PDA

Pogledaj cijelu verziju : [SW]Najbolji lik u SW !



Armachus
21-02-2007, 18:53
Koji vam je najbolji lik u filmovima SW, od likova koji ubijaju svjetlosnim mačem ?

Recite tko vam je najbolji od Jedi-a, ko od Sith-a !

streetrace777
21-02-2007, 19:20
Meni Obi-Wan Kenobi

Rocchiro
21-02-2007, 19:22
Qui Gon Jinn

Vader od dark sajdera

ROCCO_GRANDE
21-02-2007, 19:33
Od negativaca Darth Vader, od pozitivaca Qui Gon Jinn (vjerojatno zbog sjajne interpretacije Liama Neesona).

Da_killah
21-02-2007, 20:07
vader i naravno windu

Prince-Artas
21-02-2007, 20:22
Revan i Exar Khun

Rocchiro
21-02-2007, 20:29
meni je naj lik Han Solo,al pise da samo force useri...

non-moviez naj likovi su meni Mara Jade,Revan,Kyle Katarn,C'baoth...

Armachus
21-02-2007, 21:07
Meni Obi-Wan Kenobi

Signed care :pray:

Od zlih mi je Maul, ali nitko nije bolji od Obi-Wana

THUNDER_DINIX
21-02-2007, 21:18
light side: Yoda, Obi-wan i Luke
dark side: Darth Vader

u anketi glas ide Vaderu

Armachus
21-02-2007, 21:37
Qui Gon Jinn...

zbog njega, Obi-Wan-a i Maul-a mi je 1. dio najbolji !!!

3 najbolja lika :pray:

Da_killah
21-02-2007, 21:50
Revan i Exar Khun

e, sad, mislio je iz filmova likovi, inače bi ja revana stavio

Armachus
21-02-2007, 22:17
Da iz filmova... pa vidiš da su samo oni u anketi !

Maloki
21-02-2007, 23:11
Meni je exile vise kul od ravena. Zasto? Zato jer njegova smrt moze oznacavat i smrt sile, a s njom i kraj zivota ^^ Inace mi je Qui Gon Jinn super...

Maze
22-02-2007, 16:03
Premalo likova. Ovo bi i klinac znao nabrojat.
Revan je car! :pray:

THUNDER_DINIX
22-02-2007, 16:19
pise lik u FILMOVIMA

Maze
22-02-2007, 16:20
Dobro, nisam vidio. Dakle, Vader.

Lord Jambrek
22-02-2007, 18:28
Od filmskih likova mi je sa LS Luke Skywalker, Obi Wan, Yoda, Mace Windu, Han Solo, Leia u bikiniju :D

Sa DS --> Sidious(originalna trilogija) Darth Vader :pray: (You don't know the power of the dark side :pray: :pray: :pray: :pray: ) Jabba the Hutt mi je zakon.


Od onih iz Expanded Universe-a su mi Kun Exar, Revan, Bastilla Shan, Mara Jade Skywalker i Kyle Katarn. Nemogu ih se sjetit više trenutno.



E da

RANCOR

Helena
22-02-2007, 18:54
Dakle, Darth Vader, Yoda :) , Obi Wan je ok, Han Solo definitivno :pray:... Luke me živcira. :?

Armachus
22-02-2007, 21:50
Dakle, Darth Vader, Yoda :) , Obi Wan je ok, Han Solo definitivno :pray:... Luke me živcira. :?

Vidim da pišete Han Solo... a ja sam pitao od likova sa svjetlosnim mačem !

Prince-Artas
22-02-2007, 22:06
[quote="Prince-Artas":8s1t4g11]Revan i Exar Khun

e, sad, mislio je iz filmova likovi, inače bi ja revana stavio[/quote:8s1t4g11]

zašto se ograničiti na filmove
glupo..........

Maze
22-02-2007, 22:20
Jako debilno. I pogotovo na likove sa mačevima, ajme... vidi mač.. svjetli

Helena
22-02-2007, 22:22
Dakle, Darth Vader, Yoda :) , Obi Wan je ok, Han Solo definitivno :pray:... Luke me živcira. :?

Vidim da pišete Han Solo... a ja sam pitao od likova sa svjetlosnim mačem !

Ali Han je kul. :(

Maze
22-02-2007, 22:23
Je, mnogo kul. Bio ja najkulniji kada je Luku uzeo mač u 5. nastavku da ubije onog konja što ga nosi.
Ali eto, ograničeni smo.. s likovima.

Rocchiro
22-02-2007, 22:25
Je, mnogo kul. Bio ja najkulniji kada je Luku uzeo mač u 5. nastavku da ubije onog konja što ga nosi.
Ali eto, ograničeni smo.. s likovima.

konj se zove tauntaun :wink:

Maze
22-02-2007, 22:36
Znao sam da je neko debilno ime.. Ma, svejedno thnx.

