PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fall of Liberty



† zlo †
06-03-2007, 21:54
Genre: WWII FPS
Release date: winter 2007


In 1931, Winston Churchill was hit by a taxi in New York. In the real world, he survived, and went on to rally the British people to fight the Nazi threat. But what if he hadn’t?

It’s from this premise that Fall Of Liberty takes it’s theme - without Churchill’s leadership, Europe and the United Kingdom have fallen to Hitler’s forces. By 1951, using crushing technical superiority, the United States is invaded and defeated by the Third Reich.

With this setting, Fall Of Liberty will be an FPS experience like no other; a game that’s both a World War 2 FPS and something different. Fighting not as a soldier, but a resistance fighter in a United States of America that’s under the rule of a foreign power.

Exclusive to next-generation platforms and PC, Fall Of Liberty breathes new life into the FPS genre.

Inache igru radi spark pod nadgledanjem Codemasters-a, tako da se nadam da nece neshto da useru. Igra ima mnogo dobre shanse da postane hit, po svojoj ideji, mada mi se opet ne svidja shto smo u igri u liku amera koji tamani zle nemce :?
A kad samo pogledam sliku odozgo: bela kuca sa nazi zastavama... mmmm, mljac :thumbs2:

Inache, sve informacije mozete gledati na:

http://www.codemasters.co.uk/games/?gameid=2159


Edited by admin - ne stavljati slike u postove, već samo linkove molim. [W1k1n6]

THUNDER_DINIX
06-03-2007, 21:59
zakon izgleda, obozavam FPS na temu WW. grafika super izgleda

Lord Jambrek
06-03-2007, 22:30
Sam ja fooled ili je to screenshot iz igre

† zlo †
06-03-2007, 22:36
ne verujem da je screen iz igre. Vishe lichi na prerendirano sranjce. Mada kako igra izlazi pred kraj 2007, bice next-gen i najverovatnije ovakvog kvaliteta kao na slici

THUNDER_DINIX
06-03-2007, 22:38
slika je premocna :pray:

al dodje mi da spalim one naci zastave

Rocchiro
06-03-2007, 22:42
moram priznat da se veselim nekom WWII FPS-u...vec mi fale polako :)

THUNDER_DINIX
06-03-2007, 22:42
takodjer, od COD 2 nista pametno

Sterpo
06-03-2007, 22:47
ma ne volim baš alternativnu povijest
ali sigurno ću je zaigrati :wink:

Shadowhell
07-03-2007, 00:48
moram priznat da se veselim nekom WWII FPS-u...vec mi fale polako :)

također .. već dugo nisam odigrao SP jednog..

07-03-2007, 00:58
meni bi bila veća fora da mogu bit švabo :(

Sterpo
07-03-2007, 12:06
a ne bolje da pomognemo jadnim amerčićima

ROCCO_GRANDE
07-03-2007, 12:21
WW2 igre bi trebalo raditi tako da da je moguće birati zaraćenu stranu. Nije li malo licemjerno da nas svaki WW2 stavlja u ulogu saveznika koji se bori protiv osovine.

Inače, igra ima jako dobru ideju. Obožavam alternativnu povijest.

THUNDER_DINIX
07-03-2007, 14:13
pa i treba se borit protiv osovine. svabe treba klat, a ne igrat na njihovoj strani, u tome i je fora

ROCCO_GRANDE
07-03-2007, 15:27
pa i treba se borit protiv osovine. svabe treba klat, a ne igrat na njihovoj strani, u tome i je fora

Nije zanimljivo igrati na strani pobjednika. Osim toga, Ameri i Britanci uopće nisu cool.

Ovo je dobra prilika da pohvalim Clinta Eastwooda koji je u zadnja dva filma prikazao kako je rt izgledao iz perspektive obje strane. To je primjer koji treba slijediti.

THUNDER_DINIX
07-03-2007, 15:28
meni su bas kewl Ameri i Britanci. a i opcenito bas nevolim Svabe

goGAMERo
07-03-2007, 15:29
Moram priznati da me i više nego zanima. Baš me zanima kako će se sve ovo realizirati. Sumnjam da će ovo izići krajem ove godine sigurno će biti odgoda!

