PDA

Pogledaj cijelu verziju : Baldur's Gate 2 - Sjećanja



Stranica : [1] 2

Bartuc
20-02-2007, 10:45
Pozdrav, želio bih oživjeti sjećanja u vama orjentirana prema ovoj Legendarnoj Igretini, svemoćni Baldur's Gate 2!

Napišite koje ljude ste imali u Vašem cjenjenom party-ju, na koji ste način igrali (dobar/zao), koji je Vaš omiljenji Main Character (rasa/klasa/skill) u igri, omiljena oružja...sve kaj Vam padne na pamet!

Moj party:

1) BartucS- Half Orc - Barbarian - Two Weapon - Celestal Fury +3 & Crom Faeyr
2) MinscS- Human - Ranger - Two Handed Sword - Lilarcor +3
3) KeldornS- Human - Paladin - Two Handed Sword - Holy Avenger +5
4) NaliaS- Human - Mage/Thief - Short Bow - Gesen Short Bow
5) AerieS- Elf - Mage/Cleric - Sling - Pračka +5 (neznam ime)
6) JaheiraS- Half Elf - Fighter/Druid - Pračka +5

Kao što vidite igral sam na strani dobroga :pray:

Moj Total CUSTOM Party:

1) Barbarian - katana&čekić
2) Inquisitor - Holy Avenger +5
3) Fighter - Master - Two Hand Sword
4) Thief - napad zguza + lock/trap doktor
5) Sorcerer
6) Elf Archer - Master - Long Bow

- s tim partijem sam rastural sve u 16 :pray: Jedino je malo monotono jer nema razgovora između likova i smješnih scena!

Veliki sam fan ove igre i morao sam je oživiti malo, nadam se da Vas ima još tamo koji djelite moj entuziazam prema ovoj igri!

EDIT:

Puno hvala onome tko je ispravio naslov i resetirao temu. Previše spama se bilo nakupilo!

Sonic_Moronic
20-02-2007, 13:16
Koliko ja to dugo već pokušavam nabaviti :(

Torrenti nevaljaju, ne mogu nikako...

Btw. ovo bi išlo pod "Oldies but Goldies"

Arbiter of Change
20-02-2007, 13:57
Odlična igra s kojom su devsi postavili standarde kojima se malo koji RPG uspio približiti kasnije.

The Boz
20-02-2007, 14:22
Prešo igru previše puta. Po karakteru, Minsc i Edwin su mi najdraži likovi, a po snazi Aerie. Nema tog lika koji se može usporediti sa Spell Contingency - Heal!
Igra nad igrama.
Zadnji lik mi je bio Chaotic Neutral Wild Mage. A u Partyu je bio Anomen; Keldorn(interesting? read on), Minsc, Edwin(much heat here) i Valen. ZABAVNO DO YAYA! Scena sljedeća: pol partya mrtvo, Edwin i Anomen bez spellova, ostao jedan troll živ, meni ostaje samo Reckless Dweomer. Castam, i samo čuješ Muuuuuu! Odvalio sam se od smjeha kad je krava pala s neba. I spasila me. Then again, ima situacija gdje te u prvom spellu u fajtu rokne Feeblemind, pa ga je*i.

Bartuc
20-02-2007, 14:48
Ljudi kažu da je Aerie vrlo slabašna, al po meni je ona odlična baš zato kaj je i odličan Mage i odličan Cleric, a to je ubojita kombinacija. Ljudi pljuju po njoj zato jer ima malo health-a, al ak znaš pravilno iskoristit njen potencijal onda ti ženska nikad nebu umrla!

Što se tiće Wild Mage-a, to sam uvjek htjeo probati ali se bojim da je pre slab lik baš zbog toga kaj te može iznevjeriti onda kad ti najviše treba!

Po meni je najbolji NPC definitivno Sarevok ali on je iz expanzije. Lik ima neku moć da ubije protivnika u jednom udarcu (ovisno o %) + master je u Two Handed Sword skillu!

Aerial
20-02-2007, 15:18
Prije par dana sam ga OPET instalirao i počeo igrati... Evo sad sam došao do Brynlawa, na putu u Spellhold.

Ekipa mi je:

Ja - Monk
Keldorn
Anomen
Jaheira
Jan
Edwin

Keldorn i Anomen imaju Red Dragon Armor. Da, oboje. A nisam cheatao :) (ima neka greška s Cromwelom zbog koje može napraviti više itema)
Prvi put igram BG sa monkom, i lik poprilično žestok... Sad ima 45% NATURAL magic resistance, radi 1-20+9 dmg, ima 3.5 napada po rundi, quivering palm ubija u jednom šutu.. uglavnom, killing machine 8)

Bartuc
20-02-2007, 15:53
To sam već puno puta čuo da je Monk među naj jačim ak ne i najjača klasa u igri!

Ja si uvjek uzmem Naliju umjesto Jana jer mi treba thief, a jedini dobar thief je Joshimo (mrzim ga) i Imoen (nje nema do kraja igre)! Mada je Jan bolji mage od Nalie!

Buš mi rekel kak se dođe do 2 seta armora :D

Aerial
20-02-2007, 17:15
Jan je legenda, hehe.

"Take that, you turnip-hating SCUM!" :rotfl:

Imoen uzimam čisto iz sentimentalnih razloga, jer ti je polusestra, imaš je u prvom djelu, a i najzgodnija je od ženskih likova :) (a i najjači mage, poslije Edwina)

E, u vezi Cromwella... Ovako:
Nekom od likova daš iteme koji Cromwellu trebaju za izradu armora/oružja. Npr Edwinu daš Red Dragon Scales.
I onda nekom drugom liku narediš na napadne Edwina. :rambo:
Brzo klikneš na Cromwella da počne konverzacija i kažeš mu da napravi armor.
I sad krene ona animacija gdje Cromwell prčka s čekićem i nakovnjem, a u međuvremenu lik kojem si naredio da napadne Edwina udara i na kraju ubije Edwina.
Cromwell završi i da ti armor.
Sad uzmeš clerica ili Jaheiru i baciš Raise Dead (ili Harper's Call) na Edwina i voila! - Red Dragon Scales su još uvijek na Edwinovom truplu. :thumbs2:

Naravno, nemoj iteme za izradu dati SVOM liku i napasti ga jer igra završi kad glavni lik pogine

Mislim da ovo možeš ponoviti koliko hoćeš, ali ja sam samo 1 puta s tim armorom. Neću više raditi da ne narušim balans i zaserem igru... vjerojatno nije fora kad ti svi likovi imaju Crom Faeyr :) :)

The Boz
20-02-2007, 17:15
Nema do sorcerera/wizarda. Čak ni clerici nisu do koljena jednom sorcu/wizu.

mravojed20
20-02-2007, 17:31
The Igra.

Edwin: One day I am going to fireball the entire party in their sleep.

Jedna od najjačih izjava ikad.(premda je ja vjerojatno nisam točno napisao)

Aerial
20-02-2007, 17:43
Ili ono kad radiš dobra djela i to (što se Edwinu ne sviđa), pa kad kaže "Could my opinion of this group drop ANY lower!?... evidentaly so. " :)

A Minsc, a Lilarcor, a Jan, mogla bi se cijela knjiga napisati o urnebesnim dijalozima i provalama :rotfl:

"Hands up, kiddies! Who wants TO DIE ?! " :rotfl:

The Boz
20-02-2007, 18:44
Recept za salve smijeha: sve što moraš napraviti je dati Minscu Lilarcor.
"Jump on my sword, evil! I won't be as gentle!" "Murder! Death! Kill! Murder! Death! Kill! Bouah-ha-ha-ha!"
I naravno, neponovljivi Edwin:
"It's aggravation like this that will eventually cause me to fireball the entire party as they sleep. Yes indeed, everyone peaceful and quiet and then FOOM!"

mravojed20
20-02-2007, 18:56
e,znao sam da sam krivo napisao. :D

edwin je zakon,nakon njega minsc i boo.

Bartuc
20-02-2007, 19:55
Baš zbog tih urnebesnih dialoga mi je glupo igrati sa Custom Made ekipom!

Tak su fora kad se svađaju, tuguju, zajebavaju, zaljubljuju međusobno! Takve sitnice čine ovu igru ne ponovljivom i mislim da nikad nebu postajala igra koja će se moć mjeriti sa BG-om!

Najbolje mi je kad se posexam sa onom Drow babom u Underdarku pa Aerie ili Jahera skoće na mene da kak sam ih mogel prevariti da sam ludi noob bez morala :rotfl:

Aerial
20-02-2007, 20:59
Najbolje mi je kad se posexam sa onom Drow babom u Underdarku pa Aerie ili Jahera skoće na mene da kak sam ih mogel prevariti da sam ludi noob bez morala :rotfl:

E, da, jel uopće postoji način da izbjegneš taj "ljubavni čin" ?? :?

Ja sam pokušao, ali uvijek završi sexom, i onda me Aerie odkanta...
Sad imam Jaheiru u ekipi i s njom petljam, pa se nadam da rezultat neće ispasti isti-...? :o

Bartuc
20-02-2007, 21:04
Najbolje mi je kad se posexam sa onom Drow babom u Underdarku pa Aerie ili Jahera skoće na mene da kak sam ih mogel prevariti da sam ludi noob bez morala :rotfl:

E, da, jel uopće postoji način da izbjegneš taj "ljubavni čin" ?? :?

Ja sam pokušao, ali uvijek završi sexom, i onda me Aerie odkanta...
Sad imam Jaheiru u ekipi i s njom petljam, pa se nadam da rezultat neće ispasti isti-...? :o

Možeš izbjeći, moraš imati ak se ne varam Inteligance velik i onda ti se ponudi opcija u razgovoru da voliš dečkiće i tak je odkantaš! Al je onda Aerie sretna jer nisi šaral okolo, uf cveteki cavtu :D

m777
20-02-2007, 21:15
Moram već jednom dovršiti igru. :(

Sad idem usnimavat. YAY!

Znam da imam jakog lika. Ranger elfa. Atributi veoma visoko pevaju... Kad usnimim javit ću kolko točno...

Arbiter of Change
20-02-2007, 21:20
Jeste li probali neke modove?

Bartuc
20-02-2007, 21:42
Jeste li probali neke modove?

Ja sam skinul The Darkest Day al mi ne radi, neznam dali radim neš krivo ili...?

Aerial
20-02-2007, 21:43
U, hebemti, a moj monk ima int 10 :)

Ja i igram s nekim modovima, tipa "Unfinished Business" (nekakav dodatak od jednog od programera BG 2, dodaje djelove igre koje nisu stigli staviti u originalnu inačicu), "Ascension" (teži Throne of Bhaal) i slično..

Imam i The Darkest Day, ali ga ovaj put nisam instalirao jer sam znao imati problema tipa da mi igra blokira kad izađem na World Map, ili da ne mogu početi iterakciju s nekim likovima pa mi questovi odu u ku*...

m777
21-02-2007, 11:58
Evo, opet sam usnimio igru. Yay. :)
Stao sam na kraju drugog chaptera. Glavni lik mi je na 11. levelu.
Kopirano iz txt za charactera, piše sve uključujući i inventory. Trenutačno equippani itemi su boldani. Drugi kombo oružja je Flail of Ages + Dragon Scale Shield, a ranged je Elven Court Bow.
Na sebi ima i Ring of Human Influence pa su svi ability scoreovi na max... + Boots of Speed - broj napada se povećava, kao i neke druge sitnice...


Name: Lomeldor
Race: Elf
Alignment: Chaotic Good
Gender: Male

Class
Class: RANGER Level: 11 XP: 1160064

AC: 6
THAC0: 10
Total Hit Points: 123

Ability Scores
STR: 18/14
DEX: 18
CON: 17
INT: 18
WIS: 18
CHR: 8 (= 18, Ring of Human Influence)

Ability Bonuses
To Hit: 1
Damage: 3
Open Doors: 25
Weight Allowance: 220
Missile Adjustment: 2
Reaction Adjustment: 2
Reaction: -2

Statistics
Number of Attacks: 1 (= 2, Boots of Speed)
Lore: 31
Magic Resistance: 0

Saving Throws
Paralyze/Poison/Death: 7
Rod/Staff/Wand: 9
Petrify/Polymorph: 8
Breath Weapon: 8
Spells: 10

Thief Skills
Open Locks: 0
Find Traps: 0
Pick Pockets: 0
Move Silently: 116
Hide In Shadows: 0
Detect Illusion: 0
Set Traps: 0
Backstab Damage: 0

RANGER: The ranger is a warrior and a woodsman. He is skilled with weapons and is knowledgeable in the ways of the forest. The ranger often protects and guides lost travelers and honest peasant-folk. A ranger needs to be strong and wise to the ways of nature to live a full life.

Inventory
Quantity Item
1 Adjatha The Drinker +2
1 Arrow +2
1 Arrow of Fire
1 Arrows of Ice
1 Boots of Speed
1 Cloak of the Stars
1 Dragon Scale Shield +2
1 Dragonslayer
1 Elven Court Bow +3
1 Flail of Ages +3
1 Flame Tongue
1 Gloves of Healing
1 Helm of Balduran
1 Iron Horn of Valhalla
1 Namarra +2
1 Periapt of Proof Against Poison
1 Potion of Extra Healing
1 Potion of Extra Healing
1 Potion of Extra Healing
1 Potion of Hill Giant Strength
1 Potion of Master Thievery
1 Ring of Earth Control
1 Ring of Human Influence
1 Rod of Resurrection
1 Shadow Dragon ScaleS
1 The Night's Gift +5

Spell Book
Level Spell
1 Armor of Faith
1 Bless
1 Charm Animal
1 Cure Light Wounds
1 Detect Evil
1 Doom
1 Draw Upon Holy Might
1 Entangle
1 Larloch's Minor Drain
1 Shillelagh
1 Slow Poison
2 Barkskin
2 Charm Person or Mammal
2 Find Traps
2 Flame Blade
2 Good Berries
2 Know Alignment
2 Resist Fire/Cold
2 Slow Poison

Svinjoguz
21-02-2007, 13:30
jel iko igro Throne Of Bhaal PREBOLESNO!


to se mora probat makar mi je SOA bolji

Bartuc
21-02-2007, 15:46
jel iko igro Throne Of Bhaal PREBOLESNO!


to se mora probat makar mi je SOA bolji

Throne of Bhaal je expanzija od SOA i savršena je! Oba dva nastavka su ludo dobri!

