PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanja i odgovori!



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Wizard
20-03-2007, 20:01
Evo jedna tema da se sprijeci nepotrebno otvaranje tema s istim pitanjima.

Svo sto je potrebno znati o WoW-u ovdje pisite, pitajte, ali i odgovarajte, svaki spamm ce biti odmah izbrisan.

Ovo nije samo za nove igrace koji imaju toliko nepoznanica vec za i neke starije igrace jer nemoguce je znati sve, nemojte se sramiti :D

Prvo cemo krenuti s klasicnim pitanjima:

Koliko kosta World of Warcraft i The Burning Crusade?
-World of Warcraft kosta 169,99 kn, a The Burning Crusade 298,99 kn u Algoritma.

Koliko kosta PrePaid za WoW?
-Prepaid za WoW kosta 208,99kn u Algoritma i daje vam 60dana igranja.

Koliko kosta placanje karticom za WoW?
-12.99€ za 30 dana, 35,97€ za 90 dana, te 65,94€ za 180 dana, to je siguran i najisplatljiviji nacin placanja.

Ja sam poceo s osnovama, a sad vi nastavite, samo pitajte, netko ce znati odgovor.

Da bude preglednije kopirajte pitanje ako imate odgovor i blondajet pitanja da se zna sto je sto, bez citata i sl.

Bez nepotrebnog spama, bit ce potpuno nepregledno.

Nakon sto se dobije odgovoro brise se pitanje.

Spectre
21-03-2007, 12:51
Kolko zauzima World of Warcraft+Burning Crusade harda?
-Oko 6.5 GB, malo više ako imaš puno AddOna.

Dobijem q za aquatic form, "Trial of the lake" i ugl. trebam nešto nać u tom jezeru u roku od 30 min. Nisam našao, pa sam htio retry q, pa sam ga abandono. I ugl dođem ponovno do q givera al nema q! znači li to da moja druja nikad neće dobiti aq form?
-Provjeri opet kod ovog NPCa: http://www.wowhead.com/?npc=11802#00zc

Ako nema questa, kontaktiraj GMa. Inaće, taj "bubble" kojeg moraš nać je na dnu najvećeg jezera u Moongladeu, stvarno ne znam kako ga nisi našao, nije da ima puno stvari dolje koje su "interactive".

Edit: Suljina pitanja ću preskoćit, jer em su banalna i mutavo glupa, em su već odgovorena bar 23423 puta, a on ne zna koristit Search.

K4ciga
21-03-2007, 12:55
Od kojeg prosječnog lvl-a guildovi primaju članove?
-Ovisi. Neke gilde primaju sve lvle neke 20+, 25+, 40+...

I jel ja mogu ako sam alliance razgovarat sa nekm iz horde na private chat ako igram na pve,pvp,rp,rp pvp serveru?
-Nemožeš.

I na kojem serveru ima najviše hrvata i hrvatskih guildova?
Kor'gal, Karazhan (pcp gilda)

a spectre...jučer sam to tražio oko 23:30 sati,a ujutro je bila škola pa jebiga morao sam oći off a onda sad kad sam se vratio sam abandono q

Dark Saruman
21-03-2007, 19:05
I jel ja mogu ako sam alliance razgovarat sa nekm iz horde na private chat ako igram na pve,pvp,rp,rp pvp serveru?
-Nemožeš. Mozes samo raditi razne geste, emote.

flander
21-03-2007, 19:45
Kada i kako mogu doći do prijevozni sredstava tj. mountova??

Do mounta se prvi put dolazi na lvl 40 mount košta 8 zlata (ovisno o reputaciji sa određenim gradom), skill košta tj. onaj početni (150) 82 zlata. Takav mount ubrzava tvoje kretanje za 60%, drugi mount se tek može kupiti na lvl 60,košta zlata 90 (ovisno o reputaciji sa određenim gradom) te zahtijeva novi skill (300) koji košta 540 zlata i ubrzava tvoje kretanje za 100%. Također tu su i leteći mountovi al za s njima nisma upoznat jel još nemam BC pa nek neko nadopuni.
(pogledati post ispod za detaljni info.)


Koliko karaktera mogu imati na PvP ili Normal relmovima??

Ukoliko svoju WoW avanturu započnete na PvP relmu možete imati ograničen broj karaktera aliSsamo jedne određene frakcije tj. HORDA ili ALLIANCE, dok na Normal serverima možete imati ograničen broj karaktera obje frakcije tj. HORDE I ALLIANCE.

Kolko prometa (MB) troši WoW po satu?

Premam mojem iskustvu samo igranje WoW, znači da niste baš previše surfali netom ili skidali, gledali neke clipove meni se nakupilo cca 3Gb, znači samo igranja WoW-a (imam paket od 5Gb).

EDIT by Wizard: Po satu trosi 8Mb prosjecno, ako dodate addone trosi vise, meni po mojem racunanju trosi oko 10Mb po satu, bez ikakvog surfanja ili skidanja sam racunao.


P.S. neka me se ispravi ako sam kikso kod mountova,a znam da jesam jel sam to pisao po sječanju,jel sad za sad neaktivan igrač,ali uskoro se vračam hehe :wink:

i daa Wizard odličan topic,nadam se da bu to riješilo muke za početnike a i za one starije igrače :wink:

Spectre
21-03-2007, 20:42
Info o Mountovima
lvl 40:
[list:28utrlng]Mount 9g, Trening 81g, Ukupno 90g. +60% brzina po tlu.
lvl 60:
Mount 90g, Trening 540g, Ukupno 630g. +100% brzina po tlu.
lvl 70:
Mount 100g, Trening 800g, Ukupno 900g. +60% brzina po zraku i tlu.
Mount 200g, Trening 5000g, Ukupno 5200g. +100% brzina po tlu, +280% brzina po zraku.[/list:u:28utrlng]

BlackDCRO
21-03-2007, 22:08
Kolko kostaju mounti za Locka i Palija?

Jako jeftino, manje od jednog golda, mozete nauciti summon spell kod trenera na 40. lvlu.

Gdje mogu pogledati koji mob sto dropa i kolke su sanse za taj item(drop rate)?

http://www.wowhead.com/

Kako igrati mjesec dana wow bez kupnje bona?

Napravite trial account i zatim ga apgrejdajte u full i imate mjesec dana besplatnog wowa(naravno morate imati origigi).

flander
22-03-2007, 10:21
Kako osnovati guild

Vrlo jednostavno,otiđete u jedan od glavnih gradova(SW,IF,UC,Orig,Darnassus,TB) i otiđete do "Guild mastera" i od njega kupite "Guild chart" za 10s(ukoliko nemožete nači tog "Guild mastera"pitajte jednog od stražara,uvijek znaju di se što nalazi :) ),te zatim napišete željeno ime guilda,e onda kada ste kupili taj "Guild Chart" sada morate skupit 10 potpisa od onih ljudi koji namjeravaju biti u vašoj guildi,kada ste skupili 10 potpisa vratite se nazat kod "Guild Mastera" i registrirate svoj guild,oni ljudi koji su vam dali več potpise pri kreiranju guilde su več automatski u vašem guildu(logično kaj ne),kasnije samo zovete nove članove koji se žele pridružiti.

Kako napraviti tabard za guild


Nakon kreiranja guilda možete si i napraviti tzv. tabard po kojem če biti vaš guild prepoznatljiv. To može napraviti samo vođa guilde. Jednostavno je,vratite se tamo gdije ste kupili onja "guild chart" te možete uočiti NPC-a koji se naziva "Tabard designer",jednostavno kliknite na njega i otvorit če vam se prozor sa tabardima.Jednostavno kreirajte tabard po želji(bilo bi dobro da se dogovorite kako če tabard izgledat,da se kasnije ne svđate sa čanovima guilda hehe). Kreiranje tabarda košta 10 zlata. Kada ste kreirali tabard ostali članovi ga mogu kupiti za 1 zlatnik.

Wizard
22-03-2007, 17:04
Dobije li se uz TBC jedan besplati mjesec?
-Ne. Uz TBC se nedobije nista besplatnog igranja, da biste mogli igrati TBC morate imati aktivan acc, a promotanje acc u TBC vam nece aktivirati acc.

Sto su to Addonsi i gdje ih nabaviti?
-Addonski su razni dodaci za vas Interface koji poboljsavaju vas gameplay, dodaju nove korisne sitnice, i prilagodavaju vas interface kako vi zelite. Nabaviti ih se moze svigjde :D , http://wow-en.curse-gaming.com/Sje dobar site za addone.
Za druga pitanja i informacije o addonima idite ovdje (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=1167).

Svinjoguz
29-03-2007, 11:50
Što su to instance?
-Instance su dungeoni,neke instance primaju 5, 10, 20, 25, (40 - samo u starim raidovima) igrača. U instancama nađemo bolje dropove nego što je to world drop i questovi. Za preci istance od 5 i 10 ljudi netreba puno vremena i to su istance vise-manje za svakoga. Ali za istance od 20, 25, 40 ljudi (tj raidove) treba puno vise vremena, te istance imaju svoj reset time, tj. resetiraju se svako nekoliko dana, ovisi kako koja i mora se precu o okviru toga zadanog roka, tesko da ce istko preci neku istacu cijelu odjednom, iako je to maoguce za slabije istance, ali tek nakon sto se ima odlicna oprema i grupa. Znaci bossovi koje ubijete u jednom runu se ozivljavaju svaki put kad se resetira istanca, dok ostali mobovi po istanci se resetiraju za puno manje vrijeme. :)

flander
01-04-2007, 19:30
Sada sam kupio wow i kako da pocnem igrat sta da radim?
-Sad kad si kupio WoW odeš na http://www.wow-europe.com/en/index.xmlSi napraviš acc (Account Creation, link na desnoj strani stranice pri vrhu, medju Quicklinksima), kad to napraviš instaliraj WoW i upadataj sve do zadnje verzije i onda igraš.

Lord Jambrek
04-04-2007, 10:13
Kako Chatat u General Chatu

Jednostavno, opizdize enter i onda vam se pokaže prozor u koji upišete poruku i prije poruke stavite komandu /1.

Primjer

/1 Pričam u General Chatu


Kako linkati iteme u chat

Jednostavno, otvorite inventory i otvorite chat, onda nađete item koji želite i napravite shift click(držite shift i stisnite item koji želite) i item će se ubacit u vašu poruku.

flander
04-04-2007, 11:29
Koja je minimalna konfiguracija PC-a da vrtim/pokrenem/instaliram/igram World of Warcraft??


OS: Windows 2000/XP
Processor: Intel Pentium III 800MHz or AMD Athlon 800MHz
Memory: 512MB RAM
Video:Minimum: 32 MB 3d graphics with Hardware Transform and Lighting,such as ab nVidia GeForce 2 classes card and above
Recommended: 64 MB 3D graphics with Hardware Transform and Lighting such as an nVidia GeForce FX 5700 classes card or above
Sound: DirectX compatible sound card
Install size: 6GB HD space

preporučujem minimalno 1GB RAM-a i proc na 2.4+ GHz ili njegov ekvivalent kao AMD.. kao i 1MBps+ stabilnu vezu na net...


