PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pc-Play o Supreme Comanderu



darth burek
10-03-2007, 22:50
E pa idemo...pcplay je rekao da je ekipa testirala igru na visoku rezoluciju,lijepom teksturom i tako sve do antianialising(x8).POtom su rekli da su se malo razočarali...e sad mogu ja pročitati šta su oni rekli ali me zanima vaše mišljenje kako vi doživljavate strategije?Dali su sve bolje?Ili su pak klasici ko AOE prevladavajući?Što se vama uostalom svidjelo na SC?Pričajte uglavnom o igri samoj...iskazite svoje mišljenje!

''Molim'' be kritizirtanja! :pray:

Ste vidjeli ''jednu od čestih i dosadnih'' pjesama koje sam ja napisao i koju su objavili na pisma čitatelja Pc-Play?
Idemo...''MOLIM'' bez kritiziranja!

ROCCO_GRANDE
10-03-2007, 22:58
Meni nije jasno koja je svrha beta shocka ako već idući mjesec imaju u planu recenziju konačne verzije.

Arbiter of Change
10-03-2007, 22:58
Postaju sve dinamičnije, što uopće nije loše jer su vremena usporenog gaminga i gomilanja resoursa definitivno (za većinu gamera i manstream publiku) prošla, ali postaju i sve više zahtjevnije šta definitivno ni u bilo kojem pogledu nije dobro.

Ali onda opet, igre se ne rade za one koji jedva spajaju kraj s krajem (Hrvatska, rings any bells?) tako da je to skoroSprihvatljivo za one kojima tatice kupuju konfe do neba dok sami ne znaju ne znaju elementalne stvari o njima.

Prognoza za strategije? Sunčano s pokojim oblačkom na vidiku u bližoj budućnosti.

darth burek
10-03-2007, 23:01
Meni nije jasno koja je svrha beta shocka ako već idući mjesec imaju u planu recenziju konačne verzije.

Hmmmmm...da napisalu su da je izašla ''smiješi vam se...'' i konfiguraciju,a drugi put će tek biti recenzija.Čudno...

ROCCO_GRANDE
10-03-2007, 23:05
[quote="ROCCO_GRANDE":278nv64x]Meni nije jasno koja je svrha beta shocka ako već idući mjesec imaju u planu recenziju konačne verzije.

Hmmmmm...da napisalu su da je izašla ''smiješi vam se...'' i konfiguraciju,a drugi put će tek biti recenzija.Čudno...[/quote:278nv64x]

Dodajmo k tome da je u trenutku izlaska bila barem već dva tjedna vani. Stvarno je smiješno čitati takve stvari za igru koje je već izašla.

Bishop_45_(2)
10-03-2007, 23:49
[quote="darth burek":2odoyj0l][quote="ROCCO_GRANDE":2odoyj0l]Meni nije jasno koja je svrha beta shocka ako već idući mjesec imaju u planu recenziju konačne verzije.

Hmmmmm...da napisalu su da je izašla ''smiješi vam se...'' i konfiguraciju,a drugi put će tek biti recenzija.Čudno...[/quote:2odoyj0l]

Dodajmo k tome da je u trenutku izlaska bila barem već dva tjedna vani. Stvarno je smiješno čitati takve stvari za igru koje je već izašla.[/quote:2odoyj0l]

Ne slazem se, da izlazi Parameter 2, ili Mass Effect, ja bih citao bilo kakav txt o njemu, a pogotovo ako ga je napisao covjek kojeg postujem !!!

Kiklop
10-03-2007, 23:49
meni igra saxsa jer kad stavim na igrive detalje izgleda kao da igram neku igru staru 10 god

Bishop_45_(2)
10-03-2007, 23:53
meni igra saxsa jer kad stavim na igrive detalje izgleda kao da igram neku igru staru 10 god

ok sto se tice Supreme Commandera, igra mi je malo dosadna --> igrao sam Starcraft, sve RedAlertove pa cak i Generals, ali sada mi je vec dosta !!!

Jopax
11-03-2007, 01:28
ja ga bas i nisam isprobao ali mislim da je igra solidna

MasaKrisT
11-03-2007, 02:30
STARCRAFT rula.bog i batina rts.online svijet za sebe.nista nije mjerljivo sa njime:)

Nightyx
11-03-2007, 09:38
SC suxa

Arbiter of Change
11-03-2007, 09:52
Vidim da sam ja jedino rekao išta o žanru strategija....