Bishop_45_(2)
24-02-2007, 00:14
i nije konj



Marka Ragnos rulz !!!, cak i mrtav probao me .........shebati !!!

pimp
03-03-2007, 10:40
Jedi - Kit Fisto, Windu, Yoda, Plo Koon, Ki-Adi, Adi Galia (žao mi je što nema više nje u prequelima), Mara Jade

Sith - Exar Kun i Maul

malo mi je glup reci za vadera da je sith
Vader je ofišli, Sith Lord. Po Baneovom pravilu, Apprentice Mastera Palpatinea. No, je li on prihvatio Sith učenje? Možda, jedino u tome što je želio maknut Palpatinea i dovest Lukea, kako bi rulali galaksijom es fadr end san. No, da je on u potpunosti prihvatio Sith filozofiju, čisto sumnjam. Sve što je radio u skladu sa Sithom je radio jer je robovao Palpatineu. Još ako uzmemo u obzir da je skroz bio prisutan konflikt između zla i dobra u njemu, možemo reći da je zapravo izvanjski Sith.

Svi Jediji koji padnu na tamnu stranu su po defaultu Dark Jedi Knightovi, a ako prihvate učenja Sitha, onda postaju Sith Lordovi. A Sith učenja dopiru upravo sa Korribana, gdje se Sith rasa koristila magijom na svoj način, što su svi kasniji samoprozvani Sith Lordovi prihvatili.

Nemojmo zaboraviti da prije nego što su Dark Jediji otkrili Sith rasu, nije bilo ni Sith Lordova. Bitke su se odvijale između, doslovno "Light Jedija" i "Dark Jedija".

Bishop_45_(2)
03-03-2007, 16:50
to je jasno, zato ja stalno ponavljam SITHOVI su kewl; Dark J.(ebaci) su jadni !!!
I zato moj glas ne ide Exar Kunu, jer se on malo kukavicki ponio, zasto je zaklao cijelu onu rasu kad je znao da ce svejedno umrijeti; sto ostao je par tisuca god. zivjeti kao duh da bi ga kasnije Luke Skaystalker i njegova druzinica zaklala !!??!?

Valnjes 666
03-03-2007, 22:01
Qui Gon Jinn... Jednostavno smiren i Cool!

pimp
03-03-2007, 23:08
Qui Gon Jinn... Jednostavno smiren i Cool!
i mrtav jako brzo

THUNDER_DINIX
03-03-2007, 23:09
a nitko nije savrsen

LoGy
17-06-2007, 12:20
Yoda i Windu od ligtsidea, A od darksidea Darth Revan i Darth Wader

bounce
17-06-2007, 13:10
Ben Kenobi definitivno :pray:

THUNDER_DINIX
17-06-2007, 13:12
Ben Kenobi definitivno :pray:

da, lik je car! ma kad malo bolje pogledam, svi su mi likovi predobri i ne mogu se bas posebno odlucit za nekog... zapravo, vec sam u prijasnjim postovima napisao likove, ali kad bi se bas morao odlucit za 1 lika to bi bio Anakin (kasnije Vader)

Bishop_45_(2)
17-06-2007, 13:26
zapravo rekao bih Kreia, ali to nisam prije spomenuo jer su vase reakcije na nju prilicno.... cudne :? .... :P
!!!

bounce
17-06-2007, 13:32
zapravo rekao bih Kreia, ali to nisam prije spomenuo jer su vase reakcije na nju prilicno.... cudne :? .... :P
!!!

jep.. čudna je.. muka mi je kad se je sjetim kako meditira na ono brodu bez ruke.. bljak ..

Black Hawk Down
17-06-2007, 14:17
zapravo rekao bih Kreia, ali to nisam prije spomenuo jer su vase reakcije na nju prilicno.... cudne :? .... :P
!!!

THAT BITCH!!!!!!1

Herr Schnitzel
27-06-2007, 09:38
Od Force-usera: Dooku, Maul, i Qui-Gon

Non-Force: Grievous, Veers i Gilad Pellaeon (OK, on je u filmu bio na sceni cak pune 2 sekunde, ali procitajte malo o njemu).

Ja jedini glasovao za Dookua (Tyranus, fk0rz).

hacker
27-06-2007, 12:47
Darth Maul da duplim sjetlosnim :evil:

Od dobricina Yoda a Odie-Van-Kenodi

Carp
27-06-2007, 12:55
Yoda definitivno!!! kako skace dok se bori, to mi je kod njega najjace i kako prica sve u inverziji!

Lord Jambrek
27-06-2007, 15:23
Yoda definitivno!!! kako skace dok se bori, to mi je kod njega najjace i kako prica sve u inverziji!


To mi je pre jako, onak jedva hoda sa štapom, ali kad izvuče Lightsaber, onda je lud, Force čini čuda.


EDIT: E da, moram dodat na listu favorita Luke Skywalkera, jedan od najrazrađenijih likova u SW franšizi.

Dreadlock
27-06-2007, 15:51
najbolji lik mi je han solo :pray:

njega nema pa...

Lord Jambrek
27-06-2007, 16:22
Od Force-usera: Dooku, Maul, i Qui-Gon

Non-Force: Grievous, Veers i Gilad Pellaeon (OK, on je u filmu bio na sceni cak pune 2 sekunde, ali procitajte malo o njemu).

Ja jedini glasovao za Dookua (Tyranus, fk0rz).

Ma gdje se pojavi Pellaeon? Ja ga nigdje nisam primjetio, daj mi vrijeme ak možeš.

