PDA

Pogledaj cijelu verziju : Avantura



Sova
05-03-2007, 10:29
Ja i prijatelj radimo scenarij za jednu avanturu a zeljeli bi da budeu 3D grafici ale bit ce problem je izradit.Jel bi je tko moga izradit da napravimo ekipu koja ce je napravit?Samo vam nemogu dat placu.

spidEY
05-03-2007, 10:49
Šta će ti scenarij ako ne znaš ni PSod programiranja.

A i sumnjam da će vam se itko pridružiti zato što imate samo scenarij.

Tko će vam pisati skripte, odakle vam engine, modeli, zvukovi, kompleksne scene ???

Quiet Riot
05-03-2007, 10:52
Ak radite point'n'click avanturu, zašto ne bi bila u 2D? To možeš i sam napraviti.

Burek_fr0m_SPACE
05-03-2007, 10:59
Preporučujem 2D grafiku sa prerenderovanim pozadinama, ili možda čak fotografijama. 3D je prekompleksan i oduzima previše vremena. Pogotovo ako ništa i ne znate o programiranju, a ne planirate provesti bar godinu učeći. Jeste ti i friend jedini u ekipi za sada? Imate li još kakve upotrebljive vještine osim pisanja scenarija?

Sova
05-03-2007, 11:42
Ok napravit cemo 2D avanturu ali cini mi se da 2D avanture padaju u zaborav primjer Broken Swoerd 4 je u 3D grafici a mislili smo da ce netko htjet radit s nama pa ce se on brinut za grafiku.Samo sto su prerendirane pozadine?A jel u 2D grafici mogu ima slobodu hodanja?Druge vjestine nemamo on ima 12 godina a ja 13.A mi smo noobcine i cevap.

Burek_fr0m_SPACE
05-03-2007, 12:00
a mislili smo da ce netko htjet radit s nama pa ce se on brinut za grafiku.
Bojim se da se gadno varate. Objektivno, vaš scenarij je skoro irelevantan pored truda koji treba uložiti u programiranje i grafiku 3D igre. Ne volim ovakve stvari pričati - ali mislim da ste premladi za to, a ne pomaže vam ni to što ne znate ništa o izradi igre. Ako baš hoćete već početi s tim, potražite neki "game-maker", mislim da ih ima posebno namijenjenih 2D avanturama ili naučite osnove Visual Basica. I, još jedna stvar, vidio sam bezbroj ovakvih topica tokom svog dugogodišnjeg iskustva, i izgleda da se stanje ne popravlja... Da, ima ljudi koji bi htjeli pomoćiSoko igre na kojoj se radi. Ali ono što vi ovdje tražite je da neko odvoji sate i dane svog života da napravi igru za vasSsamo zato što ste vi lijepo zamolili. Nije to 5 min posla, kao što vi možda mislite. Sigurno će se naći ljudi koji će vas uputiti u pravom smijeru i pomoći vam kada zapnete negdje, možda ćete naći i nekoga ko će kompletno raditi teksture ili muziku ili nešto, kao dio tima. Ali NIKADSne očekujte da će neko drugi napraviti igru za vas (a da mu ne platite masnu svotu).

Sova
05-03-2007, 12:18
a mislili smo da ce netko htjet radit s nama pa ce se on brinut za grafiku.
Bojim se da se gadno varate. Objektivno, vaš scenarij je skoro irelevantan pored truda koji treba uložiti u programiranje i grafiku 3D igre. Ne volim ovakve stvari pričati - ali mislim da ste premladi za to, a ne pomaže vam ni to što ne znate ništa o izradi igre. Ako baš hoćete već početi s tim, potražite neki "game-maker", mislim da ih ima posebno namijenjenih 2D avanturama ili naučite osnove Visual Basica. I, još jedna stvar, vidio sam bezbroj ovakvih topica tokom svog dugogodišnjeg iskustva, i izgleda da se stanje ne popravlja... Da, ima ljudi koji bi htjeli pomoćiSoko igre na kojoj se radi. Ali ono što vi ovdje tražite je da neko odvoji sate i dane svog života da napravi igru za vasSsamo zato što ste vi lijepo zamolili. Nije to 5 min posla, kao što vi možda mislite. Sigurno će se naći ljudi koji će vas uputiti u pravom smijeru i pomoći vam kada zapnete negdje, možda ćete naći i nekoga ko će kompletno raditi teksture ili muziku ili nešto, kao dio tima. Ali NIKADSne očekujte da će neko drugi napraviti igru za vas (a da mu ne platite masnu svotu).Ali nisi mi odgovoria sta su to prerendirane pozadine a jel mogu u 2D avanturi imat slobodu kretanja a kolko bi ti otprilike htio da radis s nama?

