PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pirates of the Burning Sea



Necto
14-03-2007, 19:52
Igra izlazi u sestom mjesecu i bit ce najbolja Pirate igra ikad napravljena!

Official stranica (http://www.burningsea.com/page/home)

Empe Tri
14-03-2007, 20:43
znam, nadam se da ce bit najbolja :pray:
samo nju jos i cekam.... od ostalih sam igri odustao

acc od WoW-a ima jos oko 1,5 mj. igranja sam poklonio frendu a acc od GW sa sva 3 dijela collector edition cu najvjerovatnije prodat (zainteresirani nek se jave na PM)

tako da se molim da ju dobro naprave :D :pray:

rave_or_die
14-03-2007, 20:49
koliko sam vidio grafika je odlicna samo pitanje je na kojoj je razini gameplay

Wizard
15-03-2007, 14:46
ma prato sam ja tu igru vec odprije, zanimljiv koncept, mislim da nece biti neka izvedba, tesko da ce se probiti na trziste najjacih MMO igara, vjerovatno jos jedno neslavno propadanje.

Ove godine izlazi dosta MMORPG-eva i ako ih 2-3 uspiju postati mega popularni s opravdanom kvalitetom to bi bio uspjeh, ali ipak treba racunati na to da ce ih vecina neslavno propasti.

Rocchiro
15-03-2007, 15:06
nakon malo igranja VC-a i razmsiljanja,shvatih da mi ne pasu mmorpg-ovi s brodovima.drazi su mi oni klasicni

Simon the Dreamer
15-03-2007, 17:16
Meni se baš i ne čini nešto posebno, mislim da mi je STO još uvijek na prvom mjestu. Jedino da MUO prebace s X360 i na PC, bi se mogo predomislit sa STO-a...

Voigtkampf
12-04-2007, 13:10
http://www.burningsea.com/

Ima nekih stvari koje su posebno interesantne, uzeo sam si slobodu da ih malo podebljam.


While we are at it, little more on the subject: PotBS FAQ.

[quote:rwsbwyfu]2.01 Do I have to play a pirate?

No. Pirates of the Burning Sea is made up of four different nations: French, British, Spanish and, for our purposes, Pirates. You can be a naval captain, battling enemy navies and pirates, or you can make your own destiny as an adventurer, cutting deals for valuable cargo, sneaking through blockades in the dark of night, and capturing enemy ships for rich rewards.

2.02 Do you allow PvP?

Absolutely. PotBS is a game about a tumultuous and violent period of history. Players will be fighting throughout the game world in major battles, using ship-to-ship combat, as well as avatar combat.

2.03 How big is your world?

The Pirates of the Burning Sea game world includes over 100 ports throughout the entire Caribbean, including portions of the continental coastlines of North America, Central America, and South America.

2.04 Can ports be conquered?

Yes, they can. Players can work to cause unrest at an enemy port by hunting enemy NPCs, participating in certain missions and engaging in economic activities that compromise enemy ports. When enough unrest is generated, the port goes into contention. At that point, a PvP area forms around the port in question, where the attacking and defending sides can engage in a battle for supremacy. In the end, port ownership is determined by an epic fleet vs. fleet battle. Once this battle occurs, the PvP area goes away. Ports that change hands now offer their resources to the owning nation, while taxes for the former owners will go up. If one nation conquers too many ports, we declare a victory on that server, treaties are signed, awards are given and ownership of the ports reverts, signaling a new round of competition.

2.05 Can I have my own ship?

Yes! Not only will you have your own ship to command, but as you amass resources, you will be able to dry-dock multiple ships throughout the Caribbean, in many of the over 100 ports-of-call that make up Pirates of the Burning Sea.

2.06 What happens when my ship sinks?

You’re returned to the nearest friendly port, your ship intact. You may have lost some of your more perishable cargo, and your ship suffers some permanent damage. If you sink too many times, your ship may not be recoverable any longer, and you’ll have to purchase a new ship.

2.07 What's the economic system going to be like?

Pirates of the Burning Sea has a player-driven manufacturing-based economy that ties into all our other game systems. Every item in the world is created by players, and the value of every item is determined by what other players are willing to pay for it. There’s no crafting grind; any player with enough starting capital can begin manufacturing useful goods.

2.08 Will there be weather?

We have variable wind, and each type of ship responds differently to the wind. We're not including things like hurricanes in R1, but we plan to add severe weather experiences to the game in future content updates.