M777, dobar lik. Ja bum isto uskoro išel igrati igru ispočetka, sad sam se nabrijal na nju do jaja!

Aerial
21-02-2007, 16:40
Hm, čudno da ranger na 11. lvlu ima samo 1 napad po rundi... Možda mu se poveća kad equipa neko oružje?...

A ovaj, što se tiče ToB-a... Fora je, ima hrpetina ludih itema, priča je krcata nekakvih suludih zaokreta... A ima i Sarevoka :gitara:

Sjećam se da mi je Demogorgon predstavljao popriličan problem... Sad sam instalirao "Ascension" mod, koji bosseve u ToB-u učini još težima (osim Draconisa, koji je ionako već bio suludo težak)... Mogu misliti koliko ću živaca izgubiti :)

Bartuc
21-02-2007, 17:02
Aerial, od kud skidaš modove? Mi možeš preporučiti neke od njih kao Must Have modovi?

I kratki tutorial kak se snimaju, koriste i tako!

Aerial
21-02-2007, 18:38
Si senor

http://www.sorcerers.net/S :thumbs2:

imaš, čini mi se, sve živo za svaku D&D igru.. od modova, custom portraita, zvukova, editora, smiješnih screenshotova...

Ja sam imam:
The Darkest Day (ali ga ovaj put nisam instalirao, nisam ga praktički ni igrao baš)
Unfinished Business i Ascension (to su baš od samih autora BG)
Dungeon-Be-Gone (opcija da preskošiš onu uvodnu tamnicu od Irenicusa, s tim da ti itemi i exp ipak dođu u inventorij automatski - jako dobra stvar za one koje po 15. put ponavljaju BG)
Shadow Keeper (mali editor koji ti omogućuje editiranje likova, njihovih inventorija itd. S ovim možeš cheatati, pa oprezno hehe)

Imaš još par navodno dobrih modova tipa Shows Over Soubar (slično TDD) itd.. ja sam na ADSL paketima, pa nemam baš previše bandwidtha za razbacivanje, tako da nisam baš ppreviše poskidao :)

The Boz
21-02-2007, 19:08
A Ease of Use?

m777
21-02-2007, 19:39
Hm, čudno da ranger na 11. lvlu ima samo 1 napad po rundi... Možda mu se poveća kad equipa neko oružje?...
Dual wielda Dragonslayera i Adjatha The Drinker (nekad mijenjam s Namarrom ili Flame Tongueom). Ima 3 napada po rundi, tamo piše samo osnovna vrijednost, bez oružja.

POSA
21-02-2007, 19:49
nije fer - krenem ponovno instalirati i greška na trećem cd-u
peh

Bartuc
21-02-2007, 20:01
Hvala Aerial!

Ljudi koja je vaša taktika kod ubijanja Licheva i DemiLicheva?? To su mi najžešći neprijatelji u igri! Pogotovo DemiLich, nema teorije da ga koknem, uvjem mi baci imprisonment i sve ode k vragu :cry:

m777
21-02-2007, 21:59
Probaj ga umlatit s Mace of Disruptionom. Nađeš ga na početku 3 chaptera u Bodhi's lairu. Super oružje protiv undeada.
Ako ne upali, probaj na netu potražit neke taktike protiv licheva...

Bartuc
21-02-2007, 22:04
Probaj ga umlatit s Mace of Disruptionom. Nađeš ga na početku 3 chaptera u Bodhi's lairu. Super oružje protiv undeada.
Ako ne upali, probaj na netu potražit neke taktike protiv licheva...

Kaj je najgore za Demi Licha moraš imati +5 oružje da bi ga mogel udariti :cry:

Aerial
22-02-2007, 11:06
Demi lich?....

Korgan ili Minsc - daj im neko +4 oružje (+4 je dovoljno čini mi se) ili Mace Of Disruption +2 i ostavi svoju ekipu negdje daleko. Dovuci samo magea da baci pierce magic na licha i onda nek Korgan ili Minsc (ili oboje hehe) ulete u berserk - kad je lik u berserku totalno je imun na bilo kakve hold, charm, confusion, maze i imprisonment spellove. "Go for the eyes, Boo! GO FOR THE EYES!!!!" :)

Jeftina taktika bi bila da čim se demi-lich pojavi baciš na njega anti-magic SCROLL (ne spell, jer nema takvog spella) - Lich će postati imun na bilo kakvu magiju , ALI neće ni sam moći bacati magije, hihihihi ... :P Onda ga samo mrcvari jer te može napadati samo zubima...

Domy
22-02-2007, 20:26
Scroll protection from magic na svakoga ko radi direktan damage Kangaxxu. Il jednostavno svima. Mageovima mu skidaj protekcije ili čekaj da isteknu. Scroll bi trebao trajat 5 il 10 minuta,nijedan protektivni spell ne traje tolko.

Aerial
22-02-2007, 21:45
Protection from magic te štiti od magic damagea, a ne side-effecata. Imprisonment ne radi dmg, jednostavno te uhvati bez saving throwa...

Lord Coldwolf
22-02-2007, 22:13
:) ja sam fan fantasia,.rpgova.

i trenutno igram gothic 3,.

no ajd odlucio i zaigrat nedavno BG2:SoA/throne of bhaal,.

dosad sam od d&d-a igrao samo planescape torment,. sto mi je jedna od boljih igara.

Naj rpg mi je jos uvijek Arcanum :) nest predivno.


sam jedno pitanje...doso sam do prvog zmaja,..ljudi mi lete u panici,..
nacin da ga ubijem?

to mi je ujedno i jedina zamjerka bg-u,.. kompleksna pravila,..a spellovi,skillovi,.abilities,.sve je nekak nespretno rijeseno i nepregledno.

Bartuc
22-02-2007, 22:33
Vjeruj kad se navikneš bu ti bilo vrlo jednostavno i stvarno jako pregledno!

Na zmaja ja idem ovak:

3 Fajtera stavim oko zmaja, znaći ko trokut formacija ali oko zmaja! Mageve i clerice daleko iza te s njima bacim na fajtere Haste, Bless i sve te pozitivne spellove, uzmem Rage od Barbariana i sada kad su svi spremni onda sa oba dva mage-a bacim na zmaja Low Resistance i te pirce efekt spelove te napadnem svim snagama. Uglavnom je vrlo brzo gotovo. Jedino mi Aerie redovito umre ali nju oživim sa spellom!

Što se DemiLicha tiće, probal sam onu prvu taktiku kaj mi je Aeriel preporučil ali me opet ubije taj čas. Još bum probal onu drugu "cheap" taktiku i vidjel bum dal bu uspjelo!

Aerial
23-02-2007, 12:43
sam jedno pitanje...doso sam do prvog zmaja,..ljudi mi lete u panici,..
nacin da ga ubijem?

Pa, da, Bartuc dobro govori...
Svi jači neprijatelji na početku borbe na sebe bacaju Protection From Magical Weapons, Stoneskin, Spell Deflection i slične kerefeke...
Dakle prva stvar koju napraviš čim počne fajt je da sa mageom baciš Breach ili Pierce Magic na neprijatelja, da mu skineš tu prokletu zaštitu od oružja i magije.

A što se tiče zmaja konkretno... Baciš sve moguće buffove na ekipu, a OBAVEZNO "Remove Fear" ili "Resist Fear" (oboje te štite od straha na neko vrijeme). Napraviš onu kružnu formaciju oko zmaja, pomoliš se i kreneš :)

Inače, magevi ti u borbama protiv zmajeva/licheva/ostalih mageva služe JEDINO tome da uklanjaju magične protectione sa neprijatelja i smanjuju resistance i/ili saving throw.
Tek kad si se uvjerio da si dovoljno načeo neprijatelja možeš razmišljati o nekakvim Magic Missle, Finger Of Death, Melf's Minute Meteors i slično...

The Boz
23-02-2007, 13:18
Najbolji način za klanje zmajeva je Greater Malison - Breach - Web - Cloudkill. Jedan mage je dosta. Za Licheve je najpoželjnije pobacat nekoliko Lower Magic Resistancea(ili exploitat Magic Resistance spell sa low level clericom), i onda ih nafilat magijama. Heal spell djeluje kao Harm na undeadove, zapamti to.
Ovo je sve prije nego ti ijedan lik dođe do 17og nivoa. Nakon toga je Improved Alacrity - Timestop - Abi Dalzim's Horrid Wilting x3 apsolutni strah i trepet.
Ovo je sve za normalnu igru bez Ascencion ili Tactics modova.

Aerial
23-02-2007, 13:47
Da, a kasnije kad cleric opali 17+ level, Turn Undead *ubija* licheve :killyou:

mravojed20
23-02-2007, 16:46
ima netko neki savjet kako se brzo rješiti mind flayera,to mi je najiritantniji protivnik u igri. čim me vide u 5 sekundi moj party je gotov.

m777
23-02-2007, 20:10
Ja sam svoj party smjestio u susjedni hodnik i mind flayera umlatio s main characterom... :(

mravojed20
23-02-2007, 20:14
A ne mogu tako jer mind flayer odmah baci onaj spell i moj main char samo stane na mjestu i za pet sekundi je mrtav. :(
govorim općenito kad se sretnem s njima, ne samo u flayer dungeon.

m777
23-02-2007, 20:16
Pa općenito... Nabaci neke special iteme koji ti daju protection from death spells. Šta sam bistar. Žao mi je, moj main char je maschina... :(

The Boz
23-02-2007, 20:35
Počni furat Mind Blank.

Arbiter of Change
24-02-2007, 13:20
Jeste probali tDD zajedno sa ToB?

Aerial
24-02-2007, 15:20
Mind Flayeri su piece of cake uz odgovarajuću taktiku 8) :)

Ja sam imao teških problema sa njima dok nisam shvatio da postoji jedan krasan spell - "Chaotic Commands" - cleric/druid spell koji daju imunost na bilo kakave mind-affecting spells, ČAK i Psionic Blast od Mind Flayera..
Dakle, pobacaš chaotic commands na ekipu (ili na 3-4 napadača) i kreneš u frikkin' genocid :killyou:
Mind Flayerima preostaje samo da te napadaju melee napadima, a to im baš i ne ide najbolje...

@Arbiter; nisam probao, iako imam oboje. TDD sam igrao možda pola sata, a onda mi se dogodio neki bug zbog kojeg mi je cijela ekipa zaglavila u nekoj kući... Drugi put nisam htio riskirati pa nisam instalirao TDD...

Domy
25-02-2007, 21:37
Protection from magic te štiti od magic damagea, a ne side-effecata. Imprisonment ne radi dmg, jednostavno te uhvati bez saving throwa...

Probaj pa ćeš vidjet. Ja znam o čemu pričam,nisam napisao prvi post da bi ga netko komentirao ili kontrirao,ČINJENICA jest da scroll RADI.

Aerial
25-02-2007, 23:50
Aj ok :)

Evo sam prešao SoA. sad sam na ToB, došao do Marching Mountainsa.

Btw, satrao sam Kangaxxa sa zemljom hihihi. Haste + Slayer = dvi šake u glavu i odi doma :pray:

Aerial
27-02-2007, 21:45
E, ljudovi...
Evo jedno pitanje.
Mislim, igram BG otkad se pojavio na sceni, a još ovo nisam shvatio :

dakle, pitanje je jeli moguće i kako se poboljšavaju skillovi od thiefa - set traps, hide in shadows i detect illusion ??

Gledam FAQ po netu i svugdje piše da ako igraš sa thiefom razvijaš te skillove, ali je nigdje ne vidim u igri onaj "+" pokraj skilla da ga razviješ !?!

Na level-up ekranu se mogu dizati move silently, open lock, pick pockets i detect traps... ali nigdje nema SET traps i hide in shadows ?!

Tako da sam zapeo s likom koji ima samo 5% set traps i ne mogu to nikako dignuti :?

Jel postoji neki drugi način za dizanje tih skillova ?.... :o

EDIT:

omg... OMFG, ne mogu vjerovati.
KAKO DOVRAGA u ovih 7 godina koliko postoji ova igra ja nisam uspio prijmetiti da postoji SCROLL na thief skillovima...
OMG...
eee, isuse koja pušiona :rotfl:
ok, sad sam sve shvatio, treba samo scrollati malo dolje i voila - svi skillovi su tu..
ono, mislim... son of a bitch, koja pušiona, e.. :)

Lord Coldwolf
27-02-2007, 22:03
nisam li ja rekao da je BG nepregledan ? ;)

Aerial
28-02-2007, 11:18
nisam li ja rekao da je BG nepregledan ? ;)

Heh, a da, u početku zna biti totalna konfuzija.
Ali, ja nisam početnik, to je ono što me ubilo u pojam :)

Aj, sad mi ne preostaje ništa drugo nego nabaciti 2-3 levela i raspucati Set Traps na 100%. Hihihihi, da vidimo hoće li Firkraag izdržati više od 5 sekundi 8)

m777
28-02-2007, 16:24
:D Dobra...

Booby
28-02-2007, 21:26
aj dajte link da skinem tu igru,nemam šta za igrat a čujem da je dobra. (znam da sam noob)

Arbiter of Change
28-02-2007, 21:30
aj dajte link da skinem tu igru,nemam šta za igrat a čujem da je dobra. (znam da sam noob)

Nemoj o ilegali na forumu.

Booby
28-02-2007, 21:39
pa mislim na torrent ili tako nešta!!

Arbiter of Change
28-02-2007, 21:45
pa mislim na torrent ili tako nešta!!

A to kao ono nije ilegala. :P

Simon the Dreamer
28-02-2007, 21:53
Jbt, pa Booby je žestoka njubčina... :shock:

Booby
28-02-2007, 22:10
znam... ok,neću više... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

m777
28-02-2007, 22:11
Ne spamaj mi svetinju!

http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvod ... id=111664# (http://www.algoritam.hr/?m=6&p=proizvod&kat=269&id=111664#)S- Marš kupit!