P.S. prepisano iz World of Warcraft Game Manual book

M4mut
04-04-2007, 18:35
Kako se dobija DKP?
-Dogovor unutar gilde, nema apsolutne veze s ničim, osim gildom.

dex
04-04-2007, 21:54
Prolazite nekim gradom i vidite high level likove sa uber opremom i zeljni ste vidjeti kako bi to izgledalo na vasem liku
-E pa jednostavno inspectajte nekog ili kliknite na neki linkani item u chatu na slijedeci nacin -> drzite pritisnutu tipku ctrl i klik na item... :D

Thrall
13-04-2007, 20:44
Evo par pitanja: Koji je najbolji armour na igri i kako se dolazi do njega? Čuo sam da ima boljih od ovih tier 1,2,3,4,5.
2. Na kojem serveru igrate?
3.Koliko vi plaćate pretplatu?

M4mut
13-04-2007, 20:49
Evo par pitanja:

1.Koji je najbolji armour na igri i kako se dolazi do njega? Čuo sam da ima boljih od ovih tier 1,2,3,4,5.
2. Na kojem serveru igrate?
3.Koliko vi plaćate pretplatu?

1.tieri su ajmo reć najbolji, no postoji i neki drop sa bosseva koji ne spada u tier set, ali je bolji...tako da varira

2. -/-

3.svi plaćaju isto, mjesečno 100kn, iliti 2 mjeseca 209 (preko kartice ispadne nešto jeftinije).

Thrall
13-04-2007, 20:51
Moj bratić u njemačkoj pretplatu plaća 11 eura što je 80kn. Od mog bratića ujak ima na shamanu neki armour, a nije tier , a bolji je pa pitam.

K4ciga
13-04-2007, 20:55
Ne znate na kojem serveru igrati?

Karazhan,PCPlay guilda.Cca 110 membera

Thrall
13-04-2007, 20:56
110 membera je malo.

M4mut
13-04-2007, 21:15
110 membera je malo.

110 membera je i previše, s obzirom da su raidovi sad sa max 25 ljudi, što manje to bolje

K4ciga
13-04-2007, 22:30
<Specijalci> su gilda za casual igrače,a kad netko dinga 58 može se priključit "višem stupnju " specijalaca,raid guilda <Ministry Of Offense>

suljo
13-04-2007, 22:54
I mora imat tbc

flander
13-04-2007, 23:15
mislim da bi jedan od modova trebao zbrisat par topica iznad uključujiuči i ovaj jel mi se nekak ne čini da ima veze sa temom. Hvala na suradnji. Have a nice day :wink:

Thrall
14-04-2007, 07:23
Koliko skillova/spellova možete nositi u misjiu itd. Npr. u Guild Warsu možete samo 8 i to se zove build, koliko možete nositi u WoW-u.

Svinjoguz
14-04-2007, 07:52
imaš 10 spellova po defaultu,i možeš u interface optionsu otvorit još barova za skillove :pray:

Thrall
14-04-2007, 08:19
Kako se vi onda snađete sa 15 skillova dok vi kliknete na taj određeni neko vas već ubije.

Arbiter of Change
14-04-2007, 09:53
Kako se vi onda snađete sa 15 skillova dok vi kliknete na taj određeni neko vas već ubije.

Hotkeys. :wink:

flander
14-04-2007, 11:17
Ovak zanima me nakon koliko vremena neigranja WoW-a acc-unt biva blokiran i dali ga je moguče odblokirati? Čist me ovak zanima,može i link nekakav ak ima opširnije o tome.Hvala unaprijed

Spectre
14-04-2007, 13:23
To se ne događa :) Blizzard ti ima pravoSizbrisati lika nakon 6 mjeseci neaktivnosti, no to se do sada nikada nije dogodilo. Imaš ljudi koji nisu igrali po godinu i pol, i sad su opet počeli kad je TBC došao, i zadržali su svoje likove.

P.S. Clean up ze topic.

Thrall
14-04-2007, 17:07
Šta ako si ti u hordi i onda na nekom drugom serveru napraviš npr. gnoma?

M4mut
14-04-2007, 17:18
Šta ako si ti u hordi i onda na nekom drugom serveru napraviš npr. gnoma?

apsolutno ništa.

Thrall
14-04-2007, 17:53
Šta te neće onda izbacit iz guilda i proglasit izdajicom i psovat sve što imaš? Kako vi zarađujete u WoW-u? Jel se mogu neki dobri armouri kupiti, ali baš kupiti? I jesu li klase stvarno izjednačene jer uvijek se neko žali da su shamani prejaki, ovi drugi preslabi itd.

Arbiter of Change
14-04-2007, 17:57
Šta te neće onda izbacit iz guilda i proglasit izdajicom i psovat sve što imaš? Kako vi zarađujete u WoW-u? Jel se mogu neki dobri armouri kupiti, ali baš kupiti? I jesu li klase stvarno izjednačene jer uvijek se neko žali da su shamani prejaki, ovi drugi preslabi itd.

.... pa to su altovi čovječe, a takva guilda je onda gomila kretena i preporučam da je napustiš, osim ako to naravno nije opako dobar RP. :P

Kupuj samo u AH, a možeš i bez toga kroz igru ako imaš živaca i nisi klasa ovisna o opremi (warrior, etc). Teoretski, najlakša zarada je sa kombiniranom uporabom mininga i herbalizma; sve poslati na AH po povoljnim cijenama.

Balans klasa remains to be seen nakon ovog novog patch-a.

Thrall
14-04-2007, 18:09
Sad sam sve kužio Ah, xy, ali nema veze. Čuo sam da se u istancu dobiju ti armouri, ali dali se dropa odjednom svi djelovi ili nakon 100 godina dio po dio.

flander
14-04-2007, 18:11
Sad sam sve kužio Ah, xy, ali nema veze. Čuo sam da se u istancu dobiju ti armouri, ali dali se dropa odjednom svi djelovi ili nakon 100 godina dio po dio.



dio po dio,koji put ti se dropa jedan dio npr glowes 10 zaredom a koji put ti se zna desit ako imaš sreće da skupiš sve,ali to moraš imat jebačke sreće da bi uspio jel kako znaš u instance nejdeš sam,tako da se svi krpaju za sve ako ne zbog itema onda zbog para

Arbiter of Change
14-04-2007, 18:11
Sad sam sve kužio Ah, xy, ali nema veze. Čuo sam da se u istancu dobiju ti armouri, ali dali se dropa odjednom svi djelovi ili nakon 100 godina dio po dio.

100 godina, dio po dio (zapravo ne znam za BC tako da me nemoj držat za riječ). :P I još ti stari raideri imaju prednost na te dropove tako se slobodno možeš pripremiti na više tjedno/mjesečno raidanje ako misliš upotpuniti set.

Thrall
14-04-2007, 18:15
A ovi koji rade armoure sa svojom profesijom npr. letherworking ili kak se već zove, mogu li oni npr. napraviti na maximum level neki stvarno ultra super duper kvalitetan armour, znam d asam zapeo za te armoure , ali šta ćete. Čekajte kad tek krenem na oružja. Sviđa mi se na ovom podforumu što uvijek ima ljudi ne treba dugo čekati odgovor. Svaka vam dala. :D :rotfl:

Arbiter of Change
14-04-2007, 18:19
Pa ono, to jesuSkvalitetni komadi opreme, ali nisu baš ekvivalentni epic opremi. Novi patch donosi nove stvari (crafing recepti među ostalim) za igru tako da ćeš sigurno biti ugodno iznenađen. :wink: Naravno, većina ljudi koje krene aktivno u armor/weapon crafting spizdi na živce kad vidi potrebne sastojke za krajnju opremu, ali zato imaš thottbot i slične stranice na kojima ima pregršt informacija... wow, rekao sam pregršt. :D

Šta ćeš kad nas ima tu WoW-aša, bivših i aktivnih. :)

Thrall
14-04-2007, 18:23
Ako sam ja dobro razumio na serveru od Pcplaya ima 110 membera pa kako vi nađete grupu za određenu misiju ili je to samo server da svi skupa odete negdje ovi malo iskusniji igrači ili? 8)

Svinjoguz
14-04-2007, 18:26
1.Specijalci su gilda napravljena da bi igrači sa ex-yu prostora zajedno obavljala dungeone,pomagali su u questovima itd.

2.Zarađujemo Profesijama(gathering,izrađivanje itema),farmanjem primal stvarčica...

3.Itemi se kupuju...

Thrall
14-04-2007, 18:28
I šta je to Rp to je nešto roleplaying, gnomovi su neka djeca i to je sve što ja znam?

Svinjoguz
14-04-2007, 18:31
Try this link


http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 1&pageNo=1 (http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=16041911&sid=1&pageNo=1)


SVE ali sve o roleplayingu,odlična stvar

Thrall
14-04-2007, 19:00
Hvala.

K4ciga
15-04-2007, 10:26
evo ja imam problem sa gatherer addonom...kada ga "zaljepim " u addons,jednostavno se nista ne dogodi,nema ga ni na listi addonova ni nista,
ne radi ingame...any ideas?

flander
15-04-2007, 10:31
evo ja imam problem sa gatherer addonom...kada ga "zaljepim " u addons,jednostavno se nista ne dogodi,nema ga ni na listi addonova ni nista,
ne radi ingame...any ideas?



možda sis skinuo staru verziju addona,traži novu

K4ciga
15-04-2007, 10:35
mda,"dependency missing" ... netko ima link z anajnoviju?

M4mut
15-04-2007, 10:40
http://wow-en.curse-gaming.com/download ... ads/31018/ (http://wow-en.curse-gaming.com/downloads/downloads/31018/)

K4ciga
15-04-2007, 13:10
e fala mamut radi sada! :roll:

Thrall
16-04-2007, 16:18
Ako vas je tako malo membera na Pcplay serveru kako nađete grupu za neku misiju?

K4ciga
16-04-2007, 18:25
lol,pa nismo svi mi WoW-aši na jednom serveru.Na serveru ima po 5k+
charova,tako da nije neki problem naći grupu za misiju :roll:

Thrall
16-04-2007, 18:40
Šta nisu inače po 15k na jednom serveru?

flander
16-04-2007, 19:28
Šta nisu inače po 15k na jednom serveru?



ovisi od servera do servera,nisu uvik svi puni

K4ciga
23-04-2007, 14:10
evo odlucih malo pauzirati sa svojim loladinom i nekog alta roknit...iskljucivo za PvP-dakle trebam savjet na kojem serveru poČeti!
e sada... taj server mora biti PvP,da nije baš laggy,i da se ne čeka dugo u BG-e :roll:

flander
23-04-2007, 15:11
evo odlucih malo pauzirati sa svojim loladinom i nekog alta roknit...iskljucivo za PvP-dakle trebam savjet na kojem serveru poČeti!
e sada... taj server mora biti PvP,da nije baš laggy,i da se ne čeka dugo u BG-e :roll:


a zna se Ragnaros,kaj pitaš opče,horda :wink:

flander
23-04-2007, 15:47
a zna se Ragnaros,kaj pitaš opče,horda :wink:

hehe,imam tamo već dwarf huntera,al nisam znao da si i ti tamo :roll:

bounty on flander's head
:D


:D just try it if you can find me :D account frozen for few more daysS:D

lycancro
23-04-2007, 20:43
evo odlucih malo pauzirati sa svojim loladinom i nekog alta roknit...iskljucivo za PvP-dakle trebam savjet na kojem serveru poČeti!
e sada... taj server mora biti PvP,da nije baš laggy,i da se ne čeka dugo u BG-e

ako recimo odes na pve server moces kontinuirano na miru dizat lika a da ti horda nesmeta. mislim cak i da su materijali za udarne profesije tamo jeftiniji pa ces se moci razvit sto je ok.
a opet... drzi se ipak nekog servera gdje mozes ocekivati pomoc od jacih igraca koje znas, ako bas zapnes oko nekog questa... tako da ti ljudi znaju odma reagirati a ne da moras sat vremena traziti nekoga da ti pomogne rijesit q.

