PDA

Pogledaj cijelu verziju : Baldur's Gate 2 - Sjećanja



Stranica : 1 [2]

RIPtheREAPER
28-08-2007, 19:57
Niste fora...

Btw. sad sam u planar spheri i dosao sam na drugi lvl di su dvije sobe: jedna ice a druga fire.
i u trecoj je neki racku, kao evil room.

kaj tu trebam napravit?

Svinjoguz
28-08-2007, 20:18
Niste fora...

Btw. sad sam u planar spheri i dosao sam na drugi lvl di su dvije sobe: jedna ice a druga fire.
i u trecoj je neki racku, kao evil room.

kaj tu trebam napravit?

posejvaj i isprobavaj.

RIPtheREAPER
28-08-2007, 20:33
Ma pametno moje.

mravojed20
28-08-2007, 20:46
Gle ako zeliš da ti sve bude pri ruci kad negdje zapneš,i ako ti je stvarno gušt ne isprobavati ništa sam nego pitati druge skini si Baldur's Gate 2 walkthrough i sve što te zanima ti tamo piše. samo upišeš u google.

m777
28-08-2007, 21:26
Niste fora...
Provjeri PP inbox povremeno...


Btw. sad sam u planar spheri i dosao sam na drugi lvl di su dvije sobe: jedna ice a druga fire.
i u trecoj je neki racku, kao evil room.

kaj tu trebam napravit?
Ako još nisi došao do Lavoka, prvo moraš složiti Golema...

RIPtheREAPER
28-08-2007, 23:22
Skuzio sam, thx anivej.

Samael
29-08-2007, 12:59
Meni se u igri naviše dopao Adventurer's mart. Jeebuse, koji doživljaj, masu antiknih predmeta, oružje, knjige, ilegalni prodavači magija, i još se upgradea kako ti lik napreduje. Inače u i RL volim takva mjesta.

Joneleth_Irenicus
04-09-2007, 01:19
Mozete mi malo spojlati i reci nesto o irenicusu?
Tko je on uopce?

To je jeb*č! Najromantičniji igrač u igri..

The Boz
04-09-2007, 07:52
Isto tako autor po meni najje***ije rečenice u povijesti gaminga...
"I cannot be caged... I cannot be controlled.... Understand this as you die, ever pathetic ever fools."

Bartuc
04-09-2007, 09:38
Isto tako autor po meni najje***ije rečenice u povijesti gaminga...
"I cannot be caged... I cannot be controlled.... Understand this as you die, ever pathetic ever fools."

Ma BG je prepun savršenih dialoga! Dao Bog da naprave neki novi serijal kojemu bude BG glavna motivacija i uzor!

RIPtheREAPER
04-09-2007, 10:09
A za to je potreban Black Isle...

Joneleth_Irenicus
04-09-2007, 12:25
Isto tako autor po meni najje***ije rečenice u povijesti gaminga...
"I cannot be caged... I cannot be controlled.... Understand this as you die, ever pathetic ever fools."

:rotfl:

aa... te rečenice nikako da se sjetim neki dan... prejaka je. :wink:

Lord Coldwolf
04-09-2007, 14:01
Isto tako autor po meni najje***ije rečenice u povijesti gaminga...
"I cannot be caged... I cannot be controlled.... Understand this as you die, ever pathetic ever fools."

Ma BG je prepun savršenih dialoga! Dao Bog da naprave neki novi serijal kojemu bude BG glavna motivacija i uzor!

pa to i rade , tocno su rekli da im je Baldur's Gate uzor, samo sto su izmislili svoj svijet :)

igra: Dragon Age

Btw,. Planescape Torment po meni ima mozda bolje dijaloge.

Sad se bas pitam,. dal postoji koji bolje osmisljeni i razvijeni svijet od Forgotten Realmsa ?

Bartuc
04-09-2007, 14:54
A ne znam baš! Evo prvi put čujem sad za taj Dragon Age i malo sam pogledao SS-ove na Gamespotu... izgleda mi više kao NWN nego kao BG2! To me već sada lagano odbija! Na slici su očito glavni lik i henčmen isto kao u NWN-u :(

Nadam se da će igrivost i priča popraviti loš dojam o grafici :D

Lord Coldwolf
04-09-2007, 19:39
:) vise izgleda nitko ne radi 2d rpgove,.

moramo se sami okupiti i napraviti jedan hehe,. :D imam ja materijala,. tj. imao bih i vise da nisam lijen (citaj: da ne trosim vrijeme na igranje rpgova) :D

m777
05-09-2007, 21:56
Isto tako autor po meni najje***ije rečenice u povijesti gaminga...
"I cannot be caged... I cannot be controlled.... Understand this as you die, ever pathetic ever fools."
Ili "Silence, dog. You have no purpose but to die by my hand."

Prince of Persia freak
06-09-2007, 12:08
Našao sam na cesti prva 3 cd-a od te igre, nemam zadnja 2 :cry:

Joneleth_Irenicus
10-09-2007, 10:45
:) vise izgleda nitko ne radi 2d rpgove,.

izgleda da ne. :cry:

Joneleth_Irenicus
10-09-2007, 10:48
Našao sam na cesti prva 3 cd-a od te igre, nemam zadnja 2 :cry:

Na cesti? nać cd od baldur's gate-a na cesti je veća sreća nego osvojit loto. :wink:

Da_killah
10-09-2007, 11:11
Našao sam na cesti prva 3 cd-a od te igre, nemam zadnja 2 :cry:

pa nabavi i ostala dva, kad već imaš toliko sreće, zašto ne zaigrati?

Bishop_45_(2)
21-10-2007, 01:00
Hey, iam pitanje, tko je napravio BG, jer on se nalazi na listi Biowareovih igara (http://www.bioware.com/games/), a sad na Planet BaldursGate (http://www.planetbaldursgate.com/)S(desno na dnu) imate poll koji kaze:
"With the closing of Black Isle Studios, which game series would you like to see another company buy the rights to and continue the storyline?

Baldurs Gate for PC
Baldurs Gate for Console
Planescape: Torment
Icewind Dale "

To znaci da je Bioware posjedovao Black Isle S.(na falloutu nisam vidio logo od biowarea....) ??? , ili je Bioware reinkarnacija BlackI.S. ???
EDIT: sry, BlackI.S. pripada (u prošlom vremenu) Interplayu...., ali poll me i dalje buni ?


BTW, ce mi raditi Baldures Gate ako ga stavim na dvd ?

Neven <R>
23-11-2007, 00:29
Počeo sam opet prelaziti BG2, pa da malo oživim topic.

@Bishop:
Bioware je napravio, Black Isle je izdao obadva nastavka.

Party mi se sastoji od:
Ja (dwarf, cleric)
Minsc
Jaheeira
Aerie
Yoshimo (kad pogine zamjenit ću sa Imoen)
Edwin (daleko najbolji i najjači lik)

Je'l se može netko sjetiti što mi sve treba za crom faeyr (i gdje se nalazi), lijepo bi mi pasalo uz dwarfa, a neda mi se po raznim FAQ-ovima kopat.

Bartuc
23-11-2007, 09:40
Treba ti:

Hummer of Thunderbolts
Scroll of Crom Faeyr
Guntlets of Ogre Might
Frost Giant Belt

Hummer nađeš kod ???? :D - ne sjećam se :cry: Ali lako ćeš ga nać... Mislim da ga čak kupiš u Cooper Cornetu!?!?
Scroll ti je ispod Temple-a kod onih MindFryera
Guntlets su ti u onoj Sferi iznad Cooper Corneta
Belt ti je u Underdarku

Neven <R>
23-11-2007, 11:17
Ok, hvala ništa prije underdarka, ali dobro bude ostalo za ToB.

Eh sad da se nadovežem na ono sa 6 magova da nije moguće prijeći, mislim da je itekako moguće. Kod magic resistant živina prolazi melf's minute meteor (i još neki spell), a sad 6 magova mogu jako puno tih meteorčića napraviti i samljeti protivnike, još se mogu conjurati u početku monsteri, a kasnije razni demoni i elementali da služe kao topovsko meso, a usput i naprave štetu.

A na kraju se sa tenser's transformation, haste-om i protekcijama mageovi mogu pretvoriti u fighting mašine. Puno je vjerojatnije tako proći sa 6 mageova nego sa npr. 6 fightera.

Makar ja osobno mislim da treba sve klase kombinirati i da je to na kraju i poanta BG-a, ipak su mi draži spellcasteri od fighterčina.

Bartuc
23-11-2007, 11:25
Najbolji ti je kombo Fighter/Mage 3 lika, Fighter/Thief 1 lik, Fighter/Cleric 1 lik i Inquisitor!

Boooleeeeessssnoooo :D

Na taj način si možeš iskoristiti sva najjača oružja u igri!

1) Dual wield -> Celesial Furry & Equilizer
2) Two Handed -> Silver Sword
3) Two Handed -> Wave Halberd
4) Dual Wield -> Axe of Unyielding & Još neka sekira
5) Dual Wield -> Crom Faeyr & Flail of Ages
6) Two Handed -> Holy Avanger

:pray: :pray:

Od svih gornjih oružja, njih 4 ima opciju da od prve kokne neprijatelja :D

Arbiter of Change
23-11-2007, 11:27
Uf, koji powah playah. :D

btw. snaga čelika posjeduje, često i više od magije kad trebaš nekoga (spellcastere bez viših magija) brzo neutralizirati.

Aerial
23-11-2007, 11:30
Treba ti:

Hummer of Thunderbolts
Scroll of Crom Faeyr
Guntlets of Ogre Might
Frost Giant Belt

Hummer nađeš kod ???? :D - ne sjećam se :cry: Ali lako ćeš ga nać... Mislim da ga čak kupiš u Cooper Cornetu!?!?
Scroll ti je ispod Temple-a kod onih MindFryera
Guntlets su ti u onoj Sferi iznad Cooper Corneta
Belt ti je u Underdarku

khm..

kolega :roll:

- Hammer je u kanalizaciji kod mind flayera.. a treba ti prije toga ključ, kojeg ima Tazok, a on se nalazi u dungeonu od Firkraaga.
- Scroll je dok shadow dragona.. mislim, na njegovom truplu :)

Bartuc
23-11-2007, 11:31
Pa skuži sve te opcije :D

Imaš:

6 Figtera
3 Magea
1 Thief
1 Cleric
1 Paladin

Ko da igraš sa 12 faking likova :rotfl: :pray:

I to sam ih ovako kreirao:

Berserker/Mage -> DualWiled -> Axes
Berserker/Mage -> Two Handed -> SilverSword
Berserker/Mage -> Two Handed -> Wave Halberd
Berserker/Cleric -> DualWield -> Hummer & Flail
Swashbuckler/Fighter -> DualWield -> Katana & LongSword
Inquisitor (zbog odličnog Dispell & True Seeing) -> Two Handed -> Holly Avanger

Pa reci da nije zaaakon :D



@Aerial_51, u pravu si :D Isprike :P


PS: Svi likovi imaju grandmasteri za svoja oružja :P

Neven <R>
23-11-2007, 11:38
Uf, koji powah playah. :D

btw. snaga čelika posjeduje, često i više od magije kad trebaš nekoga (spellcastere bez viših magija) brzo neutralizirati.
Je al mi je dosadan takav sistem - uđi i pokolji. Ljepše mi je baciti fireball ili neki drugi area effective spell (chaos pa da se međusobno pokolju), ne znam toplije mi je oko srca odmah. :D

A fak bacio sam negdje taj ključ kojeg sam našao kod Tazoka. Grrr

Svinjoguz
23-11-2007, 12:07
koje je ovo sranje...ORIGINAL DVD od BG2 mi ima file corruptan i kad otvorim quest log i dobim error, ToB uopce ne radi, kupljeno prije godinu dana u algoritmu za 120kn...toliko o originalima :yuck:

RIPtheREAPER
23-11-2007, 12:23
Hm, probaj pachat?

