PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako očistiti tipkovnicu??



Nightyx
15-03-2007, 10:27
Dakle jedan je od načina usisavačem, pa pošto mi se to ne čini toliko uspješnim znate li vi koji način??

Očistiti od vlasi kose, mrva, prašine itd.....

:pray: plz

Kenyi
15-03-2007, 10:39
zapises sve tipke gdje su uzmes sarafciger i lagano otkidas jednu po jednu tipku i kada s veotkines usisaj,obrisi nezno krpom i vrati tipke tako sam ja svoju ocistio.Uzmes jos Uneku malu posudu naspes vode i nasapunjas malo i tu stavis tipke jedno sat vremena nakon toga tastatura ce biti kao nova.

Nightyx
15-03-2007, 10:52
Dobra ideja pokušat ću ali ima li tko jednostavnije riješenje?? :)

The Boz
15-03-2007, 11:47
Pumpom za bicikl & usisivačem istovremeno. Works like a charm, ali je potrebno dvoje.

Lord Jambrek
15-03-2007, 11:50
Kenyieva solucija je najbolja, tak ja radim i savršeno bude.

Burek_fr0m_SPACE
15-03-2007, 11:54
zapises sve tipke gdje su uzmes sarafciger i lagano otkidas jednu po jednu tipku i kada s veotkines usisaj,obrisi nezno krpom i vrati tipke tako sam ja svoju ocistio.Uzmes jos Uneku malu posudu naspes vode i nasapunjas malo i tu stavis tipke jedno sat vremena nakon toga tastatura ce biti kao nova.
Tako sam i ja radio više puta, najefikasnije je. Samo bez zapisivanja. 1337 pp1 n33d n0 z4pi5iv4nj3 :D

Lord Jambrek
15-03-2007, 12:13
zapises sve tipke gdje su uzmes sarafciger i lagano otkidas jednu po jednu tipku i kada s veotkines usisaj,obrisi nezno krpom i vrati tipke tako sam ja svoju ocistio.Uzmes jos Uneku malu posudu naspes vode i nasapunjas malo i tu stavis tipke jedno sat vremena nakon toga tastatura ce biti kao nova.
Tako sam i ja radio više puta, najefikasnije je. Samo bez zapisivanja. 1337 pp1 n33d n0 z4pi5iv4nj3 :D

7h47$ r19h7 :D

flander
15-03-2007, 14:05
zapises sve tipke gdje su uzmes sarafciger i lagano otkidas jednu po jednu tipku i kada s veotkines usisaj,obrisi nezno krpom i vrati tipke tako sam ja svoju ocistio.Uzmes jos Uneku malu posudu naspes vode i nasapunjas malo i tu stavis tipke jedno sat vremena nakon toga tastatura ce biti kao nova.


sign

Shadowhell
15-03-2007, 14:57
zapises sve tipke gdje su uzmes sarafciger i lagano otkidas jednu po jednu tipku i kada s veotkines usisaj,obrisi nezno krpom i vrati tipke tako sam ja svoju ocistio.Uzmes jos Uneku malu posudu naspes vode i nasapunjas malo i tu stavis tipke jedno sat vremena nakon toga tastatura ce biti kao nova.


sign

Ma ne treba mu ni šarafciger.. lako je

C
15-03-2007, 19:42
Dakle jedan je od načina usisavačem, pa pošto mi se to ne čini toliko uspješnim znate li vi koji način??

Očistiti od vlasi kose, mrva, prašine itd.....

:pray: plz

Prvo izvadiš tipke. Cijelu je rastaviš. Neke imaju šarafe, neke nemaju, u svakom slučaju cijelu rasklopi. u njoj će ti biti ploča, na kojoj su dvije tanke providne plastike. Jedna je sama za sebe, a druka je dvoslojna, i ova koja je sama ta sebe ide između te dvoslojne. A, na njima ona guma. Sve to povadi van. I pod tušem operi plastiku, gumu koja daje kontakt tipkama, i ako hoćeš, tipke, samo, moguće je da ti se slova, brojevi i znakovi izbrišu (isperu). a one dvije providne plastike pazi da ne oštetiš, tj. njih lagano prebriši suhom, nježnom krpom. Kada opereš, onda obriši, o ostavi malo da se suši, po gotovo tipke, i sve nazad spakiraj u plastiku. Ako ti ostane malo vlažno na gornjoj plastici, budi bez brige, neće ništa biti, a ako ti je donja plastika malo vlažna, isto neće ništa biti, ali ti neće raditi neke tipke, sve dok se ne osuši. Ja svoju tako čistim već godinu i pol, i sve je u odličnom stanju, a od tipki, samo mi fali dio slova "D" jer se ispralo, pa piše da je slovo "I" hee...
Imam crnu, bežičnu tipkovnicu i žičnu, ali to ti nema veze s čišćenjem, jer mi mnogi ljudi kažu kako je bežičnu lakše očistiti, nego žičnu. U biti imama dvije tastature, i dvojicu mišonja prikopčanih na PC. 8)
Na bežičnim jašem ko lud, dok žični skupljaju prašinu...ipak mi trebaju dvije tastature i dva miša istodobno prikopčana na komp... :toilet:

flander
15-03-2007, 19:44
ja sam i sa škarama,sam lete van hehe

FaTaL_mRkvA
15-03-2007, 19:51
jel vi to mislite na pravo čišćenje ili na ono light ćišćenje??
ja za light čišćenje imam nekaj 'dlakavo'(neku malu metlicu), a u vezi malo jače zamazane tipkovnice-meni nikada nije jako zamazana pa ne znam baš puno o tome :cry:

C
15-03-2007, 20:06
jel vi to mislite na pravo čišćenje ili na ono light ćišćenje??
ja za light čišćenje imam nekaj 'dlakavo'(neku malu metlicu), a u vezi malo jače zamazane tipkovnice-meni nikada nije jako zamazana pa ne znam baš puno o tome :cry:
Zato ja znam. :wink:
Inače, možeš proliti vodu po normalnoj tastaturi, i neće joj biti ništa. :wink:
To sam već probao, jer danas svaka tastatura ima "odvod vode"...okrenite si tastaturu naopačke i vidjeti će te nekakve probušene rupice, najčešće kockastog oblika, tj. voda prolazi između tipki, i ide van preko tog izlaza/rupa. :wink:

Valnjes 666
15-03-2007, 20:09
Ja ju čistim na slijedeći način:

Četkicom za zube istružeš tipke,i sve između njih,nakon toga kompresorom ispušem cijelu tipkocnicu,i kapnem par kapi eteričnog ulja od lavande ispod tipke space! :)

Mmmmmm...Milina! :)

Joco
15-03-2007, 20:17
ma okrenes je naopacke i dobro protreses,videces nema sta nece ispasti...
ja kad sam video :o
:rotfl:

Armachus
15-03-2007, 21:26
ma okrenes je naopacke i dobro protreses,videces nema sta nece ispasti...
ja kad sam video :o
:rotfl:

To i ja radim, frend mi je rekao da uzmem papir i njime prođem kroz tipkovnicu... nešto prašine i izađe.

iva_003
19-02-2008, 12:56
evo ja sam upravo otvorila svoju najskuplju tipkovnicu ( ali i najprljaviju) i... :twisted: :) šalim se, dobro je. izvadila sam sve šerafeke ( baš sve, ruka me boli!) i izvadila svu elektroniku, pločicu i žicu. Odnjela pod tuš, dobro isprala, i sad se suši na kaminu. Jedino kaj me sad lovi frka oću li to sve znat zašerafit nazad :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Bartuc
19-02-2008, 13:02
Kaj si i elektroniku pod tuš stavila :D Ako jesi, pobrini se da se stvarno do kraja osuši (suho kao barut) prije nego je nazad sastaviš!

iva_003
19-02-2008, 13:04
Kaj si i elektroniku pod tuš stavila :D Ako jesi, pobrini se da se stvarno do kraja osuši (suho kao barut) prije nego je nazad sastaviš!

ma nisam, izbavila sam elektroniku na vrijeme :) a ako nisam sve, bar bumo znali :rotfl:

Bartuc
19-02-2008, 13:08
Ja sam si kupio full malecku perjanicu za brisanje prašine te s njom fakat odlično očistim tipkovnicu! Ona mala vlakna se zavuku pokraj i ispod svake tipke tak da se keyba nakon nje blista! Fenomenalna stvarčica, a oduzme ti svega minutu/dvije na čišćenje!

A ako su pak tipke toliko zmazane da treba malo više od pukog brisanja prašine, onda si zemem pronto na krpicu i očistim ostatke kože za tipaka i opet između tipki samo pobrišen prašinu! Ipak se mažu samo vrhovi tipki pošto si s njima u kontaktu!

iva_003
19-02-2008, 13:10
Ja sam si kupio full malecku perjanicu za brisanje prašine te s njom fakat odlično očistim tipkovnicu! Ona mala vlakna se zavuku pokraj i ispod svake tipke tak da se keyba nakon nje blista! Fenomenalna stvarčica, a oduzme ti svega minutu/dvije na čišćenje!