Rocchiro
11-03-2007, 15:45
ne valjaju mi takve strategije ogromnih mapa,velikog broja jedinica i nabrijane grafike.draži su mi klasici tipa warcraft i stronghold s ograničenim rotiranjem...preglednije strategije jelte...

darth burek
11-03-2007, 17:51
ne valjaju mi takve strategije ogromnih mapa,velikog broja jedinica i nabrijane grafike.draži su mi klasici tipa warcraft i stronghold s ograničenim rotiranjem...preglednije strategije jelte...

Dobro rečeno...važna je igrivost i originalnost a ne tehnika izvođenja.

Lord Jambrek
11-03-2007, 17:59
ne valjaju mi takve strategije ogromnih mapa,velikog broja jedinica i nabrijane grafike.draži su mi klasici tipa warcraft i stronghold s ograničenim rotiranjem...preglednije strategije jelte...

Dobro rečeno...važna je igrivost i originalnost a ne tehnika izvođenja.

Tako je, ove debilne "strategije" gdje ja napravim 50000000 tenkova i krenem u juriš su totalno bezveze, di je tu strategija ak napraviš milijardu tenkova i kreneš na bazu gdje se nalaze 2-3 jadna stražara koja se smrzavaju i pokušavaju skuhat kavu, a nemaju upaljač, onda najednom dođe ta vojsketina i sve digne u zrak?


Commandosi, StarCraft, WarCraft, Red Alert ownaju i naravno AoE

Jopax
11-03-2007, 21:41
pa gdje ti je strategija u Red Alertu jer je i on cisti Tank Rush jedino kakve takve strategijske mogucnosti pruza TOTALA jer ukljucuje teren i ostale cimbenike red alert je stancanje tenkova i gazenje protivnika

darth burek
12-03-2007, 07:52
[quote=Hanzaplast]ne valjaju mi takve strategije ogromnih mapa,velikog broja jedinica i nabrijane grafike.draži su mi klasici tipa warcraft i stronghold s ograničenim rotiranjem...preglednije strategije jelte...

Dobro rečeno...važna je igrivost i originalnost a ne tehnika izvođenja.

Tako je, ove debilne "strategije" gdje ja napravim 50000000 tenkova i krenem u juriš su totalno bezveze, di je tu strategija ak napraviš milijardu tenkova i kreneš na bazu gdje se nalaze 2-3 jadna stražara koja se smrzavaju i pokušavaju skuhat kavu, a nemaju upaljač, onda najednom dođe ta vojsketina i sve digne u zrak?


Commandosi, StarCraft, WarCraft, Red Alert ownaju i naravno AoE[/quote:5tql5p53]

AHAHHAHAHAHAHHAhAHAHAHHAAAAAAAAAAAAA!!!E čoveče trebo sam promjenit posteljinu,zavjese,gaće i prelakirat parket od smijanja!!!

darth burek
12-03-2007, 07:59
A opet pogledajte npr. Rise Of Nations...strategija se nalazi samo u preživljavanju,avionima,a ostalo pogledajte...tenkovih ima dovoljno da se osramoti Hitler,a brodovi dovoljno da bi oponašali trgovačku flotu cijelog svijeta.Vojska ljudi...umjereno za mene.

Commandos:igru igram od kad sam bio mali još se sjećam starih staza u behind enemy lines.Igra je zakon i takve te igre te tjeraju da naprosto stvaraš ideje koje su nemoguće,baš kao u stvarnosti.

AoE:Zašto?Isto ko commandos.Igram je od malenih nogu i otad mislim da bi se mogla usporađivati sa tim jebenim igrama ''Game for Windows''.

C'and'Q:Nisam ga previše igro,ali tu je bio tiberian sun.Jako daleko u sjećanjima.A sad mene SC podsjeća na red-alert.Mislim da je to neka kopija...slična vozila i avioni,a zgrade.Power plants i generators.Deja vu!Ma kakvi jebal te kopiranje...hitovi nastaju originalnom idejom!

With respect to the other strategys I didn't mention.

darth burek
12-03-2007, 08:05
OMG!!!Nisam spomenuo WarCraft.Igra rulz,iako mi nekako WoW previše prmojenjen od 3 al eto svi mi to volimo.Igra naprosto zakon i to svi mi znamo.
StarCraft sam igro davno i od tad nisam ga ni vidio.Bila je zabavna i još je.
Pitanjce za sve...je ko igro warcraft iz 1994.?Mislim da je od tad...

Bishop_45_(2)
13-03-2007, 14:51
Igru sam probao i iskreno sam se razocarao s obzirom da je PCP dosta pricao o ovom naslovu; Kada sam igrao Generals, to je bilo moje vracanje u stare dane i prisjecanje na RedAlert i Starcraft, .......; u svakom slucaju, nije da bi trebali prestati proizvoditi klasice RTS-ove, ali samo mislim da to nije nesto sto zasluzuje toliki hype; Supreme Commander necu vishe igrati zbog toga sto sam imao dovoljno tenk rusha u svom zivotu, zasada; jednom kada budem imao puno slobodnog vremena mozda razmislim o vracanju na ovakve naslove, ali zasada nastavljam traziti nesto inovativnije !!!