Nije ne meni radila expanzija zbog ne podrzadog jezika ili tako nesto...
Ugl., pachao sam i stvar je bila rijesena.

reiki_
23-11-2007, 12:49
kako se zvala ona neka expanzija koja je bila na PCPlay CD-u jednom ?

Arbiter of Change
23-11-2007, 12:51
The Darkest Day, ako se ne varam (izgubio sam taj CD).

darioklc
24-01-2008, 11:15
Zapeo sam na jednom mjestu. Tamo u onom questu od Nalie kada idem oslobadjat onaj njen dvorac. U jednoj sobi naidjem na pet umber hulka. Citao sam kao da treba stavit onaj dog stew negdje. Pa oni pocnu to jesti pa me onda nece napadat. To nisam uspio. Stavim im na sred sobe to, ali oni se ne micu.
Kako ih onda poslije toga ubit?

Svinjoguz
24-01-2008, 14:04
s vatrenim magijama ak se dobro sjecam

Aerial
24-01-2008, 14:23
Zapeo sam na jednom mjestu. Tamo u onom questu od Nalie kada idem oslobadjat onaj njen dvorac. U jednoj sobi naidjem na pet umber hulka. Citao sam kao da treba stavit onaj dog stew negdje. Pa oni pocnu to jesti pa me onda nece napadat. To nisam uspio. Stavim im na sred sobe to, ali oni se ne micu.
Kako ih onda poslije toga ubit?

Nikad čuo za taj postupak... možda i funkcionira, ali najbolje ti je napraviti sljedeće:

Uzmi Njegovo Veličanstvo Minsca
Daj mu Njegovo Visočanstvo Lilarcora (imaš Lilarcora zar ne?)
I s njim vuci aggro, malo po malo pullaj umber hulkove izvan prostorije i zatuci ih dobrom starom brutalnom silom uz dodatak pokojeg spella :)

Za extra sigurnost, pobacaj par Chaotic Ordersa (imunitet na mind spells, uključujući i umber hulkov confusion) na 2-3 ključna lika.

T1H0
24-01-2008, 19:32
ahhh to je igra............

darioklc
25-01-2008, 15:10
Zapeo sam na jednom mjestu. Tamo u onom questu od Nalie kada idem oslobadjat onaj njen dvorac. U jednoj sobi naidjem na pet umber hulka. Citao sam kao da treba stavit onaj dog stew negdje. Pa oni pocnu to jesti pa me onda nece napadat. To nisam uspio. Stavim im na sred sobe to, ali oni se ne micu.
Kako ih onda poslije toga ubit?

Nikad čuo za taj postupak... možda i funkcionira, ali najbolje ti je napraviti sljedeće:

Uzmi Njegovo Veličanstvo Minsca
Daj mu Njegovo Visočanstvo Lilarcora (imaš Lilarcora zar ne?)
I s njim vuci aggro, malo po malo pullaj umber hulkove izvan prostorije i zatuci ih dobrom starom brutalnom silom uz dodatak pokojeg spella :)

Za extra sigurnost, pobacaj par Chaotic Ordersa (imunitet na mind spells, uključujući i umber hulkov confusion) na 2-3 ključna lika.

E sada... Lilarcor moram nabavit. Vidim da dosta toga moram pokupit da to sastavim... Tak da cu odustat od tih nekih questova gdje me ubijaju sa Confusiom.
Gdje nabavit te imunitete na mind spells?

Aerial
25-01-2008, 17:10
Trajne imunitete je malo teže nabaviti, jer ih obično daju neki itemi koje je malo teže naći. Npr Lilarcor, Equalizer is neka oružja daju imunitet na mind spells. Postoje i kacige koje daju imunitet na charm i u neku ruku mind spells, a njih ćeš naći usput kroz igru.

Što se tiče spellova, Chaotic Commands je cleric spell (zaboravio sam koji level, mislim 3. ili 4.) kojeg mozes pobaciati po svojim likovima prije ulaska u borbu. Vjerojatno ima još nekih, ali se sad ne mogu sjetiti...

Norther
25-01-2008, 19:52
e nisam dobro skuzio, mislim igru nabaviti jer sada igram sve starije naslove koje nisam imao prilike odigrati posto komp nazalost imam samo 4 godine...
trenutno igram homm3,falloute,diablo 1...itd

sada nabaviti cu ovo samo me zanima kolko ima expanzija tocno ?

The Great Duck
25-01-2008, 20:20
Jedna za jedinicu i jedna za dvicu.Mogu se naći 1 i 2 s ekspanzijama u istom pakiranju za oko 120 kn.

Aerial
25-01-2008, 23:59
S tim da expanzija za jedinicu nije ključna (nije dio priče), a expanzija za dvicu je skoro pa 3. nastavak po tom pitanju... Dakle, ako moraš birati između dvije expanzije, grabi Throne of Bhaal :)

Outmind
26-01-2008, 19:42
Eto, jeste li sad zadovoljni, ponovno ga instaliravam...

Bartuc
30-01-2008, 14:03
Kakav je vama Icewind Dale 2 u odnosu naspram Baldur's Gate 2? Se mogu spomenuti u istoj rečenici?

PS: Neverwinter Nights 1 mi ne radi na C2D i 7900GS :cry: Ne znam jel do procesora ili do grafe pošto mi se monitor ugasi prije samog ulaska u igru... Čovjek bi reko da radi sranja zbog dvije jezgre ali onda bi igra radila prije u nekom hiper modu ili bi trzala poput epileptičara, a 7900GS je poznata po nepredvidljivom gašenju monitora :( No uglavnom, ovo je samo malo jadikovanja usput, pitanje je na početku posta :P

W3DR4N
30-01-2008, 14:31
Kakav je vama Icewind Dale 2 u odnosu naspram Baldur's Gate 2? Se mogu spomenuti u istoj rečenici?

IC2 može prostirati tepih čim se pojavi BG2. IMO naravno.

Bartuc
30-01-2008, 14:38
Ja sam fakat ogroman fan BG2 i doslovce vapim za još jednom takvom igrom i jedino mi ID2 pada na pamet ali sam na par mjesta imao prilike čut da igra nije BG-u niti do koljena... brzo dosadi, nema tu dubinu, atmosferu, priču itd.

Nadao sam se da su to same hude vradžbine :cry:

Uff, popizdil bum, vrijeme ispita je, a ja ne znam kaj bi igrao na kompu :D

Neven <R>
30-01-2008, 14:46
Icewind Dale 2 je čisti hack n' slash jednostavno mu nedostaje ono radnja i život koji BG2 ima, a meni čisto klanje dojadi nakon nekog vremena.

Tak da ako očekuješ išta slično BG2 morat ću te razočarati, meni je IWD2 jedino bio dobar u multiplayeru prek neta jer nema puno razgovora, a zabavnije je s frendovima tako nešto igrati.

W3DR4N
30-01-2008, 14:47
Radije uzmi Arcanum, ili Planescape. Ako već nisi.

Bartuc
30-01-2008, 14:50
Arcanum bih volio probati. Nisam nikada niti Demo vidio, a kamoli cijelu igru :( To je već stara igra, trebala bi biti jeftinija, kaj ne?

PS: Zanimljivo, godinama sam slinio na recenziju iz PCPlaya od Arcanuma, ali nikada je nisam zaigrao :D

Svinjoguz
30-01-2008, 20:08
si probo torment?

Bartuc
30-01-2008, 22:21
si probo torment?

Nemam pojma :o

Ako je Pool of Radiance TBS - RPG, onda nisam igrao Planscape :D Nikad ne znam koja od te dvije igre je Turn Based :|

Svinjoguz
30-01-2008, 23:29
si probo torment?

Nemam pojma :o

Ako je Pool of Radiance TBS - RPG, onda nisam igrao Planscape :D Nikad ne znam koja od te dvije igre je Turn Based :|
http://en.wikipedia.org/wiki/Planescape:_TormentS ))

mravojed20
30-01-2008, 23:33
Nema ga nigdje za kupiti,šteta.

Bartuc
30-01-2008, 23:34
Bum pitao frenda jel ima :cry: Odlično izgleda na slikama :pray:

Hvala na preporuci!

mravojed20
30-01-2008, 23:35
Pripremi se na jako jako jako puno dijaloga i detaljnih opisa. Borba je skroz u drugom planu. Ali definitivno najbolja priča ikad na bilokojoj platformi.

Bartuc
30-01-2008, 23:47
Ma to se i traži! Igra sa dubinom, tak da te zarobi u priču. Dojajčano!

Neven <R>
31-01-2008, 01:22
Jep ovdje je više naglasak na priči negu u BG-u.

Lord Coldwolf
17-02-2008, 19:11
:) molim nekoga tko zna da mi detaljnije pojasni kako igrati BG II Throne of Bhaal preko LAN-a

hvala unaprijed....

(nemojte da predugo cekam :P)

Arbiter of Change
18-02-2008, 09:29
Jep ovdje je više naglasak na priči negu u BG-u.
Slažem se, premda je meni P:T za nijansu bolji zbog rijetko viđenog settinga (možda jedina igra sa radnjom smještenom na Sigilu, ne znam, ali ja sam upoznat s time iz PnP-a tako da komentiram na osnovi toga) i zbog masivnoSčudnih i drugačijih likova. Naravno, i zbog toga jer ne odiše onim klišejnim "Human Paladin + Dwarf Warrior + Elf Ranger + Halfling Rogue" kombinacijama.

kulamasta
29-08-2008, 02:31
Evo poceo ispocetka igrat Baldurs Gate Tutu...

Vidim da igrate sa svih 6 likova...

Na kojem vam levelu zavrsi main character posto vam se xp dijeli na 6?

Ja preferiram igru PC + 3 NPC

Lenkota
05-11-2008, 12:58
IGRAO SAM JU igrao sam sa warriorom igra je zakon..... :rambo:

crowap
05-11-2008, 19:41
ahhhhh nešto neopisivo, imam je i dan danas i na pc i na ps2 , pa je znam koji put zavrtit.... 8)

Lenkota
09-11-2008, 20:46
JA I CROWAP SMO JE PROSLI JA SAM TADA BIO PATULJAK on warrior

The Boz
10-12-2008, 11:09
...genijalno mi je kako je Lenkota ovo capsom napisao, sve osim onog djela daje crowap bio warrior :p Pogotovo zato jer je Lenkota bio PATULJAK.

Bartuc
10-12-2008, 13:37
...genijalno mi je kako je Lenkota ovo capsom napisao, sve osim onog djela daje crowap bio warrior :p Pogotovo zato jer je Lenkota bio PATULJAK.


Uživio se, znaš i sam da su Dwarfovi glasne kreature :D

Bartuc
17-01-2009, 14:00
OK, trebam savjet... Planiram ovako:


1) Swashbuckler/Fighter - Two Weapon (Katana & LongSword)
2) Korgan - Two Weapon (Axe & Hammer)
3) Viconia - One Weapon (Flail of Ages + Shield & Sling + Shield)
4) Edwin - One Weapon (Sling)
5) JanS- do Sarevoka
6) CUSTOM LIK - ????????????


a)STreba mi kvalitetan CUSTOM LIK, a da nije Paladin, Ranger ili Cleric pošto oni ne mogu biti Evil alignmenta (+ ako sam još koji class zaboravio)... Poželjno da bude dual class pošto je tako zanimljivije, ali da može biti EVIL.