A ako su pak tipke toliko zmazane da treba malo više od pukog brisanja prašine, onda si zemem pronto na krpicu i očistim ostatke kože za tipaka i opet između tipki samo pobrišen prašinu! Ipak se mažu samo vrhovi tipki pošto si s njima u kontaktu!

pa da, ali meni je ova stajala jako dugo na otvorenom, pa se prašino skupilo svugdje, a najviše ispod tipki... nisam vidla nijedan pametniji način nego tuširanje... a vaditi tipku po tipku... nema šanse, sa mojom spretnošću :rotfl:
a gdje kupiš tu "perjanicu" ?

DJ Not Nice
19-02-2008, 13:52
Ja pretežito okrenem tipkovnicu i dobro protresem u svim smjerovima, zatim uzmem onaj četkasti nastavak za usisivač i dobro sve očistim.

iva_003
19-02-2008, 13:53
Ja pretežito okrenem tipkovnicu i dobro protresem u svim smjerovima, zatim uzmem onaj četkasti nastavak za usisivač i dobro sve očistim.

probala sam sa usisavačem, ali uopće nije vukao... pa sam pod tuš šiknula

Sonic_Moronic
19-02-2008, 13:55
Malo je protresem i obrišem krpom... Vrlo kratko...

Najbolje je kupovati Windows Standard Keyboard, pa raditi s njom što hoćete. Nije da je skupo... :D

Arbiter of Change
19-02-2008, 14:20
Više manje da - samo zamjeniš kad ne registrira tipke više zbog prašine/mrvica ispod. :D

Lord Jambrek
19-02-2008, 14:27
Najbolje kad mi je frend izlijao sok od višnje po staroj tipkovnici, fino sam ju raskopao, sve očistio, tipke u kantu s deterdžentom i tipkovnicu kod susjede na žicu za veš :D mogli ste si zamislit prizor kad ekipa prolazi i vidi rastavljenu tipkovnicu pokraj majica, hlača i sličnog

flander
19-02-2008, 14:29
dobro pa tema nije stara :D

iva_003
19-02-2008, 14:52
Najbolje kad mi je frend izlijao sok od višnje po staroj tipkovnici, fino sam ju raskopao, sve očistio, tipke u kantu s deterdžentom i tipkovnicu kod susjede na žicu za veš :D mogli ste si zamislit prizor kad ekipa prolazi i vidi rastavljenu tipkovnicu pokraj majica, hlača i sličnog

ma to je ziher njema svakodnevnica :D

njub
19-02-2008, 15:18
ma okrenes je naopacke i dobro protreses,videces nema sta nece ispasti...
ja kad sam video :o
:rotfl:

To i ja radim, frend mi je rekao da uzmem papir i njime prođem kroz tipkovnicu... nešto prašine i izađe.S:o upravo sam to napravio....50 dlaka ispalo...i cijela hrpa neke nepoznate tvari...

Kenyi
19-02-2008, 16:35
okej al ono, necemo chat napravit od ove teme, iva_003 nemoj dizati teme iz mrtvih sa takvim komentarima ovo je davno rijeseno.

la50
19-02-2008, 19:04
kad je čistim onda uzmem alkohola i prođem je par puta i to je to

iva_003
19-02-2008, 19:09
okej al ono, necemo chat napravit od ove teme, iva_003 nemoj dizati teme iz mrtvih sa takvim komentarima ovo je davno rijeseno.

a ja sam nova tu, moram na nešto temu napravit :)

H4ck€r
20-02-2008, 09:42
uzmi noz svaku tipku izvadi okreni naopako,protresi usisaj i ako nenades mrtvih ljudi unutra ja ti dam 10$ :D

ChakNorris
20-02-2008, 10:04
a kako da ocistim skoreni jogurt? :|

Raoul Duke
20-02-2008, 10:06
E moji ljudi pa koji vi kurac zderete toliko nad kompom ccc xD

Jopax
20-02-2008, 10:30
Ja sam neki dan, pet šest tipki odjednom izvadim prebrišem krpom i usisam ispod njih, sad je dosta ljepša i čistija :D

flander
20-02-2008, 11:49
sa onim dlakavim qurtzem kak se zove...ono ko metlica sam kaj je puno gušća, ono kaj reklamiraju na TV-u za prašinu brisat

:D

iva_003
20-02-2008, 12:31
a kako da ocistim skoreni jogurt? :|

lol pa odakle jogurt? kak ti nije smetalo, pobogu? :|

Blacky_123
20-02-2008, 20:53
ja inace uzmem kompresor i sve smece tj. ostatke hrane ispusem van
I radi ko zmaj..i vise nema onog kad kliknes tipku pa ti se cuje škljoc cipsa :)