Tko je igrao i jedan naslov iz ove zbirke, željet će ju imati, a tko nije, eto mu jedinstvene prilike da zaigra neke od najboljih igara u povijesti računalne zabave. Kupite i igrajte.SToliko je jednostavno.SRiječ je o kolekciji Baldur's Gate 4 in 1 Boxset koji sadrži Baldur's Gate i dodatak za ovu igru, Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast te Baldur's Gate 2: Shadows of Amn te dodatak Baldur's Gate: Throne of Bhaal.

Lord Coldwolf
03-04-2007, 09:47
eh,.trenutno igram kao bard cisti human female,.
i zanima me cemu sluzi LORE,.. te kod vraga radi battle song (za spellove lijepo pise u opisu sto rade) ?

jedino sto znam za battle song je da s levelom postaje jaci.

The Boz
03-04-2007, 09:53
Nema smisla da pišem cijeli popis opet, pa vas samo zovem da pogledate skoro isti thread na Ironworks Gaming forumu (http://www.ironworksforum.com/ubb/noncgi/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=2;t=029185;p=1).

Aerial
03-04-2007, 13:51
eh,.trenutno igram kao bard cisti human female,.
i zanima me cemu sluzi LORE,.. te kod vraga radi battle song (za spellove lijepo pise u opisu sto rade) ?

jedino sto znam za battle song je da s levelom postaje jaci.

Rerollaj s novim likom :D

Bard suxa, da budemo iskreni. Mislim, možeš ga uzeti, ali nećeš se baš dobro provesti jer:

1) ne može bacati magije dok nosi armor (kao i svaki mage)
2) ima poprilično malo magija za bacanje
3) u borbi nije ništa bolji od thiefa (dakle, loš)
4) HitDice je samo d6
5) može detektirati traps, ali ih ne može disarmati
6) battle song je ok, ali dok ga pjevaš ne možeš ništa drugo raditi (osim bježati uokolo)
7) ... the list goes on :)

Tako da, iskreno ti preporučam da startaš s novim likom.

A na tvoja pitanja:
Lore - služi da identificiraš item. Ne trebaš ga koristiti, pasivan je ability. Što je veći, to ćeš više itema idetificirati. To je dobro kod barda, ima ogroman lore, pa ti magevi ne trebaju pamtiti identify i trošiti a na iteme...

Battle Song - ti na kratko vrijeme djeluje ko buff spell - opali nekakve bonuse na ekipu, npr +HP, +THAC0 itd... Zvuči jako dobro, ali ne zaboravi da dok pjevaš song ne možeš ništa drugo raditi (ako se počneš tući, song će prestati).

Arbiter of Change
03-04-2007, 14:39
Da, bardovi su nažalost dosta bolji u PnP inačici igre, negoli u PC.

Lord Coldwolf
04-04-2007, 08:17
To da mogu identificirati sa loreom sam u međuvremenu skuzio.

E hvala na objasnjenju,.to za battle song me i zanimalo,.ako postaje pjesma sve jaca s levelom dal se isplati,.no vec me od samog pocetka malo zivciralo sto dok pjevas/sviras,. nemres nist drugo radit.
A i sad dok procitam ovo sve vase,.hm da,. mogao bih s drugim likom zapoceti.

:) u međuvremenu igram sa dwarfom Dowerdin Godsmasher (berskerker) i stvarno je premocan,. ono,. svakom pocetniku nebi trebalo bit pretesko sa berserkerom.
Sa tim likom nisam bas rijesio sve questove kak treba,.pogubil sam neke iteme za spajanje...pa sam isel zapocinjat sa female bardicom da sve savrseno prodem (iako mi je i ovaj dwarf vec negdje 4. lik kojeg sam napravil,. :D a da sa nijednim prije njega nisam isao dalje od 3. chaptera)

trenutno sam zapoceo expanziju (lvl 18) ,.nakon so sam pobjedio svoje demone (osim greed,..:D mhehe) pojacao si lika i rasturao slayer Irenicusa (,.jedan od najboljih rpg protivnika po mom misljenju).

Tesko mi je ovo rec,. al Baldur je doista bolji rpg od mog najdrazeg Arcanuma :)


Aerial,Arbiter,.. preporuke,. skojim likom da zapocnem igrat ?
Necu spellcastera,.jer mi brat igra snjim.. pa vidim kako funkcionira,.predobar je.

:) I dajte ljudi pricajte kakve ste vi imali likove,. ekipu,.predmete,. !!??

The Boz
04-04-2007, 09:28
Ako imaš ekspanziju, napravi Wild Magea. Je da je spellcaster, ali je to vjerojatno najzabavniji lik kojeg možeš stvorit. Zamisli da imaš 4 healtha, svi oko tebe mrtvi, i imaš samo jedan jedini bijedni magic missile za bacit na neprijatelja koji je level 15 i još je neozljeđen. Sav očajan, pripremaš spell, dok ta golema kosturčina sa mačem dugim koliko si ti visok polako hoda prema tebi. Spell je pri kraju, još malo pa češ bacit na njega svoju zadnju nadu, kad odjednom čuješ "Moooooooooo!" i s neba padne krava na kostura i zgnječi ga. Takav trenutak te ne ostavlja ravnodušnim.

Aerial
04-04-2007, 09:43
hehe, da, Wild Mage zna biti fora... doduše, dogodi se da i instant-killaš nekog iz svog partyija, ali ono... no risk, no fun :)

Što se tiče preporuka... hmmm

1) Monk - u početku poprilično loš, ali pri sredini igre počneš shvaćati da s ovim likom nešto nije u redu - malo je premoćan 8) Pri višim levelima ovo je valjda i najžešći lik... najveći dmg, najviše megic resistanca (gotovo imun na magiju), trči ko munja, udara stotinu puta u rundi, ima hide in shadows...

2) Ranger/Cleric - navodno se s ovim likom može igra proći solo bez nekih većih problema, ali nisam pokušavao, niti neću, heh. Uglavnom, lik je jako, jako dobar. Imaš sve spellove od clerica i druida, možeš nositi sve armore i bacati magije, možeš dual wieldati (crom feyr + flail of ages, ahoy!)... jako dobar lik

3) Fighter/Mage - ili još bolje, uzmi neki fighter kit (npr. kensai) i na 8. ili 9. levelu dual-class na mage. Osobno nisam probao, ali ljudi govore da kicka ass.

4) Archer - kit od rangera... Odmah raspucaš 5 proficiency na bow, nabaviš bilo kakav magični bow i strijele i siješ smrt 8) Lik je frikkin snajper. Ubije monstere prije nego dođu do partyja.

The Boz
04-04-2007, 09:45
Kensai7->Mage je bolest inkarnirana u tijelu poluboga. Nije najjači lik(solo Sorc je daleko najjači), ali je JAK!

Lord Coldwolf
05-04-2007, 11:35
ovako,.odlucio sam se za kensai-ja , jer volim katane a i sam kensai po sebi mi se cini dovoljno mocan.

Name: Khaila Ween
Race: Human
Aligment: Neutral Good
Gender: Female

Strength 17
Dexterity 14
Constitution 13
Intelligence 18
Wisdom 10
Charisma 10

Weapon Proficiencies:
Katana +++++
Two Weapon Style +


:) možete mi savjetovat sto da promjenim,.nisam jos zapoceo igrat snjom,.

i btw,. na kojem levelu i zasto da napravim dual-class mage/kensai?
koje su sve koristi toga? (osim sto kensai ionako nemoze nosit armor ko ni mage)
jer ako napravim dual..vise necu dobivat korisne stvari koje se kensai-ju s levelom pojacavaju.

The Boz
05-04-2007, 12:15
Leveli 7, 9 i 13 su najbolja mjesta za prebacivanje Kensai u Mage. Ako imaš i SoA i ToB, predlažem level 13, tako da možeš dostići max level spellova. Nakon promijene nemožeš koristiti Kensai mogućnosti dok ti Mage nije level 13, stoga preporičam korištenje partya u tom dijelu. Na oko level 20 se riješi partya :D
P.S.
Kako je to imba power level munchkin lik, predlažem Cha od 3, i 18 Dex, Con, Int, i 15 Str. :D Djeca će te se bojati, ali nije važno. Isto, ciljaj da razviješ DUHM kao Bhaalspawn.
Furati češ mnoga oružja sa sobom, i iteme za razne imunosti. Više-manje radi Enchantment spellova: Charm i Domination spellovi su instagib za tebe.

Svinjoguz
05-04-2007, 14:16
Zapeo sam na Throne of bhaal dio kad moram uč u temple of bhaal,naiđem na goriona i on summona addove i party rikne odma

ima li neko nekakvu taktiku?

Aerial
05-04-2007, 15:39
Zapeo sam na Throne of bhaal dio kad moram uč u temple of bhaal,naiđem na goriona i on summona addove i party rikne odma

ima li neko nekakvu taktiku?

Hm, pa nije to baš neki teški dio...

Ako se dobro sjećam ta ekipa koju summona su undeadovi, jel?.. Dakle, Cleric + Sunray = Kaboom! :)

"gorion" vjerojatno neće instant-krepati, pa ćeš njega morati malo izbatinati...

Bartuc
05-04-2007, 17:36
Ajme pa kaj je ovaj topic još živ :D

Baš mi je drago!

Ja isto obožavam katanu, uvijek igram sa Barbarianom i Two Weapon skillom! U jednoj ruci "Celestial Furry" (ili kak se već piše, zaboravio sam) - to je najmočnija katana u igri, a u drugoj ruci "Crom Fyer" (ili kak se već piše:D) - najmoćniji čekić i ponajbolje oružje u igri! Lik je pre močan, pogotovo sa Barbarian Rage-om :pray:

EDIT: Kaj je sa ovim forumom? Zakaj mi razbacuje smajliće kak se sjeti? Nekaj ozbiljno ne štima tu na PCPlay forumu :?

Lord Coldwolf
05-04-2007, 21:56
Leveli 7, 9 i 13 su najbolja mjesta za prebacivanje Kensai u Mage. Ako imaš i SoA i ToB, predlažem level 13, tako da možeš dostići max level spellova. Nakon promijene nemožeš koristiti Kensai mogućnosti dok ti Mage nije level 13, stoga preporičam korištenje partya u tom dijelu. Na oko level 20 se riješi partya :D
P.S.
Kako je to imba power level munchkin lik, predlažem Cha od 3, i 18 Dex, Con, Int, i 15 Str. :D Djeca će te se bojati, ali nije važno. Isto, ciljaj da razviješ DUHM kao Bhaalspawn.
Furati češ mnoga oružja sa sobom, i iteme za razne imunosti. Više-manje radi Enchantment spellova: Charm i Domination spellovi su instagib za tebe.

meh,. charisma od 3,.nee,. :D zgodna je ova zenska skojom mislim igrat (custom portrait)

sam da pitam.sto je DUHM?
ok,.na level 13 cu ga prebacit,. do tada c nabrat kaj vise scrollova da mi se mage polovica moze brzo razvijat.

The Boz
06-04-2007, 01:37
Može ona bit zgodna do bola, ali recimo, kad spasi grad od sigurne smrti, i gradonačelnik joj želi stisnuti ruku, ona se podrigne, počeše za guzicu, pljune sa strane nešto crno-zeleno, i ode... negdje.
DUHM je Draw Upon Holy Might. Daje bonuse na atribute ovisno o levelu.

Lord Coldwolf
06-04-2007, 09:32
Može ona bit zgodna do bola, ali recimo, kad spasi grad od sigurne smrti, i gradonačelnik joj želi stisnuti ruku, ona se podrigne, počeše za guzicu, pljune sa strane nešto crno-zeleno, i ode... negdje.
DUHM je Draw Upon Holy Might. Daje bonuse na atribute ovisno o levelu.

:) aha,.draw upon holy might,. da uvjek imam taj spell na pocetku igre (tj. sposobnost)

:D oces rec,. da na niskoj charismi,. zbilja se tak ponasa? :D
zanimljivo,.al ipak mi je draze da ima neku normalnu charismu,.

e jedino me zanima,.zast si mi tako malo strength-a preporucio (15) za kensai-ja,.(ipak je fighter) ?



EDIT:

:) mislim da bi mi bilo bolje kensai-thief kombinaciju napravit,.

jer nakon levela 20 thief ima posebnu sposobnost - use any item ;)

Aerial
06-04-2007, 17:20
Ja isto obožavam katanu, uvijek igram sa Barbarianom i Two Weapon skillom! U jednoj ruci "Celestial Furry" (ili kak se već piše, zaboravio sam)

:rotfl:

fury, ne furry

"furry" znači dlakavo, krzneno :D (nebeska dlakava katana, zvuči zakon, lol)

a što se tiče charisme, pa valjda je svima jasno da se CHA uvijek stavi na 3 - ring of human influence ju ionako napuca na 18 :)

The Boz
06-04-2007, 17:36
STR 15 ti je dost, ima gro(fakat gro) str+ itema u igri, što Girdle of Some Giant Strength, što rukavica, što maljeva i mačeva(od kojih je jedan Set STR to 22, bez obzira koliki je bio originalni).
UAI kad dobiješ sa K/Tom, dosadit će ti igra. Postane dosadnije od solo sorca, koji je bar zabavan iz sadističkih pobuda.

Lord Coldwolf
06-04-2007, 20:13
STR 15 ti je dost, ima gro(fakat gro) str+ itema u igri, što Girdle of Some Giant Strength, što rukavica, što maljeva i mačeva(od kojih je jedan Set STR to 22, bez obzira koliki je bio originalni).
UAI kad dobiješ sa K/Tom, dosadit će ti igra. Postane dosadnije od solo sorca, koji je bar zabavan iz sadističkih pobuda.

:) ma nece dosadit

da,.ok,.

bacit cu charismu na 3.

al,.recimo,.ak nezelim taj ring of human influence,.dal mi onda ta charisma od 3 ista znaci ili se gleda najvisa charisma u cijeloj ekipi ? (ko sto negdje pise da se gleda)

The Boz
06-04-2007, 21:05
Skoro pa je nevažno. Tu i tamo gubiš extra nagradu ili priliku za nagovaranje, ali zato furaj RoHI sa sobom, pa ga stavi kad ti treba.
I nemoj igrat s partyem nakon negdje 18og nivoa, kad s Wizom baciš prvi fireball :D

Aerial
06-04-2007, 21:11
Ahhh, home, sweet home. ... Wait, I... I don't live here.