ROCCO_GRANDE
07-03-2007, 16:09
meni su bas kewl Ameri i Britanci. a i opcenito bas nevolim Svabe

Britanci su sposobni borci, ali bili su toliko puni sebe (i još su) da im je bio veliki problem shvatiti da više nisu jaki kao prije i da imaju posla s jačim od sebe (osim donekle na moru). Zato su toliko i pušili u početku jer su bili pretjerano samo pouzdani. Da im se Hitler nije smilovao kod Dunkerquea, pogubili bi većinu svoje kopnene vojske. Da ne govorimo o tome što je Rommel radio u Africi uz sve probleme koje je tamo imao i kojim su brzinom izgubili Singapur kojeg su smatrali Giblartarom istoka. No n a njihovu sreći Njemci i Japanci nisu nastupali koordinirano.

Ameri su dobili rat samo zaahvaljujući obilju resursa kojima su raspolagali. Niti su bili posebno hrabri ni posebno pametni. U početku nisu imali pojma o ratovanju pa su učili kroz početne poraze. Overlorda vjerojatno nikad nebi bilo da nije bilo onakvog otpora na ruskom frontu.

Općenito, saveznicima je puno značilo otkriće radara. Mislim da je to bila jedna od stvari koje su odlučile rat.

Vojska trećeg Reicha je vjerojatno vojska s najprepoznatljivijim imageom još od vremena rimskoh legija. Pogledajte samo te uniforme, naprednu tehniku, hrabrost, disciplinu, ideologiju... Osim toga, sam taj njemački jezik djeluje nakako strogo, vojnički. Njihov najveći problem je bio sam Hitler koji si je nakon političkih uspjeha umislio da je i vojni genij. Da je slušao svoj iskusne generale, ne bi povukao neke pogrešne poteze koji su odlučili rat. Pogotovo im je ideologija bila kamen spoticanja u Rusiji jer bi tamo imali podršku stanovništva da nisu bili okrutni prema narodu.

Koliko god Švabe bili disciplinirani i hrabri, nisu ni blizu kao Japanci kod kojih je to več prelazilo u fanatizam. Čak je i fascinantno kakav su ratni stroj uspjeli pokrenuti kad uzmemo u obzir koliko je Japan siromašan sirovinama. Napad na Pearl Harbour je bio nešto nemoguće za ono vrijeme. Njihov glavni problem je bio taj što su im Ameri probili šifru, pa su zato i izgubili bitku kod Midwaya koji je bio prekretnica u ratu.

THUNDER_DINIX
07-03-2007, 16:11
kazes bili su puni sebe? a sta su tek onda bili Hitler i ekipa?

ROCCO_GRANDE
07-03-2007, 16:27
kazes bili su puni sebe? a sta su tek onda bili Hitler i ekipa?

Na drukčiji način. Po pitanju političke ideologije da, ali ne na vojnom plan jer su znali dobro procijeniti snagu i slabosti svojih protivnika. Zato i jesu onako brzo zgazili Francusku iako još nisu imali Tigrove i Panthere već starije modele tenkova. Tu izuzimam Hitlera, koji nije shvaćao da ima pod sobom ljude koji se više razumiju u vojnu strategiju. Zato je vojni vrh i pokušao atentat na njega kad su vidjeli da ih ovaj svojim lošim potezima gura u propast. Očekivao je da će Rusi kao Slaveni pružiti slabiji otpor.

Nasuprt tome, Hitler je respektirao Britanski Imperij i nije se želio boriti protiv njih što se vidi i iz prilke koju im je dao da se evakuiraju iz Francuske što je jedna od njegovih najvećih pogreški budući da su isti kasnije prebačeni u Egipat. Isto tako, upitno je zašto je odustao od operacije Morski lav, baš u trenutku kad je Engleska bila na koljenima. Smatra se da mu nije bio cilj uništiti Britance već ih sami uvjeriti da odustanu i poste ga da u miru radi svoje. Zapravo podcijenio je njihovu tradicionalnu tvrdoglavost, jer je mislio da će se povući čim dobiju po repu. A ni Japaan mu nije napravo uslugu jer ga je zaratio s Amerima umjesto da mu pomogne oko Sovjeta.

