PDA

Pogledaj cijelu verziju : Audio driveri smanjuju performanse?



Durin
08-03-2007, 20:29
Evo,molim pomoć.Primjetio sam da mi audio driveri smanjuju fps u Company of Heroesu.Porazgovarao sam sa frendom i on mi je rekao da bi to moglo biti zbog codeca koji se pokreću zajedno sa igrom.Pa imam pitanje,kako bi se mogli oni isključiti,i da li se mogu uopće isključiti?Koristim Realtek High definition audio drivere.Company of Heroes je zadnja verzija,1.05.

dj-SCEMBY
08-03-2007, 22:03
Po mojem mišljenju mislim da je problem u necem drugom, a ne u driverima za audio i codecima. Mozda ti je problem u konfi. Ako ipak mislis da je problem u codecima jednostavno ih u control panelu uninstaliras(ako si ih naknadno ti instalirao) ili su mozda dosli sa nekim softverom, ako su dosli sa nekim softverom onda ih probaj u tom softveru iskljuciti. Pozdrav

Durin
08-03-2007, 22:45
Točno je problem u driverima,ne u konfi,vidio sam kako mi igra ide sa driverima i bez drivera (dakle bez drivera-bez zvuka).Odnosno puno mi bolje ide kada isključim svchost u task manageru.

spidEY
08-03-2007, 23:43
Točno je problem u driverima,ne u konfi,vidio sam kako mi igra ide sa driverima i bez drivera (dakle bez drivera-bez zvuka).Odnosno puno mi bolje ide kada isključim svchost u task manageru.

Skeniraj komp od virusa jer virusi koriste svchost.exe i tako ti opterečuju sistem.

Durin
09-03-2007, 11:19
Windowsi su svježe reinstalirani,nema nikakvih virusa.Zapravo,gledajte u čemu je problem.Ja pokrenem COH,verzija 1.5.Idem na video options,sve detalje namjestim na high-ultra i krenem sa performance testom.Na kraju mi izbroji da je min. fps bio 15,average 35,a max 99 fps-a.Isto napravim bez instaliranih audio drivera i pokrenem performance test (Your coffee sucks Hans,već znam cijelu animaciju napamet),i vidim da mi nekako ta animacija glatko ide,puno bolje od one sa audio driverima,i puno brže.Ali mi izbroji isto fps-a kao i u onoj prvoj,iako bi po gledanju trebalo prvoj dati duplo manje.Tako da mi one animacije štekaju,npr. kada se prikazuju strelice kako američka vojska napreduje u Cherbourg,puno više štekaju od one sa audio driverima.U samoj igri baš i nisam primjetio razliku u performansama,iako bi se mogao zakleti da se igra sa audio driverima snizi barem 5fpsa niže nego što bi to mogla bez njih.

Quiet Riot
09-03-2007, 11:52
U dxdiagu smanji hardware sound acceleration ili isključi. To je meni preporodilo komp :rotfl:

dj-SCEMBY
09-03-2007, 15:42
Sta se dogodi kada smanjim hardware sound aceleration u dxdiagu.

Durin
09-03-2007, 16:43
Ma probao sam ja to već prije,ali ne pali.

Lord Jambrek
09-03-2007, 16:46
Ovak.

Start-->run-->msconfig

Otvoriš zadnji panel pod nazivom "startup" i pogasiš sve kaj ti je nepotrebno. Može bit da driveri od zvučne imaju neke background appove, pa ih jednostavno pogasi tu i neće ti se nikada više podizat te aplikacije.

Burek_fr0m_SPACE
09-03-2007, 18:22
Ljudi moji, pa šta vi mislite? Da zvuk dolazi sam od sebe? Džaba? Da zvučnici sami pjevaju? Pa naravno da će igra raditi brže bez zvuka jer je tako opterećenje po cijeli sistem manje. Pogotovo ako je zvučna integrisana pa se onda dosta oslanja na CPU. Razlika ne bi smjela biti velika, ali će je svakako biti. Ako baš misliš da je usporenje bespotrebno veliko, pregledaj kakve DirectShow filtere imaš, iako se oni u igrama tipično uključuju samo tokom loadinga. Ako imaš ACE Mega CodecS pack instalisan, uninstališi ga obavezno, jer on pravi najviše problema, a instališi K-Lite ili neki drugi.

reiki_
09-03-2007, 20:52
iskljuci hardware acceleration. ne samo da će ići brže nego ti je to a must za par igara koje se zbog toga crashaju.