PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje u vezi matične i napajanja



White
20-03-2007, 08:49
Zanima me koje bi napajanje bilo dovoljno za napajnje ovih komponenti:
Intel C2D E6300
DDR2 1GB (800MHz)
HDD Seagate 250GB
CL SB Fatal1ty
LG DVD prža

E sad, trebao bih savjet za neku matičnu sa integriranom grafom i jednim PCIEx16 utorom čija cijena ne prelazi 600kn i koja će moč udomit Big Typhoona nakon nekog vremena :)
I s vremenom (krajem godine) bi u tu konfu dodao neku slabiju verziju dx10 kartice, pa ako se zna nešto o tome kolko će one trošiti, zamolio bih vas da i to uzmete u obzir. Ako ne, onda bez bilo kakve grafe.
Ja vjerujem da je za ovo sve (bez grafe) dovoljan FORTRON 350W

Unaprijed zahvaljujem na uloženom trudu i vremenu!

NITROS
20-03-2007, 09:22
Zanima me koje bi napajanje bilo dovoljno za napajnje ovih komponenti:
Intel C2D E6300
DDR2 1GB (800MHz)
HDD Seagate 250GB
CL SB Fatal1ty
LG DVD prža

E sad, trebao bih savjet za neku matičnu sa integriranom grafom i jednim PCIEx16 utorom čija cijena ne prelazi 600kn i koja će moč udomit Big Typhoona nakon nekog vremena :)
I s vremenom (krajem godine) bi u tu konfu dodao neku slabiju verziju dx10 kartice, pa ako se zna nešto o tome kolko će one trošiti, zamolio bih vas da i to uzmete u obzir. Ako ne, onda bez bilo kakve grafe.
Ja vjerujem da je za ovo sve (bez grafe) dovoljan FORTRON 350W

Unaprijed zahvaljujem na uloženom trudu i vremenu!

1. ne vidim svrhu kupovat komp sa intergriranom grafom. Jer rade onda ustedis na procesoru ili na ovoj zvucnoj pa lijepo kupis polovnu. Sa intergriranom samo gubis zivce.

2. NE POSTOJI maticna za C2D koja nesto valja ispod 1000kn
3. Vecina intergriranih grafickih radi problema kada se gore na plocu stavi stand alone graficka.
4. Ja bi stavio malo jace napajanje i to seasonica, jer ces u buducnosti sigurno staviti jos koji disk pa ce ti biti preslabi fortron.

White
20-03-2007, 10:41
1. ne vidim svrhu kupovat komp sa intergriranom grafom. Jer rade onda ustedis na procesoru ili na ovoj zvucnoj pa lijepo kupis polovnu. Sa intergriranom samo gubis zivce.

2. NE POSTOJI maticna za C2D koja nesto valja ispod 1000kn
3. Vecina intergriranih grafickih radi problema kada se gore na plocu stavi stand alone graficka.
4. Ja bi stavio malo jace napajanje i to seasonica, jer ces u buducnosti sigurno staviti jos koji disk pa ce ti biti preslabi fortron.

Stvar je u tom što mi ne treba komp previše za igranje, tj. trenutno se ne igram previše na nj pa mi grafa nije važna, zvučnu već neko vrijeme imam, a procesor ne želim mijenjat... :)
A ako uzimam komp s grafom moram pričekat još dva-tri mjeseca, tak da nema svrhe tražit savjet za matičnu ili bilo što drugo!
lol

NITROS
20-03-2007, 10:57
Al kuzis rade uzmes maticnu i posebno graficku za kojih 200-300kn i to je to. Bolja ce sigurno biti od intergrirane, a netrebas se bojati da ce biti nekompatibilnosti

White
20-03-2007, 12:19
ma ok!
kužim što misliš...
:D

ajd onda daj neku preporuku za matičnu i grafu.

e, i koje točno napajnje bi bilo dobro? Pa da vidim kako stoje stvari...
:)

kulamasta
20-03-2007, 12:21
Neznam o kakvim problemima pricas kada se koristi intergrirana i posebna graficka??? :shock:

Nikada cuo za to, niti vidio... Gubis zivce zbog intergrirane? Prije ces izgubiti zivce zbog drugih stvari stvari nego zbog intergrirane graficke...