+

b)SMožda neki prijedlog ako ima bolja alternativa za JAN-a. Neki neutral lik koji bi više koristio gore navedenom party-u...



Hvala.


PS:

@AoC, samo te čekamS:D

Arbiter of Change
17-01-2009, 14:30
Osjećam se počašćenim što misliš na mene, ali mislim da znaš što bi ja sad napisao pa neću. :D

Hmmm... custom lik... Kensai možda (je da je malo OP, ali nema veze)?

Bartuc
17-01-2009, 14:48
Kensai/???

Nekakav DualClass? Zašto baš Kensai, zar im nije pre velika mana što imaju ogromne item restrikcije?

Arbiter of Change
17-01-2009, 15:35
A sad, nisi rekao ništa protiv toga. Preporučio sam njih jer su prejaki, čak i uz sve nedostatke. :)
Osim njega možeš uzeti Wizard Slayera ili Berserkera... premda, ne znam što imaš sve instalirano, ali koliko se ja sjećam postoje zli Clerici.

Bartuc
17-01-2009, 15:44
Da, postoje, ali imam Viconiu pa mi je bedasto imati 2 pure Clerica. Ali zato Fajter/Cleric ili Fajter/Mejđ dolaze u obzir...

Bartuc
17-01-2009, 17:21
Odlučio sam se za Berserker/Cleric kombinaciju.

Samo me još jedna stvar interesira...


Ako krenem igru kao Berserker i na 9. levelu Dualam na Clerica, koji Stronghold dobijem? Da li dobijem Stronghold od Fightera ili od Clerica? To mi je bitno pošto ne znam da li da main lika stavim Swashbuckler/Fighter ili Berserker/Cleric, pošto sam do sada uvijek imao Fighterov stronghold, a sada bi rađe ili od Clerica ili od Thifa!?


Hvala...

Domy
18-01-2009, 13:20
Stronghold dobiješ po principu kojeg prvog osvojiš,samo moraš imat odgovarajuću klasu
Fighter/mage/thief ima priliku dobiti bilokoji od 3 strongholda, jedini preduvjet je koji quest obaviš prvi - De'Arnisse Keep za Naliu, Planar Sphere ili Mae'Var Guild

Za clerica trebaš riješit Unseen Eye,ak me pamćenje služi

Bartuc
18-01-2009, 13:34
To me zanimalo, hvala.

Gorila
22-01-2009, 13:30
Bok, jel preferirate igrati Baldura 2 (+expanzija) sa Evil ili sa Good partiem?
Koje je po vašem mišljenju zabavnije?
Možete mi nasvesti dobar good i dobar evil party?

Gorila
22-01-2009, 18:13
Zar mi nitko ne želi pomoć?

:cry: :cry: :cry:

Rang€r
22-01-2009, 20:01
imaš par postova iznad popis partya :) al neznam jel to good il evil, jer sam igru igro sam na plejki s frendom i to bez ikakvog pračenja priče il shvačanja igre...

Gorila
22-01-2009, 22:12
Pregledao sam temu i vidim zanimljive kombinacije za party, ali molio bih iskusnije (boz, bartuc, arbiter...????) da mi kažu da li je igra zabavnija sa Evil ili sa Good partyem..... Igrao sam je i prije ali mi se činilo kao da je igra više orijentirana ka dobrom partyu, a da je zlo zapušteno.

W3DR4N
22-01-2009, 22:20
Miješani ofkorz, da se posvađaju.

Arbiter of Change
22-01-2009, 22:24
Kad me već spominješ (iako ti zapravo treba Bartuc budući da je nedavno počeo sa zlom skupinom, bar koliko se sjećam) reći ću ti da možeš igrati sa obje strane (ne istovremeno naravno... ukoliko ne voliš da ti se NPC-evi kolju međusobno) i obje imaju svoje prednosti i nedostatke, ali kao što si rekao, dobro je općenito malo lakše. Problemi nastupaju, npr. ako maxaš reputaciju kao dobar lik jer će ti se drugi likovi početi žaliti (da, čak i neutralni), ako postaneš chaotic neutral ili lawful evil Cleric jer gubiš Stronghold koji si možda dobio, igranje kao glup i zao lik ti stvarno može zaključati dosta toga u igri ako izabireš loše u razgovorima i slične stvari.

The Boz
22-01-2009, 22:43
Igraš zlo kad prođeđ igru jedno dva puta, pa da znaš s kim možeš biti koliko slobodan :) I naravno, s kojim likovima uopće možeš šetat okolo. Korgan + Anomen je, recimo, katastrofalna ideja(osim ako ti je cilj roflanje), dok se Edwin i Jan slažu ko od šale. Treba znat koji likovi su "kompatibilni" sa zloćkama Obale Mača.
Inače, Korgan je The Man. He's got something long, hard and low to the ground that you people are free to touch and fondle.

Gorila
22-01-2009, 22:51
Hvala dečki. Upravo sam izguglao google iz googla i gledam malo te evil likove i bome rokaju. Edwin je naj jači mage, Viconia je naj jači Cleric, Korgan je jedini čistokrvni Fighter (igram sa modom True Grandmastery tako da je to odlično), a kasnije i Sarevok dolazi kao šlag na torti, također čistokrvi Fighter sa odličnim atributima. Tako da bum i ja probao sa zlom družinom. Šteta što je Imoen dobrica, a volio bi i nju uvesti u družinu tako da na kraju igram sa svo troje braće :gitara:



Kakvo je vaše mišljenje o Imoen? Ne izgleda mi kao nešto kvalitetan Thief, a i ima jako niski Strength što bi mogla biti mana. I da li će me napustiti ako budem zao?

The Boz
22-01-2009, 23:07
Thief neke vrste ti dobro dođe, ali nije neophodan... Imoen je čist ok, ali... ništa impresivno. Nema čak ni neki zakon Banter, samo smeta :p
Po meni je Aerie najbolji lik. Kao prvo, uvjerljivo je najjači. Stvarno se trebam potrudit ako želim razvit PCa da bude jači od Aerie u 1v1 ili 1vMnogo fajtu... Ono, Contingency>Enemy Sighted>Premonition, Contingency>25%>Heal, Contingency>10%>Heal... i onda slijedi izbacivanje spellova ko luđakinja.A Banter joj je mnogo zakon, koliko ju Edwin i Viconia i ... zapravo svi ubijaju u pojam :p

Gorila
22-01-2009, 23:14
Meni je Aerie također super ali zar nije pre dobra za zlu družinu, mislim da se nebi nikako uklopila? Jedino da ja napravim glavnog lika Cleric/Mage multiclass pa da igram kao Aerie evil twin :)

Što zapravo rade ti komboi koje si spomenuo, Contingency>Enemy Sighted>Premonition, Contingency>25%>Heal, Contingency>10%>Heal?

The Boz
22-01-2009, 23:19
Aerie jednostavno NIJE za evil team. Ode instant. Gotovo odmah :p
Contingency je spell koji ti omogućuje da castaš neki drugi spell koji neće biti izvršen dok se određeni uvjet ne ispuni. Tako Contingency->Enemy Sighted->Premonition casta na usera Premonition prvi put kada taj user vidi ikakvog neprijatelja. Contingency->10%->Heal na usera casta Heal ako mu health padne ispod 10%(ovo je instant cast efekt koji heala čak i ako bi sa 15% jedan udarac ubio).

Gorila
22-01-2009, 23:25
Ideš beba, pa onda je besmrtna sa tim Contingency->10% Heal :pray: Nikada nisam znao za takav kombo. Ali zar Edwin ili Viconia ne mogu iskoristiti taj Combo, pošto su ipak i oni Casteri.? Ili je to mix mage i cleric spellova pa je njima taj kombo neizvediv?

Gorila
22-01-2009, 23:30
I još bi nešto pitao, jel bolji dual class Berserker/Thief ili Swashbuckler/Fighter? Sa prvom kombinacijom bi kasnije mogao koristiti Carsomyr (use any item), dok bi sa drugom kombinacijom mogao koristiti nešto tipa katane u obje ruke.

The Boz
23-01-2009, 00:11
Oboje je OK, ali meni nebi bio prvi izbor ni jedan...
Heal je Cleric spell a Contingency Mage, tako da Viconia treba Mage levele(nemre ih dobit) a Edwin Cleric levele(dobije ih teško).

Gorila
23-01-2009, 11:35
Šteta, ali mage ima opciju da baci recimo contingency + stoneskin kada padne sa helthom, ali to i dalje nije niti blizu onom kombu. Boz - jesi probao igrati solo igru, samo ti bez npca? Zvuči mi kao izazov i primamljivo, ali se bojim da je dosadno jer nemaš nikoga za mikromenađment.

The Boz
23-01-2009, 11:43
Baldur's jesam igrao s jednim likom, ali mi se nije dalo. Ubrzo dosadi. Icewind Dale 1 i 2 sam prošao sa jednim i sa dva lika i mnogo je zabavno. Drow Paladin/Monk/Sorcerer je nehumano zakon kombinacija u Icewind Daleu 2. Spell Resistance od ~70, mrcinski zakon saveovi, AC od ~42 bez spellova... bolest :p

Gorila
23-01-2009, 12:41
Baš bum probao jednog dana i solo odigrati baldura. Monk je odličan, savršene bonuse dobiva tokom levela, samo šteta što također nema kombiniranja sa oružjima ili armorima/shieldovima, tako da može postati dosadan. Mada čujem da monk u balduru 2 može nositi Keldornov armor, jel to istina? Kasnije imaš one rukavice za njega u vodenom svijetu itd...... Da bar još ima i open lock, a ne samo detect traps, bio bi odličan za solo. Bez open locks, bilo bi teško pošto je puno toga zaključano.

The Boz
23-01-2009, 12:42
Dualaj u Sorca i uzmi Knock spell :p

Gorila
23-01-2009, 12:50
Ha, onda nemam neke koristi od Monka pošto ga dual zaključa :rotfl: Hvala na razgovoru, drago mi je što ste se ipak odazvali na moje vapaje, a sada idem igrati bg :thumbs2:

Bartuc
30-01-2009, 10:57
(iako ti zapravo treba Bartuc budući da je nedavno počeo sa zlom skupinom, bar koliko se sjećam)

Nope, Bartuc je započeo ipak sa Solo Sorcericom na Core i rastura sve u 16 :D


Uglavnom, puklo me da probam solo odigrati i prvo što mi je palo na pamet je Sorceress. Pošto igram sam, bez partya, leveli padaju ko iz neba. Sada sam 14 level, a još nisam izašao iz City Gatesa u vanjski svijet, a bome nisam niti riješio Planar Sphere, Unseeing Eye questove te još nisam krenuo na čišćenje Licheva. To ću sada krenuti pošto sam dobio Projected Image spell.


Gorila je pitao kako je igrati solo... Ako igraš sa Sorcererom, onda je pre pre pre pre lagano :D Tek sada kužim zašto su Lichevi toliko moćni. Prije toga sam igrao jedno tjedan dana sa partyem i došao sam do Shadow Lorda (svi questovi u gradu riješeni)... e, tamo gdje sam inače umirao i gdje sam imao masivnih problema, tamo Sorcerica prolazi kao vrući nož kroz maslac :pray: Tek sada kužim koliko te koče ti Fighteri i Clerici. Fighter ti ne treba, čak niti kao Meat Shield pošto te tako i onako nitko ne može dotaknuti zahvaljujući zaštitama, a kasnije imaš Mordijeve mačeve. Cleric ti ne treba pošto kao mag imaš sve potrebne protekcije, a Heal spellovi ti ne trebaju jerbo te uglavnom nitko ne dotakne, a ako baš i dotakne, imaš potiona ko dreka (MUST HAVE mod za Stacking itema).


