PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupnja mp3-a do 1800kn



NortonCommander
28-02-2007, 09:53
Dakle, nakon 2 i pol godine intenzivnog koristenja (a i to je malo reć) svog Sony NW-HD5 mp3 playera( VIDI SLIKU (http://www.avland.co.uk/sony/nwhd5/silverlrg.jpg)), isti je ispustio dušu i otišao na vječna lovišta ostavivši iza sebe ženu i dvoje djece.
E sad, moram kupit novi mp3 i treba bi mi savjet. Max cijena je 1800kn, Vazan mi je kapacitet i trajanje baterije. Nikakva video reprodukcija i ekrani u boji me ne zanimaju. Nemojte mi preporučivat Ipodove jer mi se malo, kao, gade.
Za sada mi je ovaj no.1:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=42 ... 5166567519 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=42886&Provjera=633082525166567519)
Unaprijed zahvaljujem.
P.S. Sry ako je ovo krivi dio foruma za ovakve stvari

Nightyx
28-02-2007, 10:01
Oš mo savjet?? Kupuj taj!

Gwin
28-02-2007, 10:46
kakav mu je software??

meni se osobno gade sony playeri jer koriste onaj debilni SonicStage software koji prebacuje mp3 u ATRAC..

znam da se na nekim modelima sony playera može koristit alternativni software, ali na nekima ne. naravno da sam ja ženi kupio za rođendan onaj NW005 od 2GB koji izgleda ko upaljač i da ne radi s ničim drugim osim s tim SonicStageom. sad je za prebacit album na player potrebna procedura od 20 minuta

NortonCommander
28-02-2007, 10:49
Na njihov softver sam navika, nije mi problem. A i ne mora se koristit Sonic stage, moze se i program Connect Player koji je zahvaljujuci zadnjim revizijama postao skroz ok.
P.S. SonicStage se moze namjestit da ne konvertira u Atrac nego da prebacuje pjesme onakve kakve jesu. (valjda si to zna ali eto, za svaki slucaj)

Gwin
28-02-2007, 11:00
sonicstage je rađen za sve modele playera, ali kao što rekoh.. ovisno o playeru.. ovaj je bio genijalno dizajniran sa OLED displayem. ali ne vrti ništa drugo osim ATRACA. uglavnom, poludio sam. postoji jedan sonyev alternativni software koji tretira player kao najobičniju flash memoriju pa možeš prebacivat mp3ice kak hoćeš, ali baš ovaj model nije bio podržan, onak.. koma..
što se tvog izbora tiče, izgleda genijalno, samo pazi da ti se ne desi ista stvar ko meni.

Om3G@
28-02-2007, 11:32
Taj Sony koji planiras kupiti ima jako los software. Meni su osobno iPodovi favoriti - - imaju odlicnu kvalitetu zvuka i podrsku, a i dizajn iPodova je odlican.

The Boz
28-02-2007, 12:38
Ja imam baš taj koji ti se sviđa, već više od godinu i par mjeseci. Rula. Neprikosnoveno. Kao prvo, lijep je. Svaki put kad ga u društvu izvadim van, svi se okreću i gledaju "Wow! Što je to, kako zakon? Di mu je ekran? TO mu je ekran!? ZAKON!" i tako. Kao drugo, ima 20 gigabajta. Kao treće, baterija traje. I traje. I traje.
Manji problemi sa Connect softverom su ispravljeni sa novim Sonic Stageom. Ja sam svoj morao flashat, ali ti svoj ako je novi vjerojatno nečeš morat.

NortonCommander
28-02-2007, 12:46
Kao prvo, lijep je. Svaki put kad ga u društvu izvadim van, svi se okreću i gledaju "Wow! Što je to, kako zakon?
:D :D
Hvala na savjetima.

The Boz
28-02-2007, 12:49
Ali ga nemoj kupit tamo.

NortonCommander
28-02-2007, 13:03
Zašto? Ima negdje jeftinije?

THE NO
28-02-2007, 13:39
Reci mi jesi 100% siguran da želiš mp3 od 1800 kn?
Jer za te pare možeš kupiti odličan walkman mobitel i uz njega još karticu od 2 gige tako da možeš ne samo slušat mjuzu nego imat i vrlo dobar mob.Razmisli.