:rotfl: :rotfl: Jan

Lord Coldwolf
06-04-2007, 23:23
:D da Jan je presmjesan,.:D

:) ma,.u ovoj igri su npc-evi predobri,..makar igram drugi put (za ozbiljno, ne racunam odustajanja nakon 2-3. chaptera) zao mi je igrat solo.,.onda to nije to.

I isto tako,.bezweze mi je napravit cijelu custom ekipu.

:D bez brige za fireball,.. idem ja u lopove sa kensaijem.,. time će ispast vise kao ninja (hide in shadow+katana ,.mada bi trebao bit ninjitsu,.al ajd sad,.katana jaca :D ,. )

trenutno sam izasao out of Irenicus dungeon,. rijesio cirkus problem (mocan illusionist,.da bhash se pitam kojom magijom je stvorio sve ono :D)

i nakon sto sam save-a game,. napravio sam duel,.
moja Khaila (katana+1,katana,+1ac ring)vs Minsc(mail of dead ac3,Saverok's sword,. chaos blade +2,baldur's helm)

evo lika

Name: Khaila Ween
Race: Human
Aligment: True Neutral
Gender: Female

Strength 15
Dexterity 18
Constitution 18
Intelligence 10
Wisdom 12
Charisma 3(18 ROHI)

Weapon Proficiencies:
Katana +++++
Two Weapon Style +

sebi sam ukljucio kai, njemu berserk i udri!
- zenska je brza,. i vise mase,. al i promasuje,.jer minsc because of armor ima veci AC.
uglv,. mincs je ostao na 70% zivota,. moj lik izgubio.
:) za jedno 3 levela rematch..pa da vidimo.

Aerial
07-04-2007, 18:28
Uzeo si ženskog lika... ?

Hmm, znači za romansu ti jedino preostaje iritantni Anomen.. Sretno! :D

Lord Coldwolf
08-04-2007, 07:41
Uzeo si ženskog lika... ?

Hmm, znači za romansu ti jedino preostaje iritantni Anomen.. Sretno! :D



nema romanse za bhaalspawna :D


:) slozio sam si BGT danas,.. :D predivno,. na rezoluciji visoj od 800*600 proci cu sve BG1,BG2,throne of bhaal sa jednim te istim likom,.

:) definitivno naj rpg :)

Lord Coldwolf
09-04-2007, 07:40
:(

,.. u BG1 igra me ne pusti u Friendly Arm In , svaki put dok na mapi odaberem tu lokaciju pri učitavanju nivoa izbaci me van.


Zaasto?

- ljudi pomoc.. :o

Svinjoguz
06-05-2007, 14:42
Oče ko igrat SoA i/ili Throne of Bhaal prek multya?(imam oriđiđi)

Bartuc
20-05-2007, 18:15
Ej ljudi, evo krećem igrati igru sa Evil Party-em... Do sada sam je prešao valjda 7 puta sa Good Party-em, ali nisam nikada probao sa Evil likovima pa mi treba pomoć...

Mislio sam si uzeti ovako:

1) Ja - vjerovatno nekaj tipa Fallen Paladin zbog "Un"Holy Avengera
2) Korgan
3) Viconia
4) Edwin
-----------------------------
5) ??? - tu bu došel Sarevok, ali on je jakooo daleko...
6) ???

Zanima me koga da stavim pod broj 5 prije nego dođe Sarevok!?SPod broj 6 bu vjerovatno neki Custom Character jer fakat nema dovoljan broj Evil Charactera!

Mislio sam staviti Jan-a pod broj 5 ali nisam ziher... Dajte mi pokoji savjet, pliz!

PS: Ako je netko igrao sa Evil Party, neka napiše koga je sve imao nutra!?

Hvala!

Neven <R>
20-05-2007, 18:28
Ubaciš nekog neutralnog lika kojem neće smetati evil actovi, mislim da ima onaj Chaotic Neutral bard.

Bartuc
20-05-2007, 18:34
A joj, taj Bard je nažalost jako loš :D

Ima tih neutralnih likova ali su uglavnom loši! Jedino se Jan istiće među njima ali sam malo skeptičan u vezi njega :cry:

Aerial
20-05-2007, 19:03
Ma Jan je legenda, uzmi njega :pray:

Raspucaj mu set traps do 100 i da vidiš kako Jan sam sredi zmaja :)

A za šesto mjesto... hm.. a uzmi nekog fighterskog tipa, jer ćeš ga poslije zamjeniti za Sarevoka. Ili nemoj nikog uzeti, pa ćeš dobivati više exp, hehe.

The Boz
20-05-2007, 19:23
Uff... Evil Antipaladin... To može bit močan lik sa raznim Bhaalspawn bonusima, o da. Skini Valen (http://weidu.org/valen.html). Vjeruj mi, isplati se. A do Sarevoka furaj Jana, jer je jednostavn zabavan tip.
P.S. Bartuc, Haer Dalis na kasnijim nivoima(iza 20) postane pre ludo močan.

Bartuc
20-05-2007, 20:11
Nebu mi znaći Jan kenjao pošto bum sranja radio?

PS: Hvala Boz na linku!

PPS: Sad mi je jedina dilema, dali izbaciti Jana zbog Sarevoka kasnije ili ovog Custom Made lika kojeg mislim napraviti!?

Mislio sam napraviti nekog Dual Wield Thiefa (thief - zbog tog jer Jan možda odlazi iz partija, a treba mi thief) ili tak nekaj zbog Celestial Furry katane i raznoraznih dobrih long swordova! Kaj kažete na to?

The Boz
20-05-2007, 20:25
Valenka je Fighter/Thief. Jan reagira na zle likove otprilike s "Whoa! You're really evil, aren't you? Mind if I tag along?"
Valenku pokupi prije nego nogiraš Joška, i furaj ju skroz kroz obije igre jer je toliko dobra...

Bartuc
21-05-2007, 09:16
Proučio sam malo Valen-ku... super je žena napravljena i osmišljena ali je malo pre jaka što može uništiti igrivost :cry: Tak da bum bez nje igrao!

@The Boz, evo ti jedan link gdje ima dosta toga rečenoga o njoj, morti bu te zanimalo -> http://www.sorcerers.net/ubb/ultimatebb ... 23/18.html (http://www.sorcerers.net/ubb/ultimatebb.php?/topic/23/18.html)

Ali sam si zato ovako zamislio Party:

1) Ja - Paladin (Inquisitor) - zbog Holy Avenger-a
2) Custom - Thief (Swashbuckler) - zbog Celestial Furry - DaulWield
3) Korgan
4) Viconia
5) Edwin
6) Jan -> Sarevok

Svi likovi buju Evil osim glavnog lika, on je Paladin i nemre biti Evil :cry: Namjerno je glavni lik Paladin jer on nemre otić uslijed svih sranja koja se događaju :D

Kaj kažete na Party? Meni se ćini OK!

Lord Coldwolf
21-05-2007, 09:49
odlicna ekipa.

Evo ja uz TES IV Oblivion igram i baldur's gate.

Sad sam u petom actu BG jedinice.

Lik

Ethan's Weydron
Human-female
FIGHTER

(90,000 exp. points)
(88 pointova na atribute +1CON od procitane knjige)
STR 16
CON 16+1
DEX 18
INT 10
WIS 8
CHA 18

bratu sam napravio jos puno boljeg lika,.
oko 2 sata sam rerollao atribute,. i ispalo je 96 hehe

Sir Arton Marold
Human-male
PALADIN

96 points
STR 18,80 (negdje tu,neznam u tocnu decimalu)
CON 18
DEX 18
INT 10
WIS 14
CHA 18


Zanima me koliko maksimalno se moze rollati pointova za atribute?

:) svog lika za bg2 mislim exportat iz jedinice naravno,. i zelim ju pretvorit u kensaija koji kasnije radi dual-class na thiefa.

Zasto?
kensai inace nemoze nosit armore i puno toga,.a thief sposobnost koja se dobije na 20. levelu mu to omogucuje.
E sad, ja bi htel i tu thief sposobnost i jos jednu za kensai-ja uzeti,.. jel to moguce i na kojem levelu da napravim dual class?

Lika si mislim razvit do maximuma (lvl 40 cini mi se) da imam throne of Bhaal.

The Boz
21-05-2007, 09:59
Ako igraš s ikojim modom, podrazumijeva se da imaš Tactics mod tako da igra ne postane bolesno lagana. Tactics mod je težak. Vrlo. Ako iz prve pobjegneš iz Chateau Irenicusa bez loadanja, massive ristecpa. To skini, pa igraj s Valenkom.

Bartuc
21-05-2007, 10:02
@The Boz, bum pogledao taj mod... hvala!

@Coldwolf, meni je isto max roll bio 96... mislim da nejde iznad toga! Isto sam rerollao valjda par sati :D

Lord Coldwolf
21-05-2007, 10:05
:) onda dobro,.jer da ide pokusavao bih ja i 24 sata ! :P

Bartuc,. mi covjece igramo sve iste igre :D

E daj mi netko jos odgovori na vazno pitanje :P

svog lika za bg2 mislim exportat iz jedinice naravno,. i zelim ju pretvorit u kensaija koji kasnije radi dual-class na thiefa.
Zasto?
kensai inace nemoze nosit armore i puno toga,.a thief sposobnost koja se dobije na 20. levelu mu to omogucuje.
E sad, ja bi htel i tu thief sposobnost i jos jednu za kensai-ja uzeti,.. jel to moguce i na kojem levelu da napravim dual class?
Lika si mislim razvit do maximuma (lvl 40 cini mi se) da imam throne of Bhaal.

The Boz
21-05-2007, 10:31
96? Bah, nubovi. S Paladinom(s njim je najlakše, daleko) sam izrolao jednom 105 bodova. Nisam imao srca nastaviti igru nakon bijega iz tamnice. Kensai 13->Thief radi, ali je fora što 13 nivoa neće imati Kensai sposobnosti, što je bummer, jer tih 13 nivoa slijedi težak dio igre.

Lord Coldwolf
21-05-2007, 10:44
96? Bah, nubovi. S Paladinom(s njim je najlakše, daleko) sam izrolao jednom 105 bodova. Nisam imao srca nastaviti igru nakon bijega iz tamnice. Kensai 13->Thief radi, ali je fora što 13 nivoa neće imati Kensai sposobnosti, što je bummer, jer tih 13 nivoa slijedi težak dio igre.

:) damn you,,.ma kak si uspio,. ja vrtio to i vise od dva sata
samo da pitam,.i u BG jedinici se da tolko izrolat ,.?

Istina,. 13 levela je puno,. no thief se brzo razvija i probat cu se razvijat na negdje na random encounter monsterima i tak,. :)

Bartuc
21-05-2007, 14:38
Bartuc,. mi covjece igramo sve iste igre :D

A štaš, veliki umovi slićno razmišljaju :D


Istina,. 13 levela je puno,. no thief se brzo razvija i probat cu se razvijat na negdje na random encounter monsterima i tak,. Smile

Na monsterima fakat malo exp-a dobivaš, najviše dolazi od questova! Ali... Pošto ti lopov u tom slućaju kreće od levela 1, za ćas buš došao do levela 13+ sa njime! Ipak buju i questovi i monsteri ostavljali brdo exp-a za lika koji je level 1, ak me razmeš :D

PS: Nikak da započnem taj New Game... danas sam proveo cjelo jutro na policiji, sad sam tek doma došel... Išel sam si produljit vozački!

Bartuc
22-05-2007, 21:25
Ljudi imam dva pitanja...

1) Igra mi ne prepoznaje 7900GS grafičku i radi mi kojekakva sranja... Dali ima kakav Fix za to? Sada imam najnoviji patch + beta patch za brži Save/Load...

2) Ima li netko iskustva sa tim Beta Patchom koji ubrzava Save/Load vrjeme? Jel radi kakva sranja pošto je Beta ili je OK?

Hvala!

PS: Znam da radim double post, ali kaj kad moram...

whiskey
26-06-2007, 16:38
Evo ja imam problem mali. U Tob-u vec se 3 sata mucim protiv glavne na trecoj razini, stalno sumonira demone i jednostavno me pregazi. Ekipa mi je priest of lathander, serevok, minsc, cern, nalia i jan. Osta mi je samo jedan spell breach i pierce magic i buduci da ne mogu restati u problemima sam, a neda mi se ponovo. Da cujem taktike, od mocnih spellova na raspolaganju su mi samo 1 planetar i 4 elemental kinga od cerna. S obzirom da je vec sad nemoguce dobit ima li smisla borit se protiv zadnje reinkarnacije?

whiskey
26-06-2007, 18:47
Skužajte zbog dpa al fala na nicemu :D Pobjedih.. Ovo je najepskija igra svih vremena! Odustah od nasljeđa boga bhaala i pođoh brati cvijece, kasnije sa janom švercah majmune :D Remek djelo.

Aerial
26-06-2007, 22:54
Skužajte zbog dpa al fala na nicemu :D Pobjedih.. Ovo je najepskija igra svih vremena! Odustah od nasljeđa boga bhaala i pođoh brati cvijece, kasnije sa janom švercah majmune :D Remek djelo.

E, kraj od Minsca i Imoen me skoro rasplakao :cry: :)

And what of Imeon, the eternal child?
...When asked of this she always answered with a smile of purest
innocence. "Heya!" she would say, "it's just me, Imoen!"

And what of Boo? Well, what is Minsc without Boo? The two
would never be separated, and some say they are together still, up amongst the stars where hamsters are giants and men become legends.

:pray: :pray: :cry: :pray:

Lord Coldwolf
27-06-2007, 08:19
Ma decki,.. meni je to rpg broj jedan.

