PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pismenost



JedimiNjoke
20-02-2007, 14:26
Evo nisam mogao ne otvoriti ovakvu anketu jer sam uočio da stvarno ima puuuno ljudi na forumu koji ne znaju gdje bi smjestili č/ć i ije/je. Naravno ovo nisu jedine gramatičke pogreške...

MindReader
20-02-2007, 14:27
važno mi je, i stalno pazim na pravopis.. al ne smeta mi kad neko drugi pogriješi - njegov stid i neznanje

Tsumetai Ryujin
20-02-2007, 14:30
vazno je gramaticki pisati, ali me ne dira ako netko pogrijesi... ... ustvari me malo smeta kad netko pogrijesi ALI samo onda kad se ne ispravi...

THUNDER_DINIX
20-02-2007, 14:30
meni smeta kad netko nezna pravilno pisat. ja uvijek kad nesto pisem 2x provjerim da vidim ima li kakve greske. jedno je u brzini pogrijesit, a drugo je neznanje

St. Jude
20-02-2007, 14:30
na forumu mi en smeta,jer ja brzo pišem pa mi se dešava puno pogrešaka dok piše,inače u pravom životu mi nekad zna zasmetat

Armachus
20-02-2007, 14:33
A ovisi što... recimo ja sam navikao pisati ć pa mislite da ne znam razlikovati ta 2 slova... ali dobro sada sam počeo pisati č.

A smeta mi kad ljudi pišu ili govore "pisma" umjesto pjesma ili "lipo" umjesto lijepo.

I glupo je vidjet kad ljudi pišu "Jer" umjesto "Jel' "... ali to mi ne smeta ! Samo je smiješno !!! :)

King tiger
20-02-2007, 14:34
na forumu mi en smeta,jer ja brzo pišem pa mi se dešava puno pogrešaka dok piše,inače u pravom životu mi nekad zna zasmetat
i meni :D


Inache upamtite wizardove postove :D

Tsumetai Ryujin
20-02-2007, 14:38
na forumu il na chatu... to je normalno da nije gramaticki ispravno... i uopce me ne dira dal netko pise č, ć, š, đ, ili ž jer ih ja ne pisem jer cesto pricam sa strancima pa sam se naviko pisat bez njih ^^

THUNDER_DINIX
20-02-2007, 14:40
meni ne smeta kad neko nezna razlikovat č i ć, vec me smeta kad krivo napise neku rijec, mislim gadno izgleda. ali ne zamaram se bas toliko time

Frky
20-02-2007, 14:42
Važno mi je gramatički pisati !

najviše me živcira č i ć , jer to su dva različita slova zaboga !

mrs.croft
20-02-2007, 14:46
griješim samo u brzini pisanja,a u 90% slučajeva pogledam napisani tekst pa ispravim greške. inače mi ne smeta.

Outmind
20-02-2007, 14:48
Važno mi je gramatički pisati !

najviše me živcira č i ć , jer to su dva različita slova zaboga !

Prpblem ti je u tome sto kajkavci imaju samo jedan glas - nešto između č i ć. Moja stara će ti isto reć i kuća i čavao...

Ja nastojim koliko toliko gramatički točno pisati, ali typo-i me ubijaju...

Frky
20-02-2007, 14:50
Važno mi je gramatički pisati !

najviše me živcira č i ć , jer to su dva različita slova zaboga !

Prpblem ti je u tome sto kajkavci imaju samo jedan glas - nešto između č i ć. Moja stara će ti isto reć i kuća i čavao...

Ja nastojim koliko toliko gramatički točno pisati, ali typo-i me ubijaju...

Znam , ali svi bi mi trebali znati gramatiku jer ipak (manje-više) svi još idemo u školu !

JedimiNjoke
20-02-2007, 14:53
Mene baš ubije č i ć - kad je netko napisao -branić, -igrać došlo mi je da ga dobro izmlatim :) Hehe, šala, al stvarno je zasmetalo.

Kiklop
20-02-2007, 14:55
lol ne smeta me neda mi se pisat pravopisno pa sve napisem u jednom komadu

Bartuc
20-02-2007, 14:56
Ja dosta puta fulam č/ć, to sam objasnil Wikingu pa bum tu opet isto napisal!

Kad pišem po tipkovnici onda malim prstom udaram po palatalima, a uz to rjetko kad gledam u tastaturu dok pišem i pišem full brzo tak da moram fulat prije ili poslje!

Vjerujem da je ova tema pokrenuta zbog mene i mojeg "Baldur's Gate - Sječanja" :rotfl: Sam u pravu?

Inaće ne smeta me kad neko grješi u tekstu jer ovo je ipak forum gdje se dođemo zabaviti i ispuhati malo!

BlackDCRO
20-02-2007, 14:58
Normalno da je vazno, ja svaki put provjerim svoj post nakon sto ga napisem, a i malo mi smeta kad netko ne pise gramaticki tocno...
Inace nikad ne pisem č i ć nego c, sto se moze vidjeti u mojim postovima...

Y0$$1p
20-02-2007, 14:59
ja ne pisem ni č, ć, ž, š, đ
nego c, z, s, d
jer sam navikao u ogameu
i ne smeta mi ako netko na forumu ili na chatu krivo napise ali ovako malo smeta

Rocchiro
20-02-2007, 15:04
ja sam varaždinec,tak i govorim i ne mislim drukčije.a č i ć i ije i je su stvari koje me najmanje brinu u životu

Dart_Wader
20-02-2007, 15:07
ja stalno pisem bez šđžćč jer sam se naucio ovako pisat na net-u(bivsi iskon) bez toga a nije mi vazna gramatika

MTF*
20-02-2007, 15:56
nikad ne pisem č, ć, š, đ, ž...
naviko sam na c, s, dj, z... :roll:
to me ne nervira, ali me smeta jel/jer....to me izbaci iz takta, to promijeni smisao cijele recenice...samo me vece pogreske smetaju...

