PDA

Pogledaj cijelu verziju : DOOM



Armachus
27-02-2007, 18:36
http://rayer.ic.cz/hry/doom1/doom.gif

Ne mogu da vjerujem da nema ova tema !

Dakle kakva vam je ova igra... (1. DOOM), Koje vam je oružje najbolje i jel' tko ima taj DOOM ?

Dux
27-02-2007, 18:46
ja imam sve doomove, i moram reci da su stari doomovi jednostavno legende od dooma 1 & 2 do plutonie itd...
svima koji zele igrati preporucam da skinu doomsday, kojim mozete igrati stare doomove na XP-u ! LEGENDE :pray:

Armachus
27-02-2007, 18:58
Meni najbolji 1. Doom, sto je igra starija to je bolja i originalnija... ne patim za grafikom da mi 3 bude najbolja ! Doduše trenutno imam samo demo verziju, ali sam igrao i cjeli Doom, nisam nikad prešao Inferno... došao sam možda do nekog: 3 do 5 lv. dalje nisam znao... vise se i ne sjecam kako je sve to izgledalo, igrao sam ga kad sam imao 5 godina. Najdraze mi je oruzje: Motorna pila, puska... Doom 1 se djeli na 3 djela (zadnji je inferno) u prvom djelu najjace oruzje sto se moze skupit je bazuka... e sad me zanima koliko jos ima oruzja u onim kasnije levelima... mislim 2, ali nisam siguran, a kad upisem sifre za oruzje u onom prvom djelu, ne dobijem ta 2 oruzja !

Neven <R>
27-02-2007, 19:21
Doom 1, originalni, dvojka dođe više kao add on, a trojka mi nije nešto posebno.
BTW doomsday super pack ima za skinuti ovdje: http://www.mydatabus.com/public/SpiDoL/z/DoomsdayAR.rarS(480MB)

Rocchiro
27-02-2007, 19:26
II dio mi je nekak naj

RIPtheREAPER
27-02-2007, 20:22
Ja sam u Doomu dosao do lvla di si u nekoj okrugloj sobi sa puno vrata.
I sad sam pobio sve i ostala mi jedna vrata.
Ja ih otvorim i vidim neke platforme koje koje vire iz blata.
I ja laganini krenem a kad one pocnu tonut u blato!
Uspio sam prec dvije ali onda sam potonu. :(
I nije mi se dalo sve isponova. :P
A ovo u vezi Doomsdaya: ja napravim sve sto mi kaze, nadem daj file koji treba za pokretanje dooma, addam ga u tu neku listu i probam pokrenut. Ali mi javi neki shugavi error, ne sjecam se sto tocno.



EDIT: Jel se Doom moze igrat u MP-u?

kulamasta
27-02-2007, 21:05
Pa normalno da je Doom 3 najbolji...
Druga je stvar ako se gleda na svaki pojedini Doom u odnosu na vrijeme koje je nastao i sto je donio.

Tada prvi Doom je apsolutno na prvome mjestu jer prakticki definira jedan cijeli zarn koji ce biti dominantan dugi niz godina. Na drugome mjestu je tada Doom 3. Remejk jedinici po igrivosti nije se daleko odmaknuo od uzora ali donosi jedan fantastican graficki engine na kojemu nastaju mnoge igre.

Doom 2 je na trecemu mjestu, izlazi nedugo nakon originala, ne donosi nista novoga, jednome rijecju ekspanzija koja se prodavala pod novu igru.

mrs.croft
27-02-2007, 22:54
1-bog
2-ekspanzija boga
3-crap

još sam igrao doom 64 na n64....prosjek....

SkunK
27-02-2007, 23:08
Doom 2 : Hell on earth, legenda, moja prva igra na PC-u i sjecam se da sam je dan i noc prasio...jednostavno...nostalgija :cry:

Armachus
27-02-2007, 23:22
Ja sam u Doomu dosao do lvla di si u nekoj okrugloj sobi sa puno vrata.
I sad sam pobio sve i ostala mi jedna vrata.
Ja ih otvorim i vidim neke platforme koje koje vire iz blata.
I ja laganini krenem a kad one pocnu tonut u blato!
Uspio sam prec dvije ali onda sam potonu. :(
I nije mi se dalo sve isponova. :P

REci koji je to dio Doom-a ! 1. 2. ili 3. (znam da je 3. Inferno) Znam da je u DOOMU jeben 4. i 6. lv.

Mene zanima kako u 2. levelu doci na ono mjesto gdje se skupi onaj mitraljez 4. oruzje po redu... naime prije sam tamo znao kako odci vise ne, jel' znate o cemu pricam ?

A u Inferno sam dosao na neki jebeni lv. Sjecam se da je bila neka motorna pila ogradena zidom.

SkunK
28-02-2007, 01:27
Doomsday je zapravo doom s novim engineom ili sva tri stara dooma ali mogu radit na xp?

Lord Jambrek
28-02-2007, 08:43
Uz Wolfenstein 3D ovo mi je najdraža stara igra. DOOM I, genijalna igra, odlični protivnici, bolesno zabavno, fenomenalna oružja... čak je i moja stara prešla DOOM I.


DOOM II sam downloado jučer, pa kada ulovim vremena, bum ga igral.


DOOM III je meni solidna igra, ali pre monotona mi je, inače je dosta zabavna, ali je zvuk oružja totalno kaputt.

THUNDER_DINIX
28-02-2007, 09:15
trojku igrao, zakon. ostale nisam

Burek_fr0m_SPACE
28-02-2007, 10:58
Trica se dosta udaljila od gameplaya prethodnika. Dok smo ovamo imali horde demona, u Doom 3 jedva imamo tri protivnika na ekranu istovremeno. Nije ni to nužno loše, ali opet, nije ni ono što bi se očekivalo od igre koja se zove Doom. Legendarne igre, u svakom slučaju. I, btw, Jambrek, stara ti je legenda :D

Armachus
28-02-2007, 11:28
...I, btw, Jambrek, stara ti je legenda :D

Meni je to stari igrao ! :)

Karzah
28-02-2007, 16:21
Igrao sam sve nastavke i svi su odlični . Naravno, Doom 3 mi je ipak najbolji . Ako treba navesti razloge zbog čega samo recite .

RIPtheREAPER
28-02-2007, 22:00
Ja sam u Doomu dosao do lvla di si u nekoj okrugloj sobi sa puno vrata.
I sad sam pobio sve i ostala mi jedna vrata.
Ja ih otvorim i vidim neke platforme koje koje vire iz blata.
I ja laganini krenem a kad one pocnu tonut u blato!
Uspio sam prec dvije ali onda sam potonu. :(
I nije mi se dalo sve isponova. :P

REci koji je to dio Doom-a ! 1. 2. ili 3. (znam da je 3. Inferno) Znam da je u DOOMU jeben 4. i 6. lv.

Mene zanima kako u 2. levelu doci na ono mjesto gdje se skupi onaj mitraljez 4. oruzje po redu... naime prije sam tamo znao kako odci vise ne, jel' znate o cemu pricam ?

A u Inferno sam dosao na neki jebeni lv. Sjecam se da je bila neka motorna pila ogradena zidom.


to ti je doom 2

Burek_fr0m_SPACE
01-03-2007, 10:39
A otkad je Doom freeware?

kulamasta
01-03-2007, 13:07
Doom nije freeware, tako da su postovi koji su se zabunom ovdje nasli izbrisani...