Još jedan plus je što imaš para ko dreka, a trošiš samo na jednog lika. Tako da već sada imam Robe of Vecna, Sling of Everard +5 (totalno govno, žali bože 29'000 GP-a, uzeo sam je samo zbog Demi Licha za svaki slučaj), zatim Bracere AC 3 ako se ne varam itd., i još uz to mi je ostalo jedno 60'000 GP-a :D AC od Sorcerice mi je kao u Fajtera kada nosi Full Plate +1 od oka, a sa buffovima dolazi do -4 što nije loše.


Kažeš da je dosadno!? FAKAT NIJE. Glupo je samo ako prvi put prelaziš igru pošto propuštaš mnogo dijaloga i dubinu igre. Ali ako si je prije odigrao, definitivno odigraj solo iznova. 100% se posvetiš jednom liku, paziš na micro management te ga naučiš u dušu. Dok sa 6 likova, uvijek imaš nepoznanica pošto se nemreš posvetiti svakome sa istom mjerom te vlada kaos na bojištu. A i PRE DOBAR gušt je vidjeti kako jedna mala Sorcerica za sobom ostavlja valove mesa i krvi, kada se probija kroz n Fightera, Clerica i Magova bez da izgubi iti jedan HP :pray:



PS: Čak sam si i pribavio Custom Portrait za Viconiu, odmah sam se zaljubio i odabrao žensku umjesto frajera, a i glas je lakše tolerirati :D Pre pre dobra slika :pray:

http://www.imagesforme.com/out.php/i331250_ViconiaAvatar.bmp




EDIT:


Samo pripazite ako igrate solo Sorcerera, MORATE paziti na izbor Spellova pošto je ograničen i nema popravka. Ako trebate pomoć oko izbora spellova, recite :P

Arbiter of Change
30-01-2009, 11:11
Nije dobro... nema interakcije između likova. :)
Jedini manji problem je taj što možda fulavaš onaj EXP od disarmanja zamki i locpickinga, ali to je nevažno. Nego, jesi li stavio The Darkest Day addon sad kad igraš solo? Tamo nisam nikad probao solo pa me baš zanima, uzimajući u obzir da otežava igru.

Bartuc
30-01-2009, 11:16
Da, jedino mi fali interakcija, ali i dalje je toliko zabavno da je to manji problem ukoliko si igru već odigrao.


Nemam Darkest Day, to sam probao instalirati prošli i pretprošli put ali mi nikada nije proradio. Valjda nekaj krivo radim!? Ali pošto mi nije prije radio, onda ovaj put nisam niti pokušavao.


Što se tiče EXP-a od trapova, to je fakat mali problem kada uzmeš u obzir da se inače dobar dio EXP-a dijelio na 6 osoba, a sada ide sve samo meni :evil: :D


PS: Igram kao Chaotic Evil. Bahat sam prema ljudima i baš je gušt. A i dobro mi dođe Vampiric Touch. Spasio mi je život puno puta u ranijim levelima. Nestane ti spellova i onda zadnjeg neprijatelja ubiješ sa Vampiric Touchom i obnoviš svu energiju :rotfl:

Arbiter of Change
30-01-2009, 11:38
Stvar je u tome da trebaš stvarno paziti što imaš instalirano i ovisno o tome staviti pravu verziju:
http://lion.phpwebhosting.com/~teambg/t ... 9800&sel=0 (http://lion.phpwebhosting.com/~teambg/tdd/?page=download&color=B09800&sel=0)

Iskreno, mislim da nikad nisam igrao sa Chaotic likom... pojma nemam zašto. :)

Bartuc
30-01-2009, 12:29
Super, sada mi daš taj link :D Uglavnom, sada neću stavljati pošto se bojim da mi ne uhebe igru. Ali sljedeći put ću probati i Darkest Day mod, oduvijek me zanimalo kakav je.


PS: U onom postu sam se preračunao. AC mi ne dolazi do -4 sa buffovima već do -8 :pray: Ostala mi kriva brojka u sjećanju, valjda sa nekog nižeg levela.


I sada si zamisli situaciju. Imaš -8 AC što ti garantira da će te teško neprijatelj zgoditi, imaš Mirror Image koji ti napravi nekoliko projekcija koje umiru prije tebe, imaš Stone Skin koji napravi brdo slojeva na tebi koji se prvo moraju potrošiti prije nego te neprijatelj može oštetiti, bacim si imunitet na Magic Energy tako da me niti magic napadi ne oštećuju... Još mi samo fali protekcija protiv elemental štete i potpuno sam imun na sve :pray: Drito ti nitko nikaj nemre.


A uz sve to, sada imam i Project Image spell. Tako da imam sve te zaštite poduplane na projekciji koja troši svoj set spellova te pobije jedno 80% neprijatelja, a ostatak ti pokosiš sa svojim magijama koje su još netaknute :pray: :pray:


Jedini problem je što sam još mali level, imam brdo protektivnih spellova tako da mogu solo preživjeti, ali jedini izvor damagea su mi Magic Missle, Chromatic Orb (jebenica kada od prve odglumi jeftinu verziju Finger of Death spella), Skull Trap i Sunfire. Jebo Fire Ball, uvijek sam mislio da je to ultimate spell na početku, ali nije, Skull Trap je fenomenalan, brdo magic damagea za sve, jedina mana je što nije dalekometan.

Outmind
10-03-2009, 12:12
Imam pitanje vezano uz bg1. Hoću li biti zakinut za neki važniji element priče ili međuljudskih odnosa ak se riješim Imoen? Sam sam thief, pa mi ona ne treba, a mislio sam ju zamijenit kevanom pošto je ona koristila luk, a on je vjerojatno u tome mnogo bolji.

SirCag
11-03-2009, 12:01
U bg1 imoen baš i nije važna za priču, ali ljudi koji ju zadrže je obično dualclasiraju u maga negdje na 6-om levelu tako da ti je i to opcija ;)
magova nikad dosta

Duke of Earl
18-09-2009, 12:27
Evo počeo ja igrati Baldurs Gate II: Shadows Of Amn, i ostao sam lagano zbunjen. Dosad mi je jedini doticaj s DnDom bio Neverwinter Nights 2, ovdje sam završio tutorial, ali nije baš puno pomogao. Prva stvar koja me najviše zbunjuje i živcira je što nema objašnjenja za magije na quick bar traci, imam ih jedno 10-15 već na početku, a nemam pojma što s njima mogu učiniti. I klase su me totalno zbunile, ogroman je izbor, započeo sam s Druid Avengerom, ali ne paše mi zbog True Neutral stava za kojeg sumnjam da ću ga održat. Što se zapravo i desi ako se previše odmaknem od njega ?

U principu, tražim neku neutral good diplomatsku klasu koja bi većinu problema mogla riješiti razgovorom, ako je to uopće moguće u igri. Pretpostavljam da je za to najbitnija Charisma, pa mi preporučite nešto takvo, i količinu bodova koje bi na početku trebao ulupati u Cha stat. Za borbu bi se više oslanjao na group membere, tako da mi taj dio nije previše bitan.

Neven <R>
18-09-2009, 12:36
Opis magija ti piše u spellbooku, pravila su drugačija od NWN2 jer je ovdje riječ o 2nd edition AD&D-a dok je u NWN 3.5 edicija (AFAIK).

Ne znam baš koliko će biti situacija koje možeš rješiti mirno, ako si good character, evil likovi te nikako neće voljeti i nema tog razgovora koji će ti pomoći. Eventualno ti karizma može pomoći u većim nagradam kod rješavanja questova i sličnim stvarima Ali ako želiš igrati good charactera probaj sa neutral good rangerom ili clericom pošto tim klasama visoka karizma donosi nešto više prednosti.

Duke of Earl
18-09-2009, 12:41
A kakva je situacija s ovim multi i dual klasama, jel se to uopće isplati raditi, da li gubim neke stvari s tim i to ?

Bartuc
18-09-2009, 12:42
Uzmeš si Clerica ili Paladina (Inquisitor), oni bi u RPG svrhe mogli biti karizmatični likovi sa puno wisdoma, a opet tenkovi što se borbe tiče. Paladina obavezno prema Two Handed Swordu (Holy Avenger), a Clerica kao DualWield prema War Hammeru (Crom Fyer) i Flailu (Flail of Ages) ili kao Sword and Shield sa War Hamerom i štitom. Cleric ti je ultimativni tenk zbog mixa najjačih oružja, spellova i slobode nošenja najboljih armora :pray:


Spellove si gledaj u Spell Booku, defaultna tipka ti je "W" (za mage i sorcerrer klase). Tamo ti je sve detaljno opisano, pa povežeš ikonicu u quick baru sa onom u knjizi magije :D Za svećenike ti je tipka "P" ako se ne varam, tamo su ti Druid/Cleric/Paladin spellovi.

Neven <R>
18-09-2009, 12:47
A i ako imaš priliku odigraj jedinicu prvo, čisto zato što ti likovi počinju od 1. levela pa je u početku prilično zabavno kada te koboldi mogu ubiti s jednim hicem.

Duke of Earl
18-09-2009, 12:56
Totalno sam zbunjen sad dok čitam neki Class Guide na GameFaqs, na kolko tu stvari treba pazit, a pojašnjenja u igri nema baš puno :(

Mislim da ću stvorit nekog Human Kensaia, čisto zbog Katana, pa ću ga probat pomiješat s Mageom.

Arbiter of Change
18-09-2009, 13:04
Evo počeo ja igrati Baldurs Gate II: Shadows Of Amn, i ostao sam lagano zbunjen. Dosad mi je jedini doticaj s DnDom bio Neverwinter Nights 2, ovdje sam završio tutorial, ali nije baš puno pomogao. Prva stvar koja me najviše zbunjuje i živcira je što nema objašnjenja za magije na quick bar traci, imam ih jedno 10-15 već na početku, a nemam pojma što s njima mogu učiniti. I klase su me totalno zbunile, ogroman je izbor, započeo sam s Druid Avengerom, ali ne paše mi zbog True Neutral stava za kojeg sumnjam da ću ga održat. Što se zapravo i desi ako se previše odmaknem od njega ?

U principu, tražim neku neutral good diplomatsku klasu koja bi većinu problema mogla riješiti razgovorom, ako je to uopće moguće u igri. Pretpostavljam da je za to najbitnija Charisma, pa mi preporučite nešto takvo, i količinu bodova koje bi na početku trebao ulupati u Cha stat. Za borbu bi se više oslanjao na group membere, tako da mi taj dio nije previše bitan.
Iskreno, za prvo igranje bi preporučio da odigraš sa osnovnom klasom bez da previše ulaziš u njihove "kitove" koji će ti samo dodatno zakomplicirati život ako nisi malo bolje upoznat sa DnD 2.0 rulesetom (NWN2 ti je -lite verzija 2.0 pravila u kojoj je dosta toga pojednostavljeno tako da ćeš tek sada upoznati "hardcore" pravila gdje ti nema skillova tipa diplomacija i slično da ti streamlinaju dijalog, npr). Isto tako, ignoriraj Bartucov techno babble jer se kladim da ti pola ovih pojmova koje je rekao ništa ne znači budući da nisi toliko daleko stigao u igri... i on je PG, pusti ga. :)

Kao što su ti već rekli, magije su ti opisane u spell-booku (vodi računa da Arcane i Divine spellsi imaju različite bookove gdje se zapisuju) tako da ih tamo prvo prouči. Kazne ako se odmakneš od allignmenta koji klasa zahtjeva se u biti svode na gubitak... pa, dosta toga što ti klasa daje (Paladin postane Fallen Paladin i gubi Lay on Hands, mislim, primjera radi), ali budući da ima malo klasa koje zahtijevaju određeni alignment neka te to ne muči.

