PDA

Pogledaj cijelu verziju : Star Wars vs. Star Trek



THUNDER_DINIX
21-02-2007, 15:20
koji vam je serijal bolji? objasnite zasto!

meni je puno bolji SW serijal jer sam veliki fan SW. filmovi su mi puno bolji, prica mi je puno bolja, likovi, atmosfera, itd...

sto se tice ST, malo mi je to previse razvuceno, ima previse nastavaka. najbolji filmovi su mi bili oni prvi s originalnom postavom glumaca

ROCCO_GRANDE
21-02-2007, 15:34
SW je OK ali to je ipak bajka u svemiru, nešto space LOTR.

ST je pravi SF s nekom znanstvenom podlogom, dobar dio toga bi možda i mogao biti moguć jednog dana. Rijeć je o nečem daleko ozbiljnijem i kompleksnijem od SW, iako ima i tu dosta varijacija. Ako pogledamo samo filmove, mogu se zamijetiti takve krajnosti kao što je prvi film koji je doista pravi hard-core SF do četvrtog koji je bio poprilično lako štivo čak i s dosta elemenata komedije.
Nadalje, kod ST mi se sviđa što je sve jasno definirano i kronološki popisano dok kod SW vlada popriličan kao po tom pitanju.

Rocchiro
21-02-2007, 15:43
STAR WARS

Kenyi
21-02-2007, 15:44
STAR WARS

Teon
21-02-2007, 16:38
Star Wars mi je bolji, bas kako je neko rekao prica ... kao LOTR u svemiru, iako sam fan i Star Treka koji je bas ono SF (ScienceSFiction) jer se vise bavi istrazivanjem svemira i da vise je tehnoloski baziran odnosno moguce ce mozda biti i u stvarnosti no opet je nekako udaljeniji, naime tehnologija u SW nije tako razvijena nemaju Warpove 6,7 ... vec mogu negdje do brzine svjetlosti neki brodovi 1.5 puta brze (kao Millenium Falcon) dok u ST ajme ono brzina .... fijuu
I da previse je razvodnjeno. Glas ide SW-u

Karzah
21-02-2007, 18:09
Moj glas za Star Wars . Ima bolje likove i priču .

Armachus
21-02-2007, 18:27
STAR WARS

ROCCO_GRANDE
21-02-2007, 19:38
Da se razumijemo i ja volim SW, ali malo mi je debilna ona početna premisa: "Nekoć davno, u galaktici dalekoj, dalekoj, dalekoj, dalekoj...". kao priča za laku noć. za razliku od toga, u ST za sve postoji neko objašnjenje.

Lord AngelRI
21-02-2007, 20:03
Odmah ću reć ovo ja nisam dao svoj glas anketi, jer odlučit između dva super legendarna serijala :D je ludilo......

i S.T. i S.W. su FENOMENALNI!!!!!!!!!!!!!!!!

:thumbs2:

Da_killah
21-02-2007, 20:08
Odmah ću reć ovo ja nisam dao svoj glas anketi, jer odlučit između dva super legendarna serijala :D je ludilo......

i S.T. i S.W. su FENOMENALNI!!!!!!!!!!!!!!!!

:thumbs2:

apsolutno istina

Prince-Artas
21-02-2007, 20:20
STAR WARS

potpis, SW mi je nekao zanimljiviji

rave_or_die
22-02-2007, 00:52
STAR WARS

THUNDER_DINIX
22-02-2007, 12:58
u topicima su skoro svi napisali SW, a u anketi vidim da ima dosta glasova i za ST. svi koji glasaju neka u svom topicu objasne zasto su glasali za to

ukay
22-02-2007, 13:32
ja bi glasao za oboje :D i jos bih dodao Battlestar Galactica ali o ovome sad nije tema 8)

W1k1n6
22-02-2007, 13:39
U anketu bi svakako trebalo staviti još poneki odgovor. Recimo - "volim ih podjednako oba" ili "volim svaki na svoj način", što bi recimo odražavalo moje mišljenje, kao i mišljenje velike većine, brijem.

Prince-Artas
22-02-2007, 22:09
sređeno :)

THUNDER_DINIX
22-02-2007, 22:14
eto, sad kada je anketa potpuna glasajte. ako ste vec glasali za ST ili SW, a zeljeli ste za oba lupajte glavom o zid, salim se. BTW, molio bih svakog tko posjeti topic neka glasa i napise svoj kratki komentar

Maze
22-02-2007, 22:17
Iako su to dva različit poglavlja, ovo je serija, a ovo saga. Ali, ipak:
Volim ih podjednako oba.

