PDA

Pogledaj cijelu verziju : GTA IV



Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

Mirogamemasta
03-01-2010, 22:30
Jos imam policijske misije prec do 100% i onda najvjerojatnije idem odigrat igru jos jednom da vidim drugi kraj price.

RIDER32
03-01-2010, 23:01
Khm khm spoiler u postu iznad mog...
Cemu spoiler na radnju igre koja je izašla prije godinu dana?
To je gušenje normalne rasprave.

Grim
03-01-2010, 23:05
Nisu svi odigrali igru. (khm... like me)

RIDER32
03-01-2010, 23:23
A nisam ni ja do kraja... :)
Al tema je tu da bi se raspravljalo o svemu a ne da bi se prikrivalo nešto za nekoga ko ju nije odigrao. Takav jednostavno netreba citati temu ako se boji da ce mu neko pokvariti ugođaj prelaska igre.

Aral
03-01-2010, 23:28
A bogme nisam ni ja do kraja...na pola igre me ubila totalna neoptimiziranost igre. Čeka bolje dane stoga.

flander
03-01-2010, 23:41
zebiga sorry,nisam ope reagiral an spoiler

evo sad sam došal malo na ideju da si neke modove piknem, mećem modove za aute da mi digne kolko tolku zanimaciju kad pređem igru

Constantine
04-01-2010, 22:36
poceo sam igrat danas.Prije svega,grafika je uzasna i na ulra high,takve odvratne sjene ne postoje ni u prastarim igrama,apsolutno nista ne izgleda lijepo,zatim dosadan mi je gta 4,odustao sam nakon par sati.

deathadder
04-01-2010, 22:41
Slažem se s tobom. Na PS3 puno bolje izgleda. Graf je katastrofa a ima nekakvih prozirnih tekstura koje bodu za oći... Puno više sam očekivao od Rockastar games. Vidim da su se potrudili oko fizike al fizika nije cijela igra!!! :?

Mirogamemasta
04-01-2010, 22:50
poceo sam igrat danas.Prije svega,grafika je uzasna i na ulra high,takve odvratne sjene ne postoje ni u prastarim igrama,apsolutno nista ne izgleda lijepo,zatim dosadan mi je gta 4,odustao sam nakon par sati.
Uzasne? Kao prvo sjene su inace ok. Ti pored sve te silne eye-candy grafike i odlicne price gledas sjene? :rotfl:
Iskljuci ih onda, vidim da ti smetaju.
Znas tko ima uzasne sjene? Oblivion. Barem je u mom slucaju imao - ali zbilja uzasne sjene.
Onda sam na netu vidio screenshot i vidio sam da na toj slici nisu lose. (valjda je trebalo jos nesto podesiti u vezi tih sjena).
Sta sam napravio? Samo sam ih iskljucio i problem rijesen.
Ali meni se cini da tebe nesto drugo smeta, a ne sjene. Da su samo sjene u pitanju zazmirio bi ti na jedno oko - osim ako nisi neka opaka picajzla.

deathadder
04-01-2010, 22:56
Možeš mi pomoći di se sjene ugase. Jer meni nema na options gdje ih mogu maknuti. Meni je dobra zbog fizike :)

Mirogamemasta
04-01-2010, 23:56
A nema opcije da se ugase?
Uglavnom mislim da sjene nisu bas toliko lose da zbog njih ne moze igrati igru.

Nasao sam.
Odes na Shadow Quality - Off
A na Shadow Density -0

Bas sam gledao sjene i cisto su ok.Ako bas hoces da nađem manu mogu reci da mi izgledaju malo ... tockasto na krajevima, ali ono.... uopce nije bitno.

RIDER32
05-01-2010, 00:20
-.- ja sam tek nakon par sati igre rekao "o pa tu ima i sjena" :D


osim ako nisi neka opaka picajzla.
Consta je inace teska picajzla... :P

deathadder
05-01-2010, 08:48
Znam ali meni na min postavkama je fps max 17, a imam ASUS GEFORCE EN9800GT, a ti 9600GT. Kak se tebi ponaša igra?
Jeli to možda zbog WIN7 ultimate 64bit i mojih 3 gb rama.
UOSTALOM GUNS 'n ROSES RULES (ROCK IT)___SLASH WHY YOU LEFT US?
1TnL-LJKWE0

Mirogamemasta
05-01-2010, 09:03
Igra je prije kad sam se vozio u autu, malo stekala, jedva da primjetis. Sad kad je izasao 4. patch nemam nikakvog problema sa igrom, osim sto me u multiplayeru zna izbaciti uz poruku da mi je komp pre spor. (sto mi nikad nece biti jasno zasto? :-x )
Otkako je 4. patch izasao povecao sam Vehicle density sa 25 na 50. :D Mogu i na 100 ali je onda previse auta na cesti za moj ukus.
Za rame ne znam sta da ti kazem, ova igra je gladna svega, ali mi se cini da najvise trazi quad-core.

Evo igram na ovim postavkama.
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_781b39b7.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897168_PrintScreen1.jpg)

deathadder
05-01-2010, 09:32
Ahaa za to treba patch. Ja igram bez patcheva pa zato nemam to u opcijama. Thx budem pronašao patch. A na kolko ti fps vrti? DAJ MI LINK ZA PATCH :)

Mirogamemasta
05-01-2010, 09:35
:D Koliko dugo igras? Cudi me da ti automatski nije skinuo patch. Barem ona prva 3 patcha.
Idem fraps ukljuciti pa ti kazem.

(44,15,10,9 fps-a)
Evo 3 razlicite situacije.Kod kuce, normalna voznja gradom i kad si popijem jer ne mogu dobiti vizu, pa pocnem unistavati okolo. :D
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_f9a414a1.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897198_PrintScreen1.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_fb053521.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897200_Copy2ofPrintScreen1.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_38f8e523.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897199_CopyofPrintScreen1.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_0f9b7bf6.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897202_CopyofCopyofPrintScreen1.jpg)

deathadder
05-01-2010, 09:41
Igram ga 2god al skoro nikad zbog fps-a. sad ću uninstal win7 i inst xp. Jer su mi rekli da nemam dosta rama :)

Mirogamemasta
05-01-2010, 10:03
Evo link. http://www.rockstargames.com/support/IV ... index.html (http://www.rockstargames.com/support/IV/PC/patch/index.html)
Ali prvo skini sve patcheve po redu, znaci 1., 2., i 3. i tek onda stavi 4.
Da si se prije registrirao na forum znao bi da ti trebaju patchevi. :D
Al me cudi da ti nije automatski skidao patch kad si upalio igru, ili si ti isao na cancel opciju?
FPS-e sam stavio na prethodnoj stranici.

deathadder
05-01-2010, 12:03
Kako bi mi skinuo kad imam internet tek 2mj :), a to vrijeme nisam igrao gta (now bee 8) )

Mirogamemasta
05-01-2010, 14:10
Sad cu ispast kao da sam policajac...ali sumnjiv si mi. :D
Imas net 2 mj, a igras GTA IV 2 godine???
Zasto bi kupio GTA ako nemas net?

Ma nije uopce bitno, zezam te. :P
Samo javi kako ti igra ide nakon patcheva.

deathadder
05-01-2010, 14:27
Nisam kupio gta4 za online nego za sigleplay samo sam dailup modem iskoristio da dobijem serial kad daš onaj svoj reqest cod. :)
Ne kužim onaj tvoj fps. Daj mi prosjećni tijekom igranja. :boohoo:
Damn kako glatko. E sad idem na piće s romanom :D

Mirogamemasta
05-01-2010, 14:35
Pa jel mozes sejvat igru ako nisi na netu?
FPS ovisi od situacije do situacije inace, ali rekao bi da mi je prosjecni fps 15. Znaci normalna voznja gradom bez explozija i izazivanja nereda.
Najvaznija stvar je ta da igra uopce ne steka i da mogo sa Infernusom spicit 250 km/h po Columbus Ave. :D

deathadder
05-01-2010, 16:52
Tko kaže da ne :) Meni treba više od 15 fps To je sporo___A koliko ti je bez patcha?
IFERNUS JE cool!!!

Mirogamemasta
06-01-2010, 14:21
Koliki monitor imas? Kako ti 15 fps-a nije dovoljno? Meni uopce ne trza ni na onih 10 fps-a. Sa zadnjim patchem sam dobio 5 fps-a.
Znaci od svih onih prijasnjih fps-a koje sam stavio oduzmes 5 i imas otprilike fps koji sam imao prije zadnjeg patcha.

deathadder
06-01-2010, 14:31
22* wide, jel radi physx na GTA IV, ako nisi znal da možeš na LIVE složiti offline account :)

Constantine
06-01-2010, 15:38
poceo sam igrat danas.Prije svega,grafika je uzasna i na ulra high,takve odvratne sjene ne postoje ni u prastarim igrama,apsolutno nista ne izgleda lijepo,zatim dosadan mi je gta 4,odustao sam nakon par sati.
Uzasne? Kao prvo sjene su inace ok. Ti pored sve te silne eye-candy grafike i odlicne price gledas sjene? :rotfl:
Iskljuci ih onda, vidim da ti smetaju.
Znas tko ima uzasne sjene? Oblivion. Barem je u mom slucaju imao - ali zbilja uzasne sjene.
Onda sam na netu vidio screenshot i vidio sam da na toj slici nisu lose. (valjda je trebalo jos nesto podesiti u vezi tih sjena).
Sta sam napravio? Samo sam ih iskljucio i problem rijesen.
Ali meni se cini da tebe nesto drugo smeta, a ne sjene. Da su samo sjene u pitanju zazmirio bi ti na jedno oko - osim ako nisi neka opaka picajzla.
ma kako da ne vidim sjene kad su zrnate i isppixelizirane do bola,kao da je igra stara 6 godina,strasno.

cham3leon
06-01-2010, 15:57
poceo sam igrat danas.Prije svega,grafika je uzasna i na ulra high,takve odvratne sjene ne postoje ni u prastarim igrama,apsolutno nista ne izgleda lijepo,zatim dosadan mi je gta 4,odustao sam nakon par sati.
Uzasne? Kao prvo sjene su inace ok. Ti pored sve te silne eye-candy grafike i odlicne price gledas sjene? :rotfl:
Iskljuci ih onda, vidim da ti smetaju.
Znas tko ima uzasne sjene? Oblivion. Barem je u mom slucaju imao - ali zbilja uzasne sjene.
Onda sam na netu vidio screenshot i vidio sam da na toj slici nisu lose. (valjda je trebalo jos nesto podesiti u vezi tih sjena).
Sta sam napravio? Samo sam ih iskljucio i problem rijesen.
Ali meni se cini da tebe nesto drugo smeta, a ne sjene. Da su samo sjene u pitanju zazmirio bi ti na jedno oko - osim ako nisi neka opaka picajzla.
ma kako da ne vidim sjene kad su zrnate i isppixelizirane do bola,kao da je igra stara 6 godina,strasno.

Izgledaju ok ako je rezolucija dovoljno visoka, ali kad je manja reza, postanu jako zrnate. Na 1024x768 (moja reza) su naprosto grozne.

Mirogamemasta
06-01-2010, 15:58
ma kako da ne vidim sjene kad su zrnate i isppixelizirane do bola,kao da je igra stara 6 godina,strasno.
Iskljuci ih. Napisao sam kako na prethodnoj stranici.
Izgleda da te sjene bas bodu u oko. Priznajem , sjene su zrnate na krajevima, ali meni to ni najmaje ne smeta. Ja inace dok igram igru uopce ne primjecujem sjene, skoro kao da ih nema. (mozda kad odem ispod mosta ili tako nesto.)
Znas kad primjecujem sjene, tek kad sam uploudao slike i kad sam ih pogledao. Jer tjekom igre sam usredotocen na druge stvati,na explozije,na aute,na Brucie-a dok razbija glavom od zid. :D ).

Hmm, maybe you are right Chamelion. Kolika je reza kod tebe Constantine?


22* wide, jel radi physx na GTA IV, ako nisi znal da možeš na LIVE složiti offline account :)
Znam za offline account.Koristim ga u igrama.
Ali kad upalis igru onda ti kaze nesto kao da ne mozes sejvati ako nisi loginan na LIVE. Ja sam mislio da to znaci da mozes sejvati samo ako imas online accaunt.
Kako to mislis kad kazes da ti je presporo na 15 fps-a? Sta trza igra? Jesi li iskljucio Clip Capture? Obavezno ga iskljuci.

deathadder
06-01-2010, 16:42
Isključio sam clip ca... i igra ne trza nego vrti na čistih 25fps. Sad napokon mogu s Romanom na piće.
Na mojoj rezi 1650x1050 sjene su uglate i nepravilne. (j***š to glavno da možeš gazit ljude :fof: )
LIVE se podrazumijeva i na offline account. Tako da si ti loginan na LIVE ali offline :)
A physx jel ga GTA4 sadrži?