D.E.M.O.
27-06-2007, 17:28
jarjar :o

Prince-Artas
27-06-2007, 22:42
maknuta anketa jer je beskorisna

Herr Schnitzel
29-06-2007, 15:13
[quote="Herr Schnitzel":2hrljbv0]Od Force-usera: Dooku, Maul, i Qui-Gon

Non-Force: Grievous, Veers i Gilad Pellaeon (OK, on je u filmu bio na sceni cak pune 2 sekunde, ali procitajte malo o njemu).

Ja jedini glasovao za Dookua (Tyranus, fk0rz).

Ma gdje se pojavi Pellaeon? Ja ga nigdje nisam primjetio, daj mi vrijeme ak možeš.[/quote:2hrljbv0]


Nigdje gdje ga se moze jasno vidjet, samo statist (onako, u pozadini)...

bounce
29-06-2007, 15:31
nisam ga ni ja našo, al sam zato pri prvom gledanju u kinu epizode III našao kameo lucasa, prije nek sam uopće znao da je to on .. bio sam siguran ali nisam htio govorit okolo da ne ispadnem kreten.. kad sam kasnije to pročitao na jednom forumu, osjećao sam se idiotski :D a mogao sam ja bit faca :D

Da_killah
29-06-2007, 16:25
gdje glumi?

bounce
29-06-2007, 16:55
u epizodi III, prije scene kad u operi palpatine priča anakinu o tamnoj strani sile, vidi se ulaz u dvoranu opere.. tamo je i lucas, samo što mu je lice plave boje... izgleda ovako nekako ..

http://images.wikia.com/starwars/images/thumb/f/ff/Baron_Papanoida.jpg/200px-Baron_Papanoida.jpg

Da_killah
29-06-2007, 17:15
hehe, kul...

Herr Schnitzel
30-06-2007, 18:46
u epizodi III, prije scene kad u operi palpatine priča anakinu o tamnoj strani sile, vidi se ulaz u dvoranu opere.. tamo je i lucas, samo što mu je lice plave boje... izgleda ovako nekako ..

http://images.wikia.com/starwars/images/thumb/f/ff/Baron_Papanoida.jpg/200px-Baron_Papanoida.jpg

Ajme, vidio sam tog tipa!!

LOL!! :rotfl:

THUNDER_DINIX
01-07-2007, 10:28
nisam jos nijednom, valjda nisam obracao paznju... kad sljedeci put budem gledao onda cu vidit...

Gloga
12-03-2008, 10:09
Dobrice: yoda i han solo
Zloce: greivou jango i vader fkors :killyou:

Metabolicc
13-03-2008, 17:12
Yoda i Darth Veder

Tamna strana sile mi je mnogo bolja

Electromaster
27-03-2008, 21:45
Meni je najbolji jedan battle droid iz episode I, u jednoj sceni, u kantunu... :shock: shala, najbolji su mi (iz filmova) Luke i Vader... Tyrannus je also pretty cool... al ga je Paplatine shebo... kad mu se samo sjetim face dok mu Anakin drži glavu između 2 lightsabera... :twisted:

Sickmanno1
03-04-2008, 02:10
Dooku i Yoda (lol)

Dr. Kam
19-04-2008, 13:09
Mace Windu naravno i Emperor (samo zato jer me dobro nasmijao) :D

Lucius
06-05-2008, 16:00
Han Solo ukupno gledano. Qui-Gon Jinn od jedi. Vader od dark side!

MILF hunter
29-06-2008, 15:14
Darth Maul,jedan i jedini...
Mada sam uvijek više volio ST.

NIGHT FOX
20-07-2008, 23:44
Obi-Wan Kenobi naravno...
Nesmijemo zaboravit i Yodu... mali caruje s mačem

Earl Heinz
20-07-2008, 23:57
Maul definitivno i mace windu!

Deadwalker
25-07-2008, 19:31
Mace Windu apsolutno, car!

Kostolomac
20-08-2008, 14:01
motherfucker :rotfl:

###DK###
20-08-2008, 21:47
Kenobi je najbolji. :D

Srle
21-08-2008, 19:07
Glasam za Vadera kao najboljeg,a nakon njega Yoda, Kenobi, a nakon njih svi koji vise favorizuju Dark Side.

Kostolomac
22-08-2008, 12:23
pošto tema traži samo likove iz filmova koji vitlaju lightsaberom onda ću samo te i navest.
lite side: yoda
dark side: vader

koloban
15-11-2008, 20:31
od novih "filmova" definitivno Palpatine
mislim, scenarij svake nove epizode je bio ocajan
pa Dart Sidious ispada nesto kao genije, dok samuraji svetlosti skontaju ko ih :kill:

Hellboy
16-11-2008, 18:17
pa tko bi sumnjao u čoeka na tako visokoj razini u republici da je Sith lord...
on the other hand, Sanader mi se čini kao potencijalni wielder Tamne strane...

THUNDER_DINIX
17-11-2008, 10:07
haha, dobra :pray:

Herr Schnitzel
17-11-2008, 10:31
pa tko bi sumnjao u čoeka na tako visokoj razini u republici da je Sith lord...
on the other hand, Sanader mi se čini kao potencijalni wielder Tamne strane...