Svinjoguz
23-04-2007, 23:01
Mene zanima jel se na trial acc mogu lvlat iznad lvl20 ja došo do 20 i neda mi dalje
nemožeš

lycancro
25-04-2007, 06:29
mozes...jedino je sto trebas napraviti je update sa svoje kreditne kartice ili kupljenog bona :D

Svinjoguz
25-04-2007, 18:24
to znam samo me zanimalo jel možeš biti veći lvl od 20-tog na trial acc
ne

Astorian
30-04-2007, 13:28
Dal mi ko moze reci kako se zovu bombe sa engineering koje mozes baciti i dok se mices, s tim da naprave 2 ili vise sec stun, ono sta koriste magovi, kak se zove ta bomba i kolko Engineering trebam imati da ju napravim, i jedno pitanje, kao mag, dal da idem gnome ili goblin engineering? lvl 66 sam atm, pa pare nisu problem. S(kad bi otvorio novu temu za ovo bi ju lockali a ovako niko nece odgovorit :( )

Spectre
30-04-2007, 16:59
Dal mi ko moze reci...

Mogu ja.
Al pošto ti je post u boldu... :fof:

flander
30-04-2007, 17:03
Dal mi ko moze reci kako se zovu bombe sa engineering koje mozes baciti i dok se mices, s tim da naprave 2 ili vise sec stun, ono sta koriste magovi, kak se zove ta bomba i kolko Engineering trebam imati da ju napravim, i jedno pitanje, kao mag, dal da idem gnome ili goblin engineering? lvl 66 sam atm, pa pare nisu problem. S(kad bi otvorio novu temu za ovo bi ju lockali a ovako niko nece odgovorit :( )


a da za takve stvari pretražiš http://www.thottbot.com/S ili http://wow.allakhazam.com/S nebi te ubilo :wink:

flander
04-05-2007, 19:43
Ovak neš me zanima,a to je sljedeće. Prije nego što mi je stigao BC slučajno sam aktivirao onaj 10-days trail za BC na svom acc-u,i sad jučer mi je stigao BC i ja to lipo instalirao i sve to. Ulogiram se i vidim da svi moji likovi tu di bi trebali biti(naravo moraju bit),ušao ja u igru i divio se čarima BC-a i sad danas kad sam igrao napokon sam došao do trenutka kada prelazim sa 60. na 61. lvl kad ono ništa. Nema lvl-up,plavi mi je EXP bar jel sam restan ali ništa od lvl-a.A kada žeil upgrejdat acc na BC sa originalnim CD-key sa kutije BC-a piše mi da je ACC več updatan,najvjerovatnije zbog toga 10 das traila. E sad mene zanima dali ja moram čekat da tih 10 dana izađe pa da normalno mogu ukucat taj svoj oređiđi CD-key i nastavit igrat? Hvala unaprijed

Svinjoguz
04-05-2007, 19:58
Ovak neš me zanima,a to je sljedeće. Prije nego što mi je stigao BC slučajno sam aktivirao onaj 10-days trail za BC na svom acc-u,i sad jučer mi je stigao BC i ja to lipo instalirao i sve to. Ulogiram se i vidim da svi moji likovi tu di bi trebali biti(naravo moraju bit),ušao ja u igru i divio se čarima BC-a i sad danas kad sam igrao napokon sam došao do trenutka kada prelazim sa 60. na 61. lvl kad ono ništa. Nema lvl-up,plavi mi je EXP bar jel sam restan ali ništa od lvl-a.A kada žeil upgrejdat acc na BC sa originalnim CD-key sa kutije BC-a piše mi da je ACC več updatan,najvjerovatnije zbog toga 10 das traila. E sad mene zanima dali ja moram čekat da tih 10 dana izađe pa da normalno mogu ukucat taj svoj oređiđi CD-key i nastavit igrat? Hvala unaprijed
Meni se isto dogodilo,moraš čekat da istekne trial TBC pa tek onda možeš upgraedat na full verziju,Game Master je to potvrdio,dakle čekaj da trial TBC istekne i tek onda upgraedaj na full verziju...zatim uživaj u TBC-u!

flander
04-05-2007, 20:17
Ovak neš me zanima,a to je sljedeće. Prije nego što mi je stigao BC slučajno sam aktivirao onaj 10-days trail za BC na svom acc-u,i sad jučer mi je stigao BC i ja to lipo instalirao i sve to. Ulogiram se i vidim da svi moji likovi tu di bi trebali biti(naravo moraju bit),ušao ja u igru i divio se čarima BC-a i sad danas kad sam igrao napokon sam došao do trenutka kada prelazim sa 60. na 61. lvl kad ono ništa. Nema lvl-up,plavi mi je EXP bar jel sam restan ali ništa od lvl-a.A kada žeil upgrejdat acc na BC sa originalnim CD-key sa kutije BC-a piše mi da je ACC več updatan,najvjerovatnije zbog toga 10 das traila. E sad mene zanima dali ja moram čekat da tih 10 dana izađe pa da normalno mogu ukucat taj svoj oređiđi CD-key i nastavit igrat? Hvala unaprijed
Meni se isto dogodilo,moraš čekat da istekne trial TBC pa tek onda možeš upgraedat na full verziju,Game Master je to potvrdio,dakle čekaj da trial TBC istekne i tek onda upgraedaj na full verziju...zatim uživaj u TBC-u!

mislim ja isto znam zahebat svaka mi dala,ali srečom imam alta pa bum se snjim pozabavil hehe,al kuiš ja mogu u outland i sve to ali lvl up nejde :(

Svinjoguz
04-05-2007, 20:24
Čekaj da istekne trial TBC, jer nemreš sa Trial tbc na full tbc

Nemoš lvl-upat na trialu

Nemoš sa trial-full

jedino riješenje je čekati da istekne trial,i onda upgradeati na full

K4ciga
12-05-2007, 16:32
jel se isplati uzeti minning / herbalisam za money ? znam da može imati samo jedan track al možda da mjenjam ,tj malo minning nabildam pa herbalizam ? :D

flander
12-05-2007, 16:36
jel se isplati uzeti minning / herbalisam za money ? znam da može imati samo jedan track al možda da mjenjam ,tj malo minning nabildam pa herbalizam ? :D


skinning je bolji,nabijaš kožu za pare a i exp...i nemoraš tražit na tracku neg uletiš u zonu di suti bistovi i maži,te se još može desit koji dobar drop,dobro ne sad neki t3 ili epic,ali za neku siču uvik dobro dojde :wink:

K4ciga
12-05-2007, 16:49
hm,pa skinning je dobar na low lvlima...mislio sam sada minning/skinning a onda oko 30og bacit skinning i uzet herb?

Lord Jambrek
12-05-2007, 17:18
Ako upgrade-am svoj WoW acc na TBC 10 Day free trial, oću moći igrati normalno WoW kada mi istekne trial?


Kada svoj acc aktivirate na 10 dana TBC, morat ćete downloadati TBC client od 1.25gb.

Kada vam istekne 10 day TBC, moći ćete dalje nastaviti sa normalnim WoW-om, ali nećete moći igrati više bez TBC clienta.

K4ciga
13-05-2007, 09:26
evo nekih kratica koje susrećemo u WoW-u;

LoL-Lots Of Laugh ili Laughing Out Loud ;dakle smijeh
Rofl-Rolling On The Floor Laughing ;sve rečeno :D
Roflmao-Rolling On The Floor Laughing My Ass Of ; također
LFG*-Looking For Group ;...na koje se često nadoveže ime/kratice nekih instanca
WTB-Want To Buy ;recimo WTB [Linen Cloth]
WTS-Want To Sell ;wts [Magewawe cloth]
WTT-Want To Trade ; WTT [Magewawe Cloth]Sfor [Linen Cloth]S :D
FFS-For Fucking Saint;recimo nešto kao o moj bože :D npr. FFS N00Bzor!
OMG-Oh My God ;ovo ćete često čuti ako ste novi :D
WTF-What The Fuck ; ovo često koristimo :)
FTW-For The Victory
GG-Good Game
GJ-Good Job
__________________________________________________ _____________

*Neke low lvl instance (kratice)*

RFC-RageFireChasm, ogrimmar,14-17
WC-Wailing Caverns,barrens,17-23
DM-Deadmines,Westfall,16-24
SFK-ShadowFang Keep,Silverpine Forest,22-26
BFD-BlackFatomDeeps,Ashenvale,23-26 (valjda :D )
Gnome-Gnomeregan,Dun Morogh,29-36
RFK-Razorfen Kraul,Barrens,27-38
RFD-Razorfen Downs,Barrens,37-42
SM-Scarlet Monastery,Tristifal Glades (početna zona UD-a),ima 4 dijela.
1-SM GY-SM graveyard
2.SM ARM-SM armory
3.SM Cath-SM cathedral
4.SM LIB-SM library

Ulda-Uldaman,Badlands,42-47
ZF-Zul'Furrak,Tanaris,43-50
Mara-Maraudon,Descolace,48-55

Smeagoul
13-05-2007, 10:31
FTW-For The Victory


ovdje si se zeznuo, FTW = Fu*k The Winner, to zna covjeka ubiti u pojam kada se pravi vazan u bg ;)

cmeljo22
13-05-2007, 12:29
lol dobra fora...
ili kad mi je prekjucer doso mage u uldamanu i srao kak je bolji tanker od mene ffs...
samo lagani /gkick i cjela grupa odmah gz gz

lik dode pula pol instance i onda se kurci... iso miki

Spectre
13-05-2007, 12:32
evo nekih kratica koje susrećemo u WoW-u;

FFS-For Fucking Saint;recimo nešto kao o moj bože :D npr. FFS N00Bzor!

FFS = For Fuck Sake :boohoo:


FTW-For The Victory

Kak si iz W dobio Victory? :o
FTW = For The Win


ogrimmar

ORgrimmar! :kill:

cmeljo22
13-05-2007, 12:48
i par jako vaznih

STFU - shut a fuck up!
FTH - for the horde :)
INC - kad igrate u bg oznacava incomming (dakle napad/nalet alija/horde)
.
.
. nemogu se vise sjetit (spectre nemoj postat ako ima gresaka lol)

Smeagoul
13-05-2007, 12:56
STFU - shut aSfuck up!

STFU = Shut the Fuck up

(nije Spectre :P)

Svinjoguz
13-05-2007, 22:23
Par postova izbrisano,dajte se držite teme

cmeljo22
14-05-2007, 09:57
ako lock baci DOTove na lika i onda ga druid s cyclonom digne u zrak hoce li on gubit hp zbag DOTova?

Svinjoguz
14-05-2007, 13:08
ako lock baci DOTove na lika i onda ga druid s cyclonom digne u zrak hoce li on gubit hp zbag DOTova?