A dijalog... kao što sam rekao iznad, Allignment i klasa će te voditi, a ne neki umjetni skill tipa diplomacije i slično. Ukratko, oslanjati ćeš se na razumljivost teksta i shvaćanje posljedica dok ti Charisma utječe na popuste, koliko te NPC-evi generalnoSvole (fame/infamy, tako nešto), kako se drugi Allignmentsi odnose prema tebi i općenito interakciju sa svojim partyem budući da svaki od njih ima svoje vlastite stavove o tebi i drugima.

Neven <R>
18-09-2009, 13:20
Nemoj se toliko zanemarivati klasama, za početak ti je dovoljan i fighter ili neka osnovna klasa kao što je AoC rekao, Bartucovim uberlikovima se možeš baviti na kasnijim prelascima igre. :D

NPC-ove isto tako biraj na osnovi kako ti se sviđaju ili pašu unutar partyja i tako nema šanse da ih sve možeš isporbati u jednom prelasku.

Duke of Earl
18-09-2009, 13:39
Hvala na svim odgovorima, još bih samo molio mišljenje o ovom što sam složio:

Name: Dino
Race: Human
Alignment: Neutral Good
Gender: Male

Class
Class: Kensai Level: 7 XP: 89000

AC: 9
THAC0: 14
Total Hit Points: 72

Ability Scores
STR: 18/28
DEX: 15
CON: 18
INT: 10
WIS: 14
CHR: 4

Ability Bonuses
To Hit: 1
Damage: 3
Open Doors: 25
Weight Allowance: 220
Missile Adjustment: 0
Reaction Adjustment: 0
Reaction: -7

Statistics
Number of Attacks: 1
Lore: 7
Magic Resistance: 0

Saving Throws
Paralyze/Poison/Death: 10
Rod/Staff/Wand: 12
Petrify/Polymorph: 11
Breath Weapon: 12
Spells: 13

I weapon profiency je:

Long Sword: 2

Katana: 3

Two Weapons: 1


Odlučio sam da neću ići na dual class, jel ovo onda sve dobro posloženo ?

Neven <R>
18-09-2009, 13:51
Definitivno nemoj imati njega kao party leadera, jer će ti svi itemi biti skupji, a i nećeš neke opcije u razgovoru zbog niske karizme. Nije bitno, možeš staviti i nekog NPC-a kao party leadera.

Duke of Earl
18-09-2009, 13:53
SNije bitno, možeš staviti i nekog NPC-a kao party leadera.
Oho, to nisam znao, gdje se to promijeni ?

Neven <R>
18-09-2009, 14:02
S desne strane gdje su likovi jednostavno povučeš portret iznad/ispod.

m777
18-09-2009, 14:03
Na početku igre, čim izađeš iz tamnice, dobiš prsten koji ti stavlja Charismu na 18, tako da se za to ne moraš brinuti.

Duke of Earl
18-09-2009, 14:04
Na početku igre, čim izađeš iz tamnice, dobiš prsten koji ti stavlja Charismu na 18, tako da se za to ne moraš brinuti.
Hvala, obratit ću pozornost na to.

Ok, mislim da sam sad većinu toga pohvatao, idem se sad bacit na igranje, pa se javim ako bude problema :)

Bartuc
18-09-2009, 14:25
Zajebano ti je biti Kensai pošto ima velike restrikcije što se tiče armora i sl. Bolje da si uzeo Berserkera koji nema ograničenja, to ti je najbolja Fighter pod klasa. Kensai je više za gurue koji znaju točno unaprijed što žele pošto je ta klasa popularna samo za Kensai/Mage kombo. Tako da moraš znati točno na kojem levelu dual classati, a i moraš znati da će ti sa njime biti teže igrati dok ti se ne reaktiviraju sposobnosti Fightera. Zato dobro prouči kako funkcionira Dual i Multi Class.


Za prvi prelazak igre ti je najbolje biti Single Class. Meni je prvi lik bio Half Orc Barbarian sa dual wield katanom i war hammerom :pray: To je bila rasturačina, ali kasnije otkriješ čari Dual Classa i skužiš kako je to jebeno ako se pravilno razvije.


Što se tiče odstupanja od alignmenta... Kazne postoje SAMO za određene klase. Recimo ovo što je AoC rekao, Paladin postane Fallen Paladin i gubi SVE Paladin sposobnosti. Također mislim da Druid ne smije odstupati od alignmenta (ali nisam ziher jel to u BG2 ili NWN1 gdje moraju biti Neutral). Za sve ostale klase ti alignment nije bitan pošto ne gubiš ništa ako si "dobar", a zao.


I nemoj se oslanjati na prsten koji ti daje 18 na CH, ima puno boljih prstenova u igri koje ćeš htjeti nositi, a biti će ti žao skinuti CH prsten pošto si na početku bio škrt :D A i CH ti je bitan samo kod Sorcerer klase pošto mu je to glavni atribut bez kojega ne može. Ostale klase ne profitiraju mnogo od visokog CH, iako recimo Paladin mora imati kojih 17+ na tom atributu.







Cjao kako se uzrujam kada mi netko oživi ovu temu, odmah dobim volju, a to nije zdravo :D

Arbiter of Change
18-09-2009, 15:16
I šta god da radiš čekaj dok izađeš iz tamnice jer tu tek počinje igra, ovo ti je sve tutorijal... i ono, scena na izlasku je jedna od najžešćih. :)

Bartuc
18-09-2009, 15:39
Tako je, tamnica je odlična, ali je ipak najdosadniji dio igre te služi isključivo kao tutorial. Ako se ufuraš u igru, očekuj da ćeš od 3 prelaska igre, tamnicu preći jedno 200 puta :D To se meni često dešavalo, taman se predomislim u vezi lika kada izađem van, pa ajmo ponovno :D Ali to su sve čari najboljeg RPGa svih vremena, pa mu možemo oprostiti :D

Rang€r
18-10-2009, 11:58
evo ja sad instalam bg2, prvi put ću ga igrat na PCju, pa me zanima jel mogu odma instalirat expanziju throne of baal il to instalam tek kad završim bg2? :/

Bartuc
18-10-2009, 12:26
Odmah sve instaliraš. Uživaj u igri, SAVRŠENA je.

Arbiter of Change
18-10-2009, 12:28
Instaliraj odmah, ali igraj ToB tek nakon što završiš originalnu igru jer ekspanzija nastavlja radnju, ne integrira se.

Rang€r
18-10-2009, 12:41
evo instalo sve i patchiro, neznam dal da igram na normal il na core rules, bojim se da mi na normal nebude prelako, a na core preteško :(

Bartuc
18-10-2009, 12:44
Ja sam zadnjih 2 ili 3 puta igrao na najvišoj težini i igra dobi novu dimenziju. Igraj BAREM na Core težini. Neće ti biti pre teško, taman je. Ali ako ćeš igrati ponovno, onda pikni najvišu težinu i uživaj kao nikada prije :D

Rang€r
18-10-2009, 12:47
ty bartuc, idem probat igru :>

Deadwalker
19-10-2009, 20:29
Ovak, htio bi si instalirati ovu igru, al mi baca vec na pocetku instalacije error, tipa "Internal failure 0x804...". U biti, problem je sto installer nesto zeza. Koristim Windows 7 x64 Ultimate(build 7100). Jel netko imao problema s ovime i kako to rijesiti? Svrljao sam nesto po sluzbenim forumimam, al nisam naisao na rijesenje...

Joneleth_Irenicus
29-10-2009, 16:37
...................

Moj prvi lik je bio undead hunter. Na kraju sam imao magic resistance 75% ili tako nešto. Siroti Irenicus mi nije apsolutno ništa mogao... A mili mi se ga ubit uvijek jer je dobričina u biti. Scena je bila kad sam se poslije underdarka uputio u graveyard district po onu lampicu i kada sam zapravo prvi puta upotrijebio turn undead. Dopali grupica od 6-7 vampira i hopa! u roku od 2-3 sekunde svi odu u komadiće (po svakom ako se dobro sjećam 11000 xp). To me fakat uzbudilo... cijeli graveyard sam praktički očistio samo s mojim likom... i da, ima immunity to level drain što zna biti jako korisno pošto vampiri znaju često iznervirat stim. Holy avenger u šapi i tako...
...................

Joneleth_Irenicus
29-10-2009, 16:45
Tako je, tamnica je odlična, ali je ipak najdosadniji dio igre te služi isključivo kao tutorial. Ako se ufuraš u igru, očekuj da ćeš od 3 prelaska igre, tamnicu preći jedno 200 puta :D To se meni često dešavalo, taman se predomislim u vezi lika kada izađem van, pa ajmo ponovno :D Ali to su sve čari najboljeg RPGa svih vremena, pa mu možemo oprostiti :D

Da istina... znam puno njih kojima se riga od te tamnice koliko puta su je prošli :D Meni osobno i nije loša (atmosfera u njoj pogotovo) iako dosadi malo. Ono što uvijek čekam je zapravo onaj filmić na početku prvo čaptera koji je super (kao i svaki zapravo).

Nego da te pitam... Kako je zapravo igrati na najtežoj razini? Znam da se damage koji dobivaš od kreatura poveća za +50%, ali dali ima uz to nekih novina u igri ili neš? Uvijek sam igrao na normal....

Arbiter of Change
29-10-2009, 17:36
Igraš po full D&D pravilima + kreature su jače.
Po tom pravilniku svi efekti na tvojim likovima (Daze, itd) imaju puni učinak i dužinu trajanja tako da si izjednačen s neprijateljima po tom pitanju.

Bartuc
29-10-2009, 20:16
Ono što AoC reče.


AoE spellovi koje bacaju tvoji suigrači mogu poklati čitav tvoj party zajedno sa tobom. HP roll više nije maxan već se "baca kockica". Ti radiš normalan (ili 50% smanjen - nisam 100% ziher) damage, a neprijatelji rade 200% viši damage (ne 50%). Svi spellovi imaju original efekte na tebi i možeš "umrijeti umrijeti", a ne samo umrijeti :D


Taj Final Death mi je pre zakon bio, neprijatelj te raskomada i nema toga Resurrecta koji te spasi :D Firkraag je zajeban na Insane zbog svog Dragon Breatha. Sjećam se kada sam prvi put uletio u okršaj sa njime i iste sekunde vidio kako 4 party membera lete oko mene u stotinama malih krvavih komadića :pray:



Ali nema dodatnog sadržaja ako si na to ciljao, samo je igra puno teža i izazovnija, a samim time i bolja pošto nemreš samo trčati okolo i klati sve pred sobom već moraš taktizirati i aktivno se služiti sa spellovima (buffs, protections i sl.) kako bi preživio bitke (ne sve, ali ima puno više tih "epskih" bitaka).