Terror
13-03-2007, 15:18
Evo reći ću vam ukratko zašto je meni Dark Reign još uvjek najjači RTS glede multiplay-a.

1. Tamo si mogao izgraditi avione, staviti ih na "harras" i pustiti da rade svoje po mapi, kad se oštete repairaju se sami, rearmaju i opet na posao.
Dakle sa 3 klika mišem sam riješio cijelu avijaciju da nešto radi dok mi netrebaju u nekoj konkretnoj akciji.
- isto si mogao i sa tenkovima i pješacima.

dakle mikromanagement (kojeg mrzim u RTSovima) je tu izbjegnut.

2. mogao si u multiplayeru dati svom kompanjonu lovu, resurse ili jedinice ako je bio u gabuli.

3. mogao si graditi lažne građevina i jedinice i tako namamiti protivnika da troši superweapon bez veze.

4. mogao si izgraditi ponton preko rijeke i preći ju gdje si htio.

itd...

To su vam detalji koji kod mene znače da li je RTS dobar ili je bezveze.

MrSmeagol
13-03-2007, 23:11
Vidim ovdje skoro svi postovi pljuju po Supreme Commanderu a ja eto nakon Demoa sam prekjucer napokon zaigrao cjelu igru i mogu reći da je puno optimiziranija što se tiće hardvera - puno mi manje šteka od demoa - mogu je normalno igrati na najslabijoj grafici a moje mišljenje je da je igra genijalna i da je dostojan nasljednik Total Annihilationa jer ima jednako toliko slićnosti koliko i poboljšanja i noviteta što mi je baš zakon.
A menađment resursa i ostalo (kao i TotalA) je dosta drukćije nego u većini ovih strategija koje ste spominjali i po mom mišljenju mnogo bolje. Cjela igra ima ODLIČAN tutorial koji nema u demou i sve ljepo objasni vizualno. I koliko sam igrao imam osjećaj da u ovoj strategiji zapravo i ima prave strategije (a ne samo namnoži resurse i zgazi neprijatelje što prije) baš zato što ima toliko raznolikosti u igri što se nesjećam baš da je bilo u drugim strategijama (osim Totale).
strateški je igra vrlo komlicirana po mom mišljenju - recimo ima topove koji dobace direkt u bazu protivnika - s druge strane postoje štitne kupole ali i nuklearne i antinuklearne a i neke slabije nuklearne raketice koliko sam shvatio - uzmite u obzir i superbote i to da se ratuje na kopnu moru i zraku istovremeno a također ima i stratešku mapu koja je zapravo ćisti zoomout (opisano je u betashocku)... a avioni su također bolje sređeni nego u bilo kojoj drugoj strategiji i stvarno mogu puno doprinjeti bitki ako se pametno koriste.

A što se tiće priće i uvodnih filmova za svaku rasu (kažem rasu ali svi su ljudi zapravo- možda da kažem frakciju?) apsolutno su genijalno odrađeni i gledao sam ih kako bi se reklo otvorenih ustiju i nemožeš se ne uživit - campaign (koliko sam u demou vidio) je isto odlićno odrađen.
Pa još ako imate dovoljno jak hardver da ovo vrtite na visokim grafičkim setingsima onda stvarno nemate razlog da igri bar ne date šansu.

Eto jesam se napisao ali morao sam iznjeti svoje mišljenje pa vi pljujte po meni ako se ne slažete... hehe

Werewolf
13-03-2007, 23:23
Igra je prejebena ako imate dovoljno jak komp za nju,uzivancija u divovskim bitkama, prelijepe eksplozije i jos puno toga... ako ne onda ne pricajte gluposti ... ono sad je igra sranje jer je nemoze igrat na max detaljima...strasno... 8)

darth burek
13-03-2007, 23:44
Ko prvo,meni je frend koji ima komp stari 3 godine,je igro SC sa svim detaljima.Priča je dobra to priznajem,ali sad slušajte.To JE tank rush...gdje je tu starinska pješadija koja dolazi kao temelj borbe?Ili avioni su preglupi...prave se pola sata,a čim polete,sruše ih.Nuklearne bombe...sad dolazi realisitičnost.Da ima toliko nuka,nebi bilo te JEBENE univerze.Bio bi to još jedan gigantski Černobil.Earth...spominju naš planet.Odakle njima na našem planetu energije?Pa jebo radnja se odvija tisuće godina unaprijed,a nama tu govore da je nafta i svi neobnovljivi izvori na rubu istrošenja.Šta onda?Tenkići na solarnu energiju?Dajte molim vas,od toliko solarne energije,planeti o kojim se govori bi bili jedne obične crne rupe!Da su na zrak,planeti bi izgledali kao fallout.Da je na vodi,ljudi bi trebali biti super-duper deve.Sad je na vama red...