Makaki, on je preocito los. Palpatine se cinio kao good guy.

Maloki
25-12-2008, 03:11
Han Solo ukupno gledano. Qui-Gon Jinn od jedi. Vader od dark side!

Avatar ti rula samo tako. Jack O'Neill ftw :P

Arbiter of Change
04-06-2009, 14:12
Sljedeće je izvučeno iz SW:TOR teme da ne idemo u OT tamo i da imam gdje iznijeti svoje mišljenje.


Čak i Epizoda 2 po kojoj ekipa ima naviku pljuvati kad se sjeti, meni osobno predstavlja iznimno dobar film. Kao što već rekoh, prequel trilogija mi je draža od originalne samo zato što pokazuje Anakina kakav uistinu jest, za razliku od originala koji ga pokazuje samo kao inkarnaciju zla i ništa drugo.
Složio bi se s tobom da u tome nema jedna mala mana - Anakin uopće nije vjerno prikazan u Prequel trilogiji, bar ne kad se usporedi s tim kako je indirektno opisan u Original trilogiji.

Naime, u O je opisan kao "Osoba koju su teške odluke, ali sa dobrim ciljem na kraju, privukle na Tamnu stranu" i to je više manje poduprto njegovom konačnom žrtvom. Dok je na drugu ruku u P trilogiji on jednostavno bitchy i prirodno izgleda kao da naginje na Tamnu stranu sam od sebe bez ikakvog razloga. Jedini film gdje izgleda normalno i "neutralno" je Phantom Menace dok je još klinac i gdje nema nikakve direktne veze sa Jedi redom, dok je u kasnije dva filma bilo prokleto OČITO da će otići na Tamnu stranu i to NE zbog priče (koju mi kao gledatelji znamo) već zbog njegove osobnosti i ponašanja, tj. prvenstveno arogancije, nestrpljenja i općenite netrpeljivost, ali i zbog jeftinog "badass faktora" koji mu je Lucas morao dati. Ukratko, nisu njega njegove odlukeSdovele na tamnu stranu, premda se film trudi uvjeriti nas u to, nego je on jednostavno takav bioSod trenutka kad ga vidimo međe Jedijima... i to bi bilo u redu po meni, samo da nije u konfliktu sa Vaderom iz O filmova. Naravno, moguće je da je to samo moja (pogrešna) predodžba.

Hellboy
04-06-2009, 14:54
Eh, ali ta arogancija mu je usađena. Kako bi se ti ponašao da ti netko kaže da ćeš dovesti Silu u balans, da si Izabran? Naravno da ćeš biti arogantan. Isto tako, u Epizodi 2 ponovno vidi Padme za koju je sam rekao da ju stalno vidi otkad ju je upoznao što potiče navalu emocija u njemu, emocija koje si Jedi ne smije priuštiti. I potom mu majka umire nakon mjesec dana torture no svejedno se nekako zadržava na Svijetloj strani iako je osvetio njezinu smrt pobivši cijeli kamp pješčanih ljudi. Sve dok ne počnu noćne more, predskazanja za koja ima razloga vjerovati da su istinita jer je ista imao i o svojoj majci pa su se obistinila. Strah da će izgubiti Padme povezan sa stalnom nevjericom od strane Vijeća otkad je došao u Jedi red kao devetogodišnjak koji je već tad imao previše emocionalnih veza ga tjeraju sve dublje dok na kraju u želji da spasi Palpatinea, za kojeg vjeruje kako mu jedini može pomoći reže ruku Winduu.
I opet, čak i nakon toga je shvatio što je učinio, čak i tada shvaća da je pretjerao dok ga Palpatine ne uvjeri da je tako moralo biti i onakvog iscrpljenog vrbuje pod svoje krilo. Preobrazba u Vadera je išla sve dalje kako je slušao Cara jer je mislio da će tako doći do spasa za Padme. A i sama Tamna strana utječe na njega što je vidljivo na Mustafaru nakon što je pobio vođe separatista. Dalje na Mustafaru pokušava uvjeriti Padme da je ono u što je i sam uvjeren istina - da je Jedi red zao i želi uništiti Republiku na što ga Padme poziva da joj se vrati. Konačno puca kad vidi Bena na vratima i pomisli da ga je Padme dovela da ga ubije te da ga je izdala. To ga je gurnulo preko ruba. To, povezano sa otkrivenjem da je ubio Padme (iako je Palpatine mislio lagati, rekao je istinu) ga je pretvorilo u Vadera u potpunosti.

Deadwalker
04-06-2009, 17:34
slazem se s Hellboyem u potpunosti. Trenutno bas gledam onu animiranu SW seriju Clone Wars koja ovako na lijep nacin opisuje taj veliki sukob između Republike i separatista te dosta opcenito produbljuje pricu oko Anakina, Padme, Kenobia-a i svih ostalih. Bas je u nekoliko epizoda bilo jasno vidljivo kako Anakin onako instiktivno, bez razmisljanja djeluje kada je u opasnosti njegova Padme ili ona njegova ucenica. On se kao osoba jako veze za svoje glavne prioritete(zena i republika) sto ga na kraju jako puno kosta...