Babitz
20-02-2007, 16:05
nepismena rulja me iritira
kul je kad netko namjerno ima tipfelere il kajaznma

a kretenski je kad ne zna kad ide č, a kad ć
ili kad pišu negacijske glagole zajedno
nepismeno

Wizard
20-02-2007, 16:46
Iako moje cesto ispadne cudno, nestavljam tocke, sve u jednom dahu, mislim da je vazno gramaticki ispravno pisati. Ne koristim čćžđš iz navike pa se i ne primjeti moje č/ć pogreske, cudno ali kod nas ode je to cesto :D.

King tiger
20-02-2007, 16:47
I ja buduci da cesto sa strancima chatam ne koristim č i ć đ dž ali odlicno znam razliku :D

ne razumijem kako odredjeni likovi ne znaju recimo branić, ono---

vjever_masni
20-02-2007, 16:50
ma uopce me ne zanima ta gramatika kad sam na netu, sam u skoli jer tamo moram pisat kak spada

King tiger
20-02-2007, 16:53
Tako je , nova generacija obrazovanih ljudi !

ojha muzo ja kravu i oro ja njivu.

Sgt. Bull
20-02-2007, 16:55
ojha muzo ja kravu i oro ja njivu.
nije ojha nego Jojha seljakino jedno

btw mislim da ovdje na forumu on čćžšđ nije obavezno ono kada (h)ocu da sam kulturan onda pishem a kada nechu onda ne(vechinom ne i jer mi je mrsko)

THUNDER_DINIX
20-02-2007, 17:13
meni je bas fora kad neko pise c z s, a ne č, ž, š. moram i ja tako pocet pisat :pray:

Aerial
20-02-2007, 17:35
Nedilje ti, važno mi je :)

I da, živcira me kad netko nabacuje slova i riječi ko' kukuruz kokoši... U hrvatskom to još i nije toliki problem, jer imamo sve ove padeže i rodove i brojeve i konjugacije i što ti ja znam, pa se nekako još može razaznati smisao rečenice.

Al' brate, kad na nekom engleskom forumu dođe neki froob, pa počne pisati tipa "ok so how go do you no yes? i liek teh games and my best is favareit of all is [*umetni neku japansku anime igru sa samurajima*]...
...
.. haha noob yes all
..
Naruto RULS!"

E TO mi ide na jetru :twisted: :)

Arbiter of Change
20-02-2007, 17:38
Trudim se pisati pismeno koliko mogu, a mogu reći da me i ne zanima previše kako ostali pišu.... bar dok ne počnu s l33t govorom, to bi sve pobacao.

Sonic_Moronic
20-02-2007, 18:48
nepismena rulja me iritira
kul je kad netko namjerno ima tipfelere il kajaznma

a kretenski je kad ne zna kad ide č, a kad ć
ili kad pišu negacijske glagole zajedno
nepismeno

lol

Nightyx
20-02-2007, 20:34
nije mi važno i ne smeta mi (barem ne na forumu)

Valnjes 666
20-02-2007, 20:37
nije mi važno i ne smeta mi (barem ne na forumu)

Signed! :P

Bar se čovjek nasmije svakakvim glupostima! :P

m777
20-02-2007, 20:45
Mislim da je važno znati. Ako znaš, izražavaj se kako hoćeš...

Sterpo
20-02-2007, 20:50
mislim da je barem sa či ić važno znati

Maloki
20-02-2007, 20:50
Mene jedino smeta kad netko pise bez tocke ili zareza, a na kraju nabaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ili ?????????????? To jako iritira
"ja sam danas iso tamo s njim jer je on htio da idem s njim ali ja nisam htio ali me nagovorio pa sam na kraju iso iako nisam htio ic!!!!!!!!!"

Ps1ho
20-02-2007, 20:52
boli me qurac kako ko pise na forumu, ali vak mi je važna pismenost, jebote neću se potpisivat sa x...

Dart_Wader
20-02-2007, 20:57
Mene jedino smeta kad netko pise bez tocke ili zareza, a na kraju nabaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ili ?????????????? To jako iritira
"ja sam danas iso tamo s njim jer je on htio da idem s njim ali ja nisam htio ali me nagovorio pa sam na kraju iso iako nisam htio ic!!!!!!!!!"
tako ja stalno pisem :?

Maloki
20-02-2007, 20:59
Onda znaci da me iritiras ^^

Prince-Artas
20-02-2007, 20:59
na forumu mi ne smeta,jer ja brzo pišem pa mi se dešava puno pogrešaka dok piše,inače u pravom životu mi nekad zna zasmetat

Babitz
20-02-2007, 21:42
Mene jedino smeta kad netko pise bez tocke ili zareza, a na kraju nabaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ili ?????????????? To jako iritira
"ja sam danas iso tamo s njim jer je on htio da idem s njim ali ja nisam htio ali me nagovorio pa sam na kraju iso iako nisam htio ic!!!!!!!!!"totalno
interpunkcijski znakoviftw

JedimiNjoke
20-02-2007, 22:22
Ja dosta puta fulam č/ć, to sam objasnil Wikingu pa bum tu opet isto napisal!

Kad pišem po tipkovnici onda malim prstom udaram po palatalima, a uz to rjetkoSkad gledam u tastaturu dok pišem i pišem full brzo tak da moram fulat prije ili poslje!

Vjerujem da je ova tema pokrenuta zbog mene i mojeg "Baldur's Gate - Sječanja" :rotfl: Sam u pravu?

InaćeSne smeta me kad neko grješi u tekstu jer ovo je ipak forum gdje se dođemo zabaviti i ispuhati malo!

