PDA

Pogledaj cijelu verziju : LCD ili Plasma



Ob3lix
21-02-2007, 10:08
Ima li itko kompetentan da mi može odgovoriti na pitanje - LCD ili plasma???

21-02-2007, 10:13
lcd.



jebiga, bilo je po časopisima 48248924626371 puta objašnjenje zašto lcd, a zašto plazma.


uzmi lcd, nećeš požaliti.

Burek_fr0m_SPACE
21-02-2007, 10:17
Odluku treba bazirati na kvalitetu, cijeni ili odnosu cijene i kvaliteta?

flander
21-02-2007, 11:43
LCD

Armachus
21-02-2007, 11:53
LCD

Burek_fr0m_SPACE
21-02-2007, 12:12
LCD
Ne bi škodilo malo obrazloženja, kad smo već tu.

FaTaL_mRkvA
21-02-2007, 12:14
pa LCD je puno jeftiniji, a isto imaš veliki ekran

21-02-2007, 12:15
pa imaš i plazme sa velikim ekranom.

FaTaL_mRkvA
21-02-2007, 12:17
pa imaš i plazme sa velikim ekranom.
ali LCD je jeftiniji

21-02-2007, 12:18
e to da. :)


i lcd.u se nemože dogoditi tzv. burn-in.
burn in je slika koja ostane "zapečena" na ekranun plazme zbog satatične slike ne ekranu (kao znakovi od tv kuća)

VVombat
21-02-2007, 12:52
po inchu je LCD skuplji (ali to nije vazno)

ipak uzmi LCD, sto ce ti plazma.

W1k1n6
21-02-2007, 13:22
Ako kupujete veliku telku (preko 100 cm), onda definitivno plazma, za male je bolja LCD.
Plazma ima bolju dubinsku oštrinu, bolje boje, kontrast, kut gledanja, nema "tromost ekrana", a sve to je posebno primjetno pri velikim dijagonalama, dok se kod malih ne primjećuje razlika pa bi LCD bio bolji i jeftiniji izbor.
Što se cijena tiče, trenutno vam je u Pevecu akcija Samsung i LG plazmi - recimo LG 42PC3RA (107 cm) košta 8.900,00 Kn, može se kupiti i na kartice (12, 24, 36 rata), tako da to više nije tako velika razlika kao što je bilo nekada. Kvalitetne LCD telke tih dijagonala nećete kupiti puno jeftinije, pa je Plasma definitivna preporuka.
HD READY!

btw, ova telka koju sam naveo ima tri vrste nazovimo tako "screensavera" protiv burn-ina, tako da nema opasnosti, osim ako to zaboravite uključiti :)

Gothmog
21-02-2007, 13:30
Zar nije receno,da i sami proizvodjaci govore kako plasme nisu dugoga vijeka...zasto bi onda neko davao tolike pare,za nesto sto ce ti trajat nekoliko godina?

W1k1n6
21-02-2007, 14:01
Zar nije receno,da i sami proizvodjaci govore kako plasme nisu dugoga vijeka...zasto bi onda neko davao tolike pare,za nesto sto ce ti trajat nekoliko godina?
Mo'š si mislit. Proizvođači plazmi to garant ne govore, budi siguran :)
Na žalost, u današnje vrijeme smanjio se rok trajanja svim telkama, čak ni "cijevi" nisu toga pošteđene. Problem je u tome što tržišna utakmica traži sve jeftiniju i jeftiniju robu, pa se svugdje stavljaju sve lošiji i lošiji materijali, čiji je rok trajanja naravno kraći. Pored toga, telka je postala robovlasnička institucija, koliko sati ljudi pred njom svakodnevno sjede&leže, nije ni čudo da se brže kvari. BTW, nitko koga znam od ljudi koji imaju plazmu već nekoliko godina nije mi rekao da mu se ikad pokvarila. Što si ti mislio s "nekoliko godina"? 10? Toliko ti neće trajati ni današnji Mercedesi :)

MTF*
21-02-2007, 14:58
Zar nije receno,da i sami proizvodjaci govore kako plasme nisu dugoga vijeka...zasto bi onda neko davao tolike pare,za nesto sto ce ti trajat nekoliko godina?

ovisi sto je tebi dugi vijek...ja sam cuo da nekih 7> (sedam i vise) godina traje, pa opet ide na punjenje i opet traje...

BTW. ja sam plazmu odabro u anketi...

m777
21-02-2007, 15:36
Zar nije receno,da i sami proizvodjaci govore kako plasme nisu dugoga vijeka...zasto bi onda neko davao tolike pare,za nesto sto ce ti trajat nekoliko godina?

ovisi sto je tebi dugi vijek...ja sam cuo da nekih 7> (sedam i vise)Sgodina traje, pa opet ide na punjenje i opet traje...

BTW. ja sam plazmu odabro u anketi...
>7

Cali
21-02-2007, 15:43
http://plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/plasma-vs-lcd.html

W1k1n6
21-02-2007, 16:59
http://plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/plasma-vs-lcd.html
Uglavnom sam to i ja rekao. Dakle, recimo 60:40% ide u korist plazme, mada je krajnja odluka obično jako individualna. Ja sam jednom kupio telku samo zato jer se u dućanu na njoj vrtio odličan film :)
Inače, užasno mi ide na živce kad u dućanu s telkama nemaju dobro narihtanu antenu. Jebaga, kako ćeš se odlučiti ako ne vidiš kako izgleda najbolja slika na njoj.

Glass
21-02-2007, 18:41
Ok genijalci što ovo čini u ovom podforumu?
Mičem ovo u H&S.

Kiklop
21-02-2007, 18:50
http://plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/plasma-vs-lcd.html
Uglavnom sam to i ja rekao. Dakle, recimo 60:40% ide u korist plazme, mada je krajnja odluka obično jako individualna. Ja sam jednom kupio telku samo zato jer se u dućanu na njoj vrtio odličan film :)
Inače, užasno mi ide na živce kad u dućanu s telkama nemaju dobro narihtanu antenu. Jebaga, kako ćeš se odlučiti ako ne vidiš kako izgleda najbolja slika na njoj.lol ja di god sam vidio u hg-spotu ili getrou uvjek se vrtio neki filmici ili neki program sa satelita

Om3G@
21-02-2007, 19:38
Ja se zajebo, glasao sam za LCD...
Ovak: plazme imaju bolju definiciju boje, posebno crne. Imaju dobar vijek trajanja. Meni su uvijek bitne boje, a u teoriji, LCD-i ne mogu dinamikom boja nadmasiti plazme...