spidEY
05-03-2007, 12:30
a mislili smo da ce netko htjet radit s nama pa ce se on brinut za grafiku.
Bojim se da se gadno varate. Objektivno, vaš scenarij je skoro irelevantan pored truda koji treba uložiti u programiranje i grafiku 3D igre. Ne volim ovakve stvari pričati - ali mislim da ste premladi za to, a ne pomaže vam ni to što ne znate ništa o izradi igre. Ako baš hoćete već početi s tim, potražite neki "game-maker", mislim da ih ima posebno namijenjenih 2D avanturama ili naučite osnove Visual Basica. I, još jedna stvar, vidio sam bezbroj ovakvih topica tokom svog dugogodišnjeg iskustva, i izgleda da se stanje ne popravlja... Da, ima ljudi koji bi htjeli pomoćiSoko igre na kojoj se radi. Ali ono što vi ovdje tražite je da neko odvoji sate i dane svog života da napravi igru za vasSsamo zato što ste vi lijepo zamolili. Nije to 5 min posla, kao što vi možda mislite. Sigurno će se naći ljudi koji će vas uputiti u pravom smijeru i pomoći vam kada zapnete negdje, možda ćete naći i nekoga ko će kompletno raditi teksture ili muziku ili nešto, kao dio tima. Ali NIKADSne očekujte da će neko drugi napraviti igru za vas (a da mu ne platite masnu svotu).Ali nisi mi odgovoria sta su to prerendirane pozadine a jel mogu u 2D avanturi imat slobodu kretanja a kolko bi ti otprilike htio da radis s nama?

Kao prvo ja mislim da Burek ne može sa vama raditi zato što:

1. Čovjek je dosta zaposlen sa svojom igrom (Aura)
2. Stalno sluša naše prijedloge za Auru
3. Moderator je na ovom podforumu i u Programs
4. Njegov citat:


NIKADSne očekujte da će neko drugi napraviti igru za vas (a da mu ne platite masnu svotu).

Neven <R>
05-03-2007, 12:39
AGS (http://www.adventuregamestudio.co.uk/) omogućava izradu avantura u stilu lucas artsovih iz sredine devedesetih, svejedno potreban je trud u izradi grafike, glazbe, raznih skripti itd.
Vi bi odmah na 3D i ciljate na neke vrlo popularne igre, to ne ide tako, ako već želite početi počnite s nečim relativno jednostavnim (iako ništa u izradi igara nije jednostavno) i ne očekujte da možete napraviti igre sa hiper mega super grafičkim efektima, ne ulažu izdavačke kuće milijune u razvoj igara džabe.

Burek_fr0m_SPACE
05-03-2007, 16:33
AGS (http://www.adventuregamestudio.co.uk/) omogućava izradu avantura u stilu lucas artsovih iz sredine devedesetih, svejedno potreban je trud u izradi grafike, glazbe, raznih skripti itd.
E, na to sam mislio, samo se nisam mogao sjetiti kako se zove. Prerenderirane pozadine su gotove, statične 2D slike nastale renderovanjem trodimenzionalnih modela. Na njih relativno jednostavno možete dodati animirane likove. Uostalom, najbolje da pogledate AGS za sve detalje. A, kao što spidEY zabrinuto reče, sumnjam da ću raditi s vama jer sam prezauzet svojim poslovima. Uz školu, lične obaveze i svoju igru, teško da ću upšte naći vremena (a kamoli volje) za rad na avanturi u čiju svijetlu budućnost baš i nisam uvjeren.

Rocchiro
05-03-2007, 16:54
http://www.adventuremaker.com/

ali ako ga hocete iskoristiti u potpunosti,treba platiti

a onaj burekov speech gore lijepo sve objasnjava...

Sova
05-03-2007, 21:16
[quote="Neven <R>":cyjeu7ws]AGS (http://www.adventuregamestudio.co.uk/) omogućava izradu avantura u stilu lucas artsovih iz sredine devedesetih, svejedno potreban je trud u izradi grafike, glazbe, raznih skripti itd.
E, na to sam mislio, samo se nisam mogao sjetiti kako se zove. Prerenderirane pozadine su gotove, statične 2D slike nastale renderovanjem trodimenzionalnih modela. Na njih relativno jednostavno možete dodati animirane likove. Uostalom, najbolje da pogledate AGS za sve detalje. A, kao što spidEY zabrinuto reče, sumnjam da ću raditi s vama jer sam prezauzet svojim poslovima. Uz školu, lične obaveze i svoju igru, teško da ću upšte naći vremena (a kamoli volje) za rad na avanturi u čiju svijetlu budućnost baš i nisam uvjeren.[/quote:cyjeu7ws]Ok hvala na pomoci i nema problema zelim ti sricu u izradi tvoje igre i nadam se da ce imat uspjeh :) .Zivia.

Burek_fr0m_SPACE
05-03-2007, 21:28
Ok hvala na pomoci i nema problema zelim ti sricu u izradi tvoje igre i nadam se da ce imat uspjeh :) .Zivia.
Ma np, živia i ti :D Btw, moju igru možeš downloadati odavde (http://hybridproject.7.forumer.com/viewtopic.php?t=9), ako te interesuje. Rađena je u Visual Basicu, i za nju su jednom čovjeku (meni) trebale stotine sati programiranja i učenja, čisto da stekneš utisak koliko je teško programirati nešto od nule.