Nisam samo zbog tebe otvorio anketu, al ti si "kap koja je prelila čašu" :) Ne jebe tebe samo č i ć koliko ja vidim. Pogledaj boldane stvari :D Nisam kajkavizme boldao.


Nedilje ti, važno mi je

I da, živcira me kad netko nabacuje slova i riječi ko' kukuruz kokoši... U hrvatskom to još i nije toliki problem, jer imamo sve ove padeže i rodove i brojeve i konjugacije i što ti ja znam, pa se nekako još može razaznati smisao rečenice.

Al' brate, kad na nekom engleskom forumu dođe neki froob, pa počne pisati tipa "ok so how go do you no yes? i liek teh games and my best is favareit of all is [*umetni neku japansku anime igru sa samurajima*]...
...
.. haha noob yes all
..
Naruto RULS!"

E TO mi ide na jetru

E na ovo sam se smijao dobrih 5 minuta hahhaa! :bravo:

Bartuc
20-02-2007, 22:27
Ajd bum se trudijoS:rotfl: biti malo pismeniji na forumu! Ak niš drugo pregledal bum post za greškice i ispravil ih!

A što se tiče kajkavizma, purger sam cjeli život i čisti Zagrebčanec tak da moram imati takvih izraza u svome riječniku!

Pozdrav!

20-02-2007, 23:25
č, ć, ije, je i sl. spadaju u pravopis a ne u gramatiku.

20-02-2007, 23:26
Nastojim biti pismen, sve zarezi velika/mala slova č, ć, š, đ, ž, dž i take stvari.

JedimiNjoke
20-02-2007, 23:37
č, ć, ije, je i sl. spadaju u pravopis a ne u gramatiku.

ouch, stvarno. Hvala na ispravci :) Mogao bih se i ja malo podsjetit nekih stvari iz srednje škole :wink: Pingu ziher ide u gimnu, ja sam njub išo u zrakoplovnu tj. tehničku školu.

@Bartuc - riječnik = rječnik, cjeli = cijeli. Eto da ti malo pomognem :D

20-02-2007, 23:50
pingi ti ide u tehničku, tehničar za računalstvo.

pametan je za gimnu, ali je ljen ko medvjed preko zime.

Bartuc
21-02-2007, 00:12
@Bartuc - riječnik = rječnik, cjeli = cijeli. Eto da ti malo pomognem :D

A jebo me patak blesavog :cry:

To ti je tak kad ideš u tehničku školu/fax pa bolje znaš engleski od hrvatskog :(

Ali i u tome ima svjetla, sad bar nekom oraspoložim dan svojim antigramatičkim ispadima :rotfl:

Burek_fr0m_SPACE
21-02-2007, 07:53
Uvijek pročitam svoj post bar jednom nakon što ga napišem, tako da mislim da mogu odgovorno tvrditi da bar u 80% svojih postova nemam pravopisne i gramatičke greške. Nepoznavanje gramatike je meni odvratno za gledati i automatski dobijam loše mišljenje o autoru posta. Velika, mala slova i interpunkcija, manje-više, ali svakako pomažu razumljivosti. Tako da bih se mogao svrstati u one kojima je važno da pišu pravilno i kojima uz to i pomalo smeta nepismenost drugih.

NITROS
21-02-2007, 09:11
Evo nisam mogao ne otvoriti ovakvu anketu jer sam uočio da stvarno ima puuuno ljudi na forumu koji ne znaju gdje bi smjestili č/ć i ije/je. Naravno ovo nisu jedine gramatičke pogreške...

Mnogo sam puta opominjao za stvari tipa kuča :))) ali nikada ne ispravljaju ljudi greske.

Bartuc
21-02-2007, 09:22
Evo nisam mogao ne otvoriti ovakvu anketu jer sam uočio da stvarno ima puuuno ljudi na forumu koji ne znaju gdje bi smjestili č/ć i ije/je. Naravno ovo nisu jedine gramatičke pogreške...

Mnogo sam puta opominjao za stvari tipa kuča :))) ali nikada ne ispravljaju ljudi greske.

Jedino kaj me kod Nitrosa živcira su njegovi smjalići! Uvjek stavi brdo zagrada i onda u postovima dobi jednog nacrtanog smajlića ( :) ) i iza brdo zatvorenih zagrada :D

Primjer na boldanom djelu :rotfl:

JedimiNjoke
21-02-2007, 09:37
pingi ti ide u tehničku, tehničar za računalstvo.

pametan je za gimnu, ali je ljen ko medvjed preko zime.

Ej, ej Pingi. Ne budi lijen, odi upiši i gimnu pa oboje završi :)

NITROS
21-02-2007, 09:43
Evo nisam mogao ne otvoriti ovakvu anketu jer sam uočio da stvarno ima puuuno ljudi na forumu koji ne znaju gdje bi smjestili č/ć i ije/je. Naravno ovo nisu jedine gramatičke pogreške...

Mnogo sam puta opominjao za stvari tipa kuča :))) ali nikada ne ispravljaju ljudi greske.

Jedino kaj me kod Nitrosa živcira su njegovi smjalići! Uvjek stavi brdo zagrada i onda u postovima dobi jednog nacrtanog smajlića ( :) ) i iza brdo zatvorenih zagrada :D

Primjer na boldanom djelu :rotfl:
To mi jos od gamer.hr

Lord Jambrek
21-02-2007, 10:07
Ne smetaju mi toliko riječi koje su krivo napisane, ali me živcira kada ljudi ne stavljaju zareze, točke i ostalu interpunkciju.

21-02-2007, 10:15
pingi ti ide u tehničku, tehničar za računalstvo.

pametan je za gimnu, ali je ljen ko medvjed preko zime.