Arbiter of Change
30-10-2009, 07:25
Taj Final Death mi je pre zakon bio, neprijatelj te raskomada i nema toga Resurrecta koji te spasi :D Firkraag je zajeban na Insane zbog svog Dragon Breatha. Sjećam se kada sam prvi put uletio u okršaj sa njime i iste sekunde vidio kako 4 party membera lete oko mene u stotinama malih krvavih komadića :pray:
Meni je bilo predobro kad mi je netko bio skamenio Minsca pa sam morao lutati uokolo dok nisam našao scroll od Stone to Flesh... epska stvar. :)

Bartuc
30-10-2009, 09:29
Ne znam što mi je gore, taj FtS ili Imprisonment, nikada nemam spell/scroll pri ruci kada mi zatreba :D

Domy
30-10-2009, 11:54
Imprisonment se može desit samo na 2 mjesta,a na jednom od njih ti je ionak pametno imat protection from magic scrollove..

Mophang
26-04-2010, 16:18
bok ljudi, neznam jel se ovaj post moze staviti pod ovu temu al neznam di bi drugo, posto ja nisam neki znalac o kompjutorima, a veliki sam obozavatelj bga htio bi pitat moze li se ova igra kako igrat multiplayer sa prijateljima? Ako moze kako?, i molin vas ako znate kako, da mi detaljno odgovorite, surfao sam po internetu i na svim stranicama i na svakoj pise nesto u vezi ipx itd. a ja to nerazumijem nista.


Hvala unaprijed

Duke of Earl
26-04-2010, 16:49
Kako je prokleto dobra igra, ko Baldurs Gate I, samo 2x veće, ljepše, opširnije i epskije. Ima puno više interakcije među likovima, svaki subquest ima svoju priču koja se često nadovezuje na nešto veće, hrpa novih itema, i rekao bih da je i dosta izazovnija na Core težini. Tek sam na 2. chapteru, a već sam imao par 15-minutnih bitki (vrijeme koje mi je trebalo da skužim pravu kombinaciju spellova za preživljanje). Najgore je što nemogu prestat igrat, zaraza prokleta.

Jedina stvar koja me opasno živicirala u BG I, gotovo beskorisna mapa, pogotovo u masivnom gradu Baldurs Gateu, je ovdje usavršena. Koliko puta sam se znao zagubit u questovima, i zaboravit od kog sam ih dobio, pa onda pretraživat sve četvrti za pravom kućom. Hvala bogu na markerima u ovoj igri.

Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.

I još jedno pitanje, da li je ikako moguće kombinirat prstenje i amulete ? Zato jer imam recimo ring +1 AC, i amulet +1 AC koje nemogu zajedno koristit, ili uopće ne ako imam Armor +1. Sad mi nije jasno kak da AC spustim još niže kad mogu imat samo jedan magic item na sebi ?

Feanor
26-04-2010, 17:53
Počelo je, Bauldur's Gate i ToTSC su u procesu instaliravanja, majku vam vašu....

Worthaur
26-04-2010, 18:18
Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.

Kolko se sjecam samo je Minsc jos ranger od companiona

Duke of Earl
26-04-2010, 18:28
Kolko se sjecam samo je Minsc jos ranger od companiona
Premali dexterity, i two weapon style, uz strength 18/93. Očito je da baš nije namjenjen za stajanje u pozadini :)

Arbiter of Change
26-04-2010, 19:00
Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.

Valygar Corthala u Umar Hillsima. Ne sjećam se baš kako stoji atributno, ali dobar je protiv spellcastera.

I još jedno pitanje, da li je ikako moguće kombinirat prstenje i amulete ? Zato jer imam recimo ring +1 AC, i amulet +1 AC koje nemogu zajedno koristit, ili uopće ne ako imam Armor +1. Sad mi nije jasno kak da AC spustim još niže kad mogu imat samo jedan magic item na sebi ?
Postoji limit koliko magičnih stvari možeš imati na liku, bar ako ne modiraš igru, zato ne možeš staviti oba prstena/ogrlicu. Vjerojatno već nosiš nešto.
To je razlika između squishy i tank klasa, nema pomoći jer ne mogu svi imati isti AC.

Inače, a ne. Znaš da je BG2 epski čim uđeš u glavni izbornik (U88zyFLzIXQ), ToB također (lB7T6Kd9cYg&feature=related). Kad tek čuješ kasnije boss bitke... jao. :)


bok ljudi, neznam jel se ovaj post moze staviti pod ovu temu al neznam di bi drugo, posto ja nisam neki znalac o kompjutorima, a veliki sam obozavatelj bga htio bi pitat moze li se ova igra kako igrat multiplayer sa prijateljima? Ako moze kako?, i molin vas ako znate kako, da mi detaljno odgovorite, surfao sam po internetu i na svim stranicama i na svakoj pise nesto u vezi ipx itd. a ja to nerazumijem nista.

Hvala unaprijed
Pogledaj tu, premda u biti prolaziš SP, nema neki poseban MP ako na to misliš. Za to je Neverwinter Nights perfektan.
http://www.bioware.com/games/shadows_am ... l?faqID=42 (http://www.bioware.com/games/shadows_amn/support/faq/index.html?faqID=42)

Duke of Earl
26-04-2010, 19:40
[quote="Duke of Earl":3p9fopji]Treba mi samo mali hint, gdje mogu nać Good ili Neutral rangera, samo mi još strijelac fali za kolko-tolko potpun party. Yoshimo sa jednim plusićem u Short Bow mi ne pomaže puno.

Valygar Corthala u Umar Hillsima. Ne sjećam se baš kako stoji atributno, ali dobar je protiv spellcastera.
[/quote:3p9fopji]

Kvragu, neznam kog da maknem da imam mjesta za njega. Trenutno mi je party:

Ja - Paladin Inquisitor

Minsc - Melee fighter

Jaheira - Cleric buffer

Yoshimo - Ranged/Thief

Aerie - Mage

Nalia - Mage


Mislim da bi najbolje bilo da se riješim Jaheire, nema baš neke statse, Aerie je isto cleric, jedino me brine jel ću izgubit puno na priči ako nju maknem ?

Arbiter of Change
26-04-2010, 19:49
Dosta ćeš propustiti ako ju makneš (mislim da ima vjerojatno najduže sidequestove od svih likova), ali onda opet, već si propustio čitavu zlu stranu i nekoliko drugih [good aligned]Slikova tako da se ne moraš živcirati zbog toga. UVIJEK ćeš nešto propustiti u BG2 jer ima toliko varijacije i odluka. Iako, ne znam koliko ti je uopće potreban dodatni range power kad već imaš 2 Magea u partyu + Yoshimo.

Duke of Earl
26-04-2010, 20:30
Iako, ne znam koliko ti je uopće potreban dodatni range power kad već imaš 2 Magea u partyu + Yoshimo.
Čisto zbog roleplay doživljaja :D Ma mislim da ću si ostavit party ovakav kakav je, samo ću zamijenit Yoshima s Imoen kad je spasim. Valjda će funkcionirat to.

Joneleth_Irenicus
28-04-2010, 16:06
Ono što AoC reče.


AoE spellovi koje bacaju tvoji suigrači mogu poklati čitav tvoj party zajedno sa tobom. HP roll više nije maxan već se "baca kockica". Ti radiš normalan (ili 50% smanjen - nisam 100% ziher) damage, a neprijatelji rade 200% viši damage (ne 50%). Svi spellovi imaju original efekte na tebi i možeš "umrijeti umrijeti", a ne samo umrijeti :D


Taj Final Death mi je pre zakon bio, neprijatelj te raskomada i nema toga Resurrecta koji te spasi :D Firkraag je zajeban na Insane zbog svog Dragon Breatha. Sjećam se kada sam prvi put uletio u okršaj sa njime i iste sekunde vidio kako 4 party membera lete oko mene u stotinama malih krvavih komadića :pray:



Ali nema dodatnog sadržaja ako si na to ciljao, samo je igra puno teža i izazovnija, a samim time i bolja pošto nemreš samo trčati okolo i klati sve pred sobom već moraš taktizirati i aktivno se služiti sa spellovima (buffs, protections i sl.) kako bi preživio bitke (ne sve, ali ima puno više tih "epskih" bitaka).

Aaaa.. Sad se nabrijavam opet proći (ili barem pokušati) sve na najtežoj razini. :D Bit će to frustrirajuće vidim, ali kad je igra prelijepa.. :D Samo treba prvo ispolagat sve na faksu.. :-x Mislio sam počet zapravo BG1 ispočetka pa preko nastvaka na dvojku i ta fora.... i vidi vraga! Neki dan na netu baš naletim na "Baldur's gate collection 1M edition" ili tak nešto, koji među ostalim omogućava jednostavno prebacivanje iz jednog dijela u drugi, a bg1 je modificiran pa se može igrati u u bg2 grafici! Mora da je to prelijepo iskustvo! Nego da vas pitam.. Jel je to neki offical release ili je to neka ekipa skrpala sa strane? Jer na biowareovoj str. nisam uspio pronać ništa, a ni drugdje po internetu baš iako nisam ni tražio baš previše... :roll:

Feanor
28-04-2010, 16:28
/cut

Aaaa.. Sad se nabrijavam opet proći (ili barem pokušati) sve na najtežoj razini. :D Bit će to frustrirajuće vidim, ali kad je igra prelijepa.. :D Samo treba prvo ispolagat sve na faksu.. :-x Mislio sam počet zapravo BG1 ispočetka pa preko nastvaka na dvojku i ta fora.... i vidi vraga! Neki dan na netu baš naletim na "Baldur's gate collection 1M edition" ili tak nešto, koji među ostalim omogućava jednostavno prebacivanje iz jednog dijela u drugi, a bg1 je modificiran pa se može igrati u u bg2 grafici! Mora da je to prelijepo iskustvo! Nego da vas pitam.. Jel je to neki offical release ili je to neka ekipa skrpala sa strane? Jer na biowareovoj str. nisam uspio pronać ništa, a ni drugdje po internetu baš iako nisam ni tražio baš previše... :roll:

Instaliraš si BG1 s ekspanzijom(Mora biti 5 cd verzija, a ne ona sa 3cd-a), i instaliraš si BG2 s ekspanzijom po mogućnosti i sve sa zadnjim patchevima i jedinica i dvojka moraju biti full install, kod dvojke klikneš samo ful instal, al kod jedinice ideš na custom i onda isčekiraš sve one kućice.

Zatim si skineš easytutu i easytutu degrenifier(ako misliš omogućiti 3d akceleraciju) i pereš, fora je u tome što nije samo grafika promjenjena nego u jedinici dobiješ i klase, spellove i druge sitnice iz dvojke...

http://www.usoutpost31.com/easytutu/S Tu si skini i prouči sve što trebaš...

SirCag
28-04-2010, 18:23
Meni je fora ovaj projekt: http://www.shsforums.net/topic/44661-big-world-project-bwp-v90/
Uz to što instalira bg1 u engine od bg2 tak da se sve u jednom dahu (doslovno) odigra ;) omogućava da na to još dodate i modove. Štos je u tome da se ti modovi zatim instaliraju pravilnim redosljedom kako se nebi...pa, previše klali međusobno ;)
U budućnosti namjeravaju nadodati u program i selektiranje komponenti iz tih modova (ja zapravo cekam tu verziju ;) )
U svakom slučaju vrijedi probati ukoliko ste već prešli bg i tražite nešto novo.
eh da..zaboravih skoro..dont try if you dont have flat...jer modovi znaju dosta prometa uzet pri downloadu ;)

crnisokol
30-04-2010, 07:42
Budući da namjeravam uskoro nabavit i proć ovu igru zanima me dal radi na Sedmici...također i za prvi dio...