Mirogamemasta
06-01-2010, 17:00
Koliko znam igra koristi Euphoria physics engine. Jesi li na to mislio?

deathadder
06-01-2010, 17:42
Ok znam sada :)

flander
10-01-2010, 18:04
pa recimo da sjena daje dobar postotak igrivosti, sjena ipak daje osjećaj da je nešto "živo"

=PcP=F@N
31-01-2010, 11:04
jel tko na forumu da ovu igru moze igrat na najvecim grafickim postavkama??

Mirogamemasta
31-01-2010, 12:34
Tko god ima quadcore i dobru graficku sigurno moze. Zasto pitas?
Prezahtjevna je igra. Pretpostavljam da ih otprilike 15-ak igra, od toga mozda dvoje ili troje na high postavkama.

TheBorg
31-01-2010, 13:07
ja ju igram na max. dobrom ne max jer mi monitor ne podržava... max rezolucija koju mogu je 1280x1024 a reksture medium.

=PcP=F@N
01-02-2010, 23:47
gta 4 je stvarno igra koja trazi hardvera...izisla prije nesto vise od godinu dana i jos je jedno 80% gamera nemoze igrati na full postavkama...

mozda zvuci razmazeno ali ja neigram igre koje nemogu igrat na full detaljima tako da gta jos nisam igrao,namjeravam ga odigrati u roku nekih godinu dana kad uzmem novi PC jer kad igra steka ili nije sve na full nekako mi to nije to...radije necu igrat nego igrat na 800*600 low

a za godinu dana quad proc,6GB rama i neka grafa oko dvije milje kn ovo mora terat pjevajuci

hrčak
01-02-2010, 23:58
Igram na high.

Mirogamemasta
02-02-2010, 19:08
Sa PC Play Facebook-a.

SPC Play magazine GTA IV: Episodes from Liberty City najavljen za PC. Izlazi 30. ožujka 2010. godine. Koliko vidimo, zasad izlaze isključivo putem Games for Windows LIVE Marketplace platforme, što ovu ekspanziju čini potpuno beskorisnom za hrvatsko područje.

Jel mi moze netko objasniti zasto je to beskorisno za hrvatsko podrucje, u cemu je caka?

ivan.n
03-02-2010, 21:19
Sa PC Play Facebook-a.

SPC Play magazine GTA IV: Episodes from Liberty City najavljen za PC. Izlazi 30. ožujka 2010. godine. Koliko vidimo, zasad izlaze isključivo putem Games for Windows LIVE Marketplace platforme, što ovu ekspanziju čini potpuno beskorisnom za hrvatsko područje.

Jel mi moze netko objasniti zasto je to beskorisno za hrvatsko podrucje, u cemu je caka?

Ukoliko su mislili time da se će "Episodes from Liberty City" prodavati samo preko GFWL Marketplace-a onda su se grdno prevarili jer EfLC kao i kod XBOX 360 dolazi i u DVD pakiranju. Osim toga, ne izslazi samo za PC već i za PS3 Istog datuma: 30. Ožujka!
Vjerojatno će DVD pakiranje kasniti u Hrvatskoj ali ja sam se već naoružao i imam spremno mjesto gdje ga Pre-Order-ati. :D

I molim PC PLAY da čim izađe naprave veliku PC recenziju za "The Ballad Of Gay Tony" ekspanziju zato jer owna i zaslužuje ju, pogotovo kada u PC verziji dobije duplo jaču kvalitetu grafike nego kod konzola... Uff, svakim danom sam sve nabrijaniji na izlazak ove igre za PC... Tenkovi, padobrani, nova oružja, NOVI MULTIPLAYER!, nova vozila, misije, ama baš sve! :pray: :pray: :pray:

Mirogamemasta
03-02-2010, 22:17
E to zelim cuti! :D :pray: Jedva cekam da dode.
Sa recenzijama samo polako. Prvo nek naprave recenziju The Lost And Damned a onda Ballad of Gay Toni.

Mirogamemasta
11-02-2010, 08:14
Jel si mogu napraviti novi account i staviti stari save onda?

W3DR4N
11-02-2010, 08:54
NOVI MULTIPLAYER

Multiplayer u GTA ne igra nitko.

cham3leon
11-02-2010, 09:14
O igra, igra. Ne znam otkud ti ta informacija. Za "službeni" MP ne znam, ali bar je kod nas popularan SAMP primjerice. Postoje slične modifikacije za GTA4, samo ne znam koliko su igrane. Jedina mana SAMPa je to što je prepun nabrijanih glupavih klinaca, pa nije igrivo.

W3DR4N
11-02-2010, 09:43
Šalim se, i službeni serveri imaju ljudi, ali koncept GTA nije koncept za multiplayer.
Mape su prevelike, a igra je previše usporena i nimalo uzbudljiva.
Zašto bi itko pored CS-a ili COD-a igrao ovo gdje nema nikakve dinamičnosti i skilla?

Pričam o četvorki. SAMP je potpuno neigriv.

cham3leon
11-02-2010, 11:04
Bio bi igriv da se skupi istovremeno 200 ljudi i da budu nekakvi normalni igrači.

Jerry
11-02-2010, 13:22
Weky, nisi nikako u pravu što se tiče SAMPa. Svjetski RolePlay serveri dnevno imaju 200+ igrača, i stvarno je ugodno igrati na RP serveru. DM ne volim, niti one Party Servere. Recimo, GeForce je ovdje jedini RP server, gdje forsiramo sva ta pravila da bi stvorili pravi RolePlay, a ne balkanski RP koji lići DMu, a ne RPu.

Istina, RP u SAMPu kvare nabrijani klinci od 10-12 godina kojima je u glavi RP-To-Win, iliti nabaviti pušku i ubiti policajca. ali hvala bogu, tu su all-mighty admini i njihove all-mighty komande :)

ivan.n
12-02-2010, 15:09
NOVI MULTIPLAYER

Multiplayer u GTA ne igra nitko.
Svaki dan visim na službenom IV Multiplayeru i jednostavno ne može dosaditi koliko god čudno zvučalo. Uvijek ima ljudi, uvijek ima zabave, igraju se službeni modovi, zatim se grade rampe za utrke u Free Mode-u, postao je identičan koncpetu SAMP...

W3DR4N
12-02-2010, 15:17
Jesi ikad igrao pravi multiplayer, ne znam... recimo Counter Strike, ili Team Fortress?

Jerry
12-02-2010, 19:26
CS je više natjecateljska igra dok SAMP opće nije, to je onako free-roam i sad biraj koji ćeš stil..

ivan.n
25-02-2010, 01:48
Evo, već nekoliko dana čitam GTA Forume diljem interneta koje uključuje i najveći: gtaforums.com i mogu vam reći da su ljudi prilično sigurni da će prva najava za sljedeći GTA (GTA V) biti upravo 1. Ožujka 2010. godine.
Zašto? Zato što je Rockstar Games, što se tiče GTA serije, i GTA: San Andreas i GTA IV najavio po prvi puta ikada upravo: 1. OžujkaSu isto vrijeme. Obje igre su najavljene na isti datum, pa im se čini da bi se to moglo dogoditi i sa sljećećim GTA!
Nadajmo se da su u pravu! :o

str1k3r
25-02-2010, 01:58
Kako je ekipa očajna. :)))))))))))
Znate, to može biti slučajnost. :P

ivan.n
25-02-2010, 11:06
Ne treba značiti. I sami znati kako Rockstar ima neku sviju stategiju oko najave igara i oko izlazaka istih. Do sada je iz njihove strategije izvučeno da igre uvijek najavljuju početkom mjeseca a izlaze uvijek posljednjih dana u mjesecu.

BTW. Imamo novost.
Svi znamo kako je službena stranica GTA IV: www.rockstargames.com/iv (http://www.rockstargames.com/iv)S> iv kao IV (4)
Jeste ikada probali www.rockstargames.com/v (http://www.rockstargames.com/v)S? v kao V (5).
Ukoliko ukucate tu adresu, pojaviti će vam se download gdje skidati neki snimak u .flv formatu. Uglavnom, radi se o ovom videu:

LOcsbVBVUXsS(Nitko ne zna zašto, gdje, kako, kada...)

Nažalost, video je jučer uklonjen sa stranice. Sada se pojavljuje error i više nema download-a.

Mirogamemasta
25-02-2010, 12:10
Ukoliko ukucate tu adresu, pojaviti će vam se download gdje skidati neki snimak u .flv formatu. Uglavnom, radi se o ovom videu:

LOcsbVBVUXsS(Nitko ne zna zašto, gdje, kako, kada...)

Nažalost, video je jučer uklonjen sa stranice. Sada se pojavljuje error i više nema download-a.

A ja mislio da video ima veze sa GTA V. :rotfl: Anyway epic vid. :D

ivan.n
03-03-2010, 00:24
NOVOSTI!!

Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City koji uključuje ekspanzije "The Lost and Damned" i "The Ballad of Gay Tony" podržavati će SLI i multi-GPU support!
Naime, ova vesela vijest odnosi se na korisnike nVidie-vih grafičkih kartica.
Evo i službenih detalja iz posljednjih drivera:

http://www.nvidia.com/object/win7_winvi ... _whql.html (http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_64bit_196.75_whql.html)S:

"Adds SLI and multi-GPU support for top new gaming titles including Assassin Creed II, Battlefield: Bad Company 2, Command and Conquer 4: Tiberium Twilight, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City, Mass Effect 2, Napoleon: Total War, and Zombie Driver."

BTW, da nas svih ovdje nestrpljive podsjetim, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City izlazi 30. ožujka, što znači za punih 27 dana! :D :D :D

Mirogamemasta
03-03-2010, 20:19
Zna li netko da li treba imati orginal instaliran kako bi se igrala ekspanzija? Ili se igra moze instalirati sama za sebe?
Da li je ekspanzija "teska" 16 GB? Ponestaje mi mjesta na hardu. :D

GDra
03-03-2010, 20:25
Evo, već nekoliko dana čitam GTA Forume diljem interneta koje uključuje i najveći: gtaforums.com i mogu vam reći da su ljudi prilično sigurni da će prva najava za sljedeći GTA (GTA V) biti upravo 1. Ožujka 2010. godine.
Zašto? Zato što je Rockstar Games, što se tiče GTA serije, i GTA: San Andreas i GTA IV najavio po prvi puta ikada upravo: 1. OžujkaSu isto vrijeme. Obje igre su najavljene na isti datum, pa im se čini da bi se to moglo dogoditi i sa sljećećim GTA!
Nadajmo se da su u pravu! :o

Nadam se da je istina da će radnja biti u Tokiu.

ivan.n
04-03-2010, 21:38
Sramota, sramota i samo sramota. Niti u jednom game dućanu u Hrvatskoj nisam vidio najavu za nadolazeću igru: Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City. Većina njih ima pre-order opcije te iako je ostalo samo 26 dana do izlaska EfLC oni i dalje ništa ne javljaju oko te igre. Bože sramote... A kada je budu dobili, dobiti će je tek 2 i pol tjedna nakon službenog izlaska, kao što je bilo i sa XBOX360 verzijom iste igre.

LorlonWarrior
07-03-2010, 22:36
Ok eo ovak... Sad sam instaliro GTA IV i imam jedan problemčić s performansama

Ne, nije mi grafička slaba i nemam baš preslab komp, već je nešta drugo u pitanju. Znači igram igru na medim postavkama, i imam na benchmarku 32 FPS prosjek. Ali problem mi je kad igram igru, stavio ja na uber ultra mega exsotra double low setting, igra svaki puta šteka kada stisnem neku kontorlu (W A S D recimo). To se dogodi da recimo vozim auto, i onda skrenem udesno i čim stisnem slovo D, igra zamrznea na kojih 20 stotinki možda i nastavi. Kad se dogodi jednom, onda je ok. Ali kada brzo stišćeš kontrole za kretanje (što stalno radiš zapravo), štekanje postane nepodnošljivo i naporno

Znači grafa nije najmanje u pitanju (HD 5770 na E5200 @2.8ghz i 3gb ddr2 rama)

Ja sumnjam da je do slabog procesora. Jel imo ko slična iskustva s ovim? Znači ukratko, izgra zamrzne na kojih 20 stotoinki svaki puta kada bi stiso bilo kakvu tipku na tipkovnici

hacker
07-03-2010, 22:37
Dada, i meni je to isto bilo, instaliraj najnoviji patch, trebalo bi pomoći.

Mirogamemasta
08-03-2010, 01:13
Nemoj zaboraviti iskljuciti Clip Capture. Cak ni QuadCore processori ne mogu vrtiti igru bez stekanja dok je on ukljucen.
(Mozda sa zadnjim patchem moze, ali ipak...)

Niko Bellic
08-03-2010, 01:22
Meni vrti. :wink:

LorlonWarrior
08-03-2010, 06:35
Dada, i meni je to isto bilo, instaliraj najnoviji patch, trebalo bi pomoći.

Grejt. Sad sam instaliro 1.4 patch i stvarno nema štakanja, it works!!!