Osobno sam vlasnik (vrlo zadovoljan) ploce Gigabyte m55plus-S3G koja dolazi sa intergriranom Quadro NVS 210SSgrafickom. Graficka podrzava PS 3.0 tako da se sve igre mogu na njoj pokrenut.

Trenutno na njoj igram, vjerovao ili ne Titan Quest Immortal Throne, NFS: Underground 2 i KOTOR 2. Sznaci, po meni, ako netko odigra nesto tu i tamo ovo je idealno rjesenje. Pricam naravno o AM 2 platformi.

Sto se tice o nadogradivosti; Na toj ploci je prvo veselo radila 7900 GSSi sve je radilo savrseno, zatim je radila 7600 GSSi radilo je sve takodjer savrseno. Ako imas koju drugu karticu, donesi spojit cemo je, pa da vidimo jel ima kakvih problema u kompatibilnosti. Ja te uvjeravam da nema.

Zasto kupiti plocu sa intergriranom grafickom? Pa vise razloga moze biti:

1.S Nekome jednostavno netreba samostalna graficka
2.SPo meni su te ploce best buy: Moja ploca kosta oko 550 kn; na njoj dolazi intergrirana graficka, intergrirana zvicna, intergrirana ethernet kartica, firewire... kada se to sve zbroji ispada da sama ploca kosta 100 kn i to je po meni apsolutni best buy
3.SJos jedan razlog za plocu sa intergriranom grafickom je kod onih koji poput mene stalno mjenjaju samostalne graficke, pa se naravno desi da sam bez graficke i mjesec dana. No problemos, uvjek je na loci jedna koja 100 % ispunjava svoju funkciju

Jos da napomenem nesto sto se tice nekompatibilnost i slicnih prica: Meni se cini da je to vise urbana legenda koja je nastala prije 100 i sitno godina dok su vecina ploca sa intergriranom grafikom bile smece (?).
Danas mislim da ploca sa intergriranom grafikom ima problema kao i svaka druga ploca, i da, moja sljedeca ploca imat ce takodjer intergriranu grafiku.

PS. namjeravam kroz koji dan napisat mali testic moje intergrirane graficke kako se snalazi u igrama

NITROS
20-03-2007, 12:36
Neznam o kakvim problemima pricas kada se koristi intergrirana i posebna graficka??? :shock:

Nikada cuo za to, niti vidio... Gubis zivce zbog intergrirane? Prije ces izgubiti zivce zbog drugih stvari stvari nego zbog intergrirane graficke...

Osobno sam vlasnik (vrlo zadovoljan) ploce Gigabyte m55plus-S3G koja dolazi sa intergriranom Quadro NVS 210SSgrafickom. Graficka podrzava PS 3.0 tako da se sve igre mogu na njoj pokrenut.

Trenutno na njoj igram, vjerovao ili ne Titan Quest Immortal Throne, NFS: Underground 2 i KOTOR 2. Sznaci, po meni, ako netko odigra nesto tu i tamo ovo je idealno rjesenje. Pricam naravno o AM 2 platformi.

Sto se tice o nadogradivosti; Na toj ploci je prvo veselo radila 7900 GSSi sve je radilo savrseno, zatim je radila 7600 GSSi radilo je sve takodjer savrseno. Ako imas koju drugu karticu, donesi spojit cemo je, pa da vidimo jel ima kakvih problema u kompatibilnosti. Ja te uvjeravam da nema.

Zasto kupiti plocu sa intergriranom grafickom? Pa vise razloga moze biti:

1.S Nekome jednostavno netreba samostalna graficka
2.SPo meni su te ploce best buy: Moja ploca kosta oko 550 kn; na njoj dolazi intergrirana graficka, intergrirana zvicna, intergrirana ethernet kartica, firewire... kada se to sve zbroji ispada da sama ploca kosta 100 kn i to je po meni apsolutni best buy
3.SJos jedan razlog za plocu sa intergriranom grafickom je kod onih koji poput mene stalno mjenjaju samostalne graficke, pa se naravno desi da sam bez graficke i mjesec dana. No problemos, uvjek je na loci jedna koja 100 % ispunjava svoju funkciju

Jos da napomenem nesto sto se tice nekompatibilnost i slicnih prica: Meni se cini da je to vise urbana legenda koja je nastala prije 100 i sitno godina dok su vecina ploca sa intergriranom grafikom bile smece (?).
Danas mislim da ploca sa intergriranom grafikom ima problema kao i svaka druga ploca, i da, moja sljedeca ploca imat ce takodjer intergriranu grafiku.