Cali
14-03-2007, 01:08
mene je ugodno iznenadio WARFRONT - TURNING POINT... probajte igru, nije loša, a nije ni nešto strašno zahtjevna...

zanimljiva priča, malo drukčije se ww2 razvijao.

Lord AngelRI
14-03-2007, 20:42
Meni je igra super fenomenalna mada ima malo nekih iritantnih dijelova no koja igra ih nema??

moja preporuka svim ljubiteljima RTS-a


malo je debilana gradit tolke proizvođače energije.... :shock: :shock:


no ajde.....

Durin
14-03-2007, 20:51
Danas sam instalirao demo,igra mi se nije svidjela.Igram sve na max. detaljima,bez štekanja ali to jednostavno nije igra za mene.Dakako,daleko od toga da je igra shit,ne bih pljuvao po njoj samo zato što mi se nije svidjela,preporuka svima koji imaju jak hardware,i vole takvu vrstu igre.Varaćam se ja Medievalu II. :D

*Fila*
14-03-2007, 21:01
e probao sam neki demo i tamo imaju rezolucije samo preko 1024x768 dal u cjeloj igri nema 800x600?

whiskey
14-03-2007, 21:04
Jel ko od vas uspija pobjedit u demou skirmish na hard?! Ja san uspija samo jedan put sa rushom comanderom i par unita na njegovog comandera usred njegove baze, sve ode u big bang!:) al inace ako partija ode u daljinu NEMOGUCE ga je pobjedit na hard!!! Ako osiguraš kopno eno ga iz zraka, osiguraš i zrak dođe sa mora , osiguraš more misliš da si siguran , kurac kad evo ga sa 2 pauka! Prestrašno :pray: :pray:

whiskey
15-03-2007, 13:35
Moguce je. Upravo san ga dobija! :D 2 sata igre, uz pomoc 4 bube , jednog pauka i 2 battleshipa. Totalno kaoticno, a ovo je samo demo! Preporuka svakom strategu.

Frost Commander
16-03-2007, 21:50
Najbolja strategija koju sam ikad igrao. :killyou:
Uvijek sam htio taku neku masovnu igru gdje su velike explozije i bitke i sad su ju napokon napravili :pray:

Bishop_45_(2)
16-03-2007, 22:17
Najbolja strategija koju sam ikad igrao. :killyou:
Uvijek sam htio taku neku masovnu igru gdje su velike explozije i bitke i sad su ju napokon napravili :pray:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: , necu komentirati !!!

Dark Saruman
16-03-2007, 22:34
[quote="Sgt nitram":3o0zzm2x]Najbolja strategija koju sam ikad igrao. :killyou:
Uvijek sam htio taku neku masovnu igru gdje su velike explozije i bitke i sad su ju napokon napravili :pray:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: , necu komentirati !!![/quote:3o0zzm2x]

napravili su je i prije, zove se Total Annihilation. Po njoj i je i napravljen SC

Bishop komentiraj plz sto si htio

mehekek
13-05-2007, 19:56
dali se ovo moze igrat na ovoj konfi sve na max

intel Core 2 Duo E4300 BOX, 2×1.80GHz, 800MHz, 775-pin, 2MB
Chieftec power supply 550W
Gainward BLISS 8800GTS 320MB
MB Gigabyte 965P-DS3, s775, i965P, DDR II, SATA II, GLAN
RAM PC-5300, 1024MB, DDR2, KINGMAX, 667 MHz x 2

revenion
13-05-2007, 20:03
mozes na max ja mislim al ti reza nece ic do max...

mehekek
13-05-2007, 20:13
hvala i zajebo sam se... proc j E6600

a koja je max reza?

whiskey
26-08-2007, 16:00
Life Before and After X1950 PRO 512 8) Supreme Commander na high detaljima. Sooo nice :)

Đeri
26-08-2007, 16:16
OMG!!!Nisam spomenuo WarCraft.Igra rulz,iako mi nekako WoW previše prmojenjen od 3 al eto svi mi to volimo.Igra naprosto zakon i to svi mi znamo.
StarCraft sam igro davno i od tad nisam ga ni vidio.Bila je zabavna i još je.
Pitanjce za sve...je ko igro warcraft iz 1994.?Mislim da je od tad...olol,naravno da će biti kad je WoW MMORPG a WC RTS