Da, nema štekanja, ali zato ima Fatal Error WS10 kad ulazim u igru :D

Kako da undo-am taj patch (ako se to može uopće)?

Jerry
08-03-2010, 11:38
google is your friend (http://www.google.hr/search?q=Fatal+Error+WS10&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a)

LorlonWarrior
08-03-2010, 11:56
google is your friend (http://www.google.hr/search?q=Fatal+Error+WS10&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a)

No it's not. Stvarno misliš da bi došo vamo i predo se bez da sam prije toge proguglo error?

Evi dobivaju error, ali niko ne nalazi riješenje :D

hacker
08-03-2010, 14:53
Pogledaj ovdje http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=380818

ili ovdje http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=390989

Feanor
08-03-2010, 21:27
Eh sto se tice GTA-a IV, jel mi bolje instalirat samo zadnji patch, ili jedan po jedan od pocetka. Znam da se moze jedno i drugo, al mislim da sam cuo da je jedno od tog dvoje bolje, pa ako znate nesto....

W3DR4N
08-03-2010, 21:30
Zadnji obuhvaća ostale. Nepotrebno kompliciranje i gubljenje vremena.

Feanor
08-03-2010, 21:32
Malo mi je cudno to posto je prvi bio 20-ak Mb-a, onda drugi 50-ak Mb-a , a ovaj zadnji je sad možda 60 MB-a. Ono, svih 5 patcheva u 60 MB-a u eri di su patchevi od 500 MB-a do 1 GB-a norma....

EH i da.... MB-a :)

W3DR4N
08-03-2010, 21:49
http://www.rockstargames.com/support/IV ... index.html (http://www.rockstargames.com/support/IV/PC/patch/index.html)

Plavi link, samo ti to treba i ništa više.

Feanor
08-03-2010, 21:51
Kk, znam, hvala. :D

W3DR4N
08-03-2010, 21:53
Ma kažem jer ima hrpa linkova s patchevima, starim verzijama i drugim.
Rockstar, pa šta je sigurno je sigurno.

hacker
10-03-2010, 16:06
Na zadnjoj sam misiji, zaletim se sa motorom preko rijeke i primim se za helić, piše mi da tapkam space da bi se popeo gore. ALI, tapkao ja space, shift, enter štagod, neće mi se popet gore. Već sam prelazio misiju nekih 5-6 puta i svaki jebeni put sam isprobavao neke druge tipke ali frajer mi se neće popest gore. Popizdit ću!

Niko Bellic
10-03-2010, 19:25
Tipkaj sa srednjim prstom i s kažiprstom naizmjence po space tipki kao da bubnjaš i nakon nekog vremena lik će se popet. Mislim da nema veze koliko (brzo) tipkaš nego treba tipkati određeno vrijeme. Probaj pa javi. Jučer sam prešao igru, pa mi je sve još svježe.

hacker
12-03-2010, 14:33
E, a jel se tebi kada par puta pritisneš space Niko pokušava popest gore ili samo bespomoćno visi? Svaki put kada stisnem space mi promjeni kameru (promjeni mi se kut gledanja)

Znam da je još prije bila jedna misija gdje sam isto tako trebao stiskati space da bi se popeo (brijem). Isto mi nije išlo, pa sam krenuo bezveze lupati po tipkovnici pa mi se popeo xD.

ivan.n
18-03-2010, 23:00
Odgođen...

I naravno, PC korisnici moraju ispaštati zbog Sony Computer Entertainment Europe-a.

http://www.rockstargames.com/newswire/2 ... this_april (http://www.rockstargames.com/newswire/2010/03/18/4061/episodes_from_liberty_city_now_coming_to_playstati on_3_and_pc_this_april)

ivan.n
19-03-2010, 00:10
Odgođen...

I naravno, PC korisnici moraju ispaštati zbog Sony Computer Entertainment Europe-a.

http://www.rockstargames.com/newswire/2 ... this_april (http://www.rockstargames.com/newswire/2010/03/18/4061/episodes_from_liberty_city_now_coming_to_playstati on_3_and_pc_this_april)
Žao mi je zbog dvije poruke za redom ali nema opcije za edit...

------------------------------------------------

Ostavio sam nekoliko komentara na spomenuti članak u prethodnom postu...
Ovo je moje osobno mišljenje...


"It's not fair! It's alright that you want to all together can experience multiplayer simultaneously, but you could let us PC users have the game on 30th March! Why are you always doing this? Why can't u give PC users some freedom. We always have to suffer from PC version being released latest, and now, when you can let us have game on 30th March, you're making this situation even worse. I REALLY DON'T UNDERSTAND".


CharmingCharlie said right! I'm totally sure that u wouldn't delay PS3 version too if there were some problems in PC version such as this one required from Sony Computer Entertainment Europe for PS3 version.
Rockstar Games, you could prove you care about PC gamers, but another chance was easily ruined again. PC version has nothing to do with PS3 version. BTW, since u want to everyone can experience multiplayer simultaneously at same time, why 360 users got game first? They experienced multiplayer a long time before PC and PS3 users together. PC users have to wait again for NO REASONABLE REASON.

Mirogamemasta
19-03-2010, 15:08
Ostavio sam nekoliko komentara na spomenuti članak u prethodnom postu...
Ovo je moje osobno mišljenje...

[quote]"It's not fair! It's alright that you want to all together can experience multiplayer simultaneously, but you could let us PC users have the game on 30th March! Why are you always doing this? Why can't u give PC users some freedom. We always have to suffer from PC version being released latest, and now, when you can let us have game on 30th March, you're making this situation even worse. I REALLY DON'T UNDERSTAND".


CharmingCharlie said right! I'm totally sure that u wouldn't delay PS3 version too if there were some problems in PC version such as this one required from Sony Computer Entertainment Europe for PS3 version.
Rockstar Games, you could prove you care about PC gamers, but another chance was easily ruined again. PC version has nothing to do with PS3 version. BTW, since u want to everyone can experience multiplayer simultaneously at same time, why 360 users got game first? They experienced multiplayer a long time before PC and PS3 users together. PC users have to wait again for NO REASONABLE REASON. [/quote:3kdto23k]
:bravo: U potpunosti se slazem.
Inace da smo igru dobili na vrijeme ljepo bi mogli igrati za vrijeme praznika. (Mozda nekima cak ni to nije bitno, ali meni je posto imam posao. Da je izasla na vrijeme taman bi halao citav tjedan u miru. :D )
Jedina pozitivna strane ove price je ta da cemo dobiti oba DLC-a. A ne da ostanu exkluzive za Xbox kao sto se govorilo.

ivan.n
20-03-2010, 19:52
PC korisnici dobili i posljednje, "The Ballad of Gay Tony" achievements-e!

Nakon odgode, barem me nešto potiče na još duže čekanje...

http://img85.imageshack.us/img85/1871/pctbogt.png

/// 27 DANA PREOSTALO ///

str1k3r
25-03-2010, 20:29
Počeo sam opet prelaziti. Može li mi netko preporučiti neku glazbu, stavio sam Wu-Tang Clan, i GZA-u na custom playlistu, ali mi ne pašu ambijentalno. :(

Samo da nije radio Vladivostok, u prvom prelasku sam ga stalno slušao, nemogu više. :)

hacker
25-03-2010, 22:09
Onaj electro nešto, jest da stalno puštaju tri iste pjesme, al meni nekak paše. :)

cham3leon
25-03-2010, 22:47
Ahh, Zelenoglazoe Taksi ftw! Što se muzike tiče, stavi šta već voliš, tu ne bi smjelo bit problema.

str1k3r
25-03-2010, 22:48
Stavio sam što volim, pa mi ne paše. :(

Mirogamemasta
25-03-2010, 22:52
Cini se da volis rap. Nadam se da ce ti se moja lista svidjeti, ili barem dio nje.
viewtopic.php?f=84&t=29446 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=84&t=29446)
Gledao sam malo linkove i brijem da ih pola ne radi. :rotfl: Dobro da sam stavio ime pjesme i izvođača pokraj. :D

cham3leon
25-03-2010, 22:53
A šta da ti onda mi radimo? Ja sam stavio Wilco pa mi je bilo fakat čudno slušat laganini pjesmice dok jurim autocestom 250 kph. Osim toga imam i Depeche Mode best of i The Police. Pa eto onda moje preporuke :D

LichGa
25-03-2010, 22:55
Probaj s ovim, možda te opusti za vrijeme vožnje: WeYsTmIzjkw
Btw dosta ritmična pjesma

Mirogamemasta
25-03-2010, 23:09
Budem malo promovirao svoj GTA IV video ovdje, nemojte zamjeriti. :D
2fpF6Y9xXfk
w7TLxTfigFg

str1k3r
25-03-2010, 23:11
Nisam fan nekih izvođača. :)

But... Let the bodies hit the floor, I liek.^^

Ostajem pri GZA-u, nabavih si Liquid Swords album. Sad mi paše. <3

Deadwalker
26-03-2010, 11:32
Nakon 2 neuspjela pokusaja igranja igre, treca instalacija je konacno proradila kak spada. Konacno igram famozni GTA 4 na svojoj kanti u veoma igrivom broju slicica te uz Batman AA imam se sada s cime zabavljati mnogo dugo vremena. Impresije su naravno i vise nego odlicne te me trenutno najvise iritira sto moram ovaj vikend napisati seminarski i uciti za 3 kolokvija... :(

Assasin`s
27-03-2010, 13:00
Za 3 dana dolaze DLC-ovi bar sam tako čitao

Mirogamemasta
27-03-2010, 13:01
A sta je onda ovo? Krivo si citao...
http://www.rockstargames.com/newswire/a ... il.article (http://www.rockstargames.com/newswire/article/4061/episodes_from_liberty_city_now_coming_to_playstati on_3_and_pc_this_april.article)

Mirogamemasta
28-03-2010, 14:32
Sta ne mogu imati 2 accounta kod RGSC na isti email?
Jel si mogu novi profil napraviti i kako?

ivan.n
02-04-2010, 13:49
PRVE PC FOTOGRAFIJE: GTA: EPISODES FROM LIBERTY CITY

1: Shttp://media.rockstargames.com/episodes ... een001.jpg (http://media.rockstargames.com/episodesfromlibertycity/global_data/screens/pc/episodesfromlibertycity_pcscreen001.jpg)
2: Shttp://media.rockstargames.com/episodes ... een002.jpg (http://media.rockstargames.com/episodesfromlibertycity/global_data/screens/pc/episodesfromlibertycity_pcscreen002.jpg)
3: Shttp://media.rockstargames.com/episodes ... een003.jpg (http://media.rockstargames.com/episodesfromlibertycity/global_data/screens/pc/episodesfromlibertycity_pcscreen003.jpg)
4: Shttp://media.rockstargames.com/episodes ... een004.jpg (http://media.rockstargames.com/episodesfromlibertycity/global_data/screens/pc/episodesfromlibertycity_pcscreen004.jpg)

Članak sa rockstargames.com:
http://www.rockstargames.com/newswire/a ... ty.article (http://www.rockstargames.com/newswire/article/4431/first_pc_screens_of_grand_theft_auto_episodes_from _liberty_city.article)

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Ne mogu višeee čekatiiiiiiiiiiiiii!!!

Deadwalker
02-04-2010, 15:36
Nice^^

Igram ovo vec neko vrijeme. Produkcija je na fakat vrlo visokoj razini i jedino se naslovi tipa Mass Effect 2 mogu mjeriti s time. S druge strane, tehnicka strane igre je strahota. Jos nailazim na dosta bugova, ucestali problemi s ucitavanjem tekstura, poneko rusenje igre, jako variranje framerate(od 20-40 fps-a) itd. Ako se to zanemari, riječ je o igri koju će jedino nadmašiti iduće izdanje GTA-a. Razina detalja je nevjerojantna (dok sam danas cuo na svom 5.1 ozvucenju komadice betona koji padaju oko mene nakon sto sam bacio granatu presli su me trnci :pray: ). Jako mi je drago sta sam to cudo konacno doveo u igrivo stanje jer fakat gustam kao sto nisam vec dugo.
Jest da vi to vec sve znate, al ja to igram prvi puta pa moram prenijeti svoje dojmove. :)

Btw, gdje da trosim taj silan novac koji dobivam? :)

Mirogamemasta
03-04-2010, 11:10
Predobre fotografije. Jedva cekam da dode.
Lovu nazalost mozes samo na municiju trositi nista vise.
Ja sam odlucio preci GTA IV jos jednom, i necu biti vise "mister nice guy", sad cu ubijati sve one tipove koje sam pustio da prezive...
Odoh vidjeti kako izgleda drugi zavrsetak igre, a stari save mi igra nece primiti, steta. :(
Da ima jos dosta bugova, ali naspram toga kakva je igra prije bila, 4. patch je mila majka. Igra nakon tog patcha leti...
Meni su sjene pocele titrati nakon sto sam reinstalirao igru, pa sam ih morao iskljuciti...
Kod prve instalacije ovaj problem nisam imao.