Istina da je Planescape cudniji i ima bolju pricu,.
al ovo je jedna savrsena trilogija :)

vodim 2 lika : kensai level 16

I u BG1 sam otpocetka poceo pred 2 mjeseca sa mage elficom , koju cu promjeniti u sorcerera, i mislim sve savrseno odigrat snjom

Ethanny
Elf/female
NEUTRAL EVIL
Mage Level 6 (44,000 exp.)
36 HP

Favourite spell:magic missile
Favourite weapon: sling(+1) and bullet

Rollao: 86 (88 trenutno sa dvije procitane knjige)

STR 10
CON 17+1
DEX 19
INT 18
WIS 12
CHA 10+1

ekipa:

Korgan (tank warrior sa 85 HP, axe+1)
Edwin ( pravi battle mage, jaci od mene )
Jaheira ( Just like her :P)
Imoen ( thief )

:) Khm,.Khalid je umro od mucanja ;) mhahahehehaha !!!

:twisted:

:D

Joneleth_Irenicus
30-06-2007, 00:55
Ja rolam dok ne dobijem sve 18 osim cha 3/4/5/6... zgubi se tu par sati :D

Irenicus je najjači :wink: ... jeb.č

"Silence child allow this fool to make his judgement"


.... inače jedna od najboljih scena mi je bila kad sam s unded hunterom došao poslje underdarka u graveyard district u posjet vampiricima.. udjem u dungeon, druzinu pustim i picim sa svojim likom i ono... odjednom 6-7 vampira oko mene... razmisljam ja sta sad i stisnem "turn undead" (kojeg inače ne koristim baš) i nakon par sekundi otiđoše svih 6-7 u 70 komadica... definitivno odličan doživljaj - bolje od orgazma :wink: :D

Inače taj unded hunter mi je def. bio jedan od najboljih likova... mislim da sam imao magic resistence oko 75%. (avenger, ring of gaax, i onaj neki amulet iz underdarka). Imjuniti na level drain mu je super stvarčica... jedan od najboljih "advantages" u igri.

Mocna igra... uvijek bila i uvijek ce biti... nwn joj nije ni do testisa, ni s grafikom ni s ničim... Bg 2 (bg 1 manje) je posebno dobar jer ti pruža mogućnost takve superiornosti nad protivnicima da je to ludnica... to može biti i minus ali mislim da su to dosta dobra rješili.

Ne ponovi se više takav rpg. I da izadje troika mislim da nebi bila ni pola dobra kao prethodnici ali ipak bi to bio bg 3 :)

Lord Coldwolf
30-06-2007, 05:52
netreba trojke,. barem ne sto se tce bhaalspawn sage.

No ajd rade svoju igru Dragon age,. koja je u drugom svijetu i sve je njhovo no imat ce neke najbolje stvari slicne Baldur's Gateu.

Planescape , Icewind Dale jos odigraj ako nisi, isto predobre igre :)

Neven <R>
30-06-2007, 10:58
Je'l ima tko da mu je zabavno igrati sa što nižim statovima, tako da je potrebno dobro razmišljati prije svake borbe?

Bartuc
30-06-2007, 11:11
Je'l ima tko da mu je zabavno igrati sa što nižim statovima, tako da je potrebno dobro razmišljati prije svake borbe?

Vidiš to nisam nikad probao! Uvijek sam si uzeo najjače likove i deri...

Možda bi fakat bilo guba napraviti party od svih onih slabašnih likova koje inaće nebi nikada uzeo i rasturiti Irenicus-a sa njima :D

A bome ima likova koje nisam nikada nit pomislio uzeti u party - Anomen, Cernd, Her Dalis, Valigar, Mazzy... to su fakat likovi koji nisu nikada niti prismrdili mom party-u! Slijedeći put igram sa njima :pray:

Dobra idea Nevene!

Arbiter of Change
30-06-2007, 11:17
Definitivno uvali Anomena i onu curu iz cirkusa sa početka (hebiga, ne mogu joj se sjetiti imena) u skupinu. Zanimljivi rasplet događaja, a i sam Anomen ima dobar quest kasnije.

Bartuc
30-06-2007, 12:58
Definitivno uvali Anomena i onu curu iz cirkusa sa početka (hebiga, ne mogu joj se sjetiti imena) u skupinu. Zanimljivi rasplet događaja, a i sam Anomen ima dobar quest kasnije.

Misliš na Aerie... Ljudi kažu da je ona full slaba zbog malo HP-a ali žemskinja je i odličan Mage i sasvim dobar Cleric! Ona mi je jedan od najdražih likova u igri!

Jedini bad je to kaj mi se Anomen doslovce gadi... Baš mi je nekak antipatičan lik, od slike pa do glasa... :D

Aerial
30-06-2007, 13:42
edini bad je to kaj mi se Anomen doslovce gadi... Baš mi je nekak antipatičan lik, od slike pa do glasa... :D

I meni :)

Zato u ekipu staviš njega i Jana, pa će ga Jan stalno podbadati i srati po njemu :rotfl:

Lord Coldwolf
30-06-2007, 14:01
Je'l ima tko da mu je zabavno igrati sa što nižim statovima, tako da je potrebno dobro razmišljati prije svake borbe?

nisam neki power player,.

volim dok mi likovi imaju smisla,.

al opet nevolim isprobavati previse i ici se pokazivati kako mogu sa najslabljom ekipom rasturit sve oko sebe.

Bartuc
30-06-2007, 15:17
Zadnje kad sam igrao, igrao sam sa svih 6 custom made likova i to na najvećoj težini!

Ludnica je igra na najtežem nivou! U prvom dungeonu te ubijaju ko picu neku :D

Party mi je bio ovakav: - dost dugo sam proučavao i sastavio najbolje ;)

1) Berserker - Lilarcor, kasnije Vorpla Sword - one shot kill
2) Inquisitor - Holly Avenger
3) Berserker - Hellberd - one shot kill
4) Berserker/Mage - Dual wield Axe - one shot kill (Uyielding)
5) Berserker/Cleric - Dual wield Crom Feayer & Flail of Ages
6) Swashbuckler/Fighter - Dual wield Katana&LongSword

Party je baš osmišljen da pokrije sva najjača oružja u igri... Svi su fighteri (grand mastery) i dual class u ono kaj mi treba :D

Lord Coldwolf
30-06-2007, 16:26
Jako lijepo Bartuc :)

Mene zanima,. tko se tu onak dosta razumije u D&D Forgotten Realm's,.
***
koji sve planesi postoje,.tko su najaci likovi opcenito,.te posebno u svakom planesu (htel bi znat i njihov level,statsove,nacin borbe, opremu,sve) sto se aktualno dogada u svijetu,.
postoje li jaca oruzja od +5 (npr. holy avengera)
i sl.

E ako je Demigorgon princ demona,..onda i nije nesto prejak.

Hm,. da jos jedno pitanje dal su tu demoni i devili odvojeni,.te koja je uopce razlika?

Aerial
30-06-2007, 16:57
Hm,. da jos jedno pitanje dal su tu demoni i devili odvojeni,.te koja je uopce razlika?

:shock: This is blashemy, this is madness!!! :rotfl:

Da, demoni i devili su odvojeni i to JAKO odvojeni. Međusobno su u sukobu od kad znaju za sebe, bore se gdje god i kad god stignu (na više planeova, a glavni konflikti se vode na Gray Wastes)...

Devili su lawful evil, i matični plane im je Baator (meni najdraži plane :) ), a demoni su chaotic evil i matični plane im je Abyss.

Dakle, demoni su totalni luđaci i kaotično zlo, dok devili predstavljaju više neko namjerno, planirano zlo.

whiskey
30-06-2007, 17:04
Demoni su tanarii, a vragovi su baetzu i vode vjecni rat međusobno. Najdetaljnije opisano u ekspanziji nwn hordes of the underdark. Inace Cernd je fenomenalan lik, meni najdraži. Možeš ga shapeshiftat u greater wearwolfa i elementalce na kasnijim levelima, a kad to ne pali ima poštenu kolicinu korisnih druidskih magija koje uvik zatrebaju. :)

mravojed20
30-06-2007, 17:08
Jako lijepo Bartuc :)

Mene zanima,. tko se tu onak dosta razumije u D&D Forgotten Realm's,.
***
koji sve planesi postoje,.tko su najaci likovi opcenito,.te posebno u svakom planesu (htel bi znat i njihov level,statsove,nacin borbe, opremu,sve) sto se aktualno dogada u svijetu,.
postoje li jaca oruzja od +5 (npr. holy avengera)
i sl.

E ako je Demigorgon princ demona,..onda i nije nesto prejak.

Hm,. da jos jedno pitanje dal su tu demoni i devili odvojeni,.te koja je uopce razlika?

Ako te zanima sve o planeovima odigraj Planescape Torment.

Aerial
30-06-2007, 17:20
Demoni su tanarii, a vragovi su baetzu i vode vjecni rat međusobno. Najdetaljnije opisano u ekspanziji nwn hordes of the underdark.

ipak bih išao s Planescape Tormentom, tamo je i glavni lik upetljan u blood war :wink:

Lord Coldwolf
30-06-2007, 18:05
Igrao planescape ,.( davno) kanim opet odigrati.

Al niste mi bas odgovorili na sve sto me zanima,. :)

ak zanimljiva je ta borba izmedju demona i devila,. no,. tko su njihovi leaderi and so on,.? :)

Bartuc
30-06-2007, 19:40
Ja sam uvijek brijal da je Devil "Bog" među Demonima, ilitiga da su Demoni Devilove sluge http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/c010.gif

Aerial
30-06-2007, 21:54
U Baatoru postoji nekakva hijerarhija devila, i svaki archdevil (Tiamat, Baalzebul, Mephistopheles...) vlada jednim layerom. Nekakv overlord Baatora je archdevil devetog layera, Asmodeus.

E, sad, Abyss nije baš tako strukturiran, nego je više po principu "tko prvi, njegova djevojka" :) Mislim da je trenutni "vladar" Abyssa Demogorgon. Za razliku od Baatora koji ima 9 layera, Abyss ih ima ko fol beskonačno... :?

Bartuc
30-06-2007, 22:22
Baš ludnica! Od kud znate sve te stvari? To je neki Lore iz igre ili imate neke druge izvore?

The Boz
30-06-2007, 23:13
Općenito lore Forgotten Realmsa.
Tiamat je demon? Odkad to? Tiamat je peteroglavo zlo kromatsko zmajče.

Aerial
01-07-2007, 08:59
Tiamat je demon? Odkad to? Tiamat je peteroglavo zlo kromatsko zmajče.

Pardon, vladar prvog layera Baatora je Bel, a ne Tiamat. Tiamat je neko vrijeme vladala, ali je ekipa ipak odlučila da bi tu funckiju trebao imati devil, a ne zmaj :)

Kaže wiki:

"Besides the devils, Baator is home to evil deities such as Tiamat and Kurtulmak, as well as hell hounds, fire giants, rakshasas, and other evil creatures.
Tiamat, the five-headed deity of evil dragons, stands watch over the way to the next layer.
She dwells in Avernus, the first layer of the Outer Plane of Baator (also known as the Nine Hells). The first edition of Advanced Dungeons & Dragons named her as the ruler of Avernus; later editions reserved the rulership of the layers of Baator for powerful baatezu (devils)."

@ Bartuc: začudio bi se koliko informacija o D&D ima na wikipediji, it's a frikkin manual over there :)

mravojed20
01-07-2007, 09:06
bah,baš me navuklo sve ovo,već sam pri kraju prvog Baldur's Gatea,onda idem počet opet nastavak,pa Planescape Torment pa NWN sa ekspanzijama..pa..a jebote dotle će već faks opet počet :D

Aerial
01-07-2007, 09:15
E, jeste znali da u Baldur's Gate 2 postoji dućan u kojem se prodaju itemi iz Planescape Tormenta i Icewind Dalea?

Za one koji nisu znali...
U "normalnom" izdanju BG 2 ne možete naći te shopove, iako fileovi postoje.
U nekakvim game of the year, gold,, collection i sličnim spešl izdanjima igre ti shopovi se nalaze na Waukeen Promenade.. zaboravio sam jesu li oba dućana unutar Adventurer's Marta, ili samo jedan...

Uglavnom, da bi omogućili da i u normalnom BG 2 vidite likove koji prodaju te stvari, trebate:

1) omogućiti cheateve (to valjda znate? :) )
2) za oba merchanta, upišite
CLUAConsole:CreateCreature(''wmart1'') merčant jedan
CLUAConsole:CreateCreature(''wmart2'') merčant dva

Nije cheatanje, nego samo uključivanje onog što je po defaultu isključeno u "normalnom" BG 2... pipremite se na trošenje golda :wink: :)

Bartuc
01-07-2007, 09:26
Oni prodaju onaj set od Baldurana i Robe of Vecna, zar ne?

Ja imam tu special edition verziju tak da imam ta dva trgovca! Oboje se nalaze u Adventurer's Martu iza onog prvog trgovca!

Taj Robe of Vecna mi je definitivno najbolji item u igri! Mage odmah baca magiju (iste sekunde od kako si mu dao naredbu) pa tek onda slijedi animacija i njegovo chantanje :D Ludnica od predmeta!

Joneleth_Irenicus
09-07-2007, 13:16
Ja isto mislim preko ljeta (tj. ubrzo) proc opet bg 1 i nastavak (makar mi se njega neda bas) pa import u bg 2... planescape isto.

Ma Anomen je meni sasvim oke... brzo dobiva levele - uvijek je 3 levela ispred drugih... to što malo kaka nema veze :wink: Pogotovo je dobar ako vam lik nije neki fajter. Daš mu Flail of Ages (ako ti ne treba) i nek ćuti.

Aerie sam imao jednom u družini i nije toliko loša, jedino je bzv što je jedan malo jači fireball raznese :D

Bartuc
09-07-2007, 13:26
Zanimljivo je kako mi Dragon Breath (Firkrag) na najvećoj težini raznese po cca 4 Cusom Made Berserkera (cca 140+ HP-a) u jednom udarcu! I to u komadiče, tak da nema ressurecta :D

Svi koji niste probali, stavite igru na najveću težinu! Full je teško i MORAŠ taktizirati! Dovede igru u potpuno novu dimenziju, totalni gušt!