PS. namjeravam kroz koji dan napisat mali testic moje intergrirane graficke kako se snalazi u igrama

Ja govorim o C2D plocama. Ajde pogledaj cijenik ploca.

kulamasta
20-03-2007, 12:50
Ja govorim o kompatibilnosti intergrirane graficko sa posebnom grfickom. Ne vjerujem da je i sa intel maticnim plocama drugacija situacija.

Sto se tice cijene, Intel platforma je oduvijek bila skuplja

Pimp3k
20-03-2007, 12:57
Dosta je loš izbor ploča do 600KN. ALI IMO ovo predstavlja dosta dobru kupnju: ASROCK ConRoe945G-DVIS - Link (http://www.links.hr/index.php?naziv=MBO+ASROCK+ConRoe945G-DVI%2C+i945G%2C+DDR2%2C+zvuk%2C+S-ATA%2C+LAN%2C+VGA%2C+PCI-E%2C+s.+775&option=artikl&id_kategorija=05030606&id_artikl=050.306.150)

Review 1 (http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/ConRoe945G-DVI/b2.htm)
Review 2 (http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2826&p=8)
Review 3 (http://www.legitreviews.com/article/419/11/)

350W Fortron biti će i više nego dosta za navedenu konfiguraciju.

Cali
20-03-2007, 15:52
odlična ploča u ve-milu za oko 850 kn Gigabyte GA-965P-DS3... nema integriranu grafiku, ali ploča je stvarno odlična...

Ragnar
20-03-2007, 15:56
2. NE POSTOJI maticna za C2D koja nesto valja ispod 1000kn


Ovo je najveća glupost koju sam ikada čuo! Gigabyte DS3 dođe 830 kuna i za C2D je SAVRŠENA! Tjera ogromne FSB-ove i nije kočnica niti jednom C2D procesoru. Zašto kupiti Intel Bad Axe ili Asus ako je ova jeftinija i daje iste performanse!

PS: Imam je i znam o čemu govorim! E4300 tjeram na 3,47Ghz!

Pimp3k
20-03-2007, 16:03
Ima dosta ploča oko 600Kn baziranih na 945P čipsetu. FSB ide do nekih 300-350 kaj je u biti i dovoljno onima sa višim množiteljima na CPU-u.

Ragnar
20-03-2007, 16:21
Ima dosta ploča oko 600Kn baziranih na 945P čipsetu. FSB ide do nekih 300-350 kaj je u biti i dovoljno onima sa višim množiteljima na CPU-u.

Pa npr. E4300 ima množitelj x9 i FSB 200! Znači ako staviš FSB na 300 to je već 50% overclock!

PS: Zasluge OC-a mog kompa idu bivšem članu (kolegi s faxa i susjedu) ovog foruma Bartucu! Prvo mi ga je OC-al na 3,0GHz al sam ja rekel deri ga do kraja i onda ga je stavio na 3,47GHz (nije htjeo ići dalje jer je rekel da to ipak previše volti popije, tak nekak, ne kužim se ja preveć)!

Sad mi radi stabilno i temperature testirane sa OCCT-om (2 sata) mi nejdu preko 57 celzija (također mi je on montirao hlađenje)!

Hvala Bartuc!

Cali
20-03-2007, 17:17
ot: šta je sa bartucom, zašto je bivši član?

sad ga nešto viđam po pc ekspertu, ali zašto ga tu više nema?

kulamasta
20-03-2007, 17:20
Jel to isti Bartuc sa Pc Eksperta koji je bio tu?

