PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć - Hitno!



C
18-03-2007, 16:10
Znači, imam jedan problem koji me hebe u zdrav mozak. Ovako: "AGP Apperture size je više od polovice sistemske memorije. Moguć pad performansi."
Eh, ovako...grafička mi iskače pri radu na kompu, popadalo je pola Codeca, pola Rendera, ne mogu gledati ni jedan video format, jer grafička odmah iskoči, samo mi ponekad uspije u nVidiaDVD Player-u.
Zna se resetirati iz čistog mira...ono...upalim ga, pustim neku pjesmicu, i nakon pola sata grafička iskoči. Nikada mi još nije iskočila kada nešto igram, ali ovako, bez problema. Postavke padaju non-stop, tako da mi je više dopizdilo nešto podešavati, kada će to svakako pasti.
Ne mogu vratiti oko deset Codeca, i pao mi je OpenGL...drugim riječima, sve je u hurcu, i neću ga rušiti, jer mi se ne da, a i desktop pravim već mjesec dana na njemu.
Onda...kako mogu to napraviti?

pHo3nyX
18-03-2007, 17:09
Imam isti problem, grafička je krepala.
Isto mi se javljal agp size je veći od sistemske meme, pa sam smanjio u biosu na 64 MB.
Isto mi se ruši komp, odveo ga nekom liku, i rekao da je čip na grafičkoj pregorio...
to ti je to....

C
18-03-2007, 17:12
Stvar je u tome, što se meni to i prije dešavalo, ali se popravilo svaki put. To mi se većinom dešavalo kada bi overclockirao procesor...
Ali, sada...aaaaaaa...!!!! Pa, ja sam overclockirao grafu...i još sam je i tunirao...aaaaa...!!!

pHo3nyX
18-03-2007, 17:14
Da...
Ja sam isto napravio oc procesora i grafe...pa sve oslo k vragu...
Sve vratio na default, ali uzalud, grafa ošla....

C
18-03-2007, 17:26
Da...
Ja sam isto napravio oc procesora i grafe...pa sve oslo k vragu...
Sve vratio na default, ali uzalud, grafa ošla....
:( :cry: :cry:
Pokušati ću još s Driverima... :cry: Klikay (http://img475.imageshack.us/img475/2325/fastshotyq9.png).

Ako je baš crkla, onda budem kupio Albatron 7950GT koju već planiram duže vrijeme. :D :cry:

Ja sam si prije oc procesor, više ne, sada samo grafu... :( :cry:
Evo, postavio sam je na 128MB, i više mi ne javlja AGP Size probleme...ali opet iskače... :cry:

Ragnar
18-03-2007, 17:56
Kako over clockate procesor tako se diže i frekvencija AGP-a odnosno PCI-E-a! Ako nemate način da zaključate frekvenciju na AGP slotu onda nemojte ni overclockati procesor!

C
18-03-2007, 18:05
Znamo... :)
Ja ne oc procesor više, jer mi smeta RAM-u. :)

C
18-03-2007, 19:16
Huraa!!! Eurekaa!! Aaaaa...Weeee...!!! :D
Ma, hebeš one normalne Drivere i Catalyst Drivere, instalirao sam ponovno Omega Drivere i evo, popravio sam neke greške. :D Vratio mi se OpenGL i mogu gledati vide, i još je palo pet Codeca... :( Trebao bi imati 52 Codeca, a ja ih imam 42. :(
Ali, i dalje mi javlja AGP Apperture.... :?

Mmmm...Omega Driveri podešavaju grafu na njene maximalne performanse što je najbolje. :D
Hebeš Catalyst Drivere! :yuck:

Nego, kako da si maknem ovo AGP Apperture što mi javlja? :o

The Boz
18-03-2007, 19:21
Koliko imaš RAMa, koja grafička s koliko memorije, i koja je brzina sabirnice?

C
18-03-2007, 19:25
Aha...da...pod BIOS-om ću to popraviti. :roll:

The Boz
18-03-2007, 19:42
Da, to se radi u BIOSu, ali moje pitanje je bilo usmjereno ne na "gdje" nego na "koliko" namjestiti epčr saiz.

C
18-03-2007, 19:45
E, namjestio sam prije 5 min, i sad je Bog Bogova. :D
Fali deset Codeca, i to je to...to ću već nekako srediti, samo, ne znam, zašto mi ne hvata Codece kada ih instaliram...jednostavno su tu, i nakon restarta, nema ih... :o