PDA

Pogledaj cijelu verziju : BIOS!!!



TheBorg
25-02-2007, 20:29
E ljudi, meni ošo bios na nf7-s v2. Svako toliko mi restarta i pokaže plavi ekran prije restarta. Piše nešto o biosu da ko providera pogledam ako ima kakav upgrade... Ima tko kakvu ideju?

Cali
25-02-2007, 21:31
nije ti otišao bios, nego ti se pojavljuje BSOD - blue screen of death, što znači da imaš neki hardverski problem: nešto se pregrijava, ili neka nekompatibilnost ili je nešto crklo... može biti napajanje, ploča, grafa, ram... bilo šta....

provjeri si temperature, te provjeri da ti svi ventilatori rade u kompu (poglavito na grafi, chipsetu...)

rjeđe je problem softverske prirode, ali nije isključeno da imaš neki problem sa driverima, ili samim windowsima...

TheBorg
25-02-2007, 21:34
Nije taj screen nego posve drugi
Dođe i nestane za sekundu. A taj ekran smrti je "stisni tipku". Provjerio sam sve i ništa se ne pregrijava.

Usput, da mije imat takav komp kao ti...

25-02-2007, 21:46
resetiraj bios za početak...najlakše izvadi bateriju iz ploče..i nakon 10sekundi je opet vrati...ako je isti slučaj.....probaj mjenjat hardwere.....pošto nemožeš ni dos upalit da promjeniš bios....

Ako di staneš javi!

Cali
25-02-2007, 23:56
Nije taj screen nego posve drugi
Dođe i nestane za sekundu. A taj ekran smrti je "stisni tipku". Provjerio sam sve i ništa se ne pregrijava.

Usput, da mije imat takav komp kao ti...

imao sam i ja nf7-s... bila je to ploča koja je u svoje vrijeme "palila i žarila", a ja sam s njom muku mučio da mi radi i na defaultu... valjda sam bio naletio na takav loš primjerak...

nisi napisao koje napajanje imaš, moglo bi i ono biti problem...

što se tiče flashanja biosa, imaš na abitovom siteu detaljni opis postupka flasha, popraćen fotografijama... treba ti disketa, nvflash, novi bios i prži...

s obzirom da ti se restarta komp, preporučio bih ti da odspojiš sa ploče sve što nije potrebno onda kad ideš flashat.. znači ostavi samo proc (sa kulerom naravno :D ), 1 stick rama i grafu... jer ako ti se nešto tako desi pri flashu, mogo biš ostat bez ploče 99%.

TheBorg
26-02-2007, 15:52
Resetiro ja i za sad vuče. Tko zna što će bit dalje. Hvala na prijedlozima

str33t6l0w
26-02-2007, 18:51
moze lock ili ima jos pitanja?

NITROS
26-02-2007, 21:09
moze lock ili ima jos pitanja?
Ostavi mozda ce imati jos pitanja sutra, ako mu se opet crasha komp

TheBorg
26-02-2007, 21:45
Kao što se dogodilo... Ali čini se da je win kriv. Tj, windows defender. Kad god sam htio skenirat ili kad god je on skenirao, kao da kaže "odi u *****, neda mi se" (oprostite ali neznam kako drukčije pisat reakciju kompjutera). Sad sam maknuo defender pa što bude. I zna javit čim se upali da je win naišao na problem i pita ako Ću poslat report... Usput, htio sam zvat besplatnu podršku. (da, imam oriđiđi iako mi frendovi govore da bezveze trošim pare---ovo kažem za one koji bi pomislili da gusarim...)

Cali
26-02-2007, 23:28
čekaj, ti to vistu držiš na bartonu???

TheBorg
27-02-2007, 08:43
Ne... Što će mi vista ako nemam dx10 grafu? Dok to ne budem imao nema viste na mom kompu

C
27-02-2007, 15:21
resetiraj bios za početak...najlakše izvadi bateriju iz ploče..i nakon 10sekundi je opet vrati...ako je isti slučaj.....probaj mjenjat hardwere.....pošto nemožeš ni dos upalit da promjeniš bios....

Ako di staneš javi!

KRIVO!!!!
Prvo izvaditi bateriju, pa, ima jedan jumper 1|2|3 koji se obično nalazi kraj procesora, i spojeni su 1|2, pa ga treba premjestiti na 2|3, pričekati par sekundi, i vratiti jumper na 1|2, te vratiti bateriju!!

27-02-2007, 15:34
resetiraj bios za početak...najlakše izvadi bateriju iz ploče..i nakon 10sekundi je opet vrati...ako je isti slučaj.....probaj mjenjat hardwere.....pošto nemožeš ni dos upalit da promjeniš bios....

Ako di staneš javi!

KRIVO!!!!
Prvo izvaditi bateriju, pa, ima jedan jumper 1|2|3 koji se obično nalazi kraj procesora, i spojeni su 1|2, pa ga treba premjestiti na 2|3, pričekati par sekundi, i vratiti jumper na 1|2, te vratiti bateriju!!

Lol sad češ naučit da se bios može resetirat tako da se izvadi baterija...ili se napravi clear cmos preko jumper(a kad smo kod toga taj jumper nemora bit pokraj proca...ovisi o ploči....meni je npr.pokraj grafe!)

C
27-02-2007, 15:38
[quote="amd freak":2gf2fzjb]resetiraj bios za početak...najlakše izvadi bateriju iz ploče..i nakon 10sekundi je opet vrati...ako je isti slučaj.....probaj mjenjat hardwere.....pošto nemožeš ni dos upalit da promjeniš bios....