A zasto ga nema, zbog moderskih ovlasti... Decko htio biti mod onda svi na njega ko lesinari navalili... Uvrijedio se i otisao... I onda su izabrani fantasticni modovi... :roll: ... Meni je bio skroz ok i simpa

Cali
20-03-2007, 17:23
ja sam ga zapazio po tome da je u mjesec dana natukao oko 800 postova... cool...

Ragnar
20-03-2007, 17:25
Pa kolko sam skužio, prekipilo mu zbog toga jer fakat čovjek puno zna (znam ga osobno i znam da je jako pametna osoba) i onda mu je netko (ne znam tko) počeo predbacivati da krade info sa PC Experta! Lik je osobno promjenio jedno 20 kompova i pol kvarta ima kompove koje je on slagao i stvarno se kuži!

Kaj je najbolje, dosta visim i na PC Expertu, lik je imao reputaciju 7 u prvih tjedan dana kaj je bio član tog foruma (u prva 2 dana je dobio reputaciju 4 :pray: )!

Mislim da je to bilo na onom "izbor za mod-a"! -kad mu je prekipilo :twisted:

kulamasta
20-03-2007, 17:27
Jel to taj isti Bartuc???

Cali
20-03-2007, 17:29
da je 100%.... kupio si je novi komp, pa je sad sretan, barem tako zaključujem po njegovim postovima na pc-ekspertu.

kulamasta
20-03-2007, 17:32
Cali, reci mu, Bartuc vrati se i kulamasta ti prepusta svoje mjesto modera u Oldies but goldies podforumu :D

Ragnar
20-03-2007, 17:34
Je to je on! Nedavno mu rođendan bio, što smo se napili :pray:

Dobio je komp, malo pročačkao i drugi dan mi OC-nul mojega na 3,47 :rotfl: On ga je držao neko vrijeme na 3,3 ali pošto sad ne igra (fux) ga drži na 2,7 (sudeči po onom iznad njegovog avatara)!

Daj treba ga pozvati da se vrati na ovaj forum! Ja sam ga zval ali nije pristao! Fakat je lik rasturao Pomagaj buraz podforum, a bome i H'n'S!

EDIT: Ja sam Blaž na PC Expertu, ne pitaj od kud mi taj nick :rotfl:

Scuderia
20-03-2007, 18:11
ye,govori su da "krade" inf. s pceksperta


ajd dosta offtopica da nebi bilo lockanja 8)

Pimp3k
20-03-2007, 19:43
Pa kolko sam skužio, prekipilo mu zbog toga jer fakat čovjek puno zna (znam ga osobno i znam da je jako pametna osoba) i onda mu je netko (ne znam tko) počeo predbacivati da krade info sa PC Experta! Lik je osobno promjenio jedno 20 kompova i pol kvarta ima kompove koje je on slagao i stvarno se kuži!

Kaj je najbolje, dosta visim i na PC Expertu, lik je imao reputaciju 7 u prvih tjedan dana kaj je bio član tog foruma (u prva 2 dana je dobio reputaciju 4 :pray: )!

Mislim da je to bilo na onom "izbor za mod-a"! -kad mu je prekipilo :twisted:

Kaj se reputacije tiče koliko je to dobar potez bio vidi se po njenom ukidanju! Neznam koliko dugo pratiš PCE ali ekipa koja se "kuži" lagano odlazi za foruma jer PCE iz dana u dan sve više sliči na forum.hrS.

White
22-03-2007, 15:46
I na kraju nisam dobio odgovor za napajanje...

LOL

22-03-2007, 15:53
Jel to isti Bartuc sa Pc Eksperta koji je bio tu?

A zasto ga nema, zbog moderskih ovlasti... Decko htio biti mod onda svi na njega ko lesinari navalili... Uvrijedio se i otisao... I onda su izabrani fantasticni modovi... :roll: ... Meni je bio skroz ok i simpa


Nije zbog moderatorskih ovlaste nego mu je neki sa S mu pocinje korisnicko ime srao i covik se pokupio i otiso.Tako je meni reko.

Bartuc
22-03-2007, 16:11
Lijep pozdrav svima :D

Tekla mi rekel da me Kulamasta pozdravlja, a Ragnar aka Blaž mi je dao link na ovu stranicu!