Prije nego postate linkove gdje se mogu skinuti stare igre provjerite na sluzbenim stranicama da li je igra postala abandonware ili freeware

Biljezim se sa stovanjem

Burek_fr0m_SPACE
01-03-2007, 18:07
Doom nije freeware, tako da su postovi koji su se zabunom ovdje nasli izbrisani...
Ironija, sarkazam i to... ništa? Znam da nije freeware. Btw, valjda nije daleko od teme da pitam i koji je source-port po vama najbolji?

kulamasta
01-03-2007, 18:34
Doom nije freeware, tako da su postovi koji su se zabunom ovdje nasli izbrisani...
Ironija, sarkazam i to... ništa? Znam da nije freeware. Btw, valjda nije daleko od teme da pitam i koji je source-port po vama najbolji?

Nije bilo namjenjeno tebi vec onima koji su postali linkove

Armachus
01-03-2007, 20:12
A tko je bio postao te igre, mozete meni reci na PP ! Jedan sa "S", jel' tako ?

SkunK
01-03-2007, 20:23
... nekih 70mb dobijes DOOM,DOOM 2 i Ultimate DOOM. I radi savrseno na XP.

Lord Jambrek
01-03-2007, 21:58
Trica se dosta udaljila od gameplaya prethodnika. Dok smo ovamo imali horde demona, u Doom 3 jedva imamo tri protivnika na ekranu istovremeno. Nije ni to nužno loše, ali opet, nije ni ono što bi se očekivalo od igre koja se zove Doom. Legendarne igre, u svakom slučaju. I, btw, Jambrek, stara ti je legenda :D


Nisu stavljali više protivnika zbog tadašnje tehnologije, danas bi to bilo drugačije.



Ako još ne znate, postoji mod za DOOM 3 koji daje mape i protivnike iz originalnog DOOM-a

RIPtheREAPER
01-03-2007, 22:41
Nisu stavljali više protivnika zbog tadašnje tehnologije, danas bi to bilo drugačije.



Ako još ne znate, postoji mod za DOOM 3 koji daje mape i protivnike iz originalnog DOOM-a


lol, onaj debeli balon koji kad ga ubijes zvuci koda se sprdi. :D

nemogu to zamislit u ljepsoj grafici.


btw. najdraze oruzje mi je plasma gun... :P

lolac
01-03-2007, 23:03
meni je najbolji doom 3 al ni 2 nije los :killyou:

SkunK
01-03-2007, 23:45
meni je najbolji doom 3 al ni 2 nije los :killyou:
Kad si generacija "Tata kupi mi internet"

Teon
02-03-2007, 09:39
Anyways Doom 1 rulz :pray:
Fora je I onaj RPG na mobu, prilicno dobro preneseno

Samael
02-03-2007, 16:52
Meni je Doom 2 najbolji.

SkunK
02-03-2007, 17:33
Mjuza u Doom-u... nesto posebno :)

Čux
09-03-2007, 19:44
doom I i II apsolutne legende, odlična igrivost, mjuza, .... baš sve

Armachus
09-03-2007, 19:46
Pogotovo u 4. levelu !

Prince-Artas
10-03-2007, 10:49
[quote="Burek_fr0m_SPACE":3ugmv1y3]Trica se dosta udaljila od gameplaya prethodnika. Dok smo ovamo imali horde demona, u Doom 3 jedva imamo tri protivnika na ekranu istovremeno. Nije ni to nužno loše, ali opet, nije ni ono što bi se očekivalo od igre koja se zove Doom. Legendarne igre, u svakom slučaju. I, btw, Jambrek, stara ti je legenda :D


Nisu stavljali više protivnika zbog tadašnje tehnologije, danas bi to bilo drugačije.



Ako još ne znate, postoji mod za DOOM 3 koji daje mape i protivnike iz originalnog DOOM-a[/quote:3ugmv1y3]

http://cdoom.d3files.com/

Valnjes 666
10-03-2007, 13:00
Ma DOOM je naj naj,trica nije ni do jaja prvom i drugom DOOM-u...

DOOM 3 može se "sagano lagnut" DOOM-u!

Arbiter of Change
10-03-2007, 13:17
Ne bi išlo bojim se; DOOM nema potrebne modele za takve radnje. :D

Valnjes 666
10-03-2007, 13:29
Ne bi išlo bojim se; DOOM nema potrebne modele za takve radnje. :D

:pray: :rotfl: :pray:

Karzah
10-03-2007, 15:24
Ma DOOM je naj naj,trica nije ni do jaja prvom i drugom DOOM-u...

DOOM 3 može se "sagano lagnut" DOOM-u!

Dobar .

Zbog čega , što je to u Doomu bolje od Dooma 3 ?

Ok bi bilo da si jednostavno napisao da ti je Doom bolji ali s ovakvim tonom kojim si ti to napisao moram komentirati .

mrs.croft
10-03-2007, 15:35
Zbog čega , što je to u Doomu bolje od Dooma 3 ?


ummm,igrivost.

kulamasta
10-03-2007, 15:37
Zbog čega , što je to u Doomu bolje od Dooma 3 ?


ummm,igrivost.

Ummm... why???

Doom 3 je tebi neigriv?

Doom je legenda jer je prakticki prvi fps koji je netko igrao... Ali usporedjivat ga sa trojkom je neumjesno.

mrs.croft
10-03-2007, 15:48
Zbog čega , što je to u Doomu bolje od Dooma 3 ?


ummm,igrivost.

Ummm... why???

Doom 3 je tebi neigriv?

Doom je legenda jer je prakticki prvi fps koji je netko igrao... Ali usporedjivat ga sa trojkom je neumjesno.

ja ga ne uspoređujem samo kažem da ima milijardu puta bolju igrivost od trojke...doom 3 jest igriv,kako kome. meni je,prešao sam ga,i nisam bio oduševljen prezentacijom.hm,a možda je problem u meni,što sam navikao milijardu puta prelazit stare doom-ove,pa nisam navikao na novi,grafički nabrijani :yuck: izgled.

Mr.G4m3r
11-03-2007, 18:39
Ako se ne varam, DOOM 3 je izdao besplatni grafički engine koji koristi quake 4 ili tako nesto???


sry ako sam nes krivo razumio...

Prince-Artas
11-03-2007, 19:20
Ako se ne varam, DOOM 3 je izdao besplatni grafički engine koji koristi quake 4 ili tako nesto???


sry ako sam nes krivo razumio...


id Software je tvorac dooma 3 i quakea 4. oba naslova koriste doom 3 engine kojeg je također izradio id Software. doom 3 engine nije besplatan i to vjerojatno nikad neće ni biti

Mr.G4m3r
12-03-2007, 19:51
[quote="Mr.G4m3r":3b60ivuc]Ako se ne varam, DOOM 3 je izdao besplatni grafički engine koji koristi quake 4 ili tako nesto???


sry ako sam nes krivo razumio...


id Software je tvorac dooma 3 i quakea 4. oba naslova koriste doom 3 engine kojeg je također izradio id Software. doom 3 engine nije besplatan i to vjerojatno nikad neće ni biti[/quote:3b60ivuc]

Oops... :P kao da mi je neko pricao da su izdali besplatan engine... :)

Sonic_Moronic
12-03-2007, 21:55
Ma DOOM je naj naj,trica nije ni do jaja prvom i drugom DOOM-u...

DOOM 3 može se "sagano lagnut" DOOM-u!

Dobar .

Zbog čega , što je to u Doomu bolje od Dooma 3 ?