The Boz
09-07-2007, 13:39
Aerie sam imao jednom u družini i nije toliko loša, jedino je bzv što je jedan malo jači fireball raznese :D
Jedini spellcaster koji možeš u igri napravit da bude jači od Aerie je da si ti napraviš dualanog Cleric/Magea, i rolaš dok ne dobiješ više statistike o Aerie. Umre od jednog fireballa? Uz sve defense spellove koje fura, nije ni blizu tako. A da ne pričam o kombinaciji Contingency-10%-Heal, i sve moguće Cure kombinacije. Mislim pazi, ona se može sama resurrectat, ej! 1v1 protiv nekig wizarda sa Finger of Death, imala je Contingency-10%-Resurrect, i pogodi što je bilo? Da, Wizard je crko. Jednostavno je pre bolesna likica, ta Aerie. Daleko najjači NPC u igri, IMHO.

Neven <R>
09-07-2007, 13:55
Da, ima ogroman broj spellova, a pametnom igrom svatko može nadoknaditi manjak HP-ova.

Bartuc
09-07-2007, 13:57
Slažem se The_Boz, meni je isto žemskinja najdraži lik unatoč pričama kako suxa! Žena je i odličan Mage i odličan Cleric! Dao bi joj ocjenu 4+ (5-) samo zato jer nema savršene atribute, ali to nije toliki bad!

Sunstrider
09-07-2007, 16:12
Ma Aerie samo pravilno koristiti,igra postaje nevjerojatno lagana čak i na najtežem nivou težine ako se svi spellovi koriste kako treba.Jednostavno morate izvući maksimum iz vaših likova ili će borba rezultirat rikavanjem cijele družine.

RIPtheREAPER
12-07-2007, 13:25
Trebao bi sad otic kupit BG pack u kojem se nalaze BG 1 i 2.
Ali jedan lik mi je preporucio da si ne uzmem BG nego Icewind Dale.
Jeli tko od vas igrao Icewind Dale?

Arbiter of Change
12-07-2007, 13:36
Manje-više svi koji su postali u temi, :D
ID ti je više akciona varijanta BG i više linearna.

RIPtheREAPER
12-07-2007, 13:39
A sto mi se vise isplati kupit?

Bartuc
12-07-2007, 13:44
Iskreno, Baldur's Gate je jedno 10 puta bolji i zanimljiviji od ID-a! IceWindDale ti je baš brutala, sama akcija i mislim da se nemre u niti jednom segmentu mjeriti protiv BG-a!

Igra nema ono nešto, a to BG ima na tone!

RIPtheREAPER
12-07-2007, 13:50
onda cu kupit BG...
nadam se da cu u dobru stvar ulozit novce.
:D

Bartuc
12-07-2007, 14:09
Sa BG-om nemreš fulati! Ja ne poznam osobu koja voli RPG žanr, a ne smatra BG jednom od 3 najbolje igre svih vremena!

A i igra je bome vječna zbog prelijepe grafike! Kolko god danas ona 3d grafika (NWN) lijepo i glatko izgledala, nemre se mjeriti sa BG grafikom! Isto to vrjedi i za igrivost!

Igra je SAVRŠENA, BEZ MANE!

Arbiter of Change
12-07-2007, 15:01
U potpunost se slažem sa Bartucom, ali nadam se (nisam prolistao čitavu temu) se da si vidio pokoji screen da se ne iznenadiš kad je dobiješ, RIP. :wink:

Neven <R>
12-07-2007, 15:23
Icewind Dale nije ni do tabana Baldur's Gateu. Prešao sam obadva dva serijala, ali BG je ipak klasa za sebe.

Prednosti BG-a (IMO):
Nelinearnost
NPC-evi sa dušom
Radnja
Setting (da oboje je forgotten realms, ali ipak meni se više sviđa gradsko okruženje BG-a)

mravojed20
12-07-2007, 15:28
Dobro sad napiši šta valja kod Icewinda Dalea! Nisam igrao,ali mislim si kupiti.

Nema velikih gradova ko u BG? šta budu sela,sume i to? ako da,to mi super odgovara.

Neven <R>
12-07-2007, 15:35
Icewind Dale ti je više hack n' slah, znači dosta dungeon crawlanja, prolazak kroz šume itd. Radnja je isto tako nezanimljiva, slaba. Meni igra postane monotona, ali tko voli nek izvoli.

Arbiter of Change
12-07-2007, 15:46
I igra je stilski drugačija, samo da napomenem (posebno vidljivo kod portreta).

The Boz
12-07-2007, 16:18
Icewind Dale 1 i 2 su više orijentirane na fajt, a manje na likove. Priča je OK, ali nije ni blizu kvalitete ili veličine BGa. Osobno volim IWD2 mnogo, jer je dosta izazovna, i moraš taktizirat dosta, bez uberspellova iz BGa2.

Simon the Dreamer
12-07-2007, 16:46
Da, ali puno manje diplomacije, puno manje side-questova, i općenito nema onaj filing otvorenosti poput BG, nego je poprilično linearna i zatvorena.

Arbiter of Change
12-07-2007, 16:53
Moje osobno mišljenje je da će se igra svidjeti onima koji vole dungeon crawlere, još dodatnu čar daje to što je smještena u FR.

RIPtheREAPER
12-07-2007, 20:04
kupih si taj uber pack
dosao sam do onog grada di su rudnici, zove se nekak sa N...

igra je odlicna!
samo sto nikako da dobijem lvl... :?

spelovi su odlicno izvedeni, i svida mi se to da mana ne postoji nego se spellovi mogu castat odreden broj puta.

nisam bas dugo igrao tako da nemogu previse reci o igri

Arbiter of Change
12-07-2007, 20:15
Da, ovdje trebaš gomilu EXP za level tako da ne očekuj da ćeš ih vidjeti tako često kao u drugim igrama. Ako si primjetio, gomila toga ti daje EXP, ali questovi ipak daju najbolji.

Bartuc
12-07-2007, 20:21
Tak je! BG sa ToB expanziom ima level cap na 40 ako se ne varam! Dosta teško idu leveli ali zato je još veći gušt kada ga dobiješ!

PS: Što manje membera u partiju imaš, to brže dobivaš levele! Jerbo svi EXP-i se djele među memberima, osim onih specifičnih questova koji svakome daju istu količinu EXP-a!

Arbiter of Change
12-07-2007, 20:23
Da, ali ne mogu sve klase, normalno (zamislim Maga na 40).

RIPtheREAPER
12-07-2007, 21:15
Upravo sam upao u zasjedu worgova i vukova.

GG.

Idem si napravit novog lika pa cu ispocetka.
Sad kuzim igru, pa ce mi biti lakse.

Imate neke prekpourke kojeg lika da napravim?

Bartuc
12-07-2007, 21:46
Upravo sam upao u zasjedu worgova i vukova.

GG.

Idem si napravit novog lika pa cu ispocetka.
Sad kuzim igru, pa ce mi biti lakse.

Imate neke prekpourke kojeg lika da napravim?

Najbolji gameplay buš doživio sa HalfOrc Barbarianom! Neka koristi DualWield, Katana (Celestal Furry) i WarHammer (Crom Fayer)! Lik je savršen, kreče se daleko brže od bilo koga (osim Monka), ima najjači skill od svih likova u igri (Barbarian Rage), imun je na BackStab (vrlo korisno), ima više Health-a od ostalih likova... ma savršen je!

Ja sam sa takvim Barbarom prešao igru cca 7 puta :D

The Boz
12-07-2007, 21:51
Human Wizard. Posebice Wild Mage.

Bartuc
12-07-2007, 21:55
Human Wizard. Posebice Wild Mage.

Frend igra sa njime! Kaže da je lik lood! Konstantno ga iznenadi nečim novime! Bacaš FireBall, a ono izleti ti neki deseti spell :D

Ja sam umro od smjeha kad sam vidio kravicu kak pada iz vedra neba i kolje sve u 16 :D

RIPtheREAPER
12-07-2007, 22:10
Trenutno igram BG 1 al cu instalirat dvojku da vidim kakvih ima klasa.

Bartuc
12-07-2007, 22:14
Wild Mage-a imaš tek u ToB (expanziji za BG2) ako se ne varam! A i savjetujem ti da nabaviš tu expanziju ako je nemaš jerbo je odlična! Radnja se nastavlja u njoj... kreče malo dublje nakon završetka dvojke!

RIPtheREAPER
12-07-2007, 22:31
Instalirao sam expanziju od BG1 i kada ju idem pokrenut kaze mi: This version will only run on English language operating system.

:?
Čudno...

Idem instalirat dvojku pa da vidim sta ce bit sa njom.

Bartuc
12-07-2007, 22:36
Instalirao sam expanziju od BG1 i kada ju idem pokrenut kaze mi: This version will only run on English language operating system.

Možda igra zahtjeva da imaš podešene Windowse na Engleskom jeziku! Odi na Control Panel > Regional & Language Options i prebaci si na engleski jezik... možda upali :D

PS: Brijem da bi to moglo upaliti ali nisam 100% ziher! Idem po nekoj logici :D

RIPtheREAPER
12-07-2007, 23:59
To sam prvo probao ali nece...

Instalirao sam dvojku ali mi se ne svida...
Neznam kako ide prica ali pocetak je totalno glup.
Probudis se u laboratoriju nekog ludaka.
I sumnjam da postoji elektricna struja u Forgotten Relamsima...

Odo je igrat jedinicu.

The Boz
13-07-2007, 00:10
Umm... lol
Dakle, wizard na tebe baci Chain Lightning, i prvo što tebi pada napamet je Taser!? Električna struja!?

Neven <R>
13-07-2007, 05:59
A i nije na odmet da pređeš jedinicu pa će ti biti jasnija radnja dvojke.

mravojed20
13-07-2007, 09:09
To sam prvo probao ali nece...

Instalirao sam dvojku ali mi se ne svida...
Neznam kako ide prica ali pocetak je totalno glup.
Probudis se u laboratoriju nekog ludaka.
I sumnjam da postoji elektricna struja u Forgotten Relamsima...

Odo je igrat jedinicu.

Ja sam prvo počeo igrati dvojku a tek nedavno jedinicu,isto mi se nije svidio početak dvojke,ali kasnije je igra JAKO DOBRA! nemoj se zajebati pa ne odigrati ovo.

RIPtheREAPER
13-07-2007, 10:08
Idem sad igrat jedinicu.
Imate mozda neek prijedloge kojeg lika da napravim?
Igra mi se jako dopada zbog tog D&D sistema.

Aerial
13-07-2007, 10:22
Idem sad igrat jedinicu.
Imate mozda neek prijedloge kojeg lika da napravim?
Igra mi se jako dopada zbog tog D&D sistema.

Napravi Ranger/Clerica .... već je sam lik dovoljno dobar da prođeš cijelu igru s jednim likom, a još kad uz njega imaš 5 ostalih članova partyja, hohoho... :)

Simon the Dreamer
13-07-2007, 10:30
Najbolji su bardovi, najveći izazov je s njima.

RIPtheREAPER
13-07-2007, 10:30
Ok, ali mi sad opet sere da This version will only run on English language operating system.

Necu onda ni istaliravat expanziju.

EDIT: a da skinem onda novi pach ili nesto slicno?

RIPtheREAPER
25-07-2007, 12:04
Pitanje:
http://www.planetbaldursgate.com/bg/enc ... s/viconia/ (http://www.planetbaldursgate.com/bg/encounters/npcs/viconia/)

Dal da ovu uzmem u party ili ne?

Bartuc
25-07-2007, 18:48
Pitanje:
http://www.planetbaldursgate.com/bg/enc ... s/viconia/ (http://www.planetbaldursgate.com/bg/encounters/npcs/viconia/)

Dal da ovu uzmem u party ili ne?

Za jedinicu ne znam, ali u dvojci je žemskinja odlična! Najbolji Cleric u igri! Napadnu te vampiri i ostala bagra, prebaciš je u TurnUndead mod i gledaš kak se neprijatelji komadaju i stotine sitnih komadiča bez kapi znoja :D

Ima i odlične spellove te može koristiti iteme koji joj dižu strength i dexterity tak da dobiješ i solidnog fightera!

Jedini bad je to kaj je zla!

RIPtheREAPER
15-08-2007, 10:34
Ummm, ima netko savjet kako da ubijem licha??
Nasao sam ga u nekoj losoj gostioni iz nekog zida koji zasvjetli kao trap.

Prvo na sebe baci onaj globe of invurlabiliti(kako god), neki fire shield.
Onda obicno nakon toga baci onaj banshee's scream osim ako nemam na sebi protection for evil.
Ako imam protection onda baci time stop.
I za happy end spawna pit lorda koja konstantno baca fireballove.

Razmisljao sam da mu bacim silence na pocetku, onda posaljem likove da ga napadaju. Pa im bacim protection for evil za svaki slucaj.
I da, ako nema taj fire shield onda ga je dobro fire spellovima napadat.
Fire arrow po mogucnosti.

Sta kazete na ovu moju taktiku?

The Boz
15-08-2007, 13:27
Spell Breach, Dispell, Ruby Ray, etc. ubija licheve u pojam. Nakon toga ih ubiješ sa ikakvim physical napadačem, čak i level 5 summonom.

RIPtheREAPER
15-08-2007, 19:04
Pokusao sam i sa Silence i sa Spell Disruption ( tako nesto) ali ga nisam uspio sredit.
Budem probao kasnije, nisam jos ni 10. lvl :D

PC Gay
16-08-2007, 10:10
E, taj lich... iza njega je kutija s mačem, Daystar. Jedno od najboljih anti-undead oružja. Zaleti se do kutije, drpi mač, izađi, indentify ga, vrati se natrag i upotrijebi Sunbeam (special ability kojeg ima Daystar).

Sunbeam je lv 7 (ili 6 zaboravio sam) cleric spell i za undeadove predstavlja pain in the ass. Ako lich ne uspije napraviti saving throw (a nije ga lako napraviti), može se instantno pozdraviti s ne-životom :)

RIPtheREAPER
16-08-2007, 10:48
Da, vidio sam neki mac.
Onda cu ga skupit, pa cemo onda vidjet :D hehe

RIPtheREAPER
16-08-2007, 14:25
Sry na double postu, ali trebam pomoc.
Naisao sam na neku zagonetku u kanalizaciji.
Imam 4 cijevi i u svaku trebam nesto stavit.
Malo nize tih cijevi je neki starcek koji bi mi trebao pomoc.