2.09 Can I make items?

Yes! There are several ways that you can create for use in the Pirates of the Burning Sea game-world. Let's begin with our User Content program:


2.10 Can I have a house?

There won't be player-owned locations in R1, but it is an important part of MMP gaming and we intend to add this feature in the future. That being said, our economy will provide mechanisms to allow players to manage properties like smithies, mines and plantations in an effort to build their financial empire. These properties will not be represented as physical locations, but rather, as abstractions managed via our economic interface.

2.11 How historically accurate is the game world?

Pirates of the Burning Sea is set in the Caribbean in the early 1700's. Technology and politics are pretty much as they were at that point in the real world, though we're taking a few liberties here and there in the interests of ship and weapon diversity.

Historical accuracy is important to the design team, but in our world, fun will always trump history. In addition, we won't be adding controversial elements to our game world that may have been in place during the time period, like slavery, rape or disease.

With that being said, wars will break out and national fortunes will rise and fall, solely on the basis of player actions. So while historical accuracy is important, the players in our world are empowered to make some very different choices.

2.12 Why the 18th Century?

We chose the early 1700s to start with because both the politics and the technology are more interesting. England, France and Spain are constantly at war, but none of have yet emerged as the dominant power, and piracy is in it's Golden Age, when famous pirates like Blackbeard, 'Calico Jack' Rackham and Bartholomew Roberts terrorized the high seas, made off with mountains of stolen swag, and became legends in their own time.
2.13 Is there magic in the game?

No. There are none of the spells, magic wands, +3 helmets, or any of that stuff you may have seen in other MMP.SPirates and sailors do have all kinds of superstitions and ghost stories about life at sea, and we may explore those in the game, but we're not going to do anything that you'd consider magic as offered in fantasy games like World of Warcraft or Everquest.

2.14 What social organizations are there?

Outside of the four nationalities of Britain, France or Spain and pirates, the Pirates of the Burning Sea version of guilds are called Societies. In addition, there are mechanisms in game to support the creation of ad hoc groups, so you can join with your fellow players in missions and epic-scale battles against opposing fleets.

2.15 What happens to my character and stuff when I log off?

When you log off, there is a countdown before you leave the game that can be interrupted if you are attacked. Once the countdown ends, your ship leaves the world wherever it is. If you have to quit immediately or if you lose your connection, we start this countdown automatically and take your ship out of the world as soon as it is completed. Logging off in the middle of combat could result in your ship being sunk after you leave.

Bold and italic, my additions. Very interesting stuff there.[/quote:rwsbwyfu]

Što se mene tiče, već si idem potražiti kakav fluffy shirt i pilule protiv morske bolesti.

lycancro
23-04-2007, 20:53
gle wow je nako... napravljen s dobrom namjerom da se sukobljavaju ally i horda... ali sta ako ti nekad zasmeta kao allyiju ili kao hordasu igrac sa tvoje strane... onda samo mirno gledas u njega, skreses mu da on razumije i to je to.
nadam se da ce mmorpgovi u buducnosti pa tako i ovaj ispraviti taj veliki nedostatak i dozvoliti totalni obracun sa svim igracima.

super bi bilo isto da npr. nemozes pokretati neki brod ako nemas dovoljan broj ljudi kao clanova posade...

zekoslav
27-05-2007, 09:38
Koliko se placa mjesecno?

Ja bih volio da isto tako bude dosta realno. Vremenski uvjeti koji utjecu na brzinu broda, da s malim brojem posade ne mozes bas brzo obavljati funkcije na brodu, da moze vise igraca na jedan brod i tako stvoriti posadu,....

Archil
14-06-2007, 17:01
e znam da je ovo glupo pitanje ali jel igra free il se mjsecno placa? :shock:

Archil
04-07-2007, 19:35
sesti mjesec je prosao :D jel igra izasla?

Gaas
07-08-2007, 08:03
vidim nije bilo uopce komentara ovdje,uglavnom imam beta acc i sad pocinjem igrat pa ako vas zanima sta :)

Archil
07-08-2007, 08:23
DA! itekako mene zanima!!! dakle kako se plovi WSAD il ko u Voyage Centuryu? e da i kak se poboljšava brod: rebuildanje il kupnja novog?
kojih sve oružja ima?? dal iam puno različitih skillova ko u Voyage Centuryu il ne??