Bishop_45_(2)
24-02-2007, 00:05
Mozda zvuci blesavo, ali SW mi je u neku ruku realniji !!!::>
1) Utopizam jest, poput socijalizma, neostvarivi san, mozda u Švedskoj, Norveškoj i slicnim razvijenim drzavama, ali dok je Amer. i Balkana, nema shanse !!!
2) Oruzja--> mdaj oruzja u ST su igracke, definitivno glas SW (ovo je vishe iz zajebancije :D )
3) tehnologija--> e pa uracunajte razliku u vremenu, tako da zbog toga ovdje kazem izjednaceno (iako patim u dubini sto taj dio SW nije vishe razvjen)............EDIT: oke serem, SW nije razvijen u tom podrucju ST owna ovdje bez obzira na moju subjektivnost
4) filmovi--> eh ovaj bi glas definitivno odnio SW, da nije bilo zadnje trilogije ¨!!!, ali i taj strasni treci flim mi je podnosljiviji od broja ST filmova
5) igre---> BEZ SUMNJE SW !!!
.
.
.
U svakom slucaju oboje cijenim i volim, ali ipak SW !!!

MIXer
24-02-2007, 09:31
Star Trek.

THUNDER_DINIX
24-02-2007, 11:19
Star Trek.

objasnjenje nula bodova. molim vas da pisete objasnjenje svoje odluke

Mr.G4m3r
24-02-2007, 16:22
Star trek je nekako originalniji - zanimljivija tematika...

ali sw je takodjer zakkkkkkkon

Tsumetai Ryujin
24-02-2007, 16:42
star trek mi se vise svida jer je realniji...

Bishop_45_(2)
24-02-2007, 23:37
star trek mi se vise svida jer je realniji...


e o tome se da raspravljati, jedan je realniji u jednom, drugi u drugom.....

Maze
24-02-2007, 23:38
Ne gledam to zbog realnosti, nikaku mi ulogu to ne igra.. -.-

Lord Jambrek
24-02-2007, 23:42
Glas ide na Star Wars, otkak imam 4 godine obožavam Star Wars, odrastao sam uz to i uvijek će mi biti najdraži. Ima nekak dublju filozofiju, bolju priču, rase, oružja. Iako ST ima više raznih lokacija i dosta drugačijeg ipak glas ide na SW.

E jadna predtrilogija, iako meni baš kao film nisu loši, ali kao SW mi nisu nešt najviše zbog tog kaj se više obaziralo na specijalne efekte, a ne razvoj samog lika.

MIXer
25-02-2007, 09:14
Meni su obadva dobra, evo objašnjenja:

ST je duži, ima više rasa, nekako mi je zanimljiviji

Pa svemirski savezi, Borg, Dominion, UFP....

Rngd Diego
07-03-2007, 17:29
Space: Above and Beyond?

Salu na stranu iako ih volim oba, iako su mi oba super moram ipak reci Star Trek.

I to prije zadnaj 3 flma star warsa bih bez razmisljanja rekao Trek sada sam se namucio.

iako ih S:AAB owna oba

Y0$$1p
07-03-2007, 17:57
star trek mi je daleko bolji
jer ono mi je bezveze:
"may the force be with you"
:rotfl: :rotfl:


ovo iz star treka ce mozda i biti u buducnosti ali star wars tesko

THUNDER_DINIX
07-03-2007, 17:59
kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti

Maze
07-03-2007, 18:03
star trek mi je daleko bolji
jer ono mi je bezveze:
"may the force be with you"
:rotfl: :rotfl:


ovo iz star treka ce mozda i biti u buducnosti ali star wars tesko

Dobro... Svako ima mišljenje, i moje mišljenje je da ti ne zasluzujes biti mod. :wink:

Y0$$1p
07-03-2007, 18:03
kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu

Maze
07-03-2007, 18:24
Pa..i sada gledamo na realnost.. Ma daj, ako si već mod poštuj mišljenja. :wink:

THUNDER_DINIX
07-03-2007, 21:54
[quote="THUNDER_DINIX":3q9c23mg]kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu[/quote:3q9c23mg]

Sila iliti Force se pise velikim slovom. nego vec ima ljudi koji imaju moc koristiti telekinezu, podizati stvari i takve fore. mozda sam previse gledao Matrix, ali mislim da sam negdje procitao da ima takvih ljudi

Kostolomac
07-03-2007, 22:02
star wars su mi malo draži, ali ipak dovoljno da sam glasao za njih. jednostavno, više mi se sviđa priča, više je onako epska, baš ko što je neko rekao kao lotr u svemiru. ali sam isto tako i treki jer sam gledao veliku većinu epizoda, a i par filmova :)

Maze
07-03-2007, 22:09
[quote="Y0$$1p":2h3wc5bn][quote="THUNDER_DINIX":2h3wc5bn]kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu[/quote:2h3wc5bn]

Sila iliti Force se pise velikim slovom. nego vec ima ljudi koji imaju moc koristiti telekinezu, podizati stvari i takve fore. mozda sam previse gledao Matrix, ali mislim da sam negdje procitao da ima takvih ljudi[/quote:2h3wc5bn]


Imaš takih ljudi, to ti se sve snagom uma radi. Ali, ja mislim da je Sila nešto složenije od telekineze..