Ej, ej Pingi. Ne budi lijen, odi upiši i gimnu pa oboje završi :)
e, da, ije i je mi nikako neide.


i to mi nije jasno. "Čitaj kako i pišeš". a jel? ša ta je sa mlijekom [mljekom]?




@ smajlići - na gamer.hr-u smjalić nije : ) nego : - ) pa možeš stavit hrpu zagrada kako bi pokazao da ti je smiješno :)

Ro3y
21-02-2007, 10:23
za c i c me boli briga a za IJE i JE mi Ije sveIJEdno

Burek_fr0m_SPACE
21-02-2007, 10:25
za c i c me boli briga a za IJE i JE mi Ije sveIJEdno
vau kak si kewl jel mogu ija bit ko ti???

JedimiNjoke
21-02-2007, 10:27
za c i c me boli briga a za IJE i JE mi Ije sveIJEdno

Onda budi nepismeni kewler :bravo:

Lord Jambrek
21-02-2007, 10:48
za c i c me boli briga a za IJE i JE mi Ije sveIJEdno

ja na Či Ć najviše poludim i mrzim kad neko nekaj napiše brzo, a ne pogleda kaj je napisao i onda to igleda nekak ovak

ee dajmi recika j kolkodod e piv a u ducanu

21-02-2007, 10:49
da ti kažem koliko dođe piva u dućanu?

pa ovisi o pivi i dućanu :)

Lord Jambrek
21-02-2007, 10:53
da ti kažem koliko dođe piva u dućanu?

pa ovisi o pivi i dućanu :)

u konzumu kod mene je ožujsko fresssh bez kaucije 4,49kn.
U bircu kod mene je piva 10kn, a u bircu dalje je 8-9kn

tu znam cijene i više mi ne treba :D

Silventus
21-02-2007, 10:58
Dosta offtopica!

Budimo pismeni i napišimo jednu složenu rečenicu bez greške. :rotfl:

21-02-2007, 10:58
grješke ^^

m777
21-02-2007, 11:09
Uvijek pročitam svoj post bar jednom nakon što ga napišem, tako da mislim da mogu odgovorno tvrditi da bar u 80% svojih postova nemam pravopisne i gramatičke greške. Nepoznavanje gramatike je meni odvratno za gledati i automatski dobijam loše mišljenje o autoru posta. Velika, mala slova i interpunkcija, manje-više, ali svakako pomažu razumljivosti. Tako da bih se mogao svrstati u one kojima je važno da pišu pravilno i kojima uz to i pomalo smeta nepismenost drugih.
Isto tako. U potpunosti se slažem...

Shadowhell
21-02-2007, 11:15
Uvijek pročitam svoj post bar jednom nakon što ga napišem, tako da mislim da mogu odgovorno tvrditi da bar u 80% svojih postova nemam pravopisne i gramatičke greške. Nepoznavanje gramatike je meni odvratno za gledati i automatski dobijam loše mišljenje o autoru posta. Velika, mala slova i interpunkcija, manje-više, ali svakako pomažu razumljivosti. Tako da bih se mogao svrstati u one kojima je važno da pišu pravilno i kojima uz to i pomalo smeta nepismenost drugih.
Isto tako. U potpunosti se slažem...

Također

Miles
21-02-2007, 11:17
koliko ja znam,pod pravopisne i gramatičke greške ubraja se i svako korištenje leet-a

:wink:

21-02-2007, 11:31
ne baš, jer onda to potpada u žargon.


4n3, n1s4m 1337 :)

flander
21-02-2007, 11:42
trudim se pisati gramatički što je više moguče,ali mi ne smeta ako neko zahebe,njegov problem,tako da se i ne obazirem na to baš previše

Lord Jambrek
21-02-2007, 12:22
trudim se pisati gramatički što je više moguče,ali mi ne smeta ako neko zahebe,njegov problem,tako da se i ne obazirem na to baš previše



Ć

Ps1ho
21-02-2007, 15:34
ne baš, jer onda to potpada u žargon.


4n3, n1s4m 1337 :)

HINT: koristite 1337 kod godina iz povjesti, dobio sam 5...

Lord of Darkness
21-02-2007, 15:36
ne baš, jer onda to potpada u žargon.


4n3, n1s4m 1337 :)

HINT: koristite 1337 kod godina iz povjesti, dobio sam 5...

Ajd malo pojasni kako to?

Ps1ho
21-02-2007, 15:40
recimo, godina pojave kuge, napišeš jednostavno umjesto 1348. LEAB - kuga, nema šanse da te profa. kojoj pojam moderno znači radio sa pijace, skuži...

Lord of Darkness
21-02-2007, 15:52
recimo, godina pojave kuge, napišeš jednostavno umjesto 1348. LEAB - kuga, nema šanse da te profa. kojoj pojam moderno znači radio sa pijace, skuži...S

:rotfl: svaka čast. Napraviš šalabahter u leetu da nemože profa pročitat.

KR1ST1J@N
21-02-2007, 15:53
nije mi vazno kako netko pise sam da mogu procitat ja uopce nepisem čšžćđ na forumu :D

BlackDCRO
21-02-2007, 15:56
recimo, godina pojave kuge, napišeš jednostavno umjesto 1348. LEAB - kuga, nema šanse da te profa. kojoj pojam moderno znači radio sa pijace, skuži...

Ja jos uvijek ovo ne kuzim :(

Bishop_45_(2)
21-02-2007, 15:58
ja opce ne koristim enklitike, cisto iz razloga sto to uopce nema smisla, ako umjesto č napishem ch ili samo c svi cete znati sto mislim time !!! Ali ja mislim da nije samo stvar u jednom č, stvar je u interpunkciji, koliko je tesko nauciti nesto tako jednostavno !??!