Gaas
07-08-2007, 09:09
hm, s brodovima cu vise znat malo poslije, sad plovim u free brodu, i on kad ga skris nemoras ni repair ni nista, to sve ide automatski, mislim da poslije u igri kupujes i gradis jace brodove (da ih mozes imat 4 cak) i onda se moras bolje brinut, stavljat bolje stvari, repairat itd

still borbe je jako slican piratima sa kariba

oruzja jos nisam vidio al pretpostavljam da ce sve bit mac+pistolj
a skillove dobijas svaki drugi lvl i ima ih dosta

kad se boris protiv nekoga
imas 3 bara, health, initiative i balance
i moras pazit na te 3 stvari
health je broj hp-a kolko imas, jasna stvar
initiative moras imat da bi udaro s jacim spellovima, jer imas 3 vrste napada, 1.napadi koji ti daju initiative i balance, 2.obicni napadi i 3.jaki napadi koji ti skidaju initiative i balance tako da prvo napadas da dignes initiative i onda opicis sa najjacim udarcem i mozes cak i 1shotat neprijatelje
samo moras pazit da ti balance ne padne skroz, jer onda nes moc ni dizat initiative niti pogadat, to ti odreduje dal ces udarit, kolko itd
a initiative se trosi kak koristis skillove uglavnom, ak imas dirty skill onda si imba, stisnes 2 napada za dic initiative i 1shotas neprijatelja, ak je kapetan onda to ponovis 2-3x i toe to

evo sta kaze Artaxares ipak je on vise od igre vidio nego ja :D

artaxares
07-08-2007, 21:40
da copy pasteam sta sam piso na drugom forumu:

hm, sad sam lvl 15... dojam do sad je jednostavan, vise ne trpam potbs u skupinu "wow killera" sa warhammerom i aoc-om, ove 2 igre jos nisam vidio pa imaju potencijala dok potbs otpada....
igrat cu ga jos pa mozda promijenim misljenje al zasad mi se sve svodi na ove tipove questova: kad si na nogama i moras otic negdje i usput pokoljes ko te napadne, 2.vrsta je da si u brodu i moras ubit nekog na palubi, i 3.vrsta di samo moras potopit neprijatelje ili otic samo do nekog mjesta na moru, i kolko vidim to se nece promijenit a svaki lvl zahtijeva sve vise i vise takvih questova :?
da ne govorim da su svi questovi u instancama u kojima si sam, samo ti i npc-evi, a group sistem je takav da se nimalo ne isplati radit s drugima questove tako da je igra prakticni single player...
economy ne mogu procijenit jer je premalo ljudi u igri, auction house je doslovno prazan...
sto se tice borbe, dok si u brodu to izgleda solidno, kao pirates of the caribean (igra je zapravo skoro copy paste te igre iako im je poc cak bolji bio), ono, tipicno, moras se okrenut bocno da opalis topovima, malo manje bocno da bi neke druge stvari ispalio, imas neke skillove da jace opalis, ili ubrzas brod, i to sasvim fino izgleda, neloshe..., cak je dosta skill based...
borba na nogama...ideja dobra ali realizacija losa, dakle imas 3 bara koja su bitna: health, initiative, balance... e sad kolko sam ja to pokopco to je ovak, imate razne vrste napada, obicni napad, napad koji ti dize initiative, koji dize balance, koji spusta balance protivniku itd.itd. i sad, dok se udarate, morate paziti da vam je balance visok inace ce vam dosta udaraca biti neuspjesno, a istovremeno morate dizati initiative jer njega trosite s jacim udarcim tj.skillovi neki traze odreden initiative da udarite. Sasvim lijepo izgleda ali u praksi... ono, sporo, trea promijenit cooldowne, opalis napad da si dignes initiative a char udari po macu protivnika i sad cekas sekundu-dvije da mozes bilosta drugo stisnut, i tako 3x dizes initiative i onda opalis jaci napad i ili to sve ponovis ili si ubio protivnika... loshe...
neznam, cisti single player zasad, dobivanje expa u grupi se mora drasticno promijenit jer bi se time pocele radit grupe i questovi bi bili cak i zanimljivi...
ovako je to sve linearno, i ne vidim neku buducnost u tom... end game je navodno ok, al i to kolko cujem se svodi na osvajanje portova, dodes boris se i izboris ili ne izboris... sto se tice pvp-a, dosta ljudi ne zeli pvpat jer ne zeli spusit stvari koje imaju na brodu itd...
lijepo zamisljena igra, al ocekivo bi puno vise, igra je u beti vec 2 godine, a ne nudi nista posebno