Lord Jambrek
08-03-2007, 08:00
[quote="Y0$$1p":exv1rblq][quote="THUNDER_DINIX":exv1rblq]kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu[/quote:exv1rblq]

Sila iliti Force se pise velikim slovom. nego vec ima ljudi koji imaju moc koristiti telekinezu, podizati stvari i takve fore. mozda sam previse gledao Matrix, ali mislim da sam negdje procitao da ima takvih ljudi[/quote:exv1rblq]


Tako je, ljudi koriste svega 20% mozga(ak ne i manje) kada bi mogao mozak koncentrirati na negdje 30-40 posto onda bi mogao koristit telekinezu, a kada bi ga mogao na negdje 50+% onda bi mogao koncentrirati svoju energiju(neznam kaj to točno znači, ali mislim da je to nešto tipa Kame-Hame Ha)


To sam negdje čitao, samo ne znam gdje.

pimp
08-03-2007, 14:09
[quote="THUNDER_DINIX":3lxt1vwm][quote="Y0$$1p":3lxt1vwm][quote="THUNDER_DINIX":3lxt1vwm]kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu[/quote:3lxt1vwm]

Sila iliti Force se pise velikim slovom. nego vec ima ljudi koji imaju moc koristiti telekinezu, podizati stvari i takve fore. mozda sam previse gledao Matrix, ali mislim da sam negdje procitao da ima takvih ljudi[/quote:3lxt1vwm]


Tako je, ljudi koriste svega 20% mozga(ak ne i manje) kada bi mogao mozak koncentrirati na negdje 30-40 posto onda bi mogao koristit telekinezu, a kada bi ga mogao na negdje 50+% onda bi mogao koncentrirati svoju energiju(neznam kaj to točno znači, ali mislim da je to nešto tipa Kame-Hame Ha)


To sam negdje čitao, samo ne znam gdje.[/quote:3lxt1vwm]


eto malo znanstvenog objasnjenja
inace sw mi je drazi

Bishop_45_(2)
10-03-2007, 23:45
[quote="THUNDER_DINIX":4ags2c4u][quote="Y0$$1p":4ags2c4u][quote="THUNDER_DINIX":4ags2c4u]kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu

Sila iliti Force se pise velikim slovom. nego vec ima ljudi koji imaju moc koristiti telekinezu, podizati stvari i takve fore. mozda sam previse gledao Matrix, ali mislim da sam negdje procitao da ima takvih ljudi[/quote:4ags2c4u]


Tako je, ljudi koriste svega 20% mozga(ak ne i manje) kada bi mogao mozak koncentrirati na negdje 30-40 posto onda bi mogao koristit telekinezu, a kada bi ga mogao na negdje 50+% onda bi mogao koncentrirati svoju energiju(neznam kaj to točno znači, ali mislim da je to nešto tipa Kame-Hame Ha)


To sam negdje čitao, samo ne znam gdje.[/quote:4ags2c4u]


eto malo znanstvenog objasnjenja
inace sw mi je drazi[/quote:4ags2c4u]

lol, to je tesko znanstveno objasnjenje; ako clockas CPU, ce on biti sposoban sam dwnloadati drivere za graficku.... TESKO !!!!

pimp
11-03-2007, 00:27
[quote="Lord Jambrek":2edpqkct][quote="THUNDER_DINIX":2edpqkct][quote="Y0$$1p":2edpqkct][quote="THUNDER_DINIX":2edpqkct]kaze se May the force be with you, nemoj vrijedjat SW. BTW, podjednake su sanse da bi mogli bit u buducnosti



nije da vređam ali jako je malo vjerojatno da ce ljudi u buducnosti koristit silu

Sila iliti Force se pise velikim slovom. nego vec ima ljudi koji imaju moc koristiti telekinezu, podizati stvari i takve fore. mozda sam previse gledao Matrix, ali mislim da sam negdje procitao da ima takvih ljudi[/quote:2edpqkct]