Da vas razriješim nedoumica, znam jako puno o H&S i u životu nisam napravio plagiat neki na ovom ili bilo kojem forumu! Ako koristim nečije izvore onda napišem zahvalnicu tipa (hvala Tekla)! Pošto ne moram slušati pljuvanja i laži (bar mislim da sam ja korektan i pristojan prema svima) otišao sam sa ovog foruma!

Čak sam ostavio u jednoj temi na PCE-u zahvalnicu Nitrosu (SLI tehnologija, jer sam govorio ono čemu me čovjek podučio tj. dopunio moje zanje)!

Eto, još jednom pozdrav svima!

PS: Pa kaj nije AMD Freak moderator :?

Scuderia
22-03-2007, 16:37
Lijep pozdrav svima :D

Tekla mi rekel da me Kulamasta pozdravlja, a Ragnar aka Blaž mi je dao link na ovu stranicu!

Da vas razriješim nedoumica, znam jako puno o H&S i u životu nisam napravio plagiat neki na ovom ili bilo kojem forumu! Ako koristim nečije izvore onda napišem zahvalnicu tipa (hvala Tekla)! Pošto ne moram slušati pljuvanja i laži (bar mislim da sam ja korektan i pristojan prema svima) otišao sam sa ovog foruma!

Čak sam ostavio u jednoj temi na PCE-u zahvalnicu Nitrosu (SLI tehnologija, jer sam govorio ono čemu me čovjek podučio tj. dopunio moje zanje)!

Eto, još jednom pozdrav svima!

PS: Pa kaj nije AMD Freak moderator :?


ha, malo je "ludnuo" i počeo vrijđat

22-03-2007, 16:37
Mogo si bar promijenit sig :) da se pohvalis. :)

NITROS
22-03-2007, 17:01
Lijep pozdrav svima :D

Tekla mi rekel da me Kulamasta pozdravlja, a Ragnar aka Blaž mi je dao link na ovu stranicu!

Da vas razriješim nedoumica, znam jako puno o H&S i u životu nisam napravio plagiat neki na ovom ili bilo kojem forumu! Ako koristim nečije izvore onda napišem zahvalnicu tipa (hvala Tekla)! Pošto ne moram slušati pljuvanja i laži (bar mislim da sam ja korektan i pristojan prema svima) otišao sam sa ovog foruma!

Čak sam ostavio u jednoj temi na PCE-u zahvalnicu Nitrosu (SLI tehnologija, jer sam govorio ono čemu me čovjek podučio tj. dopunio moje zanje)!

Eto, još jednom pozdrav svima!

PS: Pa kaj nije AMD Freak moderator :?

O hvala bartuc :)))

Bartuc
22-03-2007, 17:32
@Nitros, nemaš frke! Ipak si mi ti rekel da SLI ima širu primjenu u profesionalnoj upotrebi, prije toga sam mislio da je jednostavno čisti drek (zbog gaminga) :rotfl: !

Pozdrav!

Scuderia
22-03-2007, 17:44
ajd stop the fucking spam

Pimp3k
22-03-2007, 19:09
I na kraju nisam dobio odgovor za napajanje...

LOL

Pročitaj moj sig... Kvalitetno napajanje od 350W je više nego dovoljno!

npr. Fortron od 350W - 2xx Kn (Ve-mil), Fortron 400W 322Kn(Ve-mil), Coolermaster 430W - 4xxKn (ADM)

NITROS
22-03-2007, 21:01
2. NE POSTOJI maticna za C2D koja nesto valja ispod 1000kn


Ovo je najveća glupost koju sam ikada čuo! Gigabyte DS3 dođe 830 kuna i za C2D je SAVRŠENA! Tjera ogromne FSB-ove i nije kočnica niti jednom C2D procesoru. Zašto kupiti Intel Bad Axe ili Asus ako je ova jeftinija i daje iste performanse!

PS: Imam je i znam o čemu govorim! E4300 tjeram na 3,47Ghz!

Gle ja ti dugo nisam gledao te proceve i pratio, ali kad sam zadnji put gledao bile su strasno skupe te ploce.

23-03-2007, 12:56
DS3 je jako dobra ploča i to da se nemože kupit dobra za ispod soma kuna je laž!