Kiklop
21-02-2007, 19:49
ja sam brijem u gameplayu procito da su LCD bolji za igre il tak nesto

21-02-2007, 21:28
Plazma...skuplja...bolja..ljepša....eye candy :fof:

Burek_fr0m_SPACE
21-02-2007, 21:45
ja sam brijem u gameplayu procito da su LCD bolji za igre il tak nesto
Kako LCD sa svojim sporim odzivom može biti bolji za igre?

NITROS
21-02-2007, 22:13
Ajde da objasnim.

LCD: problem sa crnom bojom kod jeftinijih ekrana, mali ghosting pri brzim scenama (isto kod slabijih ekrana), malo slabiji kontrast boja (ali samo slabiji modeli, jaki imaju PUNO bolji kontrast) i naravno duzi vijek trajanja od plazme

PLAZMA: nema problema sa crnom bojom, ako pod garancijom ode, dobivas novi ekran jer nema popravaka, bolje boje i kontrast. 5 godina vijek trajanja u prosjeku.

Cali
21-02-2007, 23:38
Ajde da objasnim.

LCD: problem sa crnom bojom kod jeftinijih ekrana, mali ghosting pri brzim scenama (isto kod slabijih ekrana), malo slabiji kontrast boja (ali samo slabiji modeli, jaki imaju PUNO bolji kontrast) i naravno duzi vijek trajanja od plazme

PLAZMA: nema problema sa crnom bojom, ako pod garancijom ode, dobivas novi ekran jer nema popravaka, bolje boje i kontrast. 5 godina vijek trajanja u prosjeku.

to je bilo tako kod onih prvih modela iz 99 i 2000 godine... grijali se ko ludi i svako malo burn in... danas je drukčija priča, i plazme sve ćešće imaju vijek trajanja 60000 radnih sati.

str33t6l0w
22-02-2007, 01:06
lcd uvijek...

Ob3lix
22-02-2007, 01:26
Hvala w1k1n6, sada mi je jasnije.

W1k1n6
22-02-2007, 11:07
ja sam brijem u gameplayu procito da su LCD bolji za igre il tak nesto
Kako LCD sa svojim sporim odzivom može biti bolji za igre?
Možda je bolje reći kako je LCD "općenito" bolji za spajanje na PC, jer se ponaša kao monitor, nema nikakvih treperenja slike, što kod plazme pri spajanju na komp obično uvijek malo ima. Zapravo, za igranje brzih 3D igara je plazma odlična, bolja od LCD-a, ali nije nikako preporučljiva ako je hoćete koristiti za razne statičke igre ili programe, pisanje teksta, obradu slika, surfanje i slično.

NITROS
22-02-2007, 11:11
Ajde da objasnim.

LCD: problem sa crnom bojom kod jeftinijih ekrana, mali ghosting pri brzim scenama (isto kod slabijih ekrana), malo slabiji kontrast boja (ali samo slabiji modeli, jaki imaju PUNO bolji kontrast) i naravno duzi vijek trajanja od plazme

PLAZMA: nema problema sa crnom bojom, ako pod garancijom ode, dobivas novi ekran jer nema popravaka, bolje boje i kontrast. 5 godina vijek trajanja u prosjeku.

to je bilo tako kod onih prvih modela iz 99 i 2000 godine... grijali se ko ludi i svako malo burn in... danas je drukčija priča, i plazme sve ćešće imaju vijek trajanja 60000 radnih sati.

Da, ali takva plazma i kosta preko 15k kuna koja ce biti toliko kvalitetna. Ove plazme do 10k kuna su sranje. Imao sam prilike gledati na plazma od 42" od panasonica i nista ne valja. Iako imam doma flat CRT od Samsunga, rade bih uzeo neki kvalitetan LCD ili projektor.

Bartuc
22-02-2007, 13:13
Imam jedno pitanje u vezi LCD-a.

Kupio bih si 19" LCD, e sad... Na tržištu ima Wide Screen i normalni LCD monitori. Koje bi bilo bolje uzeti? I koja je nativna rezolucija 19" monitora?

Hvala!

Ob3lix
22-02-2007, 13:30
Frend mi ima i jednog i drugog, koristi ih za posao i rekao je bezuvjetno Wide screen sucks!!!

Meni je najbolji CRT

W1k1n6
22-02-2007, 14:04
Imam jedno pitanje u vezi LCD-a.

Kupio bih si 19" LCD, e sad... Na tržištu ima Wide Screen i normalni LCD monitori. Koje bi bilo bolje uzeti? I koja je nativna rezolucija 19" monitora?

Hvala!
Ovo pitanje postavi u drugom topicu. Ovdje se raspravlja o telkama, a ne monitorima. Zajebo je onaj koji je premjestio topic u ovaj podforum.

dugi
22-02-2007, 14:58
Kako mrzim kada netko zasere temu .

Sto se tv-a tice nema trenutno sretnog rjesenja.Zaboravlja se na dobri stari CRT.

Osobno trenutno konbinacija poput npr:

Ve-mil

4020002 TV Philips PH-32PW9551, 82 cm, stereo, TXT, Real flat, 100 Hz, Pixel Plus, HDMI 4.599,00

+

npr: 43482 Digitalni zemaljski prijemnik Yakumo XS DVB-T 427,90(imam ga osobno)

daje sigurno najbolju sliku sto se tice zemaljskog dvb-t signala i tu nikakva plazma ni lcd nemogu parirati.Analogna zemaljska tv na lcd-eu ili plazmi izgleda ko govno.Dvd filmovi su daleko ostriji na crt-u nego na nekom lcd-u ili plazmi.Sliku koju mozete vidjeti u npr.VE-milu na plazmama i lcd televizorima je u hd kvaliteti i izgleda savrseno.Ali gdje vam je hd program,eventualno preko satelita za masnu lovu a ovi nasi domaci programi nece sigurno jos 5 godina preci na HD.

Po meni se neisplati kupovati LCD ako ne namjeravas kupiti X360 i igrati se onda na toj telki.Dok HD postane standard svi ovi danasnji modeli ce biti zastarjeli i debelo preskupi za ono sto nude.A kaj nude,prekrasan dizajn i vau efekt tako dugo dok se ne upale :rotfl: .

Jedino gdje posteni crt zaostaje je pitanje zracenja i zauzimanje prostora u svemu ostalome prednjaci barem trenutno.

samo za kraj, znam mnoge koji su razocarani prelaskom na novu tehnologiju te invensticija za lcd televizor obicno povuce i nove investicije samo kako bi se ublazio dojam slabije slike u odnosu na prijasnji crt.