Arbiter of Change
04-06-2009, 17:55
Arogancija mu nije trebala biti po defaultu ugrađena jer ona ne dolazi nužno sa moći/odgovornosti, nego je tu samo da bi mu dala tu "bad boy" vibru koja je postala poslovična stvar za sve anti-heroje u današnje vrijeme.

I ono, promašili ste što sam ja pokušao reći. :)

Nisam ja govorio ništa protiv Anakin takvog kakav je u prequel filmovima, nego koliko je različitSod toga kako je naizgled bio originalno zamišljen kao prošlost Darth Vadera. Ukratko, pokušali su ga modernizirati, a ja pri tome mislim da nisu uspjeli jer većinu vremena on ne radi ono što bi eventualno stvarnoSnapravio (Dark Side se može koristiti kao "izlika" samo do određene mjere, nije da ga ono, kontrolira 100%) nego ono što radnja treba da napravi. Prije borbe na Mustafaru kad Padme dođe sa Obiem koji se skrio u brod i Anakin ih vidi on Choke-a Padme. Pazi; on davi Padme koja mu je najvažnija osoba na svijetu, žena koja čeka njegovu djecu, osoba u koju ima potpuno povjerenje ali sada iznenada misli da ga je izdala. Mislim, koristiti Dark Side kao izliku za tu reakciju je slabo jer ono, to mu je NAJVAŽNIJA osoba za koju sve ovo i radi.

Feanor
04-06-2009, 18:04
Jedini film gdje izgleda normalno i "neutralno" je Phantom Menace dok je još klinac i gdje nema nikakve direktne veze sa Jedi redom, dok je u kasnije dva filma bilo prokleto OČITO da će otići na Tamnu stranu i to NE zbog priče (koju mi kao gledatelji znamo) već zbog njegove osobnosti i ponašanja,

Imas pravo Anakin je puno bolje portretiran u Clone Wars crtanom filmu di je stvarno dobroćudan iako se nazire nestrpljivost da postane još bolji....

Deadwalker
04-06-2009, 18:06
Nisam ja govorio ništa protiv Anakin takvog kakav je u prequel filmovima, nego koliko je različit od toga kako je naizgled bio originalno zamišljen kao prošlost Darth Vadera. Ukratko, pokušali su ga modernizirati, a ja pri tome mislim da nisu uspjeli jer većinu vremena on ne radi ono što bi eventualno stvarno napravio (Dark Side se može koristiti kao "izlika" samo do određene mjere, nije da ga ono, kontrolira 100%)

Pa nije ga 100% kontrolirala, do toga trenutka. Tada vec "ozbiljno nacet", kada je potamanio djecu u jedi temple-u i docarao si da su jedi zli(kako sam kaze), ima ozbiljno prodrmane temelje i vjeru u sve za sto se tako srdacno borio i za sto je zivio te trenutak kada ugleda Padme s Obiem u pozadini(koji je po njegovom uvjerenju zao te neprijatelj "njegove republike i mira" i za kojega smtra da ga je dovela da ga ubije) je kap koja preljeva casu i tada on gubi u potpunosti kontrolu i vjeru u sve, te od tada "tamna strana sile" u potpunosti upravlja njime...Tako sam barem ja shvatio... :wink:

Hellboy
04-06-2009, 18:14
Yup. I to je trajalo dok nije vidio sina kako leži na podu dok ga Palpatine prži. U tom trenutku Vader umire a Anakin se ponovno rađa. Iskupljuje se bacanjem Cara u odvod i potom umire kao Jedi i time ispunjuje proročanstvo - donosi ravnotežu u Silu. Trenutak kad se prilikom Jedi pogreba Anakin vrati kao Force ghost bez ožiljaka i stoji kraj Kenobija i Yode je...prekrasan i jedan je od vrhunaca remasterirane sequel trilogije. Ali općenito je u sequel trilogiji prikazan kao utjelovljenje zla što i jest istina, no opet, to nije Anakin. Anakin je počeo umirati sa Maceom i umro je na Mustafaru.

Deadwalker
04-06-2009, 18:20
Istina. No dobro, recimo da je Darth Vader bas bio cisti zao lik u "New hope", dok su ga u 5. i 6. epizodi ipak dosta "produbili" kao lika i otkrili neke njegove slabosti. Glede serijala, meni je prequel triologija malo bolja glede price, al ono, Han Solo i humor OT-a su jednostavno nenadmasivi...

Hellboy
04-06-2009, 18:22
Dobro, Han jest epic lik ali svejedno mi je Anakin draži (iako je Hayden bio loš izbor za glumca, kasnije se savršeno uklopio).
E8ppOeZczF8

Arbiter of Change
04-06-2009, 18:26
Dobro, glavno da se kužimo onda. :)

Samo što je meni loše, antiklimaktično i JEFTINO što je na kraju ljubav prema Padme izgubila od strane naleta bijesa from da Dark Side. Ne znam, to je mogla biti ogromna prekretnica za njega kao lika, ali dobro. Mislim da vam je već jasno nisam baš fan prequel filmova tako da sam i pod tim utjecajem, ali to je već za drugu temu (tko zna, možda čak i postam ako se sjetim i/ili nađem temu).

