pa tam pogledaj. Ne kuzim uopce kak si sa explorerom videl brzinu ?

ma mislio sam na my computer --> properites, krivo sam se izrazio.


Ugašeno je to sve, osim onog da ak dođe do određene temperature, pa se zgasi.

Ovak kak sam ga sad postavio, radio je i prije, ali sad zajebava. Prije dok je bio na 2.8ghz je bio cijelo vrijeme na nekih 50-ak stupnjeva.