Mislim da ne :wink:

flander
19-05-2007, 01:41
ovak danas ja u Nagrandu i ovi su raidali neku Halaa-u. Kaj to je ak mi može ko pojasnit,vido sam da je kasnije i Thrall dotrčao i tak to

Nefarnius
19-05-2007, 08:48
ovak danas ja u Nagrandu i ovi su raidali neku Halaa-u. Kaj to je ak mi može ko pojasnit,vido sam da je kasnije i Thrall dotrčao i tak to

Halaa ti je grad poput onih tornjeva u EPL..tj. To ti je PVP grad u kojem Allye ili Horda mogu osvojiti za svoje! To ti je poput pvpcombat allya i horde za taj grad...za svaki kill dobijes tokene...i kada osvojite grad..tokene mozes zamjeniti za oruzije,armor,itd.

flander
19-05-2007, 09:16
ovak danas ja u Nagrandu i ovi su raidali neku Halaa-u. Kaj to je ak mi može ko pojasnit,vido sam da je kasnije i Thrall dotrčao i tak to

Halaa ti je grad poput onih tornjeva u EPL..tj. To ti je PVP grad u kojem Allye ili Horda mogu osvojiti za svoje! To ti je poput pvpcombat allya i horde za taj grad...za svaki kill dobijes tokene...i kada osvojite grad..tokene mozes zamjeniti za oruzije,armor,itd.

fora još su jučer zvali da se pridružimo,al jebiga bilo je 3 ujutro hehe kad su počeli igrat

fala na objašnjenju :wink:

THUNDER_DINIX
19-05-2007, 11:20
mucim se s jednim questom. trebam pomoc, npr. neku grupu. oko mene nema bas igraca. kako da nadjem likove koji bi mi mogli pomoc?

Svinjoguz
19-05-2007, 11:35
upišeš /1 pa ti se pokrene general chat pa zatražiš pomoć ili

upišeš /who pa ime zone u kojoj je taj quest(npr /who westfall) i otvori ti se lista igrača u toj zoni pa onda wispaš ljude sa te liste da ti pomognu.

THUNDER_DINIX
19-05-2007, 12:06
nemam nikog za pomoc...

Svinjoguz
19-05-2007, 12:25
On-Topic:probaj poslije(navečer)kad je više ljudi online

Off-Topic:reko sam ti da dođeš igrat na mom serveru pa da ti pomognem.

THUNDER_DINIX
19-05-2007, 12:34
ok probat cu poslije.
BTW, vec sam prije toga bio uzeo drugi server, ali bolje da sam uzeo taj na kojem ti igras

EDIT: riknulo mi oruzje (durabiliti na 0). kako i gdje to mogu popraviti?

flander
19-05-2007, 15:29
ok probat cu poslije.
BTW, vec sam prije toga bio uzeo drugi server, ali bolje da sam uzeo taj na kojem ti igras

EDIT: riknulo mi oruzje (durabiliti na 0). kako i gdje to mogu popraviti?



kod NPC-a koji prodaje oružja,dole ti je kao onaj čekič za popravit stvari

K4ciga
20-05-2007, 10:39
za newbie-koju klasu odabrati

prvo,ne slušajte ona sranja "ovaj ti je bolji od ovog a taj pwna onoga".
Igraj klasu s kojom se najbolje osjećaš i s kojom ti je zabavno igrati.
Npr.,voliš se šuljati,napadati s leđa i raditi bolestan dmg koji ubija za tri sekunde?Rogue! voliš li se zaletiti među njih 50et pa šta bude?Warr!
voliš li iz daljine sa bowon/gunom pwnati?Hunter!kužite? :D

__________________________________________________ _____________

1.Priest

ova klasa nije za svakoga.Gdje god idete,hilat ćete druge,stoga se pripremite da dobivate wispove tipa "zašto me nisi zahilo debilu?".Dakle,za ovu klasu poželjno je da imate mnogo živaca.Ipak,ako volite hilat,ovo je prava klasa za vas.Idete u gotovo sve instance*,priestova ima jako malo.Općenito najtraženija klasa.Za PvP nisu nešto,iako shadow priest (većina talent pointsa stavljena u shadow tree) poslije 40-og i Shadowforme (sav dmg koji primaš se smanjuje za 15%,sav dmg koji radiš se povećava za 15%) rulaju,pogotovo na 49om kada imaju većinu dobrih stvari iz shadow tree-a.
Priestovi moraju paziti da imaju opremu sa +intellect i +spirit.

2.Warrior

Poslije priesta,najtraženija klasa za instance.Warriorova zadaća u instancama je da tenka (prima sav dmg na sebe,zato što ima pun kura*
armora i ima najviše hp-a od svih ostalih).Iako i druid i paladin mogu tenkati,wariror to radi najbolje.Ova klasa RULASu PvP-u akoSima privatnog
priesta iza sebe,i dobru opremu.Većina klasa je mrtva ako im wariror dođe u melee domet.
Warriori trebaju pazit da imaju opremu sa +Strengh i +Stamina,a ako je fury spec,uglavon se fokusira na +agility.

3.Mage

Mage je zabavna klasa,mogu nanjeti bolestan dmg u kratkom vremenu.
Za PvP je vrlo dobar,pogotovo frost mage koji imaju odličan survivability.
Za PvE nije baš tražena klasa,uglavnom ćete ulazi u grupu kao "random" ili "dps".
Mejđevi trebaju pazit da imaju opremu sa +intellect jer dok god ima mane ima i mejđa :D

4.Druid
E druja je drukčija od ostalih klasa zato što može uzimati forme drugih životinja i tako si povećavati staminu,strenght ili agility.
Recimo,druja kad uzme bear formu (ovo na mom avataru
:wink: ) dobiva jako puno stamine i strenght,pa postaje nešto kao warrior.Kad se pretvori u macu (ne onu kućnu) dobiva puno agilitya i ima sposobnost da se šulja i radi bolestan dmg,pa postaje rogue.
Ipak,u PvE čete ili tenkati u bear formi kada nema warriora ili ćete biti healer.Druja ima odlične HoTove (HealOverTime spelove,recimo svakih 3 sekunde zahila 200 dmga :D )
Druid može biti super za PvP,pogotovo ako je feral specced.
Druidi trebaju imati opremu sa +Agi +Str +Sta +Int

5.Paladin

E paladin je (poslije twink gnome rogua :D ) najomraženija klasa,i to sa razlogom.Paladin je nešto kao warrior,znači može nositi armore kao wariror...ali može se hilat i stavljati "bubble",kojim postaje immun na sve napade i ne prekida mu se spellcastanje...znači ovako.Borite se s njim
(ima pun k hp-a i armora) kada mu napokon dođete na 5%healtha,on upali bubble i zahila se do negdje 90% ako ne i više hp-a.I dobro,idemo ponovno.Borite se,nakon pola sata mu dođete na 3%hp-a i on iskoristi "Lay On Hands",kojim zahila paladina za max hp-a. :boohoo:
Po mnogima loladin suxa u PvP-u,ali po meni je dobar paladin uber za PvP.Za PvE uglavnom ide kao healer ili da tenka.I da,on uz warlocka ima free mount...znači odm,ah na početku imaš 100g u đepu :D
trebaju pazit da imaju opremu sa +Str,+Sta i +Int

6.Rogue
Rogue je stealth klasa,znači on dolazi do izražaja kada šćepa maga s leđa :) ,radi bolestan dmg u kratkom vremenu.Za PvP je rogue super,ali da bi nešto napravio u PvP-u moraš imati skill...za PvE grupe ulaze kao dps.
Treba pazit da ima opremu sa +Str i +Agility

7.Warlock
Warlock uz huntera jedini može imati petove,samo što su njeogvi petovi demoni :D lock je evil klasa,ima najbolje DmgOverTime spelove i ima free mount :)
Lock pravi velik dmg,a do punog izražaja dolazi u dugim borbama.
Za PvP je imba,fearaš ga,staviš DmgOverTime spelove i to je to :D .
Pogotovo je za PvP uber poslije 50og lvla,kada dobiva Felguarda.
PvE isto imba,lock brzo lvla,a u grupe ulaziš kao "random" ili "dps"
Treba pazit PRVOSna +Sta onda +Int

8.Shaman
Shamani su isto omražena klasa zbog svojim totema.Shamani mogu stavljati toteme koji ih healaju,rade dmg,dispelaju fearove,zbog toga
su za PvP super.Shamani su spellcasteri,iako mogu biti dobri i melee.
PvE?vrlo dobri,u grupe ulaze uglavnom kao "random".
Trebaju pazit na +Str +Int +Spirit

9.Hunter
Hunteri su ranged klasa,znači rade dmg iz daljine.Mnogi se slažu kako je ova klasa imba za PvE,znači pet napade moba i drži mu pažnju dok mu se ti smiješ iz daljine.
PvP?imba.

Trebaju pazit na +Agility i +Sta

__________________________________________________ ___________
*Instance-Posebna mjesta u svijetu gdje se grupa od 5 ljudi bori da bi dropa neki item koji u "normalnom" svijetu ne bi dropao :)

Za kratice low instanci pogledajte moj post unazad nekoliko stranica :roll:

cmeljo22
20-05-2007, 13:35
:pray: :pray: :pray: :pray:

u svemu se slazem... odlican post!!!
mislim da ga treba u sticky :D

i da ovo s priestom, nemojte ici s svakim idiotima u instance jer tako si samo pokvarite igru i zivcirate se bezveze... kao npr. kad se mage zaleti na 4 moba ocekujuci da ce on bacati AOE spellove a da ces ga ti healat
e pa dragi n00b-e :fof: :fof: :fof: :fof:

K4ciga
20-05-2007, 13:48
pa takvi su mi ljudi najdraži...tenkovi i healeri su dežurni krivci za svaki grup vajp,iako je prAvi krivac najčešće lockov fear ili shamanov totem aggro :D

Spectre
20-05-2007, 14:13
A ono, ne slažem se sa dosta stvari koje si napisao, no komentirat ću samo maga jer mi je to trenutno main

3.Mage
(...)
Za PvE nije baš tražena klasa,uglavnom ćete ulazi u grupu kao "random" ili "dps".
Mejđevi trebaju pazit da imaju opremu sa +intellect jer dok god ima mane ima i mejđa :D
Za PvE, koji je po tebi samo 5-man, mage je izrazito tražen. Dio je plemenite trojke, a ostala 2 mjesta su za randome, tj. ako se radi grupa, uglavnom će uvijek biti trojka tank+healer+mage. Za raidove je već malo drugačije, no normalno je da se ima 2-4 maga u raidu.