E da, sjećate se one situacije na Bespinu kad je Vader ponudio Luku da svrgnu Cara i vladaju galaksijom zajedno kao otac i sin? To tada nije imalo nikakvu važnost (pretpostavilo se da je to bio samo trik nekakav), ali kasnije u EU materijalu doznajemo od Mare Jade da je Car taj de facto izdajnički čin jako ozbiljno shvatio. Mišljenja?

I da, Mara Jade razvaljuje.

Hellboy
04-06-2009, 18:37
Car i Vader se nkad međusobno nisu voljeli. EU to jasno pokazuje. Hell, kraj Epizode 6 pokazuje Anakinovo mišljenje o Caru. Od tajnog apprenticea (TFU) kojeg je Vader koristio da namami rebele van pa ga je Car pokušao uzeti pod svoje krilo nakon što je Starkiller porazio Vadera pa do brojnih testova koje je Car stavljao pred Vadera (ressurectani Darth Maul je vjerojatno bio još jedan test) do konačnog testa sa Lukeom za kojeg je Car htio da mu bude apprentice jer Vader nikad nije uspio postati najmoćniji Force user u povijesti zbog oštećenja sa Mustafara. Godine testiranja sigurno nisu pridonijele ljubavi između njih dvojice. Isto tako, možda Vader i jest mislio ozbiljno kad je ponudio Lukeu da vlada s njime. Da je Luke pristao njih dvojica bi sredila Cara kao od šale. Već je nudio Padme da vlada s njime. A što se tiče njegove ljubavi prema Padme, trenutak na Mustafaru kad je vidio Kenobija je samo produbio njegove sumnje da ga Kenobi želi maknuti i zbog toga je pomislio da je Padme izdala njihovu vezu. Hell, darksideri nikad nisu bili osobito...strpljivi. Well, osim Sidiousa. I da, mara Jade je uber hawt redhead sa lightsaberom. Bolje ne ide. :D
http://images4.wikia.nocookie.net/starwars/images/6/64/Mara-Swarm_War-Japan_cover.jpg

Deadwalker
04-06-2009, 18:41
Ou yes, prava puca :D . Ma da, slazem se u biti to sto si rekao glede odnosa Vader-a i Cara. Mene samo zanima sta je sa zadnjom triologijom. Nisam nesto informiran o njoj, pa ono, sta vi mislite, bili imalo smisla snimit jos 3 filma?

Feanor
04-06-2009, 18:47
I da, mara Jade je uber hawt redhead sa lightsaberom. Bolje ne ide. :D
http://images4.wikia.nocookie.net/starwars/images/6/64/Mara-Swarm_War-Japan_cover.jpg

Ma jebeš zelene oči i crvenu kosu, daj mi zeleni saber i crvenu kosu :D

Anarion.Umarth
04-06-2009, 19:34
meni se isto trenutak kad anakin guši padme učinija prevelikon prekretnicon

usput, može li mi iko poslati nekakvi link na pp do SW literature
i koliko sezona postoji clone warsa

Hellboy
04-06-2009, 19:51
Ou yes, prava puca :D . Ma da, slazem se u biti to sto si rekao glede odnosa Vader-a i Cara. Mene samo zanima sta je sa zadnjom triologijom. Nisam nesto informiran o njoj, pa ono, sta vi mislite, bili imalo smisla snimit jos 3 filma?
Kako ne. Baš smo Šnicla i ja pričali prije par večeri kako bi bilo lijepo da Lucas producira a Jackson režira trilogiju baziranu na Republic Commandou. Znači izbaciti Jedije iz jednadžbe. I eventualno preinačiti priču da se ne oslanja samo na akciju. Primjerice pratiti klona od Kaminoa pa do izvršenja order 66 i prikazati kroz njihove oči kako su izgledali zadnji dani Republike.

Deadwalker
04-06-2009, 19:54
e nebi imao nista protiv. Zapravo, ja se jos uvik nadam nastavku doticne igre. Ono, kada sam je prvi puta igrao, bas sam imao jebeni SW feeling. Inace, fora mi je ova animirana SW serija. Mogli bi njome popratiti i razdoblje originalne triologije. Fali danas SW materjala i ovakve stvari su i vise nego dobrodosle :)

Herr Schnitzel
04-06-2009, 19:56
Cini mi se da gledate to gusenje Padme malo previse kroz oci idealiziranog covjeka (iliti Jedija), a manje kroz obicnog covjeka. Mislim, nakon Clone Warsa, nocnih mora, spasavanja Palpatinea i ubijanja svojih dojucerasnjih prijatelja, da mi dodje "brat" koji me odgaja gotovo cijeli zivot da me sprijeci u nastojanju da spasim voljenu osobu, a onda ta voljena osoba ispadne kao da je takodjer protiv mene. Ne znam kako vi, ali ja ne da bih ju Force Chokeao, nego bi joj razbio glavu lightsaber hiltom.