Ok bi bilo da si jednostavno napisao da ti je Doom bolji ali s ovakvim tonom kojim si ti to napisao moram komentirati .

Auuuuu....

Karzah
12-03-2007, 22:12
[quote="Valnjes 666":3vahyp0g]Ma DOOM je naj naj,trica nije ni do jaja prvom i drugom DOOM-u...

DOOM 3 može se "sagano lagnut" DOOM-u!

Dobar .

Zbog čega , što je to u Doomu bolje od Dooma 3 ?

Ok bi bilo da si jednostavno napisao da ti je Doom bolji ali s ovakvim tonom kojim si ti to napisao moram komentirati .

Auuuuu....[/quote:3vahyp0g]

Kako glup post . Ako nemaš ništa pametno za pisati onda bolje nemoj postati http://img359.imageshack.us/img359/1084/iconrolleyeshm1.gif

Matilda Mother
28-03-2007, 18:34
dvojka

Sonic_Moronic
18-04-2007, 19:53
Nisu stavljali više protivnika zbog tadašnje tehnologije, danas bi to bilo drugačije.



Ako još ne znate, postoji mod za DOOM 3 koji daje mape i protivnike iz originalnog DOOM-a


lol, onaj debeli balon koji kad ga ubijes zvuci koda se sprdi. :D

nemogu to zamislit u ljepsoj grafici.


btw. najdraze oruzje mi je plasma gun... :P

Ne znam zašto, ali odjednom sam se sjetio ovog topica, i odlučio revivat.

Boldani dio - Cacodemon? Zašto on ne bi mogao biti u boljoj grafici?

http://images.wikia.com/doom/images/e/e ... ounter.png (http://images.wikia.com/doom/images/e/ef/Cacodemon_encounter.png)

Ima potencijala...

Armachus
19-04-2007, 13:18
E "Cacodemon" i "Baron of Hell" su mi dva najdraža neprijatelja u DOOM-u... premoćno izgledaju.
Mislio sam stavit neki od ovih avatara, ali eto nisam...
Cacodemon (http://www.perryweb.pwp.blueyonder.co.uk/alex/doom/cacodemon.jpg)
Cacodemon (http://www.jrki121.front.ru/avatars/cacodemon.gif)

Sonic_Moronic
19-04-2007, 14:23
Da, pwna lik...

A gle ovo: http://images.wikia.com/doom/images/d/de/Pixel.jpg

Carski. Kako bih to htio imati negdje u sobi... :D

Nightyx
19-04-2007, 15:32
Doom mi je najbolji, III mi je pre monoton, ali nije ni on loš :)

Sonic_Moronic
19-04-2007, 20:12
Doom 3 mi je premonoton jer je slide show... :D

Outmind
19-04-2007, 20:53
Baš me zanima kojih je 16 bisera glasalo za trojku. To su 99.9% ljudi koji:

a) nikad nisu igrali jedinicu i dvojku
b) igrali su jedinicu ili dvojku tek nakon što su odigrali trojku (dakle 8 godina prekasno)
c) nisu igrali niš od toga,pa se povode za onom domaćom bigger is better
d) pate od selafobije (straha od bljesaka svjetlosti)
e)nevole krafne s vanilijom

dugi
19-04-2007, 21:50
Outmind filozofe,ja sam kliknuo za trojku.

a)igro sva tri
b)mislim da to nikome nije ni palo na pamet
c)bigger is better to ce ti potvrditi 95% zena
d)svatko pati od neke fobije
e)pekmez je bolji od vanilije,vanilija je za mlakonje

Outmind
19-04-2007, 22:04
Svatko ima pravo na vlastito mišljenje, ali ne možeš uspoređiivat doom koji je nakon wolfa i halflife-a najrevolucionarnija pucačina ikad sa prosječnim fps-om kao što je doom3. Tko doom nije igrao onda kad je izašao ne može uopće razumjeti o čemu pričam (dugi ne znam kad si ga ti igrao, pa ne želim da se ovo shvati kao upućeno baš tebi)

DrunkyDuck
19-04-2007, 22:15
c)bigger is better to ce ti potvrditi 95% zena
Moze li se to ovdje primjeniti?

Eto, ja cu reci: "Smaller is better, to ce potvrditi proizvodjaci mikrocipova." i sto je time dokazano u ovoj raspravi?


...ali ne možeš uspoređiivat doom...
Moze i to je ucinio. Get over it.
Vidis pitanje postavljeno u anketi i odgovore? Ne mozes ocekivati da ce se svi sloziti s tobom i cuditi se kad se ne sloze.

Inace, glasao sam za D2, ali u biti ni jedinica ne zaostaje previse. Presudni su bili glazba, mapa "Barrels 'o Fun" i ogroman jarac na kraju.
Trojka mi je izvan konkurencije s obzirom na danasnje mogucnosti i budzete igara (ne govorim o grafici).

kulamasta
19-04-2007, 22:16
Ja sam glasao za trojku...

Jos nas fali 14

dugi
19-04-2007, 22:20
Doom 3 nije prosjecni vec vrhunski fps,ponavljam vrhunski.Zasto je vrhunski vec sam pisao vise puta na ovom forumu pa mi se vise neda.Da prvi Doom je uz vulfija 3d napravio revoluciju i ako ih usporedjues tim princpom onda je prvi Doom znacajniji ali ako gledamo bas kvalitetu igre onda se ta dva naslova nemogu ni uspredjivati jer je tehika daleko odmakla te po kvaliteti je Doom 3 svakako bolji od svojih prethodnika.
Isto se tako nadam da ce Doom 4 biti jos bolji.


edit

@DrunkyDuck u gamin industriji ne vrijede pravila iz filmskoe industrije,tj.nastavci igara su u pravilu bolji od svojih prethodnika za razliku od filmova.samo treba igru sagledati objektivno,nikako sa dozom nostalgije.

DrunkyDuck
19-04-2007, 23:05
DrunkyDuck u gamin industriji ne vrijede pravila iz filmskoe industrije,tj.nastavci igara su u pravilu bolji od svojih prethodnika za razliku od filmova.
Eto opet vuces neke usporedbe koje nemaju veze s nicim. Tko je uopce spomenuo filmove?


samo treba igru sagledati objektivno,nikako sa dozom nostalgije.
Ne znam... Ja igru ocijenjujem po kolicini gusta s kojim ju odigram. Kad razmislim: D2 - D3, radije bih jos jednom odigrao D2. I to mi je dovoljno.
Uostalom, mozda igre jesu povezane imenom, ali su potpuno razlicite.
D2 je svijetliji, drugaciji je level-design i mehanika igre.
Tako da usporedba nije toliko jednostavna (ili izvediva) koliko bi bila s, recimo, GTA III, VC i SA.

dugi
20-04-2007, 06:28
[quote]DrunkyDuck u gamin industriji ne vrijede pravila iz filmskoe industrije,tj.nastavci igara su u pravilu bolji od svojih prethodnika za razliku od filmova.
Eto opet vuces neke usporedbe koje nemaju veze s nicim. Tko je uopce spomenuo filmove?


samo treba igru sagledati objektivno,nikako sa dozom nostalgije.
Ne znam... Ja igru ocijenjujem po kolicini gusta s kojim ju odigram. Kad razmislim: D2 - D3, radije bih jos jednom odigrao D2. I to mi je dovoljno.
Uostalom, mozda igre jesu povezane imenom, ali su potpuno razlicite.
D2 je svijetliji, drugaciji je level-design i mehanika igre.
Tako da usporedba nije toliko jednostavna (ili izvediva) koliko bi bila s, recimo, GTA III, VC i SA.[/quote:17ujfiqg]

Ja dajem usporedbe kakve ja zelim,da li ceh ih ti prihvatiti ili ne nije moj problem.Pametnom dosta.
Vjerujem da D2 jos uvijek imas na kompu i da ga igras barem povremeno. :rotfl:

Neven <R>
20-04-2007, 09:16
Vjerujem da D2 jos uvijek imas na kompu i da ga igras barem povremeno. Rolling On The Floor
Da i što je tu tako čudno? Ja npr. imam na kompu Star Control 2, Psycho Pinball i Day of The Tentacle i prolazim ih s više gušta od npr. X3 i najnovijeg Broken Sworda.