W1k1n6
22-02-2007, 16:52
Imaš Dugi pravo "tu i tam", ali Plazmu se kupuje uglavnom zbog velike dijagonale od 105+ cm, ali i zbog HD Ready, barem bi tako trebalo biti. Ako ne misliš nabavljati HD sisteme (DVD player, Blue Ray player, PS 3, HDTV... i tome slično) onda ti se najviše isplati kupiti 72" televizor u Lidlu za soma kuna :)

Alan Ford
24-02-2007, 16:17
ja bih se vratio na pitanje šta je bolje:plazma ili LCD? U B-u-g-u je bilo testiranje i oni su procjenili da je plazma bolja, pogotovo što se tiče igranja igara ali to već ima neko vrijeme a neznam kako sada stvari stoje?

Koliko vidim ima more tih televizora LCD i plazma i to od neznam 5k do 30k kuna tako da je možda i teško odlučit šta je bolje

NITROS
24-02-2007, 16:59
Plazma iznad 100cm dijagonale nesmije biti jeftinija od 8000kn. Jer ono jeftinije je srot. Najbolje odi u ducan i pogledaj ekranski prikaz. Po meni najbolje plazme su od Samsunga, Sony, Toshiba. Sad gledaj i rezoluciju. Rezolucija mora biti HD ready. A ako je sam ekran High Definition e onda si bez brige.
Da upozorim HD ready i samo HD nije isto. Postoje razlike u samoj rezoluciji, ali i konektorima. Obavezno pogledaj da li ti televizor ima HDMI (po meni must have, jer uskoro dolazi takvo vrijeme kada ce HDMI zamjeniti USB).
LCD koji ce imati dobre karakteristike kosta oko 8000kn, velika rezolucija i dijagonala. Kao sto rekoh pogledaj gore navedene proizvodace. Trenutno nebih znao preporuciti kaj je bolje.

Plazma tanja, lijepsi dizajn, bolje boje, nema problema sa crnim, veci kontrast
LCD moze se popraviti (za razliku od plazmi), veci vijek trajanja, manje zamara oci.

Ice-Cube
24-02-2007, 23:56
Zar nije receno,da i sami proizvodjaci govore kako plasme nisu dugoga vijeka...zasto bi onda neko davao tolike pare,za nesto sto ce ti trajat nekoliko godina?
Mo'š si mislit. Proizvođači plazmi to garant ne govore, budi siguran :)
Na žalost, u današnje vrijeme smanjio se rok trajanja svim telkama, čak ni "cijevi" nisu toga pošteđene. Problem je u tome što tržišna utakmica traži sve jeftiniju i jeftiniju robu, pa se svugdje stavljaju sve lošiji i lošiji materijali, čiji je rok trajanja naravno kraći. Pored toga, telka je postala robovlasnička institucija, koliko sati ljudi pred njom svakodnevno sjede&leže, nije ni čudo da se brže kvari. BTW, nitko koga znam od ljudi koji imaju plazmu već nekoliko godina nije mi rekao da mu se ikad pokvarila. Što si ti mislio s "nekoliko godina"? 10? Toliko ti neće trajati ni današnji Mercedesi :)

neuzimajte plazmu.nakon 2 g. rada moras ju nosit na punjenje s nekim sugavim sr... da bi dobio opet istu kvalitetu slike i ostrine,i ako to onda nije kao sto je prije bilo vide se razlike.imao je frend iskustva s tim.LCD obavezno.

KR1ST1J@N
25-02-2007, 10:50
LCD

Chimera
28-03-2007, 22:10
LCD, zasto? Zato sto ti je LCD po mom misljenju kvalitetniji nego plazma,plazme su ti samo za neke velike "premijere" a ne za svakidasnje gledanje filmova i tog shita.Također ako imas priliku testirati na PCju npr. monitro s 2 milisekunde i sa 10 milisekunda, pa upalis neki FPS pa ces vidjeti mutljagu na ovome sa 10 milisekunda, tako slicno ti je sa plzamom,a i u plazmi ostaju takozvani "duhovi" to ti je ono kada na TVu bude novi kadar a ti jos uvjek vidis ono ono iz prethodnog kadra ili isto to kada prebacujes program kazem ti ako uzmes LCD neces pozaliti nimalo a oni koji misle da je plazma bolja neka malo procitaju po internetu i novinama.

NITROS
28-03-2007, 22:48
Chimera joj meni sta si sada ti nadrobio tu. OMG ja to nemogu vjerovati. Btw. nemoj vjerovati bas svemu sto procitas. Ok ?

Idemo redom. Tehnologija plazmi je toliko poboljsana od prije 3 godine da vise nema onog burna. Ghostanje kod LCD je stvar koja se ne primjecuje uopce, jer se oko privikne nakon nekoga vremena. Bilo je sada u VIDI, al to oni poslikaju inace to ljudsko oko nemoze bas zamjetiti to ghostanje pogotovo kada nesto igra sto treba paznju. Btw. da se ispravim ljudsko oko zabiljezi ali tvoj um ne, samo je problem sto kod takvih monitora kod kojih je spori odaziv oci jace umaraju. :)))))

Dalje idemo

Protekli kadar a ti ne vidis novi. Cek kaj kadrovi se odvijaju u razmaku od 2 sekunde jedna slika ?? Ja sam mislio da se to dogada oko 24 slike po sekundi. Hmm

Gledaj me malo si pretjerao ili si puno "procitao" ali nista nisi iz prve ruke vidio. Ovako doma imam FLAT CRT od Samsunga. Nisam zadovoljan, ne nije zbog kvalitete slike nego zbog problema koji se pojavio. Udubila mi se slika sa svake strane. Dalje na poslu imamo ogroman projekcijski LCD nema nikakvih problema sa ghostanjem, igrao fear na ekranu od 140cm dijagonale. Tak je nekak znam da je dosta veliki. Onda prijatelj mi ima plazmu za 10k kuna nema nikakvih problema sa burnom. Cak smo svojevremeno testirali tak kaj smo drzali sliku neku sa logotipom ono i nakon 1 sat maknuli. Nista od burna :)))

Vidim da se ti samo po internetu i novinama vodis. Btw. trebas jos jednu stvar znati. TREBAS GLEDATI DATUM. Dam se kladiti da nema novih clanaka koji tako pljuju po ovim tehnologijama.
Btw. LCD ima jos uvijek pri jeftinijim modelima problema sa crnom bojom, tj. na rubovima se vidi bjelo od osvjetljenja, ovi skuplji modeli nemaju tih problema.

Eto to su moji protuargumenti. Ako hoces mogu ja jos toga reci.

goGAMERo
29-03-2007, 18:42
Što se tiče LCD TV-a imam TOSHIBU 66Z, a neam ni hd dvd player, ni blu ray player ni x360 ni ps3. Slika koju gledam preko digitalne satelitske je presavršena i nemože se usporediti ni sa kakvim crt-ovima...