Kenyi
26-08-2007, 16:50
[quote="Bishop_45_(2)":2npy07nj][quote="Sgt nitram":2npy07nj]Najbolja strategija koju sam ikad igrao. :killyou:
Uvijek sam htio taku neku masovnu igru gdje su velike explozije i bitke i sad su ju napokon napravili :pray:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: , necu komentirati !!![/quote:2npy07nj]

napravili su je i prije, zove se Total Annihilation. Po njoj i je i napravljen SC

Bishop komentiraj plz sto si htio[/quote:2npy07nj]

total annihilation imam na dva cda pored sebe prejaka igra :pray:

Arbiter of Change
26-08-2007, 17:35
Ma pusti ti njega, glavno da je on dobio velike eksplozije. Svi znaju da sve baš SVE igre vrte oko njih.

Sonic_Moronic
26-08-2007, 18:29
Masovne bitke, da skroz, koliko moš uopće jedinica selektirat odjednom, 20?

Po masivnom broju jedinica Cossacks owna sve...

Teon
26-08-2007, 18:31
meni igra saxsa jer kad stavim na igrive detalje izgleda kao da igram neku igru staru 10 god

ok sto se tice Supreme Commandera, igra mi je malo dosadna --> igrao sam Starcraft, sve RedAlertove pa cak i Generals, ali sada mi je vec dosta !!!


Isto ko bishop.

No, rijec o SupCom-u:

Objektivno, igra mi je ok jer nije prikazano u obicnoj strategiji (tipa CnC, TW i takve strategije ovdje ne racunam) tolko unita i tako velike mape. Grafika je ok, optimizaija isto te je prica dobra...

No subjektivno, draze su mi krace partije u Starcraftu i dinamicne bitke oko resursa, nego masivnost a time i duzina u SupCom-u. Ali u SupCom-u mi je odlicno izvedena mapa kada se odzumira, daje dojam prave strategije i taktike :pray:

mravojed20
26-08-2007, 18:41
Masovne bitke, da skroz, koliko moš uopće jedinica selektirat odjednom, 20?

Po masivnom broju jedinica Cossacks owna sve...


Za koju igru govoriš? Supreme Commander ili?

Teon
26-08-2007, 18:55
E da, dobro da si me sjetio, Cossacsi su zaaaakkkooooonnnn !!!!!!! :pray: :pray:
Legendarna strategija, nazalost dvojka mi ne radi (gusarski razlozi)

mravojed20
26-08-2007, 20:09
Kupi original,100kn ti dođe..

Sonic_Moronic
26-08-2007, 20:24
Dvojka saka, nimalo nije poput jedinice...

100EURO
27-08-2007, 00:32
sc , dobra igra , jos samo kad si kupim 20'monitor , ahhhhhh , super su mi one jedinice koje mozes na kraju gradit(eksperimentalne ili kak vec)pa sa njima pola protivnicke baze razoris :killyou:

Herr Schnitzel
30-08-2007, 14:08
Supreme Commander je precijenjeni shit.

Da ne spominjem strategije pred kojima se moze sakrit... Popis je predug.

Samael
30-08-2007, 17:07
Da nije Frost Commander od onih novijih gejmera?

whiskey
30-08-2007, 17:11
Nice arguments šnicl. Da je meni bit pametan ko ti :(

Herr Schnitzel
30-08-2007, 18:11
Nice arguments šnicl. Da je meni bit pametan ko ti :(


...svijet bi bio ljepsi...

Nego, ako hoces argumente, evo ih:

1. Potpuni nedostatak bilo kakvog koristenja mozga: stanc'n'kill
2. Jedinice kao da su iz legica ispale (dobro, ajde, Lego Technic)
3. Nema pjesadije? Akhem, ovo mi je dovoljan razlog da ne igram...
4. Total Annihilation wannabe
5. Uglavnom, lijepa grafikica sa pricicom i eksplozijicama pokrivaju supljinu od jednog plitkog poluproizvoda nazvanog Supreme Commander.
6. Eh, da, mini-mapa je ocito jedini "takticki" dio igre... Tuzno.

mravojed20
30-08-2007, 18:16
Jab to igrao samo zbog klanja i grafike.. ne trazim neku taktiku u toj igri.