Babitz
21-02-2007, 16:19
recimo, godina pojave kuge, napišeš jednostavno umjesto 1348. LEAB - kuga, nema šanse da te profa. kojoj pojam moderno znači radio sa pijace, skuži...

Ja jos uvijek ovo ne kuzim :(nisi ti kriv :(

Ps1ho
21-02-2007, 16:21
1 - L
2 - R
3 - E
4 - A
5 - S
6 - G
7 - T
8 - B
9 - P
0 - O

mislim da ti to ide tako nekako, ako nevalja ispravite me...

Aerial
21-02-2007, 16:54
recimo, godina pojave kuge, napišeš jednostavno umjesto 1348. LEAB - kuga, nema šanse da te profa. kojoj pojam moderno znači radio sa pijace, skuži...

Ja jos uvijek ovo ne kuzim :(

Da, zaboravio je na interpunkciju kod umetnutih rečenica, ali ok, uspio sam shvatiti o čemu priča :)

Dobra ideja! Pisao sam danas ispit iz kartografije, i jebeni profesor je išao od klupe do klupe i provjeravao jel ima netko šalabahtere. Meni je uzeo gumicu i gleda ju (!).
A neke dvije cure je valjda vidio da prepisuju i slikao ih fotoaparatom (one nisu primjetile u tom trenutku) da ima dokaz da su prepisivale ! mislim, damn, wtf :yuck:

Arbiter of Change
21-02-2007, 17:06
A neke dvije cure je valjda vidio da prepisuju i slikao ih fotoaparatom (one nisu primjetile u tom trenutku) da ima dokaz da su prepisivale ! mislim, damn, wtf :yuck:

Tako treba. Mislile su da će se izvući ako malo protresu opremom, ha? :P

JedimiNjoke
21-02-2007, 18:08
grješke ^^

Kad ja počnem pisat "grješke", "ne ću" itd. mislim da će se majmuni počet šišat, a ja masne bureke starim frajlama u staračkom prodavat. Jebem te gospodine ministre Zamorac, jebem te u dupe!

Ako ćemo pisat "ne ću", zar će se onda pisat i "ho ću"? Pa kolki idiot moraš bit da takvu idiotariju izmisliš. Svaki kurac hoće ostavit trag u povijesti... Zajebi!!! Kako me to raspizdi. Taj "new age" hrvatski, čista budalizacija - pa to ni Zločesta djeca ne bi izmislila...

Lord of Darkness
21-02-2007, 18:10
grješke ^^

Kad ja počnem pisat "grješke", "ne ću" itd. mislim da će se majmuni počet šišat, a ja masne bureke starim frajlama u staračkom prodavat. moju te gospodine ministre Zamorac, moju te u dupe!

Ako ćemo pisat "ne ću", zar će se onda pisat i "ho ću"? Pa kolki idiot moraš bit da takvu idiotariju izmisliš. Svaki ***** hoće ostavit trag u povijesti... Zajebi!!! Kako me to raspizdi. Taj "new age" hrvatski, čista budalizacija - pa to ni Zločesta djeca ne bi izmislila...

:rotfl: svaka čast :bravo:

Lord Jambrek
22-02-2007, 01:00
A neke dvije cure je valjda vidio da prepisuju i slikao ih fotoaparatom (one nisu primjetile u tom trenutku) da ima dokaz da su prepisivale ! mislim, damn, wtf :yuck:

da nije on neki pedofil?

Ob3lix
22-02-2007, 02:23
Hrvatski je živi jezik pa se razvija...
Tako da č, ć, ije, je i ostalo nije toliko upitno kao recimo
kada biseri pišu ovim tzv. "Hakerskim znakovima".
Napišite ljudi jasno šta mislite, a 05t4l0 ostavite u potpis...

Burek_fr0m_SPACE
22-02-2007, 07:41
tzv. "Hakerskim znakovima"
Ko to još zove "Hakerskim znakovima"? :rotfl: To je 1337. A i koga si ti to ovjde vidio da svakodnevno praktikuje 1337?

22-02-2007, 09:47
hakerski znakovi -.-

Ob3lix
22-02-2007, 12:35
tzv. "Hakerskim znakovima"
Ko to još zove "Hakerskim znakovima"? :rotfl: To je 1337. A i koga si ti to ovjde vidio da svakodnevno praktikuje 1337?

Vidio sam u pismima čitatelja...
nevermind...

Sonic_Moronic
22-02-2007, 12:45
Ja pod povijesti pišem FTW, WW2, VS. da uštedim vrijeme.

Npr. neka bitka, Njemci FTW, da ne pišem da su pobjedili.
Nije da imam previše vremena, pa moram tako...

W1k1n6
22-02-2007, 12:52
Glasao sam za "nije važno", mada s vremena na vrijeme valja prijateljski upozoriti ponekog forumaša, ukoliko malo prečesto bode u oči svojom lošom pismenošću. Pri tome ne mislim na jezičko-političko-gramatičke igre oko greška i griješka, neću ili ne ću, već na doista gadne probleme zbog kojih bi u školi garant dobio kulju ko jablan.
Naravno, to se ne odnosi na pisanje riječi ili rečenica u lokalnim slengovima, ikavici, ekavici, kajkavskom i drugim "dijalektima" koji obogaćuju jezičnu kulturu naših prostora.

Om3G@
22-02-2007, 12:59
Mislim da je vazno pisati gramaticki ispravno.

Mene recimo na forumu zivcira kad netko pise sa č, ć, š, đ i ž, a ne zna upotrebu tih riječi. Npr. kad mi netko napise "grafićka" ili ta sranja... Mrzim to. Meni ne smeta kad netko ne pise na forumu zareze i to, ali mislim da je vazno za svakoga da ima neka gramaticka nacela, jer to ce svima kad-tad zatrebati.

W1k1n6
22-02-2007, 13:09
Mislim da je vazno pisati gramaticki ispravno.