---

ja cu fakat pokusat doc do lvl 20, al sad sam 2 jebena sata prelazio lvl 15, isti questovi jedan za drugim, pa onda 5 minuta pazi ovo, pricam u bircu s barmenom i nekim likom, i tako me jedan salje do drugog i tako ja 5 minuta trckaram tih par metara izmedu njih da bi me poslali na drugi kraj grada pa opet njima... tako 20 minuta trckaram i onda opet u brod, potopit 2 broda, oke, pobijedit kapetana drugog, oke, opet potopit 3 broda, oke, pa se iskrcat na obalu i ubit 20 npc-a s ekipom, oke, pa se odvest do tocke neke na karti dok te brodovi napadaju (zapravo ti nemogu nis nego samo cekas dok ne otplovis tih 10minuta), oke, i tako sve u krug... za pvp i sve ostalo sam premal lvl, da bi doso do prevelikog lvla bi mi trebalo laganih 200h igre kolko vidim... no ty, a samo su trebali stavit da u grupi dobijas npr.80% expa a ne 50%, ili ak si u grupi da imas 1 brod vise za ubit il nes, i onda bi se ljudi grupirali, questali zajedno, itd.itd, a ovako.. 200h singleplayer sve iste misije da bi poslije na kraju MOZDA bilo nekog zanimljivog end gamea.... blah, slabo, a igra je imala potencijala... borba na moru sasvim dobra itd..
al borbu na tlu nemogu nikako probavit, nemos napravit takav sistem a ne implementirat collision detection, ovako ja prodem kroz njega, ocu pobjec da mi se digne malo balance, a on opici po zraku 5 metara iza mene u drugom pravcu i opici me :roll:





ak imate kakvih pitanja, pitajte, jer neznam sta da opisujem vise

Archil
08-08-2007, 15:06
OVO JE TOTALNI SHIT! moram priznat da ja mislim da nikad neće izać bolji MMORPG od VCO-a (Voyage Century) dakle niš od ovog VCO RULES!! 8)

artaxares
08-08-2007, 16:16
lol oveci... naime, ja gledam igru s cisto kriticke strane ovo gore, ali to da ce biti bolja od voyage centurya je opce neupitno... ovo je beta, kad izade ce bit puno vise ljudi, ekonomija dobra, igra ce imat smisla, sigurno ce promijenit ovo s grupama jer se dosta ljudi zali, a voyage century nije nista drugo nego obican free mmo... svatko ko voli pirate i takve stvari, potbs ce mu biti sasvim dobar mmorpg, najbolji u toj klasi.. samo sto cu ja osobno ipak igrat AoC..

Archil
08-08-2007, 16:28
vidi se da si dobar kritičar, trebao bi pisati recenzije za PcPlay :wink: naime ne mozemo ni jedan ni drugi reć šta je bolje jer ja nisam igrao to, i ti nisi igrao VCO, kad obadvoje odigramo obadva naslova onda možemo zaključit šta je bolje 8)

Gaas
08-08-2007, 18:08
ja sam igrao oboje, naime dosta kratko i mogu rec da su igre veoma izjednacene...svaka ima nesto...uglavnom po meni je potbs usro stvari i da nije tolko gresaka napravio pokopao bi VCO, sta i nije tesko...po meni je VCO sranje ali dobro to je moje misljenje...

artaxares
24-08-2007, 18:13
imam 2 accounta za betu, pa ako netko zeli nek posalje pm, ak se nadete dvojica mozete zajedno questat itd pa je sasvim zanimljiva igra, ako volite pirate i te sheme svidjet ce vam se... tak da, 2 acca za betu dijelim ko oce probat nek posalje pm.

Lobotomist
29-08-2007, 10:56
imam 2 accounta za betu, pa ako netko zeli nek posalje pm, ak se nadete dvojica mozete zajedno questat itd pa je sasvim zanimljiva igra, ako volite pirate i te sheme svidjet ce vam se... tak da, 2 acca za betu dijelim ko oce probat nek posalje pm.

Bok Artaxares , poslao sam ti pm.