Tako je, ljudi koriste svega 20% mozga(ak ne i manje) kada bi mogao mozak koncentrirati na negdje 30-40 posto onda bi mogao koristit telekinezu, a kada bi ga mogao na negdje 50+% onda bi mogao koncentrirati svoju energiju(neznam kaj to točno znači, ali mislim da je to nešto tipa Kame-Hame Ha)


To sam negdje čitao, samo ne znam gdje.[/quote:2edpqkct]


eto malo znanstvenog objasnjenja
inace sw mi je drazi[/quote:2edpqkct]

lol, to je tesko znanstveno objasnjenje; ako clockas CPU, ce on biti sposoban sam dwnloadati drivere za graficku.... TESKO !!!![/quote:2edpqkct]


ti tvrdis da su cpu i mozak slicni?
mozak je jos uvijek velika misterija za nas

Valnjes 666
11-03-2007, 01:05
STAR WARS

Bishop_45_(2)
11-03-2007, 15:03
ti tvrdis da su cpu i mozak slicni?
mozak je jos uvijek velika misterija za nas

ti si malo spor .....

pimp
11-03-2007, 22:01
ti tvrdis da su cpu i mozak slicni?
mozak je jos uvijek velika misterija za nas

ti si malo spor .....

nisam , lagan sam i brz ,

W1k1n6
12-03-2007, 13:56
Razočarat ću vas možda malo, ali telekineza, telepatija, meterijalizacija i slični oblici "Sile" još nisu nikada dokazani u znanstvenim uvjetima. Svaki puta kada je neki guru, radiestezist, telekinetičar i sl. pristao svoje paranormalne moći podvrgnuti kontroliranim laboratorijskim uvjetima, ili je dokazano kako se radi o prevari, ili ih pak nije mogao demonstrirati. Najveći primjeri takvih prevaranata koji su znanstveno raskrinkani su Uri Geller i Sai Baba, a to su ljudi kojima je vjerovalo ili još uvijek vjeruje, ne par stotina ili par tisuća ljudi, već par milijuna. Iskreno, volio bih jako kada bi se dokazalo postojanje nekog oblika "Sile", ali svi primjeri do sada toliko su me razočarali da nemate pojma. Stoga spekulativnoj znanosti Star Treka dajem puno veću prednost nego onoj Star Warsa.

WEASEL
12-03-2007, 14:44
da, al premda nisam baš puno pratio star trek, primjetio sam da neke rase ili nešto takvo isto imaju nekakve oblike telekineze:X
pa sada, ako netko kaže da mu je sw glup jer ima silu a ovo nije jer nema......

W1k1n6
12-03-2007, 17:40
imaš pravo, osim toga bilo je i nekoliko rasa telepata u ST-u, no on nije baziran na tome, za razliku od SW-a u kojemu se sve vrti oko Sile. ST nije nikada propustio dotaknuti svaku znanstvenu ili paraznanstvenu teoriju, no u središtu svega su bile tzv "ljudske" priče. "Sila" je pak u SW-u osnova oko koje se sve okreće, nešto poput priča iz biblije.
Generalno gledano, ST-u najveću popularnost duguje optimistički pogled u tehnološku budućnost, dok je u SW-u najzanimljiviji Tamni dio Sile.
Čim je ST skrenuo od te putanje i počeo prikazivati tehnološku budućnost kao nešto mračnije od onoga na što smo navikli (Enterprise), sam je sebi zabio nož u srce. Isto bi se desilo kada bi napravili SW film u kojemu ne bi bilo tamnih Jedija ili Sitha. Propao bi samo tako.
Hoću reći kako je teško uspoređivati SW i ST, jer su im osnovne ideje i pristupi totalno oprečni.

Lord AngelRI
12-03-2007, 20:47
još vi o tome :D :D

mislim izabrat između dva legandarna serijala je stvarno glupo.....

no nekako kad malo bolje razmislim nekako mi je S.W. bolji možda jer je momentalno bolji jer je izašao film nedavno za razliku od S.T. a i Legacy nije baš nešto tako da eto..........

:pray: :pray: :pray: poklon S.T. isto je legendaran

cr33p
13-03-2007, 12:03
[quote=Hanzaplast]STAR WARS[/quote:1jgs2blq]

Lord AngelRI
13-03-2007, 20:18
[quote=Kenyi][quote="Hanzaplast":3qlnj59q]STAR WARS[/quote:3qlnj59q][/quote:3qlnj59q]

joj vi i vaše PIRAMIDE........... :) :) :) :)

E baš sad moj glas ide: STAR TREK 8) :yuck: :yuck:

Jopax
25-03-2007, 21:00
SW definitivno ST mi je nekako pre savrsen ko sto w1k1n6 kaze tehnoloski savrsena buducnost i zbog toga mi se ne svidja previse je crnobijel Borgovi su badguysi a Federacija goodguysi i nema odstupanja a to mi najvise ide na zivce dok u SW ima toliko promjena strana da se ne zna ko je ko i to mi se svidja jer SW prikazuje svemir kakav je okrutno i hladno mjesto koje bas i ne voli grseke zato SW :pray: :pray: :pray: :pray:

Prince-Artas
26-03-2007, 19:42
SW definitivno ST mi je nekako pre savrsen ko sto w1k1n6 kaze tehnoloski savrsena buducnost i zbog toga mi se ne svidja previse je crnobijel Borgovi su badguysi a Federacija goodguysi i nema odstupanja a to mi najvise ide na zivce dok u SW ima toliko promjena strana da se ne zna ko je ko i to mi se svidja jer SW prikazuje svemir kakav je okrutno i hladno mjesto koje bas i ne voli grseke zato SW :pray: :pray: :pray: :pray:

kad smo već kod te tehnologije teh. savršena budućnost (star trek) može proći ali da ista tehnologija prevladava tisućama godina (star wars) bez promjene po meni je malo glupavo

Jopax
26-03-2007, 19:48
Pa bas i nije jer bi po tome i ljudi bili glupi (sto i jesu) jer i nasa tehnologija nije napredovala bas brzo u zadnje 2000 godina razvili smo se u vecinom u naoruzanju i nicem drugom jer rat tjera tehnologiju naprijed nista vise u ST je buducnost savrsena jer se zemlja ujedinila (sto je nemoguce) pa sad ratuje protiv aliena (borgovi) ako nas vanzemaljci ikad i napadnu rasturice nas jer nismo jedinstveni i zato tehnologija u SW stagnira jer svaki je planet sam za sebe

Black Hawk Down
07-05-2007, 19:55
Pa bas i nije jer bi po tome i ljudi bili glupi (sto i jesu) jer i nasa tehnologija nije napredovala bas brzo u zadnje 2000 godina razvili smo se u vecinom u naoruzanju i nicem drugom jer rat tjera tehnologiju naprijed nista vise u ST je buducnost savrsena jer se zemlja ujedinila (sto je nemoguce) pa sad ratuje protiv aliena (borgovi) ako nas vanzemaljci ikad i napadnu rasturice nas jer nismo jedinstveni i zato tehnologija u SW stagnira jer svaki je planet sam za sebe

Ali u zadnjih 150 godina smo prokleto napredovali.

P.S.Da bolje gledaš ST znao bi da nisu se svi zemljani udružili te da je bilo međusobnih ratovanja(sada nemoj reći na početku,ali kasnije da,iako je istina).Na primjer kada je Federacija ratovala protiv neke rase koja je smeđa,ratoborna i poznata,uskoro su sklopili mir.Taj mir nije bio dobar za neke kolonijem,i zato su se te kolonije "odcijepile" i dalje ratovale s tom rasom.(hrt govnari vidite da jedan fan ST serijiala zaboravlja,sada i jednu važnu rasu)

ZeGamer
11-06-2007, 21:49
ma kakav star Trek, Star Wars je pravi kult medu ovim filmovima, u SW filmovima mozes naci tehnologiju koja je danas skoro postala standard, a u ST-u nista sto nikad nece postojat, mislim virtualni doktor ili ono beam me up scotie, to je pravo bullshit

Valtiel
12-06-2007, 02:31
ST i SW su veliki GAY SHIT!!!

I zato KOTOR PWNA oboje!!! :twisted: :pray: :pray: :pray:

Quiet Riot
13-06-2007, 16:57
Star Trek mi je bolji, SW mi se uopće nije svidio i njedan film nisam pogledao do kraja....

LoGy
15-06-2007, 11:22
ST mi je puno bolji zato jer se vrti oko naše budučnosti,morate priznati da bi bilo zanimljivo živjeti u takvom vremenu. Još 300 godina pa će se vidjeti ima li u tome nešto istine,nažalost mi to nećemo doživjet.

Lord Ragnarok
15-06-2007, 18:05
star trek

W1k1n6
16-06-2007, 09:50
Ne da se ova rasprava, vidim :)
Stoga ću još dodati jednu važnu činjenicu - ST je televizijski serijal, dok je SW najraskošnija hollywoodska filmska produkcija koju možete zamisliti. Čak i ST filmovi su naspram SW-a bliži B produkciji, tako da je vrlo teško uspoređivati te dvije franšize, jer se strahovito razlikuju i prema vrsti produkcije.

LoGy
16-06-2007, 11:30
Da, ali ima i ST filmova (točnije 10, 11 je u produkciji). Što se samih filmova tiče SW je bolji,posebno II i III epizoda (najnovije)

Da_killah
16-06-2007, 12:29
ono, ne...