Jopax
30-08-2007, 20:08
Pa ta igra i jest stanc and kill ali na višoj razini jer nema unit cap i jer je zabavno rushat neprijatelja sa par tisuća unita, i to je tzv spiritualni nastavak TA(ista produkcijska kuća, jako slična tematika i ostalo)
i po meni puno gori je tank rush u C&C3 jer je ondje ograničeni tank rush, ali je u sup comu tank rush neograničen znači puno veće i impresivnije bitke u sve tri dimenzije

whiskey
31-08-2007, 10:51
Razlozi zašto je supreme commander odlicna igra:

1.Iscrpljujuce takticko natjeravanje protiv hard AI (tech) . Primjerice ti se svim silma trudiš napraviti prvu eksperimentalnu jedinicu dok AI dotad ima 3! Ako uspiješ pobjediti bez ikakvog korištenja mozga kako šnicl kaže kapa doli.
2. Dizajn jedinica potpuno odgovarajuc za ovaj tip igre. Šnicl ti ocito nisi nikad igra sa Aeon. legici! :rotfl:
3.Pješadija u ovako megalomanskoj igri masovnih razmjera?!
4.Ovo je spiritualni nastavak Total Annihilationa stoga nema se tu šta biti wannabe.
5.Odigra san od 98. masu strategija i to mi je uz RPG primarni žanr i jedino šta mogu reci protiv supreme commandera je hardverska zahtjevnost.
6.Same eksperimentalne jedinice su fenomenalne. Primjerice od UEF-a podmornica zvana Atlantis jedno 10 puta veca od obicne podmornice sa hangarom za zracne jedinice. Samo zamisli tu sliku, lagano radiš svoj prvi mass fabricator kad iznenada izroni masovna podmornica ispred tvoje mlade flote sa par eskadrila gunshipova. Ili od aeona leteca tvrđava CZAR, kad odzumiraš mapu do kraja još se vidi graficki oblik. Postoje 3 rase sa po 3 eksperimenlane jedinice. U ekspanziji nova rasa i još više eksperimentalnih, to ce biti... 8)

Herr Schnitzel
31-08-2007, 17:20
1. To nije takticko natjeravanje nego AI-cheating
2. Pjesadija je vodila glavnu rijec u svim (pa tako i najmegalomanskijim) ratovima svijeta.
3. Pa jesam reko Lego-Technic (bez uvrede proizvodacu Lega, ali stvarno lice)
4. Aha, masu strategija... A u tom popisu vjerojatno nisu TW, Age of, Civilization, Panzers, HoI, CoH naslovi, jer onda ova igra i ne bi izgledala tako dobro.

whiskey
01-09-2007, 10:38
Odigra san sve age of, panzerse, civilizacije i svejedno je Supreme Commander fenomenalna igra. Pješadija u igri di je komander velik ko zgrada, a sam komander kad se uspoređuje sa velicinom nekih jedinica izgleda ko obicni vojnik. Kako bi u toj igri izgledala mala sicusna pješadijica i kakvog bi utjecaja imala protiv npr. galactic colosusa, ako znaš o cemu pricam?! Budi pametan covjece. AI cheating- mkay... if you say so 8)

Herr Schnitzel
01-09-2007, 11:20
Ova rasprava ne vodi nikamo, meni je osrednji mucak, a tebi remek djelo dostojno Total Wara, tako je bilo, i tako ce ostati...

whiskey
01-09-2007, 11:44
Aha, sad je "osrednji mucak" dok je par postova ranije bilo "Supreme Commander je precijenjeni shit". 8) Igra nije dostojna Total Waru niti san ja to ikad napisa al je imho vrlo blizu. To su dvi razlicite strategije i svaka ima svojih prednosti i mana. Ako neviruješ meni barem pogledaj prosjecnu ocjenu svih recenzija na netu.

Chieftain
01-09-2007, 11:57
Evo nabavio sam igru i prilicno sam zadovoljan i obožavam takve strategije gdje se grade ogromne vojske(najveci gust mi je kad sagradim 200 bombardera i 80 tenekova i krenem na protivnika 8) )


1. Potpuni nedostatak bilo kakvog koristenja mozga: stanc'n'kill

šnicl, to uopće nije istina jer kad nekoliko puta za redom napadnes protivnika istim jedinicama od pojaca obranu na toj strani pa tak da moras mjenjat taktiku

Herr Schnitzel
01-09-2007, 11:59
Aha, sad je "osrednji mucak" dok je par postova ranije bilo "Supreme Commander je precijenjeni shit". 8) Igra nije dostojna Total Waru niti san ja to ikad napisa al je imho vrlo blizu. To su dvi razlicite strategije i svaka ima svojih prednosti i mana. Ako neviruješ meni barem pogledaj prosjecnu ocjenu svih recenzija na netu.


Meni je i dalje precijenjeni shit ali sam se htio "diplomatskije" izraziti.

