PDA

Pogledaj cijelu verziju : Torrent Problem



Simon the Dreamer
04-03-2007, 16:36
Zašto paralelno sa skidanjem preko torrenta moje računalo nešto uploada, i to ne zasebno, već u sklopu tog downloada, tako sam već 300mb prometa izgubio na uploadanje, a paralelno sam skinuo nekih 700mb...

King tiger
04-03-2007, 16:37
Da ti nije podeseno da automatski seeda ?

Simon the Dreamer
04-03-2007, 16:40
Možda je, idem brzo vidit, nego, daj objasni šta to uopće znači?
EDIT: Koristim utorrent i nigdje ne vidim tu opciju da ju ugasim...

POSA
04-03-2007, 16:45
ne možeš to ugasiti. možeš smanjiti brzinu uploada na 0, al to ne bih preporučio jer će ti onda download biti sporiji.
a zašto uploada uopće?
na tom ti principu radi bittorrent
ti skidaš od ljudi, usput im i šalješ, oni za to vrijeme skidaju to što ti šalješ, a ti skidaš ono što oni šalju - tako to ide

Simon the Dreamer
04-03-2007, 16:48
Kužim, i to znači da zapravo za svaki download od npr. 100mb, ja potrošim još bar 50mb prometa na upload... i to se nikako, na nijednom programu ne može zaustaviti?

Om3G@
04-03-2007, 16:58
Zašto paralelno sa skidanjem preko torrenta moje računalo nešto uploada, i to ne zasebno, već u sklopu tog downloada, tako sam već 300mb prometa izgubio na uploadanje, a paralelno sam skinuo nekih 700mb...

Pa u torrent klijentima mozes to sve podesiti. Ali ako ispadnes pizda i nista ne dijelis, mogu ti drugi uzvratiti istom mjerom i tako prema tebi onemoguciti njihov promet.

Ja koristim uTorrent koji je mozda i najbolji klijent, a najjednostavniji.

KR1ST1J@N
04-03-2007, 16:59
ak stavi upload na nulu znaci da mu je upload neogranicena brzina stavi ljepo upload na 1 i to znaci da maksimalno uploada brzinom od 1 KB/s a bandwidth stavi na high i onda dobijes velku brzinu skidanja i mali pload meni je za da i pol skidanja uploado sam 150 mb

Om3G@
04-03-2007, 17:00
Možda je, idem brzo vidit, nego, daj objasni šta to uopće znači?
EDIT: Koristim utorrent i nigdje ne vidim tu opciju da ju ugasim...

Desni klik na aktivan torrent i odaberes Bandwidth Allocation>Set Upolad Limit>0

Om3G@
04-03-2007, 17:02
ak stavi upload na nulu znaci da mu je upload neogranicena brzina stavi ljepo upload na 1 i to znaci da maksimalno uploada brzinom od 1 KB/s a bandwidth stavi na high i onda dobijes velku brzinu skidanja i mali pload meni je za da i pol skidanja uploado sam 150 mb

Meni upload uopce ne smeta. Ne zelim ispasti pizda prema drugima. Kad nesto skinem, ostavim torrent jos nekoliko sati i upload mi je uvijek 8 kb/s.

KR1ST1J@N
04-03-2007, 17:07
[quote="The_Unreal":vnws84iv]ak stavi upload na nulu znaci da mu je upload neogranicena brzina stavi ljepo upload na 1 i to znaci da maksimalno uploada brzinom od 1 KB/s a bandwidth stavi na high i onda dobijes velku brzinu skidanja i mali pload meni je za da i pol skidanja uploado sam 150 mb

Meni upload uopce ne smeta. Ne zelim ispasti pizda prema drugima. Kad nesto skinem, ostavim torrent jos nekoliko sati i upload mi je uvijek 8 kb/s.[/quote:vnws84iv]
da kad imas vjerojatno 5 giga ili flat paket a nama s gigabajtom je svaki kilobajt vazan 8)

Om3G@
04-03-2007, 17:10
[quote="Om3G@":2gb55lyd][quote="The_Unreal":2gb55lyd]ak stavi upload na nulu znaci da mu je upload neogranicena brzina stavi ljepo upload na 1 i to znaci da maksimalno uploada brzinom od 1 KB/s a bandwidth stavi na high i onda dobijes velku brzinu skidanja i mali pload meni je za da i pol skidanja uploado sam 150 mb

Meni upload uopce ne smeta. Ne zelim ispasti pizda prema drugima. Kad nesto skinem, ostavim torrent jos nekoliko sati i upload mi je uvijek 8 kb/s.[/quote:2gb55lyd]
da kad imas vjerojatno 5 giga ili flat paket a nama s gigabajtom je svaki kilobajt vazan 8)[/quote:2gb55lyd]

Dobro, istina... imam flat, ali moji frendovi isto redovito daju dosta velik upload (~ 5-6 kb/s). Ali meni je stvar u pristupu: npr. od nekog skidas ono sto trebas i onda ne vracas isto ljudima.