Dux
20-04-2007, 09:43
ja na kompu imama sve te stare doomove (1,2,plutonia, TNT...) , heretic, hexen , đuku, a negdje i na cd-u imam sve one gabriel knightove, indiana jonse (koji su fenomenalni) i lucas artsove avanture.

a X3 je totalno mutava igra meni by the way.

Igra je kao vino, što je starija to je bolja :D

http://www.kantor.com/blog/2005/01/why_doom_3_well_sucks.shtml

dugi
20-04-2007, 10:25
Vjerujem da D2 jos uvijek imas na kompu i da ga igras barem povremeno. Rolling On The Floor
Da i što je tu tako čudno? Ja npr. imam na kompu Star Control 2, Psycho Pinball i Day of The Tentacle i prolazim ih s više gušta od npr. X3 i najnovijeg Broken Sworda.

Pa nije nista cudno ako imas stariji komp a novi ne zelis ili nemas para pa ti ne moze povuci nove igre. To je skroz u redu i cijenim ako se mozes oduprjeti silnom konzumizmu koje nas je vecinu zahvatilo.Ali ako si ulozio u komp koji moze potegnuti nove igre a igras neku starudiju onda mi je to malo cudno,tj. rekao bih bacanje para.
Pitam se kako se ljudi uopce odlucuju za novi hardveraj,nove konzole i silno bacanje love kada su stare igre bolje od novih.To mi bas i nema smisla.Mora da su svi pali na tjeme, ali srecom postoji ovdje nekolicina koja ce prosvjetliti pamet ostatku populacije.

Neven <R>
20-04-2007, 11:05
Ti si totalno promašio poantu.

NiX4tHeG@M3R
20-04-2007, 11:15
1. mi je najboljši

Karzah
20-04-2007, 11:40
Baš me zanima kojih je 16 bisera glasalo za trojku. To su 99.9% ljudi koji:

a) nikad nisu igrali jedinicu i dvojku
b) igrali su jedinicu ili dvojku tek nakon što su odigrali trojku (dakle 8 godina prekasno)
c) nisu igrali niš od toga,pa se povode za onom domaćom bigger is better
d) pate od selafobije (straha od bljesaka svjetlosti)
e)nevole krafne s vanilijom

Ja sam glasao za Doom 3 . Također igrao sam i prvi i drugi dio prije nego što je izašao treći dio . Svatko ima svoje mišljenje, poštuj to .

Outmind
20-04-2007, 11:46
A kaj ste e vi svi toliko uvrijedili? Stojim pri tvrdnji da je doom 3 prosječan fps. Imajte na umu da kad je izašao doom, jednostavno nije imao konkurenciju, i sve do đuke nije bilo boljeg fps-a. Kad je izašao doom 3 već je postojao avp2 koji je bio 10x atmosferičniji, i halflife koji je bio 5 godina stariji, ali konceptom mnogo napredniji. Dakle doom 3 = već viđeno i ni po čemu originalno.

dugi
20-04-2007, 12:25
A kaj ste e vi svi toliko uvrijedili? Stojim pri tvrdnji da je doom 3 prosječan fps. Imajte na umu da kad je izašao doom, jednostavno nije imao konkurenciju, i sve do đuke nije bilo boljeg fps-a. Kad je izašao doom 3 već je postojao avp2 koji je bio 10x atmosferičniji, i halflife koji je bio 5 godina stariji, ali konceptom mnogo napredniji. Dakle doom 3 = već viđeno i ni po čemu originalno.

Doom 3 ni nemoze biti originalan posto se radi o preradi prvog djela.To sto mi upravo raspravljamo o igri izasloj prije dvije godine demantira tvoju tvrdnju da se radi o prosjecnom fps-u.Da je tako prosjecan pao bi u zaborav vec 1-2 mj. nakon izlaska.
Tvrdim da je iznad prosjeka,stovise vrhunska igra,svakako 90+/100.
Pitas sto se ljutimo?Provociras postom kojim nas nazivas biserima sa posprdnim tonom.Sto si time mislio,ispasti faca na ovom forumu?


@Neven <R> mislim da nisam,uostalom koja je uopce tvoja poanta?
da imas nainstalirane starije igre i da se tome ne treba cuditi.Pa i ne cudim se,samo ih ti igraj.

Outmind
20-04-2007, 13:20
Prije svega lol,. Necu se sad sa tobom svađat, i nemam nikakve aspiracije da postanem faca na ovom forumu. Jedino što ću ti priznati je ad doom 3 neosporno pobjeđuje što se tiče grafike i činjenice što sad možeš glavu pomaknuti gore i dolje. Kad se oduzmu ta 2 elementa, doom 3 je u najbolju ruku neka kvazi revival expanzija za dvojku.

Karzah
20-04-2007, 14:25
Doom 3 je remake Dooma , tako da je sve isto samo što je bolja atmosfera i grafika .

Sonic_Moronic
20-04-2007, 14:26
Gle, nije ni približno isto. Kao prvo, Doom 1 nije bio horror-like, što mi se sviđa. A ipak je uspio imati predobru atmosferu. Glupo je vidjeti monstere koji samo iskaču na tebe iz mraka pa ih ne možeš dobro ni pogledati...Pravi gušt je stupiti pred cacodemona, izbjeći njegov missile (strafe posjeduje) i spaliti mu koji metak iz shotguna u...

Nisam igrao Doom 3, ali sam probao demo. I nije mi se baš svidio... Premračan je, a ja definitivno NISAM osoba koja nabrijava contrast da bi mogla vidjeti igru, dok oči peku kao da si stavio svježe pečeni odrezak na njih...

Doom 1 sam ustvari tek nedavno završio... Igrao sam ga ja i mnogo prije, naravno, ali onda nisam baš bio zainterestiran da ozbiljnije počnem igrati. No, starost tog naslova je čak i pozitivno utjecala na mene...Ja volim stariju grafiku, vjerojatno ne zbog nostalgije, jednostavno mi paše...
No, uglavnom, igra mi je fenomalna, i je sigurno jedna od najboljih igara koje sam ikad igrao. Dizajn levela posjeduje, posebno u 2. epizodi...Muzika nabrijava totalno. Dođem isfrustriran kući iz škole, i pogodite, što igram? Doom. Pokrenem 2. epizodu, uživam u mjuzi koja me nabrijava i trčim kroz level ubrzano čineći genocid nad monsterima...Stress relief.