Mene recimo na forumu zivcira kad netko pise sa č, ć, š, đ i ž, a ne zna upotrebu tih riječi. Npr. kad mi netko napise "grafićka" ili ta sranja... Mrzim to. Meni ne smeta kad netko ne pise na forumu zareze i to, ali mislim da je vazno za svakoga da ima neka gramaticka nacela, jer to ce svima kad-tad zatrebati.
Tebe smeta, ali bitno je da si shvatio što je pisac rekao i to je glavno mjerilo komunikacije na forumu. Ako imaš volje, možeš mu ukazati kako ima problema s č i ć, ali da je zbog toga gluplji od nekog tko piše krležijanski, to ti baš ne drži vodu. Problem kod mlađih ljudi je obično u tome što još nisu pročitali dovoljno literature da bi automatski znali koje riječi se kako pišu, pogotovo često griješe oni koji žive u sredini u kojoj se u govoru ne čuje razlika između č i ć ili dž i đ.

Bartuc
22-02-2007, 13:16
U Dlamaciji je dosta izražena razlika između č i ć! Ja sam iz Zagreba i u razgovoru se baš i ne osjeti toliko razlika između mekog i tvrdog č/ć!

Arbiter of Change
22-02-2007, 14:22
Tebe smeta, ali bitno je da si shvatio što je pisac rekao i to je glavno mjerilo komunikacije na forumu. Ako imaš volje, možeš mu ukazati kako ima problema s č i ć, ali da je zbog toga gluplji od nekog tko piše krležijanski, to ti baš ne drži vodu. Problem kod mlađih ljudi je obično u tome što još nisu pročitali dovoljno literature da bi automatski znali koje riječi se kako pišu, pogotovo često griješe oni koji žive u sredini u kojoj se u govoru ne čuje razlika između č i ć ili dž i đ.

A ja mislio da naše škole nečemu služe.

Om3G@
22-02-2007, 14:26
Mislim da je vazno pisati gramaticki ispravno.

Mene recimo na forumu zivcira kad netko pise sa č, ć, š, đ i ž, a ne zna upotrebu tih riječi. Npr. kad mi netko napise "grafićka" ili ta sranja... Mrzim to. Meni ne smeta kad netko ne pise na forumu zareze i to, ali mislim da je vazno za svakoga da ima neka gramaticka nacela, jer to ce svima kad-tad zatrebati.
Tebe smeta, ali bitno je da si shvatio što je pisac rekao i to je glavno mjerilo komunikacije na forumu. Ako imaš volje, možeš mu ukazati kako ima problema s č i ć, ali da je zbog toga gluplji od nekog tko piše krležijanski, to ti baš ne drži vodu. Problem kod mlađih ljudi je obično u tome što još nisu pročitali dovoljno literature da bi automatski znali koje riječi se kako pišu, pogotovo često griješe oni koji žive u sredini u kojoj se u govoru ne čuje razlika između č i ć ili dž i đ.

Nisam rekao da je gluplji, samo sam napomeno da bi svatko trebao znati izrazavati se na knjizevnom jeziku.

W1k1n6
22-02-2007, 14:33
A ja mislio da naše škole nečemu služe.
To si ti rekao, ne ja :wink:

Arbiter of Change
22-02-2007, 14:35
A ja mislio da naše škole nečemu služe.
To si ti rekao, ne ja :wink:

A šta ću kad sam naivan. :D

W1k1n6
22-02-2007, 14:41
Nisam rekao da je gluplji, samo sam napomeno da bi svatko trebao znati izrazavati se na knjizevnom jeziku.
Slažem se, ali puno više igra ono što se napiše nego kako se napiše. Doduše gadno je kad je oboje u banani :)

medusa
22-02-2007, 14:52
šta mene briga kako se netko izražava, njegova stvar(tko je bez grijeha, neka prvi baci kamen)

Simon the Dreamer
22-02-2007, 15:12
Ok, na koga da bacim kamen? 8)

Dreamer Deceiver
22-02-2007, 15:35
Ok, na koga da bacim kamen? 8)

na mene,valjda bi mi vratilo pamet

usput,moram se složit s wikingom ali i ne složit s wikingom,sve šta više čitaš knjige to si načitaniji ali to ne znači da ti se gramatika poboljšava,jer ja a možda i drugi ne prate gramatiku

Lord of Darkness
22-02-2007, 15:41
Ok, na koga da bacim kamen? 8)

na mene,valjda bi mi vratilo pamet

usput,moram se složit s wikingom ali i ne složit s wikingom,sve šta više čitaš knjige to si načitaniji ali to ne znači da ti se gramatika poboljšava,jer ja a možda i drugi ne prate gramatiku

Isti slučaj i kod mene osim kamena. Mene briga za gramatiku, ja idem po osjećaju i samo želim da me se shvati.

Arbiter of Change
22-02-2007, 15:41
usput,moram se složit s wikingom ali i ne složit s wikingom,sve šta više čitaš knjige to si načitaniji ali to ne znači da ti se gramatika poboljšava,jer ja a možda i drugi ne prate gramatiku


Nije to da ti savladaš gramatiku, nego samo zapamtiš kako se koja riječ piše kad je čuješ. Slično kao kad si učio pisati prvi put.

Dreamer Deceiver
22-02-2007, 15:50
usput,moram se složit s wikingom ali i ne složit s wikingom,sve šta više čitaš knjige to si načitaniji ali to ne znači da ti se gramatika poboljšava,jer ja a možda i drugi ne prate gramatiku


Nije to da ti savladaš gramatiku, nego samo zapamtiš kako se koja riječ piše kad je čuješ. Slično kao kad si učio pisati prvi put.

znam da je,ali meni se ne urezuju riječi kako izgledaju,meni se urezuje radnja.