Deadwalker
03-04-2010, 11:42
Da se bar mogu kupovati neke nekretnine kao u San Andreasu. Šteta. Imam hrpetinu love i nemam je na sta trositi. Municiju ionako pokupim kada upucam nekoga. Radnja je fakat fenomenalna i vrlo sam ugodno iznenađen. Misije su dosta raznolike te ima svega. Igram samo to sada kolko stignem. Igra ima svojih atmosfericnih momenata:

http://img62.imageshack.us/img62/8426/gtaiv2010040312093006.th.jpg (http://img62.imageshack.us/i/gtaiv2010040312093006.jpg/)http://img179.imageshack.us/img179/990/gtaiv2010040222310206.th.jpg (http://img179.imageshack.us/i/gtaiv2010040222310206.jpg/)http://img156.imageshack.us/img156/962/gtaiv2010040214470980.th.jpg (http://img156.imageshack.us/i/gtaiv2010040214470980.jpg/)http://img21.imageshack.us/img21/8123/gtaiv2010040214355782.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/gtaiv2010040214355782.jpg/)http://img64.imageshack.us/img64/24/gtaiv2010032522240118.th.jpg (http://img64.imageshack.us/i/gtaiv2010032522240118.jpg/)

Ovo su postavke i rezultati benchmarka:

http://img59.imageshack.us/img59/6282/benchmarkgta4.jpg

Dobro jednom rekose Vedran, nakon 4. patcha svaki komp sa malo jacim proceosorom vrti ovu igru bez beda. Nakon sto sam stavio ovaj trojezgreni, sve daleko bolje radi. Imao sam jos nekih problema s ucitavanjem tekstura, al to sam rijesio tako sto sam poveco pagefile. Sada fakat sve radi na pristojnoj razini(kolko to u GTA-u moze radit :) )

W3DR4N
03-04-2010, 11:52
Ružno ti izgleda.
Instaliraj ova dva moda. Ne dižu zahtjevnost, a boje i teksture su puno življe. Drugi mod uglađuje sjene, dodaje depth of field i motion blur. Grafiku dižu za dvije stepenice.
http://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=5726
http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=386262

Deadwalker
03-04-2010, 11:56
Izgleda onako kako su si u Rockstaru zamislili :)
Tnx, budem skinul i instaliral^^

Edit: I da, zal mi je sto cesce na pada kisa u igri. Bemu misa, tek je onda atmosfericno :)

W3DR4N
03-04-2010, 12:19
Možeš si u commandline staviti parametar "-dx10", bez navodnika. Bolja iskoristivost DX10 grafičkih kartica.

Deadwalker
03-04-2010, 12:33
Stavio sam i dobio jos nekoliko frameova na perfomansama. :) Sada framerate ne pada vise ispod 20 dok vecinom varira oko 30. Budem se jos tokom dana pozabavio s ovim modovima. Tnx Weky jos jednom^^
Da imam samo malo jacu graficku, gonio bih ovo sada na full detaljima. Kao sto sam jednom davno pricao ovdje, najvecu ulogu u perfomansama ima procesor.

bezimeni
03-04-2010, 14:41
Instalirao ga i ja ponovno...hebiga, radije odigram izvrsnu igru po treći puta nego prosječnu po prvi .Igram sve na high i ide odlično .


http://www.imagesforme.com/upload/a950c926.jpg

Deadwalker
03-04-2010, 18:31
Quad proc i dobra Radeonka te leti to :)
Inace da, stvarno izvrsna igra. Nekako mi se San Andreas cini smijesnim pored cetvorke, a bome sam ga se naigrao.

Niko Bellic
03-04-2010, 20:39
Idem i ja opet malo posjetiti Romana. :wink:

Aral
03-04-2010, 22:21
Znači, nakon 4-5 patcheva, modifikacijama po windowzima, modifikacijama po cfg fajlovima od same igre, skidanja 2-3 moda, stavljanja command lineova i sličnih stvari, igra sliči na nešto? Bravo Rockstar :klap klap:

Igrat ću ovo kad kupim komp od 10k kuna, inače se ne isplati. Il konzolu.

Oh wait.

Niko Bellic
03-04-2010, 23:33
Oh wait.
:nonono:

Statistics
Average FPS: 60.85
Duration: 37.24 sec
CPU Usage: 71%
System memory usage: 54%
Video memory usage: 92%

Graphics Settings
Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Texture Filter Quality: High
View Distance: 25
Detail Distance: 37

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Microsoft Windows 7 Ultimate
Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series
Video Driver version: 8.14.1.6099
Audio Adapter: Speakers (SB Audigy)
AMD Phenom(tm) II X4 940 Processor

File ID: benchmark.cli

bezimeni
04-04-2010, 07:07
Meni sa onim prvim modom koji je preporučio Vedran , benchmark uvijek prikazije 39 fpsa prosječno , bez obzira stavio sve na high ili minimum...Znam da sam prije sa 4850 grafom i texturama na midium imao oko 50 fps-a .Ali bez obzira na razliku od tih 10 fpsa. koje prikazuje benchmark sama igra ide glađe i ljepše izgleda .

Po meni PC verzija nema konkurencije.Igra na konzolama radi na manjoj rezoluciji , na manjim detaljima i na jednakom broju sličica .Evo ja sam ga sada odlučio odigrati na gamepadu.Upravljanje tipkovnicom i mišom je izvrsno a sa gamepadom je opet drugačije .Pucački dio je kompliciraniji i neprecizniji ali je zato u globalu upravljanje daleko opuštenije. Zavališ se u naslonjač , noge na rub stola i laganini sa gamepadom :D .

Deadwalker
04-04-2010, 12:18
Znači, nakon 4-5 patcheva, modifikacijama po windowzima, modifikacijama po cfg fajlovima od same igre, skidanja 2-3 moda, stavljanja command lineova i sličnih stvari, igra sliči na nešto? Bravo Rockstar :klap klap:

Igrat ću ovo kad kupim komp od 10k kuna, inače se ne isplati. Il konzolu.

Oh wait.

Aral, ako radi i meni igra bez beda, radit ce i tebi. U biti, da bi imao igrivu igru, trebas samo instalirati zadnji patch i maknuti ogranicenja u commandlineu. To je sve.
Ovo dalje je sve dodatno ustimavanje koje mozes, i ne moras ako ne zelis. :wink:

Aral
04-04-2010, 12:47
Razmišljam još o tome...vidjet ćemo, možda me iznenadi svojom izvedbom s tim patchom. Koji je zadnji patch? I da, o kojoj komadi se radi za maknut ograničenja, zaboravio sam već...

I jel moram imat sve patcheve il je dovoljan samo zadnji?

edit: Netreba ništa, sve sam našao. I odlučio sam ipak ovo instalirat, pa da vidim ^^

Deadwalker
04-04-2010, 20:52
Issssss, treca osoba koja je nakon mene isla instalirati GTA 4. Pocinjem imati influence poput Bartuca :P

Aral
04-04-2010, 21:00
:) Ma trebalo mi je samo malo da me netko pogurne i to je to ^^ Nisam stigao prije al za jedno pola sata-sat ću je instalirat pa ću vidjet, možda ovaj put stvarno počnem igrat kak spada.

Deadwalker
04-04-2010, 21:06
Onak, kada jednom pocnes neces se moci odljepiti od ekrana. Karakterizacija likova te radnja+brdo ostalih stvari je na perverznoj razini. Da nije bilo loseg porta, ovo bi sigurno bila igra godine bez ikakve konkurencije^^

Aral
04-04-2010, 21:21
Ma znam, igrao sam negdje do polovice prvi put. Kak kažeš, da nije bio loš port, svakako igra godine.

Grim
04-04-2010, 22:16
Po meni nije na razini prethodnika, ja sam na pola odustao jer mi je bilo dosadno.
Svi ti detalji i to su odlični, ali što će mi to ako mi priča u igri tako brzo dosadi.

Možda se natjeram i probam ponovo, ali teško. :(

Deadwalker
04-04-2010, 22:23
Meni bas suprotno, radnja mi je genijalna...ne sili se samo "main story", nego ima i dosta sporednih misija koje su opet dovoljno zanimljive da naprave jednu lijepu zaokruzenu cjelinu...i fora je da radnja moze ici u 2 smjera :)

Dok ona u San Andreasu mi nije bila nesto posto je bila prozirna poput trecerazrednih akcijskih filmova.

Aral
05-04-2010, 00:08
Odustao. Vuče se i dalje ko krepana mačka, unatoč tweakovima. Plus, izgubio sam volju jer sam u prvom prijelazu došao nešto preko polovice, a ne da mi se sad sve ponovno prelazit. Igrao sam zadnjih sat i pol i skužio da je u biti ovo sam mučenje. Pitanje je dal bi je i igrao da sutra dobim novi komp. Žalosno, igra ima toliko potencijala i tako dobru priču, humor i atmosferu, al jednostanvno ju je kod mene ubila ta neoptimiziranost, loš port i sve te stvari koje si Rockstar nikako nije smio dopustit.

Rađe se okrećem San Andreasu, koji mi je čak i zabavniji, te najnovijem Justa Causeu 2, koji je prema ovom bog i batina kaj se tiće zajebancije. I optimiziranosti.

Mirogamemasta
05-04-2010, 00:24
Steka previse? Kakvu konfu imas?

Aral
05-04-2010, 00:40
x2 4000+, 2gb ram, 8800gts 512mb. Mislim, nije da šteka al ono, naspram drugih igara koje su izlazile, gta ide katastrofa. Crysis mi leti čovjeće a igram se na 1680x1050. A da ne pričam o ostalim igrama.

R@pt0r
05-04-2010, 04:40
Sine fali ti još koja jezgra, a i koj keks RAM-a ti nebi škodio.
U planu mi je za koj dan, ako ne propadne ponuda, piknut kvada pa ću si i ja opet instalirat ovo.

Mirogamemasta
05-04-2010, 09:31
Uopce nisam znao da mu je ovoliko pala cijena. Kad sam ga ja kupio prije godinu dana kostala je vise od 400 kn. Sad je 250. :o
http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvod ... t+auto&q=i (http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=grand+theft+auto&q=i)
Pretpostavljam da je to zbog lose prodaje u Algoritmu. PS3 verzija jos uvijek ima istu cijenu.

ivan.n
05-04-2010, 14:24
http://img27.imageshack.us/img27/9394/85080143.jpg

Helicopter Mayhem na GTA IV Multiplayeru

:D

Feanor
05-04-2010, 14:33
Uopce nisam znao da mu je ovoliko pala cijena. Kad sam ga ja kupio prije godinu dana kostala je vise od 400 kn. Sad je 250. :o
http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvod ... t+auto&q=i (http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=grand+theft+auto&q=i)
Pretpostavljam da je to zbog lose prodaje u Algoritmu. PS3 verzija jos uvijek ima istu cijenu.S

Kod igara ti cijena pada kod dobre prodaje, što je u svijetu normalno kod svih ''artikala'', osim u ''ljepoj našoj'' di cijena raste kod nekog proizvoda kad se prodaje, a pada kad se ne prodaje što nema apsolutno nikakve logike, al ajd...

Deadwalker
05-04-2010, 18:48
x2 4000+, 2gb ram, 8800gts 512mb. Mislim, nije da šteka al ono, naspram drugih igara koje su izlazile, gta ide katastrofa. Crysis mi leti čovjeće a igram se na 1680x1050. A da ne pričam o ostalim igrama.

procesor ti je tu najveca kocnica. GTA zahtjeva vrlo jaki dual-core ili proc sa 3 tj. 4 jezgre. Graficka ne igra ni blizu toliku ulogu kao procesor(sto u Crysisu je recimo obrnuto) :wink:

Aral
05-04-2010, 19:12
Ma, znam. Zanimljivo je kak igram sve igre izašle prije i daleko poslije gta4 sasvim normalno, al ovo je fizikalno đubre, zato mu treba jak proc. Ma, kad dođe upgrade onda ću radi gušta samo probat kak ide, možda i nastavim igrat. Al do tada, na ledu je.

Tsaя
06-04-2010, 18:05
Hoce li ovaj GTA Episodes from Liberty City pošto je zasebna igra, imati bolju optimizaciju i sl. ???

deathadder
06-04-2010, 20:29
JA neznam šta ću!!! GTA 4 na 8-12fps!!!
Moja konfa je 3gb ram, pemtium D805 2x2.66 , 9800gt... WIN 7 ultimate
imam sve patcheve i u čemu je problem, moj prijatelj ima troduplo slabiji kompjutor a vrti mu na 35 fps na hight postavkama,
a ja na min pos. na 8.12fps!!!
POMOČ!!!
http://www.truploader.com/view/167832

deathadder
06-04-2010, 21:21
evo novi rezultati
sve na min: http://www.truploader.com/view/108008&lb=n

sve na max kaj sam mogo: http://www.truploader.com/view/942032

ivan.n
06-04-2010, 21:42
@Über Tsar: Neće, sve će biti isto kao i kod GTA IV, samo što će GTA: EfLC biti potpuno bolja igra.
@deathadder: Ne možeš ništa. Igra ti zagorčava život CPU-u. Grafička kartica je možda prejaka za Pentiuma...
Dakle, rješenje: kupuj bolji CPU. Preporuka: 4 jezgre (Ima vrlo jeftinih quad-core procesora) no ukoliko si stvarno kratak s lovom uzmi si 3 jezgreni procesor... Sa tom grafičkom bi trebao imati Average 30-35 FPS.