Sybelius
15-08-2007, 12:53
STAR TREK Jednostavno, više me privlaći ST univerzum,a o SW nemam negativno mišljenje.Volim oboje.

A ovo nema veze sa temom;Originalna BSG mi je bolja od ove nove,prije je bilo više akcije a danas mnogo filozofiranja i nekakvih emocija.Sorry morao sam ovo izbaciti iz sebe :rotfl:

MILF hunter
15-08-2007, 13:52
ST naravno,serija rula,obožavao sam to i sad obožavam,ali na HTV nažalost nema mjesta za klasike...
Naravno,bitno je da mogu s(v)injsku alku i plodove zemlje pogledati...

Dok mi SW djeluje nekako dječje (bez uvrede SW fanovi),osobito onaj dio Klonovi napadaju.No stvar je u ukusima.

Dux
15-08-2007, 16:21
ma oboje su fenomenalne sage. Možda mi je mrvicu bolji SW.

[_[_[Sk8man]_]_]
19-08-2007, 20:30
[quote=Kenyi][quote="Hanzaplast":1ixnfexx]STAR WARS[/quote:1ixnfexx][/quote:1ixnfexx]
Star Wars. Nekako sam uvjek vise volio SW nego ST iako su mi oba seriala dobra.

kripton32000
28-08-2007, 14:44
zar je uopce upitno, pa Star Trek :killyou:

Prvo, tema je realnija, Zemlja je tek izasla iz treceg svjetskog rata, a u nekadasnjem vojnom silosu razvija se novi svemirski brod. Warp tehnologija koja im je trebala omoguciti putovanje svemirom brzom brzinom od svijetlosti (sad koliko je to realno :cry: ) a radi ovako. U motoru se sabija materija i antimaterija...nesto kao i kod nasih auta sa unutarnjim sagorijevanjem jer se i tamo dogodi explozija.

Stvaraju warp polje koje okruzuje brod i njegovu masu prividno stavlja na nulu u dalje motori samo guraju....

Vulkanci očitali ostatke antimaterije i materije i odlučili vidjet sto se zbiva i našli nas :D .

A inace...

Star Wars je potpuno nelogican, cisto sumljam da cemo se koristiti silom i slicnim stvarima a posebno onima da palimo i gasimo stvari da bacamo struje iz ruku :? ...ono wtf??

Priznajem, i Star Trek ima nelogicnosti ali sto se njih tice SW je od ST u tome premasio i BSG i ST zajedno.

Osim Warp-a...u ST nema nis posebno previse nemoguce a i dosta danasnje tehnologije koju koristimo je po prvi put i izmišljena u Star Treku....toliko o znanosti.

Inace, volim SW, sve sam gledo, meni su filmovi zabavni i fora ali sto se tice realnosti Star Trek je definitivno na NO1.


A i filmovi su isto dobri... The Voyage Home...First Contact...

No offense ppl....ali ST rulz :pray: :pray: :killyou: :killyou: :killyou:

Teon
28-08-2007, 15:02
Pa Star Trek ima puno serija puno filmova, sto losih sto dobrih, i istina je da Star Trek ima puno znanstveniji pristup sto i volim kod Star Treka i starijih filmova sa Kirkom etc.

No ipak zabava prije svega, pa mi je tu Star Wars bolji, jer ipak je to samo bajka u buducnosti, no more no less

Samael
28-08-2007, 16:57
Star Trek, prvenstveno radi serije i filmova. SW ima tri-četiri dobra filma, no nema dubinu ST.

Dweller
28-08-2007, 19:32
uf,ja sam i treker(treki je krivo),ali volim i warse,sada kako nema više na tv trek,jedem špek i gledam star wars,anime i filmove

Teon
28-08-2007, 19:53
uf,ja sam i treker(treki je krivo),ali volim i warse,sada kako nema više na tv trek,jedem špek i gledam star wars,anime i filmove

Finnaly, :bows: :pray:

Dweller
28-08-2007, 21:01
wha did you say,me confused

Commander Riker
03-09-2007, 12:47
Glas za Star Trek. Jednostavno, toliko mi je bolji od SW-a, toliko dublja radnja, likovi, tehnologija, ma sve. :pray: :pray:

Ali pokušat ću biti objektivan: Star Wars filmovi imaju daleko skuplju i kvalitetniju produkciju od ST filmova. S druge strane, razlog zbog kojeg Star Trek ima dublju priču je i u broju epizoda - producenti i scenaristi su imali prostora od oko 30 sezona sa po 20-ak epizoda, pa je logičnije da će priča biti dublja.