Maze
22-02-2007, 15:56
Još jednom, pismenost je zakon. Kada vidiš gramatički točan post, ma super izgleda!

Systematic Reverse
22-02-2007, 16:09
Whatever

Glawno mi je da ja znam pisati ^^

Maze
22-02-2007, 16:10
Istina. Neki ni to ne znaju. :rotfl:

Babitz
22-02-2007, 16:22
znam da ćete me prozvati čudnim
al meni je lijepo kad netko napiše kako-tako gramatički ispravan post
da poštuje ć i č
te kad zna staviti znak interpunkcije na mjesto
jer onda lijepo znam što lik hoće reći
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

MTF*
22-02-2007, 16:40
znam da ćete me prozvati čudnim
al meni je lijepo kad netko napiše kako-tako gramatički ispravan post
da poštuje ć i č
te kad zna staviti znak interpunkcije na mjesto
jer onda lijepo znam što lik hoće reći
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

nije to cudno, naravno da je lijepo vidjeti gramaticki ispravan post...

Systematic Reverse
22-02-2007, 16:59
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

:rotfl:

Meni je glawno da je razuman post,ne da moram čitati cijeli dan jednu rečenicu ~~

Maze
22-02-2007, 17:04
Ja sam bio totalno nepismen, do prije godinu dana. Inače, pomaže mi to u školi..

Babitz
22-02-2007, 17:06
nepismenost?

THUNDER_DINIX
22-02-2007, 17:07
nepismenost?

:rotfl: to sam i ja htio pitat

Maze
22-02-2007, 17:09
nepismenost?

Da. Pomaže..znaš ti mene :shy
@dinix - lejm.

Arbiter of Change
22-02-2007, 17:17
znam da ćete me prozvati čudnim
al meni je lijepo kad netko napiše kako-tako gramatički ispravan post
da poštuje ć i č
te kad zna staviti znak interpunkcije na mjesto
jer onda lijepo znam što lik hoće reći
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

Ovo je bilo namjerno pretpostavljam? :D

W1k1n6
22-02-2007, 17:20
Nemam vam što reći nego - čitajte ljudi, čitajte... Nema te škole koja vas može opismeniti bolje nego literatura. Počnite sa SF-om, fantasyem, beletristikom, bilo čime što vas zanima. Kad ste zadnji puta bili u knjižnici? Kupili knjigu? Pročitali bilo što osim obavezne lektire? I PC Playa fkors :)

MindReader
22-02-2007, 17:22
Nemam vam što reći nego - čitajte ljudi, čitajte... Nema te škole koja vas može opismeniti bolje nego literatura. Počnite sa SF-om, fantasyem, beletristikom, bilo čime što vas zanima. Kad ste zadnji puta bili u knjižnici? Kupili knjigu? Pročitali bilo što osim obavezne lektire? I PC Playa fkors :)
a moram reć da i neki recenzenti imaju problema s pravopisom i gramatikom

Maze
22-02-2007, 17:23
To su tiskarske greške. Imaš i udžbenicima školskim, znamo da to gledaš.. :D
Inače, ja volim čitat knjige. Pogotovo fantasy, i one malo kako da kažem.. krimiće. Agatha Christie i ostalo.

MindReader
22-02-2007, 17:24
To su tiskarske greške. Imaš i udžbenicima školskim, znamo da to gledaš.. :D
Inače, ja volim čitat knjige. Pogotovo fantasy, i one malo kako da kažem.. krimiće. Agatha Christie i ostalo.
tiskarska grješka ne može potpuno izobličit riječ

Maze
22-02-2007, 17:25
Aha, na to misliš. Ja mislio na one 1 mb rama stvari.. :D

Babitz
22-02-2007, 17:42
znam da ćete me prozvati čudnim
al meni je lijepo kad netko napiše kako-tako gramatički ispravan post
da poštuje ć i č
te kad zna staviti znak interpunkcije na mjesto
jer onda lijepo znam što lik hoće reći
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

Ovo je bilo namjerno pretpostavljam? :Dpojasni

Arbiter of Change
22-02-2007, 17:44
znam da ćete me prozvati čudnim
al meni je lijepo kad netko napiše kako-tako gramatički ispravan post
da poštuje ć i č
te kad zna staviti znak interpunkcije na mjesto
jer onda lijepo znam što lik hoće reći
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

Ovo je bilo namjerno pretpostavljam? :Dpojasni

Gramatički čudnovato ustrojen post.

Babitz
22-02-2007, 17:48
[quote=KingMortal]znam da ćete me prozvati čudnim
al meni je lijepo kad netko napiše kako-tako gramatički ispravan post
da poštuje ć i č
te kad zna staviti znak interpunkcije na mjesto
jer onda lijepo znam što lik hoće reći
a ne kad mi dođe vader i napiše 5 redaka bez ijedog znaka interpunkcije pa ulazim u unutarnje konflikte u vezi toga kaj je htio poručit

Ovo je bilo namjerno pretpostavljam? :Dpojasni

Gramatički čudnovato ustrojen post.[/quote:36ffo4on]ak misliš da je to moje često stiskanje entera i prelaska u novi redak... da, to je namjerno
jerbo mi se tak čini sve preglednijim end šit
a i ne obazirem se na veliko početno slovo (shift je daleko :( )

Arbiter of Change
22-02-2007, 17:51
Ajde dobro, to još i može ali bez interpunkcije..... :shock:

Foolin' ya. :D

medusa
22-02-2007, 20:01
Nemam vam što reći nego - čitajte ljudi, čitajte... Nema te škole koja vas može opismeniti bolje nego literatura. Počnite sa SF-om, fantasyem, beletristikom, bilo čime što vas zanima. Kad ste zadnji puta bili u knjižnici? Kupili knjigu? Pročitali bilo što osim obavezne lektire? I PC Playa fkors :)
meni je gramatika u banani zato jer čitam sve na engleskom. 7-8 godina učenja se isplatilo, pa sad još mogu i jeftinije proći.

