PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje



Berax0r
08-03-2007, 22:16
Ovako ja bih isto želio početi sa programiranjem pa sam se malo raspitao i neki izvori su mi rekli da naučim html.POčeo sam učiti i još čekam neke knjige od frenda ali šta poslije html-a?
DA ucim javu,C,C++,visual basic??
Te jos jedno pitanje koja je razlika izmedu C i C++?

Hvala na savjetima :wink:

spidEY
09-03-2007, 12:38
Ovako ja bih isto želio početi sa programiranjem pa sam se malo raspitao i neki izvori su mi rekli da naučim html.POčeo sam učiti i još čekam neke knjige od frenda ali šta poslije html-a?
DA ucim javu,C,C++,visual basic??
Te jos jedno pitanje koja je razlika izmedu C i C++?

Hvala na savjetima :wink:

poslje html-a bi ti bilo dobro naučiti javu.

Burek_fr0m_SPACE
09-03-2007, 14:20
Kakvim bi se programiranjem htio baviti? Igre? Web-aplikacije i stranice? Poslovne aplikacije? Od toga ti zavisi odabir jezika.

Berax0r
09-03-2007, 21:14
Kakvim bi se programiranjem htio baviti? Igre? Web-aplikacije i stranice? Poslovne aplikacije? Od toga ti zavisi odabir jezika.

pa taj C++,C,visual basic,Java,html te programkse jezike i onda poslije toga jos nesta :wink:

Burek_fr0m_SPACE
09-03-2007, 21:22
Čuj, nije ti pametno učiti više programskih jezika odjednom, pogotovo ako si početnik. Mnogo je bolje znati jedan dobro, nego mnogo njih, a da ni u jednom nisi siguran. Zato i pitam, šta želiš postići programiranjem?

Berax0r
12-04-2007, 20:12
ovaj post nisma vidio evo sada sam ga ugledo :)
Znaći želio bih izrađivati razne aplikacije,programe... :D

Burek_fr0m_SPACE
12-04-2007, 20:54
Za GUI orjentisane Windows aplikacije, Visual Basic je prilično dobro rješenje. Mogućnosti ima dosta, vjerovatno je najjednostavniji za naučiti i koristiti, jedino što ti u nekim slučajevim može biti spor ili pomalo ograničen. Međutim ako tek počinješ, vjerovatno nisi ni čuo za višestruko naslijeđivanje klasa, direktno i neograničeno baratanje pointerima, bitwise operacijama i cijelom memorijom, pa ta ograničenja nećeš ni primijetiti. C++ bio mogao malo biti pain-in-the-arse u početku za Windows aplikacije, pogotovo u poređenju sa VB, ali je to zato prilično svestran i svemoguć jezik i vjerovatno najbrže što ćeš dobiti, a da se ne spuštaš do assebly jezika. Sve u svemu, ako moraš jedan jezik odabrati, vjerovatno je na kraju korisnije znati C++, ali ti opet nakon mnogih godina iskustva s Visual Basicom moram reći da ni on nikako nije za odbaciti. Ako si Pascal već naučio u školi ili negdje, onda pogledaj i Delphi, jer ti je najbolje krenuti u nešto gdje već imaš neko predznanje.