PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanjce



Kobasic
28-02-2007, 00:21
Mozda malo glupo pitanje..

Radim u 3D studio maxu kojih 4-5 godina (hobi.. napravim neki objekt pa se divim tome, pa izbrisem pa idem radit nes drugo :roll: ) svakakve stvari.. (jedino jos ljude nisam radio bas onak detaljno (al i to bi se moglo lagano napravit) pa me zanima dal ja mogu kaj s tim znanjem? programiranje mi ja nula.. pa ak se negdje mozda trazi samo 3D freak il kaj vec.. il tu netko treba za igru neku objekte da se naprave u 3d-u.. ?


Dal se to tak uopce radi za igre? slozio sam bio cak i par filmeka (u trajanju do max 2min) preko 3DSMaxa + After Effects + Vegas i jos par programa.. i pazim full na detalje.. znaci, kod mene sve mora bit savrseno slozeno :)

mozda glupo pitanje, al eto.. slobodno obrisite al mi barem na pm odg..

Hvala

28-02-2007, 00:40
a brijem da bi se i moglo nešto sa tim napraviti... imaš sticky "galerija" pa postaj koji rad

Kobasic
28-02-2007, 00:55
budem ovu noc nabrzinu sklepao nest nabrzinu.. pa postam sliku..

Burek_fr0m_SPACE
28-02-2007, 09:32
Ah, naravno da će nekom trebati 3D modeler, samo ne znam na šta tačno misliš sa "da li mogu išta s tim". Ako misliš na neko zaposlenje i zarađivanje para, to je još uvijek malo poteško u ovim balkanskim uslovima, s obzirom da 99% populacije ne znao šta bi to 3D modeler uopšte trebao biti. A ako si dobra duša koja radi stvari za džabe (poput nas s ovog podforuma), onda bi mogao meni biti od velike pomoći sa par izrenderovanih vrlo-low-poly animacija...

Kobasic
28-02-2007, 09:49
ma neee.. nemislim zarađivat na ovome.. ipak u 3D-u radim iz zabave.. mislio sam ak ima jos netko ko ja kaj radi nekaj tak iz zabave pa da probamo slozit neku animaciju, il mozda cak i igru.. :)
dakle da, "dobra duša sam koja radi ovakve stvari za džabe" :)

samo problem je kod mene kaj nemam bas ideja, i onda kad god uđem u program 30 min samo buljim u monitor i pokusavam se sjetit neceg kaj da napravim.. pa mi dode frend pa mozes napravit to i to.. pa napravim.. :)


onda bi mogao meni biti od velike pomoći sa par izrenderovanih vrlo-low-poly animacija...

naravno..

jedini problem mi je kaj imam slab komp za ovakve stvari (AMD Athlon64 3500+ (2,2GHz), 2X 512MB DDR400, ATi Radeon X1600Pro 512MB... pa onda moram kad napravim neku scenu, ostavit preko noci da se renderira, jer malo duze traje..pa tek ujutro mogu vidjet rezultat :roll:

Burek_fr0m_SPACE
28-02-2007, 09:59
Ok, posao možda i nije baš toliko lagan (bar meni), ali ako si radio 4-5 godina, vjerujem da si dorastao. Nadam se da imaš 6,5 MB bandwidtha viška, pa onda možeš odavde (http://hybridproject.7.forumer.com/viewtopic.php?t=9)Sdownloadati moju igru (v0.8.2). Eh, onda u njoj pogledaj file \Aura\GFX\Chars\c01.bmp. Eh, takve mi animacije trebaju. Dakle, u pitanju su vrlo male sličice, tako da model i teksture ne trebaju biti mnogo detaljni, važno je samo da je animacija dobra. Dakle, naglasak je na animaciji; ako nju uspiješ pogoditi kako treba, onda je lako malo modifikovati model i teksture i dobiti pregršt ljudolikih likova. Trebaće nekad i poneki beast, ali o tom, po tom. Naravno, ne zaboravi i pokrenuti igru da vidiš kako to sve izgleda u akciji XD Eto, uglavnom, volio bih da bar pogledaš, pa ako ti to nije prevelik teret i ako imaš vremena za to... Hvala unaprijed.

Kobasic
28-02-2007, 10:14
evo, skinuto.. najs :shock:
mislim da to nebude preveliki problem.. nego, kaj bi ti sljedece trebalo napravit? kakvog lika? da probam slozit nest, pa da vidis..

btw. dodao sam te na msn, mislim da bude tak brze islo.. :)

C
28-02-2007, 17:56
Ok, posao možda i nije baš toliko lagan (bar meni), ali ako si radio 4-5 godina, vjerujem da si dorastao. Nadam se da imaš 6,5 MB bandwidtha viška, pa onda možeš odavde (http://hybridproject.7.forumer.com/viewtopic.php?t=9)Sdownloadati moju igru (v0.8.2). Eh, onda u njoj pogledaj file \Aura\GFX\Chars\c01.bmp. Eh, takve mi animacije trebaju. Dakle, u pitanju su vrlo male sličice, tako da model i teksture ne trebaju biti mnogo detaljni, važno je samo da je animacija dobra. Dakle, naglasak je na animaciji; ako nju uspiješ pogoditi kako treba, onda je lako malo modifikovati model i teksture i dobiti pregršt ljudolikih likova. Trebaće nekad i poneki beast, ali o tom, po tom. Naravno, ne zaboravi i pokrenuti igru da vidiš kako to sve izgleda u akciji XD Eto, uglavnom, volio bih da bar pogledaš, pa ako ti to nije prevelik teret i ako imaš vremena za to... Hvala unaprijed.

Ja sam ti obećao da ću nešto sklepati, ali tako maleno...jednostavno mi ne ide...više mi je bolje High poly sa velikim rezama...tak`, sorry što ti nism javio... :(

Burek_fr0m_SPACE
28-02-2007, 18:08
Napravi ti high-poly i izrendaj u 1600x1200, lako ja to smanjim... :D Shala mala. Kobasic, jesi li dobio željene informacije ili imaš još šta pitati na ovom topicu?

C
28-02-2007, 18:21
Napravi ti high-poly i izrendaj u 1600x1200, lako ja to smanjim... :D Shala mala.
To mi lakše, nego ovo 16x16 reza, ako se dobro sjećam. :|
Iskreno rečeno, mislio sam da ti trebaju animacije, ali one, tako reći normalne...filmić, in-game... :|