Šta se tiće opreme, int je koristan, da, no puno je važnije skupljati +spell damage opremu. Dok soliraš, morat ćeš pit s vremena na vrijeme, i totalno je nebitno kolki ti je mana pool, jer ako imaš puno mane, pit ćeš rijeđe ali puno duže nego da imaš manji mana pull, a više spell damagea.
A za end game, reko bih da je prio ovakav:
Spell Damage > +hit > +crit > int > sta > spi

-Spectre

cmeljo22
20-05-2007, 14:16
dobro covjek je reko na newbie... nece netko tko je tek poceo igrati na +spell... ovo su bile sam neke osnove za pocetak

K4ciga
20-05-2007, 14:43
gledaj,napisao sam za newbie...šta ću ljudima koji igraju WoW 2godine objašnjavati kako warrior tenka a priest hila? :?

ajde neki low lvl item koji daje +spell dmg. *čekam*

ovo su bile samo osnove,ostalo će doći s vremenom...

viewtopic.php?t=7724 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=7724)

pogledaj koja sam ja pitanja postavljao prvi dan kad sam dobio WoW i sve će ti biti jasno :D i sam se smijem kad ih čitam :rotfl:

K4ciga
20-05-2007, 15:43
lol ti bi klao nas hordase :fof:


alliance u srcu :D

a ovo za peta... :rotfl: :rotfl: nemogu vjerovat da sam bio takav njub :D
pet na 40om lvlu...valjda sam mislio na mounta :D

cmeljo22
20-05-2007, 16:51
daj cemu ovako bezrazlozno brisanje postova?
(znam da je ovo spamm, ali barem napisi zast si obriso ffs)

Svinjoguz
20-05-2007, 16:54
Pa eto zato jer je spamm,a Frenkiju ide prijedlog za ban,jer očito nema namjere osim spammanja na ovom forumu.

flander
20-05-2007, 21:09
Rogue--
Treba pazit da ima opremu sa +Str i +Agility



hmm streanght za rogua pa nebi se baš složio,možda si mislio na staminu odnosno HP :wink:


i još bi dodao za maga da su traženi zbog još jednog razloga a to je VODA :friends: jel me razhebe kad čuješ "any1 have water?" a nema maga

K4ciga
21-05-2007, 07:16
pa za roga je važan i str jer mu daje melee dps...ali i sta je važan :wink:
iako ne toliko kao str,IMO.Rogue nije za duge borbe,nije da se zaleti kao warrior ili paladin među njiH 5...on jednog masakrira za 3 sekunde,sprint+vanish i ispočetka :D :D

Voldemort
21-05-2007, 10:11
Rogue--
Treba pazit da ima opremu sa +Str i +Agility



hmm streanght za rogua pa nebi se baš složio,možda si mislio na staminu odnosno HP :wink:


i još bi dodao za maga da su traženi zbog još jednog razloga a to je VODA :friends: jel me razhebe kad čuješ "any1 have water?" a nema maga
Dosta ti je 23-24% crit i ogroman Ap oko 2k-2.2k jer se mozes potegnut da ces critat warriora sa 200 resilijenca.

K4ciga
21-05-2007, 14:03
errrr,zašto ne mogu obnoviti prepaid? :?

Shadowhell
21-05-2007, 14:15
errrr,zašto ne mogu obnoviti prepaid? :?

Nešto više informacija i ss ne bi odmogli..

Gorky
21-05-2007, 17:03
Pitanjce, koji mi je najbolji "program" za snimanje filmica dok raidamo? zna ko? Imali smo sa 2 raida i razbili smo sve sto nam je stalo na put, ali niko nije snimao, pa bi ja mogao malo snimi. Obecajem da cete ga vi prvi vidjet kad ga snimimo.

K4ciga
21-05-2007, 17:06
Fraps, http://www.fraps.com

Gorky
21-05-2007, 17:09
hvala na perfektno brzom odgovoru :D :rotfl:

Svinjoguz
21-05-2007, 18:03
errrr,zašto ne mogu obnoviti prepaid? :?

Site im je u banani vjerojatno.

Outmind
21-05-2007, 18:23
Recimo da ja kao lvl 10 hunter pripitomim nekog low lvl peta. Hoće li on i fizički rasti kasnije?

Svinjoguz
21-05-2007, 18:56
Recimo da ja kao lvl 10 hunter pripitomim nekog low lvl peta. Hoće li on i fizički rasti kasnije?
pa kako petu raste level,postajati će sve jači.

Outmind
21-05-2007, 19:03
Ma znam to, ali hoće li biti i veći? Hoće li rasti?

Svinjoguz
21-05-2007, 19:10
Ma znam to, ali hoće li biti i veći? Hoće li rasti?
pa neće bit beba pa će narast na diva,izgled ostaje onako kako si ga dobio,al mu se statsovi poboljšavaju a time hp,dps...

Spectre
21-05-2007, 20:00
Actually, narasti će, da :D Velićina peta ovisi o njegovom levelu.

K4ciga
21-05-2007, 20:56
lol :D petovi ne rastu al kako je neko gore rekao povećava im se dps armor i te sheme :D

@svinjoguz
da bit će da je site bio u banaNi sad radi :D

Spectre
22-05-2007, 02:16
lol :D petovi ne rastu al kako je neko gore rekao povećava im se dps armor i te sheme :D

Umm... ajmo opet.

Pet raste s levelom. Ako uzmeš npr. neku mačku na lvl 10, dok dođeš do 70 bit će veća za negdje... a kaj ja znam, 30-ak posto. Nije neka ogromna promjena, ali postoji.

Svinjoguz
22-05-2007, 18:51
Što su to profesije

Profesije su "poslovi"kojima zarađujete,izrađujete stvari,poboljšavate opremu,profesije možete imati maksimalno dvije.

napomena:Možete pratiti samo jednu stvar na mapi,ili možete pratiti samo rude,ili samo biljke.

AlchemySomogućuje izradu različitih napitaka koji povećavaju vašu maximalnu manu,HP,daju armor,napitci koji obnavljaju manu i HP,napitci koji daju spell damage i healing na određeno vrijeme itd.ako koristite alchemy,poželjno je uzeti herbalisam,jer vam ono omogućuje sakupljanje biljaka za alchemy.

MiningSMining omogućuje sakupljanje različitih ruda,ru de možete pratiti na mapi tako da kliknete u vašem spellbok & abilities knjizi Find Minerals,uz mining dobivate i smelting ABILITY(dakle smelting nije profesija)koji omogućuje da pretvorite rude u barove,mining paše uz blacksmithing jer miningom skupljate rude za blacksmithing,ali mining se koristi i u drugim profesijama tipa jewelcrafting i engineering.

BlacksmithingSBlacksmithing omogućuje izradu različitih teških oklopa za warriore i paladine,možete craftati do 40 levela mail opremu,a zatim sa blacksmithing možete izrađivatu plate opremu,blacksmithing omogućuje i izradu različitih oružja,može se naći neki uber recept koji vam daje mogućnost izrade vrlo kvalitetnih oružja,uz blacksmithing je poželjno imati i mining zato jer pomoću mininga skupljate rude za Bsmithing

SkinningSSkinning vam omogućuje oderavanje kože sa različitih životinja(Beast mobovi),uz skinning paše leatherworking,jer vam skinning daje kožu za Lworking

JewelcraftingSJewelcrafting vam omogućuje izradu raznog prstenja i ogrlica,dosta je skup i zahtjeva rijetke materijale,pomoću jewelcraftinga možete umetati i razne gemove u opremu da bi vam se povećala efektivnost dotične,draenei ima povećanu Jewelcrafting profesiju.

HerbalisamSHerbalisam vam omogućuje skupljanje raznih biljaka koje se koriste u Alkemiji,Biljke se mogu pratiti(trackati)na mapi,Tauren ima povećanu herbalisam profesiju.

LeatherworkingSLeatherworking vam omogućuje izradu različitog mail i leather oklopa,i nekih dodataka za leggingse na visokim lvlima,od kojih se da zaraditi podosta love,uz Lworking paše skinning profesija koja vam omogućuje sakupljanje kože za Lworking.

EngineeringHmm što da kažem ovdje,inžinjering nije profesija na kojoj se zarađuje,već vam daje razne "trinkete" i stvarčiće koje se koriste u PvP i PvE akcijama,najskuplja profesija uz Jewelcrafting.

EnchantingSEnchanting vam omogućuje poboljšanje vašeg oružja i oklopa,neki enchantovi daju spell damage,+healing,povećavaju brzinu,daju bonus na neke profesije,povećavaju statsvoe itd.jedna od najskupljih profesija.Uz Enchanting se dobije i Disenchanting ABILITY koji pomoću kojeg možete disenchantati zelene/plave/ljubičaste iteme,kad disenchantate item dobijete materijale potrebne za enchanting.

TailoringSTailoring vam omogućuje izradu različitog Cloth oklopa,zna se pronaći odlični recepti kako u outdooru,tako i u instancama,uz tailoring se često uzima enchanting jer pomoću enchantinga možete disenchantati oklope koje ste izradili tailoringom.

Eto,ako sam zaboravio koju profesiju slobodno nadopišite,nadam se da vam je ovo pomoglo.[/list]

K4ciga
22-05-2007, 20:00
hvala na perfektno brzom odgovoru :D :rotfl:

a film???S:D :D


@svinjoguz odličan post!

Gorky
22-05-2007, 20:48
rekao sam kad ga snimimo, nismo jos, al bice, uskoro, sljedeci raid je u petak ili subotu.

Thrall
24-05-2007, 10:50
Evo još par pitanja:

Plaća li tko od vas WoW karticom i koliko para ( jer je jeftinije nego u cashu)


Koliko Gb-a otprilike imaju sve skupa patchevi?


Rade li se još uvijek instanci ili misije u WoW-u ili samo u BC-u ?

Svinjoguz
24-05-2007, 10:55
jeftinije je plaćat kreditnom.

Instance se rade do negdje lvl 55-56 a onda se ode u outland grindati do 58...onda dalje opet radiš questove/instance.

Patchevi imaju ajmo reći 1,5GB,nisam siguran,pogledaj pod patcheve na

http://www.wow-europe.com/en/index.xml

i izračunaj kolko sveukupno ima.

K4ciga
24-05-2007, 10:56
Plaća li tko od vas WoW karticom i koliko para ( jer je jeftinije nego u cashu),


Koliko Gb-a otprilike imaju sve skupa patchevi?


Rade li se još uvijek instanci ili misije u WoW-u ili samo u BC-u ?

1.Ja ne plaćam karticom nego (kao ostatak normalnog svijeta) preko pripejda,ali mislim da na kraju cijena dođe na isto :wink: not sure tho

2.huh,a jedno hmm...2gb ak ne i manje

3.bojim se da ne razumjem pitanje.Iako,još uvijek se rade instance,misije i sve ostalo što spada u WoW prije BC-a :roll:

lizard
24-05-2007, 11:25
ako dugo vremena placas karticom blizzard ti da neki popust i onda to bude jako povoljno.(neznam tocno koliko)

Thrall
24-05-2007, 17:13
A kako se to plaća preko prepaida?

flander
24-05-2007, 17:43
A kako se to plaća preko prepaida?

kupiš u npr. Algoritmu prepaid,odeš na Blizz europa stranicu,na acc managment i ukucaš broj koji ostružeš na kartici


koda za mobitel

Thrall
24-05-2007, 17:49
Šta onda svaki mjesec trebaš kupovati prepaid?

dex
24-05-2007, 17:57
210 kn je prepaid i traje 2 mjeseca.. znaci svaka 2 mjeseca moras u shoping :D

Thrall
24-05-2007, 17:58
Aha skužio sam, hvala.

K4ciga
24-05-2007, 18:19
svaki drugi mjesec kupuješ prepaid...209,00 kn.

Waylon
24-05-2007, 20:56
ja sam uzeo tromjesečnu pretplatu prek kreditne i plaćam 260kn.
znači, ako postavimo omjer 210 : x = 2 : 3,
dobivamo x = 315, što znači da bi realna cijena igranja 3 mjeseca trebala iznositi 315kn
oduzmemo li od realnog x (koji predstavlja cijenu tri mjeseca igranja), blizzardov x koji iznosi 265, dobivamo razliku 50.

znači, za samo 50kn više, dobiva se mjesec dana igranja više. :D

nisam sad točno siguran, al tu je negdje oko 50kn razlika za 1 mjesec :rotfl:

Spectre
24-05-2007, 22:22
Plaćaj svaka 6 mjeseca, i još će ti manje biti :)

Waylon
24-05-2007, 22:55
više sile tvrde da to nije isplativo, nemrem tu niš :D

suljo
25-05-2007, 13:16
Ako ja nisam 6 dana online na wowu hoće li mi blizzard nadomjestit to što nisam bio online.