A da pitam nešto SW fanove: kako je u Star Wars filmovima riješen problem ljudske tromosti (inercije), tj. kako to da ljudsko tijelo i svi okolni predmeti ostanu u istom stanju prilikom skoka u hipersvemir? Zamislite da vas u jednom trenutku neka sila povuče 300.000 km/s... Što bi od vas ostalo? :D

U Star Treku postoje prigušnici inercije, tj. generatori polja sile koja suprotnim djelovanjem pri, recimo, skoku u warp, neutraliziraju tu silu, i tako čovjek ostaje čitav, živ i zdrav.

Zbog takvih tehnoloških i inih sitnica mi je Star Trek daleko bolji. SW fanovi, bez uvrede.

Upitni
03-09-2007, 13:31
ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! :? ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao

Da_killah
03-09-2007, 13:37
Glas za Star Trek. Jednostavno, toliko mi je bolji od SW-a, toliko dublja radnja, likovi, tehnologija, ma sve. :pray: :pray:

Ali pokušat ću biti objektivan: Star Wars filmovi imaju daleko skuplju i kvalitetniju produkciju od ST filmova. S druge strane, razlog zbog kojeg Star Trek ima dublju priču je i u broju epizoda - producenti i scenaristi su imali prostora od oko 30 sezona sa po 20-ak epizoda, pa je logičnije da će priča biti dublja.

A da pitam nešto SW fanove: kako je u Star Wars filmovima riješen problem ljudske tromosti (inercije), tj. kako to da ljudsko tijelo i svi okolni predmeti ostanu u istom stanju prilikom skoka u hipersvemir? Zamislite da vas u jednom trenutku neka sila povuče 300.000 km/s... Što bi od vas ostalo? :D

U Star Treku postoje prigušnici inercije, tj. generatori polja sile koja suprotnim djelovanjem pri, recimo, skoku u warp, neutraliziraju tu silu, i tako čovjek ostaje čitav, živ i zdrav.

Zbog takvih tehnoloških i inih sitnica mi je Star Trek daleko bolji. SW fanovi, bez uvrede.

to nije objašnjeno jer sw nema 6 stotina epizoda,nego samo 6 filmova :D

Commander Riker
03-09-2007, 18:58
ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! :? ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao

Ako je ST sapunica, onda je to hebena sapunica, sapunica koja je za razliku od ovog meksičkog smeća (uostalom, sama pomisao na usporedbu ST-a i meksičkih sapunjara je smiješna) vrijedna gledanja.

W1k1n6
04-09-2007, 12:27
ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! :? ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao

Ako je ST sapunica, onda je to hebena sapunica, sapunica koja je za razliku od ovog meksičkog smeća (uostalom, sama pomisao na usporedbu ST-a i meksičkih sapunjara je smiješna) vrijedna gledanja.

U SF-u postoji točni naziv za ono čemu pripada Star Trek, ali i Star Wars, a to je "space opera". Drugim riječima, to je zabavni podžanr SF-a koji se ne drži u svemu strogo znanstvenih detalja i tvrdih postavki žanra, a namijenjen je široj publici. Naravno, ne smatram da je to nešto loše, mislim kako upravo space opere najviše doprinose promociji SF-a, usprkos svoj toj silnoj teškoj komercijalizaciji žanra.

Upitni
04-09-2007, 14:17
ja gledam i jedno i drugo,tj sad sam poceo gledat epizode na komp,i koliko vidim SW je film, trilogije i to dosta kvalitetno napravljene. a ST je sapunica! :? ajde otvori wikipediu i napisi bilo kojeg lika i procitaj povijest,ili zivot. ima 3 stranice o njegovom privatnom zivotu, o njegovoj djeci,nasljednicima, psihickim traumama i problemima sa obitelji. ovo govorim da DS9 doduse,njega sam zadnjeg gledao

Ako je ST sapunica, onda je to hebena sapunica, sapunica koja je za razliku od ovog meksičkog smeća (uostalom, sama pomisao na usporedbu ST-a i meksičkih sapunjara je smiješna) vrijedna gledanja.

pa nisam ja rekao da je to lose!gledam i ja rado ST,kad kod nabavim neke epizode gledam do kasno u noc to :) stvar je u tome da je drugacija...svrha kod snimanja,tj. ST je serija,a SW je trilogija. nema bas toliko slicnosti. SW ima lore,ali ne previse objasnjen nego onliko koliko treba,a ST ima malu milju tih detalja,povijest,enciklopedije, serije,filmove,knjige i epizode koje nisu niti snimljane...

Arbiter of Change
04-09-2007, 14:46
Nije vrag da tražite pojam Space Opera?

