PDA

Pogledaj cijelu verziju : Big Problem...help



black_dragon
16-03-2007, 10:42
Imam veliki problem u Oblivionu. E ovako... ja sam 57 lvl i ne mogu više levelat dalje jer su mi svi major skillsi na 100... Čitao sam da je najveći lvl koji se može dobiti 100, tako da me ovo jako zbunjuje... nisam koristio nikakve šifre ili modove za brzo levelanje tako da ne vjerujem da je u tome problem

Evo još moji statsi:

Race:Imperial
Class:god(custom)
Birthsign:The Ritual
2 favorite attributes: Strength, Endurance
Major skills:
Armorer..................100
Blade......................100
Heavy Armor...........100
Alteration................100
Destruction..............100
Conjuration..............100
Restoration...............100

Ako mi itko može pomoći nadam se da je na ovom forumu...

Kenyi
16-03-2007, 11:10
pa sada idi napadni nekoga guarda ili tako nesto i idi u jail tada ce ti se smanjiti skillovi pa ih pocni opet dizat to je jedini nacin bez cheatanja.

black_dragon
16-03-2007, 15:17
znači to je jedini način...tj. 57 lvl je najveći mogući za mog lika...
a ništa... neću se okrenuti cheatenju jer sam se jebeno namučio da napravim ovako jakog lika... tnx anyway

FaTaL_mRkvA
16-03-2007, 15:21
znači to je jedini način...tj. 57 lvl je najveći mogući za mog lika...
a ništa... neću se okrenuti cheatenju jer sam se jebeno namučio da napravim ovako jakog lika... tnx anyway
pa šta ti znači imati još veći lvl.?

black_dragon
16-03-2007, 18:06
Znači.. jer imati veći lvl donosi još bolje predmete i to... ali zapravo nisam siguran možda već sad mogu skupiti sve moguće predmete...

Akul
16-03-2007, 18:10
Znači.. jer imati veći lvl donosi još bolje predmete i to... ali zapravo nisam siguran možda već sad mogu skupiti sve moguće predmete...

Čisto sumnjam da više možeš dobiti bolje predmete. Svi predmeti su vjerojatno levelirani do levela 50.

mravojed20
16-03-2007, 18:51
Jedino što mozeš je dobivat više healtha kako ti raste level. Sve predmete i ovako već mozes dobiti.

FaTaL_mRkvA
16-03-2007, 18:55
ja mislim da ako si lvl 50 da imas vec dovoljno healtha

black_dragon
16-03-2007, 20:22
Ma imam oko 520 healtha što mi je sasvim dovoljno... a ako više nakon 50 lvl se ne mogu dobivat bolji predmeti onda sam završio sa levelanjem... bacam se na pljačkanje Aylediskih ruševina!!!

Domy
18-03-2007, 17:14
Na 20. levelu (otprilike,možda čak 16.) počneš dobijati daedric i glass armore u dropovoma i to je to,dalje nema nikakvih promjena. Unique stvari se dobijaju ili posebnim questovima ili ih imaju posebni neprijatelji,al kaj se nekakvog daljnjeg leveliranja opreme tiče,nema toga. Odavno si ti došao do limita kad se dobijaju najbolje stvari.
Čudi me što si došao i do 57 levela,mora da si fakat unikatnu kombinaciju major skillova,favored attributesa i specijalizacije uzeo. I pritom bio poprilično slab na početku. Nekakvi optimalni buildovi te dofuraju do 50-52 levela maximum. A drugi pak,s kojima si dosta jači na samom početku, dofuraju te do 47-49.

black_dragon
18-03-2007, 17:22
Imaš gore moje skillove pa ako hoćeš probaj ti... meni je do 57 lvl-a trebalo 160 sati... ali još nisam ni taknuo glavni quest... to budem tek kad mi sve drugo dosadi

Domy
18-03-2007, 17:59
Pričam hipotetski,nemam namjeru isprobavati tvoje ideje,ja sam svoje odigrao.
A nisi napisao jesi uzeo stealth,combat il magic specialization. Ak si uzeo stealth to bi objasnilo kak si dogurao do 57.,al ne bi objasnilo zakaj si odabrao stealth :D
Dugo je već prošlo otkad sam igrao Oblivion,ne sjećam se kolki su koji skillovi Imperialsima na početku. Ni koje su ono razlike kod male/female. Ni još mnogo detalja koji bi objasnili još par sitnica.