Gwin
28-02-2007, 13:43
mobitel sa 2GB ili mp3 player sa 20GB prostora. hmmm.. i wonder..

THE NO
28-02-2007, 13:45
mobitel sa 2GB ili mp3 player sa 20GB prostora. hmmm.. i wonder..
Pa,može još proširit memoriju,mislim do 4 GB a nisam baš siguran da će iskoristit svih 20 GB memorijena mp3-u.

The Boz
28-02-2007, 13:46
A3000 se može koristiti kao prijenosni hard, a drivere playera može nositi u sebi da bi se instalirao na svakom kompu. Veliki plus.
Ja sam ga kupio za božić 2005. za 1750 kuna, pa mi je malo čudno da je sad u Vemilu skuplji. U trgovini u kojoj sam ga kupio ga više nemaju, sad sam gledao.

flander
28-02-2007, 13:48
pa nije loš,samo dat za 1.8k kuna za takvo što,lijepo 20 gige,ali to malo preskupo. :D,radije bi prićekao još malo da cijena padne ak ti baš ne treba tolko hitno,ili nije ti ni ta loša da kupiš koji dobar mob za 1.8k kuna

NortonCommander
28-02-2007, 13:49
Imam Nokiu n70, i ne mislim je mijenjat za neki od walkman-like mobitela. Pošto sam cesto na putu ne mogu stalno spajat mp3 sa kompom i stavljat pjesme koje zelim. Prosli mp3 koji sam imao (pokoj mu memoriji), bio je popunjen do oko 12 gb glazbom tako da...

THE NO
28-02-2007, 13:51
Imam Nokiu n70, i ne mislim je mijenjat za neki od walkman-like mobitela. Pošto sam cesto na putu ne mogu stalno spajat mp3 sa kompom i stavljat pjesme koje zelim. Prosli mp3 koji sam imao (pokoj mu memoriji), bio je popunjen do oko 12 gb glazbom tako da...
Znači mobovi otpadaju.

W3DR4N
28-02-2007, 14:00
Ekipa ne voli ipod jer je popularan. Jedina istina. Činjenica je da ipod ima ime, dizajn, kvalitetu i da višegodišnje drži tržište. Ukupno ima više prodanih ipodova nego svih ostalih mp3 playera zajedno. U cijenu je uključena i jabuka, ali i danas tvrdim da ne postoje bolji mp3 playeri.

Kao alternativu biram creative/iriver.

NortonCommander
28-02-2007, 14:38
Činjenica je isto tako da Ipodu traje baterija 14 sati, dok Sony-u traje 35 sati. Isto tako iz iskustva znam da Ipod ima daleko slabiji zvuk nego bilo koji otključaniS(time se ne gubi garancija jer je stvar softverska) Sony-ev mp3 player na bazi hard diska.
Ipod ne volim iz razloga što je preskup za ono sto nudi. Primjer. Creative-ov Zen Vision:M 30gb mp3 player košta 1900kn a nudi daleko vise stvari od jednog 30gb-og ipoda od 2350kn. Da ne govorim kako ima puno kvalitetniji ekran. Uz sve to, Apple na svoje uređaje daje 12 mjeseci garancije, dok Creative daje 24.
Ovim sam samo htio reć da ne volim Ipod, ali iz objektivnijih razloga nego što ti tvrdiš.

W3DR4N
28-02-2007, 16:08
Da si prije dvije i po godine umjesto sonya uzeo ipod, danas bi ti radio kao i prvog dana. Toliko o tome.

NortonCommander
28-02-2007, 16:16
Da, to je tako crno-bijelo. Potpuno si u pravu. Nikome Sony nije radija vise od dvije godine. Ipod se nikada nije pokvarija.

Treba bi vidit u kakvom je stanju ovaj Sony, pa bi ti bilo cudno kako se nije prije pokvarija. Pao je jednom u vodu (cijeli) i sve je bilo ok, cak i baterija. Pao mi je na pod milijun puta, karoserija je cijela izrazbijana (a metalna je).

Al ti si u pravu...

The Boz
28-02-2007, 16:27
Da si prije dvije i po godine umjesto sonya uzeo ipod, danas bi ti radio kao i prvog dana. Toliko o tome.
Poserem se na iPod. Košta 50% više, slabiji je, ograničeniji, mutave drivere nosi sa sobom, baterija mu traje kraće, ekran ispada...
Produkt hype marketinga.