Boli mene sta recenzije kazu, kad mi igra ne sjeda, ne sjeda.

Iron Storm
22-10-2007, 20:37
Da i ja kažem koju o Supreme Commanderu...

Nabavio sam igru prošle godine i nisam požalio, još nisam "probavio" mehaniku igre, no dobro je imati koju ovakvu igru sa masovnim bitkama i ogromnim mapama.
Tank rush, kažete? Tank rush? Ajde igrajte na hard, i vidjet ćete kako se bezumni tank rush pretvara u suicid... :killyou:
Igra traži taktiziranja, pogotovo ako znate što protivnik ima, a prije toga otpada svaki napad na bazu osim ako imate superiorniju vojsku od protivnika (pri to mislim barem 3x veću).
Mape su OGROMNE, uspijete li pokrenuti masovnu bitku sa 100 000 unita odjednom svaka čast.
Zumiranje je fenomenalno, a isto i split screen koji omogućava motrenje 2 bitke u isto vrijeme i pravovremeno reagiranje. :kill:
Ako netko još misli da nema pješadije, tu je u pravu ali samo što se tiče ljudi. Pješadija je zamijenjena light i heavy assault botovima koji najlakše pogibaju ali zato mogu dati vremena jačim jedinicama da akceptiraju štetu na protivnika.
Supreme Commander (unit) ne može imati više od 1 nadogradnje na 1 slotu, tako da i tu treba taktizirati i znati što je najpotrebnije jer svaki upgrade košta HRPU tvari, HRPU energije i PUNO vremena za RTS (5 min npr.)

###DK###
23-06-2008, 17:48
Igra je odlična. Taktike itekako ima. Najzanimljivije je igrati na Supreme (AI). Treba voditi brigu o svemu ako želiš pobijediti. Govorite da je igra glupost samo zato što joj niste dali priliku. Prijeđite jednom igru i shvatit ćete o čemu govorim.

ZorgTheBorg
23-06-2008, 18:05
Hvala na reviveu. Igra je, inače, dosta lagana, čak i na supreme. Samo treba naći zlatnu sredinu i naučiti se resource managementu i štancat unite u besvjest, zatim pokrenuti napad. 100 gunshipa ipak uništi 20 AA gunsa (tank rush pali).

ScorpiuS
23-06-2008, 18:42
Tank rush pali u svakom RTS! ;)
Igra mi je jako dobra, ali ipak zbog jednostavnosti C&C roks.

Deadwalker
24-06-2008, 08:47
Tank rush pali u svakom RTS! ;)

nije istina :nonono: , probaj ga izvest u company of heroes ili recimo sw empire at war...baš i nebu išlo...

Herr Schnitzel
25-06-2008, 09:37
1. Potpuni nedostatak bilo kakvog koristenja mozga: stanc'n'kill
šnicl, to uopće nije istina jer kad nekoliko puta za redom napadnes protivnika istim jedinicama od pojaca obranu na toj strani pa tak da moras mjenjat taktiku

Sinko, to ti je fora jos od doba prvog AoE...

Herr Schnitzel
25-06-2008, 14:20
A ja sam fakat razocaran s kvazi-stratezima koji ovu igru dizu u nebesa.
Ja sam od ove igre ocekivao pravi strateski dragulj, a dobio sam generic-RTS sa lijepom grafikom i masovnim sukobima. Prava strategija za mase, nema tu dubine i raznolikosti.

Vrsiti carpet-bombing, nuklearne napade i opkoliti neprijatelja sam mogao i u Red Alertu/Generalsima...

A najbolje mi je to sto "nisam strateg u dusi" jer mi se Supreme Commander ne svidja. Da, stvarno nisam. Ne znam sto mi se dogadja. Ne mogu spavat jer ljudi misle da nisam strateg u dusi... :(

Ono, to je kao da ja kazem "Svatko ko kaze da Bull Run nije dobra igra nije strateg u dusi, bez uvrede :)"
BTW. jedna od najboljih strategija sto se mene tice. To je ono sto ja trazim od prave strategije: pravo nadmudrivanje s protivnikom, realna stanja s municijom, umorom i moralom vojnika, opremu i experience koji imaju utjecaj na ishod bitke, i jos stosta. A znam da se mnogima ne svidja, igra doista je naporna i nema dobru grafiku. Ali pruza onaj izazov koji ja trazim.