KR1ST1J@N
04-03-2007, 17:16
[quote="The_Unreal":cgf0g9na][quote="Om3G@":cgf0g9na][quote="The_Unreal":cgf0g9na]ak stavi upload na nulu znaci da mu je upload neogranicena brzina stavi ljepo upload na 1 i to znaci da maksimalno uploada brzinom od 1 KB/s a bandwidth stavi na high i onda dobijes velku brzinu skidanja i mali pload meni je za da i pol skidanja uploado sam 150 mb

Meni upload uopce ne smeta. Ne zelim ispasti pizda prema drugima. Kad nesto skinem, ostavim torrent jos nekoliko sati i upload mi je uvijek 8 kb/s.[/quote:cgf0g9na]
da kad imas vjerojatno 5 giga ili flat paket a nama s gigabajtom je svaki kilobajt vazan 8)[/quote:cgf0g9na]

Dobro, istina... imam flat, ali moji frendovi isto redovito daju dosta velik upload (~ 5-6 kb/s). Ali meni je stvar u pristupu: npr. od nekog skidas ono sto trebas i onda ne vracas isto ljudima.[/quote:cgf0g9na]
a jebiga normalno da im necu vracat ak npr. imam 980 mb i sad uploadam i da ja zbog njih platim vise love to bas i nebi napravio

King tiger
04-03-2007, 17:30
Ma i ja bi uploadao da imam flat...

Om3G@
04-03-2007, 17:56
Ma i ja bi uploadao da imam flat...

Dobro za mene, ali moji prijatelji imaju 1 GB pa i oni uploadaju. Normalno postoje iznimni slucajevi.

flander
04-03-2007, 18:24
[quote="King tiger":1eik2lbb]Ma i ja bi uploadao da imam flat...

Dobro za mene, ali moji prijatelji imaju 1 GB pa i oni uploadaju. Normalno postoje iznimni slucajevi.[/quote:1eik2lbb]



nema svrhe koristit torrent ak imaš 1Gb paket,na 5Gb još prolazi

Arbiter of Change
04-03-2007, 18:25
Ma upload na 1 i sve je OK.

Simon the Dreamer
04-03-2007, 19:55
Kad sam stavio upload na 1, onda mi je may download bio 5, iako sam u preferences stavio da mi max download bude 100, i čim sam povećo upload, povećo mi se i download...

str33t6l0w
04-03-2007, 20:13
to se nikako ne moze zaustavit... tj. moze... ali ispast ces pizda... i drugi useri te mogu blockat i onda neces ni ti moc skidat...

imam paket od 5gb i uvijek mi je upload na 10... jbg ode dosta prometa.. ali barem nisam pizda...

Arbiter of Change
04-03-2007, 20:23
Kad sam stavio upload na 1, onda mi je may download bio 5, iako sam u preferences stavio da mi max download bude 100, i čim sam povećo upload, povećo mi se i download...

Ja sam na uTorrent-u i nema mi nikakve veze... samo treba odabrati pravi globalni brzinski paket i onda smanjiti upload na svakom file-u posebnu da ti se ne ograniči download.

Da, ostavim seed kad skinem nekim mali file (do 100Mb), ali inače ne.

Outmind
04-03-2007, 21:03
Ja sam sebi u bitcometu goobal upload stavio na 3kb/sec,tek toliko da ne vele ljudi da sam škrt

Om3G@
04-03-2007, 21:31
[quote="Sajmon Drimr":16gonghl]Kad sam stavio upload na 1, onda mi je may download bio 5, iako sam u preferences stavio da mi max download bude 100, i čim sam povećo upload, povećo mi se i download...

Ja sam na uTorrent-u i nema mi nikakve veze... samo treba odabrati pravi globalni brzinski paket i onda smanjiti upload na svakom file-u posebnu da ti se ne ograniči download.

Da, ostavim seed kad skinem nekim mali file (do 100Mb), ali inače ne.[/quote:16gonghl]

Pa tako se i radi ogranicavanje. Samo sto ak ispadnes pizda, drugi useri te blockaju - - neki jednostavno zive za to!