Igra ima onih pravih "gamerskih" trenutaka za koje znaš da ćeš ih se sjećati zauvijek...Npr. početak 3. epizode...Nađeš se u onom čudnom "paklenom vrtu", otvoriš vrata - iznenađenje! U tebe gleda cacodemon, a ti imaš samo prokleti pištolj. Arrgh!
Najbolji su mi oni trenuci kad se nađem u sobi punoj monstera koji pucaju missile oružjima, a ja strafe-am kao lud i uspijem proći neozlijeđen...

Dobro, dosta je... Uglavnom, atmosfera, igrivost, zabava,dizajn levela i monstera, oružja, power-upovi...Igra posjeduje. TOČKA.

Outmind
20-04-2007, 15:07
Posjeduje... lol. Hrvatski puritanizam at its best. Slažem se sa sonicom. Dom 3 previše igra na taj mrak, što je po mom mišljenju loše napravljeno. Dobro, doom i 2 nemaju baš previše tamnih prostora, ali kad se sjetim kak sam igrao jedinicu, pa tamo negdje na 3 ili 4 nivou kad prijeđeš ono neko jezerce kiseline i dođeš do dijela gdje moraš pokupit plavi ključ. Pokupiš ključ, sva se svjetla ugase i samo odjednom čuješ režanje shotgun guy-eva i impova. To je pametn iskorišten i kratkotrajan mrak, a ne jedini adut igre što je slučaj sa doomom 3 gdje igrač ima osjećaj da igra u utrobi crnca u tunelu u ponoć bez mjeseca... Mogli su barem omogućiti montiranje one lampe na neka od oružja.

Karzah
20-04-2007, 15:17
Nisam igrao Doom 3, ali sam probao demo. I nije mi se baš svidio... Premračan je, a ja definitivno NISAM osoba koja nabrijava contrast da bi mogla vidjeti igru, dok oči peku kao da si stavio svježe pečeni odrezak na njih...



Nisi ni igrao kako treba igru a ipak govoriš da je Doom bolji . Odigraj pa se javi , probati demo nije dovoljno .


Dom 3 previše igra na taj mrak ..

Inače , Doom 3 je horor igra .


Mogli su barem omogućiti montiranje one lampe na neka od oružja

Kako ne kužiš , to je radi atmosfere na čemu se igra i bazira . Da je lampa montirana na oružje ne bi bilo napetosti .

dugi
20-04-2007, 15:45
Posjeduje... lol. Hrvatski puritanizam at its best. Slažem se sa sonicom. Dom 3 previše igra na taj mrak, što je po mom mišljenju loše napravljeno. Dobro, doom i 2 nemaju baš previše tamnih prostora, ali kad se sjetim kak sam igrao jedinicu, pa tamo negdje na 3 ili 4 nivou kad prijeđeš ono neko jezerce kiseline i dođeš do dijela gdje moraš pokupit plavi ključ. Pokupiš ključ, sva se svjetla ugase i samo odjednom čuješ režanje shotgun guy-eva i impova. To je pametn iskorišten i kratkotrajan mrak, a ne jedini adut igre što je slučaj sa doomom 3 gdje igrač ima osjećaj da igra u utrobi crncaSu tunelu u ponoć bez mjeseca... Mogli su barem omogućiti montiranje one lampe na neka od oružja.

lol,kaj mislis da je u utrbi bjelca nekaj svjetlije.
Ti ocito nisi ni igrao igru,malo si probao,nije ti se svidjela ili ju nisi mogao pokrenutu u dovoljnom proju fps-ova pa sada pljujes po njoj.
Glavni adutu ove igre je IGRIVOST.Da jedan od rjetkih hororaca dobro napravljen,koji je stvarno hororac ali samo pod uvjetom da ga igras u pravim uvjetima(dobar komp,zamracena soba i dobro ozvucenje).U kontrolama si poriktas bateriju na neku od tipki misa pa ne moras prtljati po tipkovnici kada postane gusto.Tko to nije skuzio stvarno ga zalim.I upravo to sto ne mozes istovremeno svjetliti i pucati daje igri horor filing.
Uostalom vec je receno ova se igra moze ili obozavati ili mrziti,nema sredine.Meni je drago sto mi se svidjela jer onaj kome nije ni nezna sto je propustio.

Sonic_Moronic
20-04-2007, 15:45
S Nisi ni igrao kako treba igru a ipak govoriš da je Doom bolji . Odigraj pa se javi , probati demo nije dovoljno .

Demo je dug, a ako mi se igra nije svidjela u prvih sat vremena, neće ni poslije. Ne hvala. Igra ne zaslužuje moje vrijeme.

Nego, Outmind me baš podsjetio na onaj momenat u Unrel-u negdje na početku - svjetla se ugase, pojave se oni "Krull-što-već" monsteri u mrklom mraku...Predobro.


Mogli su barem omogućiti montiranje one lampe na neka od oružja.
Postoji takav mod.

Glavni adutu ove igre je IGRIVOST.Da jedan od rjetkih hororaca dobro napravljen

AvP ga pwna.


Outmind:Doom 3 previše vuče na taj mrak...
Lich: Inače , Doom 3 je horor igra .


Ako je mrak jedino što horor igra može pružiti, to nije dobra igra. Mene su igre znali uplašiti i u vanjskim, svijetlim prostorima.

Outmind
20-04-2007, 18:02
Posjeduje... lol. Hrvatski puritanizam at its best. Slažem se sa sonicom. Dom 3 previše igra na taj mrak, što je po mom mišljenju loše napravljeno. Dobro, doom i 2 nemaju baš previše tamnih prostora, ali kad se sjetim kak sam igrao jedinicu, pa tamo negdje na 3 ili 4 nivou kad prijeđeš ono neko jezerce kiseline i dođeš do dijela gdje moraš pokupit plavi ključ. Pokupiš ključ, sva se svjetla ugase i samo odjednom čuješ režanje shotgun guy-eva i impova. To je pametn iskorišten i kratkotrajan mrak, a ne jedini adut igre što je slučaj sa doomom 3 gdje igrač ima osjećaj da igra u utrobi crncaSu tunelu u ponoć bez mjeseca... Mogli su barem omogućiti montiranje one lampe na neka od oružja.

lol,kaj mislis da je u utrbi bjelca nekaj svjetlije.
Ti ocito nisi ni igrao igru,malo si probao,nije ti se svidjela ili ju nisi mogao pokrenutu u dovoljnom proju fps-ova pa sada pljujes po njoj.
Glavni adutu ove igre je IGRIVOST.Da jedan od rjetkih hororaca dobro napravljen,koji je stvarno hororac ali samo pod uvjetom da ga igras u pravim uvjetima(dobar komp,zamracena soba i dobro ozvucenje).U kontrolama si poriktas bateriju na neku od tipki misa pa ne moras prtljati po tipkovnici kada postane gusto.Tko to nije skuzio stvarno ga zalim.I upravo to sto ne mozes istovremeno svjetliti i pucati daje igri horor filing.
Uostalom vec je receno ova se igra moze ili obozavati ili mrziti,nema sredine.Meni je drago sto mi se svidjela jer onaj kome nije ni nezna sto je propustio.