Sterpo
07-03-2007, 19:00
ma ti japanci nisu baš bili normalni. Ono vide da su gotovi pa pokrenu samoubilački juriš umjesto da te snage povuku i negdje drugdje naprave obranu.

Pa ni ameri nisu loši. Boriti se protiv krvoločnih japanaca u džungli nije lako :)

Outmind
07-03-2007, 19:21
Joj super, još jedno ww2 sranje! Parafrazirajući predsjednika Mesića, nemožeš ni paštetu otvirit a da iz nje ne ispadne neka igra o ww2. Mene jedino zabrinjava što nakon odigranog CoD, MoH, commandosa, blitzkrieg-a, Brothers in arms-a, wolfensteina, battlefield 1942, company of heroes-a i enemy territory-a nekim ljudima još uvijek nije dosta...

Sterpo
07-03-2007, 19:27
meni nikad nije dosta :wink:

ROCCO_GRANDE
07-03-2007, 19:48
ma ti japanci nisu baš bili normalni. Ono vide da su gotovi pa pokrenu samoubilački juriš umjesto da te snage povuku i negdje drugdje naprave obranu.

Pa ni ameri nisu loši. Boriti se protiv krvoločnih japanaca u džungli nije lako :)

Japanci su nama zapadnjacima nepojmljivi jer je to jedan posve drukčiji mentalni sklop.

Da, nije lako. Pogotovo ako si nesposoban naučiti što je to gerilska borba. Po tim tim pacifičkim otočićima obraslima džunglom, Japanci su ubijali Amere na stotine raznih načina ako bi se ovi usudili iskrcati. Ameri su u Vietnama pokazali da nisu ništa naučili od Japanaca.

Sterpo
07-03-2007, 20:19
da to je istina ali zašto u svakoj bitki japanski gubici puno veći od američkih?

Arbiter of Change
07-03-2007, 20:24
da to je istina ali zašto u svakoj bitki japanski gubici puno veći od američkih?

Faktor opreme i brojnosti aka. "Cannon Fodder". :wink:

ROCCO_GRANDE
07-03-2007, 20:26
da to je istina ali zašto u svakoj bitki japanski gubici puno veći od američkih?

To ne znam, ali pretpostavljam da to ima veze s timda Japanci manje drže do vlastitog života, nije im problem žrtvovati se, pobjeda pod svaku cijenu.

Sterpo
07-03-2007, 20:35
s wikipedie bitka za okinawu:
Uz bitku je vezan jedan bizaran događaj. Pri kraju bitke američki zapovjednik general Buckner poslao je pismo japanskom zapovjedniku obrane Ushijimi. Pismo je nekako došlo do pećine u kojoj se nalazio japanski stožer. Ushijima i ostali časnici su ga pročitali - bila je to ponuda da se Japanci predaju uz brojne kićene fraze o tome kako su do sada pokazali veliku hrabrost itd. Malobrojni preživjeli Japanci su kasnije govorili da su svi prisutni zamalo "umrli" od smijeha

Na otoku je poginulo više od 150 tisuća civila , 100 tisuća japanskih vojnika i 7 tisuća američkih vojnika (34 tisuće ih je ranjeno).

Rocchiro
07-03-2007, 21:02
meni nikad nije dosta :wink:

same here

King tiger
07-03-2007, 21:04
mene ovo bolno podsjeca na freedom fighterse.

Herr Schnitzel
08-03-2007, 14:27
kazes bili su puni sebe? a sta su tek onda bili Hitler i ekipa?


Oni su imali zasto bit puni sebe...

Sterpo
08-03-2007, 16:06
pa bolje da su ally bili puni sebe nego da su mislili "mi ćemo igubit, slabi smo" itd.

ROCCO_GRANDE
08-03-2007, 16:29
pa bolje da su ally bili puni sebe nego da su mislili "mi ćemo igubit, slabi smo" itd.

Ne valja ni jedno ni drugo. Ako si si pretjerano samopouzdan, onda misliš "lako ćemo mi to, ne moogu nam ništa". Pravi stav se obično nalazi negdje između te dvije krajnosti.

THUNDER_DINIX
08-03-2007, 17:34
zlatna sredina