Ako di staneš javi!

KRIVO!!!!
Prvo izvaditi bateriju, pa, ima jedan jumper 1|2|3 koji se obično nalazi kraj procesora, i spojeni su 1|2, pa ga treba premjestiti na 2|3, pričekati par sekundi, i vratiti jumper na 1|2, te vratiti bateriju!!

Lol sad češ naučit da se bios može resetirat tako da se izvadi baterija...ili se napravi clear cmos preko jumper(a kad smo kod toga taj jumper nemora bit pokraj proca...ovisi o ploči....meni je npr.pokraj grafe!)[/quote:2gf2fzjb]
Ako hoćeš resetirati BIOS preko jumpera, isto trebaš izvaditi bateriju.
LoL, pa i rekao sam da je obično krajSprocesora. Kuiš, ne mora biti. A jumperom resetiraš i memoriju ako se ne varam. :twisted: :cry:

27-02-2007, 15:42
ne netrebaš izvadit bateriju!!!!! :twisted:

Probaj doma i uvjeri se.....

C
27-02-2007, 15:45
Oke. :D

The Plague
27-02-2007, 19:36
ughlavnom ja sam bio izvadio jumper i vratio (ne bateriju), te mi se u biosu resetiralo OC-anje i TIME, nista vise...

27-02-2007, 20:15
vrate se sve postavke na default a ne samo time i oc...dogodi se reset cijelog biosa!

C
27-02-2007, 20:17
Ako mu i sad ne radi, onda je nešto drugo u pitanju.

Cali
27-02-2007, 21:05
ivek je u pravu, ne treba vaditi bateriju. tome i služi jumper, da se nebi morala vadit baterija.

TheBorg
01-03-2007, 09:43
Sad kad sam makao win defender mi više ne restarta ali mi kad bootam win dođe ono famozno dend ili dont send report.... Win mi je u banani. Čini se da je se restartao da spriječi oštećenje biosa. Ima tko mišljenje o toma?

01-03-2007, 10:14
A da ti promjeniš več jednom te windowse!!!

Cali
01-03-2007, 12:30
Sad kad sam makao win defender mi više ne restarta ali mi kad bootam win dođe ono famozno dend ili dont send report.... Win mi je u banani. Čini se da je se restartao da spriječi oštećenje biosa. Ima tko mišljenje o toma?


to je eror report, ako ti normalno radi nakon reporta, onda je sve ok... taj eror report možeš isključiti ako te živcira....

TheBorg
02-03-2007, 12:20
A da ti promjeniš več jednom te windowse!!!

Zašto? Zato jer je Vista izašla? Čuj, nemam dovoljno hardverskih resursa za Vistu a ni ne namjeravam još kupovat vistu. Tek kad dx10 grafulje budu malo normalnijih cijena i kad (i ako) dobijem stipendiju... Hvala vam na pomoći. Ako bude opet zezao ću lako format napravit. Podatke srećemo neću izgubit jer mi je C samo win.

Cali
02-03-2007, 13:14
A da ti promjeniš več jednom te windowse!!!

Zašto? Zato jer je Vista izašla? Čuj, nemam dovoljno hardverskih resursa za Vistu a ni ne namjeravam još kupovat vistu. Tek kad dx10 grafulje budu malo normalnijih cijena i kad (i ako) dobijem stipendiju... Hvala vam na pomoći. Ako bude opet zezao ću lako format napravit. Podatke srećemo neću izgubit jer mi je C samo win.

vjerojatno je mislio na reinstall windowsa...

ali kao što sam napisao, ako sistem normalno radi, a javlja se error report, onda se ne moraš zabrinjavat

taj report se da isključit: odeš my computer desni klik/properties/ tab advanced, imaš dolje error reporting, pa ga isključi...

ako se i dalje bude pojavljivalo, napiši, pa ćemo dalje riješavat...

TheBorg
02-03-2007, 17:56
A valjda je na to mislio... Svi me nagovaraju za vistu. Je valja. Hvala na pomoći. Više se ne pojavljuje. Dakle, "miči defender sa kompa..."

02-03-2007, 18:31
da na to sam mislio...ostani na xp još!

TheBorg
10-03-2007, 22:11
Opet restart... Samo radi informacije... Je li moguće da neki spyware Blokira određene antispyware programe na taj način da uvjeri win da je bios u opasnosti pa restarta? Jer, kupio sam bitdefender 9 internet security i išao skenirat protiv antispywarea pa mi je restartalo. Ipak, blokira isto mi se događalo na windefenderu... Čini se da je format (ili repair) neizbježan ali radi informacije.


(znam da ne spada baš pod temu biosa ali zašto otvarat novu temu kad je nastavak problema)

Cali
10-03-2007, 23:19
nije nemoguće da ti restarta radi windowsa. moguće je 100 stvari zato ajde ti ako ti dođe onaj blue screen pogledaj šta ti napiše prije restarta...

uvijek napiše razlog, pa pogledaj i napiši nam, pa ćemo dalje...

TheBorg
11-03-2007, 16:43
Morat ću pripremit digitalni. Sačuvajte mi temu jer ću sljedeći vikend to uslika i prepisat

TheBorg
05-04-2007, 20:36
Nisam uslikao ali sam vidio da piše nešto o kernel... Usput mi je i modem odapeo pa evo, kasnim...