JedimiNjoke
22-02-2007, 20:13
Koliko sam ja informiran, ljudi iz BiH najbolje kuže č i ć. Teško da će fulat. Mama mi je Hercegovka, pa sam se i sam uvjerio u tu informaciju. 8)

Burek_fr0m_SPACE
22-02-2007, 20:26
Koliko sam ja informiran, ljudi iz BiH najbolje kuže č i ć. Teško da će fulat. Mama mi je Hercegovka, pa sam se i sam uvjerio u tu informaciju. 8)
Da, istina, kod nas se to vrlo razgovijetno izgovara i prilično sam siguran da nećeš nikada čudi genuine Bosanca da pomiješa Č i Ć. Tome se ovdje uopšte ne pridodaje neka važnost - slova kao i sva druga.

22-02-2007, 20:35
genuine bosanca

bolje, hvala.

MindReader
22-02-2007, 21:24
ja sam u korijenima bosanac.. (duuuuuboki korijeni :D )
a ipak kontamSsve i pazim.. ma sve je to u intelektu čovjeka

Burek_fr0m_SPACE
22-02-2007, 21:26
ja sam u korijenima bosanac.. (duuuuuboki korijeni :D )
a ipak kontamSsve i pazim.. ma sve je to u intelektu čovjeka
Onda vjerovatno imaš i bosanske tvrdoglavosti... sve to dolazi u paketu :D Nego, imamo li išta više za reći na temu pismenosti?

Babitz
22-02-2007, 21:57
koja slučajnost da je i meni stari bosanac :o

JedimiNjoke
23-02-2007, 08:55
koja slučajnost da je i meni stari bosanac :o

Tebi i 80% ovog foruma je bar jedan roditelj iz BiH ili ima tamo korijene... Sve je to nekoć bila Hrvatska :)

Ps1ho
23-02-2007, 09:22
Jesus Christ! Meni je mama slovenka :shock:

23-02-2007, 10:10
Jesus Christ! Meni je mama slovenka :shock:
moja sućut :(

W1k1n6
23-02-2007, 10:29
STOP! Vidim kuda ovo vodi. Na vratite li se na temu, i ona i vi idete u "banned".

23-02-2007, 10:33
bez brige, nije trebalo biti ništa na nacionalnoj osnovi, kolko ja znam i iggy ima slovenske korjene ;)

JedimiNjoke
23-02-2007, 10:43
Ma najgore mi je kad surfam na netu (iskon npr) i naiđem na neku grešku, jednu jedinu - ubije me u pojam... lol.
Još je gore kad netko nešto priča ili piše i krivo se izrazi/napiše ja ga jednostavno moram ispravit, moram! Refleksno, ni ne razmišljam, samo mu kažem: "Nije tako već..." Čudim se što nisam dobio po njonji još zbog toga lol :?

THUNDER_DINIX
23-02-2007, 13:56
zast bi dobio po njonji? pa trebas ljudima ukazivat na pogreske, da bi ih kasnije mogli ispraviti

Burek_fr0m_SPACE
23-02-2007, 15:17
zast bi dobio po njonji? pa trebas ljudima ukazivat na pogreske, da bi ih kasnije mogli ispraviti
I svaki Windows je brži od prethodnog.

Đeri
23-02-2007, 20:14
Nije važno gramatički pravilno pisati i ne smeta mi kad netko piše gramatički neispravno.[/u]

Ogg The Dogg
23-02-2007, 22:23
treba znat prvilno pisat, jer kakvi smo to hrvati ako to ne znamo, ali na frumu i chatovima to mi je u potpunosti ne bitno, ipak su ovo poprilično irelevantni tekstovi,sve dokle god razumijem šta je neko htio reć. ali zamolio bih spličane i ostale primorce da, ako im nije teško da pišu kniževnim jezikom. pošto se ne koristim tim narječjem ima termina koje ne razumijem.

THUNDER_DINIX
23-02-2007, 22:46
Nije važno gramatički pravilno pisati i ne smeta mi kad netko piše gramatički neispravno.[/u]

OMG, sta tebe uce u skoli?

Babitz
24-02-2007, 13:49
ne možete znat strani jezik kako spada, ako ne znate materini :wink:

Ps1ho
24-02-2007, 13:53
e to je jedino pametno sto je reko moj profa iz latinskog: Bez znanja svojeg jezika i rgamatike, zaboravite sve ostale...

Miles
24-02-2007, 17:05
ne možete znat strani jezik kako spada, ako ne znate materini :wink:
si siguran u to?
:roll:

Babitz
24-02-2007, 17:10
da

Miles
24-02-2007, 17:18
Ti stvarno misliš da ti je za znanje stranog jezika potrebno znanje materinjeg?
Znam ekipu s mog faksa,čak i oni koji studiraju kroatologiju,kojima bolje ide strani jezik nego materinji.
Meni i dan danas idu lakše eng i njem nego hrvatski

Arbiter of Change
24-02-2007, 17:32
Ti stvarno misliš da ti je za znanje stranog jezika potrebno znanje materinjeg?
Znam ekipu s mog faksa,čak i oni koji studiraju kroatologiju,kojima bolje ide strani jezik nego materinji.
Meni i dan danas idu lakše eng i njem nego hrvatski

Slušaj, ako često radiš simultani prijevod kao ja onda ti je važno da znaš oba jezika.

Maloki
24-02-2007, 18:22
ne možete znat strani jezik kako spada, ako ne znate materini :wink:

Pa gledaj, ja sam Albanac, ali znam HR bolje od Albanskog...