Također signal primam i preko kabelskom operatera, analogni naravno, i slika je i dalje bolja nego na starom crt-u, kad se oko navikne na kvalitetan zaslon, nema šanse da se možete vratiti na stare crt-e :)

suljo
29-03-2007, 22:11
LCD

Joco
30-03-2007, 00:38
Što se tiče LCD TV-a imam TOSHIBU 66Z, a neam ni hd dvd player, ni blu ray player ni x360 ni ps3. Slika koju gledam preko digitalne satelitske je presavršena i nemože se usporediti ni sa kakvim crt-ovima...

Također signal primam i preko kabelskom operatera, analogni naravno, i slika je i dalje bolja nego na starom crt-u, kad se oko navikne na kvalitetan zaslon, nema šanse da se možete vratiti na stare crt-e :)
slicno je i sa wide screen monitorima

Chimera
08-04-2007, 22:24
E i procitao sam to priznajem ali sam i vidio i ja ti tu nemogu opistai razliku jednostavno je LCD bolji od plazme a ja govorim o brzini odaziva. Mogu i ja jos puno toga reci, samo udri po rakiji.
Kazem ti Plazma je dosegla svol limit plazma se vise nece razvijati a u LCD ju je buducnost.LCD iako nije dosao ni do 2/4 svoga limita je bolji od plazme a u iducih par godina plazma ce biti ko sada CRT. Vise ga nitko nece kupovati.Takodje da LCD nema tako savrsenu kvalitetu slike neke plazme imaju malo ali samo malo vecu kvalitetu slike a posto je LCD jos u razvoju ima puno vremena da bude bolji od plazme u nekim aspektima.
Onda malo argumenata: LCD traje duže od Plazme oko 25,000 sati dulje sto je puno,takodjer burn iako se moze smanjiti screensaverima i prikazivanjem full boja ili crno bjelo nemoze se skroz ukloniti sa plazme zasada ne.LCD je slabiji u saturaciji to je istina ali kod manjeg monitora/televizora LCD je skoro indentican u kvaliteti saturacije.Istina je da da LCD nemoze prikazati skroz crnu boju jel mu je kontrast naspram plazme uzasan.Kut gledanja kod plazme je bolji.Za računalo je pak LCD čisti pobjednik i za računalo plazma LCDu nije dorasla ni dovoljno da se natjece s LCDom.Plazma je bolja u filmovima zbog kontrasta i vece dubine boja.LCD zasloni troše oko 50% manje energije sto je ekonomski isplativije kao i sam televizor. Sve u svemu plazma daje vecu kvalitetu slike kod filmova iako jos uvjek burn-in postoji dok je LCD ekonomski prihvatljiviji i bas zato bi ja isao na LCD, stvar je u tome da posto se LCD razvija ja bi isao naa LCD neki jeftiniji uzivao bi na njemu koliko mogu kasnije za 3-4 godine kupio bi opet LCD koji ce vjerojatno biti znatno bolji u svim aspektima od plazme.

NITROS
08-04-2007, 23:04
Idemo redom (ponovo) plazma je novija tehnologija od LCD. Nadalje si gledao kada na najboljim plazma ekranima slike. Naravno u Hrvatskoj rijetko gdje mozes tako nesto vidjeti. Ja sam gledao. To je tolika ostrina da se posjeces. LCD nemoze parirati plazmi. O ekonomskoj isplativosti nebih, samo znam da LCD jos uvijek nije rijesio problem sa crnom bojom. Tak da crna na LCD ekranu je sivkasta kod onih sa LED osvjetljenjem je neka tamnija nijansa sive. Sve u svemu LOSE

Burn in vise ne postoji kod plazma. E btw. jedan zanimljiv link koji mi je Wedran dao. Thx wedran :))))

http://www.plasma-lcd-facts.eu/
plasma-lcd-facts.eu pa si pogledaj i ponovo se javi. Sve stvari sam provjerio sa nekoliko izvora i sve stoji kaj pise na siteu.

Chimera
09-04-2007, 11:04
Joj daj molim te pa budimo realni nigdje nisam rekao da je plazma starija tehnologija od LCDa i nigdje nisam rekao da je u kvaliteti slike LCD bolji daj citaj temeljito pa sta ti mislis da ja nikada nisam bio izvan hrvatske i da nikada nisam izvan hrvatske vidio plazmu i LCD? I eh... ti vjerojatno imas plazmu kod kuce pa si se "priviknuo" na burn in pa on vise za tebe i ne postoji, a i ako nemas, burn-in postoji samo je smanjen ali jos uvijek ga mozes vidjeti tu i tamo,a crna na LCDu to nemoj ponavljati jer sam ja to vec rekao,a ti nebi govorio o ekonomskoj isplativosto hej pa covjek je htio kupiti LCD ili Plazmu pa ja nikada nebi izdvojio evo da lupim 10000 kn za jednu plazmu jos pogotovo sto trosi vise struje makraju ti to ide nekako ovako, potrosis oko 17500kn na Plazmu sa svom strujom,a za isto vrijeme i pare potrosis 12500 kn na 2 LCD skupa sa svom potrosenom El. Energijom. Znaci ima jedan malo stariji LCD kojega das djetetu u sobu pa neka gleda a sebi znaci nakon par godina si kupio novi veliki totalno superiorni LCD sa niskom potrosnjom struje i onda sada gledaj 2 LCDa + Struja = 12500kn i 1 Plazma + Struja = 17500 kn ti je to oko 5000kn razlike btw ja govorim ako kupujes kvalitetnu plazmu.

Valnjes 666
09-04-2007, 12:18
LCD je jednostavno budućnost,kompaktan je.

A u skoro vrijeme će se tehnologija usavršiti tako da neće biti mrtvih pixela i zaključanih rezolucija. :)

Burek_fr0m_SPACE
09-04-2007, 12:28
A u skoro vrijeme će se tehnologija usavršiti tako da neće biti mrtvih pixela i zaključanih rezolucija. :)
Mrtvih pixela skoro više nigdje nema, bar ne na novim uređajima, kao što ih je nekada znalo biti, a "zaključana" rezolucija je jednostavno način na koji LCD radi.

Valnjes 666
09-04-2007, 12:32
čuj,sjećaš se kad su rekli da nikad neće biti smoguće u kućnim računalima pohranjivati podatke na CD,nego je to smo industrijskim utiskivanjem moguće!!