Arbiter of Change
30-04-2010, 20:23
Budući da namjeravam uskoro nabavit i proć ovu igru zanima me dal radi na Sedmici...također i za prvi dio...
Rade, ali će ti se filmovi pixelizirati kao ludi zbog premale rezolucije koja će se rastegnuti preko ekrana.

crnisokol
02-05-2010, 07:48
Da li da odigram s nekim modovima i patchevima ili ''čiste'' igre s ekspanzijama?

SirCag
02-05-2010, 11:27
Za prvi put odigraj igru bez modova..samo igra, ekspanzija i patch (eventualno neki fixpack)

Arbiter of Change
02-05-2010, 13:49
Da li da odigram s nekim modovima i patchevima ili ''čiste'' igre s ekspanzijama?
Patchevi i to, ali ništa obavezno jer ti većina stvari za BG2 ili dodaje novi sadržaj ili mijenja stvari po željama kreatora.
BG2 je sadržajno sasvim dovoljan sam po sebi.

Duke of Earl
08-05-2010, 12:41
Jebeno najbolja igra ikad. U zadnjih godinu-dvije su me možda 3 igre uspjele zadržat do kraja, i to sam uvijek teškom mukom završavao. Ovo mutirano đubre od igre me natjeralo da sjedim pred kompom od 12 popodne do prokletih 3 ujutro :( Kad se sjetim da sam je prije toga 2. puta pokušao počet igrat, ali svaki put sam odustao zati jer mi se činila monotonom i prekompliciranom, vratio bi se u prošlost i udijelio si šamar.

Trenutno sam u Watchers Keepu, ToB ekspanzija, kako genijalno dizajnirana tamnica. Neznam šta ću kad pređem i ToB, nijedna igra mi više neće imat smisla. Još ću probat Icewind Dale II, mogu podnijet nedostatak roleplayinga i linearnost, zato jer mi je borba fantastično odrađena. I još mi ostaje Neverwinter Nights, a za kraj ću si ostavit Planescape Torment.

I kakvih razlika ima između AD&D 2 ruleseta iz Baldura, i Icewindovog 3 ili 3.5, neznam ni sam koji je.

Arbiter of Change
08-05-2010, 13:40
I kakvih razlika ima između AD&D 2 ruleseta iz Baldura, i Icewindovog 3 ili 3.5, neznam ni sam koji je.
Dosta ih ima, osjeti se (previše za objasniti ovako, googlaj negdje za promjene).
Znam da su morali dosta modificirati engine da ga prilagode za 3Ed.

Joneleth_Irenicus
08-05-2010, 15:02
Jebeno najbolja igra ikad. U zadnjih godinu-dvije su me možda 3 igre uspjele zadržat do kraja, i to sam uvijek teškom mukom završavao. Ovo mutirano đubre od igre me natjeralo da sjedim pred kompom od 12 popodne do prokletih 3 ujutro :( Kad se sjetim da sam je prije toga 2. puta pokušao počet igrat, ali svaki put sam odustao zati jer mi se činila monotonom i prekompliciranom, vratio bi se u prošlost i udijelio si šamar.

Trenutno sam u Watchers Keepu, ToB ekspanzija, kako genijalno dizajnirana tamnica. Neznam šta ću kad pređem i ToB, nijedna igra mi više neće imat smisla. Još ću probat Icewind Dale II, mogu podnijet nedostatak roleplayinga i linearnost, zato jer mi je borba fantastično odrađena. I još mi ostaje Neverwinter Nights, a za kraj ću si ostavit Planescape Torment.

I kakvih razlika ima između AD&D 2 ruleseta iz Baldura, i Icewindovog 3 ili 3.5, neznam ni sam koji je.

Ja sam ljetos počeo icewind 2, ali sam odustao kad sam došao doooooooo... hmmmm... kak se zove ona šumica... Dark forest možda? Sejvao sam si sejvove tak da nastavim možda, ali ne znam, dosadi mi, iako nije tako loša, ali nešto joj ipak nedostaje. Baldur 2 ima tako seksi grafiku da je to nevjerojatno, još kad vidim kako jedinica izgleda u novoj grafici (koja ima hrpu mapa koje se nalaze u prirodi) onda mislim da ću se pokakat..

Duke of Earl
10-05-2010, 19:49
Završio i Throne of Bhaal. A ne nije najbolji i najepskiji RPG ikad napravljen, a bome nije ni daleko od statusa najbolje igre u povijesti PC gaminga. Sad baš instaliravam Icewind Dale I, i na kraju instalacije jebeni trailer za BG II, a ja tako nesretan što sam ga upravo završio, suza mi je potekla.

Vjerujem da će me i Icewind Dale oduševiti, ponajviše zato što ne očekujem previše od igre i znam da se nemože mjeriti s BG, ali još malo istraživanja svijetova Forgotten Realmsa s custom-made ekipom nikako nemože biti loše.

I još jedno pitanje vezano uz Icewind, s obzirom da nema interakcije između NPCova, ako sam u pravu, zapravo je sasvim nebitno kojeg su mi alignmenta likovi u partyu, osim naravno glavnog koji vodi razgovore ?

GeraltofSmeg
10-05-2010, 20:04
Igraj Planescape, fallout.

Duke of Earl
10-05-2010, 20:17
Igraj Planescape, fallout.
Fallout 1 i 2 su mi odavno u bastionu najdražih igara, a Planescape ću odigrat poslije Icewindova.

W3DR4N
10-05-2010, 20:19
Na Icewindu ćeš odustati. Radije Grayhawk igraj.

Duke of Earl
10-05-2010, 20:24
Na Icewindu ćeš odustati. Radije Grayhawk igraj.
Misliš The Temple of Elemental Evil ? To ću isto probat poslije Icewinda.

Arbiter of Change
10-05-2010, 20:27
Ne preporučam osim ako u međuvremenu ne postaneš fan sistema. Dosadna i osrednja igra, ali vjerojatno najbolja ikad reprezentacija 3.5 sistema.

PS.
Ignoriraj Wedrana, iako bi ti mogao dosaditi IW2 čisto zbog zasićenja stalno istim materijalom.

Duke of Earl
10-05-2010, 20:30
Ne preporučam osim ako u međuvremenu ne postaneš fan sistema. Dosadna i osrednja igra, ali vjerojatno najbolja ikad reprezentacija 3.5 sistema.
Tak sam i čitao, da je sve osim borbe zapravo prilično osrednje i bugovito, ali svjedno ću joj dati šansu. Sistem iz BG 2 mi je najbolji RPG sistem borbe koji sam igrao, ali to je AD&D 2, s 3.5 ću se upoznati tek u Icewind Daleu II, valjda ću uspjet pohvatat sve nove stvari.

W3DR4N
10-05-2010, 20:36
Ne, IW bi mu mogao dosaditi jer je zbilja osrednja igra nakon Baldura. Kaotična borba, dosadna priča i bezlični likovi.
Temple ima dobru borbu i zbilja dobro izgleda, mada jest, igra je dosadna.

Arbiter of Change
10-05-2010, 20:52
Pretjeruješ.
IW je "hack and slash" u usporedbi s BG, ali da je toliko loš i nije.

Duke of Earl
10-05-2010, 20:54
Odlučio sam onda jednostavno preskočiti IWD I, i odma krenut s II, ako ništa, barem nudi nova pravila i rase, pa vjerujem da bi me trebalo zadržati do kraja.


btw, portreti likova u IWD II su stvarno predivno nacrtani, najbolje od svih Forgotten Realms naslova koje sam vidio.

Arbiter of Change
10-05-2010, 21:22
Nakon što to sve odigraš ti slijedi tužna spoznaja da si vidio najbolje što RPG ima ponuditi i da je sve od toga do danas silazna krivulja.
Saznati ćeš kako je nama ostalima... već godinama. :)

Duke of Earl
10-05-2010, 21:27
Nakon što to sve odigraš ti slijedi tužna spoznaja da si vidio najbolje što RPG ima ponuditi i da je sve od toga do danas silazna krivulja.
Saznati ćeš kako je nama ostalima... već godinama. :)
Toga se jedino i bojim :)

Duke of Earl
13-05-2010, 10:41
Malo je ovaj Icewind Dale II težak na normal, ali s obzirom da sam party slagao točno 4 sata, zasad nema većih problema :D

Sonic_Moronic
15-05-2010, 14:43
Krenuo igrati prvi Baldur's Gate. Odmah me uvuklo u priču, zakon.

Prokleti stat roll, uvijek moram potrošit sat vremena na to da dobijem savršeni raspored. :(

Duke of Earl
15-05-2010, 16:11
Krenuo igrati prvi Baldur's Gate. Odmah me uvuklo u priču, zakon.

Prokleti stat roll, uvijek moram potrošit sat vremena na to da dobijem savršeni raspored. :(
To je samo jedna od igrinih čari, rollanje statova do 2 ujutro <3 Jel igraš s EasyTutu ?

Sonic_Moronic
16-05-2010, 00:15
Meni je prije bilo do 4-5 ujutro :)

Ne, ne da mi se zafrkavati s time, sustav igre mi je i ovako sasvim dobar i funkcionalan.

Sonic_Moronic
16-05-2010, 12:06
Evo, sad sam u Beregostu, i razmišljam da možda ipak krenem ispočetka. Igram kao human mage, i imam samo jedan memorize slot za spellove, što je stvarno ograničavajuće. Trebao sam uzeti specijalizaciju, budala.

Da li bar dobijem extra slot pri level-upu?

Inače, u igri mi jedino smeta sporo hodanje, treba neka run opcija.


I da, uvijek me intrigira spominjanje gradova i mjesta koje sam već čuo u ostalim igrama smještenim u Forgotten Realms svijetu. Da li ima kakva knjiga ili nešto koja opisuje svaku pojedinu regiju, moram saznati više o tom settingu.

SirCag
16-05-2010, 17:26
Dobit ces jos slotova za magije.
takodje imas ring of wizardy na jugu mape Flagons inna - taj dupla broj lvl 1 magija.
Ja ne volim igrati sa specijalistima magije..uvijek nadjem neku magiju koju baš želim castati a ona prohibited ;P

Brzinu hodanja tj brzinu igre možeš podesit u configu od igre pod game speed. Ili castas haste ;P ili pak svima nabavis boots of haste hehe.

Joneleth_Irenicus
16-05-2010, 20:09
Nemoj igrats s mageom :yuck: :yuck: :yuck: :wink:

Uzmi fajtera pa ga exportaj u dvojku i onda dual class na magea ili pak clerica. Ili paladina uzmi pa u dvojci uzmeš undead huntera koji je fakat moćan. :yuck: :yuck:

Duke of Earl
16-05-2010, 20:23
Ja bi preporučio Paladin Inquisitora s 2-handed specialty za dvicu. Dispel Magic rula jako, izvuklo me iz mnogo sjebanih situacija. Da ne spominjem Carsomyr, najbolje oružje u igri.

Arbiter of Change
16-05-2010, 20:35
Da ne spominjem Carsomyr, najbolje oružje u igri.
Jedino ako si stavio fix jer u suprotnom ne dispela ništa... i jedino je za Paladinske kitove.
Najbolje oružje u igri? Ravager +6 i Axe of the Unyielding ili Flail of Ages (kad su full upgrejdani) se ne bi složili. :)

BG2 je odlično pogodio to sa rijetkim oružjima koja treba naći, baš dobar osjećaj kad ih nabaviš.


Disclaimer:
Postoji pun prozor odličnih oružja u igri, samo što ih se ja baš ne mogu sjetiti svih sada.

The Boz
16-05-2010, 20:38
Crom u jednoj ruci. Aegis u drugoj. Can I has huge STR?