E mislim stvarno si jadan što umjesto da pobijaš moje argumente ideš vrijeđati mene. Toliko o mom vrijeđanju tebe direktno. A sada ostalo. Kaj se crnca tiče to se tak kaže, a kaj se tiče mog prelaženja dooma 3 došo sam do onog lika ogromnog koji ima ona 3 leteća sranja iznad sebe, dakle mislim da mi je samo Betruger nakon njega ostao. Sad kad se bolje prisjetim, hell je i bio najbolji dio igre, upravo zbog toga što nije bio toliko taman. Mene jedino zanima zašto ti mene nikako ne možeš razumjeti. Ja ne tvrdim da je doom3 loša igra, smatram da je solidna pucačina. To i ništa više. Solidna pucačina sa lijepom grafikom, isto kao recimo far cry koji je čisti prosjek osim lijepih plaža. Moj stav, s kojim sam i ušao u ovu raspravu je da je doom 3 LOŠIJI OD DOOMA 2 PO IGRIVOSTI, IZVEDBI I ATMOSFERI USPOREDI LI IH SE SA KONKURENCIJOM KOJA JE U TRENUTKU NJIHOVA IZLASKA BILA DOSTUPNA (sry na capsu, ali nekim se ljudima sve mora crtati...)

kulamasta
20-04-2007, 18:14
Ajde da se i na ovome podforumu rasplamsala neka rasrava...

btw... koliko god jadne i prosjecne bile, Doom 3 i Far Cry meni su jedne od najboljih pucacina na kompu

dugi
20-04-2007, 19:08
Outmind nemas nikakve argumente pa nemam nista za pobijati.I neznam kaj se srdis,pa mi smo za tebe samo biseri.Toliko o vredjanju na osobnoj bazi koje je krenulo upravo od tebe te su svi ovi postovi direktna posljedica toga.
O ukusima se ne raspravlja i satko ima pravo na svoje misljenje.Tko si ti da sudis i laicki "psihoanaliziras" glasace u ovoj anketi i to posprdnim tonom.
Mene nazivas jadnim,pa to je vec osobna uvreda.Sto ocekoujes nakon takvog posta.
Sto se teme tice sada vec u nju uvlacis i far cry.Samo ljepe plaze,kaze on.
I to je samo jedna prosjecna igra po tebi.Mora da imas stvarno visoke kriterije jer ostatak svjetske gamerske populacije je rekao nesto sasvim drugo.Stvarno imas argumente .I sto bi ja sad tu trebao pobijati.Reci da far cry nisu samo ljepe plaze i da doom 3 nije samo dobra grafika.
Ponavljas se ko papagaj,nis ja tebe ne kuzim tak da ubuduce caps lock+ font na ogromno.

Sonic_Moronic
20-04-2007, 19:11
Bleh, o ukusima se ne raspravlja... Osnova foruma i je raspravljanje o ukusima...Kako to ne shvaćaš?

I tko kaže da on nema argumente? Sigurno su bolji od tvojih: "Doom 3 je bolji jel ima bolju grafiku i jer je izašao kasnije, a sve novije igre rulaju zato jer sam ja žrtva propagande!"

dugi
20-04-2007, 19:15
Bleh, o ukusima se ne raspravlja... Osnova foruma i je raspravljanje o ukusima...Kako to ne shvaćaš?

I tko kaže da on nema argumente? Sigurno su bolji od tvojih: "Doom 3 je bolji jel ima bolju grafiku i jer je izašao kasnije, a sve novije igre rulaju zato jer sam ja žrtva propagande!"

Kad odigras igru onda se javi,do tada pozdrav.
I nauci se ulizivati malo diskretnije.Jos ti samo prsti vire.

Nightyx
20-04-2007, 19:16
Doom 3 mi je premonoton jer je slide show... :D

fakjea :D ma nije meni dobro radi a nemam neki komp (star mi je 4 god)

Sonic_Moronic
20-04-2007, 19:17
Bleh, o ukusima se ne raspravlja... Osnova foruma i je raspravljanje o ukusima...Kako to ne shvaćaš?

I tko kaže da on nema argumente? Sigurno su bolji od tvojih: "Doom 3 je bolji jel ima bolju grafiku i jer je izašao kasnije, a sve novije igre rulaju zato jer sam ja žrtva propagande!"

Kad odigras igru onda se javi,do tada pozdrav .

Ujebemti, kako si sada opak. Igra je komercijalno sranje, a tebi je bolje da ne prosuđuješ nečije argumente, jer tvoji su mi nekako nevidljivi...

Neven <R>
20-04-2007, 19:29
Dugi da ti objasnim malo naše gledište napraviti ću paralelu sa skijanjem. Uzmimo Ingemara Stenmarka - on je osvojio sve što se dalo osvojiti. U svoje vrijeme je bio daleko najbolji od svih, nitko mu nije bio niti blizu, čovjek ima 92 pobjede u svjetskom kupu i nekoliko medalja. Sada uzmimo Ivicu Kostelića - ima olimpijsku medalju, ima 10-ak pobjeda u svjetskom kupu, vrhunski je skijaš i definitivno bi bio brži nego Stenmark da se kojim slučajem danas natječu. Jednostavno je tehnika skijanja i tehnologija koja se koristi jako puno napredovala te su puno veći kriteriji u svjetskom kupu. No na pitanje tko je bio bolji skijaš ipak je odgovor - Ingemar Stenmark. Zašto? Jer je u svoje vrijemeSbio neprikosnoveni kralj.

Sonic_Moronic
20-04-2007, 19:32
Vrlo,vrlo dobra usporedba.

No, ja ipak mislim da je Doom 1 još uvijek bolji od trojke...Ne zato što je onda rulao, nego je igra jednostavno dobra.

Nightyx
20-04-2007, 19:37
Vrlo,vrlo dobra usporedba.

No, ja ipak mislim da je Doom 1 još uvijek bolji od trojke...Ne zato što je onda rulao, nego je igra jednostavno dobra.

yap, da nije bilo njega FPS ne bi ovako izgledao...ipak je on otac :wink:

Sonic_Moronic
20-04-2007, 19:40
Vrlo,vrlo dobra usporedba.

No, ja ipak mislim da je Doom 1 još uvijek bolji od trojke...Ne zato što je onda rulao, nego je igra jednostavno dobra.

yap, da nije bilo njega FPS ne bi ovako izgledao...ipak je on otac :wink:

Hm, krivo si me shvatio. Htjeo sam reći da, i da je Doom 1 tek sada izašao, meni bi opet bio bolji - igra je jednostavno dobra. Ali eto, nagađam...

Razočaran sam današnjim igrama, to je sigurno...

dugi
20-04-2007, 19:44
Dugi da ti objasnim malo naše gledište napraviti ću paralelu sa skijanjem. Uzmimo Ingemara Stenmarka - on je osvojio sve što se dalo osvojiti. U svoje vrijeme je bio daleko najbolji od svih, nitko mu nije bio niti blizu, čovjek ima 92 pobjede u svjetskom kupu i nekoliko medalja. Sada uzmimo Ivicu Kostelića - ima olimpijsku medalju, ima 10-ak pobjeda u svjetskom kupu, vrhunski je skijaš i definitivno bi bio brži nego Stenmark da se kojim slučajem danas natječu. Jednostavno je tehnika skijanja i tehnologija koja se koristi jako puno napredovala te su puno veći kriteriji u svjetskom kupu. No na pitanje tko je bio bolji skijaš ipak je odgovor - Ingemar Stenmark. Zašto? Jer je u svoje vrijemeSbio neprikosnoveni kralj.

E sad jesi li objektivan ili nostalgican.
Posto vec filozofiramo dopusti meni :D

Gaming je oblik ovisnosti,pozitivne ili negativne nije bitno za ovaj post.Kao i svaka ovisnost u pocetku konzumacije pruza najvecu dozu zadovoljstava.Kako ovisnost napreduje tako su potrebne sve vece i vece doze kako bi se utazila zudnja.Na kraju bez obzira na kolicunu ne uspjeva se vise postici pocetno zadovoljstvo vec se samo produzuje agonija.Faza odvikavanja je najbolnija.Procesi se ubrzavaju ako se pretjeruje.