Niko Bellic
06-04-2010, 22:13
Problem je vjerojatno što mu matična ploča ne podržava Quad Core procesore, a koliko znam Intel nema Triple Core procesora.

deathadder
07-04-2010, 06:17
Matićna mi podržava quad core nije baš nešta al evo:
1. core 2 duo
2. core 2 quad

http://www.truploader.com/view/396592

al jel ga mogu overclockat? bar na 3.0, a frend mi ima isto 2x2.6 pa vrti na 30fps možda zato jer ima noviji procesor?
ima intel gamer.

Znaći da je to problem i na battlefield bad company 2, isto na 15 fps, a kod prijatelja 40fps, ja ću poludit!!!

ivan.n
09-04-2010, 23:36
GTA: EfLC je izašao!S:D No, samo u New York City-u. :(
Tamošnji game-shopovi kao što je i uobičajeno, ponovno su predali igre u prodaju prije službenog dana izlaska te su skoro sve kopije tamo već rasprodane...

Zasada imamo slike samo PS3 verzije "Episodes from Liberty City-a":

http://i41.tinypic.com/15dpgnm.jpg

http://i42.tinypic.com/10hip6q.jpg

Deadwalker
12-04-2010, 15:29
Sto duze igram ovo, to postaje sve bolje i bolje^^
Ima nekih zanimljivih preokreta u radnji. Taman kad se malo zamorim od standarnih misija "go there, kill that one", eto veselja :)

LorlonWarrior
13-04-2010, 11:57
JA neznam šta ću!!! GTA 4 na 8-12fps!!!
Moja konfa je 3gb ram, pemtium D805 2x2.66 , 9800gt... WIN 7 ultimate
imam sve patcheve i u čemu je problem, moj prijatelj ima troduplo slabiji kompjutor a vrti mu na 35 fps na hight postavkama,
a ja na min pos. na 8.12fps!!!
POMOČ!!!
http://www.truploader.com/view/167832


Grafa ti ima premalo memorije za tu veliku rezoluciju pa se davi. Frend vjerojatno ima manji monitor i igra na 40% manjoj rezoluciji zato ima bolje performanse. A ovo za minimum pojma neam jbte to je jako loše (EDIT: Btw kontam da ti procesor vjerojatno saka jer sam čuo da se svi ljudi koji imaju taj "Intel D" žale da su prespori i kante zapravo). Usporedi s ovim mojim pa vidi:

_____________________________________

Statistics
Average FPS: 32.54
Duration: 37.24 sec
CPU Usage: 95%
System memory usage: 72%
Video memory usage: 72%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: Highest
View Distance: 40
Detail Distance: 63

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Microsoft Windows 7 Ultimate
Video Adapter: ATI Radeon HD 5700 Series (5770)
Video Driver version: 8.14.10.700
Audio Adapter: Speakers (High Definition Audio Device)
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

_________________________________________________

Statistics
Average FPS: 27.92
Duration: 37.46 sec
CPU Usage: 98%
System memory usage: 67%
Video memory usage: 34%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Medium
View Distance: 100
Detail Distance: 100



Ali sve to đaba kad mi igra ide i trzne svaki puta na 10 stotinki kada stisnem naprijed, nazat, ljevo ili desno. To definitivno nije do grafe već bi prije reko do procesora ili same igre. Tak da uopće zapravo ni ne igram igru :(

Mirogamemasta
13-04-2010, 14:13
PlayStation 3 and PC Launch Trailer
http://www.gametrailers.com/video/plays ... heft/64357 (http://www.gametrailers.com/video/playstation-3-grand-theft/64357)

Jos malo, jos malo... :D
Jedva cekam da provozam tenk po gradu sa AA12 u rukama.

Deadwalker
13-04-2010, 20:38
Novi 1.0.0.6 patch je vani. Evo liste vaznijih sređenih stvari:


Rockstar Games Social Club


Remove Rockstar Games Social Club application

Separate RGSC application no longer required to launch game

Social Club login now occurs during the launch process


Shadows

A new, less memory-intensive, and better-looking scalable shadow solution has been implemented

Enhanced Night Shadows added with user-selectable level of detail (replaces Shadow Density)


Performance

Rendering optimizations have been made to improve performance, particularly when enabling shadows

User-configurable graphics settings have been added for shadow control

Improved memory management


Multiplayer

Enhanced security to isolate users from cheaters and hackers


Episodic Content

Provide in-game support to purchase "The Lost and Damned" and "The Ballad of Gay Tony"


Bug Fixes

Vehicle shadows re-enabled between 8pm and 6am

Fix floating street textures

Pedestrians in vehicles appear further out from the player to allow for long range sniping

The Moon has been implemented with simulated lunar phases

RESC 10" error fix for specific hardware configurations

RIDER32
13-04-2010, 20:49
Pogledajte ovog lika. na kog vas pocječa? :D

_aXzKR-0cX8

Mirogamemasta
13-04-2010, 21:23
Napokon su sredili sjene. :pray:
Nadam se da ce to uspjeti, posto su meni sjene nakon ponovne instalacije pocele titrati. Sutra cu odigrati GTA IV pa javim kako je sve proslo.

bezimeni
14-04-2010, 07:25
Ma PC verzija nema konkurencije po pitanju grafičkog prikaza i broju fps-a .Na konzolama vam je grafika točno u dlaku ovakva pa ne kukaju nego guštaju.

Resolution1280 x 720 @ 20 -30 fps
Texture QualityMedium
Reflection ResolutionMedium
Water QualityMedium
Shadow QualityHigh
Render QualityLow
View Distance21
Detail Distance10
Vehicle Density33
Shadow Densitydoes not exist on the Xbox 360
Definitionoff
Vsyncoff

Deadwalker
14-04-2010, 13:53
I zato sam sretan. Dok god ce biti konzole koje jesu sada, ne moram dirati komp(posebice dok sam si sada sredio procesor). Sve se igre prvenstveno radi za njih, dok se na PC vecinom portaju, izuzev primjerice nekakvog Metroa 2033. Tak da ono, vrtit cu sve nove igre na pristojnoj razini detalja iducih nekoliko godina na istoj staroj kanti^^ :)

Mirogamemasta
14-04-2010, 14:12
Razlika je ocita.
http://www.gametrailers.com/video/pc-36 ... heft/43930 (http://www.gametrailers.com/video/pc-360-comparison-grand-theft/43930)
PC ima jasniju sliku, vise je izostrena nego kod Xboxa i PS3. Grafika je malcice bolja.
Naravno ako vrtis sve na medium na kompu da je onda grafika u rangu sa PS3.

Deadwalker
14-04-2010, 14:28
Razlika je podosta velika. Teksture su ziva koma na Xbox-u, negdje kao low teksture na PC-u. A da ne spominjemo ostale divote koje nudi PC poput mokrih povrsina(spricanje vode iza kotaca), puno detaljniji distance view i sl.
Kod mene igra na medium detaljima uz neke high stvari djeluje daleko bolje. Posebice dok se stave jos neki modovi koji popravljaju sijene, paletu boja i sl. :)

W3DR4N
14-04-2010, 14:45
Lupite par šotara iz nove verzije. Nisam pri igraćem kompu idućih par dana.

Mirogamemasta
14-04-2010, 18:04
Patch mi je popravio sjene, vise ne titraju. :thumbs2:
Sjene mi izgledaju bolje. Ako se nekom da, molio bih da uplouda par slika prije instaliranja novog patcha, cisto da usporedimo.
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_5a9a214e.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1079627_GTAIV2010041417392718.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_3e0586c3.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1079628_GTAIV2010041417421060.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_6cf84b1a.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1079629_GTAIV2010041417433276.jpg)
Izgubio par FPS-a. Vratiti cu antistrophic na x4 nazad pa bumo vidjeli.

CAK_CROchef
14-04-2010, 19:56
ja cu ako mi automatswki ne uploada sutra jel ko kupio dodatrak cujem da ima oko 17gb
ako bude koji popust jos na game.co.uk onda cu si kupit sad je 19funti

W3DR4N
15-04-2010, 02:53
Probao. Sjene su popravljene, a performanse su narasle za još ~20%. Vrhunska igretina koju iznova igram.

Deadwalker
16-04-2010, 12:49
Instalirao i ja patch. Enikejs, sjene izgledaju sada jako dobro, problema s ucitavanjem tekstura gotovo i nema te je razina bugova svedena na minimum. E da je takva bila release verzija... :)

Praetorian
16-04-2010, 12:56
Jel popravlja sta patch performance? Kak bi to islo da dualcu amd x2 5400+ i Nvidia 9800gt s tim patchem 1.0.6.0

Deadwalker
16-04-2010, 13:05
Procesor ti je kocnica. Iako, rekose Wedran, perfomanse jesu bolje nego prije. Doduse, posto je uveden kompletni novi shadow maping, te sjede uzimaju vise grafickih resursa, posebice ako se ukljuce nocne sjene koje izgledaju perverzno. Al recimo, medium detalji te low sjene i islo bu to :)

Mirogamemasta
16-04-2010, 13:50
Kae? Nitko nece usporediti... ccc.

Probao. Sjene su popravljene, a performanse su narasle za još ~20%. Vrhunska igretina koju iznova igram.
Svima rastu performanse, a meni nista... (Moram si vec jednom taj quad core copit.)
Morat cu se onda jos malo poigrati sa postavkama. Sjene su bolje nakon patcha, ali mi je fps malo pao. Nista strasno, ali opet...
Jel ima tko problem sa loading screenom nakon patcha? Meni je sve crno kod pocetnog loadinga.
Bio sam u Algoritmu jucer, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City dolazi iduci tjedan.
Taman za tjedan dana predem jos jednom i iduci ponedjeljak nabavljam. :D

Praetorian
16-04-2010, 13:59
Zakaj si tam na screnu stavio vodu na very high? Vodu najmanje gledas barem ja.

Mirogamemasta
16-04-2010, 14:03
Istina. Budem i to smanjio i nocne sjene pa cu vidjeti...

Deadwalker
16-04-2010, 20:26
Zaljubio sam se preko usiju. Uzasno zarazna igretina nevjerojatno kvalitetne produkcije(pocinjem se ponavljati previse :) ). Strah me opce pomisliti na sta ce liciti iduci GTA^^
Evo malo screenova sa zadnjih patchem...

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_a0e1b56e.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083036_GTAIV2010041620434565.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_9cc3f92e.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083035_GTAIV2010041620414549.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_358c22f2.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083034_GTAIV2010041620355821.jpg)
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_d86f7952.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083033_GTAIV2010041620344065.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_998cc0cf.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083032_GTAIV2010041620340710.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_dc64e0c4.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083031_GTAIV2010041620295386.jpg)
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_4f3109fc.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083030_GTAIV2010041620294116.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_67665ac7.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083029_GTAIV2010041620225924.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_2cdb0f6a.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083028_GTAIV2010041620224705.jpg)
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_d0417815.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083027_GTAIV2010041620213540.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_b77896c6.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083026_GTAIV2010041620062882.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_3af9d35e.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083025_GTAIV2010041620061427.jpg)

Ovo su medium detalji. Framerate mi varira od 15-ak na jakoj kisi do 35. Sve u svemu, ok je kako je prije bilo.

cham3leon
16-04-2010, 21:09
Idući GTA će biti na istoj tehničkoj razini kao i sadašnji, uz potencijalno bolju optimizaciju. MORALA bi biti bolja. I malo možda promijenjeni neki kozmetički detalji, ali to je to. Sad kad su tek iskoristili RAGE i Euphoriu, mislim da će još dugo ostati na tome.

=PcP=F@N
16-04-2010, 21:09
jebote sta je igra kad se i dan danas o njoj prica kao da je jucer izisla i 90% ljudi je nemre igrat na full details

e al evo sad izisao i episodes i ovaj patch,sad nabavit neki quad core i deri..