Lord Coldwolf
18-03-2007, 18:11
negdje do 20tog levela prestaje se svijet prilagodavati tebi (levelirat se zajedno stobom),. pa nakon 20tog levela postajes ass kicker,. :)

maksimalni level ovisi o puno stvari koje si odabrao (minor,major skills, specialization, birthsign),. bas je zanimljiv i kompleksan (jednostavno je razvijanje, al ima zanimljivih stvari koje su moguce poput savrsenog leveliranja +5 +5 +5 to attributes za svaki level)super je taj razvoj likova u TES serijalu :)

57 je dosta visok level,.
i drago mi je sto si se mucio za njega jer osim toga i to je jedna stvar koja cini TES serijal zanimljivim.

Osobno ja ne volim razno-razne modove koji ti omogucuju neke stvari koje tvorci nisu namjenili za igru ( atributi,skillovi iznad 100,sporiji-brzi level up,.i bilo kaj drugo)

E sad,. bez da varas,.
Mozes pociniti zlocin u igri,.(save prije toga) odes u zatvor smanje ti se neki major skillovi.
Dok god svi major skillovi nisu 100, mozes se dalje razvijati.
Pa sad kolko ti se da stim zafrkavat ,.ja cu napravit to sa svoim likom barem do onog levela dok mi svi atributi nebudu 100 tak da imam sve na 100,. a kasnije leveliranje za energiju i fatigue,..vidjet cu dal ce mi se dati,.
no daleko je jos to,. sad sam level 15. ( danas zavrsio gothic 3 pa imam sva tri zavrsetka, te jos igram baldur's gate 2 shadow of amn i expansion pack Throne of Bhaal. Fora je igrat Oblivion i Baldur's Gate zajedno,. old i new school rpg,. sve je to dobro ;) )

black_dragon
19-03-2007, 09:38
Domy, čovjeće ja sam uzeo combat specializaciju... i samo sam levelirao i usavršavao si skillse... mislio sam da ću moći dogurati do 100-og da je takvo šta moguće u Oblivionu.... onda sam oko 40-og lvl skužio da to neće biti moguće i bio fakat u bedu, ali jbg nisam se okrenuo šiframa ako na to ciljaš... Oblivion je puno bolje igrati bez šifri.... zabavnije, zanimljivije, teže... da sam htio lakši put normalno da bi odabrao šifre i bio bi 57 lvl u 3 sata! Ovako sam igrao jebenih 160 sati i još mi nije dosadilo! Ako mi ne vjeruješ da sam 57 lvl budemo se dogovorili i uploadat ću svoj save na net da se sam uvjeriš...
P.S. jedini modovi koje sam koristio su bili slijedeći:
- Castle Domrose(dodaje jedan dvorac u igri)
- Frostcrag, Horse Armor, Mehrunes Razor, Orrery, Spell Tomes, Thieves Den, Vile Lair, Knights
- OOO 1.31(ovaj ne trebam objašnajvat jel tak?; ovaj mod sam tek nabavio dok sam bio 57 lvl tako da mi nije ni olakšao put do 57 lvl niti otežao)

Domy
19-03-2007, 10:27
Ne ciljam da koristiš cheatove,nikad to nisam rekao ni aludirao.
Čestitam ti na tvojih 160 sati bez main questa,sad će ti on bit zabavan i prepun najjačih daedri.
Samo kažem da očito nisi znao od samog početka da se do 100-tog levela ne može i ne treba Sdoći nikakvom kombinacijom skillova.
Bio je na bethesdinom forumu netko dao link na character planner,probat ću ga potražit,dat će ti mogućnost da se malo igraš raznim kombinacijama pa vidiš o čemu govorim.
Probaj u jednom slučaju uzet combat specialization, strength i endurance i sve combat skillove (po mogućnosti sve koji spadaju baš pod str i end) pa vidi kad ti izračuna max level, a onda uzmi istu specijalizaciju i atribute,al uzmi sve stealth ili magic skillove. Garantiram da ćeš u potonjem slučaju moć do barem 3-4 levela višeg max levela doć.

Edit: Evo,našao sam. Vrlo zgodno,pojavilo se još prije nego je Oblivion službeno izašao pa su si već tad svi planirali likove.
http://www.linklost.com/occ/

black_dragon
19-03-2007, 11:48
Tnx na character planneru, nisam uopće imao pojma sa takvo nešto postoji... i sorry što sam mislio da ti misliš da ja koristim šifre... i svima thanks na postanju na mojem prvom topicu ikad u životu... Thanks!