W3DR4N
28-02-2007, 16:30
@Norton, Boz

Patim na hype i jabuke. Ne isplati se mene uvjeravati da je jedan precjenjeni sony bolji od precjenjenog applea.

NortonCommander
28-02-2007, 16:35
To sam htio čut. Hvala svima (i W3DR4NU :wink: ), može lock. :roll:

dugi
28-02-2007, 16:36
Mrzim Apple i kompletno sve njegove proizvode jer su postali statusni sinbol i roba za snobove.Konkurencija nudi bolje i jeftinije proizvode na svim poljima.

W3DR4N
28-02-2007, 16:39
To sam htio čut. Hvala svima (i W3DR4NU :wink: ), može lock. :roll:

Nego norton, sjećaš se kad je prije godinu dana (možda i više) bio sličan topic i ista prepirka sony vs apple. Još uvijek nisam promijenio mišljenje, a vidim ni ti. :)

Karzah
28-02-2007, 16:52
Ekipa ne voli ipod jer je popularan. Jedina istina. Činjenica je da ipod ima ime, dizajn, kvalitetu i da višegodišnje drži tržište. Ukupno ima više prodanih ipodova nego svih ostalih mp3 playera zajedno. U cijenu je uključena i jabuka, ali i danas tvrdim da ne postoje bolji mp3 playeri.



Slažem se da su iPodovi najbolji mp3 playeri , kvalitetna izrada , vrlo praktično, slušalice su vrhunske kvalitete ali zato je izolacija oko žice jako loša . Ako će se malo više savijati guma će brzo puknuti što dovodi do oštećenja žice a slušalice ne spadaju pod garanciju jer su potrošna roba . Oprezno sa slušalicama .

NortonCommander
28-02-2007, 17:06
To sam htio čut. Hvala svima (i W3DR4NU :wink: ), može lock. :roll:

Nego norton, sjećaš se kad je prije godinu dana (možda i više) bio sličan topic i ista prepirka sony vs apple. Još uvijek nisam promijenio mišljenje, a vidim ni ti. :)
Ma onda neka ostane na tome. :D :D To each his own. Pozdrav!

Om3G@
28-02-2007, 18:07
Činjenica je isto tako da Ipodu traje baterija 14 sati, dok Sony-u traje 35 sati. Isto tako iz iskustva znam da Ipod ima daleko slabiji zvuk nego bilo koji otključaniS(time se ne gubi garancija jer je stvar softverska) Sony-ev mp3 player na bazi hard diska.
Ipod ne volim iz razloga što je preskup za ono sto nudi. Primjer. Creative-ov Zen Vision:M 30gb mp3 player košta 1900kn a nudi daleko vise stvari od jednog 30gb-og ipoda od 2350kn. Da ne govorim kako ima puno kvalitetniji ekran. Uz sve to, Apple na svoje uređaje daje 12 mjeseci garancije, dok Creative daje 24.
Ovim sam samo htio reć da ne volim Ipod, ali iz objektivnijih razloga nego što ti tvrdiš.

Otkljucani Sony jos uvijek ne moze dovoljno konkurirati iPodu po kvaliteti zvuka, jer iPod sam po sebi prekriva 75% frekvencija, dok default Sonyjevi mp3 playeri pokrivaju do 60% max., a kad se otkljucaju, radi se o svega maksimalno 6-8% vise frekvencije. Osim toga, iPod je kvalitetniji, stekao je ime, ima prekrasan dizajn i odlicnu podrsku.

NortonCommander
28-02-2007, 18:13
Na papiru je to možda tako ali u praksi: Prije otkljucivanja zvuk mi je bio negdje u rangu sa Ipodom (ne ovim najnovijim, već onima iz 2004-05). Nakon otkljucivanja je zvuk bio toliko jak (bez distorzija i slicnog) da bi me usi bolile nakon 5 minuti slusanja na max. Inace non-stop slusam na max. bez obzira na mp3, (na.eba san za koju godinu) ali ovo mi je zbilja bilo previše.