Deadwalker
16-04-2010, 21:46
Igrati GTA 4 na full detaljima treba stvarno jaki komp. Quad Core procesor, 4 gige rama te graficka u rangu za nekih 700-800kn, iako bi se i onda vjerojatno usporavala. Ovaj engine je nesto nevjerojatno, fakat je mocan isporuciti kilometre i kilometre kvadratnih virtualnog prostora koji se ponasa na nevjerojatno realan nacin.
Osim toga, bezimeni je lijepo pokazao, konzole vrte tu igru na medium-low detaljima. Na PC-u se vidi ljepota ove igre.
Ako imate ninja PC naravno :)

Mirogamemasta
16-04-2010, 21:50
Idući GTA će biti na istoj tehničkoj razini kao i sadašnji, uz potencijalno bolju optimizaciju. MORALA bi biti bolja. I malo možda promijenjeni neki kozmetički detalji, ali to je to. Sad kad su tek iskoristili RAGE i Euphoriu, mislim da će još dugo ostati na tome.
O tom, potom... ako ovaj DLC nece biti optimiziran, onda se ne bih bas previse nadao ni da ce GTA V biti optimiziran...
GTA IV su poboljsali sa novim patchevima sto se tice optimizacije, ali da bi igrao na full postavkama sve jedno ti treba quad.
(Ja moram sutit, izgleda da sam jedan od rijetkih koji je uspio sa dual-corom igrati u vise-manje normalnim uvjetima.)

Ivan.n - (kopirao sam sa Bug online foruma.)

Ok, dobio sam povratne i kako dosada ispada istinite informacije. Šesti patch (1.0.6.0) vrijedi samo za low-end PC-e. Naime, koliko smo uspjeli saznati na patchu je radio čovjek iz Rockstar Toronta koji je patch gradio na Dual-Core procesoru i nešto slabijoj ATi-jevoj grafičkoj kartici... Ne znam u rangu koje serije kartica no znam da je prosječna kartica dovoljna za pristojan gaming (Ali ne i za GTA IV). To je sve bilo uredu dok nije otkriveno da je patch upropastio performanse na jačim PC konfiguracijama (i7 & i5 i jače serije grafičkih kartica). Naime, priča kao da se obrnula, high-end konfe sada ispaštaju od FPS dropova dok dualci i još neki nešto slabiji quad-core-ovi slave pokrećući GTA IV na zbilja fenomenalnom FPS-u. Ne znam što da vam kažem... Drago mi je da su optimizirali GTA IV za slabije konfiguracije ali nije u redu da su upotpunosti zeznuli i zapostavili nas sa nešto jačim hardwerom (Pogotovo ako je taj jači hardware bio namijenjen upravo GTA četvorci što je slučaj kod mene)
Nisam siguran da li to ima veze sto mi fps pada? Mmm, ne nebi trebalo.

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_2178f412.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083183_PrintScreen.jpg)http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_d85783d6.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1083179_PrintScreen1.jpg)
Tek kad stavim sjene na low dobijem 19 fps-a, ali se onda sjene vracaju na staro. :yuck:
(Voda nije imala nikakvog utjecaja tako da sam vratio na staro.)

EDIT:

ovaj zadnji patch je dio novog DLC-a... :)
Da skuzio sam dok sam citao postove na BUG forumu. Znaci koliko je cetvorka optimizirana, toliko je i DLC... to sam i ocekivao, tako da nisam razocaran, glavno je da ide.

Deadwalker
16-04-2010, 22:04
ako ovaj DLC nece biti optimiziran, onda se ne bih bas previse nadao ni da ce GTA V biti optimiziran...

ovaj zadnji patch je dio novog DLC-a... :)

bezimeni
16-04-2010, 22:34
Ja bum samo rekao da sam vrlo zadovoljan a oko detalja se možemo razgovarati za dan/dva :D .

da me ne banaju zbog glupog pravila

Feanor
16-04-2010, 23:26
Svaki put kad izadje novi patch, svaki put instaliram gta iv,a treba mu pola sata za instalaciju, pa novi patch, i onda skužim da su mi performanse popravljene minimalno ili uopce nisu popravljene, tako i ovaj put... :D Imam nekih 20 do 25 fps-ova, koji u GTA-u IV iz nekog razloga ne izgledaju fluidini, za razliku od Assasin Creeda II di imam isto toliko FPS-ova 20-30 i igra mi je djeluje ful fluidno.

Evo sad mi se instala, pa da vidimo što će biti.

bezimeni
17-04-2010, 07:35
Koliko vidim Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City su dostupni na steamu pa se valjda smije komentirati...

Vrlo zadovoljan sa novom porcijom misija.Nisu likovi karizmatični poput Nike i ostatka društva ali nije to puno lošije od osnovne igre.Performanse su sasvim ok te ovoga puta igram odmah i isključivo sa gamepadom...nekako je opuštenije tako . Atmosfera je i dalje tu ...npr. kada banda zajedno krstari na motociklima po gradu osjećaj moći je odličan :D .

Svakako igrati , riječ je izvrsnim ekspanzijama.

vukopas
17-04-2010, 09:48
Upravo kupio EFLC prek steama za 29 eura. Solidna cijena.
Ali me malo pika u oci limit od 15 aktivacija pošto sam sklon stalnom instaliranju novih windowsa svakih 2 mjeseca.

Praetorian
17-04-2010, 11:56
Isprobao sam zadnji patch i konacno mogu igrat, kako sam sretan.
evo benchmark
Statistics
Average FPS: 25.34
Duration: 37.30 sec
CPU Usage: 97%
System memory usage: 80%
Video memory usage: 70%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Shadow Quality: Medium
Reflection Resolution: Medium
Water Quality: Medium
Texture Filter Quality: Tri-Linear
Night Shadows: Off
View Distance: 30
Detail Distance: 50

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9800 GT
Video Driver version: 197.13
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400+

File ID: Benchmark.cli

Deadwalker
17-04-2010, 12:09
Ja bi s tom grafickom i svojim procom igrao igru na full detaljima :)

Praetorian
17-04-2010, 12:14
Mjenjajmo se :D .
Sad sam vozio Romana, puko sam od smjeha kad su poceli pricat naski. Vec sad vidim da ce bit jako zanimljivih likova u igri.

Deadwalker
17-04-2010, 12:16
Jucer sam procitao email od Marice Bellic, majke naseg Nike i Romana. Prva recenica je prakticki na hrvatskom. :)

Scourge92
17-04-2010, 14:26
Heh, prije par dana napokon zavrtio i GTA IV i za sada mi je igra odlična, iako se nikako nemogu priviknuti na vožnju automobila u GTA pomoču tipkovnice, moram nabaviti neki dobar gamepad ili adapter da spojim PS2 gamepad na komp.

Jucer sam procitao email od Marice Bellic, majke naseg Nike i Romana. Prva recenica je prakticki na hrvatskom. :)
lol, i ja sam sinoč došao do toga djela

Praetorian
17-04-2010, 15:12
Covjece kako je Jacob zakon, sad sam upoznao njega i obavio par misija za njega. On ima vise trave u sebi cak vise i od Snoop Doga. Onda opet totalna suprotnost od jacoba je Vlad, koji je to asshol. Igra je predobra, nemogu prestat igrat.

W3DR4N
17-04-2010, 15:16
Ne treba jaki komp za GTA više. Ja na x3 720 BE, 4 GB DDR2 i HD4870 igram na high detaljima i 1920x1200 u 40 FPS. To je komp za 2.5k, ako i toliko.

Deadwalker
17-04-2010, 15:29
Koliko sada ta HD 4870 kosta?
trebal bi graficku mjenjati kroz iduca 2-3 mjeseca... :)
Jer ono, komp mi je i vise nego solidan, jedino me graficka u nekim igrama sprecava da imam vrlo dobre perfomanse. GTA 4 mi je sada i vise nego dobro igriv, al ono, moglo bi i bolje. Uvijek moze bolje :)

Mirogamemasta
17-04-2010, 17:01
Jel zna netko gdje se nalazi sadrzaj koji skinete sa Live Marketplace-a? Nigdje ga ne mogu naci. :(

W3DR4N
17-04-2010, 17:40
Ne radi u hrvatskoj.

Mirogamemasta
17-04-2010, 18:22
Jel ista radi u Hrvatskoj? :rotfl: Mogao sam si i misliti...

Feanor
17-04-2010, 19:43
Dobra vijest, radi mi na konstantnih 25 fps-a, jeeeej. Ko da je lockane hebote, zakon... I ne V-sync mi nije upaljen.Uglavnom sad je igrivo.

W3DR4N
17-04-2010, 19:46
Na sporijim konfiguracijama radi bolje ako se u command line doda naredba "-framelimit 30", bez navodnika.
Ne troši resurse bezveze, pa mu više ostane.

Feanor
17-04-2010, 19:50
Hvala budem probao... Sad cu si cak i kupiti Liberty City Stories, bio sam ful razočaran u kupovinu GTA-a IV, koliko god da je dobra igra bila, bila je pre neoptimizirana, nevolim takav nemar kod proizvođača igara. No izgleda da im je stvarno stalo do toga da isporuče dobru igru, i silini patchevi koji izdaju vec godinu dana tako da zaslužuju da kupim expanziju.

Nego koliko ce doci u Algoritma, ko standardna igra, il'?

Praetorian
17-04-2010, 21:05
Na sporijim konfiguracijama radi bolje ako se u command line doda naredba "-framelimit 30", bez navodnika.
Ne troši resurse bezveze, pa mu više ostane.

Evo napravio sam ovo i fps mi je skocio za 7 fps-a, hvala puno
evo benchmark
Statistics
Average FPS: 32.01
Duration: 37.03 sec
CPU Usage: 99%
System memory usage: 79%
Video memory usage: 71%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Shadow Quality: Medium
Reflection Resolution: Medium
Water Quality: Medium
Texture Filter Quality: Tri-Linear
Night Shadows: Off
View Distance: 35
Detail Distance: 50

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9800 GT
Video Driver version: 197.13
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400+

File ID: Benchmark.cli

vukopas
17-04-2010, 22:22
Nešto sam malo dosad igrao lost and dammened i moram reći da sam za sada prilično zadovoljan. Čak je i optimiziacija veoma dobra.
Na kompu sa 2 gb rama,ati radeonom 4850 i amd-om 550 X2 na medium-high grafici radi uglavnom na 50-70 fps-a :shock: uz nešto trzanja svakih par sekundi.

W3DR4N
17-04-2010, 22:45
Ima i linija "-dx10". Nisam siguran koliko utječe na framerate.

bezimeni
18-04-2010, 08:03
Epizode su :pray:

Kao prvo rade super glatko.Na high nakon nekoliko odigranih misija skroz fluidno .A biti motoristička lopina je super zabavno.Sada mi GTA IV sa ovim epizodama ulazi u najuži izbor za najbolju igru ikada .Po meni bolje od ovoga ni ne može .

10/10 :thumbs2:

Praetorian
18-04-2010, 10:16
Preso sam 14.65 posto igre, i nemogu vjerovat koliko je dobra igra. Zakon mi je sto s mobitelom mozes razgovarat. Kak Niko Belic mjenja izraz lica kad puca, npr. mrsti se i to predobro. Jedino mi je motore jako tesko vozit neznam zast.

Feanor
18-04-2010, 10:22
Preso sam 14.65 posto igre, i nemogu vjerovat koliko je dobra igra. Zakon mi je sto s mobitelom mozes razgovarat. Kak Niko Belic mjenja izraz lica kad puca, npr. mrsti se i to predobro. Jedino mi je motore jako tesko vozit neznam zast.

TO ti je popravljeno u ekspanzijama... :D

Deadwalker
18-04-2010, 11:40
Sada mi GTA IV sa ovim epizodama ulazi u najuži izbor za najbolju igru ikada .Po meni bolje od ovoga ni ne može .

Meni je vec sada GTA IV usao u top 5 najboljih igara ikad. Jednostavno, perverzija od igre :pray:

Feanor
18-04-2010, 11:42
Na sporijim konfiguracijama radi bolje ako se u command line doda naredba "-framelimit 30", bez navodnika.
Ne troši resurse bezveze, pa mu više ostane.

Je Weky hvala igra se sad vrti prilično glatko... :D

kulamasta
18-04-2010, 12:42
Koliko vidim Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City su dostupni na steamu pa se valjda smije komentirati...

Vrlo zadovoljan sa novom porcijom misija.Nisu likovi karizmatični poput Nike i ostatka društva ali nije to puno lošije od osnovne igre.Performanse su sasvim ok te ovoga puta igram odmah i isključivo sa gamepadom...nekako je opuštenije tako . Atmosfera je i dalje tu ...npr. kada banda zajedno krstari na motociklima po gradu osjećaj moći je odličan :D .

Svakako igrati , riječ je izvrsnim ekspanzijama.

Ja sam malo probo na gamepadu i voznja je ok; al napucavanje.... uzas... zajebi ti to...

bezimeni
18-04-2010, 12:53
Zakaj ? Sa lijevim trigerom ga "zaključaš" a sa desnim pucaš dok ne padne .Skroz je jednostavno tj. ne moraš nišaniti i petljati sa gljivama sa kojima tek pogledaš prema meti.A pritiskanje trigera je pout pritiskanja obarača na oružju ...imaš neki otpor i ispadne prirodnije nego mišem .