Molim ljepo jedan acc za betu :pray: :pray: :pray:

ps - Kazes copy pastao si nesto sa drugog foruma. Koji je to drugi forum o MMO igrama , na hrvatskom ?

zeko_198
03-11-2007, 18:26
Jel se moze beta skinit s neta?

Gaas
03-11-2007, 19:41
afaik da, osim ako igra vec nije izasla :S

zeko_198
03-11-2007, 20:38
Pise da dolazi u EU 22.01.08 par dana prije ce u US..aj fala za info..
..jel postoji netko da igra betu mozda?

Empe Tri
04-11-2007, 16:14
ja bi igrao al nemam betu acc
pa ako ima neko neka mi posalje pm sa onfom :D

vco mi je ok igra al nista posebno :P
sad bi igrao ovu jer me bas zanima kakva je... =)

zeko_198
04-11-2007, 17:03
Ova se placa mp3...ali je definitivno bolja od VCOa...bar sto se tice tematike, gusari i to...vco prelazi u fantasy pirate's...

Empe Tri
04-11-2007, 17:27
auuu ako se placa onda nista od toga :P
mozda sacekam neke druge free pirate

Gaas
04-11-2007, 17:42
javi mi se na xvatru za beta akaunt

Empe Tri
03-12-2007, 16:48
ok ajde super pa ti se javim cim budes online :wink: :D
da i ja malo isprobam :)

Tsumetai Ryujin
08-12-2007, 16:48
k ljudi, dobim pozivnicu da budem beta tester... skinem igru... pokrenem ju i sad mi ju on patcha... nebi bilo nist cudnog da mi ne patcha vec dva dana... ETA je deset sati :O... (sada... prije je bilo vise)

10-01-2008, 09:32
Jel netko ovo probao, valjda kreće ovih dana za one s predbilježbom, pa razmišljam da uzmem preko d2d. Sada je pitanje kakva je igra jel ima oprecnih objasnjenja. Kao trebalo bi biti Eve ali na moru. Sada kako će mi se i onako trenirati advance space ship comand cijeli ovaj mjesec pa sam mislio malo zaigrati. Kakva je igra, sto ima u njoj. Netko mi je rekoa da ima previše single palyera a premalo mmo sadržaja.

zeko_198
10-01-2008, 10:42
Ljudi kazu da je fight u igri loš kao i u VCOu, krenila je igra prije par dana, a u trgovine 21. stiže, ako je istina da se plaća 50kn mjesečno onda se isplati probati, ako je ko wow onda zaobiđi.

10-01-2008, 11:32
50 kuna pa to je ništa za pretpaltu :) a plaća je za 5 dana.

Dr. Kam
28-02-2008, 17:32
Ima koga da igra ovo?
Ako da igram na Roberts EU pa nek mi se javi, nisam baš imao previše vremena igrat od faksa, sad sam 24 lvl, a svako društvo je dobro došlo :)

DJ Not Nice
22-11-2008, 16:35
I ova igra je napokon dobila opciju 14 dana besplatnog igranja, svi oni koji su htjeli probati, sad je pravo vrijeme.

LINK! (http://www.burningsea.com/pages/trialKeys/)

Dr. Kam
24-11-2008, 22:30
Ne znam koliko su stvari promijenili, al igra je bila predosadna i monotona... Možda probam sad opet hehe.

Invisible Man
25-12-2008, 17:03
Evo taman skidam instalaciju sa official stranice pa da baš probam kakva je. Neka mi neko kaže koliko je mjesečna pretplata u slučaju da mi se svidi i pošto prije nisan nikad igrao takve igre koje se plaćaju nek i kaže kako se to plaća. :)

DJ Not Nice
26-12-2008, 14:40
Neznam točno al ako te zanima, sve ćeš naći na
www.burningsea.com/page/home (http://www.burningsea.com/page/home)

DJ Not Nice
16-09-2010, 16:58
PotBS prelazi na F2P sistem, tako prateći LotRO i EQII.

Planiraju se prebaciti na F2P tamo negdje krajem jeseni.

Wolfwrath
16-09-2010, 17:32
Kraj jeseni? Potrajat ce,al ajd...

Norther
13-10-2010, 18:05
PotBS prelazi na F2P sistem, tako prateći LotRO i EQII.