Om3G@
28-02-2007, 18:14
Na papiru je to možda tako ali u praksi: Prije otkljucivanja zvuk mi je bio negdje u rangu sa Ipodom (ne ovim najnovijim, već onima iz 2004-05). Nakon otkljucivanja je zvuk bio toliko jak da bi me usi bolile nakon 5 minuti slusanja na max. Inace non-stop slusam na max. bez obzira na mp3, (na.eba san za koju godinu) ali ovo mi je zbilja bilo previše.

Pa pojaca ti se jacina zvuka, a ne toliko kvaliteta. Ja govorim o kvaliteti.

NortonCommander
28-02-2007, 18:15
Ja govorim o jačini :D , kvalitetom sam ionako prezadovoljan.

Om3G@
28-02-2007, 18:21
Ja govorim o jačini :D , kvalitetom sam ionako prezadovoljan.

Slusao sam zvuk na novom iPodu (ne Nanou...) i preodlican je. Ja sam fasciniran i ocaran. Svaka cast Appleu.

Mislim, Sony je po meni govno u dosta kategorija - - precijenjeni su, ali nemaju proizvode za vrh. Npr. slusalice su im dobre, ali kad to usporedite sa npr. Shureom ili Sennheiserom... prica za bogove. Isto tako sve sto proizvode. Moj stari kupio pojacalo u Njemackoj i platio masno - - i toliko se razocarao te jedino sto je napravio je bilo stavljanje istog pojacala u burzu, ali u pocetku nitko nije htio kupiti zbog cijene... isto je tako kupio zvucnike od 150 W, velike kutije - - isto se prodalo u burzi. Meni je dosta stalo do kvalitete zvuka.

Sony se u svemu preserava. Mislim, nije Sony los, Sony je dobar, ali vam nabije cijenu ko da ste kupili top proizvod. Npr. Walkman serija mobilnih telefona: Sony je uvijek tvrdio da imaju najbolji zvuk, ali je vec pocetkom protekle godine Motorola ROKR imala daleko bolju kvalitetu zvuka, a da ne spominjem samo Nokiju N91...

NortonCommander
28-02-2007, 18:36
Ja sam Sony-ev nw-hd5 mp3 player svojevremeno platija 1700kn sto je onda bilo za oko 1000kn ako ne i više jeftinije od Ipoda. Nisam neki audiofil pa da mogu sad pricat o detaljima kvalitete svakog proizvođača, ali zbilja sam bio zadovoljan zvukom. Od slusalica koristim pretezno Akg-ove, al Sony-eve slusalice nize srednje kalse (100tinjak kn) su po meni zbilja iznenađujuće dobre.

Om3G@
28-02-2007, 18:49
Ja sam Sony-ev nw-hd5 mp3 player svojevremeno platija 1700kn sto je onda bilo za oko 1000kn ako ne i više jeftinije od Ipoda. Nisam neki audiofil pa da mogu sad pricat o detaljima kvalitete svakog proizvođača, ali zbilja sam bio zadovoljan zvukom. Od slusalica koristim pretezno Akg-ove, al Sony-eve slusalice nize srednje kalse (100tinjak kn) su po meni zbilja iznenađujuće dobre.

Znam ja da je iPod skup ko sam vrag, ali je opravdano skup. Sonyjeve slusalice nize klase su meni skroz OK (puno bolje od skupog, a jadnog Kvarka). Ali Sonyjeve slusalice koje zalaze u rang Sennheiseru su isto tako iznenadjujuce lose spram Sennheiserove ponude.

Lord Jambrek
30-03-2007, 08:56
Ja sam Sony-ev nw-hd5 mp3 player svojevremeno platija 1700kn sto je onda bilo za oko 1000kn ako ne i više jeftinije od Ipoda. Nisam neki audiofil pa da mogu sad pricat o detaljima kvalitete svakog proizvođača, ali zbilja sam bio zadovoljan zvukom. Od slusalica koristim pretezno Akg-ove, al Sony-eve slusalice nize srednje kalse (100tinjak kn) su po meni zbilja iznenađujuće dobre.

Znam ja da je iPod skup ko sam vrag, ali je opravdano skup. Sonyjeve slusalice nize klase su meni skroz OK (puno bolje od skupog, a jadnog Kvarka). Ali Sonyjeve slusalice koje zalaze u rang Sennheiseru su isto tako iznenadjujuce lose spram Sennheiserove ponude.

Pa kaj nisu one slušalice koje dolaze uz Ipod od Sennheisera?