Mirogamemasta
18-04-2010, 14:47
Gdje je zabava ako imas autoaim... treba se malo i namuciti da predes misiju - a ne sve sredivati sa fire and forget taktikom.
Procitao sam da svaki DLC ima po 25 misija. To znaci da smo dobili jednu igru sa dvije razlicite price. (Ako gledamo broj glavnih misija.) + dodatci. (auti, oruzja, side missions itd.)
Samo se nadam da misije necu prebrzo preci.

bezimeni
18-04-2010, 15:00
U stvari ovako sa gamepadom je i teže nego sa mišom .Probaj pa usporedi.Sa mišom si pre brz za njih .Uostalom igra je još od GTA III rađena prvenstveno za gamepad .Ne tvrdim da su kontrole sa mišom lošije.Meni je sa gamepadom ugodnije zbog položaja dok se igram .

Mirogamemasta
18-04-2010, 15:56
Jel mora biti X-box controller ili? Htio sam isprobati, ali meni ovaj moj controller ne prepoznaje.
Iskusao sam i ovaj GTA environment mod 5. Dan je svjetliji i nebo ima vise boja, ali mi se zato po kisi ne sviđa, posto cijela slika postaje zrnasta, kao da igram na nekakvoj staroj telki... :(

bezimeni
18-04-2010, 16:06
X-360 ili njegov klon .To je već duže standard na PC-u što se gamepada tiče.

markomarko
18-04-2010, 17:02
DLC jos nisam kupio,no kupit cu.

evo naisao sam na neki kratki gamepaly video iz lost and damned na pcu

http://crotrailers.co.cc/2010/04/18/epi ... gta-4-dlc/ (http://crotrailers.co.cc/2010/04/18/episodes-from-liberty-city-gta-4-dlc/)

Razzarach
18-04-2010, 17:13
Ako je DLC jeftin imam razlog da opet instaliram GTA4.
Bez DLC-a je lejm, a jos kad sam vidio te sve jebene dlc-e samo za X360 & PS popizdio sam. Jesu dobri i jesu oruzje sexy il lejm?
Jel to svi DLC-i od X360 na kompu :D.

kulamasta
18-04-2010, 17:57
Zakaj ? Sa lijevim trigerom ga "zaključaš" a sa desnim pucaš dok ne padne .Skroz je jednostavno tj. ne moraš nišaniti i petljati sa gljivama sa kojima tek pogledaš prema meti.A pritiskanje trigera je pout pritiskanja obarača na oružju ...imaš neki otpor i ispadne prirodnije nego mišem .

To je tako metroseksualno...

Kuzim da Vedran tako igra, ali ti...

:nonono:

Razzarach
18-04-2010, 18:05
Ja tako igram SAMO na X360, jer nema drugog nacina.
Na PC-u igram samo PES sa Joystickom (ae da me neko ispravi da se kaze Gamepad >:[ )

cham3leon
18-04-2010, 21:07
Ček, znači da je autoaim u gta jednostavno lockanje na metu i stiskanje okidača? Malo bezveze. U Just Cause 2 mi se zaista sviđa kako je to riješeno - ciljaš lijepo desnom gljivom, ako ti je nišan koji centimetar dalje od protivnika, autoaim to ispravlja pa metak ide u njega, ali opet ako uspiješ naciljati u glavu bilježi headshot.

bezimeni
18-04-2010, 21:23
Desnom gljivom dođeš na metu i onda stisneš lijevi triger i zaključaš...kada ga smakneš pomakneš na iduću metu , zaključavanje radi i automatski od mete do mete...možeš i bez lockanja i nišaniš klasično ali je tako daleko teže nego sa mišom i nije zabavno nego spetljano.Da nema lockanja bilo bi neigrivo.Opet tako je zabavnije nego sa mišom kada si jednostavno prejak i previše precizan s obzirom da je težina prilagođena upravo za gamepad.Ovako sa gamepadom napucavanje se dodatno produžuje...

W3DR4N
18-04-2010, 22:16
Ček, znači da je autoaim u gta jednostavno lockanje na metu i stiskanje okidača?

Lock radi na principu da zaključa manji box oko neprijatelja, da ti gljiva ne pobjegne. Ne šalta direktno na vugla kako to misliš.
Zato za razliku od Just Causea uopće nema autoaim.
Oba načina su dobra, samo malo drugačija.

cham3leon
19-04-2010, 07:18
Ah, pa to je onda sasvim ok. Moram probat, definitivno.

=PcP=F@N
19-04-2010, 08:44
Odlicna igra pogotova ova sa moto bandama

=PcP=F@N
19-04-2010, 12:35
E da,kaće igru biti moguće kupiti u DVD izadnju a ne ovako sa Steam-a

bezimeni
19-04-2010, 20:18
Ova epizoda sa bajkerima je ludilo .Imaš zadatak upucati skupinu Hells Angels i kako ih kokaš tako čuješ komentare od suboraca u stilu "you really are angels now" ako sam dobro napisao na svom lošem engleskom :D .

I ovaj puta su skroz dotjerali igru .Radi ko bogom dana .Ni t od trzuckanja sa teksturama na high .Znači može se kada se hoće :D .

Aral
20-04-2010, 08:47
Jedno stupid kveščn, jel je to standalone ili moram imat gta4 instaliran?

edit: Ah, brijem da je standalone.

Praetorian
20-04-2010, 09:25
Preso sam 27 posto i igra je :pray: :pray: :pray:
Zakon su mi mejlovi od Milice Belic.

W3DR4N
20-04-2010, 14:14
Kupio epizode od naseg najdrazeg frenda iz "cigle". Prosao ok, stize za 2-3 dana.

Feanor
20-04-2010, 16:21
Jeli tko zna kad točno dolazi u Algoritam. Arghhh, nemogu dočekat, ko razmaženi klinjo sam. Vidim da su ga stavili na stranicu, ali sam bio danas u Algoritmu tu u Zadru pa ga nema.... Imam nekako osjecaj da bi sutra mogao biti vani.

BTW - Cijena 299kn...

W3DR4N
20-04-2010, 17:29
U Zagrebu ga ima.

Feanor
20-04-2010, 18:05
Mora doci sutra u Zadar, MORA.....

Izgubljeni
20-04-2010, 19:48
Evo je da kasnim ali jednostavno sam morao pohvaliti ovu igru koja me oduševila, predobra je. Ovako nisam uživao u igri od zadnjeg princa iz triologije. Za sve one koji kukate kako igra loše ide, ja neznam za vas ali meni sa patchom 1.0.0.4 i par komandi u commandlineu ide odlično na low-med detaljima ( i ljepo mi izgleda :D ). E i da zahvaljujem vedranu nakon one komade sad skroz glatko radi i na kiši i kad radim više sranja po gradu :P. A da ne govorim o fantasticnom gameplayu i odličnom cover sistemu. Doslovno se skoro možete iz bilo čega sakriti, kako sam taman pri početku igranja gta igrao i kane i lynch vidio sam kako jedna mnogo veca i kompleksnija igra ima bolje odrađen cover sistem i napucavanje od jedne ajmo rec jednostavne igre. Niko mi je odličan kao lik i ostali likovi u igri su mi isto totalno fantastični. Misije su zanimljive i priča isto, tjera vas da igrate dalje. I drago mi je sto su makli po meni one totalne nepotrebne stvari tipa teratane, i povecanja skillova (nebi da želin rpg igrat) i smanjili mapu (meni osobno nije drago baš putovat 15-20 min za jednu misiju -.-). Možda je jedino malo prelagana, ali igra je aspolutno totalni gušt i zabava, skroz zarazna. Svakako jedna od boljih igara kojih sam ikad igrao. A za sve one koji govore da je ovo gta 3 u novom u euphoriji moram samo rec da ste teški snobovi, daj uživajte u igri. Napokon GTA koji me uspia očarat kao i Vice City i zaljepi će me još dosta sati za ekran, pa se bacam na epizode. Inace ako ima tko je proba epizode jeli sad rade isto, gore, bolje kao gta4?

Feanor
20-04-2010, 20:41
Evo je da kasnim ali jednostavno sam morao pohvaliti ovu igru koja me oduševila, predobra je. Ovako nisam uživao u igri od zadnjeg princa iz triologije. Za sve one koji kukate kako igra loše ide, ja neznam za vas ali meni sa patchom 1.0.0.4 i par komandi u commandlineu ide odlično na low-med detaljima ( i ljepo mi izgleda :D ). E i da zahvaljujem vedranu nakon one komade sad skroz glatko radi i na kiši i kad radim više sranja po gradu :P. A da ne govorim o fantasticnom gameplayu i odličnom cover sistemu. Doslovno se skoro možete iz bilo čega sakriti, kako sam taman pri početku igranja gta igrao i kane i lynch vidio sam kako jedna mnogo veca i kompleksnija igra ima bolje odrađen cover sistem i napucavanje od jedne ajmo rec jednostavne igre. Niko mi je odličan kao lik i ostali likovi u igri su mi isto totalno fantastični. Misije su zanimljive i priča isto, tjera vas da igrate dalje. I drago mi je sto su makli po meni one totalne nepotrebne stvari tipa teratane, i povecanja skillova (nebi da želin rpg igrat) i smanjili mapu (meni osobno nije drago baš putovat 15-20 min za jednu misiju -.-). Možda je jedino malo prelagana, ali igra je aspolutno totalni gušt i zabava, skroz zarazna. Svakako jedna od boljih igara kojih sam ikad igrao. A za sve one koji govore da je ovo gta 3 u novom u euphoriji moram samo rec da ste teški snobovi, daj uživajte u igri. Napokon GTA koji me uspia očarat kao i Vice City i zaljepi će me još dosta sati za ekran, pa se bacam na epizode. Inace ako ima tko je proba epizode jeli sad rade isto, gore, bolje kao gta4?

NAvodno radep uno bolje od GTA IV, čudno, ali istinito...

Aral
20-04-2010, 21:04
Evo probao Episodes from Liberty City, konačno su sređene sjene, ajde da to pošteno izgleda. Volju imam igrat tak tak jer mi je već sam gta4 ubio sve u pojam svojim odličnim portanjem. Zasad ću igrat kolko tolko, ak izgubim volju - unistall.

edit: Oh, Gay Tony je potpuno drugačiji, puno vedrija i zabavnija atmosfera. Mogao bi se ovime pozabaviti malo duže :)

Praetorian
20-04-2010, 21:48
Isprobao sam igrat na high sve osim teksture, i radi mi isto ko na medium cak malo i bolje nerazumijem kak je to moguce. Koristim ono sto je Wedran reko da se doda u command.line

bench
tatistics
Average FPS: 27.91
Duration: 37.01 sec
CPU Usage: 97%
System memory usage: 84%
Video memory usage: 83%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
Texture Quality: Medium
Shadow Quality: High
Reflection Resolution: High
Water Quality: High
Texture Filter Quality: Tri-Linear
Night Shadows: Off
View Distance: 30
Detail Distance: 30

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9800 GT
Video Driver version: 197.13
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400+

File ID: Benchmark.cli

W3DR4N
20-04-2010, 21:54
Ovako izgleda moj commandline.


-nomemrestrict
-forcehighqualitymirrors
-notimefix
-novblank
-framelimit 30
-dx10

Praetorian
20-04-2010, 22:00
Jel i to za perforamnce? Jel bi si mogao ja to stavit?

W3DR4N
20-04-2010, 22:02
Da, to je performance tweak + micanje ograničenja.

Praetorian
20-04-2010, 22:05
Isbrobao sam i ide jos fluidnije, hvala puno.

Tsaя
21-04-2010, 10:05
Ovako izgleda moj commandline.


-nomemrestrict
-forcehighqualitymirrors
-notimefix
-novblank
-framelimit 30
-dx10


Jel trebam ja to radit ak mi je ovo konfa ???

MBO: ASUS P7P55D EVO
CPU: Intel i5 750 (2,66 GHz)
VGA: HD5870 1gb
RAM: G.SKILL Trident series, DDR3 2000MHz, kit 2x2GB
HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
PSU: Corsair 650W HX
MONITOR: LCD Samsung SM P2250 22" (1920x1080)

Feanor
21-04-2010, 12:48
Evo kupih Episodes from Liberty City <3, upravo se installa.... YAaaaay :D

EDIT: Zaboravih provjerit za Necronomicon :-(

W3DR4N
21-04-2010, 15:23
Jel trebam ja to radit ak mi je ovo konfa ???

Da. Svatko bi trebao. Bez obzira na konfiguraciju, frameovi su uvijek na dobroj cijeni.

D.O.M.I.
21-04-2010, 18:05
vrijedi li taj commandline i za EFLC ?

Tsaя
21-04-2010, 18:26
Jel trebam ja to radit ak mi je ovo konfa ???

Da. Svatko bi trebao. Bez obzira na konfiguraciju, frameovi su uvijek na dobroj cijeni.

A di se to mojenja, di se nalazi taj commandline ??

Feanor
21-04-2010, 22:59
Mozes ga stavit na ikonicu s koje pokreces igru tj. desni klik na ikonicu i onda u kucicu target nadopišeš, ali pazi da nadopišeš a ne da izbrišeš ono što već piše sve ove komande.