Nasao sam neki presten, ruku i štap
Znam gdje idu ruka i prsten ali neznam sta trebam napravit sa štapom.

Jeli netko to presao mozda pa da mi pomogne?

The Boz
16-08-2007, 14:36
Teee... hehehe.... Sretan sam jer češ vrlo uskoro počet crkavat od smijeha...
Čitaj što ti kvst kaže, koji item opisuje da mora u koji pipe, i onda za item koji ti fali malo razmisli što si vidio na nivou da može zadovoljiti uvijete tog itema...

PC Gay
16-08-2007, 14:37
Dobra stara kanalizacija :)

Treba ti još jedan predmet.. "a blood of a friend", što ispadne da je krv od onog carrion crawlera koji stoji kraj tog starca. Tako da ubij tog carriona i uzmi nekakav vial of blood kojeg će ostaviti za sobom.

Onda kad imaš sva četiri predmeta idi kod tih cijevi.
Klikni jednom na cijev da čuješ zagonetku. Svaka zagonetka se odnosi na jedan predmet, tj. svaki predmet treba staviti u cijev koja odgovoara tom predmetu.
Trebaš skužiti kojim redosljedom stavljati predmete u cijevi... ne sijećam se točno, ali mislim da je ruka prva ("his suffering is of prime importance", tak nešto), prsten ("bring me the lover's gift...") je drugi ili treći, a štap je zadnji.

Kad sve posložiš pravilnim redosljedom dobiti ćeš jednu od najluđih i najboljih stvari u igri - Lilarcora :pray:
Lilarcor je +3 two-handed sword, daje immunity na mind spells i stalno govori gluposti i neukusne komentare za odvaliti se ("hands up, kiddies - who wants to DIE?!") :rotfl:

RIPtheREAPER
16-08-2007, 22:31
Ovo za blood od prijatelja sam i predpostavljao da treba "ubit" nekog ali nisam znao koga...
Thx guys!

Igra je preeeeezanimljiva!!
Jednostavno te tjera da igras...

Odo ja igrat :D

RIPtheREAPER
18-08-2007, 14:25
Keldorn ili Anomen?

Meni je Anomen ok zbog cleric spellova kojih nikad dosta :D dok Keldorn nema nekih pretjerano korisnih spellova.
Mogao bi Keldorna poslat u onaj inn dok ne rijesim ubojicu Anomenove sestre.

PC Gay
18-08-2007, 16:05
Keldorn ili Anomen?

Paaaa... ovisi o tome što i treba u partyiju. Je da su oboje nekakvi "crkveni ljudi", ali uloge su im prilično različite :)

Keldorn je čisti fighter-tanker.
Zaboravi na paladinove special abilityje i healanje, kod njega toga nema. Keldorn je odličan fighter, usudio bi se reći bolji i od Minsca i Korgana... iako Minscov personality owna svih :rotfl: Radi se o tome da je on Inquisitor - ima JAKO dobar dispel magic i true sight - a to su dvije stvari bez kojih nijednu borbu ne možeš dobiti na kasnijim levelima.

Anomen je... fighter-cleric... ali ni u jednome baš nije ekspert.
Ako ti treba nekakv prelazni lik, kad trebaš nekoga da popuni rupu u partyiju, Anomen je pravi izbor.
Za sve ostalo, tu su drugi likovi :)

Dakle, ako želiš fightera, uzmi Minsca, Korgana ili Keldorna.
Ako želiš clerica uzmi Viconiju ili čak Aerie.
Ako oćeš nešto između, a da je uz to i iritantan lik, uzmi Anomena :)

RIPtheREAPER
18-08-2007, 22:59
Nasao sam Celestial Fury.
:shock:
Predivni statsi!

Jedino je problem sto me love guradovi iz Temples districta.



EDIT: Probao sam utipkat ovu komandu: CLUAConsole:CreateCreature(''wmart2'')
ALi mi ne radi...
Jel radi vama ostalima koji ste probali?

Prince-Artas
19-08-2007, 00:24
maleno pitanje
dvoumim se šta da nabavim isključivo za SP igranje, Diablo 2 ili Baldurs Gate 2

PC Gay
19-08-2007, 09:40
maleno pitanje
dvoumim se šta da nabavim isključivo za SP igranje, Diablo 2 ili Baldurs Gate 2

Mudri čovjek je jednom rekao "Ako moraš birati između dvije stvari, odaberi obje" :wink:

Arbiter of Change
19-08-2007, 10:44
A ja kažem: ako nisi igrao Baldur's Gate, nabavi ga.

Lord Coldwolf
19-08-2007, 11:38
maleno pitanje
dvoumim se šta da nabavim isključivo za SP igranje, Diablo 2 ili Baldurs Gate 2

Single player,. definitivno Baldur's Gate preporucujem, mada nije ni diablo 2 nesto daleko iza no ipak on je bolji za multiplayer iskustvo.

Pc Gay,.
meni je Minsc preblesav :D (valjda zato jer sam ga previse imao u ekipi)

Anomen je zapravo odlican lik, jako brzo se razvija, fighter je cleric je, sa svojim spellovima moze biti puno jaci od standardnih fightera.

Al Keldorn je meni jedan od naj likova, onak bas pravi vitez/paladin kakav bi trebao biti u jednom fantasyu. :)
Ako vec ja nisam paladin, onda svakako si uzmem Keldorna da nosi Holy Avengera :)


Btw,. sad opet igram Planescape Torment ( da se odmorim od Diablo clickanja po misu :D )
,. kak je to dubokoumna igra, nemrem se prestat cudit :)
npr onaj planewalker ti isprica sve o planesima i saznas puno toga o forgotten realmsima.
I magije su tamo vizualno predivno izvedene :)

RIPtheREAPER
19-08-2007, 12:19
maleno pitanje
dvoumim se šta da nabavim isključivo za SP igranje, Diablo 2 ili Baldurs Gate 2

Diablo 2 ces igrat 2 mjeseca a Baldurs Gate 2 ces igrat 6 mjeseci.
:wink:

Bartuc
19-08-2007, 21:01
maleno pitanje
dvoumim se šta da nabavim isključivo za SP igranje, Diablo 2 ili Baldurs Gate 2

To ti je isto kao da si pitao: "Da li da obrišem guzicu sa šmirgl papirom ili Kraljevsko Bjelim dvoslojnim papirom?" Normalno da se uzima BG2 :D Diablo je savršena igra, i možeš je stvarno igrati mjesecima da ne dosadi zbog svoje jednostavnosti i zaraznosti! Ali BG2 je igra sa najboljom i najorginalniom pričom ikada, predivom grafikom, ludo dobrom atmosferom i nenadjebivim suživotom NPC-eva! Jednostavno se ne smije propustiti!

Jedino naravno ako ti treba igra za MP, onda si zemi D2 zbog pristupa BattleNetu! Mada je kod mene pravilo - "Dok god postoji dobar SP, nema tog vraga kaj bu me natjeral na MP" :D

PC Gay
19-08-2007, 21:04
Btw,. sad opet igram Planescape Torment ( da se odmorim od Diablo clickanja po misu :D )
,. kak je to dubokoumna igra, nemrem se prestat cudit :)
npr onaj planewalker ti isprica sve o planesima i saznas puno toga o forgotten realmsima.
I magije su tamo vizualno predivno izvedene :)

:pray:

Yep, Torment nije igra, to je filozofija, stanje uma :)

What can change the nature of a man..?

A genijalna mi je ona kratka priča koju ispriča Morte u bordelu, kad trebaš pričati sa svim mušterijama da nagovoriš Fall-From-Grace da ti se pridruži.
Nekakva priča o čovjeku koji se probudi kraj nekog čudnog lika i ovaj mu kaže da je tu kako bi mu ispunio želju...

RIPtheREAPER
20-08-2007, 09:22
Dosao sam do Firkargga.
:pray:
Impresivno, nema sta.

Samo je problem ubit ga :D
Likovi mi stalno missaju.


EDIT: Probao sam utipkat ovu komandu: CLUAConsole:CreateCreature(''wmart1'')
i CLUAConsole:CreateCreature(''wmart2'')
Ali mi ne rade...
Jel radi vama ostalima koji ste probali?

Upitni
20-08-2007, 10:46
moras prvo ukljucit sifre,pa onda to upisat

RIPtheREAPER
20-08-2007, 13:04
To sam vec napravio.
:P

Bartuc
20-08-2007, 13:28
EDIT: Probao sam utipkat ovu komandu: CLUAConsole:CreateCreature(''wmart1'')
i CLUAConsole:CreateCreature(''wmart2'')
Ali mi ne rade...
Jel radi vama ostalima koji ste probali?

Ta dva trgovca dolaze u posebnoj ediciji igre, ne znam da li su potpuno isključeni sa ostalih verzija!

Ako ti radi šifra, te trgovce bi trebao nać u Wauken's Promenade-u u Advanturer's Martu skroz iza prvog trgovca (moraš rasčistiti onaj "fog of war" da ih vidiš)!

Provjeri također ako si krivo upisao šifru! Možda ti fali negdje razmak ili nekaj!? A možda si i krivo osposobio šifre!?

EDIT: Nadam se da sam u pravu što se tiće te šifre i prizivanja trgovaca sa opremom iz orginala BG1 :D

PC Gay
20-08-2007, 14:52
Meni se jednom trgovac iz Icewind Dalea pojavio ispred Copper Coroneta (?) nemam pojma zašto....

Enivej, ti trgovci ti nisu baš nešto obavezno, jer ionako nećeš puno stvari od njih kupiti (kad ih dobiješ na početku igre, onda nećeš imati dovoljno golda za kupiti stvari, a kad kasnije dobiješ golda, onda ćeš već imati i bolje stvari na sebi).
Ali postoji jedan maaaaali slatki predmet kojeg prodaje jedan od njih :) Robe Of Vecna - olakšava život mageu 10 puta :wink:

Bartuc
20-08-2007, 14:59
Robe of Vecna je definitivno najbolji item u čitavoj igri! Mage ispali magiju prije nego počne izgovarati svoj ČiriBuČiriBa :D Ludnica predmet!

Ima još jako dobrih i korisnih itema... NPR. onaj Shield of Balduran! To je isto jedan od ponajboljih itema! Staviš ga liku u ruke i sve zrake od Beholdera se odbijaju nazad njima i krepavaju ko gamad poslje zaprašivanja! Doslovce si imun na Beholdera, a svi znamo da je on jedan od gorih neprijatelja jerbo te može od prve ubiti!

PC Gay
20-08-2007, 15:07
E, da, i taj shield je ful dobar... mrzim beholdere :|

RIPtheREAPER
20-08-2007, 22:06
Neznam zasto mi ne radi ta komanda...
:(

Bartuc
20-08-2007, 22:15
Neznam zasto mi ne radi ta komanda...
:(

A jel ti ziher rade ostale šifre? Probaj stisnuti crtl+y na nekoga tek toliko da se ujveriš da si ih dobro omogućio! Samo pazi, to bu ti ubilo lika na kojega uperiš miš :D

Ako nije problem u tome! Probaj staviti razmak između Creature i (zagrade)!

RIPtheREAPER
20-08-2007, 22:54
Sve mi normalno radi.
:?
Neznam zasto ta nece.

mravojed20
25-08-2007, 17:55
Je zna netko da li mogu Aerie obnoviti krila? obećao sam joj,a ona se naljutila sad,popizdila na svih. :D

EDIT: ne zanima me kako mogu nego samo jeli moguće,nemojte spojlati pliz.

Bartuc
25-08-2007, 18:38
Je zna netko da li mogu Aerie obnoviti krila? obećao sam joj,a ona se naljutila sad,popizdila na svih. :D

EDIT: ne zanima me kako mogu nego samo jeli moguće,nemojte spojlati pliz.

Mislim da nije moguće! Ja bar nisam otkrio kako!

RIPtheREAPER
25-08-2007, 22:15
Sumnjam jer sam procitao dosta hintova i tipova ali nisam vidio nista o tome.

Btw. gdje dobijem Crom Faeyr i imate li neki savijet kako da ubijem onog shadow dragona u temple-u od boga sunca?

Aerial
26-08-2007, 09:57
Crom Faeyr?
Ah, that pretty hammer... :)

Treba ga forgati, tj. dati Cromwellu sve djelove da ga napravi. A djelovi su:

1) scroll of crom faeyr ili tako nešto kojeg dobiješ od Shadow Dragona (yep, isti onaj kojeg pitaš kako ubiti)

2) hammer of thunderbolts kojeg dobiješ u kanalizaciji u Athkatli. Sad, to je malo zeznuto... prolaz se nalazi negdje na sjeveroistočnom kraju kanalizacije, i treba ga detektirati. Druga stvar, zaključano je, a ključ ima Tazok. Tazok je nekakav psihotični orog (poznat otprije onima koji su igrali BG 1) koji se nalazi u Firkraagovoj špilj, dakle u onom dungeonu u Windspear Hills. Kad ga ubiješ, uzmi ključ, onda u Athkatlu, kanalizaicja, skrivena vrata i unutra je neki mali labirint s mind flayerima u kojem se nalazi Hammer.

3) girdle of frost giant strength koje se nalaze u Underdarku (aw, crap). Yep, to znači da Crom Faeyr ne možeš napraviti prije nego prođeš Underdark. Ta stvar je na jednom od 4-5 nekakvih demon knightova koji se stvore kad pridoneseš žrtvu na oltaru Demogorgona (npr. summon animal baciš na oltar). Ali nemoj se žuriti u Underdark jer ćeš se zajebati ako tamo dođeš nespreman. Obavi što god možeš prije nego odeš dolje...

5) gauntlets of ogre power - item kojeg možeš relativno brzo dobiti, a dobar je... nalazi se u Planar Sphere, a da bi ušao moraš imati V... V... shit, zaboravio sam mu ime... onaj neki dosadni ranger iz Umar Hillsa :) Item se nalazi na jednom od bat fuck insane halflinga na početku sfere.

...

