PDA

Pogledaj cijelu verziju : dvd player pitanje



pike8
17-03-2007, 22:58
kupio sam dvd player samsung P360.
sve je super, ali ima jedna stvar koja mi nije jasna. naime, ne prikazuje mi citavu scenu, odnosno "fali" malo sa lijeve i desne strane. evo ispod slike sa kompjutera i druge kako to otprilike izgleda na tv-u.

http://img401.imageshack.us/my.php?image=kompwc9.jpg
http://img339.imageshack.us/my.php?image=tvmd8.jpg

probao sam da mijenjam aspect ratio u opcijama playera, kad ukljucim 4:3 pan&scan situacija je jos gora, skroz je zumirano i slike fali sa svih strana; kad ukljucim 16:9 nesto bolje, ali slicna situacija, a na 4:3 letterbox je kao najbolje, ali jos uvijek fali (otprilike ovoliko kao na slikama).
tv je inace od renomiranog proizvodjaca roadstar. :D

Valnjes 666
18-03-2007, 10:50
Odgovor je kratak i jasan-to je zato što reproduciraš DivX filmove na njemu.
Oni nemaju razlučivost kao DVD,a i često im je rip takav da su rubovi zacrnjeni...

Eh sad,prave pomoći za to nema,ali probaj sa zoom opcijom na DVD playeru.
Trebalo bi pomoći. Staviš na minimalni zoom 1/16 ili 1/32 i to bi trebalo biti to! :)

Burek_fr0m_SPACE
18-03-2007, 11:03
Odgovor je kratak i jasan-to je zato što reproduciraš DivX filmove na njemu.
Oni nemaju razlučivost kao DVD,a i često im je rip takav da su rubovi zacrnjeni...
Svaki DVD player automatski stretchuje sliku na punu PAL ili NTSC rezoluciju, tako da nema veze da li je video rezolucije 4x3 ili 1080p. Problem je u TV-u, i to ne samo u tvom, već u 99% televizora s katodnom cijevi. Inače, svi CRT televizori na ekran projektuju sliku veću od ekrana, tako da se rubovi gube. To je namjerno tako napravljeno i tako stoji godinama, pa recimo i kad radiš u nekom programu za video obradu, možeš vidjeti "TV safe" okvir koji je manji od ukupne veličine slike, pa se moraš prema njemu orijentisati ako hoćeš biti siguran da će ti nešto dospjeti na ekran. Uglavnom, skoro svi televizori su takvi, neki "ukradu" više, neki manje slike. U zadnje vrijeme, na nekima se čak i može naći opcija za "odzoomiranje" kako bi se vidjela cijela slika, ali relativno su male šanse da to imaš na TVu. Jednostavno se nasloni i gledaj film - isto toliko slike ti fali i kad gledaš film na TVu. Ako te baš smeta to, onda moraš na DVD playeru potražiti neku zoom kontrolu kao kompenzaciju.

Valnjes 666
18-03-2007, 11:05
Eh burek,nakon svega si došao na isti zaključak! :P

:thumbs2: