PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gameboy advance



Wolfwrath
17-03-2007, 17:37
Pitanje-

Da li postoji kompjuterski program za pravljenje Gameboy advance romova na kompjuteru?

Shadowhell
17-03-2007, 17:55
Evo pa pogledaj..

http://www.zophar.net/utilities/gbautil.html

Valnjes 666
18-03-2007, 11:04
Da se badovežem na temu - postoji li koji program da skinem rom sa diskete GBA igre?
I postoji li kakav hardware s kojim tu diketu spajam na PC?
I još nešto,zanima me dal bi mogao flashati rom originalnih disketa,jer mi jedna ima grešku,tj. kod određenog nivoa mi se samo igra sruši (bomberman)...

Burek_fr0m_SPACE
18-03-2007, 11:08
Pa, nije baš da ćeš to u Konzumu kupiti... Ne bih rekao da se te stvari uopšte proizvode serijski. Većina tih koji su rippali ROMove su to radili svojim ručno napravljenim uređajima i softwareom, tako da su male šanse da to dospije do tebe.

Valnjes 666
18-03-2007, 11:12
Šteta,ipak bi si originale rado prebacio na HDD,jer su većinom njemači,a na netu baš i nema njemačkih omova koje ja trebam. :(

A u ostalom,više nikad ne bi kupio GBA igru,samo flashao staru disketu s novim romom! :P

Burek_fr0m_SPACE
18-03-2007, 11:17
A u ostalom,više nikad ne bi kupio GBA igru,samo flashao staru disketu s novim romom! :P
ROM - Read-Only Memory

Shadowhell
18-03-2007, 13:34
Šteta,ipak bi si originale rado prebacio na HDD,jer su većinom njemači,a na netu baš i nema njemačkih omova koje ja trebam. :(

A u ostalom,više nikad ne bi kupio GBA igru,samo flashao staru disketu s novim romom! :P

Actually .. imaš urađaj koji ti omogućuje igranje ROM-ova s kompa na GBA .. točnije ima 1-2GB na koja si spremiš igre.. kad ga pokrećeš biraš kaj hoćeš..

Frend je to nabavio iz Japana.. sumnjam da imaš kod nas igdje

Wolfwrath
23-03-2007, 12:01
Onaj tvoj link,shadowhell-Ne valja baš program.

Skinuo sam i instalirao,no nije dovršen.

DrunkyDuck
01-04-2007, 12:54
Skinuti igru s roma i uploadati ju danas i nije neki problem. Postoji dosta USB uredjaja na koje se cartridge direktno spaja jedino nisam siguran da li je u windowsima prepoznat kao novi disk ili je potrebno koristiti neki program za prijenos podataka.
Nedostatak: potrebno je naruciti putem interneta, kod nas je mali interes za takvo sto.

Sto se tice programiranja, potreban ti je SDK i alat za programiranje, cak i kad to nabavis ne ocekuj jednostavan "game maker" nego se pripremi na mukotrpno ucenje i pokusaje da stvar proradi.

Reaper
27-04-2007, 13:27
ja trebam link za neki site sa romovima za VisualBoyAdvance.to je emu za GBA. :pray:

Shadowhell
27-04-2007, 13:52
Mislim da bi to trebao postati u novootvoreni Consoleum iako nekako sumnjam u legalnost svega toga..

Inače čitavu kolekciju ROM-ova za GBA i emulatore drugih konzola nabavio sam p2p programima..