Shadowhell
25-05-2007, 13:57
Ne, čitaj upute za igru ffs

dex
25-05-2007, 14:06
pretplata tj vrijeme ti istice bez obzira bio ti online 25 sati na dan ili se logo jednom u tih par mjeseci...

Fencing_LORD
27-05-2007, 15:54
Misilm da već znam odgovor na svoje pitanje, ali pitam za svaki slučaj...

Da li mi account i likovi te prepaid vrijeme ostaju sačuvani ako samo obrišem WoW s kompjutera? Jel treba sačuvati WTF folder? Da bih ponovno igrao potrebno je samo iznova instalirati igru, zar ne?

suljo
27-05-2007, 16:09
Likovi i acc ti ostaje makar ti zibrisao igru 5 puta i opet je instalirao.

Fencing_LORD
27-05-2007, 16:12
ok, thnx

Ah, prepuštam se trotjednom RL-u. Doviđenja Azerothe i druže Marttože, vidimo se preko praznika... :cry:

flander
27-05-2007, 20:14
jel ko možda srušio Ilidiana? Onak samo me znaima?

Fencing_LORD
27-05-2007, 20:44
tako brzo? patch je aktualan oko 2-3 dana kolko ja znam...

sumnjam, iako ima frikova :D

Svinjoguz
27-05-2007, 21:22
Nihilum će vrlo skoro.

Spectre
27-05-2007, 22:36
Nihilum je ubio 5 bossova u BT-u do sad, no imali su nešto vježbe na PTRu pa je zato brzo išlo. Sad će malo usporit :)

Ovdje možeš pratiti najnovije vijesti o World of Warcraftu:
http://www.worldofraids.com/

Svinjoguz
28-05-2007, 19:07
Što je to Battleground?



Battleground je PvP zona u kojoj se sučeljavaju Horda i Savez.

U battlegroundima se skupljaju Honor pointsi koje možete iskoristiti za kupnju razne PvP opreme



Zasad Postoje 4 Battlegrounda(u nastavku BG)



Warsong Gulch(WSG)je Battleground smješten po settingu u Ashenvale,rat se tamo vodi između warsong klana i silverwing sentinelsa.
Za WSG je limit 10v10,WSG funkcionira na CTF(capture the flag principu).




Arathi Basin(AB)je battleground smješten po settingu u Arathi Higlands,gdje se vodi rat između The Defilersa i League of Arathor,funkcionira po nekakvog Onslaught principu gdje možete zauzimati različite baze,što više baza kontrolirate,više resursa dobivate,a onaj ko prvi dobi 1800 resursa,taj je pobjednik,AB je limitiran na 15v15.


Alterac Valley(AV)je smješten u Alterac Mountains,gdje se rat vodi između Frostwolf klana i Stormpike forcesa,ovo je impresivan BG,koji zahtjeva i nešto poveće hardwerske resurse(čitaj RAM).U AV-u imate mnogo baza i mnogo taktičkih mogućnosti jer je limit igrača postavljen na čak 40v40,da biste pobijedili u ovom BG-u morate ubiti ili Stormpikea ili Drek'Thara,ovisno o frakciji,morate koknuti ili jednog ili drugog,ali prije toga morate zauzeti razne baze koji daju razne mogućnosti.

Eye of The Storm-još ništa neznam o ovom BG-u,pa vam preporučam da malo progooglate.

Nefarnius
29-05-2007, 14:10
Što je to Battleground?



Battleground je PvP zona u kojoj se sučeljavaju Horda i Savez.

U battlegroundima se skupljaju Honor pointsi koje možete iskoristiti za kupnju razne PvP opreme



Zasad Postoje 4 Battlegrounda(u nastavku BG)



Warsong Gulch(WSG)je Battleground smješten po settingu u Ashenvale,rat se tamo vodi između warsong klana i silverwing sentinelsa.
Za WSG je limit 10v10,WSG funkcionira na CTF(capture the flag principu).




Arathi Basin(AB)je battleground smješten po settingu u Arathi Higlands,gdje se vodi rat između The Defilersa i League of Arathor,funkcionira po nekakvog Onslaught principu gdje možete zauzimati različite baze,što više baza kontrolirate,više resursa dobivate,a onaj ko prvi dobi 1800 resursa,taj je pobjednik,AB je limitiran na 15v15.


Alterac Valley(AV)je smješten u Alterac Mountains,gdje se rat vodi između Frostwolf klana i Stormpike forcesa,ovo je impresivan BG,koji zahtjeva i nešto poveće hardwerske resurse(čitaj RAM).U AV-u imate mnogo baza i mnogo taktičkih mogućnosti jer je limit igrača postavljen na čak 40v40,da biste pobijedili u ovom BG-u morate ubiti ili Stormpikea ili Drek'Thara,ovisno o frakciji,morate koknuti ili jednog ili drugog,ali prije toga morate zauzeti razne baze koji daju razne mogućnosti.

Eye of The Storm-još ništa neznam o ovom BG-u,pa vam preporučam da malo progooglate.

Za Arathi Basin moras imati 2000 resursa

Eye of the storm...moras CTF..tj. uhvatiti 4 zastave + 2000 resursa...tj. mjesavina WSGa i AB-a!

THUNDER_DINIX
30-05-2007, 07:51
sta rade s tim EU serverima?!? vec 2. put zeza u tjedan dana

LukA33
30-05-2007, 08:02
mene zanima ako imam BC acc jel mogu ja igrat WoW obični bez BC instaliranog na komp

Dreamer Deceiver
30-05-2007, 08:06
mene zanima ako imam BC acc jel mogu ja igrat WoW obični bez BC instaliranog na komp

ja mislim da ne

flander
30-05-2007, 08:17
Nihilum će vrlo skoro.


na kojem su oni serveru?

AVGstar
30-05-2007, 08:19
jel ko možda srušio Ilidiana? Onak samo me znaima?kako je moguce da u WOW-u postoji ilidian sta nije on umro u war3:TFT na kraju kad se s arthasom borio?

flander
30-05-2007, 08:23
jel ko možda srušio Ilidiana? Onak samo me znaima?kako je moguce da u WOW-u postoji ilidian sta nije on umro u war3:TFT na kraju kad se s arthasom borio?

da i kakve to sad ima veze :? WoW je igra i priča sama za sebe, ak sam ja dobro skužio

e da još jedno pitanje di počinje prequest za onu instancu Karazan,kak se več zove?

Horfak
30-05-2007, 08:35
jel ko možda srušio Ilidiana? Onak samo me znaima?kako je moguce da u WOW-u postoji ilidian sta nije on umro u war3:TFT na kraju kad se s arthasom borio?

da i kakve to sad ima veze :? WoW je igra i priča sama za sebe, ak sam ja dobro skužio

e da još jedno pitanje di počinje prequest za onu instancu Karazan,kak se več zove?

deadwind pass

Smeagoul
30-05-2007, 08:45
jel ko možda srušio Ilidiana? Onak samo me znaima?kako je moguce da u WOW-u postoji ilidian sta nije on umro u war3:TFT na kraju kad se s arthasom borio?

da i kakve to sad ima veze :? WoW je igra i priča sama za sebe, ak sam ja dobro skužio

e da još jedno pitanje di počinje prequest za onu instancu Karazan,kak se več zove?

*ne, WoW je igra koja se nastavlja 4 godine nakon Frozen Throna
a Illidan nije tada umro, Arthas mu je zadao fatalnu ozljedu, i da se nastavio boriti sada nebi bilo Illidana, a taj poraz bila je zavrsna tocka Illidanovom ludilu
__________________________________________________ _____
*U intru obicnog WoW-a mozes cuti "4 Years have past since the mortal races banded together and stood united against might of the Burning Legion"

THUNDER_DINIX
30-05-2007, 08:49
Illidan je Demon Hunter, ne?!? BTW, meni naj heroj u TFT, stalno sam s njim igrao kad sam uzimao nightelfove

Smeagoul
30-05-2007, 09:11
http://www.pixilive.com/viewi/20070530/1.jpg
http://www.pixilive.com/viewi/20070530/2.jpg
http://www.pixilive.com/viewi/20070530/3.jpg

iz Night Elfa u Demona

THUNDER_DINIX
30-05-2007, 09:13
taj veliki crni je inace Metamorphosis u TFT

Dreamer Deceiver
30-05-2007, 09:19
a big problem

http://img258.imageshack.us/img258/503/ ... 713vq5.jpg (http://img258.imageshack.us/img258/503/wowscrnshot053007101713vq5.jpg)

flander
30-05-2007, 09:29
a big problem

http://img258.imageshack.us/img258/503/ ... 713vq5.jpg (http://img258.imageshack.us/img258/503/wowscrnshot053007101713vq5.jpg)


stime si htio pokazati da....

Dreamer Deceiver
30-05-2007, 09:39
a big problem

http://img258.imageshack.us/img258/503/ ... 713vq5.jpg (http://img258.imageshack.us/img258/503/wowscrnshot053007101713vq5.jpg)


stime si htio pokazati da....

ne mogu uć u svog lika na tom serveru :(

flander
30-05-2007, 11:02
a big problem

http://img258.imageshack.us/img258/503/ ... 713vq5.jpg (http://img258.imageshack.us/img258/503/wowscrnshot053007101713vq5.jpg)


stime si htio pokazati da....

ne mogu uć u svog lika na tom serveru :(


nemrem ni ja,mislim mogu al stalno sam dc, opetz su im serveri neš u qurcu, pričekaj budu popravili

cmeljo22
30-05-2007, 11:17
meni uopce nece u igru... ustvari nece da downloada patch pise:
failed to apply patch plz try later or reinstal wow... WTF?? :o :(

Svinjoguz
30-05-2007, 12:37
Šta ako je slučajno neki njihov tehničar prolio kolu po serverima? :pray:

šalim se,buju oni to popravili uskoro,dont worry.