Ili ako ti je na D diku kao i meni samo ovo kopiraj u target, ako nije samo promjeni slovo na kojem ti je disku...

Za EFLC

"D:\Program Files\Rockstar Games\EFLC\LaunchEFLC.exe" -framelimit 30 -notimefix -novblank

Za GTA IV

"D:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -framelimit 30 -notimefix -novblank

Tsaя
22-04-2010, 09:50
Evo napravio sam benchmark za GTA IV EFLC: (+ -framelimit 30 -notimefix -novblank)

Statistics
Average FPS: 31.39
Duration: 33.10 sec
CPU Usage: 67%
System memory usage: 66%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)
Texture Quality: High
Shadow Quality: Very High
Reflection Resolution: High
Water Quality: Very High
Texture Filter Quality: Anisotropic x2
Night Shadows: Very High
View Distance: 30
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: ATI Radeon HD 5800 Series
Video Driver version: 8.14.1.6099
Audio Adapter: Speakers (VIA High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz

File ID: TBoGT-Benchmark.cli



Nisam zadovoljan optimizacijom igre.





Mozes ga stavit na ikonicu s koje pokreces igru tj. desni klik na ikonicu i onda u kucicu target nadopišeš, ali pazi da nadopišeš a ne da izbrišeš ono što već piše sve ove komande.

Ili ako ti je na D diku kao i meni samo ovo kopiraj u target, ako nije samo promjeni slovo na kojem ti je disku...

Za EFLC

"D:\Program Files\Rockstar Games\EFLC\LaunchEFLC.exe" -framelimit 30 -notimefix -novblank

Za GTA IV

"D:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -framelimit 30 -notimefix -novblank


Hvala frende.
Jel mogu dodat još par onih koje ima Wedran ???





Evo još jedan Benchmark, igra mi sadrži ovo (-nomemrestrict -forcehighqualitymirrors -notimefix -novblank -framelimit 30 -dx10)


Statistics
Average FPS: 30.47
Duration: 33.18 sec
CPU Usage: 67%
System memory usage: 63%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)
Texture Quality: High
Shadow Quality: Very High
Reflection Resolution: High
Water Quality: Very High
Texture Filter Quality: Anisotropic x2
Night Shadows: Very High
View Distance: 50
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: ATI Radeon HD 5800 Series
Video Driver version: 8.14.1.6099
Audio Adapter: Speakers (VIA High Definition Audio)
Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz

File ID: TBoGT-Benchmark.cli


Možda da stavim taj View distance još veći.

Feanor
22-04-2010, 10:33
Neznam meni recimo sa -dx10 komandom, radi sporije, mislim da je stvar u tome da svatko nađe sebi sto mu najbolje pase... Trial & Error style :D

R@pt0r
22-04-2010, 11:10
Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz
Daj klokni tog ljepotana. :*

mortician
22-04-2010, 13:28
Pitanje...

Jučer završio onu kul misiju pljačkanja banke.
Sad me zanima, ima još puno do kraja igre? :)

Feanor
22-04-2010, 14:07
Reko bih onako odokativno nekih 30-ak misija... Nekih 6-7 sati čiste igre.

Aral
22-04-2010, 14:29
Ak je riječ o expanzijama onda svaka ima po 25 misija.

Feanor
22-04-2010, 14:33
Pljackanje banke je u GTA IV, a fora je u tome sto se u banci pojavljuje Luis Lopez tj, tip s kojim igras ekspanziju, tj. tako ekspanzija i počinje.

bezimeni
22-04-2010, 17:34
Točnije , ekspanzija sa motoristima ima 23 misije.Znam jer sam je upravo završio.Nije to na razini misija sa Nikom ali je i dalje odlično .

GTA IV 10/10

Epizoda 1. 8/10

Sgt. Bull
22-04-2010, 17:36
Koliko otprilike traje? Imam osjećaj da nema ni 10h gameplaya u ovim epizodama.

bezimeni
22-04-2010, 17:38
5 sati čistog igranja što se glavne misije tiče u prvoj epizodi.Mislim da toliko traje i druga epizoda ( nisam obavljao sporedne misije tip; kvartovski ratovi , utrke i sl.)...tj. 10 sati sve skupa ( barem se nadam ).

Feanor
22-04-2010, 21:07
Imao sam problema sa trzakanjem u ekspanziji, navodno je problem u prikazu vode (kod nekih konfiguracija i budu ispravili), i fora je u tome sto je privremeno rijesenje da se upali Clip Capture što usporava cijelu igru za par FPS-ova, ali izbacuje nelagodno trzakanje. Tako da mi ironično ''bolje optimizirane'' epizode sad vrte sporije od četvorke s najnovijim patchem...

Praetorian
23-04-2010, 10:45
Sad sam morao birat koga da ubijem Playboja ili Dwayna, ja sam Playboja roknuo.. Kak sam se mucio s onom misijom gdje moram s helikopterom srusit jedan helikopter, ja im raznesem helic, ali onda se uvijek zapalim kad slijecem.

Tsaя
23-04-2010, 11:27
Moram reć da su epizode super. Prvu još nisam probo al je druga prejebena.
Znači igram epizodu pedera Tonija.
Baš mi je fora tenkić i onaj novi helić, a i nova oružja su prejebena !!!

Izgubljeni
24-04-2010, 16:18
Prešao GTA IV. Igra je fenomenalna :pray: :pray: :pray: . Prebacio se na epizode i s patchem radi mi na prosječnih 10-15 fps-a. (Dok GTA IV leti na 20-30fps-a) Da ne govorim kad ima puno pucanja ili eksplozija. Postavke su mi iste kao i na GTA IV, ka i commandline. Toliko o optimizaciji. Cini mi se da cu opet morat cekat 4 patcha da bude igrivo. :(

bezimeni
24-04-2010, 16:51
Ja sam pri kraju sa drugom epizodom ( ona sa crncom ) .Bolja je od motorista i to dosta.Sex pršti na sve strane...čak sam morao i plesati da zbarim komada :D . Vrlo zadovoljan :thumbs2: .

Kostolomac
24-04-2010, 19:33
Špilam malo The Lost and Damned. Sviđa mi se epizoda zasad.
Btw. Princess Robot Bubblegum! I <3 Rockstar :pray:

Gestalt Zero
24-04-2010, 22:06
Jel treba imati Service pack 3 za igranje ekspanzija? Nikako ga ne mogu instalirati. GTA IV ne mogu ni pokrenuti bez toga. :yuck:

bezimeni
24-04-2010, 23:23
Ubijaju me one helikopterske misije u drugoj kampanji...vožnja helikopterom je užasno izvedena :thumbs1: .Dođe mi da izbrišem igru samo zbog toga .

Xero
25-04-2010, 09:03
Same. To čudo je nemoguće vozit , a još s njim moraš uništavavt gumene čamce jednostavno nemoguće uvjek završim u vodi.

bezimeni
25-04-2010, 09:07
Ma sa gamepadom je još i nekako ide ali je i dalje spetljano do bola....bila misija gdje moraš uništiti tri helikoptera koji te napadaju .Nekako ih uništim i onda krivo sletim na kraju misije i uništim helikopter i sad bi to sve trebao ponoviti :( . Danas probam , ako ne prođe iz dva pokušaja sve leti sa kompa :D . Šteta , jer ova epizoda je i zanimljivija i bolja nego sa moto bandom :( .

Izgubljeni
25-04-2010, 14:01
Prešao GTA IV. Igra je fenomenalna :pray: :pray: :pray: . Prebacio se na epizode i s patchem radi mi na prosječnih 10-15 fps-a. (Dok GTA IV leti na 20-30fps-a) Da ne govorim kad ima puno pucanja ili eksplozija. Postavke su mi iste kao i na GTA IV, ka i commandline. Toliko o optimizaciji. Cini mi se da cu opet morat cekat 4 patcha da bude igrivo. :(
nego jel ovo samo meni neigrivo, evo cin je malo akcije na ekranu spusti se na 5 fps-a :(((, bas citam malo po netu, neki govore da im bolje radi od gta iv, neki da lošije... cini mi se da je meni drugi slucaj, hh jel možda ima neka opcija da je skroz iskljucim koja ce mi poboljšat perfomanse ili nesto (iako bas i ne vjerujem ionako mi je vec sve na low-med. i da night shadows su mi off)

bezimeni
25-04-2010, 14:12
Meni radi prilično dobro.Imam stalno oko 35 fpsa...rijetko padne ispod 30 .I to sve na hgh uključujući i texture .Oni slajderi su mi na 40 .

Sgt. Bull
25-04-2010, 14:59
Meni radi prilično dobro.Imam stalno oko 35 fpsa...rijetko padne ispod 30 .I to sve na hgh uključujući i texture .Oni slajderi su mi na 40 .
Koja ti bolje radi GTA IV ili ekspanzije? Ako je GTA IV da uopšte ne nabavljam ekspanzije jer mi je igra išla na 20 i manje frejmova (i to sa patchevima), jedva je završio. :(

bezimeni
25-04-2010, 15:07
Više manje isti vrag .Idu podjednako dobro .Isti engine , isti grad , isti detalji ....Epizode idu možda nešto glađe tj. rijetka su usporavanja .Jedino što su na epizodama sredili sjene pa izgledaju odlično za razliku od gta IV prije zadnjeg patcha sa kojim ga nisam ni igrao.

Feanor
25-04-2010, 16:09
Prešao GTA IV. Igra je fenomenalna :pray: :pray: :pray: . Prebacio se na epizode i s patchem radi mi na prosječnih 10-15 fps-a. (Dok GTA IV leti na 20-30fps-a) Da ne govorim kad ima puno pucanja ili eksplozija. Postavke su mi iste kao i na GTA IV, ka i commandline. Toliko o optimizaciji. Cini mi se da cu opet morat cekat 4 patcha da bude igrivo. :(
nego jel ovo samo meni neigrivo, evo cin je malo akcije na ekranu spusti se na 5 fps-a :(((, bas citam malo po netu, neki govore da im bolje radi od gta iv, neki da lošije... cini mi se da je meni drugi slucaj, hh jel možda ima neka opcija da je skroz iskljucim koja ce mi poboljšat perfomanse ili nesto (iako bas i ne vjerujem ionako mi je vec sve na low-med. i da night shadows su mi off)

Kao sto vece rekoh probaj ukljuciti clip capture, tj. stavit ga na on... Nesto su sprckali oko toga. MEni je bez CC-a igra generalno vrtila bolje ali sa ogromnim usporavanjima, kad sam ga ukljucio smanjilo se za par FPS-a, ali ih je zadržavalo konstantnima...

bezimeni
25-04-2010, 20:30
Odigrao i drugu epizodu.Helikopteri me mučili dok ih nisam skužio...sve u svemu odlično :thumbs2: .

Jerry
26-04-2010, 16:30
Ma helihopteri su katastrofa izvedeni, kad "ubrzaš" malo, sve mi nekako šteka, ko da lagga samo helić :S

DJ Not Nice
26-04-2010, 16:34
Pošto sam tek nedavno započeo igrati GTA IV, zanima me dali imaju kojekakvi twikovi da se povećaju performanse i tak to.

Iskreno,
neda mi se guglati po forumima i čitati sline komentare,
pa ako netko zna išta neka slobodno posta : )

Praetorian
26-04-2010, 18:22
Evo preso sam sad igru, i stvarno je epic, dao bi ocjenu 10/10, ali dajem 8/10 samo zbog optimizacie nikakve, i AI ponekada uzasnog. Igra mi je usla u top 5 igara, toliko sam se sazivio sa likovima da je to nevjerojatno. Prije nabavke Eflc morat cu jos jednom prec gta4.

W3DR4N
26-04-2010, 18:36
Pošto sam tek nedavno započeo igrati GTA IV, zanima me dali imaju kojekakvi twikovi da se povećaju performanse i tak to.

Iskreno,
neda mi se guglati po forumima i čitati sline komentare,
pa ako netko zna išta neka slobodno posta : )

Zadnji patch + commandline koji imaš na zadnje dvije stranice. Performanse skoče jedno 300% u odnosu na 1.0.0.0. verziju.

Niko Bellic
26-04-2010, 18:45
Evo preso sam sad igru, i stvarno je epic, dao bi ocjenu 10/10, ali dajem 8/10 samo zbog optimizacie nikakve, i AI ponekada uzasnog. Igra mi je usla u top 5 igara, toliko sam se sazivio sa likovima da je to nevjerojatno. Prije nabavke Eflc morat cu jos jednom prec gta4.
Slažem se u potpunosti, tj. kad malo bolje pogledam jedino mi se još GTA IV da igrat. Ostalo je sve prejadno i običan copy/paste s boljom (zahtjevnijom) grafikom uz već dobro poznate i nimalo zanimljive priče. GTA IV rula!

DJ Not Nice
26-04-2010, 21:24
Ima li neš u opcijama što bi mi preporučili da podignem, tj. smanjili.

Idem baš probati ono s commandom ^^