NITROS
30-03-2007, 12:22
[quote=NortonCommander]Ja sam Sony-ev nw-hd5 mp3 player svojevremeno platija 1700kn sto je onda bilo za oko 1000kn ako ne i više jeftinije od Ipoda. Nisam neki audiofil pa da mogu sad pricat o detaljima kvalitete svakog proizvođača, ali zbilja sam bio zadovoljan zvukom. Od slusalica koristim pretezno Akg-ove, al Sony-eve slusalice nize srednje kalse (100tinjak kn) su po meni zbilja iznenađujuće dobre.

Znam ja da je iPod skup ko sam vrag, ali je opravdano skup. Sonyjeve slusalice nize klase su meni skroz OK (puno bolje od skupog, a jadnog Kvarka). Ali Sonyjeve slusalice koje zalaze u rang Sennheiseru su isto tako iznenadjujuce lose spram Sennheiserove ponude.

Pa kaj nisu one slušalice koje dolaze uz Ipod od Sennheisera?[/quote:1ug52zcy]

Nisu, ali neki poznati su proizvodac, btw. ja sam ih zamjenio sa sennheiserovim. Inace moji u razredu ne primjecuju razliku u zvuku tak da su mi srali sta sam potrosio 3000kn na iPod, al ja recimo nemogu slusati muziku na onim mp3 od 300kn, to sve ima shum. A pogotovo dok se pojaca.

Om3G@
30-03-2007, 14:03
[quote=NortonCommander]Ja sam Sony-ev nw-hd5 mp3 player svojevremeno platija 1700kn sto je onda bilo za oko 1000kn ako ne i više jeftinije od Ipoda. Nisam neki audiofil pa da mogu sad pricat o detaljima kvalitete svakog proizvođača, ali zbilja sam bio zadovoljan zvukom. Od slusalica koristim pretezno Akg-ove, al Sony-eve slusalice nize srednje kalse (100tinjak kn) su po meni zbilja iznenađujuće dobre.

Znam ja da je iPod skup ko sam vrag, ali je opravdano skup. Sonyjeve slusalice nize klase su meni skroz OK (puno bolje od skupog, a jadnog Kvarka). Ali Sonyjeve slusalice koje zalaze u rang Sennheiseru su isto tako iznenadjujuce lose spram Sennheiserove ponude.

Pa kaj nisu one slušalice koje dolaze uz Ipod od Sennheisera?

Nisu, ali neki poznati su proizvodac, btw. ja sam ih zamjenio sa sennheiserovim. Inace moji u razredu ne primjecuju razliku u zvuku tak da su mi srali sta sam potrosio 3000kn na iPod, al ja recimo nemogu slusati muziku na onim mp3 od 300kn, to sve ima shum. A pogotovo dok se pojaca.[/quote:21fbffce]

Pametan odabir mp3 playera i slusalica. Ubojita kombinacija!

Btw, to mi je najjace kad mi netko soli pamet da nema razlike u kvaliteti zvuka medju mp3 playerima samo da bi opravdali svoju kupnju.

NITROS
30-03-2007, 16:13
Ma iPod je prejeben mp3, inace sennheiser slusalice sam kupil u engleskoj. I to za 400kn bas one male slusalice sa nekim pojacanim bassom i umetkom za uho (ne cujes nista izvana) a kod nas se mogu naruciti, al te kostaju 700kn :))) inace sam prezadovoljan.

Moja preporuka je iPod, ali i Creative Zen je prejeben. SLusao sam muziku na njemu.

Om3G@
30-03-2007, 16:57
Ma meni je Sennheiser prejeben proizvodjac slusalica. Iako njihov model HD 600 je najnagradjivaniji i najbolji komplet slusalica... hm, da mi je to. U Pragu kad sam bio na maturalcu imao sam priliku probati zvuk iPoda na Panasonicovim slusalicama i zvucao je prejebeno. A kasnije kad sam se raspitao za taj model slusalica, recenzije su govorile da su prolazne. Mogu tek zamisliti kako to zvuci na jednim Sennheiser slusalicama. Inace, i Nokia propagira Sennheiser. Ako malo bolje pogledate, njihova kampanja sa Nokijom N91 na gotovo svakoj slici sadrzi neki Sennheiser headset.