Dreamer Deceiver
30-05-2007, 12:44
istina server su malo u kifli ovih dana.

lizard
30-05-2007, 12:48
ma daj....dva maintancea danas ...bas bezveze

flander
30-05-2007, 12:57
Šta ako je slučajno neki njihov tehničar prolio kolu po serverima? :pray:

šalim se,buju oni to popravili uskoro,dont worry.


hehe dobra.........bome evo sad piše da ništa do 15:30,pas mater a baš skupim ekipu za SH i počeo delat prequest za Karu

K4ciga
30-05-2007, 13:03
Sda ništa do 15:30

WTF?!?!?

do 15:30 :o :shock: pa šta ću radit još sat i po?! :kill:

lizard
30-05-2007, 13:08
visi na forumu...

flander
30-05-2007, 13:12
Sda ništa do 15:30

WTF?!?!?

do 15:30 :o :shock: pa šta ću radit još sat i po?! :kill:


uzmi bicikl i provozaj se to bum ja sad morti napravil :wink:
mada kiša neš hebe...

suljo
30-05-2007, 13:28
Jel to samo na europskim serverima ili i američkim?
:cry:

flander
30-05-2007, 13:29
Jel to samo na europskim serverima ili i američkim?
:cry:


ajt razmisli malo tom glavimcom kaj ti samo služi da ti kiša ne pada u vrat :?

suljo
30-05-2007, 13:31
Jel to samo na europskim serverima ili i američkim?
:cry:


ajt razmisli malo tom glavimcom kaj ti samo služi da ti kiša ne pada u vrat :?
a jbg bar netrebam kišobran a daj nek netko odgovori da idem mozda na njihove servere tamo imam acc ma idem probat.

flander
30-05-2007, 13:37
Jel to samo na europskim serverima ili i američkim?
:cry:


ajt razmisli malo tom glavimcom kaj ti samo služi da ti kiša ne pada u vrat :?
a jbg bar netrebam kišobran a daj nek netko odgovori da idem mozda na njihove servere tamo imam acc ma idem probat.


oš reč da ja nemam glavu?....enivej....ak imaš i tam acc odi probat kaj pitaš onda...hmm a jesi možda kojim slučajem čuo za Američki status srevera (http://www.worldofwarcraft.com/realmstatus/)Si za ovo Europski status servera (http://www.wow-europe.com/en/serverstatus/)..zna pomoči :wink:

lizard
30-05-2007, 13:42
WAAHHH...ragnaros still down...

flander
30-05-2007, 13:44
WHIPE...ragnaros still down...


joj a kaj se opče trudite,pa do najkasnije 16:00 nebu niš da se na trepavice postaviš,odi van malo prošeći,odi spavat ili tak neš,ne govorim tebi lizard neg opčenito za sve koji jecaju,a i pitanje je da li bu u 16:00 gotovo,to je samo obavijest da do tad treba bit gotovo, a što ako produže recimo do 20:00 :wink:

lizard
30-05-2007, 13:45
e onda cu ih je*** sve ...

Dreamer Deceiver
30-05-2007, 13:47
jedniostavno mene zaboli ona stvar u gaćama ako je server down, nisma jebeni frik da pizdim zbog toga.

flander
30-05-2007, 13:50
jedniostavno mene zaboli ona stvar u gaćama ako je server down, nisma jebeni frik da pizdim zbog toga.

a baš tako, to cijelo vrijeme govorim ali niko das kuži :wink:

suljo
30-05-2007, 13:53
Jel to samo na europskim serverima ili i američkim?
:cry:


ajt razmisli malo tom glavimcom kaj ti samo služi da ti kiša ne pada u vrat :?
a jbg bar netrebam kišobran a daj nek netko odgovori da idem mozda na njihove servere tamo imam acc ma idem probat.


oš reč da ja nemam glavu?....enivej....ak imaš i tam acc odi probat kaj pitaš onda...hmm a jesi možda kojim slučajem čuo za Američki status srevera (http://www.worldofwarcraft.com/realmstatus/)Si za ovo Europski status servera (http://www.wow-europe.com/en/serverstatus/)..zna pomoči :wink:
Nisam još čuo za to al sad znam.

lizard
30-05-2007, 13:53
a baš tako, to cijelo vrijeme govorim ali niko das kuži :wink:

a o tome ti pricas...pa onda jednostavno reci....ti si reko da idem napravit đir na biciklu ( nemam bike) reko si da idem spavat ( ne spava mi se ) reko si da idem van ( pada kisa)...kuzis ...nisam te skuzio..!?!? :D :) 8) :rotfl:

Svinjoguz
30-05-2007, 14:43
Dosta servera neradi,ukljućujući Ragnaros,još par minuta.

THUNDER_DINIX
30-05-2007, 14:53
OMG, jos ne radi! pa sta rade s tim?!?

flander
30-05-2007, 19:06
evo lipo sam ja reko 20:00 je i RAgnaros je još dole...ccc....

EDIT:E sad su pre tjerali da ga hebeš...sad im ni stranica ne dela...majko Isusova...daš pare za igru a oni ovak :cry:

lizard
30-05-2007, 20:22
da ni armory ne radi...majku im hebem...al ragnaros je UP

K4ciga
30-05-2007, 21:49
http://img385.imageshack.us/img385/8271/wow2007053022445450vl3.th.png (http://img385.imageshack.us/my.php?image=wow2007053022445450vl3.png)

zNa netko zašto je simple combat log "incompatible"? :-x


edit ; ovi likovi što vidite iz pozadine su mi većinom moneymakeri sa minningom & banke :D

(sponzoriraju dRuju]S:D

Pharun
01-06-2007, 10:27
Imam jedan problem. Nakon sto sam se logirao, sve na jednom mom liku je bilo promjenejeno (interface options, itd.) iako nitko drugi nema pristup mom acc. Sve sam vratio na normalu ali mi ne radi chat log, combat radi normalno a na chat logu mi pise samo kada dobim +reputaciju. Na drugim likovima mi sve normalno radi. Zna ko mozda sta bi trebao napraviti?

M4mut
01-06-2007, 10:32
Imam jedan problem. Nakon sto sam se logirao, sve na jednom mom liku je bilo promjenejeno (interface options, itd.) iako nitko drugi nema pristup mom acc. Sve sam vratio na normalu ali mi ne radi chat log, combat radi normalno a na chat logu mi pise samo kada dobim +reputaciju. Na drugim likovima mi sve normalno radi. Zna ko mozda sta bi trebao napraviti?

hmm probaj izbrisat WTF folder u wow direktoriju

ali bekapiraj ga prije

Pharun
01-06-2007, 12:49
Thx pomoglo je, sada radi :).

THUNDER_DINIX
01-06-2007, 14:24
di mogu nabaviti onaj program pomocu kojeg mogu vidjeti koordinate? trebam link

lizard
01-06-2007, 14:34
download i stavi ga u mapu world of warcraft-interface-addons

http://www-en.curse-gaming.com/downloads/details/240/

THUNDER_DINIX
01-06-2007, 14:47
sve sam to napravio, ali i dalje ne vidim koordinate u igri

Svinjoguz
01-06-2007, 14:49
sve sam to napravio, ali i dalje ne vidim koordinate u igri

Nešto si sjebao,mora radit.

THUNDER_DINIX
01-06-2007, 15:06
skinuo sam to cudo i raspakirao tamo gdje pise, ali ne pokazuje koordinate

flander
01-06-2007, 17:24
Zanima me jedna stvar več duže vrijeme, a to je kak možeš znat kad je neko tzv."imba" , neka stvar, ili neki char?

K4ciga
01-06-2007, 17:46
Zanima me jedna stvar več duže vrijeme, a to je kak možeš znat kad je neko tzv."imba" , neka stvar, ili neki char?

IMBA=ImpressiveMassiveBlastingAbility,znači nešto uber,super,jako dobro,vrlo dobro,odlično,:) recimo ;

Lik ima imba gear (750spell dmg,Tier10,...),
Imaš imba oružje,
ima dobru opermu za svoj lvl itd :wink:

Smeagoul
01-06-2007, 18:57
Zanima me jedna stvar več duže vrijeme, a to je kak možeš znat kad je neko tzv."imba" , neka stvar, ili neki char?


I
Must
Be
Abnormal


(( PS. Prestigli smo Elder Scrolls po broju postova :D ))

Shadowhell
01-06-2007, 19:30
Imba=imbalanced ...

flander
01-06-2007, 20:08
Zanima me jedna stvar več duže vrijeme, a to je kak možeš znat kad je neko tzv."imba" , neka stvar, ili neki char?

IMBA=ImpressiveMassiveBlastingAbility,znači nešto uber,super,jako dobro,vrlo dobro,odlično,:) recimo ;

Lik ima imba gear (750spell dmg,Tier10,...),
Imaš imba oružje,
ima dobru opermu za svoj lvl itd :wink:


aha fala :wink:

lizard
02-06-2007, 17:16
(( PS. Prestigli smo Elder Scrolls po broju postova :D ))

Whee... /cheer all

Nightyx
02-06-2007, 18:38
Zanima me jedna stvar več duže vrijeme, a to je kak možeš znat kad je neko tzv."imba" , neka stvar, ili neki char?


I
Must
Be
Abnormal


(( PS. Prestigli smo Elder Scrolls po broju postova :D ))

Imali ste više vremena :D

THUNDER_DINIX
03-06-2007, 17:51
sta znaci kad quest giveri iznad glave imaju bijeli usklicnik?!?

flander
03-06-2007, 17:59
sta znaci kad quest giveri iznad glave imaju bijeli usklicnik?!?


-.- jel to stvarno neznaš ili zehebevaš :?


enyway to ti znači da nisi završio quest,ako si krivo napisao misleči na plavi upitnik, znači da je quest ponovljiv, ali samo jednom dobiješ exp i pare, znači ti se questovi uglavom rade za reputaciju recimo Scryer-a noseči im prstenje koji dropaju u instancama koje se mogu nači u Terrokar šumi ili Eclipse point u Shadowmoon Valley itd. itd. itd.... :wink:

THUNDER_DINIX
03-06-2007, 21:13
da nisam zavrsio?!? pa normalno da nisam, ali ne mogu ga ni otvoriti. BTW, nije plavi upitnik, vec bijeli (prozirni) usklicnik

Spectre
03-06-2007, 21:25
edited: vidi 2 posta ispod

cmeljo22
03-06-2007, 21:31
spectre bi odmah ubio covjeka u pojam..... :killyou:

kako mislis nemos ga otvoriti u quelst logu?

i da blizz bi trebo povecat q log na 30 25 mi je premalo :-x

Spectre
03-06-2007, 21:33
sorry, flander me zaveo, pa nisam uopće pročitao pitanje kak spada :D

Bijeli uskličnikS(za one koji ne znaju: !S) znaći da nisi dovoljno visoki level za određeni quest. Svaki quest ima level prerequisite, inači bi mogo napravit lvl 70 quest u pratnji high lvl frenda, i odmah dingat 10 levela odjednom :)

A bijeli upitnikS(za noe koji ne znaju: ?S) znaći da quest nije dovršen :)

E moj flander, skoro sam popljuvo lika, al sam se sjetio minutu kasnije :roll:


i da blizz bi trebo povecat q log na 30 25 mi je premalo :-x

Pa povećali su s 20 na 25 kad je TBC došao, kud ćeš više? :wink:

flander
03-06-2007, 22:41
ahaaaaaaaaaaaaa uskličnik, ja neznam koji mi klinac bio da zabrijem na upitnik :? /slap , da to znam da je bijeli uskličnik ak si nedovoljno visok lvl za određeni q, zbilja neznam što mi bi, isprika :wink:

THUNDER_DINIX
04-06-2007, 09:26
ok, hvala, tek sam i ja kasnije skuzio sta predstavlja. jel zna netko mozda koja zona je za koji lvl? treba mi popis (npr... Thousand Needles je za 25-35 lvl)

Svinjoguz
04-06-2007, 09:32
http://www.wow-europe.com/en/info/basic ... evels.html (http://www.wow-europe.com/en/info/basics/regionlevels.html)

THUNDER_DINIX
04-06-2007, 16:05
zahvaljujem :pray:

cmeljo22
05-06-2007, 03:42
ok, hvala, tek sam i ja kasnije skuzio sta predstavlja. jel zna netko mozda koja zona je za koji lvl? treba mi popis (npr... Thousand Needles je za 25-35 lvl)

mislim da ti je lakse skinut meta map ili cartographer.. mislim da na obadvije imas lvl range od svake zone....

cmeljo22
05-06-2007, 14:52
neznam kako vama koji imat adsl ali meni kod kuce nikako nece da se armory otvori kak treba ili mi se 3x zamrzne komp pri otvaranju ili mi fali neki flash??? jel ima jos tko problema s ovim?

lycancro
05-06-2007, 15:26
a armory ti nekad radi nekad ne... a znas i sam da je blizzard specificirao da je u beta verziji... a ako je kod njih nesto u beti a mos mislit kakva bi im bila tek normalna verzija :rotfl:

nesto mi je titan panel prestao sljakat... ako netko ima link za najfriskiji... :kill:

Svinjoguz
05-06-2007, 18:07
@cmeljo:armory je u beti,imam 1mbit DSL i meni radi normalno(uskoro idem
na optimu,170kn flat od 4mbit),nekad se sporije učitava ali inače O.K,možda te samo veza zeza.

