PDA

Pogledaj cijelu verziju : Super Mario za MS-DOS



MTF*
03-03-2007, 23:09
hmm...vidio na vasem DVDu neki super mario, sad me zanima jel mogu ikako igrat mario sa MS-DOS na XPu?
i opcenito, kaj mislite o toj igri?
meni to rulzz, zakon je kad pucas onu vatricu... :rotfl:

EDIT=malo sam se zabunio...

Neven <R>
03-03-2007, 23:11
MC-DOS verziju nemreš igrati jer ne postoji.
MS DOS verziju da i to preko DOSBoxa.

MTF*
04-03-2007, 08:42
a kako to igrat na PCu?
sta moram imat ili instalirat?
kaj je taj DOSBox?

Quiet Riot
04-03-2007, 08:59
OVDJE (http://www.abandonia.com/main.php?nav=programs)Simaš sve upute za korištenje DOSBoxa i njegov download.

MTF*
04-03-2007, 09:14
ok, skinuo sam...i kako sam igrat maria?
samo pisem ko da sam u DOSu?

Quiet Riot
04-03-2007, 09:47
RTFM

MTF*
04-03-2007, 10:07
aha...u prijevodu RTFM znaci sto? :o

Quiet Riot
04-03-2007, 10:11
Read the fucking manual :fof:

MTF*
04-03-2007, 10:13
stvarno si neuljdan... :rotfl:
ajd dobro, vidim da si uvijek spreman pomoc... -.-

Neven <R>
04-03-2007, 10:27
Ovisno gdje ti se nalazi igra:
Recimo da je d:/igre/mario (za dos je najbolje folder nazvati što kraće)
Ovako ide postupak:
1. upišeš mount d d:/
2. upišeš d:
3. upišeš cd igre (ili koji god folder gdje se igra nalazi, da dobiješ listu foldera upišeš dir/w)
4. upišeš cd mario (opet folder gdje se igra nalazi na tvom PC-u)
5. upišeš ime .exe file-a (npr. ako je mario.exe, upišeš mario)

Ako ti je komplicirano koristi D-Fend http://members.home.nl/mabus/dfend.htm
koji ti olakšava korištenje DOSBox-a

MTF*
04-03-2007, 10:55
hvala neven, takvi su nam potrebni, ne kao ovaj riot, nezna pa kaze citaj read me...
tnx again! :wink:

coollerica
04-02-2009, 23:06
Jel ima neka dobra(strpljiva) duša koja bi mi razumljivo objasnila kako koristiti dos box i pokrenuti igru preko njega....stvarno mi je igra jedna stara igra a ne kužim se ni malo u dos box,a ni u dos :D,i sve mi to izgleda nerazumljivo :cry: please help

SkunK
05-02-2009, 00:23
hvala neven, takvi su nam potrebni, ne kao ovaj riot, nezna pa kaze citaj read me...
tnx again! :wink:


Šteta što ti je čovjek zapravo dobro odgovorio, postavljaš pitanja koja su u manualu odgovorena.

@coolerica

RTFM

Babitz
05-02-2009, 01:09
:rotfl:

Al ironija je da je Neven dva posta iznad napisao upute.

SkunK
05-02-2009, 12:22
Neznam zasto je tesko procitati manual.

coollerica
05-02-2009, 17:52
Šteta što ti je čovjek zapravo dobro odgovorio, postavljaš pitanja koja su u manualu odgovorena.

@coolerica

RTFM[/quote]

:bravo: pa da san ista skuzila u tom faking manualu ne bi pitala za pomoć...zar nisan rekla da ne uopće ne kuzim u PC-e,kao da ja moram znati sta je to mount,kako prebacit igru u drugi dir i slično...al dobro :(

mrs.croft
05-02-2009, 20:38
Šteta što ti je čovjek zapravo dobro odgovorio, postavljaš pitanja koja su u manualu odgovorena.

@coolerica

RTFM

:bravo: pa da san ista skuzila u tom faking manualu ne bi pitala za pomoć...zar nisan rekla da ne uopće ne kuzim u PC-e,kao da ja moram znati sta je to mount,kako prebacit igru u drugi dir i slično...al dobro :([/quote]

dovuci .exe od igre iz njenog direktorija na shortcut dosboxa. isto vrijedi i za setup, install itd. pomaže?

Babitz
05-02-2009, 22:47
Neznam zasto je tesko procitati manual.
Možda je manual u .pdf-u pa treba još manual za skidanje akrobat ridera.

Sickmanno1
10-02-2009, 20:19
Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...

SkunK
11-02-2009, 00:48
Neznam zasto je tesko procitati manual.
Možda je manual u .pdf-u pa treba još manual za skidanje akrobat ridera.

Netrebas acrobat readera da bi čitao PDF :)

Babitz
11-02-2009, 10:33
Ma znam. Koristim foxit, al ono, znaš na kaj mislim. :(

Al pojnt je da treba manual za otvaranje manuala.

coollerica
11-02-2009, 21:17
Al pojnt je da treba manual za otvaranje manuala.[/quote]

pa tolika sam neznalica u vezi toga da je to točno... :cry: :D

Babitz
11-02-2009, 21:23
Pojasnili su ti u topiku kako koristiti dosbox. Jel ti išta jasnije?

coollerica
12-02-2009, 13:13
Pojasnili su ti u topiku kako koristiti dosbox. Jel ti išta jasnije?

a ono...ma i ne bas,al nema veze.skinila san si verziju igre za xp,nije kao original u dos-u al eto :)

Sickmanno1
12-02-2009, 13:21
Pojasnili su ti u topiku kako koristiti dosbox. Jel ti išta jasnije?

a ono...ma i ne bas,al nema veze.skinila san si verziju igre za xp,nije kao original u dos-u al eto :)

Isus bog...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...

Neven <R>
12-02-2009, 14:53
Meni to nikad nije uspjelo na taj način raditi. :(

Morao sam zdravoseljački mountati itd.

http://dfendreloaded.sourceforge.net/

Ovo pojednostavljuje rad za one koji nemaju iskustva sa DOS-om.

http://www.abandonia.com/vbullet/showthread.php?t=17476

Svi potrebni tutoriali na gornjem linku.

Babitz
12-02-2009, 14:58
I za zdravoseljačko mountanje trebaš ukupno DVIJE komande... Jebote.

Neven <R>
12-02-2009, 15:26
Znam, znam, samo velim da ovaj drag and drop način baš nije baš najpouzdaniji.

coollerica
13-02-2009, 01:29
Isus bog...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...


Inace DosBox radi i na stistem Drag&Drop, znaci na Windows Desktopu stavis Shortcut od DosBOX-a i jednostavno uzmes exe file od DOS igre koju zelis igrati, npr. mario.exe i samo je dropas na shortcut od DOSBoxa...

1. taj drag 'n drop ne funkcionira kod mene

2. mislim da nisi svatija,ne kontam se u dos,znam čitati..ne moras 3432432 puta paste-at istu stvar

3. imam nekakav eror u dosbox-u; i ne moras psovat boga

svima ostalima hvala ljudi,problem rijesen. peace