A danas već imamo Blue Ray prže!

tako i LCD,napredovati će,reza će se moći mjenjati! :)

NITROS
09-04-2007, 12:33
Joj daj molim te pa budimo realni nigdje nisam rekao da je plazma starija tehnologija od LCDa i nigdje nisam rekao da je u kvaliteti slike LCD bolji daj citaj temeljito pa sta ti mislis da ja nikada nisam bio izvan hrvatske i da nikada nisam izvan hrvatske vidio plazmu i LCD? I eh... ti vjerojatno imas plazmu kod kuce pa si se "priviknuo" na burn in pa on vise za tebe i ne postoji, a i ako nemas, burn-in postoji samo je smanjen ali jos uvijek ga mozes vidjeti tu i tamo,a crna na LCDu to nemoj ponavljati jer sam ja to vec rekao,a ti nebi govorio o ekonomskoj isplativosto hej pa covjek je htio kupiti LCD ili Plazmu pa ja nikada nebi izdvojio evo da lupim 10000 kn za jednu plazmu jos pogotovo sto trosi vise struje makraju ti to ide nekako ovako, potrosis oko 17500kn na Plazmu sa svom strujom,a za isto vrijeme i pare potrosis 12500 kn na 2 LCD skupa sa svom potrosenom El. Energijom. Znaci ima jedan malo stariji LCD kojega das djetetu u sobu pa neka gleda a sebi znaci nakon par godina si kupio novi veliki totalno superiorni LCD sa niskom potrosnjom struje i onda sada gledaj 2 LCDa + Struja = 12500kn i 1 Plazma + Struja = 17500 kn ti je to oko 5000kn razlike btw ja govorim ako kupujes kvalitetnu plazmu.

E nemojte mi molim vas govoriti da jedan LCD za 5000kn od 107cm moze se usporedivati sa plazmom za 10000kn sa 107cm. Da se razumijemo samo da vam dam jedan podatak. Vrhunski monitori za obradu fotografije kostaju 20" preko 15000kn. To je samo ono jedan podatak. LCD od 107cm za 5000kn nemoze se usporedivati sa plazmom za 10k kuna. O struji nemoj govoriti jer to je tu najmanja vazna stvar. Ne nemam doma LCD niti plazmu, vec imam Flat CRT s kojim nisam zadovoljan. Ti znas uopce sto je burn in ??? Zapeceni pikseli u vecini slucajeva ostanu zapeceni zauvijek. Nadalje slike se mjenjaju prebrzo da bi ostale zapecene.

I jos jedna stvar LCD nije buducnost. OLED je buducnost. Ako govorimo o kompaktnosti onda ne kuzim zast spominjete plazme. Ono plazma su ogromni ekrani, dok LCD se vecinom koristi do velicine od 37" prek toga se vecinom nejde. Inace pravi LCD od 107cm kosta oko 16k kuna, koji ce davati zadovoljavaju sliku i koji ce imati HD rezoluciju. Plazma ce kostati ok 16k kuna, sa istim specifikacijama ko i LCD, samo povecanim kontrastom i svjetlinom.

I da ponovim BURN IN je trajno zapecena slika. U vecini slucajeva kada se dogodi ostane na monitoru i nemoze se maknuti. Nadalje. Kod gledanja filmova PLAZMA je puno sofitsticiranija. Jer ne radi na princpipu prelaska boja kroz cijeli raspon vec impuls struje slaze RGB boju po izboru. Kod LCD postoji kasnjenje koje ce uvijek postojati, jer tehnologija LCD ne dopusta drugo. I nemozes pa da me jebes reci da burn in postoji kod gledanja filmova :D

I btw. daj mi molim te izracunaj koliko stvarno trosi plazma i LCD i kolicinu satnice sa nasim cjenama od elektre i napisi mi. Bas me zanima, posto se koristis argumentom da plazma vise trosi. To je istina, ali 1000kn razlike u racunu je samo lol. Inace imam ti ja jedan podatak da moj komp trosi 0.20 lipa mjesecno, sto je ono fakat smijesna cifra.

Chimera
09-04-2007, 13:27
Ej alo LCD od nekih 107 CM za 5000 kn ne postoji a ja nigdje nisam naveo velicinu molimte nerealan si a o kompaktnosti naravno da govoriomo jer meni, skoro nikome netreba divovska plazma koja ima super dubinu boja itd, i ej daj molim te nemoj mene uciti.pa nisam ja rekao da se sada LCD za 5000kn moze usporedjivati sa plazmom za 10000kn ali sam rekao da ce se moci usporedjivat moze i moci ce su dva pojma koja nemjau veze jedno s drugim daj molim te pazi sto pises i kako citas.E i ajd MOLIM TE prestani tepsti o tome koliko je Plazma sofisticiranija u gledanju filmova pa to sam i ja i ti povovio barem pet puta.Evo a ako stvarno zelis da ti izracunam daj mi jednu plazmu i mjesec dana da dobijem racun pa cu ti izracunat ako stvarno zelis ako mi ne zelis dati plazmu nemoj mi pametovat. Btw malo se raspitaj po kucanstvima pa vidi hoce li ljudi kupiti ekonomski prihvatljiviji televizor ili ce strepit svaki mjesec koliki ce racun doci i gledati TV 1 sat nadan zato da nebi presli limit novaca koliko mogu dati za gledanje TVa.ti mozda nemas problema s time ali vjeruj me puno ljudi u hrvatskoj nemaju novaca si priustiti 10k plazmu i gledati ju 18h na dan.Nemoj molim te mjenjati temu i govoriti o OLEDu mi ovdje i sada flejmamo LCD vs. Plazma a ne OLED.

W1k1n6
09-04-2007, 14:14
Evo još jedan moj mali doprinos diskusiji. Igre na PS3 bolje izgledaju na 107 cm plazmi LG PC 42 RA od 9000 Kuna, nego na Sony Bravia 107 cm LCD-u od 23.000 Kuna. Nisam ni sam mogao vjerovati, ali zaprepašćujuća istina, jer je slika Bravie imala puno slabije boje, slabiji kontrast i daje nekakav dojam kao da malo odlazi u sivo, a i djeluje nekako "plitko". LG Plazma pak kao da sva eksplodira u ljepoti i dubini boja i kontrasta. No što se PC-a tiče, prvenstveno zbog burn-in efekta, bolje je koristiti LCD. PC na plazmu priključujte samo za igranje, čim izađete iz igre odmah gasite stroj, jer statička desktop slika se najlakše "upeče".

DrunkyDuck
09-04-2007, 14:24
Odlicno, screensaveri ponovo dobivaju smisao.