Deadwalker
04-06-2009, 20:02
Cini mi se da gledate to gusenje Padme malo previse kroz oci idealiziranog covjeka (iliti Jedija), a manje kroz obicnog covjeka. Mislim, nakon Clone Warsa, nocnih mora, spasavanja Palpatinea i ubijanja svojih dojucerasnjih prijatelja, da mi dodje "brat" koji me odgaja gotovo cijeli zivot da me sprijeci u nastojanju da spasim voljenu osobu, a onda ta voljena osoba ispadne kao da je takodjer protiv mene. Ne znam kako vi, ali ja ne da bih ju Fore Chokeao, nego bi joj razbio glavu lightsaber hiltom.

care :rotfl:
Ma da, upravo tako. Mozemo mi pricat sta hocemo, al treba se zapravo malo uzivit u taj lik i pokusat si onak barem imaginarno zamislit sta bi na tom mjestu napravili... :wink:

Hellboy
04-06-2009, 20:08
Eh, vidite kako čovjek kuži. Problem ne leži u Anakinu toliko koliko u njegovoj okolini. Od malih nogu Anakin je bio rob. Već to je dovoljno da popizdi, no on je popravljao stvari i tako se zabavljao. Potom dolazi odvajanje od majke da bi postao Jedi. Majka mu je jedina obitelj koju ima. Tada u isto vrijeme upoznaje mladu i lijepu Padme. Qui-Gon tvrdi da je mališan savršen za Jedija i da čak postoji šansa da je on Izabrani, onaj koji će dovesti Silu u ravnotežu. I potom ga odbiju. Izgubi prijatelja i Vijeće ga potom primi. I cijelo vrijeme on misli na Padme, na majku koju je ostavio u ropstvu, na proročanstvo. Tada se nakon desetak godina Padme vraća u njegov život, gubi majku na jeziv način, način koji bi svakog poslao u killing spree koji bi se proširio preko pola galaksije, Vijeće mu ne vjeruje i misle da nije zreo i pouzdan da postane Jedi master a cijelo to vrijeme mu Palpatine puni glavu anti-Jedi pričama i veliča tamnu stranu. Suptilno, ali pali. I na kraju, počinju predskazanja o smrti Padme, gubi vjeru u Viječe nakon što ga odbiju proglasiti Masterom, prije toga prolazi kroz rat koji obuhvaća cijelu galaksiju, rat u kojem vidi tisuće smrti, rat u kojem je ubijao, u ime mira, no svejedno, nitko ne izlazi normalan iz rata. I onda Palpatine nastavlja sa svojom propagandom do te mjere da Anakin jednostavno gubi nadzor nad sobom zbog straha da će izgubiti jedinu osobu koja mu je ostala. Anakin je žrtva okolnosti. I cijeli njegov put nije on odredio. Čak štoviše, usudio bih se reći da mu je cijeli put bio suđen. Od uzdignuća do pada i konačne žrtve. Ispunio je proročanstvo. Samo ne na način na koji je mislio da će to napraviti.

Arbiter of Change
04-06-2009, 20:14
Kako ne. Baš smo Šnicla i ja pričali prije par večeri kako bi bilo lijepo da Lucas producira a Jackson režira trilogiju baziranu na Republic Commandou. Znači izbaciti Jedije iz jednadžbe. I eventualno preinačiti priču da se ne oslanja samo na akciju. Primjerice pratiti klona od Kaminoa pa do izvršenja order 66 i prikazati kroz njihove oči kako su izgledali zadnji dani Republike.
Nema šanse da će to ikada vidjeti dugometražni film (isto sam razgovarao sa Šniclom o tome) prvenstveno iz banalnog razloga jer nema Jedija, a to je ono što izgleda mami publiku prema SW filmovima u novije vrijeme - epske CGI scene borbi. Nažalost, isto kao što su i za to male šanse, isto tako su i za Thrawn trilogiju koja ima potencijala (jer su zastupljeni Luke i stara škvadra), ali to opet nije podobno jer su knjige relativno dosta fokusirane na nadmudrivanje, političke intrige i općenito strategijske manevre koji se JAKO loše prenosi na film... i jer je Thrawn predobar za film. Sve ovo kasnije sa Yuuzhan Vongom je... pa, većini relativno nepoznato.

Meni je jednostavno ta čitava stvar sa Mustafarom suluda i van svake normalne racionalizacije jer Anakin praktički u dušuSpoznaje Obi-Wana (koji mu je kao otac) i Padme koja mu je žena, ali ipak podivlja i misli da su se urotili protiv njega. Ja i dalje tvrdim da je to jedan out of character potez da je za ne povjerovati aka. jeftini plot device da se ne ide u daljnji razvoj lika. Stvar je u tome da je on u tom dijelu života karakterno SLAB lik koji ni sam ne zna što hoće zapravo i manipuliran je sa svih strana, od Palpatinea, od svog vlastitog straha i tereta koji nosi kao Odabrani.

Deadwalker
04-06-2009, 20:18
Stvar je u tome da je on u tom dijelu života karakterno SLAB lik koji ni sam ne zna što hoće zapravo i manipuliran je sa svih strana, od Palpatinea, od svog vlastitog straha i tereta koji nosi kao Odabrani.