E, a što se tiče zmaja... taktika ko' i uvijek. Nabaci sve moguće buffove na party prije nego ga napadneš (haste i remove/resist fear su obavezni), posloži fightere odmah uz zmaja, a castere malo dalje. Onda udri svime što imaš i drži fige :wink:
Ne zaboravi na spell breach, pierce magic, lower resistance i slične magije jer su obavezne protiv takvih beštija...

m777
26-08-2007, 10:47
nalazi se u Planar Sphere, a da bi ušao moraš imati V... V... shit, zaboravio sam mu ime... onaj neki dosadni ranger iz Umar Hillsa
Valygar

mravojed20
26-08-2007, 11:16
Gdje se njega moze naći nakon što ga odbijem da mi se pridruzi u umar hillsu? jer zelim rijesiti planar sphere quest.

m777
26-08-2007, 11:25
Vjerojatno je u svojoj kući u dokovima, gdje si ga prvo tražio...

mravojed20
26-08-2007, 11:36
Nisam ga ja ni trazio tamo,slucajno sam ga nasao :D ok,hvala!

RIPtheREAPER
26-08-2007, 12:45
thx na helpu.

jos nesto, gdje se nalaze fallen paladini u bridge districtu?

pretrazio sam sve al nemozes nas ni dasi bog...

i gdje je taj cromwell?
zelim se rijesit red ragon scalesa, samo mi smetaju.

m777
26-08-2007, 14:35
@mravojed20 - :) Nema na čemu...

@RIPtheREAPER - I ja dosta dugo nisam mogao naći te fallen paladine. Ako se dobro sjećam, nalaze se negdje na sjeveroistočnom dijelu mape (gore desno)...
Cromwellova kuća je u dokovima, dolje desno, sjeverno od onog svjetionika...

RIPtheREAPER
26-08-2007, 20:26
E puno hvala! :pray:
Ja sam ih trazio ko muha bez glave :D

Koje sve stvari Cromwell moze iskovati?

Bartuc
26-08-2007, 20:49
A joj :D

Fallen Paladini su odmah kako uđeš na Bridge District, pa lijevo pokraj ulaza :rotfl:

Cromwell može iskovati ovako:

1) RedDragon armor
2) ShadowDragon Armor
3) CromFayer
4) Equilazer Sword
5) SilverSword
6) Plate of "neka zelena beštija na A." :D
7) Gasen Bow
8.) Wave Helberd
9) ... Brijem da sam pokrio najvažnije djelove!?

Od toga su ti Armori obavezni, CromFayer ti je obavezan, SilverSword (ima šanse da ubije od prve)!

RIPtheREAPER
26-08-2007, 21:00
Niiiiceee ::D

Arbiter of Change
26-08-2007, 21:59
Misliš oni zeleni kukci šta ih ima naći tamo gdje nosiš akorde onoj vili ili šta je je već? Oni divovski?

Lord Coldwolf
26-08-2007, 22:43
Misliš oni zeleni kukci šta ih ima naći tamo gdje nosiš akorde onoj vili ili šta je je već? Oni divovski?

oni kaj iz zemlje izlaze,.:D 900 exp pointsa vrijede

Arbiter of Change
26-08-2007, 22:51
E baš ti.

Sjećam se kad sam ih 1. put vidio (dok još nisam bio zmajeve primjetio), bio je to onaj wow! trenutak. :)

Lord Coldwolf
26-08-2007, 22:57
E baš ti.

Sjećam se kad sam ih 1. put vidio (dok još nisam bio zmajeve primjetio), bio je to onaj wow! trenutak. :)

nisu bas bili macji kasalj u BG1,. zato sam se u dvojci izivljavao na njima

"ajde pomoli tu zelenu glavicu van!! hehehehe!!!! " :D :twisted:

Aerial
26-08-2007, 23:14
Ankegh ili tako nešto :)

Bartuc
26-08-2007, 23:23
Jap, to su ti! Od njihove ljuske možeš napraviti neki armorček, nikaj ne valja! Ne isplati se dati pare za tu glupost :D

m777
26-08-2007, 23:52
Isplati ako ti character ima armor restriction...

mravojed20
27-08-2007, 09:41
OK, preporuke kako maznut Firkraaga? jednostavno "otpuše" cijeli party,ne mogu mu se ne pribliziti :D

The Boz
27-08-2007, 09:50
Koji si level, koji ti je party?

Aerial
27-08-2007, 10:10
E, nadam se da znate da zmajevi zahtjevaju spešl formaciju partija :)

Dakle ne poredaju se svi ispred zmaja (sigurna smrt), nego ga okruže i to u dva kruga.
Prvo se fighteri poslože uz zmaja u manji krug (jednako udaljeni jedan od drugog; ako imate tri melee lika u ekipi onda će tri stati uz zmaja, svaki na udaljenosti jedne trećine kruga).
Casteri (mage, bard, druid...) se poslažu u drugi krug dalje od zmaja također svo troje jednako udaljeni jedno od drugog.

Na taj način izbjegavaš da ti cijeli party bude otpuhan (ne može puhati 360° i otpuhati cijeli party, eventualno 4 lika max), ili da samo 2-3 lika popuše damage od dragon breatha.

Inače, što se tiče dragon breatha, ta stvar zna biti *jako* gadna, pa treba prije borbe baciti nekakav protection na likove, ovisno o tipu breatha...
firkraag - fire protection
shadow dragon - acid protection ili negative plane protection (mislim da je ovo drugo)
itd...

mravojed20
27-08-2007, 10:21
Ja sam Undead hunter,da me ubiješ ne znam koji level,Minsc,Jaheira,Anomen,Aerie i Nalia.

Uzeo sam baš njih zato jer mi nekako najprirodnije odgovaraju.

Neću ga ići još ubiti,ako znate neke predmete koji pomažu protiv zmajeva..

Onaj mač imam,je postoji još nešto?

The Boz
27-08-2007, 10:26
Magic Damage. Firkraag nevoli Magic Damage.

Aerial
27-08-2007, 10:34
Inače, ako fighteri ne pomažu u davanju damagea zmaju (a u 90% slučaja ne pomažu) onda se osloni na dobri stari magic missile rush :)
Dakle, ono što bi trebao raditi je

lower resistance
breach
magic missile
pierce magic
magic missile
magic missile
melf's acid arrow
minor trigger (magic missile)
lower resistance
breach
magic misslie
melf's acid arrow
melf's acid arrow
minor trigger (magic missile)
...
...

Firkraag: death
Party has gained experience: 45 000
:)

The Boz
27-08-2007, 10:37
Zapravo, bilokakav low-level cleric, ili cleric nižeg nivoa od wizarda/sorcerera neka baci Magic Resistance, pa onda wizard baci Lower Resistance, za efektivno 0 Spell Resistancea na Firkraagu :D

mravojed20
27-08-2007, 10:39
Probat ću to,fighteri mi stvarno niš ne rade damage,il najebu odmah ili fulaju uvijek,hvala za savjete! :D

RIPtheREAPER
27-08-2007, 11:27
Ja bi sad trebao ic na Shadow dragona.
Aeri sam toliko nafilao sa spellovima da vise ne stane :D
Kaze da joj int ne dopusta vise spellova...pih...
Meni je najbolji spell Holy Smite.

Bartuc
27-08-2007, 15:23
Zadnji put kada sam igrao BG2 (nedavno), igrao sam na najvećoj težini! E, staneš pred Firkraga, napadneš ga, par sekundi poslje ti izbaci Dragon Breath i 4/6 likova se rasprsne u komadiće te ih nemreš ressurectati :D Poludio sam u tom fajtu :D

Ali je zato Shadow Dragon pao ko curica... on nema Dragon Breath mogućnost 8)

Igra na najvećeoj težini dobi novu dimenziju, postane jedno 10x zabavnija i zaraznija! Ko nije probao, mora probati! Napokon moraš taktizirati i iskoristiti zadnju kap magije da pobjediš u inaće osredenjem fajtu!

mravojed20
27-08-2007, 15:27
Magija mi je nekako premoćna,previše neprijatelja moraš ubiti magijom,previše neprijatelja tebe napada magijom..

Aerial
27-08-2007, 17:19
BG 2 je zato i tako dobar, što magija ima veliku ulogu u igri i poprilično je kompleksna... svaki spell ima neki counter, svaki mage mora koristiti hrpu spellova i triggera a borbe se nerjetko svedu na nadjebavanje između clerica i mageova tko će koga zeznuti nekim spellom :)

Za razliku od recimo bilo kojeg drugog D&D naslova na PC-u u kojem magija igra nekakvu perifernu ulogu, ko da je nekakav eye-candy... Ni Icewind, ni Neverwinter, ni Torment nemaju takav sistem kao BG 2. Tamo je magija isključivo bonus za napraviti malo veći dmg i to je to...
U Balduru je magija klasa za sebe :wink:

mravojed20
27-08-2007, 17:53
Al zbog toga su fighteri i rangeri zakinuti,i to jako.Meni se sviđa što ima puno spellova,za sve moguće situacije,ali mi je nekako preforsirano,svaki veći neprijatelj baca magiju.

Da imam 3 fightera i 3 rangera nebi daleko dogurao.

Arbiter of Change
27-08-2007, 18:20
Slažem se, ali to je ipak pomak od 1. BG-ta.

Aerial
27-08-2007, 20:14
Al zbog toga su fighteri i rangeri zakinuti,i to jako.

Je, al kad mageu baciš breach i dispel magic, onda mu je hasteani fighter najgora noćna mora :)

A ako je još paladin koji drži onaj nožić Carsomyr, onda je mage homonim za mrtvaca :)

Lord Coldwolf
27-08-2007, 21:33
magija definitivno treba bit najaca,.
ali i najteza za svladati.

m777
27-08-2007, 21:53
Al zbog toga su fighteri i rangeri zakinuti,i to jako.Meni se sviđa što ima puno spellova,za sve moguće situacije,ali mi je nekako preforsirano,svaki veći neprijatelj baca magiju.

Da imam 3 fightera i 3 rangera nebi daleko dogurao.
Ja imam buffed rangera s dobrim dual-wieldom i Boots of Speed. Igra mi je i prelagana...

mravojed20
27-08-2007, 22:00
Znam da ranger nije limitiran samo na bow ali probajte tako igrati,samo luk i strijela,nemoš prdnut. :yuck:

m777
27-08-2007, 22:01
Archer + 5 skill points on long bow = prdi ko lud

mravojed20
27-08-2007, 22:11
ajde igraj s tim rangerom,ali bez likova koji bacaju magije,nema šanse.

6 fightera...banana.

6 rangera ....banana.

4 fightera,2 rangera...banana.

6 wizarda...... :pray:

Bartuc
27-08-2007, 22:15
Da, čak je Archer sa 5 na LongBow i 2 na Two Handed Weapon Style (za LongBow) vrlo loš kasnije! Na početku je jedan od najjačih likova, nitko ne stigne dopuzati do tebe i već su mrtvi! Ali kasnije je pre slab, gotovo svaki jači neprijatelj je imun na njegove napade... dobar je samo za Gobline i slične điđe i baje!

RIPtheREAPER
27-08-2007, 22:27
Shadow dragon je "pao brze nego vrijednost dionice koju kupi Al Bundy".
:D

Nisam ni potrosio sve magic misslove!

Istina, magovi su prejaki.

Samo zamislis 6 magova sa Disentrigejtom.

Bartuc
27-08-2007, 22:39
Shadow dragon je "pao brze nego vrijednost dionice koju kupi Al Bundy".
:D

Nisam ni potrosio sve magic misslove!

Istina, magovi su prejaki.

Samo zamislis 6 magova sa Disentrigejtom.

Nemreš igrati igru bez Fighter-a!

Već ima negdje, ali da ponovim svoj custom party:

1) Berserker -> Two Handed Sword - SilverSword
2) Berserker/Mage -> Dual Wield - Axe of Uyielding i Equilizer
3) Berserker/Cleric -> Dual Wield - Flail of Ages i Crom Fayer
4) Inquisitor -> Two Handed Sword - Holly Avenger
5) Swashbuckler/Fighter -> Dual Wield - Celestial Furry i Hindo's Doom
6) Berserker - Two Handed Weapon -> Hellberd

Od tih 6 likova, 3 lika imaju oružje s kojima mogu ubiti od prve!

U tom party-u od 6 likova, nutra imaš: 6 Fightera, 1 Mage, 1 Cleric, 1 Thief! Dugo sam kombinirao party-e, ali ovaj mi je definitivno najbolji ikada! S njim sam prešao na nejtežoj težini!

Aerial
28-08-2007, 13:03
Ne možeš proći igru sa 6 mageova.

Zašto?

Underdark :wink:

(khm, drow, khm, magic resistance, khm)

RIPtheREAPER
28-08-2007, 13:06
A jebiga, nisam jos dosao do underdarka tako da neznam kako to izgleda...

Koji je uopce quest za underdark?

Aerial
28-08-2007, 13:11
Underdark je poslije Spellholda (ona ludnica na otoku Brynlaw u koju su strpali Imoen i Irenicusa)... s tim da nakon toga možeš birati hoćeš li odmah u Underdark ili prvo brodom u Sahuagin city (fkorz, odaberi ovo drugo jer ćeš dobiti više exp i itema).
U Spellhold ćeš doći nakon što odlučiš pomoći Thiefovima ili Vampirima i platiš onih 15 000 za pronalazak Imoen...

Ako se dobro sjećam, ja sam u Underdark došao s likovima na otrpilike 14 levelu ili tako nešto...

RIPtheREAPER
28-08-2007, 14:39
Mozete mi malo spojlati i reci nesto o irenicusu?
Tko je on uopce?

Arbiter of Change
28-08-2007, 14:41
Recite NE spoilerima. :)
Za takvo nešto korisitite PP.

RIPtheREAPER
28-08-2007, 14:47
A daj ne kenjaj...

The Boz
28-08-2007, 15:47
Irenicus je elf. Ime mu je Jon. Eto, to je sve što trebaš znati.
E, i da, Necro, Wild Mage, Sorcerer, Cleric, Druid i Cleric/Mage(Aerie) prolaze igru sa Tacticsom i Ascensionom bez beda... dobro, nije bez beda, ali ju prolaze. Perverzno jako.