E sad da li iz nekih progovara nostalgija ili objektivnost.

DrunkyDuck
20-04-2007, 19:50
Vjerujem da D2 jos uvijek imas na kompu i da ga igras barem povremeno.
Predjem D2 barem jednom godisnje. Jednostavno mi dodje da zaigram. Vjerovao ili ne. Isto je sa Q2, classic avanturama, HL, itd.
Trenutno su mi na disku Morrowind (bas presao, sad se zezam sa ostalim questovima), System Shock 2, Sanitarium i Operation Flashpoint (skirmišem).



yap, da nije bilo njega FPS ne bi ovako izgledao...ipak je on otac
A sto je Wolf3D. A i da njega nije bilo, netko bi se kad-tad sjetio.

Neven <R>
20-04-2007, 19:53
Kod mene progovara igrivost jer inače ne bih prelazio stare igre već bi ih zaigrao na 15 minuta da se prisjetim starih vremena. Jednostavno te igre za mene imaju veću igrivu vrijednost, zapravo većina njih za razliku od današnjih. Ima i modernih igara koje su izvrsne ali nekako IMO Doom3 ne ih ubrojao u to pogotovo ako usporedim kakvi su prethodnici bili, ma koliko god grafika bila inferiornija ili ne. Većina novih igara jednostavno ne probudi u meni želju da ju odigram više od 15 minuta (Doom 3 included).

dugi
20-04-2007, 19:55
A to mi je zao cuti.Mene upravo novi naslovi motiviraju na novo igranje.Istina cuvam sve stare igre,ali bas inemaju sto traziti pored novih.
Isto tak se okrecem za mladjim zenskama,stare babe me bas i ne zanimaju.

Neven <R>
20-04-2007, 20:01
Stara koka, dobra juha. ;)

Outmind
20-04-2007, 20:03
A to mi je zao cuti.Mene upravo novi naslovi motiviraju na novo igranje.Istina cuvam sve stare igre,ali bas inemaju sto traziti pored novih.

Ok, ak sam ja nostalgičar, ti si pak nekakav naprednjak ili kaj? Dakle bolje je odigrat neku prosječnu igru samo zato kaj je nova nego zaigrat neku odličnu igru par puta jer je stara? Kad nove avanture dostignu originalnost pojedinih textualnih avantura, uvrnutost sanitarioma ili urnebesni humor monkey islanda, kada next gen 3d rpg-i dostignu kompleksnost ADOM-a, ili BG-a, kada pucačine dostignu inovativnost halflife-a (uz iznimku dvojke naravno), kada strategije na poteze budu napete i atmosferične poput HOMM3 i Disciples-a, onda se javi. U međuvremenu uživaj u pixel shaderima 3.0 i hvali se okolo ad imaš novu 8k kuna tešku konfu koja može vrtjeti i najnoviji ubi sve kaj se miče fps, klikaj dok svi ne krepaju rpg, ili možda stavi polugu a u utor b avanturu.

dugi
20-04-2007, 20:08
Stara koka, dobra juha. ;)

ali se mada brze skuha :)

@Outmind konacno si puko :boohoo:

kulamasta
20-04-2007, 21:39
To sto se u Doom 3 moze dizat pogled gore dolje dovoljno da je bolji.

Origanal Doom je bio puno utjecjnija igra od trojke kao sto su prvi automobili bili utjecajnijih od Ferrarija pa nitko ne tvrdi da je da je auto iz tridesetih bolji od Ferrarija. Vrijedniji je ako je u dobrome stanju, bio je utjecajniji na auto industriju ali bolji nije! Jer tu tko je bolji vrijede drugi kriteriji, to se da lako empirijski pokazat. Brzina, ubrzavanje, kocenje itd.

Naravno, to ne znaci da stare igre nemogu biti bolje od novih. Osobno svako malo igram TBS stare i po sto pa i vise godina. Ali sa Doomom to jednostavno nije cinjenica. Doom je danas jednostavno anarhaicna pucacina. Dok prinjerice jedan Monkey Island i dan danas je car medju avanturama, Prvi UFO je bog i batina za sve danasnje pokusaje da se ozivi serijal. I puno je takvih primjera.

Doom je jednostavno jedna od najutjecajnih igri i mozda u svoje vrijeme i jedna od boljih, ali nije, kao bi se reklo, evergreen.

Ako zelis danas dobri FPS imas ogroman izbor, ako zelis dobru avanturu, moras se vratiti daleko u proslost, tamo su evergreeni.

Zasto je to tako, mozda vam i objasnim ako me ne napadnete previse.

dugi
20-04-2007, 22:21
Odgovor je vrlo jednostavan,napretkom tehnologije stvaraju se sve bolji fps-ovi.Kod avantura taj napredak nije toliko vidljiv ali usudio bi se reci da su ipak :

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth,Indigo Prophecy,Still Life,Syberia II,Silent Hill 3,Myst IV,V..ipak bolje ili barem jednako dobre.

Doom 3 me odusevio,expanzija malo manje jer nije ispala toliko tvrdokuhana kako sam se nadao,ali ipak je solidna.

mrs.croft
21-04-2007, 17:33
nakon što pređem jedinicu na ultra violence,krenut ću na nightmare. el ko ikad prešo na nightmare? ja ne,zanima me koliko će mi živaca pojest ta težina.

Armachus
21-04-2007, 18:28
Težinu "nightmare" pokušavao puno nisam
Vidjeh da je teško kada me na početku s puškama središe
Došao do levela 3. tako.

Burek_fr0m_SPACE
21-04-2007, 19:34
Bolji osjećaj pucnjave od Doomovog punjenja horde Impova olovom iz shotguna ja nisam doživio ni u jednom FPSu. Tačka.

A i taman sam ga opet instalisao na laptom, baš bih mogao malo ubiti vremena...

DrunkyDuck
21-04-2007, 20:28
Oces MP Burek? Ponuda takodjer vrijedi za sve zainteresirane.

Jucer smo Sonic Moronic i ja presli prvu epizodu D1.

Outmind
21-04-2007, 20:32
Ja sam za! Dajte mi mrežu i pass, pa ću potražiti među svojim dvd-ima jedinicu i dvojku... Kad smo već kod toga, kaj velite na partiju Đuke?

Neven <R>
21-04-2007, 20:43
I ja bih nabacio, kako i gdje točno (doom)? Treba mi original verzija ili neka prerada?

DrunkyDuck
21-04-2007, 20:46
Moze. Inace, igramo preko Doomsday enginea, skini odavde novu verziju. (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=74815&package_id=75786&release_id=480849)
Trebat cete i D2 ili 1, ovisi koji cemo igrati.

Duke3D cemo valjda preko jonoF porta. Posalji MSN adresu preko PP-a da se dogovorimo.

Neven <R>
21-04-2007, 21:03
Imam Doom95 je'l ta verzija može proći ili trebaju baš stari fileovi. (koje mi je teško naći jer mi je večina cd-a spremljena zbog seljenja)

Sonic_Moronic
21-04-2007, 21:10
Doom 95 je sasvim u redu, taj i ja imam. Nabavi doomsday, lociraj doom.wad i to je to...