Planiraju se prebaciti na F2P tamo negdje krajem jeseni.
mislim da ce se igrat :P

Arbiter of Change
29-11-2010, 13:10
Yup, igra je danas postala (ili je trenutno u tijeku) F2P.
http://www.potbs.com/page/news/article& ... _id=271055 (http://www.potbs.com/page/news/article&article_id=271055)

Scratch that, idiot sam. Evo usporedna matrica.
http://www.burningsea.com/page/f2p

Dr. Kam
05-12-2010, 20:49
Jel itko probao skidat ovo? Meni skine downloader i nula bodova. Samo stoji, ne skida niš.

Edit: našao rješenje.

Wolfwrath
07-12-2010, 14:29
Evo,men se skida. Recite server, pa se nađemo. I dajte koji savjet za nas početnike... :D

DJ Not Nice
07-12-2010, 15:00
Čuo sam da ima dosta naših na Roberts-u.

Arbiter of Change
07-12-2010, 15:24
Evo,men se skida. Recite server, pa se nađemo. I dajte koji savjet za nas početnike... :D
EU si, nemaš previše izbora po pitanju servera. :)

Čuo sam da ima dosta naših na Roberts-u.

Wolfwrath
07-12-2010, 21:10
Da,skužio sam i sam kad sam skinuo... :P
Nego, grafika je ok, cijeli sustav igre mi se sviđa, jedino me zanima jel su bitke uvijek tako... usporene? Zato što mi je vrlo brzo postalo naporno se 15 min vrtit oko jednog broda da ga potopim... Jel se to nešt kasnije ubrza,ili?...

DJ Not Nice
07-12-2010, 21:15
Kud ćeš brže? xDDDD

Wolfwrath
08-12-2010, 14:28
Šta kud ću brže? Pa igrao sam Pirates of the Carribean online, i to tamo ide puno brže, a i zabavnije... Borba s avatarom je ok,al s brodovima je naporna...

Dr. Kam
11-12-2010, 18:39
Meni je avatar combat koma, a ship combat do jaja. Kad počneš malo fleetat okolo sa ljudima ćeš skužit taktike itd. itd, odma postaje zanimljivije, I ide brže kad si malo veći lvl na boljem brodu.

Wolfwrath
12-12-2010, 09:31
Znam,evo level 11 privateer, španjolac, upao u jedan awesome Society, baš mi sad likovi prave Van Hoorna za lvl 12. Borba s brodovima još uvijek zna bit malo naporna, al puno bolje je sad nego na početku. A borba s avatarom mi je predobra... :D

Eh,nick je Fenrir Raidrage.

Dr. Kam
13-12-2010, 03:21
Nikola Zrinski pa me addaj :D. Lvl 45 atm.

Wolfwrath
13-12-2010, 18:35
Jebga, španjolac sam, nejde... :(

Dr. Kam
21-12-2010, 14:08
Glavno da ja znam ime :D.

Jučer smo malo pvpali - potopljen jednom, potopio dva. Sve u svemu zadovoljan za njubaru kao što sam ja :D

KiwiCRO
21-12-2010, 21:18
Ajde me dodajte ako igrate na Roberts serveru :)

IGN: Veglio Dimeglio (britanac)

Wolfwrath
22-12-2010, 15:17
Kud u britiše, njih svi mrze... :P

KiwiCRO
23-12-2010, 13:28
A procitao sam da kasnije mogu promijenit nation tako da mi je bilo svejedno :P
Nego španjolci imaju dobre cure po gradovima ^^

blood4me
23-12-2010, 22:40
Jel se isplati igrat, kakav je gameplay?
Uso u igru igro 15ak minuta.. ne svidja mi se kamera :S

Wolfwrath
24-12-2010, 12:46
A čuj, ovisi. Ja sam došo do 33. levela, pa mi se ne da više... :P

Dr. Kam
29-12-2010, 02:55
Ja igram na lvl 50, prezanimljiva je igra, ako je to tvoja furka. Ako voliš igre tipa EvE Online ovo će ti se svidjet. Ako ti je WoW vrh... onda ne znam baš da će ti se svidjet. Većinom radim PvP, solo i grp (danas radili grpe većinom 6vs6 i bio je Port Battle 24vs24).