@ivicancro:meni titan radi normalno,možda bi ga ti trebao enablati,ili klikni "load out of date"i sve bi trebalo delati kak spada i bog zapovijeda:wink: .

cmeljo22
05-06-2007, 19:03
btw: bas sam gledo neki dan atlas i vidim novi legendary itemy.. ja ono wtf..
provjerim na thottbotu kad ono itemi se dobivaju samo u fajtu sa jednim bossom kod illidanna pa me zanima jel itko uopce doso do tog bossa i kako ide to (jel oruzja dobis na biranje tokom instance ili sta?) znam jedino da nakon tog bossa valjda moras vratit iteme ili ti sami odu iz inventorya.... :shock: :shock:

Spectre
05-06-2007, 22:17
Droppaju tijekom posljednjeg fajta u Tempest Keep: the Eye, protiv Kael'thas Sunstridera. Svaki "add" droppa drugačiji item, za skoro svaku klasu. I da, do sad je već ubijen, kao i cijeli Black Temple, zajedno s Ilidanom. Još samo da oderu Mount Hyjal slijedeći tjedan, i Nihilum može na odmor do slijedećeg velkog patcha.

Svinjoguz
05-06-2007, 22:28
Droppaju tijekom posljednjeg fajta u Tempest Keep: the Eye, protiv Kael'thas Sunstridera. Svaki "add" droppa drugačiji item, za skoro svaku klasu. I da, do sad je već ubijen, kao i cijeli Black Temple, zajedno s Ilidanom. Još samo da oderu Mount Hyjal slijedeći tjedan, i Nihilum može na odmor do slijedećeg velkog patcha.
E,da,nešto se šuška da bi sljedeća instanca mogla biti Zul'Aman,can't wait 8) .

Spectre
05-06-2007, 22:36
Zul'Aman će biti uskoro otvoren, no to će biti 10-man instance, za ljude koji mogu očistiti većinu Karazhana, no preslabi su ili nemaju ljudi za teže 25-man instance

flander
06-06-2007, 23:55
di počinje quest za Netherdrake mount?

THUNDER_DINIX
07-06-2007, 09:04
kako iz Barrensa mogu doc do Hillsbrad Foothillsa (E.K)? di uzmem cepelin?

M4mut
07-06-2007, 09:12
kako iz Barrensa mogu doc do Hillsbrad Foothillsa (E.K)? di uzmem cepelin?

Iz barrensa nikako, u durotaru na zepp do UC-a, iz UC-a odletiš u hilsbrad

THUNDER_DINIX
07-06-2007, 09:17
sta je UC i kako od tamo odletim di trebam?

EDIT: skonto sam: Undercity. jel od tamo trebam hodat ili mogu brze nekako?

K4ciga
07-06-2007, 09:31
sta je UC i kako od tamo odletim di trebam?

EDIT: skonto sam: Undercity. jel od tamo trebam hodat ili mogu brze nekako?

ovisi odakle ; ako iz ogrimmara samo uzmeš zepelin a ak iz silvermoona onda imaš teleport

M4mut
07-06-2007, 09:56
sta je UC i kako od tamo odletim di trebam?

EDIT: skonto sam: Undercity. jel od tamo trebam hodat ili mogu brze nekako?

ako nemaš otvoreno ništa na eastern kingdoms morat ćeš pješke

lycancro
07-06-2007, 12:59
ako si belf, imas tamo skroz u cosku na karti grada jednu prostoriju.... neki kristal na koji kliknes i prebaci te u undercity... mislim da je tamo u blizini za priesta trener ali nisam sto posto siguran... pitaj likove u igri za taj teleport.

Spectre
07-06-2007, 14:43
@THUNDER_DINIX: Daj si nabavi neki guild ingame, najlakše ti je tamo pitati, a ne za svako pitanje dolazit na forum, pa onda čekat da ti netko odgovori. Waste of time.

THUNDER_DINIX
07-06-2007, 16:56
pa zasto onda uopce postoji ova tema?!? BTW, skontao sam kako doci... imam jos 1 pitanje: ako je lvl-zona 20-30, kad dobijem lvl 30, jel mogu i dalje ostat radit Q i dobit jednako exp?

BTW, imam guild

K4ciga
07-06-2007, 17:43
pa zasto onda uopce postoji ova tema?!? BTW, skontao sam kako doci... imam jos 1 pitanje: ako je lvl-zona 20-30, kad dobijem lvl 30, jel mogu i dalje ostat radit Q i dobit jednako exp?

BTW, imam guild

nemožeš, ti bi dobivao exp za questove koji su predviđeni za lvl 20? :)

lycancro
07-06-2007, 18:02
mislim da dobijes reputaciju...al sad xp... hmmm i kad bi dobio to bi ti bilo na tvom levelu ko da ti netko udjeljuje sitno u lipama...na manjim levelima taj xp znaci dosta :D

K4ciga
07-06-2007, 18:15
mislim da dobijes reputaciju...al sad xp... hmmm i kad bi dobio to bi ti bilo na tvom levelu ko da ti netko udjeljuje sitno u lipama...na manjim levelima taj xp znaci dosta :D

dobiš reputaciju al ono...50 rep :D

flander
07-06-2007, 18:37
di počinje quest za Netherdrake mount?


kaj niko nezna? a nemrem nač na netu

THUNDER_DINIX
07-06-2007, 18:51
mislim da dobijes reputaciju...al sad xp... hmmm i kad bi dobio to bi ti bilo na tvom levelu ko da ti netko udjeljuje sitno u lipama...na manjim levelima taj xp znaci dosta :D

dobiš reputaciju al ono...50 rep :D

k, znaci cim napunim taj lvl, gubim se odande?!?

K4ciga
07-06-2007, 18:58
naravno :D nemoš ostat u start zoni do 70-og lvla :)

Spectre
07-06-2007, 20:13
dobiš reputaciju al ono...50 rep :D

Dobiješ full reputaciju, promijenili su da level ne utječe na rep gained (npr. tako sam ja nabavio exalted s Orgrimmarom, samo napraviš lvl 1-10 questove i gg).

K4ciga
08-06-2007, 14:56
hmm,ovo nissam znao...znači nema više doniranja magewawea i tih pizdarija za mounta :pray: :pray:

Smeagoul
13-06-2007, 15:21
Tko je Watchwolf ?
(moderator ovdje znam, ali me zanima zasto ima post count 0 ^^)

Svinjoguz
13-06-2007, 15:58
Tko je Watchwolf ?
(moderator ovdje znam, ali me zanima zasto ima post count 0 ^^)

Da i mene zanima,možda da pošalješ PP adminu.

flander
18-06-2007, 17:21
hmmm da...što je to "pug"

K4ciga
18-06-2007, 17:34
hmmm da...što je to "pug"

Pick Up Groups :wink:

flander
18-06-2007, 17:44
hmmm da...što je to "pug"

Pick Up Groups :wink:



hehe jel može malo više o toj riječi, jel to možda iggrač koji ajmo reč vata pune grupe ili tak neš?

K4ciga
18-06-2007, 18:30
hehe jel može malo više o toj riječi, jel to možda iggrač koji ajmo reč vata pune grupe ili tak neš?

nisam ni sam siguran actually,prvi put sam na taj termin naišao ovdje (http://wow.allakhazam.com/db/guides.html?guide=460)

flander
18-06-2007, 19:25
hehe jel može malo više o toj riječi, jel to možda iggrač koji ajmo reč vata pune grupe ili tak neš?

nisam ni sam siguran actually,prvi put sam na taj termin naišao ovdje (http://wow.allakhazam.com/db/guides.html?guide=460)

niš ne kužim, pre opširno mi :?

Voldemort
18-06-2007, 19:30
PuG se odnosi na sve one grupe koji nisu unutar guilda.Npr. uzimas PuG-ove za Kharazan ili npr. neke ove manje 5 man instance.Za one koji nemaju guild,vjerovatno su oni uvijek u PuG-ovima.Neznam samo jeli se to odnosi i na poznanike.

Shadowhell
18-06-2007, 20:00
Kako možeš igrat WoW dulje od tjedan dana i ne znat što je pug ne razumijem

Nightyx
19-06-2007, 08:25
Kako si mogu staviti da mi ovako izgleda spell bar (ono dolje gdje drzim magije) ??
http://www.worldofwar.se/gallery/galler ... s/ss80.jpg (http://www.worldofwar.se/gallery/gallery/wow_tbc/ss/ss80.jpg)

THUNDER_DINIX
19-06-2007, 08:35
u igri escape, mislim da je Interface options i onda skroz gore ti pise left action bar, right itd. i samo tamo stavljas kvacice

Nightyx
19-06-2007, 08:38
OMG to su samo mjesta za spellove i iteme, ali ja misilm na skin..... :?

THUNDER_DINIX
19-06-2007, 08:40
aha, na to mislis... e, to ne znam, sigurno neki adon sa skinovima

Svinjoguz
19-06-2007, 08:47
Kako možeš igrat WoW dulje od tjedan dana i ne znat što je pug ne razumijem

Evo ja ga igram 13 mjeseci pa neznam što je pug :D .


EDIT:PUG je grupa koje sa stvara za karu ili 5 man instance(to je za one ljude koji nemaju gilde,oni su u PUGovima).

BlackDCRO
19-06-2007, 08:58
Imam ja jedno pitanje...
Ako vise nema mog lika na wow armory, jel to moze znaciti da su mi ga izbrisali? :o
Hvala!

Svinjoguz
19-06-2007, 09:01
Imam ja jedno pitanje...
Ako vise nema mog lika na wow armory, jel to moze znaciti da su mi ga izbrisali? :o
Hvala!

Probaj se ulogirat na acc management pa vidi account status.

flander
19-06-2007, 10:20
OMG to su samo mjesta za spellove i iteme, ali ja misilm na skin..... :?


jel misliš na ova dva kao "sokola" sa strane da se vide?

Spectre
19-06-2007, 11:42
OMG to su samo mjesta za spellove i iteme, ali ja misilm na skin..... :?

Ne znam o čemu pričaš, taj screenshot nema apsolutno niti jedan mod, sve je default.

flander
19-06-2007, 13:24
OMG to su samo mjesta za spellove i iteme, ali ja misilm na skin..... :?

Ne znam o čemu pričaš, taj screenshot nema apsolutno niti jedan mod, sve je default.

da to i meni malo čudno,možda su ti "sokolovi"