NITROS
09-04-2007, 19:50
Ej alo LCD od nekih 107 CM za 5000 kn ne postoji a ja nigdje nisam naveo velicinu molimte nerealan si a o kompaktnosti naravno da govoriomo jer meni, skoro nikome netreba divovska plazma koja ima super dubinu boja itd, i ej daj molim te nemoj mene uciti.pa nisam ja rekao da se sada LCD za 5000kn moze usporedjivati sa plazmom za 10000kn ali sam rekao da ce se moci usporedjivat moze i moci ce su dva pojma koja nemjau veze jedno s drugim daj molim te pazi sto pises i kako citas.E i ajd MOLIM TE prestani tepsti o tome koliko je Plazma sofisticiranija u gledanju filmova pa to sam i ja i ti povovio barem pet puta.Evo a ako stvarno zelis da ti izracunam daj mi jednu plazmu i mjesec dana da dobijem racun pa cu ti izracunat ako stvarno zelis ako mi ne zelis dati plazmu nemoj mi pametovat. Btw malo se raspitaj po kucanstvima pa vidi hoce li ljudi kupiti ekonomski prihvatljiviji televizor ili ce strepit svaki mjesec koliki ce racun doci i gledati TV 1 sat nadan zato da nebi presli limit novaca koliko mogu dati za gledanje TVa.ti mozda nemas problema s time ali vjeruj me puno ljudi u hrvatskoj nemaju novaca si priustiti 10k plazmu i gledati ju 18h na dan.Nemoj molim te mjenjati temu i govoriti o OLEDu mi ovdje i sada flejmamo LCD vs. Plazma a ne OLED.

Plazma kao prvo nije namjenjena ljudima koji su u ekonomskim problemima. S druge strane ja ti tuvim u glavu, da LCD i plazma televizor imaju ono jako malu potrosnju zanemarivu. Ti govoris tu o nekom limitu. Pa daj nemoj mi pricati gluposti.

Cali
09-04-2007, 21:05
evo neki dan je moj frend uzeo plazmu od lg-a 106 cm (ako se ne varam)... i ima mrtvi pixel, nisam mogao vjerovat, cijelo vrijeme je tamo i svijetli drukčije... nisam ni znao da plazma može imat mrtve pixele...

NITROS
09-04-2007, 22:36
Nek ju nosi natrag. Nesmije imati mrtve pixele ili jos bolje nek drzi ruku na tim mrtvim pikselima i pritisne, dobit ce ih jos vise i morat ce mu zamjeniti plazmu svakak.

Chimera
09-04-2007, 23:06
Ma daj bjezi, prvo potrosnja nije zanemariva, drugo pa jebo ga ti zar svatko ne zeli ustedjeti sto je vise moguce?A limit pa zar ti nemas neki limit?Ej da radis posteno i da placas svoje racune itekako bi te bilo briga.

NITROS
09-04-2007, 23:18
Ma daj bjezi, prvo potrosnja nije zanemariva, drugo pa jebo ga ti zar svatko ne zeli ustedjeti sto je vise moguce?A limit pa zar ti nemas neki limit?Ej da radis posteno i da placas svoje racune itekako bi te bilo briga.

Slusaj me nemoj me ti vrijedati. Da, ja radim posteno i da, placam svoje racune. E lol kako me nerviras, sad bi te bas isflejmao ali necu jer sam ipak mod pa moram davati primjer.

Sad kad nemas vise argumenata onda mi pocinjes predbacivati za moju zaradu i takve stvari. Mozda jesam maloljetan, ali sam si bome ja dosta zaradio sto na fotografiji sto na drugim stvarima, zato mi mozes jedino sisat.

Nadalje, wiking, onaj site i neki jos ljudi na forumu su ti potvrdili da je plazma bolja. Inace jos jednom mi spusti nesto dobit ces ban vjeruj mi, jer bome stalno sam trpio da mi tu spustaju ljudi na ovome forumu, a sada nadalje cu traziti ban za svakoga tko ce se ovako bahato ponasati.

Inace dam se okladiti da 1000kn nemozes dobiti na televiziji radi potrosnje struje !!!!!!

Valnjes 666
09-04-2007, 23:42
Inace dam se okladiti da 1000kn nemozes dobiti na televiziji radi potrosnje struje !!!!!!

Nema šanse da dobiješ 1000Kn na TV-u.

Recimo da je 1 KW struje u najgorem slučaju 60lp.

Eh sad,ako TV troši maximalno 150W X 24h X 30 dana,ispadne ti:

150 X 24 X 30 = 10800W : 1000 = 180 KW X 0,60 = 64Kn i 80 lp.

Al i to je puno jer 1 KW struje košta oko 50lp,a u jeftinoj tarifi oko 40lp.

NITROS
09-04-2007, 23:46
Inace dam se okladiti da 1000kn nemozes dobiti na televiziji radi potrosnje struje !!!!!!

Nema šanse da dobiješ 1000Kn na TV-u.

Recimo da je 1 KW struje u najgorem slučaju 60lp.

Eh sad,ako TV troši maximalno 150W X 24h X 30 dana,ispadne ti:

150 X 24 X 30 = 10800W : 1000 = 180 KW X 0,60 = 64Kn i 80 lp.

Al i to je puno jer 1 KW struje košta oko 50lp,a u jeftinoj tarifi oko 40lp.

Pa to ja cijelo vrijeme tupim. I jos tome ne radi 24h tv

dugi
09-04-2007, 23:48
CRT-ako tv sluzi za gledanje tv programa ili dvd filmova jer daje bolju sliku od lcd i plazme zajedno

LCD- ako sluzi za spajanje na pc i konzolu nove generacije te za gledanje dvd filmova jedino ako se koristi dvd player sa hdmi kabelom ili sa kompozitnim kabelom u krajnjem slucaju(skart zaboravite)Gledanje zemaljskog tv programa cak i preko dvb-t je losije od crt-a

Plazma-samo ako kupujete stvarno veliku dijagonalu,metar pa na dalje jer su po velicini povoljnije od lcd-a iste dijagonale.Daju ljepse boje i bolju ostrinu .Tv program je losiji nego na crt-u za sada dok ne pocne hdtv program a to i nebude tak brzo +morati ce se dokupiti i stb koji podrzava mpeg-4 jer za sada to nema ni jedana plazma ili lcd serijski ugradjeno.

Sve u svemu mislim da je jos rano za plazme ili lcd-e jer su jos uvijek pre skupe i daju losiju sliku na HTV1,HTV2,Novai RTL.DVD filmovi su takodjer bolji na crt-u.Vidio sam PS3 spojen na crt 72 cm i uopce ne izgleda lose.Istina na lcd 82 cm izgleda dosta bolje .

Za sve koji se dvume u Pevcu je akcija ovog 82cm lcd-a i ide za 3800 kn

SMARTVISION LT32GJ01E

LCD TV 82 cm, HDTV ready 1366:768, HDMI konektor, svj. 500 cd/m2, kontrast 1000:1, odaziv 8 ms, kut gledanja 176x176, teletext, daljinski, crno-sivi.

istina je da je kinez i na njemu pise smartvision ali samo za informaciju lcd panel od kojeg je sastavljen napravljen je u LG/Philips tvornici.