Upravo to. I zbog toga nije cudno da se okrece protiv dvoje ljudi do kojih mu je najvise stalo jer em je manipuliran sa svih strana, k tome je gotovo cijeli svoj zivot je proveo u muci i razaranju i jednostavno s vremenom gubi smisao ideala za koje se bori

Hellboy
04-06-2009, 20:25
Da, imaj na umu da je Palpatine ipak majstor zavaravanja. Uspio je preveslati čitav Jedi red, čitav Senat i čitavu Republiku. Kako onda neće navući mladog Jedija kojeg život nipošto ne mazi. I nakon što je poubijao separatiste na Mustafaru, vidimo da je Tamna strana preuzela kontrolu i da radi impulsno. Čak se vidi i prva fizička promjena u obliku plameno narančastih očiju. Već nakon ubojstava u Jedi templeu Anakin biva duboko uronjen u Tamnu stranu. A kad se pojavio Obi Wan za kojeg mu je novi gospodar rekao da je neprijatelj, Padme se učinila izdajicom. Hell, prvi put kad sam gledao Epizodu III fulao sam scenu u kojoj se Kenobi sakriva u veceu tako da se i meni učinila sumnjivom. I da, Anakin možda i pozna Kenobija koji mu je brat i možda i pozna Padme, ali imaj na umu da na Mustafaru nije bio Anakin.

Deadwalker
04-06-2009, 20:29
Istina. I moram priznati da je Lucas jebeno docarao to okruzenje i transformaciju Anakina u jednog od najveceg vilianta kojeg smo imalo prilike vidjeti. Taj mustafar na kraju doslovce lici na pakao i ta treca epizoda ima vjerojatno najtuzniji kraj u povijesti kinematografije. Jos ona depresivna glazba. Ma... :pray:

Hellboy
04-06-2009, 20:34
Speaking of which, postoji nelogičnost. Žešća. Naime, na kraju Epizode 3 vidimo Cara i Vadera kako nadgledaju početak izgradnje Death Stara. 19 godina kasnije, postaja je gotova. To vidimo u Epizodi IV. Međutim, Death Star II se gradi samo nekakve 4 godine a nekoliko puta je veći od originala i na kraju Epizode VI biva skoro pa gotov. Nagli tehnološki napredak ili retcon?

Deadwalker
04-06-2009, 20:41
da, pomalo weird i je mala nelogicnost. Prvi puta se death star spominje jos u 2. epizodi tak da s tom drugom zvjezdom smrti je malo cudno. Mozda je kod druge zvjezde car mogao uloziti puno vise ljudstva i resursa posto tokom 4 epizode biva raspusten imperijalni senat i car vise nema nikakvih prepreka u ispunjavanja svojih zelja...

Feanor
04-06-2009, 20:47
Pa prva zvijezda smrti je rađena u najstrozoj tajnosti, a i sumnjam da je car bas moga lokalne baustelce uzet da je grade to su trebali biti provjereni ljudi kojih sigurno nije bilo previse, a kasnije kad je propala republika i kad je jedino sto mu je smetalo su bili mala skupina rebela koju nitko nije uzimao za ozbiljno bilo je lakse gradit drugu zvijezdu smrti...

Anarion.Umarth
04-06-2009, 20:48
1. su vjerovatno bosanci radili kad je imala onako blesav propust

Herr Schnitzel
04-06-2009, 21:07
Mozda je DS II gradjena u tajnosti, usporedno s prvom. Ima puno objasnjenja, i ponekad je bolje ostaviti nedoreceno.

Hellboy
04-06-2009, 23:48
Unlike the Empire's first Death Star, which, as a result of supply and design problems, took nineteen years to be considered an operational battlestation, this much larger Death Star took far less time, approximately two to four years, to construct. Methods of faster construction had been developed in the years since the original station's conception, added to the fact that Imperial engineers made sure to allocate enough space on the station for the maximum possible amount of self-replicating construction droids.

The second Death Star's building location remained secret from the Alliance, unlike the first station's construction site at Despayre. After the initial stages of construction, the station was put under the command of Darth Vader during its relocation to a new construction site in the Endor system. Endor was selected due to the massive concentration of strategic metals on the planets Dor, Eloggi, and Megiddo in the system,[6]Sbut the actual construction site was in geosynchronous orbit around the forested Sanctuary Moon, protected by a powerful shield generator on the moon's surface.

keko
05-06-2009, 09:01
Nije čudo da je 2. Death Star tako brzo završen kad je Vader bio zapovjednik, valjda se nitko nije usudio sjesti i malo odmoriti...

Midwintertears
24-06-2009, 08:08
Od filmskih: Obi Wan, Yoda, Mace Windu, Padme, Maul i Vader :pray:

Što se tiče Expanded Universea volim Darth Revana, Maru Jade Skywalker ("As long as I'm fighting, I'm not dying. And I'm not done fighting just yet." :pray:) i Jacena Soloa.

Hackz0r
29-11-2009, 14:42
Qui Gon Jinn u filmovima...
U igrama :? ... ne znam ..

Deadwalker
14-08-2010, 16:01
top 100 SW likova by IGN (http://www.ign.com/star-wars-characters/1.html)

zanimljiva lista :)

Sickmanno1
18-08-2010, 23:37
Bash sam ocekivao da budu kulu i da bude Han Solo :(

No, nelosa lista.

Za jedno 30 likova sa liste nisam nikad ni cuo lol