Herr Schnitzel
25-06-2008, 14:37
U redu, samo kad netko kaze da nisam strateg, to je diranje u zivac.
To je zanr u kojem imam najvise iskustva. Priznajem, imam istancan/preseratorski/kakavgod ukus sto se tice strategija. Ali to je tako i meni SC nije dobar.

whiskey
25-06-2008, 15:58
Okani se strategija i gaminga. Odseli se šta dalje... Uzgajaj sobove... :P

W1k1n6
25-06-2008, 16:35
Jel igra netko Supreme Commander online? Dosta je hvaljen vani ali nisam još čuo da ga itko igra kod nas.

Herr Schnitzel
25-06-2008, 21:29
Okani se strategija i gaminga. Odseli se šta dalje... Uzgajaj sobove... :P

A ti se okani mene. Odseli se sta dalje... Uzgajaj si gljivice na nogama...

Sad prekini, vidi se da si newbie sto se tice strategija, i uzivaj u Supreme Commanderu.

###DK###
26-06-2008, 10:16
Svi koji kazu da je ovo losa strategija nisu stratezi u dusi,bez uvrede... :D
Warcraft je meni sjajan,ali zbog lorea i price uopste...Supreme mi je sjajan zbog toga syto mogu praviti prave opkoljavajuce napade,vrsiti carpet bombing,gadajti ih nuklearkom,organizovati front-wide bombardovanje...zar treba jos nesto?
Priznajem,preglednost bi trebala bit bolja,ali mehanika igre je sjajna...mane su malo isfurana prica,koja i nije tako losa,i prokleta tendencija jedinica da se organizuju u kolonu i napadaju.... :yuck:
Warcraft i Starcraft nisu strategije,to su takticke igre,gdje upravljas sa 20-30 jedinica najvise...
I Her Schnitzel(jel ovo iz Code Geassa?) fakat sam razocaran s tobom(mislio sam da si pravi strateg u dusi :D )...nema pjesadije?Sta su onda marine-botovi,koji glume pjesadiju,posto su u ovom univerzumu to sve robotske jedinice...
I nema ovdje tank-rusha,moras kombinirati vazduh-zemlja-artiljerija da bi napravio neki pomak...napravi 100 tenkova one druge klase i kreni u napad na recimo 20 topova...samljece te kao nista...
A i to je smisao rata u igri...ne dozvoli neprijatelju da izgradi jake snage,stalno napadanje i napredovanje,bez "tu cem metnem 10 topceka,nemoze mi nista!"...stalni gerilski napadi,da bi onemogucio neprijatelja da se potpuno i nesmetano razvija...stalno izvidjanje...
Dakle,ne umijete igrati...ovjde ne smije biti zbijenih baza kao u Warcraftu...cilj je siriti se,i tako onemoguciti recimo da vas neprijatelj samelje jednom nuklearkom ili artiljerijom...princip koji se koristi u modernom ratovanju...

:bravo: :bravo: :bravo:
Tank rush rijetko kad pali. Možeš napasti sa 500 jedinica iste vrste uništit će ti ih u trenu. Potrebno je kombinirati i pravovremeno napadati, a to se zove taktika.

whiskey
26-06-2008, 15:44
Okani se strategija i gaminga. Odseli se šta dalje... Uzgajaj sobove... :P

A ti se okani mene. Odseli se sta dalje... Uzgajaj si gljivice na nogama...

Sad prekini, vidi se da si newbie sto se tice strategija, i uzivaj u Supreme Commanderu.

Al ja tebe volim.

whiskey
07-07-2008, 19:22
Napokon san nabavija Forged Alliance. Predobro. Nemogu opisat taj gušt u zadnjoj misiji kad uz pomoc svih mogucih eksperimentalnih jedinica u isto vrime pokušavate izvuc živu glavu. I blažen bija moj novi hardver koji je dovoljno jak za pokrenut tu bitku bez vecih trzaja. Fenomenalno ljudi! Jednostavno probajte ovu ekspanziju koja je vjerovali ili ne stand alone:) Must have za svakog stratega.

###DK###
07-07-2008, 20:57
Trebam i ja nabavit Forged Alliance.
Planirao sam odavno ali eto još nisam.
Kakvi su Serafini?

ZorgTheBorg
09-07-2008, 23:29
Trebam i ja nabavit Forged Alliance.
Planirao sam odavno ali eto još nisam.
Kakvi su Serafini?

U redu rasa, samo sa glupim imenima. Nekako mi je jadno gledati u KF'ćžžđ koji gradi GLržćžč koji će kasnije proizvodit LBRĆđž za napade na ćžrlkžč. Inače je u redu, furaju se na plazmu, oružja su im bijelčo-tamnoljubičasto shaded, kao i portali za zgrade, koje bljesnu kad se izgrade. Jedinice ugl. izgledaju špičasto i futuristički, a od experimentala tu su bot u stilu Aeona, veliki bomber, i još nekaj... ne znam.