Sve u svemu teska odluka ali kako vidim cijene naglo padaju tako da cu i sam pokleknuti i ubosti neki lcd 82 cm te ga spojiti na pc dvi kabelom.GTR2 ce nakon toga dobiti sasvim novu dimenziju.Legnem se na krevet,gamepad u ruke i operem test drive unlimited ,gtr2 ili PES6 + hrpa ostalih sportskih igri koje mi se bas i nedaju igrati dok se grbavim ispred monitora.PSx i dobri stari dani.Za monitor ostanu FPS-ovi i RTS-ovi.

Valnjes 666
09-04-2007, 23:49
@ NITROS

pa normalno,šta misliš da dođe 1000kn samo TV,daj dodaj onda bojler koji vuče i preko 2KW na sat!

pa bilo bi to 20 000KN mjesečno po njegovoj računici! :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
10-04-2007, 10:13
Tv program je losiji nego na crt-u za sada dok ne pocne hdtv program a to i nebude tak brzo +morati ce se dokupiti i stb koji podrzava mpeg-4 jer za sada to nema ni jedana plazma ili lcd serijski ugradjeno.
Za HDTV streamove se koristi MPEG-2, afaik... ili se nešto promijenilo dok sam trepnuo?

dugi
10-04-2007, 10:50
Tv program je losiji nego na crt-u za sada dok ne pocne hdtv program a to i nebude tak brzo +morati ce se dokupiti i stb koji podrzava mpeg-4 jer za sada to nema ni jedana plazma ili lcd serijski ugradjeno.
Za HDTV streamove se koristi MPEG-2, afaik... ili se nešto promijenilo dok sam trepnuo?

DVBT-mpeg 2

DVBT HDTV-mpeg 4 (najjeftiniji trenutno oko 3000 kuna)

to vrijedi ako se zeli preko dvbt stb-ea pratiti zemaljski program npr. hrt je experimentalno poceo pustati jedan kanal preko dvbt-a u HD-u te najavljuju kako ce 2008 prvenstvo u nogometu prenositi konpletno tim putem.Ni meni nisu potpuno jasni svi standardi ali znam da ako zelis gledati taj program moras imati dvbt stb koji podrzava mpeg-4.


copy/paste sa hrt-ovih stranica


Trenutačno najučinkovitiji sustav kompresije je Mpeg-4 H.264, iako je Mpeg 2 sustav u upotrebi već više godina. HDTV signal moguće je kvalitetno distribuirati upotrebom Mpeg-4 kompresije rabeći samo 8-10 Mbps prijenosnog pojasa, a za istu kvalitetu u Mpeg-2 kompresiji treba 18-20 Mbps. Većina eksperimentalnih i komercijalno pokrenutih HDTV kanala u Europi upotrebljava Mpeg 4 kompresiju. Problem s Mpeg-4 je visoka cijena uređaja za odašiljanje i prijam, a znatniji pad cijena očekuje se u 2008. godini.


http://www.hrt.hr/hdtv/tehnologija.php


ipak si zadrjemao :)

tako da sve "ultra moderne" plazme i lcd-ovi sa ugradjenim dvbt tjunerom su ustvari vec sada zastarjele te uopce nisu hd redy sto se tice tv signala.Ljudi to neznaju i misle da kupuju neznam kaj a kada ga dome spoje velika vecina je razocarana slikom htjeli oni to priznati ili ne.Znam iz prve ruke jer se na poslu susrecem sa pc i video tehnologijom te sam do sada vidio najmanje stotinjak LCD/plasma ekrana u dnevnim sobama .


Konkretno osobno koristim crt samsung 72 cm ravni ekran 4:3 i imam vanjski dvbt stb te mi je tv slika gotovo savrsena.Skoro kao i dvd filmovi.Ako kupim lcd tv onda ce to biti iskljucivo zbog spajanja sa pc ili eventualno sa x360 ako mi se pomuti razum pa ga kupim :)

W1k1n6
11-04-2007, 03:42
Malo si se udaljio od rasprave. Mislim kako svatko tko kupuje telku dijagonale od 107+ cm zna zbog čega je kupuje. BTW, u Getrou imate Quadro DVD player za nekih 350 Kuna, koji reproducira DVD filmove, XVID, DivX, MP3, MPEG 4, ima USB priključak, utore za SD, MS, MMC, SM kartice i što je najbolje HDMI!
HD vrijeme je već debelo došlo i nije previše skupo. Još jedino treba naše distributere filmova nagovoriti da počnu malo i s objavljivanjem filmova na Blue Ray diskovima i to je to.
A što se tiče bazične rasprave - što je bolje - Plazma ili LCD, mislim da je najbolje odgovore rekla struka. Plazma je u velikim dimenzijama bolja od LCD-a, ali zahtjeva malo više pažnje. Nove tehnologije LCD-a više nisu pod izrazitim utjecajem "tromosti ekrana", kao što ni nove Plazme nisu izrazite "burn in" mašine. Bez obzira na što se odlučite, pokušajte izabrati ono što ima najviše HDMI ulaza, jer kako vrijeme ide, sve će vam više ponestajati utora (mamicu im milu) :)

dugi
11-04-2007, 07:00
Prije kupovine provjeri da li taj Quadro DVD player ima HDMI izlaz verzije 1.3 jer bi u suprotnom mogao dobiti losiju sliku nego preko konponentng izlaza.Blue Ray doba jos nije sigurno.Pornjava mu nije naklona.Za Blue Ray filmove ces se jos nacekati.

I jos samo jedna "sitnica".Da li je itko primjtio da 99% danasnjih plasmi ili lcd-eova uopce nije Full HD TV 1920x1080.Koliko su takvi televizori uopce HD.PoluHD.danas kupis poluHD s sutra kada se razmase reklamna kampanja za full HD ovaj poluHD ces gledati sa prezirom.

Nisam ja protiv tankih ekrana samo zelim podjeliti sa vama svoje misljenje i eventualno ukazati na neke propupuste danasnje tehnologije.

W1k1n6
11-04-2007, 09:06
Blue Ray doba jos nije sigurno.Pornjava mu nije naklona.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: E za ovo imaš pivu od mene! Mega LOLita!

dugi
11-04-2007, 10:08
Blue Ray doba jos nije sigurno.Pornjava mu nije naklona.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: E za ovo imaš pivu od mene! Mega LOLita!