U igri je razvijena ekonomija, PvP, PvE i politika kao i u svemu ostalom ;) - pa biraj. Uz to gledaš lijepe brodove. Igrao sam igru od starta negdje 3-4 mjeseca i onda mi je isto dosadila :S, al to je bilo zbog nedostatka contenta pa je lvlanje islo super sporo. Sad mi je trebalo od lvla 30 do 50 tjedan dana - misije raditi na pravim mjestima sa pravim XP dobicima i onda ide brzo. Također se može "fleetat" što ne preporučujem ako ste novi u igri jer nećete ništa tako naučit, samo ćete bezglavo pratit i vjerojatno će vam zato igra brzo dosadit - no tako ide brže (grpa od 6 ljudi, 2 - 3 lvla 50 i sve ostalo lowbie charovi i udarate po NPC flotama od 8-12 brodova)

U societyu odlučujete koji ćete port napast, gledate što vam ekonomski paše - neki port vam je konkurentan, ima manje poreze na određene nacije i vama to ne paše - napadnete port, zauzmete ga i problema više nema :). Bar na neko vrijeme.

Jedina zamjerka u igri je Avatar combat koji mi je katastrofično napravljen i zato ga izbjegavam.

Necto
14-02-2011, 15:57
Skuzio tek jucer da je PotBS postao F2P i kazu da dosta sada ljudi igra kada je Free.
Pa reko da probam opet malo da vidim kakvo je sad stanje, inace igrao sam mjesec dana dok je bila u closed beti.

Sad sam Pirate - Cutthroat,
Server: Roberts,
Name: Jacob Little

pa ako netko slučajno još igra nek mi se javi ingame ;)

Sonic_Moronic
12-04-2012, 12:09
Tko je igrao ovo, može mi dati nekakve dojmove? Gledam upravo neke videje i ovo se stvarno čini kao nešto drugačije od ostalih MMO-ova, ali ne želim prenagliti kao uvijek.

Sonic_Moronic
13-04-2012, 16:19
Jebemti, zašto ovo ljudi ne igraju? Glavno da milijuni gikova svakodnevno ubijaju trolove i divlje svinje u fantasy mmo-ima.
Ne znam, još moram dobrano testirati samu mehaniku igre i leveling, ali nijedan mmo mi nije ostavio ovakav prvi dojam. Uđem u grad i dočeka me nevjerojatna raznolikost NPC-eva koji se bave raznolikim stvarima, likovi nose pijane žene na ramenu, ljudi se okupljaju oko violinista na ulici, grupica baca kockice i izvikuje raznolike uvrede. Bome su se potrudili oko vizualnog dojma, setting je svrš.
Dijalog za svaku naciju je pun stereotipa vezanih uz njihov jezik i sve skupa je prezabavno. Gotovo bih mogao igrati solo.
Soundtrack je isto jako lijep.

E da, character creation je odličan i ima svakakve oblekice. Napravio sam fensi Francuza.


http://i42.tinypic.com/fkmhog.jpg

Duke of Earl
13-04-2012, 16:31
Možda zato jer se nekome više sviđa određeni fantasy setting nego gusarski, jel ti je to palo napamet ?

Sonic_Moronic
13-04-2012, 16:32
Ciljao sam na azijatska fantasy grind smeća koja su klonovi klonova, ne moraš se osjećat prozvanim :|
Onda izađe ovakva igra koja ponudi nešto novo, i nikog živog nema.

Duke of Earl
13-04-2012, 16:41
Ma ne osjećam se prozvanim, ali mi je recimo taj gusarski setting uvijek bio odbojan, i kolko god da je igra dobra, vjerojatno je nikad neću zaigrati. Ista stvar i s GW 2, po gameplayu i idejama mi izgleda kao najbolji MMO u povijesti žanra, ali su mi lore, art stil, rase i svijet užasno bezlični i nikako mi ne sjedaju, i vjerojatno ga isto nikad neću probati iz tih razloga. Tako da ljudi koji radije igraju azijske grindove vjerojatno više preferiraju epileptične efekte, raznobojne eksplozije i nerealnu fizionomiju prisutnu u većini tih naslova, nego realan povijesni setting gusarenja i brodskih bitaka.

Frost Commander
13-04-2012, 18:55
Igra je odlicna, ali mi je dosadila nakon otprilike 2-3 mjeseca igranja.

Sonic_Moronic
14-04-2012, 13:58
'Bemti što je ovo kompleksno, trebat će se uhodati. Pridružio se nekom klanu sa kul ljudima. Već imam razloga da ostanem.