Neven <R>
21-04-2007, 21:21
Ok, sve sam instalirao pa ako netko želi nabaciti koju rundu i objasniti kako se spojiti na server nek se javi ovdje ili na msn,icq (u profilu).

Sonic_Moronic
21-04-2007, 21:27
Hm, ustvari, mislim da sam se zabunio. Doom 95 je ustvari dvojka...Ma stvarno ne znam više, zbunjen sam.

Neven <R>
21-04-2007, 21:28
Nije Doom 95 ima .wad i od jedinice i od dvojke provjerio sam.

Sonic_Moronic
21-04-2007, 21:33
Ja sam s njime dobio wad samo od dvojke...

Neven <R>
21-04-2007, 21:42
Ne znam, moja verzija ima .wad od 1,2, TNT i Plutonium.

DrunkyDuck
21-04-2007, 21:50
Za doomsday su bitni samo wadovi.

Oni su:
-doom.wad -> Doom
-doom2.wad -> Doom2
-plutonia.wad i tnt.wad - Final Doom


...ako netko želi nabaciti koju rundu i objasniti kako se spojiti na server nek se javi...
Jednostavno, jedna osoba kreira server, druga ceka (refresha) dok se ne pojavi na listi u igri.

olio
21-04-2007, 21:51
Ne znam, moja verzija ima .wad od 1,2, TNT i Plutonium.to je collectors edition to ja imam

ja mogu igrat imam sve verzije ..... 1,2,tnt,plutonia,shareware

MarkaN
02-05-2007, 11:28
Iako su razlike minorne i svi nastavci opako rulaju prvi DOOM FTW! :pray: :killyou:

Hazfer
05-05-2007, 19:59
Doom 1 RULEZ! :killyou:

v4MP1r3
05-05-2007, 20:17
DOOM 1 RULZ!
ne znam kako se mogao naci uz doom 3 !
omg, ta igra nije da je losa...ta je igra prenapuhana ...
rekli da ce biti super, da ce zadovoljiti sva ocekivanja a kad ono, ne hvala...

i k tome IDDQID il IDKFA su zakon

Outmind
05-05-2007, 20:55
DOOM 1 RULZ!
ne znam kako se mogao naci uz doom 3 !
omg, ta igra nije da je losa...ta je igra prenapuhana ...
rekli da ce biti super, da ce zadovoljiti sva ocekivanja a kad ono, ne hvala...

i k tome IDDQID il IDKFA su zakon

E zbilja, jel to dela u rtojki? Nisam probao to upisivati...

mrs.croft
05-05-2007, 21:48
DOOM 1 RULZ!
ne znam kako se mogao naci uz doom 3 !
omg, ta igra nije da je losa...ta je igra prenapuhana ...
rekli da ce biti super, da ce zadovoljiti sva ocekivanja a kad ono, ne hvala...

i k tome IDDQID il IDKFA su zakon

opet ne znaš

IDDQD

v4MP1r3
06-05-2007, 00:02
IDDQD

DOU!
znao sam ma... cuj, ja sam to upisivao prije ... ...cek, 6-7 godina, il kolko ...evo, urezat cu si u mozak (sign)

IDDQD !

RIPtheREAPER
06-05-2007, 09:25
U vezi s tim Domsdayom, meni nece pokrenut doom iako sam stavio sve sto treba
javi mi se neka poruka al se nesjecam vise koja

mrs.croft
07-05-2007, 00:25
U vezi s tim Domsdayom, meni nece pokrenut doom iako sam stavio sve sto treba
javi mi se neka poruka al se nesjecam vise koja

neće ni meni doom,ali hoće doom 2.

brijem da je stvar u nekom .manifest file-u kojeg sam trebo metnut negdje da bi radilo,ali taj file je očito bio samo za doom 2 (or was it???)

ma neam blage...

Armachus
01-07-2007, 11:04
Pitanje za mrs. Crofta. Kako preći onaj, pretpostavljam, zadnji level u DOOM II. Level se zove "Icon of Sin". Ima onaj neka "slika", ikona koja baca neprijatelje prema meni... kako da pobjedim to?

DrunkyDuck
01-07-2007, 13:31
Ta slika (cyber-jarac) ima rupu na celu u koju trebas gadjati rocket launcherom. To nije problem sa doomsdayem, ali originalna igra nije imala ciljanje misem (gledanje gore/dole). Zbog toga si trebao pozvati lift koji se nalazi na sredini mape, stati na njega i pucati u odredjenom trenutku da bi raketa pogodila u celo jarca. Kad bi promasio (los timing) bi morao opet spustiti lift i sve ispocetka sto je bilo dosta gadno uz kiselinu oko lifta i mancubuse i ostalu gamad koja se non-stop spawna.

Misilm da su potrebne 3 rakete.

Jos jedna stvar, ako upotrijebis noclip sifru i udjes u glavu jarca, tamo ces vidjeti glavu Johna Romera nabodenu na kolac. U tom slucaju ga mozes izgadjati bilo kojim oruzjem. Predlazem da prvo prijedjes igru na posten nacin.

Armachus
01-07-2007, 14:18
Vratimo se na ovo s liftom jer nemam ciljanje misem. Znaci upalim onu klopku i lift se digne. Ne znam kako cu stici na njega. I kad se lift digne kako cu ga onda spustit?

DrunkyDuck
01-07-2007, 14:24
Lift spustis natrag dole tako da stanes do njega i stisnes "use", dakle, na isti nacin na koji vrata otvaras. Koliko se sjecam.

Armachus
04-07-2007, 22:46
Final DOOM. Igrah zadnji level: "Go 2 it". Jesi ti to prešao bez šifri?

v4MP1r3
05-07-2007, 08:54
koji vrag doom 3 stoji na prvom mjestu?!
MA U !"$"#%$#%2434!$#!"E#%"%#$ x 618

i drago mi je ako bas mora, da je doom I iza njega, i to za nekoliko glasova, jer to govori da iako su poboljsali grafiku, jedinica ga moze vrlo lako dostici :D
ha-ha you didnt impruvvvvv enitinggggg specijalll :D :D :D

dugi
05-07-2007, 09:17
Da mogu klikao bi za trojku svaki dan :) .

Neven <R>
05-07-2007, 09:21
Ali kad zbrojiš doom i doom2, oni debelo pobjeđuju. :P

v4MP1r3
05-07-2007, 10:05
Ali kad zbrojiš doom i doom2, oni debelo pobjeđuju. :P

tako se mozemo tjesiti :D

a kad je istina >.>

ZeGamer
15-07-2007, 20:35
igro sam 1. DOOM, pa mi se on nekako svida ova druga dva nisam

Neven <R>
19-02-2008, 17:47
ujQs6JVnlQU

Najbolji mod ikada! :pray:

vkgamer16
25-03-2008, 09:23
prvi mi nije nesta,dvojka rula :twisted: a trojka je i danas poprilično zabavna

RIPtheREAPER
25-03-2008, 12:17
zar dvojka i jedinica nisu totalno iste igre? :D

Sickmanno1
25-03-2008, 13:06
Koji je po vama najbolji DOOM ?
DOOM
33%
33% [ 23 ]
DOOM II
33%
33% [ 23 ]
DOOM 3
33%
33% [ 23 ]
Ukupno glasova : 69

lol....inace meni je Doom II najbolji...

kulamasta
25-03-2008, 14:49
Bice da je taj Doom mnogo dobar...

SkunK
26-03-2008, 10:47
Bice da volis nekromaniju :)