Porno industrija je porilicno zasluzna za procvat VHS-a jer nije izdavala filmove na betamax-u.Isto tako danas porno industrija se opredjelila za HD-DVD a ne za Sony-ev Blue Ray pa ti sad vidi :)

Danas je situacija bolja jer je moguce napraviti playere koji mogu vrtiti oba standarda dok prije zbog razliciti oblika kazeta to nije bilo moguce ali uzdati se nekakav PS3 kao ultimativni multimedijalni player je naivno.Filmovi ce izlaziti na oba standarda ali samo netko sa hibridnim playerom ce i moci gledati.Trenutno je situacija ovakva:

Blu-ray: Sony Pictures (Columbia, MGM), 20th Century Fox, Disney, Lions Gate
HD-DVD: Universal Studios, Weinstein Co
Blu-ray i HD-DVD: Warner Home Video (Warner Bros, New Line, HBO), Paramount



a sada ti zovi na pivu i dalje ako treba ja mogu pojasniti sve sto te zanima.

W1k1n6
11-04-2007, 11:11
Oke, oke, samo nemoj dalje ulaziti u problematiku pornjave na ovom forumu, mislim kako smo svi sretni što smo se (barem na neko vrijeme) riješili porno botova :)

12-04-2007, 09:30
vidim da već idete sve dublje i dublje....stoga LOCK...

Pošto vlasnik topica ima privilegiju otključavanja,ako mu još nešto nebude jasno neka je sam odlocka..ima moje dopuštenje... :D

W1k1n6
15-04-2007, 22:08
Samo bih dodao, ukoliko i sami želite vidjeti HDTV na djelu, u Zagrebu možete pogledati u Svijetu Medija u Importane galeriji na Iblerovom Trgu kako izgleda telka u visokoj definiciji na formatu 16:9 (Discovery Ch), a u Mercatoneu HD GT Demo na PS3 i biti će vam odmah jasno zašto se u zadnje vrijeme kupuju ko blesave big MF plazme :)

sprej za komarce
20-04-2007, 13:03
LCD...

Master Yoda
20-04-2007, 13:10
ja bih radje uzeo lcd

20-04-2007, 13:12
Master Yoda:makni sliku iz potpisa i pročitaj pravila foruma!

King tiger
24-01-2008, 01:10
ok, imam nekakav LCD tevej sa 160 giga hard diska.
ima li ikakav nacin da ga ja mogu povezat s kompom da bi prebacio te podatke s diska na komp ?

(nema usb tv.)

Nemesis
24-01-2008, 09:49
moji su sad uzeli samsungov LCD od kojih 94cm,HD ready,2xHDMI,slika predobra.oko 7milja na gotovinu.ima lega plazmu od 110cm i nisam baš nešto primijetio razliku u kvaliteti sliku.možda nisam obraćao dovoljno pozornost.

karloman
24-01-2008, 10:47
definitivno Lcd

la50
24-01-2008, 10:56
LCD!!!!!!!! :killyou:

LD
24-01-2008, 20:19
neznam dali je tko vec napomenuo (lijen sam) ali plazmu za vece dijagonale, a lcd na manje...

SinCr0
24-01-2008, 23:02
ja sam za plazmu jer je i sam posjedujem i zadovoljan sam,prezadovoljan! dakle,lcd je mozda i bolji ako nadjete neki elike dijagonale,sa full HD-om, velikom rezom i sto je veoma vazno dobrim kontrastom i osvjetljenjem!!!!! LCD vecinom ima osvijetljenje od 550cd/m2 sto je stvrano malo dok recimo kvalitetnije plazme imaju 1500cd/m2!nekad je osvijetljenje(brightness)bilo veliki problem za plazme jer je bilo voma nisko,ali napredkom tehnologije to se promijenilo i slika nije vise onako tamna i noc ne izgleda vise onako "glupo"! ista stvar je i s kontrastom,dobre plazme 10000:1,a naravno ima ih takvi LCD-ova! i zakljucak,ako nadjete plasmu i LCD istih specifikacija,ako imate love uzet cete LCD, a ako ne plasmu....ali ja sam ipak za plasmu jer je LCD cisto bacanje para,to je moje misljenje i moj stav

Svinjoguz
24-01-2008, 23:09
ma bedastoce, tupo oko ni ne primjeti neke razlike u kontrastu i boji :D
ja sam prije nekih 3 tjedna kupil lcd samsunga u vemilu za 5,5k soma, 7000:1 kontrast i 500cd/m2 i tv dobro sluzi..dosad nisam primjetio nikakve nedostatke u obliku duhova i siromasnih boja, jedino kao sto je kolega gore napomenuo noc izgleda lose i crna boja bi mogla bit bolja al to je vec standard kod lcda..
tv u kombinaciji sa Kućnim kinom Philips PH - HTS 3357 kucnim kinom od 1,7k kuna je fakat brutalno, trebate vidjet dozivljaj u voyageru ili apocalyptu..brutalno :pray:

Sickmanno1
24-01-2008, 23:47
ma bedastoce, tupo oko ni ne primjeti neke razlike u kontrastu i boji :D
ja sam prije nekih 3 tjedna kupil lcd samsunga u vemilu za 5,5k soma, 7000:1 kontrast i 500cd/m2 i tv dobro sluzi..dosad nisam primjetio nikakve nedostatke u obliku duhova i siromasnih boja, jedino kao sto je kolega gore napomenuo noc izgleda lose i crna boja bi mogla bit bolja al to je vec standard kod lcda..
tv u kombinaciji sa Kućnim kinom Philips PH - HTS 3357 kucnim kinom od 1,7k kuna je fakat brutalno, trebate vidjet dozivljaj u voyageru ili apocalyptu..brutalno :pray:

a tek neki blueray filmek :D, jaoo :D

callista
24-01-2008, 23:50
blu-ray sickmanno, blu-ray. :D

Sickmanno1
24-01-2008, 23:59
blu-ray sickmanno, blu-ray. :D

:?

post je post....right?

tipfeller :yuck:

NITROS
25-01-2008, 00:19
Ajde dosta spama bezveznog. Dosli smo do zakljucka na prethodnim stranicama i netrebaju nam ponavljanja. Btw. ne vidim smisao dizanja ovog topica zbog onog pitanja.

Sickmanno1
25-01-2008, 01:11
Ajde dosta spama bezveznog. Dosli smo do zakljucka na prethodnim stranicama i netrebaju nam ponavljanja. Btw. ne vidim smisao dizanja ovog topica zbog onog pitanja.

Mod?

Nisam ni mislio...tako da i ovo tvoje je bezvezni spam, kao i moje...a to sto je tema otvoreni i nije bezveze i neznam sta te to toliko boli :?

25-01-2008, 12:12
blu-ray sickmanno, blu-ray. :D

I veliko slovo na početku rečenice.

@Sickmanno1:Ne opterećuj se frende.Sve je ok. :wink:

@NITROS: pa da trebao bi lock....ajmo gwinče di si nam...sigurno igraš witchera. :D

Gwin
25-01-2008, 12:17
ja UVIJEK igram witchera.. čak i kad nisam pored kompa, prolazim mapu napamet :D

i ne.. nema potrebe za lockanjem teme..