Arbiter of Change
16-05-2010, 20:40
Jedini razlog zašto je dobro uvijek furati Croma. :)

Sonic_Moronic
16-05-2010, 20:46
Krenuo ispočetka sa Conjurerom. Znači, chaotic good human zvan Narren. Sad je već dobro, lik ima neke koristi u borbi.

Ne volim dual classanje, kikao sam sve takve likove iz partija. Jebiga, predrasude. :)

A i ne želim imati full party u igri da nakupim više exp. bodova. Ako planiram prebaciti lika u dvojku, treba biti pažljivo razvijen.

Tako da sada imam Imoen, Xzara i Khelida u partiji. Možda uzmem još nekog ako baš postane preteška igra.

Duke of Earl
16-05-2010, 21:06
[quote="Duke of Earl":31skv72q]Da ne spominjem Carsomyr, najbolje oružje u igri.
Jedino ako si stavio fix jer u suprotnom ne dispela ništa... i jedino je za Paladinske kitove.
Najbolje oružje u igri? Ravager +6 i Axe of the Unyielding ili Flail of Ages (kad su full upgrejdani) se ne bi složili. :)

BG2 je odlično pogodio to sa rijetkim oružjima koja treba naći, baš dobar osjećaj kad ih nabaviš.
[/quote:31skv72q]
Ako se ne varam, sva oružja koja spominješ su iz ToBa, tako da je Carsomyr u BGII vulgaris ipak najbolji :D Nisam stavljao nikakav fix, al mi je dispel magic svejedno funkcionirao :? A za ToB, Eye of Tyr anyone ? baaam, Carsomyr +6, najepskije D&D RPG oružje ikad stvoreno. Možda malo pretjerujem iz svoje ljubavi prema Paladin klasi, ali sigurno ulazi u top 3 oružja BG sage :)


A inače se slažem za ovo s rijetkim oružjima, jedino mi je u ToBu to malo razvodnjeno bilo, čisto zbog puno veće količine takvih itema i oružja koje moš napravit kod Cespenara.


Damn, što više pričam u ovoj temi, sve je jača želja da je ponovno instaliram, a nije prošlo ni 2 tjedna od prvog prelaska. Za skorašnji ponovni prelazak slažem custom party, pa probat na Insane težini.

The Boz
16-05-2010, 21:12
Improved Lilarcor uber alles. Minscu u ruke i eto ti ga vraže, savršena kombinacija za masakr, krv, pokolj i obilje umiranja od smijeha kad počnu random soundbyteovi...

Duke of Earl
16-05-2010, 21:14
Improved Lilarcor uber alles. Minscu u ruke i eto ti ga vraže, savršena kombinacija za masakr, krv, pokolj i obilje umiranja od smijeha kad počnu random soundbyteovi...
Go for the eyes, Boo, go for the eyes!!!! :D Vrlo vjerojatno najjači lik BG sage. Soniče, ni pod koju cijenu nemoj njega izbacivat iz partya.

The Boz
16-05-2010, 21:30
Kada usred fajta nakon "GFTE!" čuješ "Now! Now! Kill something! Yeah!", shvatit ćeš značenje života.

Sonic_Moronic
26-05-2010, 20:14
Prošli party mi je sakao, odlučih početi isponova, nadam se zadnji put.

http://i46.tinypic.com/e8pagx.jpg

Minsc je prelud.

Nego, pitanje: Da li utječe na igru ako prebacim party iz jedinice u dvojku? Čujem da na početku BG2 budu izvrsni dijalozi između Imoen, Khalida, Jaheire i ostalih. Pretpostavljam da toga nema pri exportu...

Neven <R>
27-05-2010, 07:25
Ne prebacuješ party nego samo glavnog lika.

Sonic_Moronic
27-05-2010, 15:34
Aha, ja sam onda čuo krivo.

Bartuc
30-05-2010, 00:04
Crom u jednoj ruci. Aegis u drugoj. Can I has huge STR?

Crom je do jaja, ali nije ultimativno oružje. Obavezno ga moraš koristiti u Off Handu pošto ima mali broj napada po rundi, tako da ti na kraju služi samo za STR boost (+THAC0 i DMG) i za Golem/Troll neprijatelje. Inače je u Off Handu bolje koristiti Belm ili sl. oružje koje ti diže napade po rundi. Crom mi je nekako uber za Cleric klasu zbog RPG štiha, ali Clericu je to oružje poptuno beskorisno (Righteous Magic) :D


Flail of Ages mi je odličan do +4 verzije, u +5 inačici ima pre pre veliku manu (morali su ga nerfati :D). Onaj Free Action je više mana nego prednost, pošto Haste nema funkcije na tebi... Jedino mi nije jasno kako Keldorn može biti Hastean u svojem armoru, pošto ima Free Action!?


Inače je najjače oružje u igri Staff of the Magi.

- AC +2
- Saving Throws +2
- Permanent Invisibility
- Immunity to Charm
- Protection from Evil
- Spell Trap 8h
- Dispell on hit (radi za razliku od Carsomyra)
- +5


Pre brutalno, zato ga i jesu smjestili kod jedne od najtežih bitki u igri :D



PS: Skinuo sam si Item Upgrade mod samo zbog Celestial Fury :pray: To oružje sam obožavao u SoA, a u ToB je beskorisno. Sa ovim modom je pretvoriš u +5 oružje kod Cromwella (ostalo sve ostane isto). Mislim da ti treba srce demona, wand of lightning i 20k zlatnika. Tako da je to po meni Must Have mod :D Ostali itemi su nekako overpowered, ali ova Katana je taman do jaja...


Igram sa ovim modovima:

http://i48.tinypic.com/10riwwj.jpg

Sonic_Moronic
30-05-2010, 18:58
... Da li ti uopće igraš igru zbog priče i roleplaya, ili samo svršavaš na iteme i stvaraš perfektne timove koji sve rasturaju ovo ono?

Arbiter of Change
30-05-2010, 19:07
... Da li ti uopće igraš igru zbog priče i roleplaya, ili samo svršavaš na iteme i stvaraš perfektne timove koji sve rasturaju ovo ono?
To to to. :)

Sonic_Moronic
30-05-2010, 19:10
Neznam ono, ajde još da igra Diablo i tako govori, ali ovo mi je stvarno čudno. Ja u ovakvim igrama napravim lika kakav meni paše zato što mogu. Obično bude užasno loš u borbi, ali hej. :)

Arbiter of Change
30-05-2010, 19:18
Jer je power gamer i min-maxer, a da ni sam toga nije svjestan. Zato ga i pod*ebavam uvijek s tim. :)

Sonic_Moronic
30-05-2010, 19:23
Ja sam valjda suprotno. Uzmimo Morrowind - svaki lik mi je bio unarmored. Beat that. :)

The Boz
30-05-2010, 19:28
Preko ljeta, kad mi prođu ispiti, planiram bacit još jedan BG2, čisto iz nostalgije... Vi, moji dragi forumaši, ćete mi napraviti lika kakvog bum igrao. Feel free to be sadistic :p

Arbiter of Change
30-05-2010, 19:34
Preko ljeta, kad mi prođu ispiti, planiram bacit još jedan BG2, čisto iz nostalgije... Vi, moji dragi forumaši, ćete mi napraviti lika kakvog bum igrao. Feel free to be sadistic :p
Random Bard kit, solo. :eyebrows:

Joneleth_Irenicus
30-05-2010, 19:39
Crom u jednoj ruci. Aegis u drugoj. Can I has huge STR?

Crom je do jaja, ali nije ultimativno oružje. Obavezno ga moraš koristiti u Off Handu pošto ima mali broj napada po rundi, tako da ti na kraju služi samo za STR boost (+THAC0 i DMG) i za Golem/Troll neprijatelje. Inače je u Off Handu bolje koristiti Belm ili sl. oružje koje ti diže napade po rundi. Crom mi je nekako uber za Cleric klasu zbog RPG štiha, ali Clericu je to oružje poptuno beskorisno (Righteous Magic) :D


Flail of Ages mi je odličan do +4 verzije, u +5 inačici ima pre pre veliku manu (morali su ga nerfati :D). Onaj Free Action je više mana nego prednost, pošto Haste nema funkcije na tebi... Jedino mi nije jasno kako Keldorn može biti Hastean u svojem armoru, pošto ima Free Action!?


Inače je najjače oružje u igri Staff of the Magi.

- AC +2
- Saving Throws +2
- Permanent Invisibility
- Immunity to Charm
- Protection from Evil
- Spell Trap 8h
- Dispell on hit (radi za razliku od Carsomyra)
- +5


Pre brutalno, zato ga i jesu smjestili kod jedne od najtežih bitki u igri :D



PS: Skinuo sam si Item Upgrade mod samo zbog Celestial Fury :pray: To oružje sam obožavao u SoA, a u ToB je beskorisno. Sa ovim modom je pretvoriš u +5 oružje kod Cromwella (ostalo sve ostane isto). Mislim da ti treba srce demona, wand of lightning i 20k zlatnika. Tako da je to po meni Must Have mod :D Ostali itemi su nekako overpowered, ali ova Katana je taman do jaja...


Igram sa ovim modovima:

http://i48.tinypic.com/10riwwj.jpg

Zanima me samo, gdje se točno dobije staff of the magi ono? :?

Poznato mi zvuči, nisam igrao bg 3-4 godine vec.. Ako je riječ o Watcher's keep onda mi je jasno jer u njemu još nisam nikad bio, a igrao sam Tob jedno 3 puta :oops: :oops: :oops: Naime, prvi put kad sam igrao, pošto nisam znao tijek igre i to, jednostavno se dogodilo da sam došao do zadnje bitke i to je to, a još morate uzeti u obzir da sam bio mlad i tako. Uglavnom, definitivno razlog više za odigrati sve ispočetka. :D

Dispel od Carsomyra ne radi? :shock: Nisam primjetio... Možda ako se ne patch instalira? Ili ni onda?

Inače ima još jedna dobra katana koju se dobije kad se kokne nekog full jakog lika, zaboravih mu ime.. Riječ je o nekom modu. Ugl, kad se instalira mod, lik dodje i traži te da mu dadneš celestial fury, no međutim svako normalan mu je ne bi dao pa se on da na tebe. Kad posrne na njemu nadjes tu extra katanu. Sanchuudoku se zove. Evo baš sad potražih.

Fighter/mage, u jednoj ruci celestial, u drugoj sanchuudoku i :fof: :fof: To je to. :D

Bartuc
31-05-2010, 14:33
... Da li ti uopće igraš igru zbog priče i roleplaya, ili samo svršavaš na iteme i stvaraš perfektne timove koji sve rasturaju ovo ono?

Prvih 3 prelaska sam upijao priču/bantere i RP-ao, 5-6 prelazaka nakon toga sam powergameao (solo ; custom party i sl.). Znam praktički sve dijaloge, lokacije, questove na pamet, tako da mi priča više ništa ne znači u toj igri :D No i dalje mi je toliko savršena da je nastavljam igrati...


@AoC, samo ti pikaj :D Ja RPG uvijek pređem 1-3x kako spada i tek se onda upustim u "min-max" zajebanciju. Gušt mi je preći solo igru koja je dizajnirana za party :P


EDIT:


@Joneleth_Irenicus...

Staff of the Magi ti je kod Demi Licha u Bridge Districtu. Vrata koja možeš otvoriti samo ako posjeduješ Rogue Stone u inventaru...

crnisokol
26-07-2010, 20:18
imam pitanje...da li easy tutu mijenja sadržaj igre (BG1) ili samo prebacuje BG1 u BG2 grafiku?