Bishop_45_(2)
04-09-2007, 17:33
pa nisam ja rekao da je to lose!gledam i ja rado ST,kad kod nabavim neke epizode gledam do kasno u noc to :) stvar je u tome da je drugacija...svrha kod snimanja,tj. ST je serija,a SW je trilogija. nema bas toliko slicnosti. SW ima lore,ali ne previse objasnjen nego onliko koliko treba,a ST ima malu milju tih detalja,povijest,enciklopedije, serije,filmove,knjige i epizode koje nisu niti snimljane...

sve to ima SW, samo sto je SW malo stariji pa je malo vishe Fiction, a malo manje Science !!!

still pwns teh hell outta phantasy !!!

Herr Schnitzel
04-09-2007, 22:53
A da pitam nešto SW fanove: kako je u Star Wars filmovima riješen problem ljudske tromosti (inercije), tj. kako to da ljudsko tijelo i svi okolni predmeti ostanu u istom stanju prilikom skoka u hipersvemir? Zamislite da vas u jednom trenutku neka sila povuče 300.000 km/s... Što bi od vas ostalo? :D

U Star Treku postoje prigušnici inercije, tj. generatori polja sile koja suprotnim djelovanjem pri, recimo, skoku u warp, neutraliziraju tu silu, i tako čovjek ostaje čitav, živ i zdrav.

Zbog takvih tehnoloških i inih sitnica mi je Star Trek daleko bolji. SW fanovi, bez uvrede.

http://starwars.wikia.com/wiki/Relativistic_shield

:wink:

Commander Riker
05-09-2007, 17:57
http://starwars.wikia.com/wiki/Relativistic_shield

:wink:

OK, sad cjepidlačim :), ali to je štit od vremenskog efekta koje stvara putovanje nadsvjetlosnim brzinama (što također postoji u ST-u :roll:), a ne štit od djelovanja inercije.

Upitni
05-09-2007, 20:47
zaista cjepidlacis :D to nema veze,jer osnovica star warsa nije toliko tehnologija nego prica. a ST ima svaku epizodu neku drugu pricu,jedino sto ih zajedno povezuje su likovi i tehnologija,grubo receno

Arbiter of Change
05-09-2007, 22:08
Star Trek je epizodne prirode i pritom ne mislim na to da je ustrojen kao niz sezona serija, već na to da je gotovo svaki nastavak samostalan, a istovremeno su nastavci povezani jednom glavnom pričom.

Rang€r
06-09-2007, 09:58
Jel ima neko da nevoli SF?

Bezveze mi to, ko zna ocemo za 500 godina uopce i postojat...

Bishop_45_(2)
06-09-2007, 14:55
Jel ima neko da nevoli SF?

Bezveze mi to, ko zna ocemo za 500 godina uopce i postojat...

pa sto, masta nebi trebala biti prob jednom phantasy fanu; rofl, kada kazem da mi SF pwna sve to je samo moje skromno misljenje i iako ja obozavam poticati nepotrebne svadje, ovdje mi to nije bio cilj i ipak ne mogu reci da mi se phantasy ne svidja jer bi to bilo malo prelicemjerno, cak za mene !!!

dream on, cuz ur all gonna be dead !!!


6Y39gHihP74

Master_of_Soup
08-09-2007, 08:16
Meni je nekako draži Star Wars, neznan zašto.

Više bih se volio nać SW svemiru i bit neki smugler recimo, nego u ST svemiru.

vjenco666
15-09-2007, 13:18
koji vam je serijal bolji? objasnite zasto!

meni je puno bolji SW serijal jer sam veliki fan SW. filmovi su mi puno bolji, prica mi je puno bolja, likovi, atmosfera, itd...

sto se tice ST, malo mi je to previse razvuceno, ima previse nastavaka. najbolji filmovi su mi bili oni prvi s originalnom postavom glumaca

jesi li ikada igrao star trek: elite force 2
:rambo: :ekipa:
kao što je kolega dolje rekao, 2 smajlića su dovoljna...nemoj da se ponovi... Hellboy

Lord Jambrek
15-09-2007, 13:35
jesi li ikada igrao star trek: elite force 2
:rambo: :ekipa:

Ja sam igrao, igra ništa posebno, za proć 1-2 puta. Nisam toliki fan star treka koliko SW-a. Kad sam gledao DS9 i ovaj novi Enterprise, zgadio mi se ST.

Dreadlock
15-09-2007, 13:35
opet ja....dva smajlica su ti dosta...

THUNDER_DINIX
15-09-2007, 13:43
da, igrao sam ST: EF 2 i igra nije losa. ali kakve to sad ima veze?